Keresés

Részletes keresés

CsST Creative Commons License 4 napja 0 0 57014
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56993)
CsST Creative Commons License 6 napja 0 0 57013

Jaja, az off dolgokat most okosabb hagyni, még valaki nagyon csóválná a fejét :) 

Sajnos elég szórakozott vagyok de a gmailem keresője segített, és köszi az infókat, Kinizsi videó linkeket a táblázathoz ezúton is! :)

Előzmény: Bumbanas (57012)
Bumbanas Creative Commons License 6 napja 0 0 57012

Érdekes, hogy neked is ez a szó jutott eszedbe a nevemről, pedig semmi köze hozzá, de ez nagyon hosszú történet és nagyon off. :)

Az pedig nagyon igaz, hogy nagyon sok hozzászólás volt és előbb végig akartam érni, mielőtt belekotyogok a társalgásba.

Az ismerős valahonnan, hogy ennek a topiknak a kedvéért regisztráltam az Indexre? :)

Előzmény: CsST (57011)
CsST Creative Commons License 6 napja 0 0 57011

Különös, nagyon különös.

Ahogy az is, hogy valaki fél évet vár az első hozzászólásával, bár az is igaz, hogy a topik végigolvasása nem kevés időt felemészthet (még akkor is, ha felületes :) ), szóval mondjuk így érthető.

Nem szeretnék a neveddel viccelődni Bumbanas, de ha tényleg nem olvasod el jobban, akkor a rajtban jövőre lesz "bűnbánás" :)

Előzmény: Ermak (57010)
Ermak Creative Commons License 6 napja 0 0 57010

Egy nagyon hasonló "kérdés"sort beírt már valaki tizenévvel ezelőtt, talán pont altvizsla volt az...

Előzmény: CsST (57008)
CsST Creative Commons License 6 napja 0 0 57009

Igaz :)

Előzmény: pucros (57007)
CsST Creative Commons License 6 napja 0 0 57008

Szia Bumbanas! 

Szeretettel üdvözlünk és nagyon jók a kérdések, ugyanakkor mégis azt javaslom, hogy olvasd végig újra, az előzőnél egy nüansznyival figyelmesebben a topikot, és a nagy részükre valószínűleg választ kapsz a sorok között :)

(De addig is azt kell mondjam, a kérdések nagy részére sajnos határozott nem a válasz.)

Előzmény: Bumbanas (57006)
pucros Creative Commons License 6 napja 0 0 57007

szeretném megemlíteni, hogy a rokis vers épp annyira kinizsis is volt :)

Előzmény: CsST (57004)
Bumbanas Creative Commons License 6 napja 0 0 57006

Sziasztok!

Végigolvastam a teljes Kinizsi Százas topikot a legelejéről az elmúlt hónapokban, mivel néhány év túrázás után én is a teljesítők táborát gyarapítanám jövőre. A sok beszámoló közt időnként olyan érzésem volt, mintha én is ott lettem volna már veletek és a videók és képek alapján egész jól felismertem a közös szakaszokat a Gerecse 50-en és a Lábatlan 45-ön. Pár kérdés azért még maradt bennem, de gondolom tudtok ezekben segíteni:

1. Az orvosi igazolás az ugye nem kötelező, csak ajánlott?

2. Nem gond, ha mindenhol "toronyiránt" átvágok, a lényeg, hogy minden ellenőrzőpontot érintsek?

3. Az előnevezésre csak akkor van szükség, ha kedvezményes díjat szeretnék fizetni?

4. 5-10 km-enként van teljes ellátás, nem nagyon kell vinnem magammal semmit?

5. Futva is lehet teljesíteni, nem kell éjszaka botorkálnom? Ha esetleg rám sötétedik végig ki lesz világítva az útvonal?

6. Hotdogmen-nél kapható hamburger is?

7. Naptejet vigyek a katlanra, érdemes kicsit kifeküdni, napozni?

8. Nem gond, ha egy nagyobb társasággal indulok, úgyis csak egy nagyobb kirándulás a Kinizsi?

9. A váltóruhát és a többi saját cuccot reggel elviszik a szervezők a Mogyorósbányára és a célba?

10. Hová tűnt Altvizsla?

Az erdő szellemei kísérjenek utatokon!

CsST Creative Commons License 6 napja 0 0 57005

No, előneveztem én is az Iszinikre :) 

Most már csak össze kellene hozni azt az érmet...

[ OFF: közben találtam egy régi topiktévesztőt is :)  http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=57630078&t=9013189 ] 

Előzmény: asciimo (57003)
CsST Creative Commons License 2017.09.17 0 0 57004

Jogos :)

Amúgy úgy számoltam 10-12 olyan hozzászólás volt összesen, ami teljesen vagy részben a Rokihoz kapcsolódott.

Mentségem, hogy nem csak a saját mániám volt, több régi topiktárs, pl. München és Pucros is érdekelt volt a témában és ők is hozzászóltak.

Sőt, egyszer még SK is biztatta Pucrost hogy folytasson egy rokis verset, sőt Jámbor is ott még tetszését fejezte ki.

Na, de most már koncentráljunk tényleg az Iszinikre meg a közelgő Kinizsi bejárásra :)

Előzmény: asciimo (57003)
asciimo Creative Commons License 2017.09.17 0 0 57003

Nem vagyok alapito tagja a topiknak, de az elmult 16 evben igen sok idöt töltöttem el ezzel a topikkal. Szerintem ha valaki a Kinizsire valo felkészüléséröl mesél, az nem off. Privat Kinizsi tura sem off. Egy kis csevej is belefer. Ami nalam sok volt, az a Roki130-as elmenyek es beszamolok, aminek van sajat topikja, ugy hivjak "teljesitmenytura".

panareaTJ Creative Commons License 2017.09.16 0 4 57002

Hogy én se maradjak ki a Kinizsis álmok meséléséből, ezt a mostani sikeres teljesítés után nem sokkal álmodtam:

Zombi állapotban érkeztem Koldusra, le is kellett ülnöm kis időre. A közelben egy tábortűz mellett Sanyi, München, asciimo és még pár másik túrázó ült, vidáman söröztetek, Sanyi még dedikálta is a könyvét, és arról beszélgettetek, hogy milyen király ötlet volt a Vértestolnai műútnál a feltételes EP-nél a kávéautomata :) Bennem megfagyott a vér, mert ott én nemhogy automatát, de élő embert nem láttam. Nem mertem odamenni hozzátok rákérdezni, nehogy én legyek az ez évi Kinizsi "balekja". Pihentem és úgy döntöttem, hogy úgy is végigmegyek, hogy buktam a teljesítést. Végig a célig szapultam magam, hogy hogy lehettem ennyire láma... Beértem a célba 24 órán belül, vissza akartam adni az ellenőrző lapomat a rendezőknek, mert látni se akartam, mert szemetest, hogy kidobjam, nem találtam. Átnyújtom nekik, és mielőtt megszólalhattam volna, már nyújtották is a jelvényt és az oklevelet. Nem tudtam mire vélni a dolgot, de tőlük se mertem megkérdezni. Átmentem az ebédlőbe, ahol a társaság épp végzett a levessel. Én, mint egy fúria, rátok támadtam, hogy mi volt ez a kávéautomatás-feltételes EP-s dolog, ti meg néztetek meglepetten, aztán hangosan nevetni kezdtetek. München utána elmondta, hogy láttatok megérkezni Koldusra, de ahogy leültem, már el is aludtam abban a pillanatban, és nem akartatok zavarni. Még szóltatok is a pontőrnek, hogy 10 perc múlva keltsen fel, nehogy kicsússzak a szintidőből. Ezek szerint akkor ott az idő alatt álmodhattam a kávéautomatát, meg a pontkihagyást. Persze utána megköszöntem nektek, hogy elintéztétek, hogy időben felkeltsenek.

Na ez volt az én Kinizsis "álom az álomban" álmom :)

Előzmény: CsST (57001)
CsST Creative Commons License 2017.09.16 0 0 57001

Hasonló álmaim néha nekem is vannak :)

Legutóbb egyébként azt álmodtam, hogy egy túrán (ezúttal ugyan nem K-100, de mintha Békásmegyer lett volna a környezet) akkora szélvihar volt, hogy senki sem tudott elindulni, mert mindenkit visszafújt a szél a rajtépületbe, de akiket nem, azok is a fákba, kerítésekbe kapaszkodtak és zászlószerűen, vízszintesen lengtek a tomboló szélben. Para volt :) 

Előzmény: Oczal (56998)
München11 Creative Commons License 2017.09.15 0 2 57000

Miután volt délelőtt néhány szabad percem (nem mellékesen tudatosan rákerestem az Iszinik honlapjára, még csak nem is a TTT-re), győzött a pillanat heve, értelemszerűen előneveztem..

Idén nem is terveztem, csak az 50-et, de most már persze mindegy, holnap utalok:-)

Akit zavart a hozzászólásom ( és Sanyié is) a bejáráshoz kapcsolható maszek túrák nevesítésével, valahol érthető, bár nagyon nem értek egyet.

Úgy gondolom, hogy aki itt hozzászól,többszörös teljesítő, egyszer teljesített, vagy csak érdeklődik, hogy is van ez.

Talán nem olyan nagy baj, ha vannak túratippek felkészüléshez.

Van közösségi oldal is, bár én nem vagyok fent. Hiba? K....a nem az, sokszor érzem azt, hogy nagyon nem.

Nekem rengeteg érdekes találkozásom volt topiktársakkal, akikről valóban nem tudtam semmit, de személyesen összefutva, az esetek döntő többségében azért emlékeztem erre-arra, merre jártak, miket írtak.

Jámbor Creative Commons License 2017.09.15 -1 0 56999

A topik azé, aki megműveli. Ez már nem a miénk. Engedd el!:-(

Oczal Creative Commons License 2017.09.14 0 0 56998

Oh, bocsánat, hogy nem kérek engedélyt az íráshoz.
Gondoltam beszámolok az újabb Kinizsis (rém)álmomról. :)

Egész jó tempóban mentem, kb 8-9 óra séta után már Mogyorósbánya jött volna, amikor egy túratárs megkérdezte tőlem, hogy Hosszúhegyen pecsételtettem-e? :D Természetesen nem, mivel olyat még nem álmodtam, hogy simán teljesítem a K100-at. Azonnal rohantam vissza, hogy beszerezzem a hiányzó pecsétet... De úgy döntöttem, inkább Békásmegyerről kezdem újra, nehogy a pontőröknek Hosszúhegyen gyanús legyek, amiért visszafelé érkezve kérem a pecsétet :D

CsST Creative Commons License 2017.09.14 0 0 56997

Ha megnézed és átgondolod, szerintem az első négy pontban maximálisan arra reagáltam amit írtál.

Tehát a lényeg, hogy a topik szabadon (de azért természetesen a Kinizsi Százashoz kötődő) csevegő jellege a kezdetektől fontos jellemzője, és nagyon sok az olyan hozzászólás amire rá lehet sütni valamiféle "off" bélyeget, ha nagyon akarja az ember. És az sem újdonság, hogy a topik egész évben aktív, és adott esetben (bár ez főleg a "csúcsidőben" fordulhat elő) a sok hozzászólás miatt esetleg elsikkadhatnak hivatalos közlemények. De ez mindig is így volt, nem valamiféle újdonság, vagy romló tendencia. Azaz aki ismeri a topikot, az pontosan tudja hogy mire kattint.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56995)
CsST Creative Commons License 2017.09.14 0 1 56996

Jó, azt belátom, hogy a vélemények súlyával hiba volt érvelnem és valóban nem ezen van a hangsúly, ugyanakkor azt sem mondtam, ami viszont a te súlyos érvelési hibád, hogy ez azt jelentené hogy másnak kuss :) Ez azért erős félreértés vagy szándékos túlzás.

Igen, és épp ez az, hogy nem lehet és szerencsére nem is kell patikamérlegen mérni. Aki súlyosan korlátozna itt bármit, az talán könnyen belátható hogy nem én vagyok, hanem inkább Csóványos.

És ebből vagy akár a te vagy az én kevésbé "on" hozzászólásainkból (meg másokéból) is következik, hogy ez a topik már régóta, akár a kezdetektől egy elég laza szövetű dolog. Tehát aki ismeri és itt van, az már sokkal inkább arra csodálkozna rá és attól idegenkedne, ha itt több hónapos szünetek lennének, vagy ha mondjuk csak és kizárólag a "fontos" információk, hivatalos közlemények jelennének meg. 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56995)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.09.14 -1 0 56995

Köszi, elég jól ismerem a topik történetét, a 208. hozzászólás volt az első a részemről 17 éve. :-)

Nem szerencsés közelítés, hogy ki dönti el, vagy hogy kinek a véleménye számít és nem, és ki kinek a véleményét söpri le (minél finomabban körülírva azt, hogy kuss). Nekem az a kultúra vált be, hogy beszéljük meg, és alakítsunk ki egy többség számára megfelelő álláspontot. Persze, valamennyi offolás mindig belefért, és a bejárások szervezése is maximálisan idetartozik. A legrégebbi időkben ez volt az egy működő ttúrás topik, és mindent ideírtunk, amíg Larzen fel nem támasztotta a Ttúra topikot (akkor lényegében ő döntötte el, de működött). Most van saját fórumunk, a Természetjáró klub. Nem hiszem, hogy minden hozzászólást patikamérlegen kéne mérni, de tényleg fennáll az a probléma, amit az előbb említettem, és hiába kezdte azzal, hogy ezzel több probléma van, mert nem erre reagáltál a továbbiakban.

Előzmény: CsST (56994)
CsST Creative Commons License 2017.09.14 0 1 56994

Ezzel a szemlélettel (legalábbis szigorúan értelmezve) több probléma, vagy legalábbis dilemma is van.

1) Ez a topik a kezdetektől elég csevegősen indult, ahogy tapasztaltam (különböző keresések miatt egy időben gyakran visszaolvastam akár a legrégibb bejegyzéseket is).

2) Ki dönti el, hogy mi off és mi nem? Például vegyünk egy közeli példát, egy privát Kinizsi bejárás szervezését. Valakinek ez már lehet hogy off, míg mondjuk szerintem erősen kötődik a Kinizsihez. Ennyi erővel most ez a "mi off és mi nem" téma is off, amibe most te is tovább offoltál :) 

3) A hagyományok azért hagyományok, mert egyszer kialakultak ill. mert alakulnak és folyamatosan kialakulnak. Ha akkor régen, egy akkor új hagyomány kezdetekor tartották volna magukat a hagyományhoz, nem lennének hagyományok :) Tehát egyrészt fontos a hagyomány, de ugyanakkor talán minden hagyomány az újraértelmezésről, de legalábbis a jelenbe helyezésről stb. is szól valahol.

4) Éppen a topik ún. hagyományai miatt szerintem a legtöbben tudják, hogy itt nem csak szigorúan vett Kinizsi beszámolókat, statisztikákat, stb. olvashatnak.

5) Ha valakinek mégis figyelembe kell venni ebből a szempontból a véleményét, az lehet hogy a topik elindítója, ő pedig ebből a szempontból elég megengedőnek tűnik.

Na már tényleg nem offolok többet :)

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.09.14 0 0 56993

Az nem árt, ha az ember tudja, hogy melyik topikban mire számíthat, és érdemes-e kattintani, amikor feljön a kedvencekben. Ha hússzor offolást látok, és huszonegyedszer nem kattintok, lemaradhatok valami fontosról. Viszont semmi akadálya csevegőtopik nyitásának, van már rá precedens. Van már egy-két túra, aminek hagyományosan helye van ebben a topikban, mint a Gerecse meg az Iszinik, nem ezekről beszélek.

Előzmény: pucros (56992)
pucros Creative Commons License 2017.09.14 0 0 56992

Csak valami ritka topikinformáció-feldolgozási rend bicsaklik meg attól, hogy a topik szezonon kívül is feljön és ilyenkor szezonon kívüli tartalmak is beékelődnek.

Láttam már olyan embereket, akik a világot próbálták magukhoz alkalmazkodtatni, és hát szegények egyik sem volt valami boldog.

Előzmény: CsST (56991)
CsST Creative Commons License 2017.09.13 0 2 56991

...bár pihenésképp, a maga megfelelő pihenőidejében azon is érdemes lenne elgondolkodni, hogy ezt a pihenés témát is pihentetni lehetne, elsősorban a topik érdekfeszítő tulajdonságának fennmaradása érdekében. Akinek nincs komoly érdemi mondanivalója, csak a pihentetés, az pihenjen.

Előzmény: Csóványos (56989)
CsST Creative Commons License 2017.09.12 0 0 56990

Ezer bocsánat, nem volt szándékos. Most szörnyen is érzem magam.

Előzmény: Csóványos (56989)
Csóványos Creative Commons License 2017.09.12 -4 1 56989

Pihentetni kellene a témát, mert nagyon unalmasak vagytok! Mindent a maga idejében!

CsST Creative Commons License 2017.09.12 0 0 56988

Nekem is volt egy kis edzőtúrám még most hétvégén, egy Zengő séta némi kocogással, úgy bő 10 km. Mostantól úgy tervezem minden hétvégén egyszer vagy kétszer reggelente megteszem ezt a távot, vagy akár egy kicsit még túl a Zengőn. 

Ami a Gerecse-tetőt illeti, nemrég jártam ott először, a Gerecsei Térképkörön :) (bár az is lehet hogy valamikor régen már korábban is, anno egy 15-20 évvel ezelőtti Lábatlanon).

Még nem voltam Terhelyen, de ha megyek, lesznek fotóim a tárhelyen (bocsánat) :)

Előzmény: München11 (56987)
München11 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 56987

Nem rossz, de az októberi K-100 bejárásra való felkészülés jegyében a Kis-Fátrában jártunk, hátha valaki ismeri, Terhelyen.

Tudom ajánlani a nem kicsit technikás szurdokvölgyet, de jó volt megpillantani hazafelé a Gerecse-tető toronyvilágítását:-)

Előzmény: CsST (56986)
CsST Creative Commons License 2017.09.08 0 0 56986

:D

Ezt valóban nem vágtam, de nem is állítottam mást, csak annyit hogy a Kinizsi arra ment :)

Ja igen: nem szoktam nagyon Origót olvasni, de most érdemes megnézni a címlapot ;)

(jobb felső sarok) 

Oké, ennek most nincs közvetlen köze a Kinizsihez, de felkészülni, edzeni jó lehet :)

Előzmény: asciimo (56985)
asciimo Creative Commons License 2017.09.08 0 0 56985

Ejnye Sanyi, Te mint hivatalos Kinizsi-buzi nem tudod, hogy tavaly csak a Kinizsi ment arra, de a P+ meg nem? 2017re lett "athelyezve" a P+.

:)

Előzmény: CsST (56983)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!