Keresés

Részletes keresés

gyvelholm Creative Commons License 2020.02.20 0 0 423

Dr Ibos Ferencné - sok éven át ig. helyettes ill. igazgatónk volt - temetése 2020. 02. 21-én 11 óraor lesz a Farkasréti temetőben. (egy volt diák 1961-65)

mormota50 Creative Commons License 2018.04.15 0 0 422

Én oda jártam. Igaz már nagyon régen. Akkoriban sem volt engedélyezve a dohányzás. Még is tele volt csikkekkel a wc-k plafonja. Ott dohányoztak.
Magam is dohányos vagyok, de ettől még nem mondom azt, hogy a fiatalok szívják csak a cigit. Inkább lebeszélem erről őket.
Azt viszont helyesnek tartottam, hogy a kapu előtt van csikktartó. Nem az utcát kell összeszemetelni. Kicsit kulturáltabb a dolog.

valajuk Creative Commons License 2018.03.27 0 0 421

Én jelenleg ide járok, és ez a dohányzós dolog nem igazán meglepő sajnos... és ez nem a Petőfi színvonalát mutatja szerintem. Ez még a legjobb iskolákban is előfordul..

 

 

 

 

mormota50 Creative Commons License 2018.03.20 0 0 420

Nem hiszem, hogy tanítási időben ki lehet jönni a suliból, mert be- és kiléptető rendszer van. Láttam, amikor bent voltam.

Előzmény: apeeng (419)
apeeng Creative Commons License 2018.03.17 0 0 419

akkor az csak szünet lehetett..

Előzmény: mormota50 (418)
mormota50 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 418

Az elmúlt hét péntekén voltam ott öregdiáktalálkozón. Akkor nem tapasztraltam ilyet.

Előzmény: apeeng (417)
apeeng Creative Commons License 2018.03.13 0 0 417

nagyritkán arra járok...és döbbenten látom, hogy néhány diák kint dohányzik az utcán(tanítási időben).... jól láttam? 

mormota50 Creative Commons License 2016.04.30 0 0 416

Én is most találtam rá erre a topicra. Valaha én is ott koptatta, az iskola padjait és büszke vagyok, hogy Takács Éva néni volt az osztályfőnököm 1964-1968 között. Ahogy itt olvasgatok eszembe jutnak régi tanáraim, akik megpróbálták a tudást belénk tölteni. Volt hogy több, de előfordult, hogy kevesebb sikerrel. De a kamaszok sem egyformák. 

2008-ban az érettségi találkozónkon osztályfőnökünk még ott volt. Az iskola épületében tartittuk a találkozót és A gondok aki beengedett akkor minket volt politechnika tanárunk volt. 

Barátosiné - kémia, Jablonkai - biológia, Szondy - fizika, Sövényi Aladár - magyar, Heitz Mária - orosz, Nagyné - francia, Dr. Abszinger Gyula - ének (madáááár bele rúgok a nadrágodba, amikor benne vagy), és persze nem utolsó sorban Éva néni az osztályfőnök. Ibosné ugyan ben tanított, de volt szencsém (vagy inkább  szerencsétlenségem?) hozzá az érettségi vizsha során. Színházterem van róla elnevezve ha jól emlékszem a második emeleten.

Pár éve a lányom telefonált, hogy előző nap színházban volt, az Abigélt nézte meg és a diákokat a Petőfi gimi diákjai játszották. 

Szerettem volna néhány fotót is ide tenni, de persze most nem találom. Ha meglesz, akkor pótlom.

Előzmény: gyvelholm (386)
B.é.l.a. Creative Commons License 2015.03.30 0 0 415

Igazad van abban (illetve a cikknek), hogy az alulfizetettség és a kiszolgáltatottság sok problémát okoz. Az , hogy egy tanár hazugságra kényszerül, amikor a pénzügyi elszámolása készül az mindenképpen szomorú. Ráadásul ez a fajta alulfizetettség és túlmunka pedig fásultságot okozhat a tanárnál. Leadja az óráit és kész, nem akar többet, már nem akarja a diákokat nevelni, tanítani, oktatni. Nem érdekli, hogy a diákkal mi lesz, mennyit tud.

 

Az én emlékeim szerint a tanárok régen sokkal lelkesebbek voltak. Pl. Általánosban a tesitanárom olyan focicsapatot szervezett a szabadidejében, amivel kerületi bajnokságot nyertünk, indultunk budapesti kupákban, és nagyon jó közösség volt. Mindezért  egy fillér plusz pénzt nem kapott. A délutánjait áldozta ezért. Most miért nincsen ilyen? Vagy van ?  

Előzmény: nézek (414)
nézek Creative Commons License 2015.03.30 0 0 414

http://propeller.hu/itthon/3083106-hazugsagra-kenyszeriti-tanarokat-rendszer

 

nos itt a probléma gyökere.    ... ezt érzik a diákok, és meg is szenvedik.

B.é.l.a. Creative Commons License 2015.03.27 0 0 413

Akkor Te jó rég jártál oda. Az én időmben is egy közepesnél jobb sulinak számított. (1980-ban érettségiztem) Úgy emlékszem, hogy az Ibosné még akkor tanított, de engem nem, tehát nem vagyok 100% benne. Én is voltam 2010-ben a suliban, 10 évenként meghirdetik az érettségi találkozókat az aktuális évfolyamoknak.  Ez szerintem jó ötlet, mert egyrészt jó találkozni a régi ismerősökkel, másrészt jó a sulit körbejárni. Szerintem.

Előzmény: gyvelholm (412)
gyvelholm Creative Commons License 2015.03.26 0 0 412

Nemrég volt a 45-ben, 55-ben, 65-ben (és a többi 5-re végződő évben) "megérettek" meetingje az "alma mater"-ban. Sok év után újra beléptem az "oroszlán barlangba". Olyan régen volt minden, hogy az akkori tanarakról már termeket neveztek el (legkiválóbb tanáraimról dr. Jablonkayról, Paulinyi Jenő bácsiról, ig. helyettesünkről Ibos Ferencnéről.) Akkoriban jó gimnázium volt. Sportban is jó neve volt. Máté Péterrel, Berki Tamással jártam egy évfolyamban. Két köztársasági elnökünk is ide járt. A "züllés" akkor kezdődött el, amikor koedukálták a sulit. Ez pedig a mi időnkben indult, emlékeim szerint a 63/64-es évfolyam egyik másik osztálya már vegyesedett. 62/63-ban a sulit felújították, az olajos fapadlók helyett parkettát raktak le, az öreg kályhákat a központi fűtés száműzte. Abban az évben a Szilágyi Erzsébet lány gimnáziumba jártunk, a Szilágyis lányok délelőtt, a Petőfisek délután ill. váltakozva.

Sajnos később nem sok jót hallottam a Petőfiről, ezért a lányomat a Városmajori gimibe irattam. Alapító évfolyamos volt, már 3. után középfokú németje volt. Az kemény, de jó suli volt akkor. Azóta az is romlott. Ma az idegennyelv alapfokú követelmény. Ezt minden gimnáziumnak magas szinten kellene oktatnia.

Annak idején voltak un. humán (erősségű) vagy reál "szakos" oskolák. Vajon most is megvan ez? A Petőfinek ma mi ehet az erősebb oldala, milyen az orientáltsága? Ki tudja?

További szebb napokat! 

B.é.l.a. Creative Commons License 2015.03.25 0 0 411

Sajnálom, hogy így leromlott a színvonala a sulinak, amikor én odajártam, egy jó közepes giminek számított. Én is több helyről hallottam már a rossz kritikát róla.

 

Te hová jártál középiskolába ?

Előzmény: nézek (410)
nézek Creative Commons License 2015.03.24 0 0 410

A Petőfiben(is) sajnos nincs nulladik nyelvi képzés...

Ma délután buszra várva találkoztam egy ottani diákkal....   úgy szőrmentén érdeklődtem az iskolai életről....

....Rejtő regényeiben ilyenkor jön az a fordulat, hogy:   bár ne tettem volna....

le sem merem írni, olyanokat mondott...én azt hittem eddig, hogy a rádióból elhangzó rémísztő adatok, csak riogatás...  de nem...

kompetencia, szövegértés, kottaismeret...

 

 

Előzmény: B.é.l.a. (409)
B.é.l.a. Creative Commons License 2015.03.10 0 0 409

Nem mindenhol szüntették be, mert én úgy tudom, hogy pl. a Budapesti Alternatív Közgazdasági Gimnáziumban(AKG) még mindíg van nyelvi év. A 6 osztályos gimi ideje  alatt kb. a 4. v. 5. évben.

Előzmény: nézek (408)
nézek Creative Commons License 2015.03.09 0 0 408

Igen, ismerős.

Nekem is az egyik ilyenbe járt, jó nyelvérzéke volt, angolt-franciát tanult...sokat számít az egyetemi bejutásnál.

 

megyszüntették ezt is.

Előzmény: B.é.l.a. (407)
B.é.l.a. Creative Commons License 2015.03.09 0 0 407

Ahová a gyerekeim jártak gimibe,(  nem a Petőfibe) ott van egy nyelvi év, amikor egy évig csak  idegen nyelvet tanulnak. Külföldre is lehet menni az alatt az egy év alatt, utána ugyanott folytatják az egyéb tantárgyakat, ahol abbahagyták. Nagyon hatékony, mind a három gyerekemnek 2 felsőfokú nyelvvizsgája van. Nem tudom, miért nem vezetik be máshol is. Igaz, hogy egy évvel tovább tart a gimi, de az szerintem tök mindegy. A mai világban két idegen nyelv ismerete nélkülözhetetlen.(szerintem)

Előzmény: nézek (406)
nézek Creative Commons License 2015.03.09 0 0 406

nos, baj van.

Előzmény: B.é.l.a. (405)
B.é.l.a. Creative Commons License 2015.03.08 0 0 405

Na igen, az idegen nyelv. Amikor én jártam oda az orosz volt az első számú nyelv. Azon kívül, hogy egy trapper farmert még most is el tudnék adni a GUM áruházban, nem sok ragadt rám.  Most más a helyzet. A JÓ ANGOL NYELVTUDÁS NÉLKÜL FÉLEMBER VAGY. Ha ezt a gimnázium nem tudja megoldani, akkor ott baj van.

Előzmény: nézek (404)
nézek Creative Commons License 2015.03.08 0 0 404

Na igen, ma már ez nem fordulhat elő...komolyság van minden téren, megasztán rendnek kell lenni.

A Hanság meg amúgyis lecsapolva...Marad a kukoricacímerezés...

 

Megkérdeztem egy Petőfis diákot, milyen az idegennyelv-oktatás?...a válaszát nem idézném, de az jött le, hogy nagyon gyenge...a szülei korrepetálót keresnek, mert nagyon halvány a gyerek tudása.(a többié is)...

 

Amúgy nagy csönd van a gimis közmunka körül.

 

Előzmény: B.é.l.a. (403)
B.é.l.a. Creative Commons License 2015.03.08 0 0 403

Nem hallottam eddig erről, annak idején is volt gyári munka, mi pl. tejgyárban dolgoztunk egy hetet, aztán a következő évben a MOM-ban. (ha jól emlékszem). Csak aztán annyi selejtet gyártottunk, hogy többet oda nem hívták a sulit.

Előzmény: nézek (402)
nézek Creative Commons License 2015.03.08 0 0 402

Asszem 2016-tól úgy lehet csak érettségire jelentkezni, hogy az államilag(törvényileg) elrendelt, 50 óra hasznos közmunka elvégzését igazolják  a versenyzőnek.

Ez lehet bármi, amit egy 16-17-18 évesre rá mernek bízni..Akár szociális munka, akár művészeti,  de környezetvédelmi propaganda, vagy bármi, amit jónak vél az iskola..

Példul a kórházi betegápolás nem igazán nyerő, mert annak sok munka-egészség-balesetvédelmi feltétele lenne..de idősotthon már igen.

 

Hallottam diákoktól néhány lehetőségről, hát mit mondjak? érdekes... az idő megmutatja, mi a jó, mi nem..

A diákok egyszerűen közmunkának hívják ezt az érettségi feltételt.

 

(A véleményem senkit nem érdekel, de szerintem a szándék jó, csak  a végrehajtás a necces)

Előzmény: B.é.l.a. (401)
B.é.l.a. Creative Commons License 2015.03.07 0 0 401

Milyen közmunka?

Előzmény: nézek (400)
nézek Creative Commons License 2015.03.07 0 0 400

Ez így van, az idő(iyen esetekben)sokat szépít...

Nem becsülöm le a kamaszokat, akiket ismerek mind csuda jó fejek...akik meg nem jó fejek, azokat nem ismerem   :-)

 

A tanárokat meg pláne nem illik innen a fotelből(sem) minősíteni, nem tudom kikről van szó, de bizony a kamaszok elbeszélései megrémítenek...

 

Hogy lágyítsam a képet, ez a közmunka (kötelező 50 óra) végrehajtása is borzolja a kedélyeket. Akármi is legyen, csinálják.

Előzmény: B.é.l.a. (399)
B.é.l.a. Creative Commons License 2015.03.07 0 0 399

Azt gondolom, hogy amikor én jártam oda, akkor is volt sok negatívum, Sőt közvetlenül az érettségi után is rossz szájízzel gondoltam vissza. De az idő sok mindent megszépített.  Egy kamasz másképp gondo sok mindent. A 10 évvel ezelőtti osztáytalálkozónkon elég jó volt a hangulat .

Előzmény: nézek (398)
nézek Creative Commons License 2015.03.07 0 0 398

Rokonom egyik fia jár oda. A beszámolóiból az jön le, hogy ennek a giminek annyi.

Olyan boldog volt amikor felvették, és végre a Petőfibe járhatott. Természetesen a szomszéd sráccal, akivel igen jó haverok.

 

Ma már látom, megtört a lelkesedése, és átment negatívba. Ez azt jelenti, hogy nem tud jót mondani az oktatóiról. A gyereket ismerve az igencsak baj.

nézek Creative Commons License 2015.03.07 0 0 397

Én előbb, és nem ott érettségizem..

bocs..

 

 

Előzmény: B.é.l.a. (395)
B.é.l.a. Creative Commons License 2015.02.27 0 0 396

Úgy látom, hogy ez a topik nagyon mélyen alszik. ÉBRESZTŐ !!

Előzmény: B.é.l.a. (395)
B.é.l.a. Creative Commons License 2015.02.25 0 0 395

Üdv a Petőfiseknek!

 

1976-1980-ig jártam oda, általános tagozatra, általános színvonalon. Az idő mindent megszépített, akkor nem szerettem túlságosan, de az idő mindent megold. Az osztálytársakkal viszont nagyon jól éreztük magunkat.

Az osztályunkból majdnem mindenki továbbtanult. Sajnos már nem tartjuk a kapcsolatot, 10 éve volt egy jól sikerült osztálytalálkozó, ahol szépen ittunk.

 

Ha olyan valaki olvassa, aki 1980-ban érettségizett, mindenképpen  írjon.

ivódzsima Creative Commons License 2013.09.05 0 0 393

Hajrá Petőfi!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!