Keresés

Részletes keresés

KFeri_2+4 Creative Commons License 19 órája 0 0 57053

Megcsináltam életem első 50-es teljesítménytúráját! Gratulálok minden célbaérkezőnek és szorítok a még úton lévőknek!

München11 Creative Commons License 2 napja 0 0 57052

Többen is megyünk, de mi a nagyon koránkelők közé tartozunk (balatonfüredi járat) :-)

Egy kis jó hír, Tokodon a dohánybolttal szemben lévő nyomóskút még üzemel, tegnap este Asciimo csak kipróbálta.

Előzmény: KFeri_2+4 (57051)
KFeri_2+4 Creative Commons License 2 napja 0 0 57051

Nem megy valaki szombat reggel Dorog / Pilisvörösvár környékéről Szárligetre? Tömegközlekedéssel nagyon korán kell kelni... :-)

0ff Creative Commons License 2 napja 0 0 57050

Idén mi is csak a ISZI50-re nevezünk, amelyet pecsételünk is az OKT füzetbe!

Bár nagyon bennem van a mehetnék a 100-asra, de biztos jó lesz sötétben felbotorkálni a Öreg-kőre a kék miatt, ez kárpótolni fog. :D

pucros Creative Commons License 3 napja 0 0 57049

Hétvégi munkára lettem ítélve, de a Nik40-re csakazértis megpróbálok időt szorítani. Végül is elég nappal dolgozni :)

München11 Creative Commons License 4 napja 0 0 57048

Remélem sokatokkal összefutok, előreláthatólag nem lesz vész eső fronton. Pár napja tekeregtünk a Pilisben, a Kétágún szerencsére már csak lefelé. Nem mintha annyira egyszerű lett volna az esőben, de valahogy felfelé nem kívánkoztunk. Aki a nagytávra jön:

- Írtam nemrég, hogy Kesztölcön eltűnt a közkút (téliesítették, vagy bármi), azóta sincs, szóval erre

ne számítson senki sem!

zimurgy Creative Commons License 5 napja 0 0 57047

asciimo:

Idén (elsőbálozóként) szeretnék részt venni az Isziniken.

A weboldalatokon az ellátás két külön menüpontban is fel van tüntetve, és két részletben nem egyeznek egymással, minden további helyszín tekintetében viszont igen.

Gyalogosként neveztem, tehát tudom, hogy a terepfutó-ellátás nem jár.

A kérdéseim:

A hot-dog Vértestolnánál, vagy a Bika-völgyben lesz?

Tokodon lesz-e a gyalogosok részére is ellátás?

Kösz előre is a válaszod!

München11 Creative Commons License 5 napja 0 0 57046

Szia!

Válaszoltam. Remélem a javaslat neked is megfelel majd.

Előzmény: asciimo (57045)
asciimo Creative Commons License 6 napja 0 0 57045

Hello!

levelet olvasol? Ha nem legyszi irj nekem, vagy hivj fel!

asciimo

Előzmény: München11 (57040)
kutyA Creative Commons License 2017.11.11 0 0 57044

Valóban, nem sokkal (térképen szabad szemmel nem is egyértelműen) hosszabb, és sokkal jobban (automatikusan) követhető. A kék kút is működött, és kutyák sem voltak szabadon, mint a pincesoron.

Amúgy vacilálok még egy kicsit, hogy elkezdjek-e hezitálni egy ISZI(N) 50(65) résztávon, ha esetleg a bokám, achillesem, térdem addig kiheveri a keddi beszerű járást a nyomorult cipőnek látszó trágyban.

Előzmény: asciimo (57041)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.11.10 0 0 57043

Nekem romantikusabb a K+ (és személyes kötődésem hozzá a Mezei halála), de értem.

Előzmény: asciimo (57041)
asciimo Creative Commons License 2017.11.10 0 0 57042

"Az Isziniken nagyon jól jelzett ez a szakasz amúgy. Igaz, én sötétben szoktam odaérni, ott segít a fényvisszaverő is."

Rakok ki szalagokat is a futoknak, mert ök vilagosban ernek oda, de a tura napjan, es a seprü leveszi, szoval az év többi részén tényleg eléggé tudni kell, mit keresel.

Előzmény: München11 (57037)
asciimo Creative Commons License 2017.11.10 0 0 57041

Tudtommal amugy régen (90es évek) még Tokodon át haladt a Kinizsi, valahogy 2001-töl jött a rövidítés a Horgásztó - Csomória felé a K+-en

De hogy a "miert"-re is valaszoljak: elegem lett a Csomoriás K+ -böl.(Pedig en voltam az utolso aki jeleket festett fel rajta meg 2011-ben. Sötetben a szantoföldön az emberek 30%-a nem találta meg a helyet ahol balra kell fordulni, jelezni nincs mire, se szalagot, se fenyvisszaveröt. A K+ gyakorlatilag csak a terkepen letezik, a terepen nem, es a Kinizsin sokan mennek ott, azert nem tevednek el az emberek.

Az elsö iszinikes evekben mast se csinaltam delutan négytöl nyolcig, csak telefonáltam, annyian hivtak fel "eltévedtünk a Hegyeskö után, merre menjünk?" szöveggel.

Igy aztán két jelzésváltással kevesebb, Tokodon van vizveteli, söt meg vásárlási lehetöseg is, és a terepfutoknak frissitöpont a Gete elött.

Fenyvisszaveröket, szalagokat tudok mire tenni, a resztvevök nem tevednek el, mindenkinek jobb. Az egyetln negativum talan, hogy az utvonal igy hosszabb lett kicsivel, de nem szamottevöen.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (57038)
München11 Creative Commons License 2017.11.10 0 0 57040

Annak indult szerintem is, de mivel Mogyi előtt már a kék kereszten indult a kollega, elvesztette közpénz Kinizsi bejárás jellegét a séta.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (57038)
CsST Creative Commons License 2017.11.09 0 0 57039

Ami miatt még érdemes teljesíteni az Isziniket :) 

http://turazokni.hu/ixi-kupa-2017/

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.11.09 0 0 57038

"Az Iszinik már a kéken megy le Tokodra"

Miért? Azt hittem, az egy régi K100 vissza.

Előzmény: München11 (57037)
München11 Creative Commons License 2017.11.09 0 0 57037

Péli után nem nagy kunszt eltévedni (sajnos), a szántók után, ahogy beérsz a fák közé,nagyon kell figyelni a kéket, különben egyből felmész a Kősziklához. Az Isziniken nagyon jól jelzett ez a szakasz amúgy. Igaz, én sötétben szoktam odaérni, ott segít a fényvisszaverő is.

Hegyeskő után ne is keresd a kék keresztet, szerintem a túrázók többsége a nyomok, és emlékezet alapján megy tovább:-)

Az Iszinik már a kéken megy le Tokodra, szóval nem tévedtél.

Amúgy szerintem megcsináltad, amit terveztél, nem mellékesen minden elismerésem annak, aki egyedül nekiáll egy hosszútávnak.

Előzmény: kutyA (57036)
kutyA Creative Commons License 2017.11.08 0 0 57036

Köszi!

El is mentem tegnap, sajnos mint bejárás nem volt valami sikeres. A Gerecse gyönyörű volt, az idő is, a jelzések kondíciója remek. Rólam az utóbbi nem mondható el, én inkább pocakban vagyok most erős. Sajnos a futócipőmről újfent bebizonyosodott, hogy sportcélra alkalmatlan, 25 km-t tudtam kocogni benne, de már annak nagy része is szánalmas volt, mivel ez a dög bünteti a futómozgást. Emiatt az időmből is kezdtem kicsúszni, aztán a sötétedéssel meg a kapkodással jöttek az útvonalkövetési anomáliák: Pfszk után, amikor már azt hittem, hogy végre Mogyira érek, a Tokodi pincesoron találtam magam; így persze a Kakukkolás is elmaradt. Hegyeskő után meg nem sikerült áttérni a K+-ra, hanem a fényvisszaverős K-nak örülve bekeveredtem Tokodra.

A Gete felfelé oldalán egy rövid szakaszon sok a kidőlt fa, sötétben az ösvényt is nehéz volt tőlük fölismerni. A lefelé oldalon viszont rengeteg a vaddisznó. Ezen kívül láttam még kéktúrázó őzeket, pár nyulat, rengeteg azonosíthatatlan madarat és egy borzot.

Jelenleg nincs olyan cipőm, amiből kinézek 100 km-t, szóval a túrára sajnos nem megyek, de mindenkinek, aki de, jó szórakozást!

Előzmény: München11 (57033)
olahtamas Creative Commons License 2017.11.07 0 0 57035

Stimmel:

http://csetneki.hu/visszaszamlalo/

Bár lehet ezt a csevegőbe kellene tenni, én elvesztem néha a fonalat, hogy mi ide mi oda való :)

Előzmény: _ZE (57034)
_ZE Creative Commons License 2017.11.07 0 0 57034

200 - lassan, de biztosan csökken :-)

München11 Creative Commons License 2017.11.05 0 0 57033

Semmi olyat nem találtam, amitől ne indulhatnál el kedden. Szarvasbőgés lezajlott, Erdészet honlapján semmi tiltás.

Üdvözlöm a Kakukk tulaját, jövő héten megyünk:-)

Előzmény: kutyA (57032)
kutyA Creative Commons License 2017.11.05 0 0 57032

Sziasztok,

arra gondoltam, hogy bejárnám a Szárliget--Dorog szakaszt, ha esetleg sikerül rávennem magam, lehet, hogy kedden.

Tud-e bárki olyan ojjektív akadályról, ami miatt ez kifejezetten ellenjavallt (pl. erdészeti tilalom)?

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.11.04 0 0 57031

El fogok oda menni. A Kinizsi már nem vezet arra.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (57030)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.11.04 0 0 57030

A tornyópusztai bekötőúton van egy feszület vagy efféle, annak a pereme, talán van 1-2 lépcsőfoka. De nem onnan szedett össze, hanem ott engedett először megpihenni.

Előzmény: Jámbor (57029)
Jámbor Creative Commons License 2017.11.04 0 0 57029

Hol van az a lépcső, ahonnan összeszedett?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (57028)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.11.04 0 0 57028

Mezei István tanár úr ma végleg a Kinizsi legendáriumába költözött. Még nem tértem magamhoz a hírtől. Benne van az első sikeres Kinizsim beszámolójában is, neki köszönhettem.

München11 Creative Commons License 2017.11.03 0 0 57027

Asciimo!

Hét elején utaltam az Iszinikre a pénzt, de még nem látom a zöld visszajelzést.

Remélem megérkezett, és még nem néztél rá.

olahtamas Creative Commons License 2017.10.31 0 0 57026
Előzmény: J a a t (57025)
J a a t Creative Commons License 2017.10.31 0 0 57025

Sziasztok,

rutinosabb Iszinik-estől kérdezném, hogy Csobánkán a temetőben, lehet-e vizet engedni a csapból november közepén ?

Előre is köszi

Jaat

CsST Creative Commons License 2017.10.08 0 0 57024

Igen, ott, az emelkedőn, már majdnem a tetején úgy emlékszem. Előtte és utána is van jó néhány keresztbe dőlt fa / ág, valamelyik könnyen átlépős de ezek úgy másfél méter magasan voltak, rögtön egymás után kettő. Úgy emlékszem már régebben is ott voltak.

Előzmény: tomiwalker (57023)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!