Keresés

Részletes keresés

CsST Creative Commons License 2024.02.27 0 0 59046

Ami a bejárást illeti, végül "csak" 100 km körül lett, a vértesi kör a sok fakidőléssel (pl. a Mária-szakadéknál) elég technikás volt és sokat kivett, így Szárliget után a volt Kinizsi célszakaszon még eljutottam Somlyóvárig meg onnan a piroson Tarjánig, de ott végül kiszálltam. Krisztián barátom viszont végigment a 147 km-en (miattam elég lassan, 32 óra alatt), így ő lett Nyuszultra első teljesítője, ezúton is gratulálok neki és köszönöm a társaságát.

 

Minden esetre jó edzés, túra volt, így elindítottam a felkészülést a Kinizsire :)

 

Apropó, már csak pár nap és indul a nevezés az Iszkirire, annak a távjai is jó felkészülést jelenthetnek a Kinizsi Százasra, ráadásul még jobban felfedezhető Tata, valamint nappal bejárható a K-100 jelenlegi célszakasza, akár oda-vissza is.

PVB77 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 59045

Telefonra az Outdooractivet raktam fel, próbálgatom, eddig tetszik, főleg hogy lehet rá tenni megtervezett túrákat is.

Előzmény: olahtamas (59043)
PVB77 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 59044

Kinizsire órával megyek( Garmin Fenix 7 solar), rátöltöttem már gpx fájlt az útvonalról, tökéletes, túra módban pedig látom a beállított tervezett célidőt, mennyire vagyok ahhoz képest.

Köszönöm segítséged.

Előzmény: olahtamas (59043)
olahtamas Creative Commons License 2024.02.18 0 0 59043

Ha Androidos a telefonod, akkor van választék bőven.

A Locus is jó választás de az OsmAnd is sokat tud, vagy ha egyszerűbben kezelhető ingyenes rendszert szeretnél, akkor mapy.cz

Illetve az OsmAnd az van iphone-ra is.

Egy kis segítség hozzá:

https://youtu.be/-bVxyEAu2O0

Én ha Kinizsire mennék, akkor a bejárás sebességéhez igazodva vinnék be előre meghatározott időpontokat, hogy mikor hol kellene lennem.

 

Előzmény: PVB77 (59038)
CsST Creative Commons License 2024.02.18 0 0 59042

Jaj, nem szerencsés telefonról figyelmetlenül írni a Szárligetet :)

Előzmény: CsST (59041)
CsST Creative Commons License 2024.02.18 0 0 59041

Közben úgy látom itt nem írtam csak fb-n, hogy végül ma reggel indulunk a Nyuszinstantra, mert Krisztián barátom végül így tudott csatlakozni. 2 óra múlva, 7 körül indulunk Szarligetrôl, és a vértesi szakasszal kezdünk végül a fakidôlések miatt, hogy ne az maradjon éjszakára.

Mástól nem érkezett jelzés hogy jönne, de gondoltam szólok azért a változásról.

PVB77 Creative Commons License 2024.02.17 0 0 59040

Köszönöm szépen, hát, lehet Kinizsire is elvinném, idén lenne első mentem ott, és mivel még saját házamban is képes vagyok eltévedni, így vannak kétségeim 🤭. Meg fogom nézni amit ajánlottál.

Előzmény: CsST (59039)
CsST Creative Commons License 2024.02.17 0 0 59039

Szia, a legtöbben tán a Locust használják úgy tudom, bár én aránylag keveset használom és nem is vagyok igazán profi az ilyen appok használatában (pedig jó lenne persze). Ott is van ingyenes és fizetős pro verzió, most nem néztem meg de emlékeim szerint nem túl drága, pár ezer Ft.

Ha viszont kifejezetten a Kinizsi miatt kell, ott szinte felesleges, elég jól követhető az útvonal és a tömeg is "viszi" az embert, persze kisebb, pár száz méteres eltévedések olykor elő szoktak fordulni, ha valaki nagyon nem figyel vagy kevésbé jól tájékozódik (vagy túlságosan a magabiztosan de szintén nem figyelmesen előtte haladókra bízza magát).

Előzmény: PVB77 (59038)
PVB77 Creative Commons License 2024.02.17 0 0 59038

Sziasztok. Milyen telefonos navigációt ajánlatok túrázáshoz, amire lehet letölteni kész túraùtvonalakat?

Outdooractivot és Alltrailst néztem, de nem fizetek elő ha van jobb. Köszönöm.

CsST Creative Commons License 2024.02.12 0 0 59037

Végül fixálódott a dátum, a Nyuszinstant bejárásra egy hét múlva, február 19-én megyek, hátha van valakinek kedve, lehetősége csatlakozni :) Alapvetően a gerecsei kör (68 km) bejárását tervezem, benne ugye a Kisgerecse - Koldusszállás Kinizsi szakasszal, de ha nagyon bírjuk és van kitartás, motiváció, akkor továbbmehetünk a vértesi szakaszra :)

Reggel 8 körül indulnánk Szárligetről.

 

Az Iszinik bejárás így lehet hogy március elejére marad, de ez még kiderül.

CsST Creative Commons License 2024.02.11 0 0 59036

Lassan kezdem a felkészülést az idei Kinizsire, talán most összejön majd az eddigi leggyorsabb, és még szombaton beérkezős, bár ehhez eléggé össze kell szednem magam :)

Felkészülésképp tervezek egy Iszinik bejárást (az most kimaradt nekem hivatalos formában, a getei pontőrködés miatt), illetve lett egy ilyen ötletem is, ki tudja, talán ez az első figuratív túraútvonal - részben tartalmaz Kinizsit ez is, a gerecsei "csokinyúl" bal oldala mentén, a Kisgerecsétől Koldusszállásig, sőt a klasszikus Kinizsi mentén egészen Szárligetig.

sistergő Creative Commons License 2023.12.23 0 0 59035

Két hét múlva január 6.-án szombaton újabb Kinizsis rendezésű esemény lesz. A Téli teljesítménytúra most a Börzsönyben lesz megtartva.

VenczelGy Creative Commons License 2023.11.29 0 0 59034

Fent vannak a Kinizsi honlapján az idei teljesítések.  ( Lehet, hogy már régóta. :-) )

CsST Creative Commons License 2023.11.22 0 0 59033

Valóban... :)

Nekem is csak most jutott eszembe, hogy ránézek :)

 

Ami engem illetve, pontôrködtem idén, most elôször voltam pontôr hivatalos Isziniken. Egy nevezetes ponton, a Getén töltöttem bô 8 órát, jó volt sok ismerôssel találkozni, majd utána még úgy alakult egy a Szántói-nyeregig el is sétáltam egy túrázóval. A Pilis-nyeregben volt egy kis meglepetés, ott volt Sistergô :) 

 

Úgy tervezem hogy decemberben be is járom az Isziniket.

Előzmény: 0ff (59032)
0ff Creative Commons License 2023.11.15 0 0 59032

Szombaton Iszinik és egy komment sem volt K100 óta. Tényleg kezd kihalni a fórum. :)

CsST Creative Commons License 2023.06.12 0 0 59031

Köszönöm:) A táblázat hiányzó adatait, idôit is igyekszem elôkeresni és kitölteni majd, de hasonló képet mutathatnak.

 

Sok valamivel lassabb Kinizsim azért "közös tempó" miatt volt, amikor kicsit lassabb tempójú túratársakra vártam olykor, egyedül valamivel gyorsabb lettem volna, fôleg az utóbbi idôben.

 

A tavalyi Kinizsi valóban "csoda", sok mindent sikerült eltalálnom és sokat belefutottam, és eleve a gyors teljesítés lebegett a szemem elôtt, jobban mint korábban. A kulcs valóban a kevés megállás és a minél több futás (igazából a tavalyi kulcsa is ez volt, alig álltam meg, és sok lejtôt, síkot megfutottam - magamhoz képest -, persze így is a táv töredékét, talán tizedét sem futottam, ezen jelentôsen lehet javítani.

 

A kétszázast terv szerint most ôszig pihentetem (vagy ki tudja), de egy gyorsabb, talán leggyorsabb "privát" Kinizsimet lehet egy hónapon belül is igyekszem teljesíteni felkészülési meg jubileumi jelleggel :)

Előzmény: Ermak (59030)
Ermak Creative Commons License 2023.06.12 0 0 59030

Statisztikailag értelmezhető méretű adathalmaz. :-)

Szépen látszik belőle, hogy átlag 21-23 óra között stabilan teljesíted a K100-at. Ennek viszont logikus folyománya, hogy a 48 órán belüli duplákat eddig buktad - a dupla második feléhez, esetleg némi alváshoz ennél több tartalék kell, praktikusan "álmodból felkeltve" tudnod kell hozni a 18 órát.

 

A kérdés, hogy hogyan jött össze a 2022-es 17:55, illetve a 2014-es 19:39 (az ráadásul Isziniken). Ha erre megvan a válasz, azzal közelebb kerülsz a sikerhez.

 

Még egy kérdés: mennyi szokott lenni az állásidőd? Nekem gyalogos K100-nál (fejből, saccperkábé) 3-4 óra, futósnál 1-2 óra.

Előzmény: CsST (59029)
CsST Creative Commons License 2023.06.09 0 0 59029

Nincs mit :)

 

Közben elkezdtem összeszedni, "rendezgetni" az eddigi teljesítéseimet táblázatosan hogy átlássam hol is tartok, szeretnék elérni akár a 100 végigjárásig is :) 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1g-ThKryMEeE5TE_Ln3BN0B4i2vI72a7KiwoHdfnvuR4/edit?usp=sharing

Előzmény: Smith W. (59028)
Smith W. Creative Commons License 2023.06.04 -1 0 59028

Köszi a választ!

 

És gratulálok az újabb sikeres túrához a Százas útvonalán, tényleg nem semmi teljesítmény, ilyen rövid időn belül háromszor meg pláne nem! Követtem a posztjaidat, hogy épp merre jársz, elég precízen dokumentáltad. :)

A beszámolót pedig várjuk, hiányoznak a korábban megszokott hosszabb összefoglalók a túráidról.

Előzmény: CsST (59026)
Oczal Creative Commons License 2023.06.04 0 0 59027

Gratulálok! Még egyszer is kemény végigjárni, nem hogy háromszor egy hónapon belül!

Előzmény: CsST (59026)
CsST Creative Commons License 2023.06.04 0 0 59026

A Sarkcsillagban Óbudán legutóbb :)

 

Hát, a 200 nem jött össze "csak" 100 lett, 21:51 alatt.

Közbejött pár dolog, meg nem voltam most olyan küzdôs... De azért így is lett még egy Kinizsi végigjárásom, talán a 39. :)

Amúgy ez is érdekes, most egy hónapon belül mentem harmadszorra, és mindig kicsit más arcát mutatta a túra is, és más-más dolgokkal kellett megküzdeni, igyekszem majd írni egy beszámolófélét is, összegezve a három túra tanulságait.

Előzmény: Smith W. (59025)
Smith W. Creative Commons License 2023.06.02 -1 0 59025

Köszi a választ! A szélesebb cipők tényleg jobbak tudnak lenni, egyes cipőknél van külön szélesebb változat is.

Annyit még, hogy amúgy melyik túraboltban vásároltál be?

 

Egyúttal sok sikert a duplához!

Előzmény: CsST (59023)
CsST Creative Commons License 2023.06.02 0 0 59024

Kicsit még gondolkodom azért, de valószínûleg holnap belevágok egy privát oda-vissza Kinizsibe :) 

CsST Creative Commons License 2023.05.31 0 0 59023

Köszi a kérdést :) Abban mentem, és azt kell hogy mondjam hogy nagyon bevált, végig kényelmes volt, a zero drop sem volt különösebben furcsa, illetve talán egy minimális, szinte elhanyagolható vádli-izomlázban jelentkezett másnap. A lábujjaim szeretik mostanában a tágas, kényelmes teret, és ebbôl a szempontból (is) tökéletes volt. Egy negatívum volt, a Hokához vagy a Salomon Ultra Glide-hoz szokott talpammal a vékonyabb talpszerkezet miatt azért már éreztem a végén a köveket, fôleg ha a sarkam alá került valami hegyesebb kô, de lehet hogy ez kicsit több figyelemmel, lépéstechnikával javítható. 

Vízhólyag csak kisebb lett és csak az egyik lábujjamon, de az zoknihiba (gyûrôdés) miatt volt.

Előzmény: Smith W. (59021)
Öregnándi4 Creative Commons License 2023.05.30 0 0 59022

Kesztölc előtt mentem el mellette.
Legalábbis úgy tűnt, hogy őmelette.

 

Előzmény: asciimo (59018)
Smith W. Creative Commons License 2023.05.30 -1 0 59021

Sanyi milyen volt az új cipő? (Ha abban mentél végül.)

Előzmény: CsST (59019)
Ermak Creative Commons License 2023.05.30 0 0 59020

Ez is egy "legelőször" típusú esemény...

Előzmény: CsST (59019)
CsST Creative Commons License 2023.05.29 0 0 59019

Elindult, kicsivel a Pilis-nyereg után találkoztunk, láthatóan vmi gond volt vele (rá is kérdeztem, minden  oké-e). Késôbb írta hogy kiszállt, nem akarta erôltetni most.

Előzmény: asciimo (59018)
asciimo Creative Commons License 2023.05.29 0 0 59018

világon elsöként... khmm...nem is tudni semmit Toplak Józsiról. 

Gondolom el se indult, vagy feladta, mert ha teljesitette volna akkor fb-n meg itt is osztaná az észt.  

Előzmény: Oczal (59015)
gurtnis Creative Commons License 2023.05.28 0 0 59017

Jó volt összefutni! 

Előzmény: tomiwalker (59016)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!