Keresés

Részletes keresés

CsST Creative Commons License 2 napja 0 0 56934

Felírom a todo listára, még tervezek további lekérdezéseket :)

Előzmény: sznuupi (56931)
sznuupi Creative Commons License 2 napja 0 0 56933

Mondjak én is példákat, hogy mi miatt lehetett megbukni másodikban? ;) Anatómiából az agytörzs szeletelt metszetén a különböző agyidegek áthaladási poziciójának keveréséért, a biokémiából a prosztaglandinszintézis nüanszaiért és élettanból igaz szeretettel tudom ajánlani a celluláris elektrofiziológia, avagy a nyugalmi membránpotenciál elsajátítását.... :D

Előzmény: asciimo (56908)
sznuupi Creative Commons License 2 napja 0 0 56932

Hello! Merre jártál? Vártalak.  (kerek csokoládé, lyukas csokoládé, keserű csokoládé......) :)

Előzmény: _ZE (56872)
sznuupi Creative Commons License 2 napja 0 0 56931

Nekem való lista egyelőre nincs. :)

De lehetne. A kétévente teljesítőkben vsz egyedül lennék.... :) CsST? tényleg?

gurtnis Creative Commons License 3 napja 0 0 56930

Számomra döbbenet, hogy szinte tegnap volt az első, most meg már 5 sikeres teljesítésem van. :)

CsST Creative Commons License 4 napja 0 0 56929

:D

A zsinórlista nekem is az egyik kedvencem, több túra- és topiktársammal is fej-fej mellett haladunk (pl. Öregnándival és Suvlajjal is)  :)

Előzmény: asciimo (56928)
asciimo Creative Commons License 4 napja 0 0 56928

IRONIA ON

Jok ezek a listak, mert lehet talalni olyat, amin jol allok, es azt szeretem nezegetni hogy milyen jo vagyok. A 20szorosok listajan nem vagyok rajta, mert nyamvadt vagyok, nem lehet a nevemet kiemelni a listan mert nem vagyok nö, és a szönyegen is alig látszom. Szerencsere itt van viszont a Zsinorlista. Na itt aztan nagyon fasza gyerek vagyok. 30. helyen allok. Az azert mar valami. Szerencsere eleg sok, ha jol szamolom 20 puhany van elottem, akik hiaba voltak sokszor többet a Kinizsin, elszurtak, mert abbahagytak az egeszet. Vagy csak meghaltak, igy mar nem tudnak több Kinizsire jönni. Hehe. Vagy pont rossz evben adtak fel, igy aztan van 18+6 telejesitesük. Az ilyet 4 ev mulva lehagyom, es hiaba marad aktiv, es lesz huszonakarhany teljesitese, a zsinorlistan majd jol lemarad. Hehe. Vannak meg elöttem tizen, akik aktivak, es eppen egy zsinorjukat növesztgetik, na öket kell elkapni. Mondjuk iden is elszurtam, ebböl a 10 emberböl öttel talalkoztam, es egyiket se gancsoltam el... De matol nem erdekel mas csak a zsinorlista. Azt is kiszamoltam, hogy Öszentsege Joeyline (aki a vilagon elsökent... ) is mar csak 2 teljesitesre van. En leszek a vilagon az elsö topikos aki lehagyom Joey-t a zsinorlistan! Jessz!

IRONIA OFF

:)

Köszi a listat Sanyi!

asciimo Creative Commons License 4 napja 0 0 56927

meg 5 ev mire bekanyarodhatok a parkolokhoz...

Előzmény: CsST (56923)
CsST Creative Commons License 4 napja 0 0 56926

(Persze így sincs ok szomorkodni, és motiváló lehet hogy hamarosan elvileg ott leszünk a tóvároskerti állomás utáni intézménynél :) )

Előzmény: CsST (56925)
CsST Creative Commons License 4 napja 0 0 56925

:)

Hát igen, én is épp azon gondolkodtam egyébként tegnap hogy kb. ott állok most a Jóbarátok vendéglőjénél, de jobban megnézve azt hiszem már én is elhagytam úgy 100 méterrel... :)

Előzmény: Öregnándi3 (56924)
Öregnándi3 Creative Commons License 4 napja 0 0 56924

Sanyi ezt elszúrtuk!!

Ha föltetted volna egy évvel korábban, akkor idén nem mentem volna el, és akkor éppen a baji faluszéli kocsmánál állnék. Most hagyjam ki a következőt?

:-)

Öregnándi

Előzmény: CsST (56923)
CsST Creative Commons License 5 napja 0 0 56923
Előzmény: CsST (56921)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 5 napja 0 0 56922

Ó istenem, ez az öregedés első jele? Pucros írja ezt, aki valaha az örökös Csillaghegy–Dorog bejárások ikonja volt? Megfordult a világ?

Előzmény: pucros (56910)
CsST Creative Commons License 5 napja 0 0 56921

Ez jó hír :) Hamarosan akkor frissítem a Kinizsi Százas adatbázist is, illetve lett még egy új ötletem :)

Előzmény: Oczal (56920)
Oczal Creative Commons License 6 napja 0 0 56920

Frissült és kicsit változott is a kinizsi.org-on a teljesítői lista! Az idei teljesítők neve mellé bekerült 2017-es év és az eddigi teljesítések száma is feltüntetésre került.

Ermak Creative Commons License 2017.07.12 0 0 56919

Dorog-Csillaghegy oda-vissza 71,5 km/2300 m szint, Csillaghegy-Bányahegy 70,8 km, 2460 m szint.

Elég hasonló számok.

Technikásnak pedig egyiket sem nevezném - annyi, hogy az egyikben ott van keményebb szakaszként a Gete meredek oldala és a Horgásztó utáni dzsungel, a másikban a Kétágú-hegy, illetve esetleg a Pilis-nyereg előtti szakasz és a Kevély csúcsa körüli rész.

Előzmény: zimurgy (56917)
pucros Creative Commons License 2017.07.12 0 0 56918

Ja.

Majd télen, ha fázunk, mondogathatjuk is hogy "ka van". Aztán ettől nyáron már sokkal inkább katlan lesz a Katlan.

(Bár idén inkább szo katlan volt.)

Előzmény: VenczelGy (56913)
zimurgy Creative Commons License 2017.07.12 0 0 56917

Ezt már végképp nem értem.

A Békásmegyer-Bányahegy hogy hasonlítható egy intenzíven szintes, technikás pályán oda-vissza teljesítendő rövid távhoz?

Előzmény: Ermak (56916)
Ermak Creative Commons License 2017.07.12 -1 0 56916

Mondjuk a Szuperkas nagyon más kategória mint a Szuperkatlan, kb. Békás-Bányahegynek felel meg.

Előzmény: zimurgy (56915)
zimurgy Creative Commons License 2017.07.12 0 0 56915

Szerintem az lehet, hogy némely fővárosinak még a dorogi rajthely sincs eléggé közel, Mogyorósbánya meg aztán végképp messze van.

Más okát nehezen tudnám egy ilyen felvetésnek elképzelni.

(Nekem Szombathelyről kellett odautaznom, mégis elmentem a Szuperkatlanra is, nemcsak a Kinizsire...)

Előzmény: asciimo (56911)
Ermak Creative Commons License 2017.07.12 0 0 56914

Óba...

Bírom a szóvicceket, de erre álmomban nem gondoltam volna.

Előzmény: VenczelGy (56913)
VenczelGy Creative Commons License 2017.07.12 0 0 56913

Hát mert a ka-tlan ellenkezője a ka-s. :-)

Ermak Creative Commons License 2017.07.12 0 0 56912

Épp valami hasonlót készültem kérdezni.

asciimo Creative Commons License 2017.07.12 0 0 56911

Miert pont Szuperkas?

De ha mar szuperkatlan Iszinikje, akkor nem Mogyi-Dorog-Mogyi kellene legyen?

Előzmény: pucros (56910)
pucros Creative Commons License 2017.07.11 0 0 56910

ide is beírom, hátha olvassa valaki, aki látna fantáziát abban, hogy megszervezné a Szuperkatlan Iszinikjét január közepén, mondjuk Dorog-Csillaghegy viszonylatban, "Szuperkas" néven.

asciimo Creative Commons License 2017.07.10 0 0 56909

OFF

"háromhetesek is a hegyeknek felfelé dőlnek el általában"

De csak azért mert mindenki egyformán eszetlenül/veszélyesen megy lefelé. Ezért se szeretem ha HC emelkedö utan egy lejtö van, es aztan a cél, mint pl. tegnap

Előzmény: Smith W. (56906)
asciimo Creative Commons License 2017.07.10 0 0 56908

"Ezért buktatnak az egyetemen, már másodéven is"

meg szerencse hogy nem ilyen egyetemre jartam, ahol ezert megbuktattak volna. Viszont remekül meg lehetett bukni Cauchy konvergenciakritérium vagy egy Cauchy-sorozat, vagy Cauchy tétel miatt.

Ma már meg nem tudnám mondani, hogy ezek miröl szoltak, viszont erre aCauchy névre emlékszem :)

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.07.08 0 0 56907

Én már értem, neked miért jó lassan lemenni, csak azt akartam elmondani, hogy másnak meg esetleg miért jó gyorsan.

A bűncselekmények összekeveréséért elnézést, köszönöm a javítást!

Smith W. Creative Commons License 2017.07.08 0 0 56906

A Nagy-Kevélyről lefelé: nagyon sziklás a terep, gyors tempóval lefelé a talpam sokkal jobban igénybe van véve. Nekem jobb, ha lassabban megyek, a nyeregtől egyébként is lehet futni lefelé.

Gete: Nem azokkal van (lehet) baj, akik úgy előznek, hogy szinte észre sem veszed. Hanem azokkal, akik kétlépésenként megcsúsznak mögötted, benned meg felsejlik a gondolat, hogy vajon ha úgy alakul, a sporttárs ki fogja fizetni a keresőképtelenség miatt elmaradt munkabéredet? :)

Ha már Mátrabérc: néha ámulok, hogy egyesek (főleg futók) milyen ügyesen (merészen?) mennek lefelé a Kékes után azon a nem túl szép lejtőn, sárban, hóban. Pedig úgy érzem, hogy az átlagnál én is valamivel jobban mozgok terepen. Ugyanakkor volt már szerencsém aláforduló bokát látni teljesítménytúrán, úgyhogy mérlegelem a kockázatokat. Az időt én szeretem inkább hegynek felfelé megnyerni, az kevésbé kockázatos. (Valahogy úgy, mint a kerékpárversenyeken; a háromhetesek is a hegyeknek felfelé dőlnek el általában.) :)

"Egyébként miért tippelsz arra, hogy aki nem akar tyúklépésben lemenni a Getéről, az egyúttal egy felelőtlen és gátlástalan alak [...]"

Szerintem sejthető, hogy milyen "típusra" gondoltam. Ahogy már szóba került párszor, sajnos ez a túra azokat is bevonzza, akiknek nem feltétlenül lenne helyük az erdőben.

A bűncselekmény, amire gondoltál, a segítségnyújtás elmulasztása. A cserbenhagyás egy közlekedési bűncselekmény, ne keverjük ide. Ezért buktatnak az egyetemen, már másodéven is, pedig ott még nincs is szó különös részről. :)

Én magam is túrabottal megyek, lefelé is jól jön valóban. És a Bián is jártam már úgy, hogy arra gondoltam, jó döntés volt elhozni. Felfelé és lefelé is jól jött... :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56905)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.07.08 0 0 56905

Még valamire gondolj: aki bottal megy, az sokkal biztonságosabban és gyorsabban tud menni a lejtőn. Habár pont ezen az említett két helyen általában nincs rá szükség, a Getén sokszor többet ér az ügyes kézhasználat. (Én gyerekkorom óta gyakorolom, hogy kell a lejtőn tudatosan nekiszaladni egy fának.) Sáros időben viszont ég és föld. Emlékszem egy esetre a Bia 25-ön, amikor a Szily-kápolnától gyakorlatilag alig lehetett lejönni a dágványos, meredek lejtőn a ritkán álló fák között. Én a botommal vidáman hasítottam lefelé, mások meg földbe gyökerezett lábbal álltak, és gondolkodtak, hogy meg merjék-e tenni a következő lépést. Kézenfogva hoztam le egy nőt, aki odanőtt a fához.

Előzmény: Smith W. (56902)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!