Keresés

Részletes keresés

kabalaa Creative Commons License 2010.03.09 0 0 162
Nem tudja valaki, hogy hány darab kiállított tárgy van és pontosan mik azok?
Töhötömke Creative Commons License 2010.03.09 0 0 161
Április 8-ig lesznek ott ezek a batár dolgok:)
Előzmény: trancesound (160)
trancesound Creative Commons License 2010.03.09 0 0 160
Meddig lesz, azt nem tudod?
Előzmény: Töhötömke (158)
rali Creative Commons License 2010.03.09 0 0 159
sehogy
Töhötömke Creative Commons License 2010.03.09 0 0 158
Voltak jópáran mikor mi voltunk, végülis jó helyen is van szerintem. Hát mi csak nézelődtünk.Csak lestük ezeket a nagy tákolmányokat:)
Szerintem érdemes megnézni, egy jó délutáni programnak elmegy főleg ha még ilyen napsütéses idő van:)
Előzmény: trancesound (156)
kabalaa Creative Commons License 2010.03.09 0 0 157
Én maradtam a virágnál és vacsinál...


@Töhötömke:
Azt mondod érdemes megnézni?

trancesound Creative Commons License 2010.03.09 0 0 156
:)
Érdekes lehetett. Sokan voltak?
Mit lehetett csinálni?
A gödörnél van ugye?
Ki akarunk mi is nézni.
Előzmény: Töhötömke (155)
Töhötömke Creative Commons License 2010.03.09 0 0 155
Én nem mindennapi nőnapi kiállításon voltam a párommal:)Háztartási gépeket mutattak be. Hülyén hangzik de érdekes volt:)
Előzmény: Gabriel05 (154)
Gabriel05 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 154
Engem romantikus páros masszázzsal lepett meg a párom!
Csokis Creative Commons License 2010.03.05 0 0 153
Ez szinte így is lehetne, már csak az a kérdés, hogy mitől ünnep egy ünnep és kinek szól. Mert ha a Nagy és Egyetemes Magyar Virág- és Rágcsaárus Utcai Lobbi, továbbiakban: Nemviruló terjeszti, mint például a Valentin-napot, vagy a Nőnapot, akkor kevéssé hiteles. Vegyük őket sorra!
Vannak az egyházi ünnepek, amit ha kellőképp kiforgatunk, akkor jó kis konzumálást lehet köré keríteni: karácsony, húsvét de már a halottak napja is megy ebbe az irányba. Hócipőm tele a bús özvegyekkel, meg a gyászoló gyerekekkel, akik malomkerék nagyságú koszorúkat és fél bokornyi csokrokat visznek a temetőbe, ahelyett, hogy életében vittek volna neki kéthetente egy szál virágot. Ja, de akkor beszélgetni is kellett volna szegény öreggel, meg azt különben sem látják a szomszédok.
Vannak a konzumálási ünnepek, amikor "gyorsan kőccsünk még egy kis pénzt", mert holtszezon van. Ilyen tipikusan a Valentin-nap, amivel fel lehet pörgetni a karácsony után visszaeső forgalmat. De a zabáljunk má' egyet a torkos csütörtökön sem rossz.
Vannak az állami ünnepek, amikor egy történelmi eseményt meglovagolva az aktuális kurzus fényezi magát. Ha ügyesek, akkor ez ráépül valami hagyományra. A legjobb példa augusztus 20 - Szent István, ami a legrégebbi államönfényezős ünnep, hisz' még Szent László rendelte ünnepelni. Megkapjuk a magunk légi- és víziparádéját és tűzijátékát, és örülünk. Ha viszont bénák, akkor az ilyen csak ellenszenvet szül, mint az előző rendszerben, ahol vagy nekünk tök idegen ünnepeket (nov. 7), vagy kifejezett szívást (márc. 21, április 4.) rendeltek ünnepelni. Esetleg volt egy szabadnap (május 1.), amikor viszont elvárták a kötelező programon, tehát csak annyi volt a difi, hogy nem a munkahelyen szoptál, hanem a Felvonulási téren. A fiatalabbaknak mondhatom: marha népszerűek voltak. :-) Mellesleg egykoron ide tartozott a Nemzetközi Nőnap is, amikor azt ünnepeltük, hogy mit dobott a genetikai lottó. Jó esetben azt hogy a nők most már -hála nagy, és bölcs demokráciánknak- teljes munkaidőben dolgozhatnak, alkothatnak, és közben milyen rendesek, hogy a család terhe is az ő vállukon nyugszik. Na, erre mondta azt egy újságírónő vagy húsz éve, hogy ha valahol ünnepelni kell valakit csak azért, mert nő, akkor ott a nőknek a maradék 364 napban nagyon rossz lehet. És ezzel visszatértünk a Halottak napi szindrómához: kap a zasszony egy szál rózsát, és aznap papi elmosogat, a kolléganők meg egy-egy csokor hóvirágot, és aznap nem játsszuk fukszos macsót. És ezzel a női jogok le vannak tudva. Le vannak tudva?
Előzmény: missi.tmea (151)
Csokis Creative Commons License 2010.03.05 0 0 152
Mielőtt nekem estek, érdemes elolvasni Hirvike tíz évvel ezelőtti topiknyitóját:
Kiváncsi lennék, mennyire él még ez a hagyomány
Amire pedig válaszoltam:
A virág elmaradhatatlan kellék mindenhol :)
Előzmény: trancesound (150)
missi.tmea Creative Commons License 2010.03.04 0 0 151
Az ünnepek arra vannak, hogy legyen valami érvünk arra, hogy ne csináljunk semmit. Valaki ünnepli valaki nem.... egészségetekre, mindenkinek megvan a véleménye tiszteletben kell tartani :)
Előzmény: Csokis (149)
trancesound Creative Commons License 2010.03.04 0 0 150
Ezt megértettem, hogy Ti nem ünneplitek kedves seholsemlévő, de ez a topik inkább azokról szól akik ünneplik és arról, hogy azok a bizonyos emberek hogyan ünneplik. Épp egy kiállításról volt szó, nem arról, hogy 'mindenhol' vagy 'sehol'!
Előzmény: Csokis (149)
Csokis Creative Commons License 2010.03.04 0 0 149
Ööö... mindenhol? Akkor én sehol vagyok. De legalább nem vagyok egyedül, mert itt van velem az apám is. És szerencsére itt, Seholban velem lakik anyám, anyósom, feleségem é a lányaim. Szóval vagyunk egy páran, akik számára a Nagy Osztatlan és Nemzetközi Nőnap egy nagy, büdös lózung, semmi más.
Előzmény: missi.tmea (142)
missi.tmea Creative Commons License 2010.03.04 0 0 148
Már csak azért is jó lenne, mert ha már ő találta ki biztos nem visz olyanra ami őt ne érdekelné, szóval legalább akkor mindkettőnknek tetszeni fog :)
Előzmény: trancesound (146)
kabalaa Creative Commons License 2010.03.04 0 0 147
Ez még talán a férfiakat is érdekli. :)
Biztos rengetegen lesznek!
trancesound Creative Commons License 2010.03.04 0 0 146
Szerintem nőnapon sok ilyen van, szóval nem biztos, hogy ez az, de egyenlőre én is csak erről hallottam. Örülnél, ha erre vinne el?!
Előzmény: missi.tmea (145)
missi.tmea Creative Commons License 2010.03.04 0 0 145
Lehet lelőtted a meglepim :D

Párom azt mondta idén ő visz el kiállításra. Annyit tudtam eddig, hogy a belvárosban lesz és tetszeni fog nekem mert kifejezetten a nőknek szól. :D

Kiváncsi leszek erről van e szó!
Előzmény: trancesound (144)
kabalaa Creative Commons License 2010.03.04 0 0 143
A kiállításokért nem nagyon rajonganak a férfiak. Legalábbis festményeket én sem szeretek nézegetni. :S
Előzmény: missi.tmea (142)
trancesound Creative Commons License 2010.03.04 0 0 144
Itt van rengeteg program és legfelül most pont egy rendhagyó nőnapi kiállítás van EST.hu - Kiállítások

Ráadásul a Gödörnél lesz, ami jó pont nálam :)
Előzmény: missi.tmea (142)
missi.tmea Creative Commons License 2010.03.04 0 0 142
A virág elmaradhatatlan kellék mindenhol :) még én is veszek anyukámnak.

A közös program nagyon helyes, de én most szeretném ha olyan program lenne amit mindketten élvezünk, mert az úgy nem az igazi ha nincs meg a varázs mindkét oldalon.
Tavaly egy kiállításon voltunk a belvározsban amolyan, elvontabb festmények. Sajnos a párom nagyon nincs ráhangolódva az ilyenekre és nem igazán élvezte. Inkább az autókat szereti nézegetni...de az meg nekem nem annyira tatozik bele az érdeklődési körömbe :D
trancesound Creative Commons License 2010.03.04 0 0 141
Én virágot szoktam venni a kedvesemnek... ha jó idő van kiülünk valami hangulatos kávézó teraszára, koktélozgatunk, süti, fagylalt, szieszta, mondjuk ez nem csak nőnapon fordul elő!
Előzmény: missi.tmea (140)
missi.tmea Creative Commons License 2010.03.04 0 0 140
Szeritnem, nme kell venni semmit hanem elkell menni valahova közösen már ha párunkról van szó. Más esetben jól esik persze a figyelmesség minden nőnek mert mért ne esne jól? Szóval ha már megemlítik, hogy emlékeznek rá akkor is le a kalappal :D

Spanci Creative Commons License 2009.03.07 0 0 139
Itt nem:o)
Előzmény: Törőlt_nick (138)
Törőlt_nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 138
itt is szoktál moderátorkodni vagy csak a HUSZban?
Előzmény: Spanci (137)
Spanci Creative Commons License 2009.03.06 0 0 137
Rali:o) Tudjuk, hogy Te leszarod, de inkább a nőket ünnepeljük egy napon, mint a valentin-napot (bár szerintem azt is leszarod:o))))
Mondom ezt úgy, hogy én biztos nem kapok páromtól semmit, nem is igénylem, viszont megelőzte ezt egy évfordulónk, egy nevemnapja, plusz március 7-e a fiúk névnapja és a lányom szülinapja. Úgyhogy bőven leszarom én is konkrétan a nőnapot.
De ha valaki ezt kedveli és nincs a környéken ilyen ajándékbomba, szerintem csinálják, vegyenek virágot a nőnek. A NŐNEK:o) - és ezt ne úgy fogjuk fel, mint cuclista maradvány, mert tudjuk, hogy nem az.
Előzmény: rali (132)
Spanci Creative Commons License 2009.03.06 0 0 136
Vigyé:o) Örülni fognak:o)
Viszont a kiszemeltnek nőnap nélkül is vihetsz virágot bármilyen napon, az jóság:o)
Előzmény: Tiecy (133)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 135
ja, jóhogy mindenkinek szépvirágot, így simán bevágódhatsz .-)
Előzmény: Tiecy (133)
H_G Creative Commons License 2009.03.06 0 0 134
Szerintem vigyél.
Előzmény: Tiecy (133)
Tiecy Creative Commons License 2009.03.06 0 0 133
Hello mindekinek bnem írt már ide régen senki se de hátha!!!
Olyan kérdésem lenne hogyha van 4 nő egy családban az anyukával együtt és én csak a 3 nő közül egyet szeretnék "megszerezni" akkor vigyek-e a többieknek is nőnapra valamit???
hm???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!