Keresés

Részletes keresés

rainman Creative Commons License 2018.04.08 0 0 238

corvingimi@gmail.com
Ide lehet küldeni mindenfélét.

Köszönöm!
TóCsa80/C

 

Előzmény: rferi (237)
rferi Creative Commons License 2018.03.28 0 0 237

A hétvégén túrtam otthon a fiókokat, és előkerült a szalagavatónk meghívója, illetve a ballagási meghívóm. Mindkettő 1985-ös.

Beszkenneltem.

Hova küldjem az anyagot, és milyen formátumban szeretnéd? A ballagási meghívó nyolc oldalas, az talán pdf-ben lenne ésszerű?

Aztán van két osztályfénykép is, sajnos nem tabló, és nincsenek rajta a tanárok, sőt, az egész osztálynak se sikerült ott lennie, de legalább valami - ha már tablónk nincsen.

Olyan renitensek voltunk, grrrr.....

Előzmény: rainman (233)
rainman Creative Commons License 2017.12.27 0 0 236

Mint alant már írtam, újraindítottam a corvinos nosztalgia-oldalt, ezen a helyen:
http://corvingimi.uw.hu

 

Pár napja kaptam a google webgaléria üzenetét, hogy új érdeklődő csatlakozott, sőt hozzá is szolt az egyik képhez.
Ejnye, de ismerős a név.... (habár lassan minden név ismerősnek tűnik egy idő után...)
Aztán tegnap délután eljutottam az 1971/c tabló feldolgozásához, és nocsak-nocsak...
Ugyanaz a név visszaköszön....

Csak szólok: a http://corvingimi.uw.hu/71c.html oldalon valaki viszontláthatja magát!

Remélem: úgy 10-15 év után is benéz egyszer ide, és eljut hozzá az üzenetem.

rainman Creative Commons License 2017.11.02 0 0 235

Szervusz! 80/C a végzés éve és az osztály.

Bocs, egy évfolyam úgy 120 diákból állhatott, nem mindenkit ismerhettem személyesen. A párhuzamos osztályokból azokat, akik mondjuk torna-edzésre jártak, vagy a jó sorsuk ugyanabba a koleszba vetették, ahol drága Kinga nénim által én lehettem az első Corvinos lakó. aztán jöttek utánam osztálytársak, évfolyamtársak, alattunk járók, akár egyazon hatágyas szobába, egyazon talán 36 fős tankörbe....

Emlegeted az órarendeket....

Tudd: a google-s web-galériáim (nem is tudom, itt megosztottam-é a linkjét, a facén a "corvinsuli" profilon viszont bizton fellelhető - egyikében bizony ott vannak az én ellenőrzőmből beszkennelt órarendek is, meg a tan.kar névsora, tantárgyakkal, fogadóórákkal.  (bárcsak vissza tudnék emlékezni arra, hogy mi is volt az a "stílus" tantárgy, heti egy órában talán negyedikben...) - és fel fog kerülni az osztályom oldalára, ahogyan a ballagó tarisznyám, a szalagtűzős meghívóm, a ballagós meghívóm, vagy nem is tudom mim van....
egyvalami nem fog felkerülni, mert talán nincs is: a szalagtűzőnkről egy valami csoportkép....
Tavasszal a "testvériskola" a Bem József óvónőképző face profilján nosztalgiáztam egy sort, keresvén az egykori nyitó-tánc partnert.  Azok a lányok odaát oly aranyosak, megmozgattak fű-fa-virágot, drukkoltak, meg minden. Eredmény nulla, csak a fakuló emlékek, talán igaz sem volt.....

Most meg ez az újraindított projekt, hogy mire tudja magát kifutni? A jelenlegi diákságra alapoznék, morzsákat már kaptam, de az elárasztás még várat magára...

Igen, egy órarend is adalék, feldolgozandó tétel, későbbi kutatók számára értékes lehet, nem sürgős, van itt dolog elég, de ha megjön besorolódik a többi közé..

Kérem, ha lehet...

A link mögött talán újabb 3 osztály nagyképű, egy osztály névsorokkal is bővült, 03 és 04 között kell keresni.  Aztán megyek tovább.

TóCSa
80/C

rferi Creative Commons License 2017.11.02 0 0 234

Nekem a kedvencekben van, így azonnal láttam, hogy írtál. Ráadásul egy barátommal egy évfolyamos vagy - ha jól értem a 80-as évet. Linka Gábor nem veled egy évfolyamos volt?

 

Nem is tudom mit tudnék megosztani. Mondjuk a négy évnyi órarend megvan az ellenőrzőmben :)

Mi voltunk az első évfolyam, amelyik fordított napot rendezett a ballagás előtti napon. Előtte volt "népszavazás" az első három évolyamban, a négy végzős osztály által indított rektorjelöltek között. A szavazás előtt pedig hetekig tartó kampány.

 

Ágoston tanár urat -"Gusztáv tanár úr", a későbbi igazgató, akkor még csak műszaki igazgató volt - otthonról "elraboltuk", hogy túszként felhasználhassuk az iskola kulcsaiért cserébe. Volt nagy banzáj, imádták a tanárok is. Sajnos a további évfolyamok nem voltak olyan tökösek, szépen lassan kihalt ez a dolog- ahogy Ágoston mesélte 2002-ben egy találkozón.

Előzmény: rainman (233)
rainman Creative Commons License 2017.11.01 0 0 233

Nem is hittem, hogy ily hamar kapok reakciót. - mégha nem is oly pozitívat....
Az évfolyamtárs osztályunk polaroid képekkel oldotta meg, olyan is lett sok év után, legföbbképpen hiányosnak fogom jelölni.
ahogyan az én tablóképem is hiányos egyelőre, mert legnagyobb fiam még tudatlan korában a tablóképről a tanári kar szekciót akkurátusan leamortizálta, szkennelni már csak a diákságot tudtam. Mondjuk a beszkennelt ellenőrző-lapokból rekonstruálni tudom a tanári kart is, akár a fogadóóráik időpontjával egyetemben is akár...

Tudd: mindenre vevő vagyok.  jóska, pista, bármi résztöredék emlék, aztán kotlunk rajta pár évig, és majd csak összeáll valami egésznek tűnő valami.

Volt már ez a projekt, de egy szolgáltató váltás utáni vincsi halál után befuccsolt.

Egy ideje újra nekikezdtem, dolgozom rajta, de várom a támogatást is, jól esne.

Köszi a hozzászólást, ezekszerint él még a topiik, van aki benéz

 

Előzmény: rferi (232)
rferi Creative Commons License 2017.11.01 0 0 232

85/a osztályos tablót ne keress :(

Abban az osztályban végeztem, sajnos nem bíztunk meg fotóstúdiót, hanem mi fotóztunk a suliban és környékén, de a fotókból sosem lett tabló, a mai napig egyik osztálytársunknál van - elvileg.

Előzmény: rainman (231)
rainman Creative Commons License 2017.11.01 0 0 231

Nekiálltam újra reszelgetni az egykori corvinos nosztalgia web-oldalt.

 

http://corvingimi.uw.hu helyen van egyelőre.

 

Ha van itt még valaki, kérem a közreműködését: osztálytablók, névsorok, ballagási meghívók, szalagtűző meghívók, képek, dokumentumok, bármi ilyeneket várnék.... (Talán valami csoda folytán a szalagtűzős táncpartnerem is előkerülne....)

Egyelőre a 00/B és 01/A osztály lapja rendelkezik nagy tablóképpel és névsorral. apránként bővül majd.

Ahol bélyegkép van csak, ott van a táramban - web-galériámban valamilyen felbontású - tablókép, de a névsorokat a tablóképről kellene kibogarászni, ami azért melós dolog.
Ahol bélyegkép nincs, ott talán van ballagási meghívó, igyekszem azt is beszerkeszteni, de inkább nincs semmi doku.
web-galériáimat a facebook "corvinsuli" oldalán már közzétettem, vissza kell görgetni, de talán megtalálható.
Jó lenne a foghíjjakat minnél teljesebben felszámolni.
Segítenétek gyorsabban haladni?

Kösz: TóCsa 80/C

sat1 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 230

Szisztok

megpróbálom újra feléleszteni a topikot hátha beindul.

 

87-ben végeztem 4D Margó néni osztálya.

 

A sok tanár közül Lovas tanár urat emelném ki,nem voltam a szíve csücske, antitalentumnak hívott mindig,de azért szerettem . :)

Vele történt meg az eset hogy majdnem meghúzott elektronikából,de összeszedtem magam és ö is kegyes volt.

Rá pár évre viszont fordult a kocka,(Anno a délker márkaszervizében dolgoztam)megjelent Lovas tanár úr a hóna alatt 1 videomagnóval ,és mit ad isten pont én voltam a szervizvezető,mindketten nagyon meglepődtünk:)

Jó pár évig még utána is tartottam vele a kapcsolatot ,ez kb 93-ban volt.

 

 

 

 

Bendeguuz Creative Commons License 2011.06.29 0 0 228

eszerint akkor is még a vérbíró Vida tesója volt az igazgató,  führer, ofő az szinte bárki lehetett,

a tanárikar is próbál a komcsi Vida terrorja alatt úgy meglapulni, hogy a legkevésbé fájjon nekik,

gondolom, te is méreteztél erősítőt rogyásig, meg számoltál hexadecimálisan, és tele volt az iskola olyanokkal, akiket nem vettek fel a Patakiba... :)

Isten Hozott :)

Előzmény: ben12345 (227)
ben12345 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 227

86/c-ben végeztem.

Kőbunkó kommunista igazgató, lelkibeteg osztályfőnök, gyengén muzsikáló tanári kar, használhatatlan képzés, röhejes osztálytársak.

Röviden ennyi.

rferi Creative Commons License 2007.03.22 0 0 226

Sziasztok Corvinosok!!!!!!   :))))))

 

Jaj de jó, hogy már itt is nyüzsgünk!

 

Én 81-85 között jártam oda, még Diribá' idején, Szűcs Kati néni osztályába.

 

Na, most gyorsan végigolvasom, mit írtatok eddig! :))

ozland Creative Commons License 2006.07.21 0 0 225
En mar megetettem a magam reszet a tablokeppel amit elkuldtem neked...:))))))
Előzmény: rainman (224)
rainman Creative Commons License 2006.07.20 0 0 224

Egyelőre körüzenettel mozgósítom a corvinos tábort odaát.

 

Kaptam már két osztály-lap-linket, fotókat, csoportképet, névsort.

 

Aztán elkezdtem turni a levél-archívumomat, hogy van-é ott feldolgozatlan anyag. meg ugye gyűlik a frissebb is.

 

Aztán belelovallom magam, és frissül majd, úgy három év után....

Előzmény: ozland (223)
ozland Creative Commons License 2006.07.20 0 0 223
Ja en is ratalaltam, hiaba kicsi ( a Corvinos) vilag, de ez jo:) Es kepzeld,- te tudod mar milyen regota szerettem volna ratalni egy volt osztalytarsamra,- es epp az iwiw-n talaltam ra amit szinten egy volt corvinosnak a picibogarnak koszonhetek, mert o kuldte nekem a meghivot, mint alabb olvashatod.:)
Hat mit mondjak nagyon orulok!!:) Kivancsi vagyok az illeto emlekszik-e ram, hiaba 35 ev mar sok....
A corvinos lapod( a tied) mostanabn nincs szandekod frissiteni, vagy inkabb idod nincs?
Előzmény: rainman (222)
rainman Creative Commons License 2006.07.20 0 0 222

vagyok!

 

Most az iwiw-en nyüzsgök, szedem össze az egykori Corvinosokat.

1350 fölötti ott a létszám!!!

Előzmény: ozland (221)
ozland Creative Commons License 2006.07.20 0 0 221
Hello rainman elsz meg, mar megint halott ez a topic?....
Előzmény: rainman (213)
ozland Creative Commons License 2006.02.27 0 0 220
Koszi picibogar, igazan rendes vagy!Akkor irok neked most, aztan talalkozunk a wiw-n, nagyon szepen koszonom!!!!!!!!:-)

Előzmény: picibogar (219)
picibogar Creative Commons License 2006.02.26 0 0 219
Ozland, ausztralia.neten megtalálod az email címem. Írj nekem rá, hogy megtudjam, mi a tiéd, s akkor küldök meghívót a wiwre.
ozland Creative Commons License 2006.02.22 0 0 218
Latod???!!! - Ezert is kaptal szep csokrot Valentine-Day-re!!!!!!!!!!:-)))))))))

Előzmény: picibogar (217)
picibogar Creative Commons License 2006.02.15 0 0 217
Még jó, hogy én a gimi részébe jártam :D
Előzmény: ozland (216)
ozland Creative Commons License 2006.02.15 0 0 216
Hiaba ez a "rohadt"(VICC!!!!) Corvin kiolt belolunk minden romantikat, es csak a muszaki erzek maradt meg:-))))))))))))))))

Előzmény: picibogar (215)
picibogar Creative Commons License 2006.02.15 0 0 215
Nahát, hogy bennetek semmi romantika nincs :)))
ozland Creative Commons License 2006.02.15 0 0 214
detto:-)))))))

Előzmény: rainman (213)
rainman Creative Commons License 2006.02.14 0 0 213
tűléltük.... :-))))
Előzmény: picibogar (212)
picibogar Creative Commons License 2006.02.14 0 0 212
Olyan csodálatosan álomszép csokrot kaptam Valentin napra, hogy sajnáltam, hogy nincs itt a vőlegényem, hogy nagyon szépen megköszönhettem volna neki:)) Ti hogy álltok a Valentin nappal?
ozland Creative Commons License 2006.02.09 0 0 211

Igen kiirtam, de nem tehettem mast, azt te is belathatod, hogy mivel nem voltam 100%-n biztos, hogy te vagy-e a picibogar, muszaly volt leirnom az itteni neved, mert ha nem te ,nyilvanvaloan nem is reagaltal volna ,ha nem te vagy,itt kellett volna ELOTTE adnod meg ezt a keresed, es akkor ok lett volna minden,szoval 50/50% az en hibam es 50 a te hibad, honnan tudhattam volna, hogy inkognitoban akarsz maradni?:-)

Ez igaz, amit irtal a kedvessegrol, es foleg nem panaszkodnak itt annyit mint otthon.

Kevesbe marakodosak ugyebar:-)))))))))))

Előzmény: picibogar (206)
picibogar Creative Commons License 2006.02.09 0 0 210
köszi:)
Előzmény: rainman (209)
rainman Creative Commons License 2006.02.09 0 0 209
Rémlik valami olyan definíció az elsőről, hogy hagyományteremtő célzatú, éshogy talán minden év májusának első szombatja lett volt kijelölve általánosan.
Ha konktétat megtudok az ideiről, hát kiabálok....
Előzmény: picibogar (207)
rainman Creative Commons License 2006.02.09 0 0 208
A vendégkönyv szekcióra gondolhatsz. Na az egy ingyenes rendszer (volt), ami figyeli az aktivitást, és ha sokhónapon keresztül nincs aktivitás, változás, hát törlődik.
Hát úgy jártunk, hogy passzivitás, érdektelenség okán törlődött.
Na most akkor törölhetem a lintet is...
Előzmény: ozland (205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!