Keresés

Részletes keresés

paljoc Creative Commons License 2018.03.14 0 1 175426

Félre szerintem, mert azt írtam hogy ez három lyukas és jó, meg azt is hogy a régebbiek is három lyukasak voltak, azzal meg nem ment, ott csináltam a leforrasztást meg az "egylyukasítást" anno. 

Előzmény: Menyhárd László (175424)
Menyhárd László Creative Commons License 2018.03.14 0 0 175425

nekem sem volt kifogásom a nespressoval, mint kávéitallal, naggggyon sok kávézó megirigyelheti azt, amit pár tízezerből kihoz. Baristáék szerint ugyanakkor ezt elsősorban adalékokkal érik el, ami már nem olyan vonzó.

Előzmény: Freedom of mind (175416)
Menyhárd László Creative Commons License 2018.03.14 0 0 175424

visszaalakítottad? mert ez három, nem egy. Vagy félreértettelek?

Előzmény: paljoc (175422)
Menyhárd László Creative Commons License 2018.03.14 0 0 175423

nem, sajnos nem mükszik :-) a barista tanfolyamon a presszógépek voltak sok lyukúak, kevés lyukúak, és persze, nyomták a gőzt, mint állat. A cremina édes, csak úgy ad korrekt gőzt, ha a termosztátját max közelébe tekerem. De akkor meg kávét nem ad, csak égett löttyöt. Ki van ez találva...

Előzmény: Freedom of mind (175406)
paljoc Creative Commons License 2018.03.14 0 0 175422

“Kíváncsi lennék, hogy a gépeden milyen szögben állnak a lyukat a csőhöz képest, de ezt nem fogod tudni megmérni házilagosan”

 

Hát olaszos szögben...vagy magyarosban, nézőpont kérdése...:)

 

 

Előzmény: Freedom of mind (175408)
Vick7903 Creative Commons License 2018.03.14 0 0 175421

Akkor várok tovább míg eljön az alkalom! 

 

De azért köszönöm!

Előzmény: Ruskizene (175420)
Ruskizene Creative Commons License 2018.03.14 0 1 175420

Kedves Vick, sajnos a 0650 nem eladó :( ráadásul nálam kettő is van belőle, de egyelőre csak családon belül cserél helyet, nagy becsben tartjuk:) abszolút megértem, hogy fáj rá a fogad:)

Előzmény: Vick7903 (175412)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2018.03.14 0 0 175419

Aki szereti a robusztás kávékat annak érdemes kipróbálnia a Dinzler Roma blendjét. Én eddig úgy tudtam, hogy nem szeretem, de ez a kávé valami csoda. Állítólag az extra lassú, kíméletes pörkölési folyamatnak köszönhetően. Ha lesz alkalmam kipróbálom más terméküket is. Jobbára klasszik vonalon nyomulnak.

Előzmény: Freedom of mind (175416)
Ruskizene Creative Commons License 2018.03.14 0 0 175418

Elsősorban új Silviában gondolkozom, és mivel megyek jövő héten Lengyelországba, ott lehet hogy olcsóbban el is csípem (vagy szóljon bárki ha tud olcsóbb megoldást:). nagyjából 140 ezer forint körül lehet kint venni egy Silviát, és a bolt szerint, akiktől venném van egy gép amit 1-szer használtak kiállításon, 130 ezerért megkapnám.

Nekem ez jó üzletnek tűnik:) remélem tényleg az.

Előzmény: GAgyiXyXy (175415)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.14 0 0 175417

Igen, gyanítottam, hogy valami összeszerelési hiba. Akkor ezexerint nem kell kidobni. :)

Előzmény: GAgyiXyXy (175413)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.14 0 0 175416

Mivel ilyen hosszú ideje nem reagáltál, joggal merül fel bennem, hogy alapból irtózol a kapszulástól és valahonnan átvetted ezt az "állott keserűség" dolgot anélkül, hogy megkóstoltad volna. Ha tévednék, továbbra is várom tőled az elmaradt leírást, hogy mit értesz "állott keserűség" alatt. Tudom, hogy kávésok között divat támadni a Nespresso-t (én meg amúgy is bojkottálom a cég termékeit) de legyünk tényszerűek. Továbbra sem érzem azt amiről írtál. Ha mégis kóstoltad,  szerintem nem volt karbantartva a gép, vagy rossz összetételű volt volt a víz a gépben, vagy rejtély.

Szóval még mindig ezen az állott keserűség fogalmán rugózok, mert meglehet, hogy én, ahogy a többség általában nem érzek valamit amit néhányan igen. (Én pl. azonnal kiszúrom, ha a kazán vörösrézből vagy alumíniumból van, ha a víz túl lágy. A sárgarezet csak teljesen ásványmentes vízzel főzött kávénál érzem ki, de úgy nem is jó a kávé. Egyedül az acélnál nem érzek soha semmit.) 

Szóval az én érzékelésem szerint van állottság és van keserűség. Állottságot én nem éreztem a Nespresso-s kávékon, pedig pár hete volt alkalmam egy szállodában újra végigkóstolni 7-et is a választékból. A gép már az új, lencse formájú, tiszta alu kapszulákkal működött, bár ennek nincs jelentősége, mert ugyanazok a kávék vannak bennük, a kapszula belseje pedig bevonatos. Szokásom szerint dupla ristretto formájában kóstoltam, hogy intenzívebben érezzem az ízeket. Az "intenzív" sorozat tagjait keserűbbnek éreztem mint ami az ízlésem, de egy kis cukorral - tudom ezt egyesek szentségtörésnek tartják - engedelmesen a háttérbe szorult. S bár a Nespresso egyik kávéjától sem voltam elájulva, mert nekem hiányztak az általam kedvelt keverékekben jelen lévő robuszta árnyalatai, állottságnak a nyomát sem találtam egyik kávéban sem.

Előzmény: H_G (175274)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2018.03.14 0 0 175415

Megvan már hol veszed a silviát? Új? Használt?

Előzmény: Ruskizene (175409)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2018.03.14 0 0 175414

Azért csak karcsúbb a 8kg-val mint a Silvia a 14+ -al :)  Ha másért nem is szebb :) A Silviával biztosan nem lő mellé.

Előzmény: H_G (175410)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2018.03.14 0 0 175413

Na ma szétkaptam, nem a gőzcsap a bűnös, hanem kazán tömítés türemkedett ki, az "O" gyűrűt kell cserélni. Ahogy nézem már eleve rosszul tehették bele, eddig bírta. Ünnep után úgy is megyek Kecskemétre, meglátogatom a kávébolt.hu-t. Náluk van. Ennyit megér, mert belülről teljesen újszerű, pedig 9 éve használatban van. Úgy nézem egész jól szerelhető a gép és egyszerű mint a faék :)

Előzmény: Freedom of mind (175398)
Vick7903 Creative Commons License 2018.03.14 0 0 175412

Tisztelt Ruskizene!

 

Ha jól értelmezem van/lesz egy felesleges QM 0650-d? Ha igen, akkor engem érdekelne, mert egy ideje már fáj a fogam rá!

 

Köszönettel : Vick

Előzmény: Ruskizene (175409)
Ruskizene Creative Commons License 2018.03.14 0 0 175411

szebbek a gombok a pavonin:)))

Előzmény: H_G (175410)
H_G Creative Commons License 2018.03.14 0 0 175410

Olyan nagyon sokkal szebbnek én nem látom a Pavonit, mondjuk ez szubjektív, de alapvetően egy krómacél kocka mindkettő. (Nekem sosem volt bajom az Ikarus-stílusú billenőkapcsolókkal.) Még ha az lenne a kérdés, hogy érdemes-e a Silvia helyett régi Nancyt/Audreyt bányászni egy igazán karakteres dizájn kedvéért, azt megérteném.

 

 

Előzmény: GAgyiXyXy (175407)
Ruskizene Creative Commons License 2018.03.14 0 0 175409

köszi a tanácsot, nagyon sokat segítettél, ahogy Columbo is mondaná:) kicsit nagy ugrás lesz a QM0650 után... 

volt is egy tiszavirág életű lépés közben, el is mesélem:

elhatároztam, hogy leváltam a qm-t. Egy közeli kávészervízben találtam egy Turmix kávéfőzőt, ami elvileg ugyanaz volt kívűlről-belülről, mint a Gaggia Classic. Csak turmix felirat volt rajta. Az eladói egyébként Gaggiát is írtak a garancia papírra, szóval gyakorlatilag egy az egyben ugyanaz volt. Használt gépként, de felújítottként volt eladó, alapból erre upgrade-eltem volna magam, nagyon megtetszett. meg is vettem, aztán itthon azonnal szétszedtem, és kiderült hogy a felső szűrő teljesen korrodált volt, a kazán alja szintén, hiányzott egy csavar is belőle, óriási csalódás volt :(

használható portfafiltert nem kaptam, ezt alapból utánkellett volna rendelnem, de így teljesen elment tőle a kedvem, azonnal visszavittem, annak ellenére, hogy nyilván lehetne ezeket a cuccokat cserélni, de egy ilyen kezdéssel a gép nálam már elvesztette a varázsát.

 

a boltban aztán egy kis vita alakult ki, mert ő szerintük áttisztították a gépet, szerintem meg a tisztítás nem egyenlő a felújítással, de lehet hogy ebben én tévedek. arra számítottam, hogy ha használt de felújított a gép, akkor nem találkozom a gépen belül korrózióval.

 

végül visszakaptam a  pénzem és annyira felturbózott az eset hogy úgy döntöttem, elég volt, irány a Rancilio :)

 

hát ennyi a sztori, nagyon köszönöm még egyszer a segítséget:)

Előzmény: GAgyiXyXy (175407)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.14 0 1 175408

Nagyjából az lehet az oka, hogy a mostani gépeden tudsz habosítani a régi technikával, a régivel meg nem tudtál, hogy ennél más a lyukak szögállása. A habosítás fizikája egyszerű, de a lyukak szögállásának kérdését nem vizsgáltam. Nyilván kifelé nem állhatnad, de a párhuzamos sugártól befelé haladva egészen apró változtatás is sokat számít. Biztos van valami olyan szög ami megengedőbb a hibákkal szemben, de ez hidrodinamikai kérdés. Kíváncsi lennék, hogy a gépeden milyen szögben állnak a lyukat a csőhöz képest, de ezt nem fogod tudni megmérni házilagosan.

Előzmény: paljoc (175399)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2018.03.14 0 1 175407

Ha jól látom pid a pavoniban sincs alapból. Tény, takarosabb, pofásabb gép mint a Silvia, nekem is jobban tetszik. Látok hozzá nyomifokis kart is, ami engem elriasztana.

A Silvia viszont 14+ kg, semmiképpen nem csúnya, ámde tekintélyt parancsoló a kinézete. Van benne anyag rendesen és hely is a tuningoknak (amelyek léteznek, kipróbáltak), ami (érzésem szerint) biztosan szükséges lesz később neked is, mivel egy egész jó kis QM-ről váltanál.

Érzelmi alapon Pavoni (csak egy Pavoni :) ), ésszerűség alapján Silvia (és használtan egy tuningoltat). Ez az én véleményem, de ez köszönhető a Pavoni dokumentálatlanságának is.

Előzmény: Ruskizene (175394)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.14 0 1 175406

Laci, ne cseréld le! 

A  többlyukúval sokkal hamarabb készen vagy, csak kicsit másképp kell használni. A többlyukúval jobban meg tudod mozgatni a tejet, ami fontos a habképződéshez, viszont nem szereti ha közel függőlegesen helyezed bele a csövet a tejbe, míg az egylyukúnál vagy az automatánál ezt büntetlenül meg lehet csinálni, legfeljebb tovább tart a dolog. Ezért aki egyetlen lyukhoz szokott és áttér a többlyukasra, nem érti miért nincs hab.

A csövet a kiöntő csőrnél érdemes az edénybe tenni, és kb. 45 fokos szögben, vagy amekkorába belefér, küldöd meg a tejet a felszíne alatt közvetlenül, majd szépen haladsz lefelé, megtartva az áramlást, nem mozgatod az edényt ide-oda. Ha sikít, túl mélyen vagy, akkor csak melegít, nincs habképződés.
Gondolom amit írtam annak a többségét tudtad, csak hátha más is olvassa. :)

Megjegyzés:

Ha automata feje van valakinek és nem megy a habosítás, akkor eltömődött a levegőnyílás. Az egy lyuk, vagy rés a gőcsőre szerelt műanyag elemen valahol.

Előzmény: Menyhárd László (175401)
Swiss made Creative Commons License 2018.03.14 0 0 175405

A brikka minőségén túlmutat, de élettartama max 3-4 év oscar vízlágyítóval használva. Kell hozzá egy párezer forintos tömörítő. illetve a kart is lehet hozzá szerezni csak nem érdemes, annyira nem hőstabil a gép. Így frissen darálva már kávéző szint (nyilván nem egy három misleny csillagos szpesölty) és sokan örömükben elsírnák magukat ha ilyet kapnának. Én gagguára ápgrédeltem, és már a poemia is nagyon ott volt. Persze a gaggia jobb.

Előzmény: White_m (175378)
paljoc Creative Commons License 2018.03.13 0 1 175404

Én anno megcsiszoltam hogy fussa az ón, leforrasztottam és fúrtam egy új likat középre. De már nem emlékszem mekkorát...

 

Előzmény: Menyhárd László (175401)
Katoczi Creative Commons License 2018.03.13 0 3 175403

A fogpiszkáló a home barista svájci bicskája :D. Legyen szó őrlemény homigenizálásról, egyenletesebb extrakcióról vagy jó tejhabról, a fogpiszkáló megkerülhetetlen. :))))

Előzmény: Menyhárd László (175401)
Katoczi Creative Commons License 2018.03.13 0 0 175402

Jó kérdés, hogy mi az ok. A Cremina nem egy gőzgép, és nem is fektettem bele túl sok energiát a gőzölésbe. Az edény is csak egy szűk két dl lehet, kb 1 dl tejből habosítok úgy ahogy. De egy jukkal egész korrekt tejhab sikerül, ha tartósan van vendég aki igényli. Sokszor hónapokig nem gőzölök, lehet egy kis gyakorlással menne, de egyszerűbb a technikát hibáztatni.

Előzmény: paljoc (175399)
Menyhárd László Creative Commons License 2018.03.13 0 0 175401

minden nap próbálgatom még most is. reménytelen. a pavonié is borzalmas volt három lyukkal, eggyel tökéletes. ez is jó lesz, ha megoldódik, de úgy látszik, eddig nincs használható ötlet a fogpiszkálón túl... :-(

Előzmény: paljoc (175399)
Menyhárd László Creative Commons License 2018.03.13 0 0 175400

a pavonimhoz én is vettem, tökéletes. Sajnos a Cremináé nem menetes végű :-(

Előzmény: Relaxalex (175393)
paljoc Creative Commons License 2018.03.13 0 0 175399

Ez a "lyukkérdés" részemről örök rejtély marad már azt hiszem. Tekintsünk most el attól, hogy nálam a catler cuccok jól működnek, tudom, értem hogy nem ez a normális! :-)))

DE: a gép gőzcsöve szintúgy gyárilag  3 lyukas, mint ahogy az előző hx e61 és egyéb gépeimen is. Minden eddigi esetben én is ledugóztam/forrasztottam egy lyukasra a végeket, kivéve ennél. Itt az első pillanattól tudtam gyári állapotban hibamentes mikrohabot gyártani, most már gyakorlatilag bármikor ilyen öntésre alkalmasat is, minimális odafigyeléssel:

 

https://www.youtube.com/watch?v=TyCt-gaa54U

 

Hogy ennek mi az oka, nem tudom...simán lehet hogy bármilyennel meg lehet tanulni, de nekem az eddigiekkel nem sikerült, és ipari nagy géppel sem tudok, csak ilyen otthoni kisebb gőzteljesítményűvel. Valószínű hogy gyakorlás kérdése lenne csak amúgy...nem a 3 lyukas gőzvégek baja ez. Mindenesetre az is tény, hogy nem vagyok/voltam egyedül ezzel a problémával.

Előzmény: Katoczi (175391)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.13 0 0 175398

Ha ilyen drága az alkatrész hozzá, akkor nem éri meg.10-15-ért kapsz egy másikat használtan. Legjobb tényleg ha szétszeded. Lehet, hogy csak valami szerelési, csatlakozási hiba, ha nem használtad a gőzcsövet.

Előzmény: GAgyiXyXy (175396)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2018.03.13 0 0 175397

Ez így igaz :)

Előzmény: _MrB_ (175395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!