Keresés

Részletes keresés

Juleska Creative Commons License 2010.01.29 0 0 52

Bocsi, kérdőjelet akartam :((

 

Szóval: Mik az ez irányú tapasztalataitok?

Juleska Creative Commons License 2010.01.29 0 0 51

Nem teljesen ide tartozik, de nem tudok jobb helyet, ahova berakhatnám. Ínhüvelygyulladás miatt 2 hét csukló-sínezésre ítélt a doki. Pár nap után úgy érzem, elég jól javul.

 

A kérdésem, hogy szerintetek, ha így marad a javulás, le merhetem-e venni a sínt egy hét után, vagy bírjam ki a két hetet, nehogy kiújuljon?

 

Mik a tapasztalatok!

 

Köszi

 

J.

jasu Creative Commons License 2007.09.17 0 0 50

Bármilyen hihetetlen 6 és fél év után ismét Achilles-szakadást szenvedtem. Ezúttal a bal lábamon. (Biztos kormányfüggő)

Ha visszagondolok mekkora szívás volt az életem az elsőnél,  suicid gobdolataim támadnak.

 

Előzmény: jasu (43)
4ndr3w Creative Commons License 2003.05.13 0 0 49
valaki?
Előzmény: 4ndr3w (48)
4ndr3w Creative Commons License 2003.05.12 0 0 48
Sorry, itt van rendes ékezetekkel:

Sziasztok!

Ismét én vagyok, meg tudná valaki mondani, mennyi idő alatt regenerálódnak teljesen az izületek?

Nekem 2 hónapja vették le a járógipszemet, az első néhány hétben nagyon látványosan, hétről-hétre javult a bokám. kb. a harmadik héten már tudtam úgy járni vele, hogy nem látszott bicegésnek nyoma sem. Viszont az elmúlt egy hónapban teljesen stagnál az állapotom, nem akar javulni. Most ez van:
járáskor egyáltalán nem érzékeny a bokám viszont a boka külső felületén érintésre, nyomásra érzékeny az izület, fájdalmas. Valamint ha valami megterhelőt csinálok (pl. cipekedés lépcsőn felfelé), akkor utána 2-3 napig ismét igen fájdalmas lesz a sima járás is.

Ez része a természetes gyógyulásnak, vagy lehet, hogy valami gond van? Nálatok hogy volt?

Előzmény: 4ndr3w (47)
4ndr3w Creative Commons License 2003.05.12 0 0 47
Sziasztok!

Ismét én vagyok, meg tudná valaki mondani, mennyi id? alatt regenerálódnak teljesen az izületek?

Nekem 2 hónapja vették le a járógipszemet, az els? néhány hétben nagyon látványosan, hétr?l-hétre javult a bokám. kb. a harmadik héten már tudtam úgy járni vele, hogy nem látszott bicegésnek nyoma sem. Viszont az elmúlt egy hónapban teljesen stagnál az állapotom, nem akar javulni. Most ez van:
járáskor egyáltalán nem érzékeny a bokám viszont a boka küls? felületén érintésre, nyomásra érzékeny az izület, fájdalmas. Valamint ha valami megterhel?t csinálok (pl. cipekedés lépcs?n felfelé), akkor utána 2-3 napig ismét igen fájdalmas lesz a sima járás is.

Ez része a természetes gyógyulásnak, vagy lehet, hogy valami gond van? Nálatok hogy volt?

4ndr3w Creative Commons License 2003.02.11 0 0 46
> egy tévhit:járógipszben ugyanúgy kell menni,mint ha nem lenne rajtad gipsz,ez a lábkifordítós speckós járás elég nagy baromság,ráadásul plusz munka a lábnak,és a bokának sem tesz jót.

Ez érdekes. Nekem a doki (sebész, f?orvos) azt mondta, hogy természetesen próbáljak járni a járógipszben, nem forgatva ki a bokát, a sarkam után rendesen a lábujjaimra nehezedve lépés közben.
Ezzel szemben a gipszel?ben akik a gipszet feltették a bokakiforgatós járást ajánlgatták, s?t tanítani is próbáltak rá.
Én mindenesetre maradok a rendes járásnál, sokkal kényelmesebb.

Előzmény: Lilo (44)
4ndr3w Creative Commons License 2003.02.08 0 0 45
Sziasztok!

Olyanok segítségét kérném, akik viseltek már járógipszet.

Én most kaptam könnyű, műanyag járógipszet és ki kellene találni, hogy utcán hogy közlekedjek vele. Cipőt nem tudok ráhúzni, mert a sarkamnál egy vastag gumitappancs van a gipszre rögzítve, ezen járok. A gipsz a lábujjaim kezdeténél véget ér felül és alul is, szőval a lábujjak teljesen szabadon vannak.
Mit lehetne erre húzni - ebben a hideg, hókásás időben - utcán járva ne fázzon a lábam, ne legyen havas, nedves a gipsz (víz ugye nem érheti) és esetleg nézzen is ki valahogy?

Eddig úgy jártam vele, hogy a sarkánál kivágott zoknit húztam rá, és bebugyoláltam az egészet szintén a saroknál kivágott nejlonzacskóba. De ez nem jött be, egyrészt pillanatok alatt átázik a nejlon alatti zokni is, ahogy hóba lépek másrészt rém igénytelenül néz ki...

Kíváncsi lennék, ki hogyan oldotta meg ezt a problémát.

Lilo Creative Commons License 2001.08.12 0 0 44
Sziasztok!
Én tavaly szinte egész nyáron gipszben senyvedtem,köszönhetően egy igen béna balesetnek, és hogy amikor már leszedték a fekvőgipszet,hirtelen begyulladt az egész váratlanul,és kezdődött előlről a macera...
Aztán már kaptam járógipszet is,hát az borzalom volt.Olyan depressziós lettem,hogy el nem lehetett viselni..Asszem 4 hétig kellett volna hordanom,de kb.2 és fél hét után közöltem a dokimmal,hogy ha nem engedi levetetni,én magam szedem le itthon...Állandóan kidörzsölt,meg feltörte a lábamat.Ja,és egy tévhit:járógipszben ugyanúgy kell menni,mint ha nem lenne rajtad gipsz,ez a lábkifordítós speckós járás elég nagy baromság,ráadásul plusz munka a lábnak,és a bokának sem tesz jót.
Még valami:gipszlevétel után mindenkinek ajánlom:Lipobase nevű kenőcs.Fantasztikusan jó,a bőr kiszáradását teljesen rendbehozza.
Hát ennyi.
jasu Creative Commons License 2001.08.08 0 0 43
Szia Sárkány!
Tényleg teljesen meggyógyultam, bár focizni még nem merek. Jópár kilót felszedtem, félek a hirtelen fordulásól, ugrástól stb...
Remélem nem marad mindíg így.
Örömmel olvasom, hogy meggyógyultál te is. Vigyázz magadra szia!
Sarkany Creative Commons License 2001.08.07 0 0 42
jasu, úgy látszik, teljesen meggyógyult! Időközben én is...
Sarkany Creative Commons License 2001.05.07 0 0 41
Futni még nem tudok, de a gyalogló sebességem már majdnem a régi.Egylábon még nem tudok lábujjhegyre állni. Kicsit érzhető még a járásomon a sérülés.
A szakdolihoz és a vizsgaidőszakhoz sok sikert. Hajrá jasu!
Előzmény: jasu (40)
jasu Creative Commons License 2001.05.06 0 0 40
Szia Sárkány!
Sokáig nem jelenkeztem, de azt sem tudom hol áll a fejem. Április 30.-ig le kellett adni a szakdolgozatom, még javítani is kellett rajta. Most meg jönnek a vizsgák, hála ISTENNEK ez lesz az utolsó vizsgaidőszak.
Képzeld megpróbáltam futni, és kb 20-25 métert futottam!(Tegnapelőtt este az eső elől :-)
A műtét helye még mindig kissé dagadt, de például már lábujjhegyre tudok állni egy lábon.
Persze a sérült lábamról van szó, a másikon nem lenne nagy szám.........
Attól félek, mivel sokáig nem írtam semmit, azt hiszed, hogy többé felé sem nézek a topicnak, ezért te is így teszel.
Gyógyulgass!
Szia!
Sarkany Creative Commons License 2001.04.22 0 0 39
Merre csavarogsz jasu? Mióta gipsz nélkül vagy eltűntél!
Sarkany Creative Commons License 2001.04.14 0 0 38
Szia jasu!

Örülök, hogy javul a lábad. A víz alatti torna nálam is nagyon hatásos. A lábfejem még nem emel rendesen, de a bokám már kilazult.
Kellemes ünnepeket kívánok Neked és családodnak!

Előzmény: jasu (37)
jasu Creative Commons License 2001.04.14 0 0 37
Szia Sárkány!
Megkezdtem a rehabilitációt, a város másik végében van gyógyfürdő-gyógyuszoda oda járok.
Elég régimódi az egész, de azért lelkes a személyzet.
Irtak fel víz alatti gyógytornát, egy ún. "örvényfürdőt" ami olyan mint egy nagy konyhai robotgép nagy ovális edénnyel, az egyik végében forog a habverő, a másik végében van a lábam és állandóan mozgatja az áramlás.
A harmadik csodaszer az elektromos terápia, ez szárazon.
A viz alatti gyógytorna, úgy érzem nagyon hasznos, a másik kettő nem sokat ér.
A gyógytornán vagy 7-8-an ültünk a megeg vízben és a gyógytornász irányított. Mellettem ült egy idősebb férfi és nem volt meg egyik lábfeje sem, nagyon megsajnáltam és eszembe jutott hogy EZ A KOMOLY BAJ, NEM AZ ÉN ACHILLES SZAKADÁSOM.
Képzeld kizavarták a kismedencéből (persze nagyon finoman) ,hogy neki nem most van a kezelése. Mondjuk tényleg nem fér el normálisan ott 5-6 embernél több. Mikor kiment a medencéből, simán ment mindenféle segédezköz nélkül.
A gyógytornász csodálkozott, hogy milyen jól mozog a lábam, ilyen kevés idő elteltével. Szóval alakulnak a dolgaim, remélem hamarosan én is futhatok, mint te!
Ja, és nagyon boldog húsvétot kivánok neked és az összes sorstársunknak!
Sarkany Creative Commons License 2001.04.11 0 0 36
Futni nem futok, öregurasan gyalogolok. Hova jársz majd utókezelésre? Én most Bp-en vagyok és a Dologház utcába járok vízgyógyászatra és gyógytornászhoz. Az orvos itt azt mondta: 4-6 hét és teljesen rendben lesz a lábam...
Előzmény: jasu (35)
jasu Creative Commons License 2001.04.11 0 0 35
Szia Sárkány!
Azért nem voltam néhány napig mert sikerült meggyilkolni a gépemet. (felülírtam a BIOS-t)
Szerencsére egy ismerősöm megcsinálta.
A lényeg: a gipsz nélküli élet!
Tegnap, miután levették, elég sokat gyalogoltam, de jól bírta. Estére kicsit bedagadt a bokám, reggelre lement.Fáj menet közben, de nem kibírhatatlanul. Ma voltam feliratni a fizio-balneo terápiát, de csak holnap kezdem.
Holnap majd forgolódhatok, "mint kezdő b... a gőzfürdőben":-)
Felírtak víz alatti masszázst,víz alatti tornát és valamilyen elektromos terápiát. Kenőcsöt nem írt fel az orvos, se fáslit, se mást.
Bizakodó vagyok, ma már vezettem is.(Kb.100 métert)Úgy tünik nem lesz gond a pedálok használata. Egy kertvárosi részen lakunk, ahol létkérdés a kocsi használata, a buszok ritkán járnak, gyalog minden messze van.......
És veled mi van? Futsz már? Sikerült megszokni a járást a hagyományos módon?
Sarkany Creative Commons License 2001.04.11 0 0 34
Eltűntél megint jasu! Mesélj, milyen gipsz nélkül?!
Sarkany Creative Commons License 2001.04.06 0 0 33
Szia jasu!

Gyógyszert nem kell szednem, kenőcsöt sem ajánlottak. Első nap bekentem Richtofit krémmel, de azt vettem észre, hogy ebben a stádiumban nem előnyös. Naponta kapok egy kalcium injekciót a kezelés előtt húsz perccel. A gyógyulást otthon úgy tudod elősegíteni, hogy a gyógytornán végzett gyakorlatokat otthon is csinálod és meleg vízben, naponta többször, megpróbálod átmozgatni a bokádat...
Ma a gyógytornász lecseszett, mert a járógipszes mozgás úgy beidegződött, hogy gipsz nélkül is néha átváltok erre a mozgásra. Tudatosan figyelnem kell ennek elkerülésére. Ez elég nagy odafigyelést igényel. Hogy autót mikor fogok tudni vezetni, nem tudom, egyenlőre még a féket sem tudnám rendesen lenyomni. Lépcsőn lefelé nagyon nehezen járok, de felfelé könnyen megy...
Te hogy vagy?

Előzmény: jasu (32)
jasu Creative Commons License 2001.04.06 0 0 32
Szia Sárkány!
Nem tudtam jelentkezni, mert a "dolgozószobámat" ahol a pc van festettem tapétáztam, gép szétszedve egy sarokban volt.
Örülök, hogy jól vagy és köszi a jótanácsot, nem hagyom magam! Majd felhasználom az összes ismeretségemet.(Nincs valami sok.)
Otthon lehet valahogy elősegíteni a gyógyulást?
A gipsz túlhordásáról nem tudok mit mondani, én hat hétig voltam fekvőgipszben és csak két hétig leszek járóban. Lehet, hogy az én sérülésem súlyosabb volt.
Kell szedned valami gyógyszert?
Kell-e kenegetni valamilyen kenőccsel a lábad?
KB. mikor lehet autót vezetni?
Szia és a sprinteket még kerüld!
Sarkany Creative Commons License 2001.04.04 0 0 31
Szia jasu!

Második napja vagyok szabadlábon. Ma kaptam meg az első kezelést az SZTK-ban, egy kalcium injekció kíséretében. Előreláthatólag 10 kezelés lesz párosítva gyógytornával. Már most, az első kezelés után, sokkal könnyebbnek érzem a járást és ami nagyon lényeges, nem fáj a lábam. Ha leveszik a gipszedet nagyon ügyelj arra, hogy azonnal kezdjék meg az utókezelést, mert ha ez nem azonnal kezdődik könnyen maradó sántaság lehet a dolog vége. Nekem először az SZTK-ban április 25-i kezdési időpontot adtak. Kivertem a balhét és a háziorvosom közbenjárását kértem. Sikerült! Ma reggel hétre kaptam egy új időpontot. Te se hagyd majd Magad...

Előzmény: jasu (29)
Sarkany Creative Commons License 2001.04.03 0 0 30
Szia jasu!

Nem borzolni szeretném az idegeidet, de valamit nem értek! Egy nappal korábban volt a műtéted, mint az enyém. Én már szabadlábon vagyok. Nem hordatják túl Veled azt a gipszet?

Előzmény: jasu (29)
jasu Creative Commons License 2001.04.03 0 0 29
Szia Sárkány!
Tegnap a kispályás csapatom meccsén voltam, ( mivel én nem tudtam játszani) csak 5-3- ra nyertünk. Azután bedobtunk pár korsóval, már nagyon rámfért, mert a baleset óta nem voltam sehol.
Örülök, hogy jól vagy, remélem hamarosan szaladni fogsz. Nekem pont egy hét még gipszben, de lehet, hogy focizni nem fogok soha többé.
Sarkany Creative Commons License 2001.04.03 0 0 28
Jasu! Merre tekeregsz megint..?
Előzmény: Sarkany (27)
Sarkany Creative Commons License 2001.04.02 0 0 27
Szia jasu!

Szóval, levették a gipszet. Lassabban tudok járni, mint gipszben. A háziorvosom azt monta: egy-két hét és menni fog...

Sfakutya Creative Commons License 2001.03.31 0 0 26
Én 10 hétig viseltem egyszer gipszet. A térdemnél a combcsontból törött le egy darab, azt csavarozták vissza. 10 hétig nem állhattam rá a lábamra, mert akkor a csavar feje megsértette volna a combcsonttal szemben lévó lábszárcsontot. Mivel nem léphettem a lábamra , ezért nem kaptam teljes gipszet, csak combig érő fekvőgipszet. Én ezt rendszeresen levettem éjszaka, reggel meg visszatekertem rugalmaspólyával. Én a műtét után három nappal megkaptam a mankót és pár napon belül száguldoztam vele. Rendszeresen elmentem a családdal vásárolni, nézelődni. A végére még úgy is megtanultam közlekedni a lakásban, hogy a hónom alá szorított mankóval lassan mentem féllábon és a kezemben tálcát vittem. Amikor kivették a csavart a térdemből, akkor még egy hétig mankóztam, majd amikor az orvos azt mondta, hogy most már járhatok , igen furcsa volt. Három hetes gyógytorna után szinte teljesen hajlott a lábam, de igazán kb fél évnek kellett eltelni ahhoz, hogy teljesen elfelejtsem a térdemet. Tehát mindenkinek üzenem, hogy fel a fejjel.
Sarkany Creative Commons License 2001.03.31 0 0 25
Szia jasu!

Jól emlékszel, április 2-án szabadlábra kerülök, még két nap! Engem Szolnokon a Hetényi Géza Kórház baleseti sebészetén műtöttek és kezeltek. Úgy látszik európaibb módon, mint Téged...
Mielőbbi teljes gyógyulást Neked is! Hétfőn majd megírom az első lépések történetét.

üdv: Sarkany

Előzmény: jasu (24)
jasu Creative Commons License 2001.03.30 -1 0 24
Szia Sárkány!
Bocs, hogy nem jelentkeztem......

Az én achillesem szerintem egy kicsit feljebb szakadt el, de csak 3-4 centivel, ez szerintem nem indokolná a magas gipszet.
A lábfejem beállítása kb. másfél percet vett igénybe, a gipszelős srác "manuális" munkájának eredményeként.
A szemem előtt tüzijáték jelent meg, persze én azt hittem, hogy ez így van rendjén. (Gurtni, másfél óra, nahát, hol kezeltek Bentonéknál?)
Viszont a térdfájdalmaim egyre csökkennek, mostmár teljesen be tudom hajlítani, azt hiszem rendbe jövök.
A modern műanyag "gipsz" nekem kb. 14-15000.-Ft -ba került volna. Mekérdeztem, azt mondták 2700 egy tekercs, és nekem öt kell.(Plusz harisnya meg papucs bár ezeket nem tudom minek.)
Most már úgy érzem jól tettem hogy nem költöttem rá ennyit, bár az első napokban még más volt a véleményem.
Jól emlékszem, hogy a jövő hét elején teljesen megszabadulsz a béklyódtól.(Megnéztem, másodikán)
Jó lesz, ha végre a saját lábadra állsz!
Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok neked!
Majd írd meg az első lépések tapasztalatait légyszives.
Szia,
Jasu

Sarkany Creative Commons License 2001.03.30 0 0 23
Hová tűntél jasu?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!