Keresés

Részletes keresés

viktorG3 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 5081

Üdv mindenknek 🙂 Áprilisban mennénk kenyába,két hétre a párommal. Érdeklődnék,ebben az időszakban érdemes-e szafarira menni? Tól-ig milyen árrakkal kell számolni egy két napos szarari esetén? 

Hadrienn84 Creative Commons License 2017.11.23 0 0 5080

Kedves Fórumozók!

Első afrikai utunkra készülünk férjemmel. Egyenlőre csak a repülőjegyünk van meg, amely alapján január 13. érkezünk Dar er Saalam-ba és 27-én este indulunk vissza Zanzibárból.

Elsősorban tanzániai, illetve kenyai szafari- és programlehetőségekről, szafari szervezőkről szeretnék infókat, kontaktokat kapni. Low costos megoldásra törekednénk. 

Tanzániából Kenyába átmenni milyen közlekedési eszközt ajánlanátok?

Válaszotok előre is nagyon köszönöm!

giriama Creative Commons License 2017.11.11 -1 1 5079

Igen.

W.L. Creative Commons License 2017.11.04 0 1 5078
Előzmény: hillike28 (5077)
hillike28 Creative Commons License 2017.11.03 0 0 5077

Sziasztok!

Még mindig lehetséges a reptéren kiváltani a turista vízumot? 2 hét múlva utazunk Mombasába és az e-visa elég macerásnak tűnik nekem... :)

tomassos Creative Commons License 2017.10.30 0 0 5076

Köszi az infót, Malindin nagyon nem vagyok ismerős sajna...

Előzmény: Donibcsi (5075)
Donibcsi Creative Commons License 2017.10.25 0 0 5075

Az ár-apály egyforma, a különbség, hogy Malindin csupa korall a part, nem tudsz fürdeni, ellenben Diani full homokos, sokkal kevesebb korallal

Előzmény: tomassos (5073)
sogormail Creative Commons License 2017.10.22 0 0 5074

Szerintem turistakent 0 percet er Nairobi.

Totalis oskaosz, napkozben sehova nem lehet eljutni A-bol B-be. 0 infrastruktura, utcan ne setalj feher emberkent ha nincs kiserod, max a shopping mall-ok es expat helyek kozeleben. CBD-re mar a helyi kollegak is azt mondtak, hogy tegyunk el mindent taskaba, telefont se vegyuk elo. Pedig kiserettel utaztunk.

Latnivalo az semmi ha mesz vmi game parkba. Csak a nyomor es a gazdag expat-ek/ENSZ-Nato alkalmazottak vilaganak kontrasztja. 

Kulinaria az q. draga, hotelek szinten. 

Hotelekben feature a fegyveres or es a sajat aramgenerator -> ennyit a biztonsagrol.

En dolgozni voltam, 1 honapot.  

Előzmény: Bejca xx (5070)
tomassos Creative Commons License 2017.10.19 0 0 5073

Jó a Malindi, de nézd meg a Diani Beach-et is.

Valamiért a déli partot jobban preferálják, kisebb az ár-apály jelenség, ezért kevesebb a vízinövény.

Előzmény: Bejca xx (5072)
Bejca xx Creative Commons License 2017.10.13 0 0 5072

Köszi a választ meg a jò tippeket is!Már járok is utána!:)

Ha strand akkor Mombasa vagy Malindi?

Előzmény: tomassos (5071)
tomassos Creative Commons License 2017.10.13 -1 0 5071

Szia! A belvárosi része egész jó, számos izgalmas éttermet találsz, ha szereted a kulináris élvezeteket...

Ha betartod a szokásos turistás szabályokat (pl. éjszaka egyedül ne), akkor nem lesz gond. Azért nem árt nyitott szemmel járni. Szerintem elsőre 2-3 nap alatt sok mindent láthatsz. Múzeumok, elefánt árvaház, zsiráf központ...

Előzmény: Bejca xx (5070)
Bejca xx Creative Commons License 2017.10.12 -1 0 5070

Sziasztok!Nairobiban mennyi időt érdemes eltölteni?Mennyi látnivalò van?

Azt olvastam hogy biztonságosnak ítélitek, szòval akkor nyugodtan sétálgathatok vagy taxizhatok egyedül?

tomassos Creative Commons License 2017.09.29 0 0 5069

Hát, nagyon szép lesz, a szafari nagyon nagy élmény. Én imádtam...

Mivel én is imádok csavarogni, sajnos elpártoltam Afrikától, mostanában Malajzia és Indonézia a favorit, ott szabadabban lehet mozogni, és olcsóbb. Sajnos a szafarizás nem egy olcsóság. Bár szemezek Mikiék katamarán túrájával, a feleségem még nem volt szafarin. Csak előbb le kell alkudnom náluk az árat. :-)

Előzmény: szakalka (5068)
szakalka Creative Commons License 2017.09.28 0 0 5068

Nem voltunk még. Ez az első ezen a kontinensen. Ez is csak véletlen döntés. Házassági évfordulóra kerestem emlékutazást. Előre "megnem gondolva"  történt a döntés ,de nem bánom mert miden életre szoló élményünk így történt. Ezért gyűjtök most ötleteket hozzá mert mi nem a napozós túristák vagyunk . Ezért köszi minden ötlet, és tapasztalat.

Előzmény: tomassos (5067)
tomassos Creative Commons License 2017.09.27 0 0 5067

Hát, egy fél napos programot azért össze lehet hozni. Fort Jesus erőd, a helyi piacon érdemes fűszereket vásárolni, arab mecset nem rossz. Szokták még erőltetni a krokodilrezervátumot és a fafaragók faluját, ízlés dolga...

Voltatok már Afrikában?

Előzmény: szakalka (5066)
szakalka Creative Commons License 2017.09.26 0 0 5066

Két napos Safari megszervezve. Mombasába érdemes bemenni?Ott van valami látnivaló? Vagy csak a kaland miatt?

Előzmény: tomassos (5065)
tomassos Creative Commons License 2017.09.21 0 0 5065

Nem lesz gondotok...

Max. a beachboyok zavarják a nyugalmatokat. :-)

Annyi óvatosság persze nem árt, mint itthon, illetve a szokásos nyaralásos tippeket nem árt betartani. (Figyelni az értékekre.)

Előzmény: szakalka (5064)
szakalka Creative Commons License 2017.09.21 0 0 5064

Köszi a válaszodat.

Az út már befizetve , de ezzel a két közelebbi szafarival megpróbálom ,ha már ott vagyunk.

Mennyire nyugodt a tengerparti nyaralás? Sok hír nincs erről a vidékről , pár zavargásokon kívül.

A közbiztonság hogyan működik a hétköznapokban?

Üdv Zoli.

Előzmény: tomassos (5063)
tomassos Creative Commons License 2017.09.21 0 0 5063

Szia Zoli,

Hát nem tudom, mennyire kőbe vésett már a programotok.

Szállodából azért nem érdemes menni szafarizni, mert fizeted a szállást is, míg utazni vagy.

Érdemes Nairobiba érkezni, onnan szafari Masai Mara vagy Tsavo és Amboseli, és úgy tovább Mombasa és a hotel.

Oltások: nekem a következők voltak anno, a hastífusz, sárgaláz ( Tanzániában is szafariztam, ott kellett az országba való belépéshez), illetve szafarin szedtem a maláriatablettát.

Ha már tuti Mombasa, akkor olcsóbb onnan Tsavo és Amboseli, drágább a Masai. Aktuális árakat sajna nem tudok.

Esetleg keresd Pamlényi Mikit, ő tud neked segíteni.

Ha még nem befizetett az út, nézd meg esetleg Tanzániát is: 2 nap szafari Ngorongoro-kráter, onnan egy hét Zanzibár.

Előzmény: szakalka (5062)
szakalka Creative Commons License 2017.09.20 0 0 5062

Irány Kenya.

Helló kedves ismeretlenek!

Zoli vagyok.

A tapasztalattal rendelkezőktől szeretnék segítséget kérni.

Februárban utaznánk Kenyába ,a párommal a déli partszakaszra 9 napra. Szállodában leszünk.

A kérdésem mi ellen oltassuk be magunkat? A szállodában be tudok egy 2-3napos szafarira fizetni? E kb. mennyibe kerül náluk? Milyen látnivalókat érdemes még tervbe venni?

Mire vigyázzunk ,vagy figyeljünk, hogy csak pozitív élményünk legyen a több?

Egyenlőre ennyi a kérdésem, és előre is köszönöm a segítő ötleteket.

kenya15 Creative Commons License 2017.07.29 0 2 5061

és pár nem-mobilos kép:

Előzmény: kenya15 (5058)
kenya15 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 5060

Mint 2 egyiptomi nyaralásom idején is pont 6. napig bírta. Eleve érzekenyebb az átlagnál. Főleg reggel, igaz korán amúgy sem szoktam reggelizni nagyon. Nehezebben dolgozott de a safarikon nem volt vele gond amikor már szép lassan felkelt. A probiotikum után meg nem volt már semmi gond. Lehet első naptól kellett volna vagy fél adagokat nem tudom. Át kellett állni. Amugy levest, rizst, krumplit es hust, tésztát ettem legtöbbször, finoman főztek a lodge-okban.

Előzmény: GPR26 (5059)
GPR26 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 5059

kenya15, köszi a képeket :)

Szerintem mások nevében is mondhatom, hogy kíváncsian várjuk a blogod linkjét :) 

A gyomroddal egyébként az odaérkezéskor volt problémád, vagy később jött elő, az ott tartózkodásod idején?

Előzmény: kenya15 (5058)
kenya15 Creative Commons License 2017.07.26 0 2 5058

Azert majd otthon beadatom. A gyomron 3 napig volt reggelente rossz meg néha este, kicsit aggodtam is, mert csak delben tudtam jobban enni. Aztan toltam az enterobull probiotikumot es teljesen ok lett.

Fantasztikus volt amugy ez a 2 két hét! Tervezem, hogy még visszatérek Kenyaba! Persze sokkolo latni a falusi szegenyseget es mennyire nincs semmijük a telefonon kívül azonban a vadvilág az valami mese! A szemelyzet es mki mindenhol kedves es erdeklődő, a gyerekek integetnek bar elsőre baratsagtalanul méregetik a fehér autóban a fehér turistát. Mindenhol biztonságban voltam. Ha kész lesz a blog meg a fotókönyv belinkelem. Ha egy nagy drága utazast kellene választani az biztos h  ez a legelképesztőbb.

Addig hangulatilag csatolok pár mobilos képet vegyesen

Előzmény: sogormail (5055)
GPR26 Creative Commons License 2017.07.22 0 1 5057

Köszönöm szépen! És Neked ez a DEET bevalt? 

Egyébként beszéltem tegnap a házorvosommal, és azt mondta, hogy a meningitis valóban sok helyen felüti a fejét, de inkább a nyomornegyedekben van jelen és a gyenge immunrendszerű embereket támadja meg. Rájuk nagyobb veszélyt jelent..

Antibotikumok kozul a Cipron kívül más nem is használ? 

A Malarone tablettáról pedig azt mondta, hogy szokták adni más betegségeknél immunizáló gyógyszerként is a hatóanyag tartalma miatt és rövid távon a szedése valóban nem feltétlenül olyan káros.. és azt is mondta, hogy az Alopyrin is sok rossz mellékhatással bír, csak az emberek körében megszokott gyógyszernek számít, így nem állnak olyan szkeptikusan hozzá, mint mondjuk a Malaronehoz.. na meglátjuk.. :)

Szeptemberben tartózkodott már kint valaki a fórumozók közül? Abban az időszakban sok a szúnyog? 

Azt olvastam, hogy december-március között nem igazán vannak szúnyogok, meg pár külföldi blogon, hogy talán a szeptember sem számít olyan vészes időszaknak ebből a szempontból, és hogy akkor leginkább napkeltekor és napnyugtakor jönnek elő a mindenki által utált rovarok..

Mik a tapasztalataitok? :)

Előzmény: sogormail (5056)
sogormail Creative Commons License 2017.07.21 0 0 5056

Nekem EZT ajanlottak (Nemeto.) es a ruha impregnalo spray-et. De azt vegul nem vettem..

Előzmény: sogormail (5054)
sogormail Creative Commons License 2017.07.21 0 1 5055

Nem kell parazni:) De a meningitis C tipusa elleni oltas mar Mo.-on is alapoltas lett ha jol tudom. 

Kenyanak csak az ENY-i resze tartozik a meningitis ovhoz es elvileg Dec- Januar szezonban ajanljak inkabb az oltast. 

Ha nincs oltas es olyan helyen jar az ember ahol veszelyes lehet, megelozo jelleggel Ciprofloxacin antibio-t lehet szedni:) 

Ezert irtam, hogy Cipro alapgyogyszer ott:) Sarga hasmenes -> cipro, meningitis megelozes vagy ha nincs mas -> cipro, gyogyszerrezisztens malaria -> cipro:) 

Az osszes kulfoldi forumon alapkent emlegetik a Ciprot afrikai utakhoz:)

https://travelhealthpro.org.uk/country/117/kenya#Vaccine_recommendations

Előzmény: kenya15 (5051)
sogormail Creative Commons License 2017.07.21 0 0 5054

"Az érdekelne még, hogy észrevételed és mások észrevételei alapján melyik a legjobban bevált szúnyogriasztó spray?"

Helyiek es kulfoldon is a min 50%-os DEET tartalmu barmilyen sprayt. Olajos, budos, muanyagot, bort karositja. Ha nagyon magas rizikoju teruleten jar az ember akkor mehet a 75% vagy akar 100%. De csak rovid ideig lehet a higitatlan DEET-et hasznalni tudtommal. 

Meg szobaban a helyi elektromos szunyogriaszto..

Előzmény: GPR26 (5052)
GPR26 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 5053

Kenya15, a meningitis elleni oltást nekünk sem említette a hölgy az oltóközpontban. Legalábbis nem emlékszem rá.. 

Mindenesetre remélem mindenki megússza egészségesen a kirándulását! :)

Előzmény: kenya15 (5051)
GPR26 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 5052

Nem szándékoztam előítéletesen írni, bár tény és való, hogy nem szeretem a tűket, ebből adódóan az oltásokat sem, lehet inkább ez érződött a hozzászólásomon. :)

Köszönöm azért a jó tanácsokat és a sok infót. Ahogy láttam, egy korábbi kommentedben Te is azt írtad, hogy a malária tabletta szedését következőleg lehet hanyagolni fogod. Szóval sajnos a döntésben nem jutottam előrébb malária tabletta ügyben. Mindenesetre az biztos, hogy visszük magunkkal! :)

Az érdekelne még, hogy észrevételed és mások észrevételei alapján melyik a legjobban bevált szúnyogriasztó spray?

Ui.: Kívánom, hogy eljuss majd egy jó kis szafarira, biztosan hatalmas élmény, én már alig várom a miénket :) 

Előzmény: sogormail (5050)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!