Keresés

Részletes keresés

sznuupi Creative Commons License 2017.06.20 0 0 56867

Sziasztok!

 

Lehet, hogy a face nem minden. :)

Kinizsi After partit rendezek vsz pénteken. Ki jönne?

asciimo Creative Commons License 2017.06.19 0 0 56866

veszélyesen lassulsz. 20 év mulva majd a szintidöért küzdesz :)

 

Előzmény: Vestmann (56864)
szoky1 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 56865

Számbácsira a fiatal generáció már csak mint egy öreg úrra, aki szereti a számokat vagy hasonlóra asszociál :-)

Előzmény: Vestmann (56864)
Vestmann Creative Commons License 2017.06.16 0 0 56864

én túl sokat nem szoktam várakoztatni a futókat, ha lehet, azonnal elengedem őket, vagy igyekszem minél hamarabb félreállni. Jól bejáratott menetrendem van, nem nagyon lehet kizökkenteni: most néztem vissza, 4 teljesítésből az utóbbi három időm a Romtemplomnál: 21:21, 21:23, 21:24. Na jó, mérnök vagyok, meg számbácsi volt a becenevem az egyetemen...:-)

Üdv: Vestmann

Előzmény: pucros (56808)
gyalogolok Creative Commons License 2017.06.16 0 0 56863

Jó lehetőségeim vannak a helyi 50-esben. Eléggé változó távokkal, semmi tudományos:) 1500-tól-3600-ig.

Előzmény: sznuupi (56827)
Ermak Creative Commons License 2017.06.15 0 0 56862

Örülök, hogy jól esett a Kinizsi, és annak is, hogy találkoztunk!

Előzmény: amat (56861)
amat Creative Commons License 2017.06.14 0 1 56861

Sziasztok,

amat : Kinizsi100   11:0 ++

3 év kihagyás után nagy élményt jelentett újra ezen a túrán futni:-) Nagyon élveztem.

Persze nem úgy sikerült, ahogy gondoltam egy kellemetlen kidörzsölés miatt sokat gyalogoltam, de tervezem jövőre is:-) 

München11 Creative Commons License 2017.06.14 0 0 56860

Teljesen igazad van, magam is így szoktam "lekezelni" a dolgot. Mondjuk a terepcipőről váltottam egy könnyű túrabakancsra, ennek ellenére előfordul néha, hogy kificcen a bokám. A 100-on Pélin történt legutóbb, de szerencsére a szoros kötés, és a bakancs tette a dolgát.

Asszem túracipőben végem lett volna mint a villanyoszlopnak.

Nem vagyunk egyformák.

Pilisi túrán, a Prédikálón lefelé láttam futó kollegát, aki átértékelte az addigi szabadidős tevékenységét, pont emiatt. Elesett, majd rendbe kapva magát láthatóan elgondolkodott, és nagyon-nagyon óvatosan ment tovább.

Igaza volt, lesz még túra jövőre is, meg azután is.

Előzmény: Mr Long (56852)
magyarpityu Creative Commons License 2017.06.14 0 0 56859

Mik nem derülnek ki (ez nekem új info volt)! :))

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56858)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.06.14 0 0 56858

Így mentem az első Gerecse 50-emen Pusztamaróttól a célig, onnan van a nickem. :)

Előzmény: Mr Long (56852)
sznuupi Creative Commons License 2017.06.14 0 0 56857

Nem is irtam a vulkánról. A kiss peti első beszamoloban van, cssk a vulkanon történt.

Előzmény: sznuupi (56856)
sznuupi Creative Commons License 2017.06.14 0 0 56856

Hali! Részletes leírás a ttts turabeszamoloim közül a vulkanrol, legbrutalabb a tavalyelotti matrabercrol. Jó olvasást! :*

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56851)
LSVF Creative Commons License 2017.06.14 0 0 56855

Köszi a sztorit. Hasonló a gondom nekem is ezek szerint. Mondjuk korábban jól ment a futás, gyaloglással nincs gond,

ha normális cipő van a lábamon.

1 hete elkezdtem, de nem reklám céljából említem, Skeletin nevű bogyót tolni, napi 5 szemet.

Elvileg az általunk művelt terhelésre is való. A porcerő bogyókhoz hasonló a téma. 

Előzmény: sznuupi (56849)
LSVF Creative Commons License 2017.06.14 0 0 56854

Szerencsére nem rendszeres és nem duzzadt.

Tegnap kicsit rágyúrtam, toltam 3,5 km-t lazába nem vészes, de nem mondom hogy nem érzem.

Valószínű elgyengült a hosszú kihagyás miatt.

Előzmény: szoky1 (56844)
Ermak Creative Commons License 2017.06.14 0 0 56853

...és aminek a hatására jópáran elkezdtünk futni.

 

Persze bárki teljesítménytúrázót is nyilván szívesen felvesznek az FB Terepfutás csoportjába - ha hall valahonnan a csoportról (én fél éve hallottam róla először, pedig több éve él és virul).

Előzmény: sistergő (56845)
Mr Long Creative Commons License 2017.06.14 -3 0 56852

Ujbol ralepsz es mesz tovabb. En azt csinalom bicsaklas eseten, sokkal elobb elmulik, mint ucsorogni az ut szelen es varni, hogy elmuljon a fajdalom.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56851)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.06.14 0 0 56851

Mi az a visszaterhelés?

Előzmény: sznuupi (56849)
LSVF Creative Commons License 2017.06.14 0 0 56850

Még csak 36 vagyok :-))))

de mondták már :-)))

Előzmény: Ermak (56842)
sznuupi Creative Commons License 2017.06.14 0 0 56849

Szia. Hogyne vágna ide. 😀 Nekem aszfalton futáskor kezdett el fájni a bal térdem. Maratont akartam futni, azután kitalaltam, hogy K100, ha már futni nem birok. 😀 26 kmre kb járáskeptelen voltam. Ekkor jött a bot, mint ötlet. A térdem csak terhelesre fájt, bottal elment. Mindezt bakancsban, setalva. Találkoztam Agárdi Petivel a Matraban, elete masodik TTjén, aki azt mondta, hogy fussak lefele, akkor nem fog fájni. Bakancsban lehetetlen, mi legyen az instabil bokammal? Nagy levegő, terepfutócipő. A térdem nem fajt, csak 50km Mátra után. A bokabicsaklasokat megtanultam uralni. (Csí és visszaterhelés). Már a Matraban sem fáj (vsz megerősödött), nem hasznalok botot. 

Ez az én történetem. A térdemrol. (Ja! Feketeribizli izű taknyot szoktam enni időnként felkeszuleskent. )

Előzmény: LSVF (56836)
borgyur Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56848

Nekem 2016 júniusig már két éve fájt a térdem, nem kibírhatatlanul, de éreztem hogy valami nem stimmel. 2015-ben és 2016-ban is ment a K-100 idő belül, de tavaly júniusban nagyon bedurvult a térdem. Irány a körzeti orvos, onnan a reumatológia. Csináltak röntgent, de abból nem derült ki, hogy mi a baj. Aztán elküldtek ultrahangra. Kérdeztem a hölgyet aki az ultrahangot csinálta, hogy mi a helyzet a porccal. Azt mondta, hogy az ultrahang nem látja a porcot, azt csak az MR látja, és nem csak a porcot hanem mindent. Visszamentem a reumatológiára, ahol CT-re akartak küldeni, de ragaszkodtam az MR-hez, ami valóban megmutatta hol a baj, ami a porc volt. Azóta a Sportkórházban csináltak egy artroszkópos műtétet a bal térdemben és már tudok futni fájdalom nélkül, de az ez évi Kinizsit még ki kellett hagynom. Az egyik nap megcsinálták a műtétet, azon a napon még csak feküdni lehetett, de másnap lábra kellett állni és el kellett indulni és aznap haza is engedtek.

Ezt csak azért írtam, hogy ha folyamatosan érzel egy fájdalmat a térdedben érdemes megnézetni, de csak MR-t csináltass. Szerintem ha eddig nem érezted a fájdalmat csak a túra után akkor egy jó nagy pihenő jót fog tenni.

A Sportkórház óta szedem a porcépítőket és szedni is fogom most már örökkön örökké. Ezek nemcsak a porcot építik, hanem jók izületi, reumatológiai panaszokra is. 

Nekem kettőt ajánlottak, a Condrosulfot és az új Béres Porcerőt. A Condrosulf csak vényre kapható, három hónap után két hónap pihenő, majd indulhat újra.

A Béres kapható gyógyszertárban vény nélkül.

Szerintem kezdjél szedni valamit ezek közül.

Előzmény: LSVF (56836)
Mr Long Creative Commons License 2017.06.13 -3 0 56847

Oliver eleg aktiv a terepfutas facebook csoportban. Nem hinnem, hogy nem alacsonyodik le, csak mashol aktiv.

Előzmény: Jámbor (56846)
Jámbor Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56846

A teljesítménytúrázásról? A powergél szekció nem igazán tudna tanácsot adni a sajtoszsömle szekciónak ((c) ND). Ők amúgy sem alacsonyodnának ide, hisz' a terepfutás topikot sem látogatják.

Előzmény: sistergő (56845)
sistergő Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56845

Azokat amiket Németh Csabi, Olipapa, Carlos, stb. adhatnának ezen, vagy a teljesítménytúra topikon. 

Előzmény: Jámbor (56843)
szoky1 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56844

Ha rendszeresen előfordul, éjszaka is fáj, duzzadt, akkor dokival mindenképpen nézesd meg (háziorvos -> beutaló a reumatológus szakrendelésre).  RTG felvételen általában jól látható a probléma (ízületi rés beszűkülése, csontkinövések, meszesedés, és egyéb artrózisra utaló jelek). A kondoritin, glükozamin szulfátok és az MSM segíthetnek, statisztikai adtok szerint a placebónál jobbak. Csökkentheti a fájdalmat, gyulladást, biológiai hasznosulása kb. 20%. Persze mellé kell a mozgás, mert az ízületek anyagcseréje diffúzióval valósul meg és egyébként nem jut el a hatóanyag a célterületre.

Ha nem súlyosak a tünetek, akkor pihi és a fájdalom mérséklődése után fokozatos terhelés. Ha nincs különösebb elváltozás, idővel meg fog erősödni a térded. Alapelv a rendszeresség, hosszabb kihagyások nélkül, és ha a szervezet jelez, vedd figyelembe!  

Előzmény: LSVF (56841)
Jámbor Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56843

Milyen szaktudást vesztettünk el?

Előzmény: sistergő (56840)
Ermak Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56842

"Ésszel edzés híve lettem"

 

Rossz hírem van. Ez a korral jár. ;-))

Előzmény: LSVF (56841)
LSVF Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56841

Köszi mindenkinek a választ.

2-3 évente járok így. Ha megerőltettem volna érteném....

Ésszel edzés híve lettem 1,5 év kihagyás után.

Gyenge vagyok nincs mit tenni....

Előzmény: Ermak (56839)
sistergő Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56840

Ismerek más szitut is, a nem egyenletes haladást. Amelyik részen  lehetne előzni, ott mindig erősebb tempót megy az illető. Ez bár szabályos, viszont nem fér bele a véletlen tévedtem fogalmába. Sajnos mindenre van példa, és ellenpélda is. Én úgy látom, hogy amióta a terepfutóknak több lehetőségük van versenyen külön indulniuk, azóta kevesebb a probléma. A túrázó társadalom pedig emiatt "elvesztette az elitet", és az általuk tolmácsolt szaktudást.

 

Erre az esetre is igaz, hogy egy bármelyik oldalon levő csekély kisebbség alkalmazkodási képtelensége miatt nemcsak őket éri veszteség.

Előzmény: Irbisz (56837)
Ermak Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56839

Hál' Istennek úgyszólván nincs tapasztalatom térdfájással - csak az "érződik, hogy hosszabbat futottam" érzést ismerem.

 

De futófórumokon ilyenkor a tapasztaltak egyrészt azt szokták kérdezni, hogy "de mégis, próbáld pontosabban elmondani, hogyan fáj", másrészt előveszik "a térd nem játék, keress egy jó orvost, nekem XY jött be" mantrát.

 

A fentiek figyelembe vételével amit látatlanban mondani lehet és nagy valószínűséggel nem árt, sőt inkább használ:

 - Első körben a térd pihentetése: kevés használat, térdgumi (olcsóbb lehetőségként fásli), edzésként (ha egyáltalán szóba jön) gyaloglás/futás helyett bicikli, úszás.

 - Második körben a térd körüli izmok erősítése: bicikli, guggolás, kitörés.

 - Ha olyan jellegű a gond, hogy használ rá, akkor gyógyfürdő.

 

Továbbá az orvos javaslatára gyógyorna, kineziológiai tapasz, stb.

Előzmény: LSVF (56836)
Irbisz Creative Commons License 2017.06.13 0 0 56838

Amig ennyire faj, pihentetni KELL, jo terdvedö/szorito segithet.

Utana meg attol függ mit es hogy terheltel tul, a terd erzekeny es összetett szerkezet. Mivel ebböl nem lehet tudni a porc, (melyik) szalag, izület es hogy serült meg,  lehet erdemes megnezetni hozzaertövel.

Előzmény: LSVF (56836)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!