Keresés

Részletes keresés

vjv1 Creative Commons License 2024.01.01 0 0 53702

Buék.

:)

freestlyer33 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 53701

Nincs a kérdésemben semmi rossz indulat, kíváncsiságból kérdezem, hogy a felnőtt szöv. kap ki lett? 6-7 hónap múlva már a lettek és hasonló komoly nemzetek ellen izzadnak a magyar fiúk a pályán... ez kb. 6 edzőtábor, abból mennyi a felkészülési torna, edzőmeccsek? Válogatásra már nincs idő, edzőtábor kell, nem fizikai felmérőkkel, érdemi munkával készülve! Kapkodás lesz, mint ahogy szokott... a tavalyi lengyel selejtezőre ment ki hosszú idő után úgy a csapat, hogy hosszas, felépített munkával telt a felkészülés... elég edzőtábor, edzőmeccs... stb. és sikeres is volt a lengyel túra. Legyen valami, mert szűkös az idő! Hajrá!

akcall Creative Commons License 2013.07.24 0 0 53700

Sziasztok!

 

 

Van esetleg valakinek eladò 96cm-es balos quest1 ütője? szezon kezdetére jò lenne , ha màr a kezemben lenne.

 

Üdv!

 

Akcal Richàrd

 

(akcalrt@hotmail.com , ezen a cìmen tudtok elérni.)

freestlyer33 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 53699

ahogyan a felnőtt első osztályokban sincsenek végleges jegyzőkönyvek, pontlisták stb...

torok_g Creative Commons License 2013.06.29 0 0 53698

Az Erima Fiú U16 bajnokság utolsó (6.) fordulójának jegyzőkönyveit hol lehet elérni? mert a szövetség oldalán semmi sincs fent pedig már rég vége....

segítséget előre is köszönöm!

Jégkoromg Creative Commons License 2013.06.02 0 0 53697

-T= EGYET:)))

Előzmény: Jégkoromg (53696)
Jégkoromg Creative Commons License 2013.06.02 0 0 53696

MINDENKI AKASZTOTT EGYETT A SAJÁT NYAKÁBA :(((

 

Előzmény: Corgon (53695)
Corgon Creative Commons License 2013.06.01 0 0 53695
Tudjuk, hogy az uj szovetseg nagyon nagy sulyt helyez arra, hogy megbecsulje a jatekosokat (golkiralyn, pontkiraly, legnagyobb gyoker) ezert kulonosen ertekeljuk a bronzerem atadast amiben ma reszunk volt.
A kijaratnal vedd el az asztalrol, koszi. Vegulis tekintve, hogy harmadik meccs volt szinte varatlanul ert mindenkit, hogy valaki bronzermes lett.
Csok gyerekek!
R#8 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 53694

Akkor ezt a reakciódömpinget értelmezhetjük úgy, hogy nem lesz semmi ismét???

Előzmény: R#8 (53693)
R#8 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 53693

Üdv!

Érdeklődnék, hogy a most hétvégére, 2.-ra Érdre tervezett OB3-as fordulóval (Kroki, Szolnok, Neumann...) mi a helyzet? Meg lesz tartva?

Köszi! 

GTomi6 Creative Commons License 2013.05.20 0 0 53692
balla.gyula Creative Commons License 2013.05.19 0 0 53691

Női OB bajnok a Phoenix!

 

      

Jégkoromg Creative Commons License 2013.05.16 0 0 53690
Pár fotót feltöltöttem a HUNFLOORBALL-ra az alábbi versenyről:2013.05.14 - DIÁKOLIMPIA-Unihoki Bp-i DÖNTŐ-III kcs-Fiú
Jégkoromg Creative Commons License 2013.05.16 0 0 53689
Köszönöm a jogosultságom visszaállítását.A MEFOB-on készített képeket (kb. 500 db) már fel is töltöttem a HUNFLOORBALL-ra.Jó nézelődést !
Előzmény: Jégkoromg (53686)
Jégkoromg Creative Commons License 2013.05.16 0 0 53688

A FOTÓK:

 

 

 

 

 

 

Jégkoromg Creative Commons License 2013.05.16 0 0 53687
A FOTÓK:
Előzmény: Jégkoromg (53686)
Jégkoromg Creative Commons License 2013.05.16 0 0 53686
A hétvégi MEFOB-on készítettem kb 500 db fotót.Szerettem volna - mint eddig is sok esetben - feltölteni a HUNFLOORBALL-ra, de nem sikerült.Valószínűleg megszüntették az eddigi feltöltési jogosultságomat, ami nem olyan nagy baj nekem, esetleg jelezhette volna nekem az illetékes intézkedő.A fotókat (legalábbis, a nem az "érdekeltségi körömbe tartozókról" készülteket - és ezek voltak a számosabbak) döntően eddig is a floorball támogatása, népszerűsítése érdekében és a játékosok kedvére csináltam illetve töltöttem fel.Ezután majd csak saját kedvtelésre fotózgatok.Pár fotót azért ide felteszek a játékosok kérésére.Ressely Béla
balla.gyula Creative Commons License 2013.05.15 0 0 53685

MEFOB 3. nap képek: LINK

 

       

 

     

disconnect Creative Commons License 2013.05.15 0 0 53684

Bajnoksag ez, meg ha olyan is, amilyen... az pedig, hogy savanyu a szolo, az legyen tovabbra is a te problemad ;)

Előzmény: jonatanxx (53683)
jonatanxx Creative Commons License 2013.05.14 0 0 53683

Kicsit unalmas ez a kicsi-nagy dolog. Felnott bajnoksagrol beszelunk, senki nem kenyszerit "kicsiket" hogy reszt vegyenek benne. Ha pedig a kicsi patkany modon jatszik, akkor viselje el, hogy a nagyok idonkent helyreteszik.

 

Unalmas, nem unalmas, nem irígylem azokat a nagyokat, akiknek többen kell lenniük egy kicsihez. A felnőtt bajnokságban férfiaknak kellene játszaniuk. Na az olyan fajta lény, aki nem verekszik nővel, gyerekkel, láthatóan gyengébbel, akkor sem, ha oka lenne rá. Lehet ilyen valaki 16 évesen is, de lehet hogy 30 évesen sem lesz az. Ti melyik csoportba tartoztok, ti döntitek el...

 

Mar megbocsass, de picit fura, hogy neked all feljebb ugy, hogy a Neumann jatekos kovetett el olyan faultot, hogy csak a szerencsen mult, hogy nem lett komoly serules a vege, 3 perccel a lefujas elott minusz 3-as allasnal.

Mi valtozott volna, ha 2+10-et vagy V-t kap? Kiegyenlitetek 4 a 4-ben?

 

Nem állt feljebb. El kell szomorítsalak, a történetben ti csak mellékszereplők vagytok. A főszereplő a bíró. Látta az esetet, tovább engedte a játékot. Majd a nyílvánvalóan sportszerűtlen, agresszív, intermezzo után, annak adott igazat aki hangosabban, látványosabban hőbörgött. Hülyét csinált magából. És ezt fokozta azzal, hogy a verekedő, chipanddale show-t előadó játékost nem a szabályok szerint büntette. A lökést elnézhette, a bunyót, a vetkőzést az ordibálást (bár süket még lehet) nem.

És nem az eredmény miatt kell büntetni, hanem mert ez a szabály. Arra való, hogy  a játékosok tudják mit lehet és mit nem lehet. Az előbbieket nem lehet.

Ha jól tudom ti vezettek is meccset... Na, innen kezd rólatok szólni a történet, és nem vidám!

 

Persze lehet szokás alapján is játszani, a grundon is működik a dolog, csak akkor nem kell ennyire komolyan venni magatokat. "Felnőtt" és még "bajnokság" is! :D

 

Előzmény: disconnect (53679)
Balage55 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 53682

A fórumozás szépsége az, hogy lehet névtelenül is írni, pláne egy szöveghez, amiben ismét nem szerepelnek nevek...bár lehet ezen még rágódni akármennyit. De ha már ilyen gerincesek vagytok (elvégre soha nem volt még mozdulatotok, ami nem a labdára irányult volna, nyilván taktikai fault sem létezik), legalább csatoljatok hozzá egy kis inttelligenciát, és vegyétek észre, hogy megint jól megfogtátok a lényeget. Legalább Gergőnek sikerült. A szöveg szarkazmusa (amit lehet szeretni nem szeretni) legkevésbé sem arra hegyeződött ki, hogy ki volt a nagyobb hibás, vagy mi lehetett volna a végeredmény. Senki meg nem cáfolta a mi játékosunk hibáját :)  Sokkal inkább arra, hogy borzasztó a bíráskodás és ameddig nem változik addig marad a káosz is vele. Nekik a feladatuk, hogy észre vegyék a pályán történő szabálytalanságokat, továbbá megfogni a mérkőzést, aminek hozzáteszem leginkább tétje sem volt, nem szabadott volna, hogy így végződjön.
Komolyan szívből remélem, hogy a mostani szövetség, majd talál valami megoldást erre, de ha most úgy gondolták, hogy egy olyan párharcra, melynek előző két összecsapásán is dulakodás volt, leküldenek gyakorlatilag egy bírót, akkor van baj.

-->
"Mi ebből a tanulság? Hisztizni, megéri, a szabályok meg nem arra vannak, hogy használjuk őket! Itt a mese vége, álmodjatok floorballosok arról, hogy valaha igazi sport lesz a játékotokból."
Nem hinném hogy ez kéne legyen a vége :)
Lehet felvenni, megsértődni,vagy fikázni (úgyse írok többször :), bár szerintem semmi értelme, inkább szép nyarat kívánok, lazulást, és egy fantasztikus és sportszerű következő szezont. Gratula a győzelemhez!

Az ettől iszonyatosan gerincessé vált

André Balázs #4 Neumann FSE

Előzmény: Krounk (53681)
Krounk Creative Commons License 2013.05.14 0 0 53681

Jó régen írtam ide a fórumra, de e mellett nehezen tudok elmenni.

 Először is én voltam a határozottan gyenge stílusban megírt szösszenet "nagy" hőse: Dávid Máté IBK Cartoon Heroes #12 (legközelebb, ha mocskolódni kezdesz írd alá, hogy talán legyen is egy kis hitele)

 

Ami történt részemről: a meccs vége előtt kb. 4 perccel (a korábbi sorozatos aprítás után) a palánk mellett indítottam egy csapattársamat, majd a passz után hátulról, vak oldalról kaptam egy belemenést. A labdához teljesen egyértelműen semmi köze nem volt a megmozdulásnak (lévén már nem volt ott). Az ütközés formájából, időzítéséből, durvaságából kifolyólag szándékosan akart sérülést okozni (amit sikerült is neki).

 Ezt követően abszolút helyteníthető módon elégtételt akartam venni, de minimum kérdőre vonni, hogy ezt vajon mire fel. A következő tárgyi tévedés, hogy a "nagy csapattársa" pont a Neumann játékostól tartott vissza. Így biztosan az ő közreműködésének hála is nem fajult tetlegességig a dolog. Ezután valóban elhagytam a termet, gondoltam ezért V1 kiállítás jár.

 A 2perces kiállítás megállapítása ezt követően történt, ezért tértem vissza a terembe, mert a sporik jelezték, hogy 2 percre ültetnének le. Utólag természetesen éltem volna azzal a lehetőséggel (tekintettel arra, hogy vérző kézzel amúgy se léphettem már pályára a meccs hátralevő részében), hogy sérülés miatt nem én töltöm le a kiállítást, hanem valaki más a csapatunkból.

Ez történt a tegnapi nap folyamán. Amiből természetesen nem elfogadható vélt, vagy valós sérelem miatt az ellenfél játékosának "megkergetése". A kiállítás mértéke sem volt megfelelő.

 

Akkor térjünk át a másik oldalra:

 1. Szándékos, durva szabálytalanság történt

 2. Ezt megúszta 5 perces kiállítással (minimum V1, ha nem szándékolva követ el ilyen szabálytalanságot, de a körülményekből könnyen kikövetkeztethető, hogy itt a szándékoltság esete fennáll)

 3. Kicsi és Nagy? Kétszer már botrányos módon egy szülő jött verekedni a kicsi fia miatt, aki alattomos módon megfejelt a lefújás után (mielőtt igazolva éreznéd magad, egy hangos szót se szóltam miatta). Ezt követően külön kértük, hogy az ominózus eset miatt a kérdéses apuka ne látogassa a hazai meccsünket a nyugalom érdekében (ez nem történt meg).

Szóval ha a kicsi az olvasatodban olyan valakit takar, aki nem vállalja a tettei következményeit és 18 évesen is "apucitól" várja a védelmet, akkor maradhat a két megnevezés. 

 

 

 Remélem vállalod majd a nevedet. (bár gondolom nem álltál 2x sorba, amikor gerincet osztottak)

Tisztelettel: Dávid Máté

 

 

Előzmény: jonatanxx (53677)
disconnect Creative Commons License 2013.05.14 0 0 53680

Bocsanat, reg irtam ide: Liebe Gyorgy voltam.

Előzmény: disconnect (53679)
disconnect Creative Commons License 2013.05.14 0 0 53679

Kicsit unalmas ez a kicsi-nagy dolog. Felnott bajnoksagrol beszelunk, senki nem kenyszerit "kicsiket" hogy reszt vegyenek benne. Ha pedig a kicsi patkany modon jatszik, akkor viselje el, hogy a nagyok idonkent helyreteszik.

 

Mar megbocsass, de picit fura, hogy neked all feljebb ugy, hogy a Neumann jatekos kovetett el olyan faultot, hogy csak a szerencsen mult, hogy nem lett komoly serules a vege, 3 perccel a lefujas elott minusz 3-as allasnal.

 

Mi valtozott volna, ha 2+10-et vagy V-t kap? Kiegyenlitetek 4 a 4-ben?

Előzmény: jonatanxx (53677)
Girnyaú Creative Commons License 2013.05.14 0 0 53678

Teljesen igazad van, V1-et kellett volna kapnia a játékosunknak, ezért is vonult el, mert úgy gondolta ez vár rá. Pontosan erre való, csak nem használjuk itthon. Ahogy annak is minimum ezt kell kapnia, aki egy eldőlt meccsen teljes szándékosan sérülést okoz (vagy lehet, hogy ez V3, mivel szándékos, elborultságból elkövetett vakoldalról érkező védhetetlen akció volt?). De lehet, hogy az annál több is nem? Tényleg egy bíró vezette a meccset, és ennek ez volt a "kézzelfogható" példája, a szándékos könyökölés ászrevétlenül maradása a másik, és az, hogy 3-an hisztiznek, hogy állítsa meg a játékot mert egyik játéos a saját csapattársát véletlenül nyakonverte, és az nem kap levegőt, de erre semmi nem történik a harmadik.

Előzmény: jonatanxx (53677)
jonatanxx Creative Commons License 2013.05.14 0 0 53677

Ami nem megy nem kell erőltetni...

(Magyar floorballos népmese és annak hősei)

 

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer, valahol a magyar floorballon is túl, hogy egy játékos kilökte a palánkon a másikat. A vétkes játékos kicsi volt, a kilökött meg nagy. A bírók nem fújtak semmit, nem ez volt az első hibájuk a meccsen, nem kedveztek senkinek, csak hát ennyire futotta szegényeknek.

 

Így a kilökött "nagy" játékos úgy gondolta, hogy saját kezébe veszi az igazságot és a nála két fejjel kisebb játékos után eredt. Na, ott termett rögtön egy csapattárs is, persze nem a "kicsié", hanem a "nagyé", mer' gondolta, hátha bántja menekülés közben a kicsi a nagyot - úgy szok' az lenni -  elkél hát a segítség, meg Ő ilyen, megy ha kell és hát majdnem minden meccsen kell. Hiába igazságtalan a világ! Meg is írták ezt már sokszor, de a világ csak nem változik!

 

Na de hagyjuk a mesék hőseit, ha ilyenek hát ilyenek, azért van ott a bíró, hogy igazságot tegyen! Nem is kerülte el a figyelmét, hogy mintha a nagy kergetőzésben a labda nem venne rész, így hát bele is fújt a sípjába vagy tán azt se, de a játék csak megállott valahogy. Mondott valamit a "nagynak", még az is lehet, hogy olyan csúnyaságot, hogy mégse az ellenfelet üsse, hanem a labdát és ezen gondolkodjon két percig.

 

Már megint rossz és igazságtalan lett a világ, nem is bírta ezt a "nagy" játékos letépte a mezét elküldött mindenkit melegebb éghajlatra és kiszaladt a világból, de a játéktérről mindenképpen. A jóságos bíró értékelte szegény világfájdalmát - hisz mégse egy vérengző cápa ő -  és ezegyszer eltekintett a szigorú szabálykönyvtől.

 

(Hogyaszongya':

610

2 perces kiállításhoz + 10 perces személyi büntetéshez vezetőszabálytalanságok

1) Amikor egy játékos vagy a csapatvezetés egy tagja sportszerűtlenül viselkedik.... Az ütő vagy más felszerelés eldobása, beleértve azt is, ha játékmegszakítás alatt vagy a csereterületen történik.)

(Ne adj' isten ettől:

615

Végleges kiállítás 2-höz vezető szabálytalanságok

1) Amikor egy játékos vagy a csapatvezetés egy tagja dulakodásban vesz részt. (909)

A dulakodás a verekedés enyhébb formáját jelenti ütések és rúgások nélkül, ahol a résztvevőjátékosok tiszteletben tartják a szétválasztási kísérletet.)

 

Na szóval, a nem cápa szívű bíró nem akarta tovább fájdítani szegény mesehősünk szívét, így inkább 5 perces kiállítást adott - arra a megmozdulásra, amit korábban le sem fújt - a "kicsinek" és két percet minden más büntetés nélkül a nagynak. Hisz ha valaki nagyon kéri, hát Ő teljesíti! Ez a dolga, ettől lesznek körülötte boldogok, akik nagyon kérnek vagy követelnek!

 

Mi ebből a tanulság? Hisztizni, megéri, a szabályok meg nem arra vannak, hogy használjuk őket! Itt a mese vége, álmodjatok floorballosok arról, hogy valaha igazi sport lesz a játékotokból. A bilit meg tegyétek messze, ne lógjon bele a kezetek! 

 

Girnyaú Creative Commons License 2013.05.12 0 0 53676

VB selejtező 2014: Lettországban játszunk majd, a csoportban: Lettország, Norvégia, Magyarország, Olaszország és Liechtenstein van. Az első kettő kijut, és a két legjobb 3. is (4 csoport van). info: http://www.floorball.org/news.asp?id_tiedote=3240 viszonylag alján.

balla.gyula Creative Commons License 2013.05.12 0 0 53675

MEFOB 2. nap képek: LINK

 

             

fanatikkk Creative Commons License 2013.05.12 0 0 53674

Az U19-es csapatnak gratula, de sajnos csak a japánok és ausztrálok elleni sikernek nem lehet örülni, kevés hiányzott 2 meccsen is, de nem sikerült csapatként átvészelni a holtpontokat. 1 jó sor és egy jó kapus nem elég egy kimagasló eredményhez, majd két év múlva... észtekkel, dánokkal, németekkel, kanadával... azért szép volt!

balla.gyula Creative Commons License 2013.05.11 0 0 53673

MEFOB 1. nap képek: LINK

 

               

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!