Keresés

Részletes keresés

Bandi-T Creative Commons License 2004.11.18 0 0 175
Köszönöm!

Hmm, a poszter alján www.interbudo.com cím látható - el is látogattam most oda, gondoltam frissen került ki az infó, azért most küldted - de a magyar oldalon sehol sem találok anyagot a 2004-es kupáról.
Előzmény: zépé (174)
zépé Creative Commons License 2004.11.18 0 0 174
IX. Hanshi kupa
Előzmény: Bandi-T (172)
siposmarton Creative Commons License 2004.10.28 0 0 173

"A ketrec csak egyszerű körítés a húdekemény vagyok image-hoz."

Igen, ez így igaz. Találmány az USAból show célra azért, hogy az emberek azt higgyék, hogy "húdekemény" küzdelmeket fog látni, és ezért jó sokan fizessenek, persze jó sokan. Pl. az elején hosszú menetek voltak, de persze a rövid szünetek alatt nem lehetett annyi reklámot mutogatni, mint szerettek volna. Ezért rövidebb menetek lettek (asszem 3perc). Így viszont élvezhetetlenek lettek e küzdelmek, így kénytelenek voltak visszatérni az 5perces sémára. Ez a tény annyira nem meglepő... lsd. pankráció, ahol ugyebár minden koreografálva van. És így jöttek létre új stílusok is, mint a pro-wrestling, vagya pro-real-wrestling.

Előzmény: Satanas666 (170)
Bandi-T Creative Commons License 2004.10.27 0 0 172
Sziasztok!

Pontosan mikor és hol lesz az idei Hanshi Kupa? A www.interbudo.com-ot böngészve nem sikerült kihámoznom.
zépé Creative Commons License 2004.07.06 0 0 171

érdeklődtem kicsit ezügyben.

szomorúan mondták és hallgattam, hogy volt ilyesmi.

ennek ellenére amit én tapasztalok, az szerencsére egészen más.

remélem ez az edzőtábor után is így marad.

 

 

 

Előzmény: Satanas666 (154)
Satanas666 Creative Commons License 2004.05.24 0 0 170
"2 A ring es a ketrec kicsit sem ugyan az." -

Hát persze, hogy nem. Az egyikben bunyózni kell, a másikban sakkozni, ugye?

A ketrec csak egyszerű körítés a húdekemény vagyok image-hoz. Bah, nevetséges az egész.

"3 Aki bemegy a ketrecbe az mindentol fuggetlenul "hudekemeny", mindegy hogy milyen stilust csinal, ha ezt nem latod be azzal csak magadat nevetteted ki." -

Elhiszem, hogy így gondolod. Kezdő zöldfülű tanonc koromban én is hasonlókat gondoltam. De semmi baj, nem kell mellre szívni. Véleményt mindenkinek van joga formálni, még nekem is és még akkor is, ha ez neked nem tetszik.

Előzmény: ban1978 (165)
ban1978 Creative Commons License 2004.04.01 0 0 169
Na! Akkor szep sorjaban.

Lilo! A Marcihoz jartam eddig, most viszont ide jarok : www.cambridgefreefight.co.uk mert Angliaban nem igazan elterjedt a ZBK. :)))

Ikri! Az UFC egy Szervezet roviditese Ultimate Fighting Chanpionship, kb olyasmi mint a profiboxban az wbo.

AZ mma pedig a mixed martial arts roviditese, ami egy viszonylag uj sportag, kb 10 eves legalabbis nyugaton, mert lenyegeben a Vale Tudo-bol fejlodott ki ami viszont a mult szazad eleje ota letezik Braziliaban. Ha erdekel a tema akkor ird be a forum keresobe, hogy UFC es rem kidobja az mma forumot.

Egyeb linkek: www.ufc.tv www.pridefc.com www.sherdog.com www.sfuk.co.uk www.totalfight.com es meg vagy egymillio

a sherdogon vannak rovid videok, ha megtetszik akkor tudok adni neked nehany elerhetoseget ahonnan olcson lehet szerezni videokat cdket esetleg dvdt

Előzmény: Törölt nick (168)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.31 0 0 168
Bocs, ha lámer vagyok, de nagyon hálás lennék, ha elmondanád, hogy mit jelent az UFC és az mma.

ikri

Előzmény: ban1978 (165)
axmax Creative Commons License 2004.03.25 0 0 167
Hello Tisztelt Kemposok!

Egy kéréssel szeretnék fordulni hozzátok! Szeretnék elkezdeni kempozni,de az a helyzet hogy sajnos csak a hétvégéken lenne erre lehetőségem, ugyanis egy másik harcművészeti stílust űzök már évek óta igen rendszeresen és ezzel nem szeretnék felhagyni. Ha tudtok olyan helyet (Bp-en) ahol erre lenne lehetőség és szerintetek így is szóba állnának velem, akkor kérlek Titeket hogy szóljatok vagy itt, vagy a köv. e-mail címen:marton.pinter@uniqa.hu Segítségeteket előre is köszönöm, mindenkinek további jó gyakorlást! Üdv

Lilo Creative Commons License 2004.03.14 0 0 166
Szia!
Köszi az infokat! Marci medig lesz No.-ban?
Te kihez jársz?
Előzmény: ban1978 (164)
ban1978 Creative Commons License 2004.03.12 0 0 165
kedves Satanas666

Kezd elegem lenni beloled! Csak frocsogsz, elbujsz a monitor, meg a klaviatura moge, es hulyesegeket beszelsz.

"egyébként ki látta a ketrecharcot? Ezt is ZBK-s barmok szervezték, próbálták beállítani a húdekeményvagyok image-t. Bárki, aki versenyzett pár évig, tudja, hogy a ketrec semmit sem jelent: egy ringben is csak ketten vagytok az ellenféllel, szóval tökmindegy" kisse korlatolt vagy de hagyjuk.
1 nem a ZBK rendezte hanem Sztraka Mihaly aki mma edzeseket tart, thai boxolo, es alloharcot tanitott az USAban
2 A ring es a ketrec kicsit sem ugyan az. Vagy szerinted a K1 ugyan az mint az UFC. A kesztyus full contact, mint az mma? Ha igen, akkor negyobb dilettans vagy mint gondoltam.
3 Aki bemegy a ketrecbe az mindentol fuggetlenul "hudekemeny", mindegy hogy milyen stilust csinal, ha ezt nem latod be azzal csak magadat nevetteted ki.

Előzmény: Satanas666 (149)
ban1978 Creative Commons License 2004.03.12 0 0 164
Szia Lilo!

Csak egy par info a gyori meg az ovari klubbrol: A Feriek elkoltoztek es nem tudom a cimet, hogy hova de ha valakit erdekel, akkor irjon egy mailt es elkuldom a tel szamat. Ovaron szunetel az edzes mert a Marhoffer Marci nemetorszagban van ugyhogy az ovariak vagy gyorben edzenek, vagy az egyetemen, de szervezett edzes nincs ovaron. Kb ennyi!

Csoki

Előzmény: LILÓ (123)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.10 0 0 163
Ez most "igazolt":)) régen Kyo-ztam, aztán volt egy kevés Jiu-jitsu, gondoltam keresek valami hasonlót, de asszem a kempohoz már túl leamortizáltak az izületeim, így ha lesz valami az a Tai Chi, vagy az Aikodo.
Előzmény: kockasfulunyul (162)
kockasfulunyul Creative Commons License 2004.01.08 0 0 162
Hihetetlen hol mindenhol lehet veled összefutni! :-)))
Előzmény: Törölt nick (157)
kockasfulunyul Creative Commons License 2004.01.08 0 0 161
Sziasztok,

tudom, hogy ez nem hirdető oldal, de mindenki, aki ide ír, talán érdekelt lehet. Szóval: Pécsett eladó egy 140-es alig használt kempo ruha. Az ár megegyezés tárgya.
Akit érdekel, kérem, írjon a tizmail@freemail.hu címre.

Köszi szépen és elnézést a betolakodásért és a hírdetésért.

Bandi-T Creative Commons License 2003.12.05 0 0 160
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.19 0 0 159
Köszönöm!

Az időpont is ideális. Feltétlenül benézek hozzátok is, ha elfogy a melóm.

a tiszteletet meg kell adni itt is az edzőpartnereidnek, és nem arról szól az egész, hogy ki mennyire tud brutál lenni

Helyes. Megnéztem "belülről" egy kyu edzést: hát nem voltam elragadtatva!
Néhány srác adta a kemény fenegyereket,s most nem akarom magam dícsérni, de egy picit vissza kellett fogni magam, nehogy agyoncsapjam őket (kb. 13-14 évesek voltak, volt is bennük bő 45 kiló, szal. minden ügyességük mellett azért csak nem egy kategóriában voltunk, de a szenszeit erről nem lehetett meggyőzni).
Persze ezzel most nem írom le a karatét. Sok jó srácot ismerek a karatésok közül, akik már rengeteg energiát beletettek ebbe a dologba. -s ez meg is látszik rajtuk.

ikri

Előzmény: Törölt nick (158)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.18 0 0 157
Pedig a szellemiség része az is, hogy beállsz mögéjük...
Előzmény: Törölt nick (156)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.17 0 0 156
sziasztok!

Lehet, hogy egy kicsit OFF leszek, de lenne egy kérdésem:

Ha későn (26 évesen) akarok kezdeni magammal valamit küzdősportok terén, mit javasoltok?
Jártam boxolni egy ideig, de az már régen volt, a mostani kondíciómat a 4-5 évvel ezelőttihez képest tök nullának érzem. (egy kicsit fel akarom hozni magam edzésekkel)

Olyan edzés,do jo kellene, ahol nem kell előre meghajolni nyolcéves srácoknak, meg mögéjük beállni edzésen, mert ők már két hónapja járnak.

Nem a hatékonyság érdekel, hanem az edzés maga, vagy a szellemiség.

ikri

zépé Creative Commons License 2003.11.16 0 0 155
a lényeges kérdés az lett volna, hogy honnan ez az utálat nálad
Mindegy.

Én egy 170 kg-os embertől azt várom, hogy nem indul el, nem válik nevetség tágyává és ezzel nem okoz csalódást azoknak a gyerekeknek, akik felvállalták és lelkesen szorítottak neki.

Nem tudom, hogy miről tudsz és miről nem, de úgy tűnik most egyformán sportszerűtlenek vagyunk, mert tudtommal a románok alattomossága nem ismer határokat...

Előzmény: Satanas666 (154)
Satanas666 Creative Commons License 2003.11.11 0 0 154
"Tavaly volt szerencsém látni a Hanshi kupa küzdelmeit...."

OK, és akkor most mit is akarsz ezzel mondani? :)

A Hansi kupán sok sok érdekes dolog van: fehér öves birkozóbajnokok, akiket földharcban elindít a zbk, narancs öves kyo mesterek, akik pusztakezes küzdelemeben indulnak, stb...

A ZBK alattomossága nem ismer határokat: biztos sokan meglepődnek, amikor földharcon szanaszét csomagolja őket egy fehér övfokozatú kezdő, vagy egy citrom öves meglehetősen erősnek bizonyul az övfokozatához képest. Aztán meg a klubvezetők döngetik a mellüket: lám, nálunk az alacsony övesek is mennyire kemények. A más tollakkal való ékeskedés is a ZBK egyik alapvonása. (Amúgy meg nem értem, mit is vártál egy 170 kg-os embertől? Seperc alatt kifullad.)

"Egyébként érdemes megnézni annak a román összeválogatott csapatnak a névsorát is..."

- Ez így sportszerűtlen. Ne beszéljünk rébuszokban. Mi az amit te tudsz erről, én meg nem?

Előzmény: zépé (153)
zépé Creative Commons License 2003.11.08 0 0 153
Satanas666!

Bocs, hogy így ismeretlenül megszólítalak, de komolyan érdekel, honnan jött nálad ez a gyűlölet az ZBK-t művelőkkel szemben?

Tavaly volt szerencsém látni a Hanshi kupa küzdelmeit. Nem minden tetszett, de ott a legemlékezetesebb mégis egy (hófehér ruhában) karatés volt. Kb 170 kg, hordóra emlékeztető testalkat. Földharcban indult és hamar fel is adta a küzdelmet sérülésre hivatozva. A közönség bizony jót derült az egészen.

Egyébként érdemes megnézni annak a román összeválogatott csapatnak a névsorát is...

Előzmény: Satanas666 (151)
Bandi-T Creative Commons License 2003.11.07 0 0 152
Szervusz Satanas666,

A Magyar Kempo Szövetség tehát nem rendez versenyeket ahol látni lehetne versenyzőinek felkészültségét?

Előzmény: Satanas666 (151)
Satanas666 Creative Commons License 2003.11.07 0 0 151
"Hol lehet látni a Magyar Kempo Szövetség képviselőit?"

- Varga Petit és a testvérét (Juhász Ferenc tanítványai) pl. a K1-es versenyeken lehet látni. A Várszegi féle csapat is tart bemutatókat, őket a SUBA vásárlóközpontban lehet látni, amikor harcművészeti rendezvények vannak. A Lovász-féle csapat nem tudom, hogy merre edz, pár éve még újpalotán voltak, de biztos, hogy valamilyen edzést tart a Lovász Gabi, mert valamelyik újságban olvastam, hogy 4. danos, amikor pedig a ZBK-ból kivált, még csak 2. danja volt.

Egyébként nem tudom pontosan, hogy jelenleg kik tartoznak a Magyar Kempo Szövetség égisze alá, de az biztos, hogy akiknek az edzését régebben láttam, azok nagyon komolyak voltak.

A ZBK-t is valójában 2 ember, Juhász Ferenc és Várszegi Rudolf mesterek vitték igazán előre és fejlesztették ki. Amióta kiváltak, azóta hanyatlik a ZBK és egyre elpuhultabb lesz, Lévai osztogatja a magas övfokozatokat orrba-szájba, ráadásul kitalált egy új vizsgarendszert, 8 kyu-s rendszer helyett 12, na meg mindenféle jitsu átigazolások, vizsgák. Mert ez mind: pénz, pénz és pénz.

Az meg külön röhej, ahogy a ZBK-sok kinéznek: a ruhájuk tele varva mindenféle emblémával, mert hát ők még mindig azt hiszik, hogy a ruha teszi az embert. Komoly harcművészek meg csak röhögnek rajtuk, mert az ilyenfajta ijesztgetés (hú de kemény vagyok, mindenféle karate és edzőtábor emblémával a ruhámon) csak a kezdők ellen jön be.

Ha kételkednél a szavaimban, menj ki a Hansi kupára és győződj meg magad róla: zsenge küzdelmek, danos és magas övfokozatúak tömege, csapnivaló katák és önvédelem.

Előzmény: Bandi-T (150)
Bandi-T Creative Commons License 2003.11.01 0 0 150
De akkor miért nem hívják meg pl. a Magyar Kempo Szövetség képviselőit? (elárulom ezt is: mert darabokra rugdosnák a gagyi ZBK-t...)

Hol lehet látni a Magyar Kempo Szövetség képviselőit?

Előzmény: Satanas666 (149)
Satanas666 Creative Commons License 2003.11.01 0 0 149
"ok, amit mondasz, hogy vannak tudás nélküli danosok, mint mindenhol, de az én észrevételem az, hogy Magyarországon, bármilyen normális szervezetnél, ahol központi danvizsga van, ott a danosok nem alibiből kapják a danokat...˙()

- ez nem is vitás, mindenhol vannak tudás nélküliek. A ZBK azonban megszagolta, hogy mekkora üzlet van az övfokozat osztogatásban és ma pl. több száz barna öves emberke rohangál náluk, de lassan az ultrabéna danosok száma is szépen felgyülemlik. Az sem véletlen, hogy csak az kaphatja meg a ZBK-ban a dant, aki klubbot is nyit(elárulom ennek a titkát: pénz, pénz és pénz Lévai Lacikának)

"2 éve lementem megnézni a Hanshi kupát, és ott biza a ZBK kemposok között láttam igen jó harcosokat"

- elhiszem, hogy így gondolod. De akkor miért nem hívják meg pl. a Magyar Kempo Szövetség képviselőit? (elárulom ezt is: mert darabokra rugdosnák a gagyi ZBK-t...)

"amúgy tényleg, mi a különbség a ZBK, a Magyar Kempo és a Kuray-Fatt Kempo között?"

- a Kempo szó maga ökölharcot jelent, számtalan stílust neveznek kempo-nak. A kérdés kábé olyan, mintha azt kérdeznéd, mi a különbség a karate irányzatok között:)

egyébként ki látta a ketrecharcot? Ezt is ZBK-s barmok szervezték, próbálták beállítani a húdekeményvagyok image-t. Bárki, aki versenyzett pár évig, tudja, hogy a ketrec semmit sem jelent: egy ringben is csak ketten vagytok az ellenféllel, szóval tökmindegy. De a ketrec látványos és lélektanilag sem elhanyagolható hatású - főleg a ZBK-soknak, akik rendszeresen ilyenfajta "lelki csapásokkal" próbálnak előnyre szert tenni. Komolyan mondom, köpnivalóan ruppótlanok lettek a ZBK-sok.

Előzmény: Törölt nick (148)
Satanas666 Creative Commons License 2003.10.18 0 0 147
"Érdekes, én még a nyáron lementem, és volt valamilyen kempo edzés - de akkor ez szerinted nem ugyanaz a vonal (igaz, én sem kérdeztem rá hovatartozásukra)?"

- Hivatalosan ugynaz a vonal, merthogy ugyebár a Magyar Kempo Szövetség része a BVSC (legalábbis a tudtommal), úgyhogy itt valóban nem fogalmaztam pontosan. Juhász Feri halálával azonban sajnos elveszett a szellem egy része (és nagyon profi versenytechnikák egy jelentős része). Horváth Zoli a vezette sokáig a BVSC-t, az egyik legjobb versenyzője volt Juhász Ferinek, talán emléxel rá, ő vívta a legkeményebb utcai harcos full kontakt döntőket a - sajnos szintén tragikusan elhunyt -thai boxos Kató Misivel. Az egyik ilyen döntőnél kábé fél óráig búnyóztak és a végén Horváth Zoli udvariasan meghajolt a közönség felé és közölte, hogy sajnos nem tudja folytatni, mert szétrúgták teljesen a combját. Kató Misi nyert, de Horváth is hihetetlenül jó és rutinos versenyző volt. Csakis szuperlativuszokban lehet róluk beszélni.

"Melyik budo magazin melyik számáról beszélsz? - Öszintén megmondom, fogalmam sincs már, hogy melyik magazinban olvastam Hernádi eme rendkívűl gusztustalan cikkét. A ZBK-val egyáltalán nem ellentétes, amit mondok, max. a felszínes szemlélő számára. A ZBK egyik alapmondata, hogy "inkább építsd az utat, mint rombold", (vagy valami hasonló), de sajnos pont ők azok, akik lerombolták az utat, de erre csak a régebbi emberek emlékeznek. A ZBK rendkívűl demagóg, teljesen mást állít be magáról, mint ami valójában.

Ma ha lemész egy ZBK edzésre, tömegesével nyűzsögnek a színes övesek és a tudás nélküli danosok. Elég ha ennyit mondok: Durkó Zoltán 5. dan - egyszerűen nevetséges, hülyére veri bárki, aki 2-3 évet valami kix-box szerű ágazatban eltöltött.

Folytathatnám a sort, de minek? Lilócska majd úgyis megmagyarázza ezt is, de ha a valóságot akarod tudni a ZBK-ról, kérdezz másokat is, más kempo szövetégből - és valószínűleg meg is fogod elöbb-utóbb tudni, mi is a nagy igazság.

Előzmény: Bandi-T (146)
Bandi-T Creative Commons License 2003.10.17 0 0 146
Érdekes, én még a nyáron lementem, és volt valamilyen kempo edzés - de akkor ez szerinted nem ugyanaz a vonal (igaz, én sem kérdeztem rá hovatartozásukra)?

Bocsánat, kicsoda (volt) Horváth Zoli?

főleg Hernádi Zoltán "mester" írásait ajánlom figyelmedbe, amikor részletesen ír arról, hogyan is kell az utcán megnyomorítani az ellenfeleket, külön felhívva a kezdők figyelmét arra, hogy ne habozzanak ezt megtenni, ha így hozná a sors

Az egyetlen példány ZBK-s magazinból, amelyiket olvastam -igaz azt hiszem lassan két éves lesz - semmi ilyen romboló hatású cikkre nem emlékszem, úgyhogy igen meglepőnek - és szerény tapasztalataim alapján a ZBK-val ellentétesnek - tűnik amit mondasz. Persze nekem mérsékeltek az ismereteim ezen a téren. Melyik budo magazin melyik számáról beszélsz?

Előzmény: Satanas666 (145)
Satanas666 Creative Commons License 2003.10.17 0 0 145
Nincs meg. Horváth Zoli sem edz már.

De semmi baj, a kempo "valódi szelleme" nem vész el: olvashatod a budo magazinokban a zen bu kan-os álláspontokat, főleg Hernádi Zoltán "mester" írásait ajánlom figyelmedbe, amikor részletesen ír arról, hogyan is kell az utcán megnyomorítani az ellenfeleket, külön felhívva a kezdők figyelmét arra, hogy ne habozzanak ezt megtenni, ha így hozná a sors.

Amúgy mi újság lilóka? Beengedtétek a román kemposokat a versenyekre és hülyére verték a magyar full-contact bajnokaitokat? Ejnye-ejnye. Máskor körültekintőbben válasszatok ellenfeleket, mert a kakas is csak addig ura a maga szemétdombjának, amíg az erősebb kakas ki nem túrja onnan.

Előzmény: Bandi-T (142)
Lilo Creative Commons License 2003.09.14 0 0 144
Na mégeccer: november 22. szombat.
Előzmény: Lilo (143)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!