Keresés

Részletes keresés

oszkar00 Creative Commons License 1 napja 0 0 55513

Mert a szemét changdetection.com nem küldött alert-et valamiért. Hova silányul a világ...

Előzmény: Bikk Pubi (55511)
Bikk Pubi Creative Commons License 1 napja 0 0 55512

Izé. Sistergő.

Előzmény: Bikk Pubi (55511)
Bikk Pubi Creative Commons License 1 napja 0 0 55511

Hahh! Oszkár lemaradt! Sisstergő felkerült.

sistergő Creative Commons License 2 napja 0 0 55510

Színesfém kereskedelmi törvény.

Az előző be volt horpadva, ezért savállóacél hulladékként, kilós áron tudtam megvenni.

Most azzal zavartak el, hogy magán személynek már nem adhatnak el.  Mondom semmi gond,  akkor egy cég nevére kérem a számlát. Jó, de mutassam be a cég színesfém kereskedelmi engedélyét. Na ilyen papírja nem volt a cégnek.  

A mostanit göngyölegként kellett megvennem. Közel 3 napomba került, mire sikerült olyan helyet találnom, ahol üresen is odaadták. (50 liter sör elfogyasztása azért némileg kockázatos, kiönteni meg bűn lett volna.)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (55509)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2 napja 0 0 55509

Milyen szabályok vonatkoznak az üres hordókra? :-O

Előzmény: sistergő (55508)
sistergő Creative Commons License 3 napja 0 0 55508

"Úgy gondolom, ha legalább egy hónapot nem kellene melóznom, az is rendbe hozna."

Akkor irány az orvos és ha úgy látja akkor betegállomány. Vagy odaadod az egészséged a munkahelyért?

A másik két javaslatom kipróbálásának van akadálya? A tripla vagy semmi nem jó taktika.

Későn szóltál, már szétvertem a hordót. A régit 5 ezerért vettem, az új szabályok miatt a mostani 11 ezerbe került. Egyébként nem heinekenes. Anno hazai sörgyáraktól kértem matricát. Nem mertek adni, mert futóversenyen, teljesítménytúrán 18 éven aluliak is indulhatnak, és féltek az erénycsőszök reakciójától. 

Azért döntöttem a heineken embléma mellett, mert azt sok külföldi ismeri. (Én nemcsak a magyar, hanem minden nemzet szülötteinek drukkolok.)

Előzmény: gyalogolok (55504)
gyalogolok Creative Commons License 4 napja 0 0 55507

Valóban. Úgy emlékszem, egyszer említette, hogy valami fontos megbeszélésen vagy eseményen volt és nem volt ideje átöltöznie. Innen az öltönyös sorozat.

Előzmény: oszkar00 (55506)
oszkar00 Creative Commons License 4 napja 0 0 55506

Forester pedig mindig kiöltözve tolta.

Előzmény: gyalogolok (55505)
gyalogolok Creative Commons License 4 napja 0 0 55505

Amikor 666Forester búcsúzott a Kinizsitől öltönyben, gondoltam már akkor, hogy akár hagyomány is lehetne...Ezek szerint tolja még tovább Joyline, így még jobb.

Előzmény: oszkar00 (55501)
gyalogolok Creative Commons License 4 napja 0 0 55504

Stabil 90 vagyok, futás nélkül nehéz lesz leadnom. Amikor talpra futok mezítláb, nem érzem. De hát nem vagyok én Bikila:) Amikor láttalak a wizz airon, már minden bajom, volt, a legszívesebben beleugrottam volna már a Dunába. Az alagútban sokan ordítottak az örömtől, hát én is vonyítottam, de a fájdalomtól... Azért kösz a tanácsot.Úgy gondolom, ha legalább egy hónapot nem kellene melóznom, az is rendbe hozna.  Még mindíg a heinekkenest püfölöd? Ha tönkremegy szóljál, középső unokámnak komoly dobszerkója van, kölcsönkérhetem...:)

Előzmény: sistergő (55503)
sistergő Creative Commons License 4 napja 0 0 55503

"Tompán fájó bal forgóm majd egy éve sz@r@kodik."

Ha ilyen régi a probléma, érdemes lenne megpróbálni a következőket.

1. Fogyjál le 3-5 kg-ot!

2. Használj talpbetétet! (A zselés tompítja az ütéseket.)

3. Használj lollee-t, akár még éjjel is! Ilyet kis méretű atlétából, pólóból ollóval is tudsz készíteni.

Ha a 3 dolog összessége egy hónap után sem használ, akkor ne hallgass a kibicre, irány az orvos.

Előzmény: gyalogolok (55498)
gyalogolok Creative Commons License 5 napja 0 0 55502

:) Igen, így is összehozhattam volna. Talán még a kajáért is beosonhattam volna, állítólag az idén ehető volt :-D

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (55500)
oszkar00 Creative Commons License 6 napja 0 0 55501

Joey nem búcsúzott, csak megadta a módját a 20.-nak.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 6 napja 0 0 55500

Szerintem egy százasért odaadják a füzetet a rajt végén. :-)

gyalogolok Creative Commons License 6 napja 0 0 55499

Senkit nem akarok megrövidíteni:-) Majdnem lemaradt

gyalogolok Creative Commons License 6 napja 0 0 55498

Szevasztok! Az idén már nem mentem végig. Talán nem is akartam? Dehogynem. Mégis, a legfontosabb most az volt számomra, hogy a 15. teljesítésemet a kis rajtfüzetben is viszontlássam. Ehhez el kellett indulni. Tompán fájó bal forgóm majd egy éve sz@r@kodik. Fogom már mindenre, a tavalyi maratonra de a céges Merc, ategóra is. (kuplung) :-)Még teljes motiválatlanság járult hozzá. Ettől függetlenül még a Getén sem gondoltam, hogy kiszállok. Először vittem a botokat, de minek. Nem éreztem, hogy segít, inkább zavart.Kopp,kopp...mint egy metronom...És ahogy csökkent a szint a Getéről, teljesen elment a kedvem az egésztől. Tokodi pincék előtt aszfaltcsík, buszmegálló Tatabánya fele...Mogyorósra sem volt kedvem átmenni, a segítőimnek nagy vargabetűt kellett volna tenni. Semmi nem végleges persze, jön még a "feltámadás":-)

asciimo! te egy jós vagy! :-D  Fülemben vannak a szavaid tavalyról, a Diófa utca környékén mikor taliztunk.

Jajj! joyt láthattam az egyik videón öltönyben? Mert akkor búcsúzhatott ezek szerint...20 azért egy szép szám!!! Gratulálok Joyline!!!

A vízben azért még rendben vagyok, megúsztam az idei BÁ-n a 3. legjobb időmet. (1:42)

A viszontlátásra Kinizsisek!!!(meg Iszinikesek) :)

CsST Creative Commons License 2016.09.10 0 0 55497

Gratulálok én is, az ilyen egyéni bejárások mindig tanulságosak.

A szedres nekem sem a kedvencem :)

Előzmény: sistergő (55493)
oszkar00 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 55496

Én annál azért ha minden jól megy szeretnék egy órával gyorsabban beérni. De a rajtnál összefuthatnánk, majd igyekezlek keresni!

Előzmény: sistergő (55495)
sistergő Creative Commons License 2016.09.09 0 0 55495

Szintidőn belül beérni.     5:15 - 5:25 között.

Előzmény: oszkar00 (55494)
oszkar00 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 55494

Öröm volt olvasni, még egyszer gratulálok! A maratonra milyen időt tervezel kb?

Előzmény: sistergő (55493)
sistergő Creative Commons License 2016.09.09 0 2 55493

2016 évi egyéni K100

Idén is segítő voltam a Kinizsin, ezt pótlandó megint egyéni teljesítésre gondoltam.

Sőt, többet terveztem. Régi vágyam, hogy visszafele is (valamennyit) megtegyek. Négy hetet szántam a felkészülésre.

Első felkészítő túra: 63,5 km, 14 óra 19 perc. Békásmegyer-Kesztölc-Békásmegyer.

Alaposan elfáradtam, de a három kitűzött feladatból egyet sem sikerült megoldanom. Érzem, a sima K100-nál többre nincs esélyem.

1.)   Az új (pár km-es) Hoka cipő töri a bokámat.

2.)   A túrabot pántja bántja a csuklómat.

3.)   A súlycsökkentés érdekében tett új fajta frissítés nem vált be.

Következő héten második felkészítő túra: 13 óra 38 perc ugyanazon az útvonalon.   

Kevésbé fáradok el, de a három feladat továbbra is megoldatlan marad.

Egy héttel későbbi harmadik felkészítő túra családi program miatt elmarad.

A nagy nap:

Alapos tervezés-számolás után 5,3 kg-os zsákkal 5:20-kor indulok Békásmegyerről.   

A reális cél Tatára megkímélt lábakkal és nem túl fáradtan érkezni, majd visszajönni Mogyorósbányáig.

Takarékos eco módban gyalogolok. Hosszúhegy emelkedőjén srác ezerrel előz. Pár szót váltunk. Kiderül, ő is Tatára igyekszik. Viccesen utána kiabálok, ha nagyon belassulnál akkor még találkozhatunk. Dorogon érem utol. Eddig tartott a lendülete. Beszélgetve érünk fel a Getére. Ott látom utoljára, pedig lefele pláne kímélősen lassan megyek. A katlanban meleg van és tűz a nap, de semmi gond. Visszafogottan és magabiztosan fogyasztom a távot.

Nemsokára látom változott a környék. A Kőszikla tetején hatalmas dupla kereszt uralja a tájat. Hitetlenként mostanság nemcsak a klasszikus értelmezés ugrik be. Morgok pár mondatot a vasárnapi boltbezáratásról és a rabszolga emberkereskedelmi (ismertebb nevén szülőtartási) törvény etikusságáról, és megpróbálok nem odatekintve felérni a hegytetőre.

A Kakukk zárva, így a fölötte levő utcai kocsmában gurítok le két sört. Pélin a forrásnál feltankolok vízzel, ennek ki kell tartani a baji kék kútig. Az aszfaltúton zarándokokkal találkozok. Tatabányáról indultak. Az általuk cipelt kereszt az előbbinél ellentétes érzést hoz ki belőlem. Tisztelem és becsülöm a jelképük ilyen módon való használatát.

A hullámvasúti rész serkentően hat. Mármint vér serkentően. Véresen, megtépázott ruhában araszolva jutok túl a szedresen. Nem magamat, az egyetlen meleg időre való jó minőségű gyalogló felsőmet sajnálom. Ilyenkor kevésbé tudok örülni a fűthető felcsúti focipályáknak. Arra jut energia, a kék túristaút karbantartására nem. Illetve helyesen arra részére nem. Pusztamaróttól sok útvonal jelző tábla van kitéve. Ez nekem is segítség, pedig nem először járok erre.

Bányahegyre sötétben érek fel. Előkotrom a fejlámpát és sietősen indulok tovább. A lehűlt időhöz időnként szél társul. Amikor fúj akkor fázom. Innen kezdve eltérek a menettervtől. A fázás helyett  inkább növelem a tempót, azzal legalább időt nyerek. Koldusszállás után a köves rész nem olyan rossz. Apró szemcsés kővel javítottak az úton. Jóval a templomrom előtt zajt hallok. 8-10 méterre tőlem méretes vaddisznó oldalaz. Olyan kövér mint egy birka. Kb. fél perce is hagosan kiabáltam, hogy ”Hej vaddisznó, vaddisznóóóó!”, mégis itt van túl közel hozzám.

Lehet, hogy ezután megint félni fogok az erdőben?

Meglepetésre Bajon nyitva a söröző. Egy korsó csapolt ismét legurul, plusz egy dobozzal veszek a visszaútra. 1 óra 46 perckor érek az ifjúsági táborhoz.

Megállás nélkül azonnal indulok visszafele, pedig a papírom szerint 1,5 óra előnyöm van. Bajon a kék kútnál van a tervezett depó.

A botokat egy ideje kézben viszem, nem akarok zavarni a kopogásukkal. Bajra érve a bal vállamban hirtelen ismeretlen erős fájdalmat érzek. Egy hideg széllökés váltotta ki. Fél perc az egész, de azután is tompán érzem a helyét. Figyelmen kívül hagyom a lakókat és újra botozok. A tompa nyomás nem múlik. Ajaj! Nemsokára intenzíven hosszan kellene botozni. A templomromig az emelkedő, utána a köves út miatt. Az idő hűlni fog, napkeltéig majdnem 4 óra van, 6-7 óra múlva lesz csak melegebb.

Ha idáig ennyire leamortizáltam a vállam, akkor mi lesz vele később? Hat hét múlva Spar maraton, és idén még nem futottam. Ha tovább megyek, mikor tudom elkezdeni a felkészülést? Nekem az fontosabb az ilyen egyéni (hülye) terveknél. Az hivatalos, be vagyok nevezve. Leülök egy padra, és adok magamnak 5 percet. A döntésem: nem kockáztatom a hivatalos megmérettetés sikerét, nem megyek tovább.

Ameddig tart a projekt „szintideje”, addig nem szeretek változtatni a terven.

Ezért megint 5, majd ismét 20 perc, az újbóli átgondolásra. A döntésem változatlan. Ez ma nem verseny, ez nem olyan fontos nekem. Ezután visszaballagok a vasútállomásra, és az első vonattal hazamegyek.

A lábaimnak estére kutya baja, de a vállamnak ill. a kezeimnek erre egy hét sem elég.

Tanulságok:

–   285 km idei gyaloglásra merész dolog nagy tervet építeni.

–   A három kijavítatlan probléma (cipő, frissítés, botozás) csak fokozza a kockázatot.

–   Lehet, hogy öregszem?    :-)

A döntésemet, - hogy nem mentem tovább - eddig nem bántam meg. Október 8.-án  újragondolom, holnaptól pedig elkezdem a futó felkészülést.

CsST Creative Commons License 2016.09.06 0 0 55492

:P

Maradtam a stilizált verziónál, ahogy az Iphone is iPhone, az Adidas pedig adidas :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (55491)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2016.09.06 0 0 55491

Sőt, szigorúan véve Facebookon. :-)

Előzmény: CsST (55490)
CsST Creative Commons License 2016.09.06 0 0 55490

Nem vagyok az ilyen jellegű megkötések híve, de végül is nem rossz ötlet, és köszönöm az építő jellegű jelzést :)

(A "minden toldalék elé" dolgot viszont visszautasítom, erős túlzásnak érzem, viszont tény, hogy a jelzett eset valóban típushibám, bár inkább figyelmetlenség, a szabállyal tisztában vagyok, még ha nem is alkalmazom mindig.)

Százszor azért nem fogom leírni, de:

facebookon, facebookon, facebookon, facebookon, facebookon, facebookon, facebookon, facebookon, facebookon, facebookon

Viszont: skype-on! :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (55489)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2016.09.06 0 0 55489

Hozhatnánk olyan szabályt, hogy legalább az ne tegyen kötőjelet minden toldalék elé, akinek már jelent meg könyve?

Előzmény: CsST (55486)
CsST Creative Commons License 2016.09.05 0 0 55488

Elkészült, színesebb és gyorsabb mint eddig :)

Oczal Creative Commons License 2016.09.05 0 0 55487

Boldog 35. születésnapot Kinizsi Százas!!

CsST Creative Commons License 2016.09.05 0 0 55486

Toplak Joe a facebook-on már rávilágított arra ami majdnem ki is ment a fejemből, pedig ott van a Nagy Kinizsi Százas táblázatban is:

1981. szeptember 5-én, 35 éve volt az első Kinizsi Százas! :)

jannesz Creative Commons License 2016.09.05 0 0 55485

Kösz!

Előzmény: CsST (55484)
CsST Creative Commons License 2016.09.05 0 0 55484

Azóta elkészült, sőt, a betöltési időt a 20-30 másodpercről sikerült kb. a tizedére csökkenteni. Ma a késő délután már elérhető lesz az új változat online.

Jannesz:

igen, valóban, megvan még az a lekérdezés is.

A további lekérdezések fülre kell kattintani a menüsor jobb szélén, aztán pedig a TJ2 listára.

Előzmény: oszkar00 (55482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!