Keresés

Részletes keresés

Biga Cubensis Creative Commons License 2002.12.11 0 0 553
köszi, aranyosak vagytok :)
Előzmény: Törölt nick (552)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.11 0 0 552
Biga, en is gratulalok!
Bendegoose Creative Commons License 2002.12.11 0 0 551
Hát akkor jó reggelt, Biga úr!
:))))
Előzmény: Biga Cubensis (550)
Biga Cubensis Creative Commons License 2002.12.11 0 1 550
Tegnap Takáts Feri megkeresztelt feleségemmel együtt. Fehér lepedőben, fürdőkádban, ahogy illik :-) Köszönet Domestosnak és Cillitnek, hogy ott voltak!

Ööö egyelőre semmi különöset nem vettem észre magamon, de tök jól aludtam és végre egy hónapi kísérletezés után fel tudtam kelni korán, hogy írjam a könyvem :)

Don Vittorio Creative Commons License 2002.12.09 0 0 548
Lehet, hogy már volt is, hiszen ez a múlt idő jele...
Előzmény: Törölt nick (546)
Don Vittorio Creative Commons License 2002.12.09 0 0 547
"El tudsz Te rólam olyat kézelni, hogy nem objektívan tájékoztatok Bagy ügyekbem:))??"

Az kizárt. :-))))

Előzmény: Törölt nick (545)
Don Vittorio Creative Commons License 2002.12.09 0 0 544
El tudom képzelni, mennyire objektív... :-)))))))))
Előzmény: Törölt nick (539)
brontosaurus Creative Commons License 2002.12.09 0 0 543
Kösz az infót, el fogok láttogatni hozzájuk...
Üdv, bronto
Előzmény: Domestos (540)
Biga Cubensis Creative Commons License 2002.12.08 0 0 542
:) Elvileg kedd fél 6, de még hívlak benneteket, jó lenne, ha ti is jönnétek.
Előzmény: Domestos (541)
Domestos Creative Commons License 2002.12.07 0 0 541
Jó, hogy hallok róla... :-)
Előzmény: Biga Cubensis (537)
Domestos Creative Commons License 2002.12.07 0 0 540
www.bpa.hu
Előzmény: brontosaurus (536)
Biga Cubensis Creative Commons License 2002.12.07 0 0 537
Még én sem voltam, de kedden ott fogok keresztelkedni, ha Isten is úgy akarja! Gyere velem, bronto ;-)
Előzmény: brontosaurus (536)
brontosaurus Creative Commons License 2002.12.07 -1 0 536
Miért nem lehet sehol nyomát lelni a BAGY-nek. Ez egy titkos (földalatti) szekta? Ha a HGY a sötétség, akkor nagyon kiváncsi lennék a BAGY "világosságára".
Valaki fel tudna "világosítani"?
bronto
tanú Creative Commons License 2002.11.29 0 1 532
Azért kértem, hogy ne nézz hülyének, mert az egy ócska hites trükk, hogy a hívőket semmibe veszik, beléjük gázolnak, aztán rájuk fogják, hogy ők tehetnek róla.
Problémáim főleg azért voltak, mert követtem a tekintélyek utasításait.
Lehet, hogy nem direkt akartak rosszat, de képtelenek a korrekcióra.
Láttam, hogy mellékvágányra fut az életem, szóltam, de hiába. Nem akartam lázadni a tekintélyek ellen.
Ez önpusztító életmód, ahogy ezt Vágó Péter megállapította.
Nem voltam, nem vagyok ezzel egyedül.
Amikor bólogattam a hülyeségekre, én voltam a jó fiú.
Amikor elhatároztam hogy ebből elég, rendbe hozom az életem, az felháborodást váltott ki felsőbb körökből.
A hites vezetők ügyet sem vetettek a rothadt gyümölcsökre. Magas lóról, fölényesen vetik oda megtiport áldozatuknak: „Benned van a hiba”

Továbbra is állítom, hogy a hgyben eszetlenül dobáltuk be pénzünket a kosárba úgy, hogy fogalmunk sem volt arról, hogy mennyi jött össze, és azt mire használják.
És hiába gúnyolódsz, a Gazdasági Bizottság sokkal inkább tájékoztat az anyagiakról, mint ahogy a hites vezetők tájékoztatják híveiket. Ott csak addig voltam tag, míg adakoztam, a pénz további sorsához semmi közöm nem volt.
És egyáltalán: a bagyban minden kérdésemre rendesen válaszoltak a vezetők.
A hgyben általános válasz: „nem a te dolgod tudni” Ez is mutatja –mint minden egyéb- hogy hol van világosság, és hol van sötétség.
Pl. egyszer, adakozás után egy illető, aki azt hitte magáról hogy ő a hgy tagja, megkérdezte az egyik szolgáló testvért, aki feltehetőleg a pénz megszámolása után kijött az ajtón, hogy mennyi jött össze.
A válasz: „nem a te dolgod tudni”

Ha tényleg szóltál Görbicz Tamásnak, hogy a közgyűlés nem szavazóképes, akkor jól tetted.
Kívánom, hogy csináljátok ezt jobban a hgyben.

Azért kérdeztem, hogy Takács Ferit mikor hívjátok meg, mert Folk Iván november 23-án a bagyban szolgált.
Te pedig azt állítod, hogy ő évekig nem is beszélt Ervinékkel.
Én meg azt mondom, hogy a bagy és a hgy teljesen másképp kezeli azokat, akik kilépnek.
Azaz: hasonlítsd össze:
- hogy viszonyul a hgy Takács Ferihez
- hogy viszonyul a bagy Folk Ivánhoz.
De minek is magyarázzak olyan dolgokat, amit Te is nagyon jól tudsz.

Nem utasítom vissza egy az egyben hogy találkozzunk, csak azon töprengek, hogy minek. Azért hogy órákig a szidalmazásaidat hallgassam?
Miért nem javaslod inkább, hogy beszélgessek el olyan tesókkal, akik már négy éve hűságesen szolgálják az Urat a bagyban, és nem lázadoznak a vezetők ellen?

Előzmény: Törölt nick (530)
Daikini Creative Commons License 2002.11.29 0 0 531
Hat nem latjatok?!
tanú Creative Commons License 2002.11.26 0 1 529
„És biztos, hogy Neked volt igazad?"

Ne nézz hülyének!

Hát,látod ebben egyetértünk akkora a sötétség a Bagyban, hogy azt le sem lehet irni

Nem értünk egyet!
Megpróbálom ezt újra, érthetőbben megfogalmazni:
A Budapesti Autonóm Gyülekezet és a Hit Gyülekezete között olyan a különbség, mint a világosság és a sötétség között!

"Senki nem hirdette ki nyilvánosan a hívek elött, pl: Istentiszteleten. Azt meg pláne nem, hogy miért? Te tudod, meg azt is tudod, hogy azóta miért nem jár?"

Egy közgyűlésen jelentették be, hogy Borvendégh Norbert nem vállalja tovább a presbiteri szolgálatot. Lehet hogy épp kint voltál a büfében. Azt viszont nem tudom hogy most mi van vele.

„nem volt elhívása a presbiterségre (Varga Ivánnak), és csak azért vállalta ill "kéredzkedett be", miután a Borvendégh elegánsan távozott…”

Tudod mi történt 1999. április 30-án? A közgyűlés megválasztotta a Budapesti Autonóm Gyülekezet presbitériumát:
BORVENDÉGH NORBERT FOLK IVÁN GÖRBICZ TAMÁS
PISZTER ERVIN TAKÁCS FERENC VARGA IVÁN

Azaz, Varga Iván nem Borvendégh Norbert helyére jött.

„megkérdeztek Titeket, arrol, vagy a dakonusi testületet, igénylik e ugy a további szolgálatot, hogy ennek az anyagi következményeit a hivek fizetik?”

Nem kérdezték meg, de lehet hogy rosszul tudom.

"Hát igen ilyen tényleg nincs a HGy-ben, de tudod ne is legyen, mert ez egyszerüen kimeriti a rablás fogalmát, mármint a hívek pénzének felelötlen indokolatlan szórását”

Tudod mi a szokás a hgyben vendégszolgálat terén?
A vidéki pásztor bejelenti:
Gyerekek! Vasárnap Ruff Tibi fog nálunk szolgálni, ha jók lesztek!
Nem kérdezik meg a hívőket, hogy áldoznak-e erre pl. 40000 forintot.
Ugyanez van Budapesten is.
Nem kérdezik meg a hívőket, csak bejelentik: Rodney jön és punktum!
Persze Te nem rágsz be a Rodneynak kifizetett horribilis összeg miatt.
Varga Iván! Az az igazi botrány, ugye?
A hgyben eszetlenül dobáltuk be pénzünket a kosárba úgy, hogy fogalmunk sem volt arról, hogy mennyi jött össze, és azt mire használják.
Köszönöm hogy felnyitottad a szemem, mert ez tényleg kimeríti a rablás fogalmát!
Tényleg: kiraboltak!

„Ott voltam azon a presbiteri megbeszélésen, ahol az Iván lemondott. Ott azzal indokolta…”

Lehetnek véleménykülönbségek, de attól még nem kell gyűlölködni, és nem muszáj lejárató kampányt csinálni! A bagy erre is példa!
Egyik ékes bizonyíték erre, hogy 23-án éppen Folk Iván szolgált nálunk!

Ha már itt tartunk: Takács Ferit mikor hívjátok meg?

„Szerintem Te úgy jársz a Bagyba, mint a srucc”

Bagoly mondja...

csinálj egy jó kis "oknyomozást"… Bartustól lehet tanácsot kérniHa nem tudod a telefonszámát, bármelyik presbiter a rendelkezésedre bocsájtja"

Miért baj az, ha tudja valaki Bartus telefonszámát?
Én nem tudom, de a Budapesti Autonóm Gyülekezet vezetőinek telefonszámát igenis tudom.
Nem úgy mint a hgyben, ahol lefárasztottak a „titkos számokkal”

Nemo Creative Commons License 2002.11.26 0 0 528
Valóban, mi bajod van? Kenneth Copeland a krisztológiai és engesztelési tanításaival többszörösen kiérdemelte az "eretnek" jelzőt, amellett aki a gyógyulás terén hisz neki, még nem feltétlenül eretnek, talán csak túlbuzgó vagy félrevezetett ember. De valóban, megyek át a konkrét kérdésre.
Előzmény: Adriel (526)
Fuly Creative Commons License 2002.11.26 0 0 527
Mi bajod van???
Előzmény: Adriel (526)
Adriel Creative Commons License 2002.11.26 0 0 526
meggyógyult a kisbaba, de nem ez a lényeg! a lényeg: eretnek volt az anyuka hite!

:)))

micsoda farizeusok!

A.

Előzmény: Fuly (525)
Fuly Creative Commons License 2002.11.26 0 0 525
Kedves Nemo,

nézz be az ATV topicba plíz.
Érdekel TEOLÓGIAI véleményed a lombikbébis történetről, különösen az itt leírtak fényében.

Jöhet mailben is.

Kösz
Fuly

Előzmény: Nemo (523)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.26 0 0 524
Nemo, a Forras gyulekezetet ismered? Tok jo, en most oda jarok. :)
Nemo Creative Commons License 2002.11.26 0 0 523
Kedves Adriel!

Leírom ide is, hiszen mindenki tudja: a Hit-mozgalomtól és szólamaitól való határozott elfordulás hiányzik nekem. Még ma is olvashatunk ilyet a Mi Újságunkban, hogy "Ha egy keresztyén gyógyíthatatlan betegségben szenved, és belenyugszik abba, hogy meg kell halnia, akkor a sátán büszkén feszít, és fogadja alattvalói imádását, dicséretét." Vagy hogy "Isten már odaadta neked az Ígéret Földjét. Ez a tejjel, és mézzel folyó föld olyan hely, ahol minden szükséged be van töltve." Ezek a kijelentések, akárhogy szépítjük őket, legalábbis tagadják a keresztény életnek azt az oldalát, amit "vándor- és jövevény"-életnek mond az Ige. Másfelől kiépítik az önvádat és kudarcosság-érzést a szerencsétlenek sorsú testvérekben. Azt hittem, ezt a szemléletet a HGY-ből való kilépéskor a BAGY automatikusan levedlette, de nem ez a helyzet. Mindazonáltal nem késő az idő a tisztázásra, bár jobb lett volna korábban. Én attól félek, hogy felekezetem puszta hasznossági szempontból, avagy a lelkesedés fenntartása végett olyan irányzatok uszályába szegődik, amelyek nem éppen jó hírűek. Kenneth és Gloria Copeland pl. szerintem egyáltalán nem jó hírű tanítók (azaz szerintem eretnekek), mégis szinte minden számban idéznek tőlük valamit.

Előzmény: Adriel (522)
Adriel Creative Commons License 2002.11.26 0 0 522
Szia Nemo!

Gondolom a teológiai kifogásaid miatt jársz gyéren oda. Ha publikus, leírhatnák mik is azok, ha nem egy mailt dobhatnál róla. Nem pusztán a vita kedvéért kérem ezt - bár szerintem ez is hasznos lehetne -, hanem más, személyes okokból.

üdv:
Adriel

Előzmény: Nemo (521)
Nemo Creative Commons License 2002.11.26 0 0 521
Sziasztok!

Itt vagyok, a BAGY-ba alig járok, de máshová egyáltalán nem. Van némi teológiai kifogásom, de még nem végzetes.

Előzmény: faithful (519)
Fuly Creative Commons License 2002.11.25 0 0 520
Nem tom, rég nem láttam.
Előzmény: faithful (519)
faithful Creative Commons License 2002.11.23 0 0 519
Sziasztok,
Hova lett Nemo?
Kilátó Creative Commons License 2002.11.22 0 0 518
Igyekeztem finoman fogalmazni...
Előzmény: Fuly (515)
belll Creative Commons License 2002.11.22 0 0 517
Csakhogy nem mindegy ám, hogy a búzatáblában van egy kis konkoly, vagy a konkolytáblában van egy kis búza is.
üdv
belll
Előzmény: Fuly (515)
Dr. Morell Creative Commons License 2002.11.22 0 0 516
Ámen.
Előzmény: Fuly (515)
Fuly Creative Commons License 2002.11.22 0 0 515
Jut eszembe: rossz gyümölcsök is vannak alapon SZVSZ az összes felekezet összes vezetőjét le lehetne váltani.
Előzmény: tanú (514)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!