Keresés

Részletes keresés

szeleszte2 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 69864

Kedves Fórumozó Társak! :)

 

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a sok segítséget,  A Foltvarrás Szenvedélye című könyvel kapcsolatban!

Sikerült megtalálni, és legnagyobb meglepetésemre ajándékba kaptam meg! :)

 

Nemsokára fel is teszem az első neszeszert, amit megvarrtam a könyv segítségével!

szeleszte2 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 69863

Kedves komórka!

Köszönöm a tanácsot!

Igen már rengeteg helyen próbáltam, többek közt a Praktikánál, a Sanománál, és antikváriumokban is, vaterán is, stb...

Viszont már sikerült közben megszerezni a könyvet, nemsokára felteszem az első munkámat is belőle! :)

Előzmény: komórka (69862)
komórka Creative Commons License 2013.02.01 0 0 69862

Szóval nem akarlak félrevezetni, ma megnéztem a könyvet és nem az Aréna adta ki, hanem Praktika könyvek és a Sanoma kiadó. Csak magyarul jó?

Előzmény: szeleszte2 (69855)
kultakutri Creative Commons License 2013.01.31 0 0 69861

Kedves katafa14  és Mums!

 

Kissé megkésve ugyan, de köszönöm a válaszokat! Az általatok ajánlott oldalakon sajnos már jártam (a kettő amúgy egy cégé), és nem találtam náluk olyan tépőzárat, amilyet keresnék. Most megpróbáltam nekik írni egy levelet is, hátha csak a leírásokból nem volt számomra egyértelmű, hogy rendelkeznek-e ilyen tépőzárral, de addig is továbbra is várom a tippeket, ajánlatokat arra vonatkozóan, hogy hol tudnék ilyen tépőzárat venni :)

 

Köszönettel,

kk

Előzmény: Mums (69833)
komórka Creative Commons License 2013.01.30 0 0 69860

A kiadónál próbáltad? Ha bp-i vagy akkor érdmes elmenni hozzájuk. (www.arena2000.hu)

Ha még aktuális. De antikváriumokban is érdmes körülnézni.

Előzmény: szeleszte2 (69855)
b.valcsi Creative Commons License 2013.01.26 0 0 69859

Köszönöm a segítséget!

Nagyon jó az album.

Előzmény: Jolimama (69845)
Jomama Creative Commons License 2013.01.23 0 0 69858

Újra indult a Kultúraquilt csoport , nézzetek körül ,az első megadot ország Peru volt.    http://kulturaquiltek.blogspot.hu/

irmanagyi Creative Commons License 2013.01.22 0 0 69857

Egyszerű, de nagyszerű húzózár javítást találtam a neten. Kipróbáltam, ezért merem ajánlani Nektek is:

 

http://fabolfabrika.blogspot.hu/2013/01/ki-utalja-cippzarjavitast.html

szeleszte2 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 69856

Kedves b.valcsi!

 

találtam pár régi, könyvben bébiruhákat, de túl nagy a kép, hogy ide feltegyem.

Átküldhetem emailben ha gondolod!

szeleszte@gmail.com

Remélem segít!

Előzmény: b.valcsi (69843)
szeleszte2 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 69855

Sziasztok!

 

Régóta keresem A foltvarrás seznvedélye című knyvet a Sanoma kiadótól!

 

Ha valaki esetleg eladná használtan, vagy tud egy tippet, hol megvan (a kiadónál, a vaterán, stb. már sokszor próbáltam) nagyon örülnék neki!

 

A szeleszte@gmail.com email címen elérhető vagyok!

 

Köszönöm előre is! :)

 Szép napot!

nenca Creative Commons License 2013.01.10 0 0 69853

Szevasztok Lányok!

 

Régebben én is sokat olvasgattalak Benneteket,de egy idő után  " leült " a topik és azóta a " facén " cserélünk tapasztalatot és mintákat.Nagyon sok tagja van a csoportnak,de akik valójában szinte naponta ott vagyunk,az pár ember.

Ott is sok kedves , segítőkész foltos van.

A jövőben szívesen jövök közétek ,látogassatok el Ti is  FB-ra.

Üdvözlök Mindenkit szeretettel ! Nenca/ Manyi

TJucus Creative Commons License 2013.01.10 0 0 69852

Szerbusztok Foltvarrók!

 

Hát igen, mire a bátorságomat és a vélt "ügyességemet" összeszedtem, tényleg igen kevesen maradtatok. Pedig nagyon jó volt itt olvasgatni, tanulni Tőletek!

 

Remélem azért nem hal ki a fórum és tudunk még beszélgetni egymással.  Talán rajtam kívül is vannak még kicsit bátortalan kezdők, akiknek segítség lehet ez a Fórum.

 

Farkaszsuzsa2! Köszönöm a híradást a fesztiválról, hamarosan hivatalosan is jelentkezem barátnőmmel együtt. Már volt szerencsénk Nálatok vendégeskedni, sokat tanultunk és nagy élményekkel tértünk haza.

 

Abban a reményben kívánok még ha későn is nagyon Boldog Új Évet Mindenkinek, hogy feléled ez a Fórum.

 

farkaszsuzsa2 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 69851

Kedves Foltos Ismerőseim!
Tudatom Veletek, hogy a tatabányai Foltvarázslók hagyományos tavaszi quilt fesztiválja 2013.03.23-án lesz a szokásos helyen.
Már lehet jelentkezni a fottilia@gmail.com e-mail címen.
Idén is sok meglepetéssel várunk benneteket. Részletes program később.

Kriza Creative Commons License 2013.01.07 0 0 69850

Szerintem nem csak a foltvarrott takaróknál használják így, alapjában véve ők így takaróznak, nem behúzott paplannal, hanem lepedő és azon az évszaknak megfelelő különféle típusú és számú takarók.

Előzmény: komórka (69847)
gubike Creative Commons License 2013.01.07 0 0 69849

Szia,

ami takarókat varrtam, mi rendes, takaródzó takarókként használtuk. (Komórka lepedő ötlete nagyon jó.) Én mosógépben mostam őket. A mű flízek kb. szublimálnak, mert vékonyodtak a takarók. A vatelinosok jobban bírják a strapát. Azoknál azt a hibát követtem el, hogy az aljuknak öreg dunyha huzatokat használtam, és azok foszlanak.

Előzmény: 4Hópihe (69846)
4Hópihe Creative Commons License 2013.01.07 0 0 69848

köszönöm szépen a válaszod)

Előzmény: komórka (69847)
komórka Creative Commons License 2013.01.07 0 0 69847

BUÉK mindenkinek!

Pw takarókat az amerikaik használtak ill. használnak. Sokszor -úgy vettem észre- alá tesznek egy lepedőt hogy védjék. A párnában szerintem olyan változatot kell választani, hogy az a rész ami találkozik az arcoddal, az ne legyen se részekből szabott, se steppelt. Viszont a párnáknál el kell gondolkodni, hogy érdemes a sok munkát bele fektetni, hiszen gyakran kell mosni. Takarónak én a lepedővel való használatot ajánlanám. Eleinte furcsa a használata, de hamar meg lehet szokni.

 

Hogy miért vannak többen a FB-on? Könnyebb feltenni a képeket és videókat. Viszont nem lehet csevegni, csak pár szóval. Nekem annyira nem tetszik, de azért a saját oldalamra felteszek érdekes képeket és videókat, amiket ide nem tudnék. Ja és a Pinterest is sokakat elvisz innen. Pedig milyen jó volt itt csevegni!

Előzmény: 4Hópihe (69846)
4Hópihe Creative Commons License 2013.01.07 0 0 69846

boldogulosabb uj esztendöt mindenkinek)

 

 a nagyon rutinos foltmániásoktól szeretnék információt kérni.,hogy ágynemüt foltvarrni  szoktatok-e  és vagy nemcsak diszpárnában és ágytakaróban érdemes e játszadozni a textillel-gondolok arra,hogy egy sok varrásból + tüzött párnahuzaton milyen érzés az arcnak pihenni...reggel esetleg  a saját ráncokon kivül még egy steppelésmintával is találkozhatunk e a tükörben a reggeli fogmosás közben....

Jolimama Creative Commons License 2013.01.06 0 0 69845

Szia!

Nézzetek körül ebben az albumomban, nagyon baba- és gyerekruha van, biztos találtok segítséget.

Előzmény: b.valcsi (69843)
Annamária36 Creative Commons License 2013.01.06 0 0 69844

A "szomszédok". :))    (Kézimunka:horgolás,kötés......)   

 

B.Ú.É.K. varrósok.

Igen,nagyon sokunkat elszippantott a face. Sokan ott árulnak is. Én már "kigyógyultnak" mondhatom magam. Mondhatnám azt is,hogy "....Szép vbolt,jó volt! Köszönöm,ennyi!...."

Kívánom mindenkinek aki ott van,hogy sikerüljön a kigyógyulás!

 

Előzmény: b.valcsi (69843)
b.valcsi Creative Commons License 2013.01.06 0 0 69843

Hello! Szeretnék segítséget kérni kötésminta ügyben.

Anyukám bébi kabátot vagy kardigánt szeretne kötni. Elég gyakorlott a mintákban csak az összeállításban van gondja. Jó lennne egy mintadarab részletes leírással, fotóval stb. Ki tud ebben tanácsot adni?

 

Laurendilla Creative Commons License 2013.01.04 0 0 69842

én néha benézek :))) persze én is sajnálom, hogy túl nagy itt a csend, szívesen olvasgattam (írogattam) én is... mondjuk most lefoglalnak a mindjárt 3 éves meg az éppen 6 hetes gyerkőcök, de azért ha tehetem bekukkantok. Bár blogot én is vezetek, nem költöztem facebook-ra mint sokan - állítólag ott nagy a nyüzsgés a foltvarrós oldalakon... 

Előzmény: borcsamama (69841)
borcsamama Creative Commons License 2012.12.31 0 0 69841

Sziasztok!

 

Teljes mértékben egyetértek Veled! 

 

Azt hiszem nyugodtan mondhatom, hogy valamikor én is törzsvendég voltam itt, de ez sajnos már a múlt, és nagyon régen volt. Sokáig próbálkoztam még, miután egyre kevesebben jöttek ide, de sajnos ahogy múlt az idő, szinte már nem volt olyan téma, amivel lázba lehetett volna hozni a társaságot.

 

Most is azt mondom, hogy kár érte, és hogy a magam részéről nagyon sajnálom!

 

Kívánok Mindannyiótoknak szeretetet, békét, egészséget,  és nagyon boldog új évet szeretettel     borcsa

Előzmény: tamariss (69832)
Jomama Creative Commons License 2012.12.29 0 0 69840

Sokan facebookra költöztek  szerintem azért ilyen kihalt itt a fórum.

Boldog Új évet mindenkinek !

Előzmény: tamariss (69832)
larimar Creative Commons License 2012.12.28 0 0 69839

Kedves Fünfi,

 

ez a cég Óbudán van:

http://www.varrogep.co.hu/

szerepel a repertoárjukban a veritas.

Nekem nincs velük személyes tapasztalatom, de egy ismerősömnek nem rég tette rendbe az örökölt neumann gépét, teljes megelégedésre.

 

Üdv.

larimari

Előzmény: fünfi (69838)
fünfi Creative Commons License 2012.12.27 0 0 69838

Sziasztok !

Köszönöm szépen az itteni és az emailben érkezett válaszokat is :-)

Többen írtátok Szép Gábort. Kicsit hiányosan fogalmaztam meg az első hozzászólásom, így most pótolom: Gáboron kivül keresnék valakit.

Köszönöm szépen mégegyszer a sok segítőkész választ ! :-))

 

Szép estét mindenkinek !

Zsuzsi

komórka Creative Commons License 2012.12.27 0 0 69837

Kertesi Ferenc      20/332-1577

Ő csak régebbi (értsd NDK) gépekkel foglalkozik. Budapesten úgy tudom Újpesten van a székhelye.

Előzmény: fünfi (69835)
gubike Creative Commons License 2012.12.27 0 0 69836

Kedves Fünfi!

Már vagy egy órája keresem a címet, de nem találom. Nem közvetlenül Budapesten, de valamelyik közeli pilisi településen él valaki, akinek én is fölírtam valahova az elérhetőségét.

Ha megtalálom, szólok.

Előzmény: fünfi (69835)
fünfi Creative Commons License 2012.12.26 0 0 69835

Sziasztok !

Boldog karácsonyt mindenkinek ! :-)

 

A veritasos-os fórumra is írtam, de itt talán többen vagytok, ezért itt is kérdezek :-) Tudnátok ajánlani olyan varrógépszerelőt, aki ért a Veritasokhoz? Budapesten érdekelne és beállítani kéne csak a gépet.

 

Köszönöm szépen az ötleteket.

Zsuzsi

redi12 Creative Commons License 2012.12.26 0 0 69834

Nagyon egyetértek veled!

 Nekem is nagyon hiányzik a régi fórum hangulata ,közvetlensége.

Kellemes ünnepeket kívánokk!

Előzmény: tamariss (69832)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!