Keresés

Részletes keresés

PBr Creative Commons License 2005.01.31 0 0 367

Sziasztok!

(remelem nem baj, de ekezetek nelkul irok, mert ehhez vagyok hozzaszokva es gyorsabb is).

 

Veletlenul estem be a topikba, bar kerestem is, hiszem mi is penteken utazunk Kenyaba.

Szerintem pont a Southern Palm Beach szállodába, azert ha hazamegyek meg fogom nezni, de ugy emlekszem.

 

Nagyon orulok, hogy mar ket vidam part felfedezhetek itt (evetke70, bardav).

 

Mi naszutra megyunk, kicsit megkesve ugyan, mert szeptemberben volt az eskuvonk.

A parom imadja Afrikat, igy nem volt vitas, hogy egy egzotikus utat megprobaltunk  osszehozni oda.

Mi mar itthon egy szafarira is beneveztunk, igy azzal kezdunk 5-en es 5 nap mulva erkezunk a szallodaba, ahol meg 9 napot fogunk eltolteni es 19-en haza.

 

Ti mennyi idore mentek?

 

evetke70:

Mi a gyogyszerekre szavaztunk, azaz oltasok es Lariam. A doki azt mondta, hogy a szedeset kovetoen meg egy teljes ciklust varjunk, es utana johet a baba.

 

Aki mar volt szafarin:

Ejjel milyen a homerseklet? Ott is igaz, amit itt olvastam, hogy kb. ugyanolyan mint nappal, csak nem fuj a szel? Azaz kellemes 30 fok?

 

Koszi

PB.

Előzmény: evetke70 (365)
bardav Creative Commons License 2005.01.31 0 0 366

Szia Evetke!

Egész nap úgy nézet ki, nem jön össze az út, charter-repülőjegy égen-földön nincs.

Végül a "Malév Air Tours"-nál találtak 2-t, "csak" annyi a szívás, hogy 40000-el több az ő katalógus áruk, azaz a félpanziós ár 219000. Na de ennek is örültem, a különbözet csak "papírfecnikből" áll, az élmény meg a mienk marad.

Ma van az 50-ik szülinapom. Elég morci vagyok, de a feleségem nagyon aranyos.

Gondolom Te fiatalabb kategória vagy, de azért mi is elég rugalmasak vagyunk.

Email  címem: bardav@freemail.hu

Egész euforikus állapotba kerültem a levél végére, azt hiszem, most engedek le az egész napi futkosás után.

Előzmény: evetke70 (365)
evetke70 Creative Commons License 2005.01.31 0 0 365
Szia,
ezek szerint együtt fogunk utazni!!??
Mi is pénteken megyünk és szintén a Southern Palm Beach szállodába!!!!

A neten utánanéztem - főként német oldalakon - és elég jókat irtak a szállodáról. Szerintem biztosan nagyon klassz lesz, képeket is láttam róla.

Irj, ha van kedved "előismerkedeni".
üdv
É

Előzmény: bardav (363)
Marianna-22 Creative Commons License 2005.01.31 0 0 364

Szia!

 

Én csak annyiban tudok segíteni, hogy a hasmenés nem olyan "népszerű" Kenyában mint Egyiptomban. Kenya nem olyn koszos ország mint Egyiptom. Persze itt nem Egyiptomot akarom leszólni, mert már többször voltam ott. Szóval szerintem ne aggodj a hasmenés miatt, bőven elég ha viszel Imobiumot ( de szerintem arra sem lesz szükség).

A szállodárol sajna nem tudok semmit.

 

Előzmény: bardav (363)
bardav Creative Commons License 2005.01.30 0 0 363

Sziasztok!

Ha minden összejön, talán pénteken mi is utazhatunk a párommal Kenyába.

  1. Az egyik dolog, a hasmenés, ami tönkreteheti a napokat. Egyiptomban ezen segített egy csodaszer, az ANTINAL. Tud-e valaki arról, hogy ez, vagy megfelelője Kenyában vagy nálunk beszerezhető lenne. Ez gyógyítja a bajt, s nem tünetileg segít, mint az immodium.
  2. Volt-e valakinek tapasztalata a diani parton a "Soutern Palm Beach" szállodával kapcsolatban.
Hermione_Granger Creative Commons License 2005.01.28 0 0 362
Ha már elkezdted, akkor szedjed, de a rémtörténeteket felejtsd el! Most Kenyában a száraz évszak van, szúnyogot nem nagyon fogsz látni.
Előzmény: nit2 (361)
nit2 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 361
8 óra múlva indul a gépem. Nagyon rosszul vagyok a Lariam miatt. Szédülés, hányinger, fejfájás. Annyira nem voltam magamnál, hogy kénytelen voltam elmenni orvoshoz. Kaptam Daedalon-t, ami igaz megszüntette a gyógyszer kellemetlen mellékhatásait, viszont olyan kábává és álmossá tett, hogy itt a monitor elött bármelyik gomb lenyomásánál elaludhatok. Remélem a holnap reggeli látvány és a 32 fok kárpótolni fog mindenért. A Lariam szedését nem merem abbahagyni, mivel egyik kolléganőm a rémtörténeteivel fáraszt. Volt egy lány, aki se védőoltást, se gyógyszereket nem kapott. Hazaérve úgy belázasodott, hogy rá 12 napra meghalt...
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.27 0 0 360

Szvsz gyógyszerekre nincs szükség (extrém eseteket leszámítva), csak a szervezeted terheled vele - nem kicsit.

 

1. Mindenképp. Van, ha nem is sok, de épp elég, hogy zavarja az éjszakád.

2. Szokásosak, legfőképp hasmenés elleni cuccok.

3. Egyáltalán nincs hűvös este, tán ha 2 fokot esik vissza. (=28fok)

4. Ha belefér 2 naposat. Más a hangulata. Nincs mitől ijedezni, a sátrat sem úgy kell elképzelni, mint egy balatoni kempingben. (bazinagy, angol wc-s stb.)

5. passz

6. itthon semmiképp. Ha vagány vagy, bevállalhatod a beachboyokat is. (vö: jordán taxisok, nekünk nagyon bejött)

7. Dollár (de eu-val sincs semmi gond)

8. Hát ez teljesen szubjektív, de helyben még simán eldöntheted.

9. passz (az egy külön út lesz :))

10. Nagyon NEM ajánlott.

Előzmény: nit2 (359)
nit2 Creative Commons License 2005.01.26 0 0 359
Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. Úgy néz ki hogy holnapután repülök Kenyába és még sehogy sem állok. Ill. az oltásokat megkaptam és a Lariam-ot is szedem, viszont fogalmam sincs, hogy hogy pakoljak, mit vigyek. Lenne pár kérdésem ezzel kapcs. 1) Kell-e vinnem szúnyogriasztót, spray-t, fenistilgélt??? Sok szúnyog van ilyenkor? 2) Milyen gyógyszereket érdemes vennem az útra? 3) Este mennyire van hűvős, hogy pakoljam a ruhákat? 4) Melyik safarit ajánljátok? Egy napos v. két napos? Én öszintén szólva nem akarok sátorban aludni, félős, ijedős vagyok, szerintetek ha egy napos safarira megyek, nem fogom mebánni? 5) Szedett-e itt valaki Roaccutant? Én most hagytam abba 2 hete és fogalmam sincs, hogy mennyire kellene vigyáznom a bőrömre? Mekkora faktorszámú krémet kenjek magamra? 6) Hol érdemes befizetni safarira? Olvastam a beach boyokról, esetleg náluk? Vagy őket mindenképp mellőzem? 7) Eur vagy dollár? 8) Hova érdemes még a safarin kivűl mindenképp elmenni? Mit érdemes megnézni? 9) Zanzibárra nem megy hajó? Esetleg volt aki átment? 10) Lariam mellett lehet alkoholt inni? Hú, azt hiszem egyenlőre ennyi, de bármiféle infot, segítséget nagyon szívesen fogadok. Előre is köszönöm segítségeteket!
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.26 0 0 358

Szia!

 

Válaszoltam, de beteszem ide is "a köz javára" :-))

 

Jambo McAlone (gondolom ez valami köszönésféle Afrikából) :-)
--Így van, mindenki így köszön.
--Ha még annyit tudsz : hakuna matata (talán ha láttad az Oroszlánkirály c. filmet ...)
--akkor már ott vagy a szeren :-) Esetleg még : pole pole.
--Az első annyit tesz : minden rendben, a második : nyugi-nyugi (vö: easy!, relax!)

Köszi az utazási infókat, tudod egyenlőre még ezzel sem vagyunk
tisztában. Ezek szerint Egyiptomban leszáll a gép és innen megy tovább.
--Legalábbis a mienk leszállt, tankolni.
Milyen volt az utazás?? Nagyon fárasztó?? Gondolom a gép egy normál charter, szűk helyekkel.
--Nem volt túl vészes, sikerült sokat aludni. A gép 737-800-as Boeing, kibírható.

Mennyire volt kint meleg??
--Nagyon :-) De nem is annyira a meleg, inkább a levegő páratartalma volt ami
--megkínozza az európai szervezetet. S emiatt lehet "remekül" leégni nagyon hamar
--a napon. :-(((

Milyen szafarin voltatok?? És milyen állatokat láttál??
--Mi 2 napos East Tsavo túrán voltunk, pazar szállás, kaja, minden.
--Gepárd s orrszarvú kivételével mindent.
--(oroszlán, zsiráf, elefánt, antilop, gazella, impala, dikdik, leguán, kaffer, madarak stb.)

Váltsunk inkább dollárt vagy jó az euro is???
--A dollár szerencsésebb, de az euróval sincs gond.

Van valami olyan dolog, amire tapasztalatod szerint jobban oda kell figyelni?
--Csakis a leégést tudom említeni.
--Meg tán azt, hogy ha nem klímás a szoba akkor nagyon megszenvedsz.
--Ugyanis itt az éjszakai lehűlés fogalmát elfeledheted, csak annyi történik, hogy
--megáll a maradék szél is, nehézzé válik a levegő, de marad a 28-30 fok.
--Valamint a klíma a szúnyogok ellen is jó !!!

Előzmény: evetke70 (357)
evetke70 Creative Commons License 2005.01.23 0 0 357

Kedves McAlone,

 

én nagyon örülök, hogy bejelentkeztél!!!!

Kérlek irj részleteket, nagyon várom.

Mi február 4-én indulunk, szóval abszolut időszerű minden információ.

 

további szép napot

É

 

Előzmény: Törölt nick (356)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.23 0 0 356
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.22 0 0 355

Nahát, itt azóta semmi élet ? :-O

 

Hatalmas élmény volt, most érkeztünk.

 

Többet holnap (ha valakit érdekel).

evetke70 Creative Commons License 2005.01.14 0 0 354
A kép egyébként csodálatos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Greylupus (352)
evetke70 Creative Commons License 2005.01.14 0 0 353
...teljesen meglepődtem, valamiért a nick-edből azt gondoltam fiú vagy.

Most nem tudok hosszabban válaszolni, mert akkor sosem megyek haza a munkahelyemről és PÉNTEK van!!!

Este tudod olvasni a hozzászólásokat, akkor fogok irni hosszabban.

üdv addig is
É
Előzmény: Greylupus (351)
Greylupus Creative Commons License 2005.01.14 0 0 352
na, talán most végre átmegy a kép:)
Greylupus Creative Commons License 2005.01.14 0 0 351

Szia:)

 

Mi ugye Bécsből mentünk (ASA - African Safari Airways), de szintén chartergéppel.. Ott is iszonyatosan szükek voltak az ülések és egymásra pakoltak.. akinek hosszabb a lába, annak ajánlom vagy a folyosó melletti ülést vagy pedig a vészkijárat sorát.. de gondolom már mind repültetek, így ez az infó felesleges:)))

 

Tsavo: mi is ott voltunk - bár mi csak kétnapos szafarikról hallottunk oda (bár lehet, hogy meg lehet oldalni egy naposba is.. bár az nehézkesebb, mert az állatokat inkább kora reggel, vagy naplemente előtt lehet látni.. napközben nem igazán jönnek elő a hőségben..

Szóval két fajta volt - az egyik oda repülős, vissza buszos (az csak a Tsavo East-ba ment), a másik oda-vissza buszos (az a Tsavo West és Tsavo East-t is megnézte).

Mi a repülősre mentünk, mert nagyon szerettem volna repülővel utazni, megnézni, hogy milyen az a kis gép, amivel megyünk:)

Én ettől függetlenül az oda-vissza buszosat javaslom, ők több állatot láttak, mint mi:) Habár mi sem panaszkodhatunk, mert a következő állatokat láttuk:

elefánt, sakál, krokodil, strucc, pávián, cerkóf majom, rengeteg hüllő (gekkó, agáma, varánusz), teknős, nagyon sok madárféle, viziló, zebra, impala, dik-dik antilop, zsiráfnyakú gazella, grant gazella, viziantilop és nagyon messze egy oroszlánt is:)

A másik csoport ezen kívül látott zsiráfot, és kafferbivalyt is.

Azt tudni kell, hogy a Tsavo-ban kiépített utak vannak, arról letérni nem lehet, így, ha az út mentén láttok állatot (azért fogtok látni:), akkor láttok, ha nem akkor nem..

Persze a top szafari szerintem a Masai Mara.. Ha lesz rá megint pénzem, akkor visszamegyek és arra megyek el:) A társaságból voltak azon is.. ott nincsenek kiépített utak, dzsippel mentek és oda mentek be, ahová akartak.. oroszláncsaládokat láttak.. kölykökkel és iszonyatos mennyiségü állatot - a leopárd és a gepárd kivételével szinte mindent..

 

Megpróbálom összegyüjteni a hasznos infóimat:) és leírom:)

 

Kriszti

Előzmény: evetke70 (349)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.14 0 0 350

Sziasztok, köszi a válaszokat :)

(kb. én is ennyire saccoltam)

 

Greylupus : akár küldheted ide is : mcalone@axelero.hu

 

Akár többet is, köszi :)

 

Még pár órát vagyok ... :DD

evetke70 Creative Commons License 2005.01.14 0 0 349
Sziasztok, de jó, hogy hirtelen ennyien lettünk a topikban!!!!

Kedves McAlone,
a repülőút kb. 8-9 óra. Elég hosszúnak tűnik, de messze is van (nagyon közel az egyenlitő).
Olvastam olyan topikot is, ahol pont azon szenvedtek, hogy a chartergépen baromi pici hely volt az ülések között és ennyi időt igy ülni nem egyszerű mulatság.
Persze sok mindent kibir az ember.

kedves Greylupus,
mi a déli partra megyünk egy Southern Palm Beach nevű hotelbe, állitólag 4*-os.
Német honlapokat olvasgatva elég sok jót irtak róla utólag a turisták (náluk megszokott egy megelégedettségi kérdőiv utólagos kitöltése).
A safari természetesen a terveink között szerepel, de csak az egynapos (nem akarok a vadonban aludni). Ott fogjuk befizetni, mert úgy olcsóbb.

kedves Mariska xx,
azt mondják, hogy "babaügyben" érdemes az embernek elutaznia valahová, ahol kisimulnak az idegszálak. Hát???? Remélem nemcsak az út marad örök élmény!


Ti voltatok a Tsavo Nemzeti Parkban???? Vagy esetleg krokodilfarmon?? Az is tetszene, mint program.

Van valakinek olyan hasznos tanácsa, amit meg tud osztani most utazókkal???
Bármi lehet.

Nagyon szép napot Nektek, irjatok ha van időtök.
É

Előzmény: Törölt nick (346)
Greylupus Creative Commons License 2005.01.14 0 0 348

Hidd el, hogy az sem lesz csúnya:) Egy fotót mellékelek az északi partról (bár nem lett olyan jó a kép, ahogy szerettem volna, de azért remélem látszódik rajta a lényeg:)

 

Mi Bécsből indultunk és onnan volt a repülőút 8 és fél óra.

 

Valamiért nem tudom betenni a képet, de próbálom még:)

Előzmény: Törölt nick (346)
Greylupus Creative Commons License 2005.01.14 0 0 347

Szia:)

Mi az északi parton voltunk Shanzu Beach-n - ott a Hotel Flamingo Beach nevü szállodában laktunk.  Nagyon szép szálloda, gyönyörü parkja, medencéje és strandja van - bár a szobája nem igazán érte el szerintem a szálloda csillagozását. De ez kevéssé érdekelt bennünket, mert ugye a legkevesebb időt a szobában töltöttük el:)

Mentek szafarizni is?:)

Ti melyik szállodába mentek?

Előzmény: evetke70 (344)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.13 0 0 346

Igen, de remélem annyira az északi rész sem lesz csúnya :))

Holnap indulás.

 

Mennyi idő a repcsiút ????

Előzmény: evetke70 (342)
mariska_xx Creative Commons License 2005.01.13 0 0 345

Én is voltam, szintén visszamennék :))) életem nagy élménye volt.

Legfőképpen pedig a csöpp utódnak mutatnám meg ;)

Előzmény: evetke70 (344)
evetke70 Creative Commons License 2005.01.13 0 0 344

hello,

boldoggá teszel, hogy ilyen jó véleménnyel vagy Kenyáról. Igy azért nyugodtabban vágunk neki az útnak.

Európán belül nagyon otthonosan mozgok, de azért Afrika mégis más.

 

A "beach boy"-ok miatt nem aggódom, Tunéziában is simán le lehetett őket szerelni.

 

Miután a létező összes lehetőséget végigolvastam az oltásról/tablettáról, úgy döntöttünk, hogy nem fogjuk beszedni (legfőbb oka, hogy babát szeretnénk).

 

Te hol voltál helyileg?? Melyik szállodában??

 

Előzmény: Greylupus (343)
Greylupus Creative Commons License 2005.01.13 0 0 343
nagyon irigyellek Benneteket:) én máris visszamennék, pedig csak  12.25-én jöttem meg onnan:)
Előzmény: evetke70 (342)
evetke70 Creative Commons License 2005.01.13 0 0 342
Mi Mombasa-tól délre megyünk, állitólag arra szebb a part. No, majd meglátjuk.

Az utatok valóban nagyon olcsó.
A miénk is akciós, de azért nem ennyire (Hotel Southern Palm Beach ****).

Nagyon izgulok, mert még sosem voltam ilyen egzotikus helyen, tudod fehér homok, óceán, belógó pálmaág..... :o))

Melyik nap indultok????
Előzmény: Törölt nick (341)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.13 0 0 341
S ennyiért ! :-))
Előzmény: evetke70 (340)
evetke70 Creative Commons License 2005.01.13 0 0 340
ide mentek??
Előzmény: Törölt nick (339)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.13 0 0 339
evetke70 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 338
sziasztok,

nem jön valaki véletlenül február 4-i indulással Kenyába??
Jó lenne már előre ismerkedni, infókat cserélni.
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.27 0 0 337
Nagyon köszönöm. :)
Előzmény: Greylupus (336)
Greylupus Creative Commons License 2004.12.27 0 0 336

Szia:)

Mi azt a tájékoztatást kaptuk, hogy Kenyába már csak ajánlott, nem kötelező.

Ettől függetlenül nekem még érvényes volt az előző oltásom, anyu pedig beadatta magának így is.

De ha arra gondolsz, nem nézi meg senki a határon, hogy van-e oltási könyved, vagy nincs.

Előzmény: Törölt nick (335)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.27 0 0 335

Szia,

 

meg tudnád mondani, hogy a sárgaláz elleni oltás kötelező é vagy csak ajánlott ??

 

Köszi.

Előzmény: Greylupus (334)
Greylupus Creative Commons License 2004.12.26 0 0 334

Szia:)

Én most jöttem vissza (tegnap érkeztünk haza).

A homok tényleg hófehér, a pálmafák tényleg gyönyörüek, árnyat adóak és a tenger gyönyörü volt:)

Viszont amit tudnod kell:) mi a Mombasától északra fekvő partszakaszon voltunk. Ott a viz nem teljesen kristálytiszta, mivel tele van vizinövényekkel a part és a korallzátony közti rész és ez apálykor ronthatja eléggé az látványt. Viszont dagálykor simán és nyugodtan tudtunk úszni benne.

Én már másodjára voltam Kenyában, így már kicsivel könnyebb dolgom volt a beach-boyokkal. Az első nyaralásomkor tiszta frászban voltunk, mert iszonyú erőszakosnak tüntek. Most már vagy nem voltak annyira azok, vagy mi lettünk kicsit tapasztaltabbak. Persze itt is lerohantak, hogy vásároljunk, menjünk szafarizni, hajózni, stb-stb. de határozottan közöltük, hogy már voltunk itt, már vettünk mindent, már láttunk mindent, így már másnap nem próbálkoztak ránk sózni semmit:) viszont onnantól kezdve már haverkodtak (bár néha bepróbálkoztak néha-néha újra:)

 

Nekem egyébként az egyiptomi árusoknál erőszakosabb árusokkal még nem volt dolgom..

Előzmény: pegazus22 (332)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.12.13 0 0 333

Szia!

 

Az óceán nagyon szép. Hatalmas koralzátonyok meg minden! Apukám már az első uszkálása alkalmával egy tenőssel találkozott!

Szüleinem semmi gondjuk nem volt. Ők mindeig a tengernél voltak amikor nem kirándultak!

Én az www.amazontravel.hu találtam nagyon jó ajánlatot, de ott is válltozó.

Szinte az összes magyar iroda az African Safari Club útjait értékesíti szóval ezért ugyanaz a kínálat! Csak más haszonkulccsal működnek!

Előzmény: pegazus22 (332)
pegazus22 Creative Commons License 2004.12.10 0 0 332

Üdv!

 

Hát gyorsan végigolvastam az egész fórumot, mivel Kenyába terveznénk nyaralást a nővéremmel.

Ami meglepett, az az hogy egyikőtök sem írt az óceánról. Vagy annyira gáz a beach-boyok támadása, hogy távolról vessek rá majd csak pillantást? :))

Nem mintha dögleni mennénk oda, sőt! Egyátalán nem vagyunk parton fetrengős típusok, de ha már ott vagyunk, az Indiai Óceánt sem hagynánk ki.  Mivel voltunk már Tunéziában, Egyiptomban és Jordániában (ez utóbbi volt véleményem szerint a legdurvább) szokva vagyunk az erőszakos portékaárusokhoz. Vagy Kenyában ez hatványozott? ;)

 

Tehát a fontos kérdéseim ezek:

- milyen az óceán?? Olyan amit írnak az utazási oldalakon? (fehér homok, türkiz tenger....)

- határozott fellépés kérdése hogy igénybe tudjuk venni? :))

- a programok majd minden irodánál nagyon egységes. Melyeket ajánljátok?

 

 

Előre is köszi!

 

 

 

 

Hermione_Granger Creative Commons License 2004.11.30 0 0 331
Jobban belegondolva ez tényleg nem egy rossz ajánlat. A párommal nézegettük már Kenyát, ő még nem volt, én már igen, de nagyon szívesen mennék vissza újra!
Előzmény: Marianna-22 (328)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.11.30 0 0 330
Amazon Travel. www.amazontravel.hu Mi sajna nem megyünk most. a párom azt mondta, hogy erre most nincs pénze, majd talán 1-2 hónap múlva vagy majd ha egyszer össze házasodunk és jó lesz nászút helyszínnek.
Előzmény: dagobah (329)
dagobah Creative Commons License 2004.11.30 0 0 329

Hello!

 

Melyik utazási iroda ajánlata ez?

 

Előzmény: Marianna-22 (328)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 328

Sziaszok!

 

Lehet, hogy megyek 2 hét múlva 2 hétre Kenyába!

Dec 10-25 -ig 179900 Ft +biztosítások. Nem rossz ár nem? De még rá kell beszélni a páromat. Idén már kétszer voltunk nyaralni és lehet, hogy már nemtudom megfűzni.

Pedig jó lenne. Most már szép idő van ottkint. 31 fok, napsütés és a víz is 28 fokos.

Én nagyon szívesen kimennék.

Pap Tamás Creative Commons License 2004.11.19 0 0 327

Üdvözlet minden Kenya iránt érdeklődőnek!

 

Szeretnék bemutatkozni! Pap Tamás vagyok, és a Car-Tour utazási irodában dolgozom. Az irodánk többek között Kenyával is foglalkozik. Szivesen segítünk mindenkinek, aki már csak az utazást várja, és még csak egy pár kérdése lenne, vagy még csak tervezi, hogy odamenne és szeretne a lebonyolításához segítséget kérni.

 

Üdv.

 

Pap Tamás

 

Car-Tour International Utazási Iroda
1067 Budapest, Teréz krt. 21.
Tel.: +36 1 302 5896, 302 8374
Fax.:+36 1 332 3097
paptamas@axelero.hu
www.car-tour.utazas.hu

Marianna-22 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 326

Az African Safari Clubbal mentek, de, hogy itthon melyik iroda értékesítette azt nem tudom. Itt nálunk bementek az utazási irodába és ott fizettek be.

Különben Ők még az elött voltak, hogy leégett egy-két szálloda és utána lettek olyan drágák az utak.

Az ASC-nek van saját oldala is, de nem találtam rajta olyan jó ajánlatot.

Előzmény: dagobah (325)
dagobah Creative Commons License 2004.10.27 0 0 325

Sajna, addig kell nyaralni menni.

Anyukádék jó áron voltak, melyik irodával mentek?

Előzmény: Marianna-22 (324)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 324

Ez azt jelenti, hogy okt.31-ig kell lefoglalni vagy addig kell nyaralni menni?

Anyuék tavaly januárba 140-150000 Ft-t voltak.

Előzmény: dagobah (323)
dagobah Creative Commons License 2004.10.26 0 0 323

A Radisson - Malaika ajánlat okt. 31-ig szól, voltam bent az irodájukban. (Ennek a szállodának az új neve Vasco de Gama) Azt az infót kaptam, hogy idén januárban 210 + illetékek volt két hét Kenya. 

Én jan. - febr. körül szeretnék menni, remélem sikerül megcsípnem valami jó ajánlatot.

 

Marianna-22 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 321
De az már az esős évszak....
Előzmény: Törölt nick (320)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 319

A www.radissontravel.hu -n találtam. ott is a Shanzu címszó alatt!

Én is arra gondoltam, hogy várok még hátha lesz jobb áron is, de a többi iroda árához képest ez elég jó!

Előzmény: Törölt nick (317)
mariska_xx Creative Commons License 2004.10.21 0 0 318

A Conquest-tel mentem tavaly. :) Régi szép emlékek...

Előzmény: Törölt nick (317)
mariska_xx Creative Commons License 2004.10.21 0 0 316
Én tavaly 150 körül fizettem 8 napra!
Előzmény: mariska_xx (315)
mariska_xx Creative Commons License 2004.10.21 0 0 315

Azért 2 hétbe sokminden belefér!!

Ez az ár szerintem meg nagggyon jóóóó!!

Ha nem lenne ilyen kicsi a babám, én is rárepülnék!

Előzmény: Hermione_Granger (314)
Hermione_Granger Creative Commons License 2004.10.21 0 0 314

Szerintem olyat keress, amiben nincs benne a safari. A helyszínen egyrészt olcsóbb, másrészt tudsz válogatni különböző lehetőségek közül.

Akcióban lesz majd szerintem ennél olcsóbb utazási lehetőség is, talán érdemes még várnod vele.

Előzmény: Marianna-22 (313)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 313

Szisztok!

Szeretném újra fellendíteni ezt a topikot! Nagyon szeretnék elmenni Kenyába január február környékén.

Most mindenféle akció nélkül 189900 Ft 13 éjszaka, Malaika Hotelbe 3*,teljes ellátással , 2 napos szafarival! Plusz az illetékek.

Ahogy körülnéztem ez nem egy rossz ár! Bár nemtudom, hogy nem-e lesz akcióssal valamivel olcsóbban. Mondjuk maga a 2 napos szafari olyan 40000 Ft, tehát a nyaralás 150000 Ft.

Szüleim tavaly januárban voltak és nagyon tetszett nekik! Meg persze nekem is a hazahozott képek és videok alapján! A legvonzobb számomra a tenger!

Arra felé még talán nincs úgy lepusztulva az élővilág mint más látogatotabb helyeken!

 

Mariann

Marianna-22 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 312
Áhá, köszi, megnézem!
Előzmény: Törölt nick (311)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 310

Nemtudom én nem találatm kimondottan Kenya topikot!

Ha rákeresek van egy Kenya,SOS!, de ott egy szem hozzászólás van!

Aztán van egy másik ami azthiszem Kínával van egybe kötve, de ott rákeresve Kenyára is csak egy eladó uti könyvet találtam! 

Előzmény: Törölt nick (309)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 308

Sziasztok!

Azért nyitom ezt az oldalt, mert kimondottan Keny oldal nincs a fórumon!

Minden hozzászólást szerettel várok!

Élménybeszámolok és minden info jöhet amit tudtok!

elsőnek egy két akciós árat tennék fel.

November végi indulással 15nap/13 éj 3*+ 168900 Ft + illetékek

                                                             4*+ 199900 Ft + illetékek

Ezek nagyon jó árak!

Aki szereti a tenger és a napfényt csak ajánlani tudom!

A tenger élővilága csodálatos! Apukám az első snorkerezése alkalával egy teknőssel találkozott! De persze nem csak teki van a víz alatt!

Néhány infoval és is tudok szólgálni, de várom a kenyai utzokat!

 

Mariann

Satinette Creative Commons License 2004.05.29 0 0 307
Te most maradjan a popsitokon! :))
Előzmény: mariska_xx (306)
mariska_xx Creative Commons License 2004.05.29 0 0 306
off
írtam restibe
on

Mellesleg annyi jó út van kenyába, ha én nem is mehetek, hátha vki lecsap rá.

Előzmény: Satinette (305)
Satinette Creative Commons License 2004.05.29 0 0 305
Nem pörög, mert nem vagy ott pölö Te sem!!!
De örülök, hogy jól vagytok! Bébibaba???
Ja, és még y-ka is hiányolt, tudod-e?!

Bocsánat, ez off volt...

Előzmény: mariska_xx (304)
mariska_xx Creative Commons License 2004.05.29 0 0 304
Azért annyira nem tűntem el...
Most még van egy pár napa melóban a végső határidőig. Most éppen meg nem is vagyok túl jól :(
Viszont a resti pörög rendesen ;)
Előzmény: Satinette (303)
Satinette Creative Commons License 2004.05.29 0 0 303
Szijjasztok mariska és HG!!!

Úgy eltűntetek!

Csak ez a Kenya???? :))

mariska_xx Creative Commons License 2004.05.28 0 0 302
Ó, hogy miért nem mondtam le a hírleveleket...

Kenya
Június 6,20-i indulással Bécsből
Hotel Watamu Beach **** teljes ellátással, és 1 napos buszos szafarival: 124.900.-/fő
Hotel Shanzu/Paradise Baech ****+ teljes ellátás, és 1 napos buszos szafarival: 176.900.-/fő

Hermione_Granger Creative Commons License 2004.05.19 0 0 301
Itt mindent megtalálsz:

http://www.antsz.hu/oek/nemzetkozi_oltkozp/1-a-kezd.htm

A maláriagyógyszert viszont elfelejtheted, ha nem esős évszakban mész.

Előzmény: mariska_xx (300)
mariska_xx Creative Commons License 2004.05.18 0 0 300

Perszehogy: kell sárgaláz elleni, meg ajánlott a hepatitis nemtom melyik elleni (a,b,c??) Meg kell szedni malária elleni bogyót. Van vmi országos nemtommilyen központ, holnap megnézem a nemzetközi oltási könyvemben a pontos nevét-címét. De a neten is rákereshetsz.Ha jól emlékszem, rejenként az oltásos cucc tizenezer volt, nem egy olcsó, és asszem kb 2 hetet kell várni utána.
Előzmény: Maxmatyi (299)
Maxmatyi Creative Commons License 2004.05.18 0 0 299
Tudnátok segíteni, hogy ide milyen oltások kellenek? Hol lehet érdeklődni?
Előzmény: mariska_xx (266)
mariska_xx Creative Commons License 2004.05.18 0 0 298
Nyaralni pedig csak úgy érdemes: mindenáron. Tudod te, milyen akadályokat kellett leküzdjek annak idején?? Ettől még jobb volt, hogy kijutottam.
Előzmény: Törölt nick (297)
mariska_xx Creative Commons License 2004.05.18 0 0 296
Ne csináld már, hogy ezt a kicsi gondot nem tudjátok megoldani!!!
Kenyába el tudnál jutni, akkor miért pont egy szerencsétlén párszáz km okoz gondot? Mellesleg indulnak buszjáratok is ki.
Nemazért, de nálam úgy választhattam, hogy ki az, akivel kimennék.
Előzmény: Törölt nick (295)
mariska_xx Creative Commons License 2004.05.18 0 0 294
99%-ban egyénileg
Ma megint kaptam egy 2 hetes ajánlatot 129-ért.. jó, mi?
Ha kell malária elleni bogyó, van 4 vagy talán 5 darabom.
Előzmény: Törölt nick (293)
mariska_xx Creative Commons License 2004.05.05 0 0 290
Csak kaptam egy mailt, gondoltam beteszem ide.
A többit a restiben :)
Előzmény: y42 (289)
y42 Creative Commons License 2004.05.05 0 0 289
Mi meg a Restiben keresgélünk Téged....!!:))
Előzmény: mariska_xx (288)
mariska_xx Creative Commons License 2004.05.05 0 0 288
No, és ez az ajánlat kinek tetszik?

Kenya 4* - 2 hét teljes ellátás
máj.09. v. máj.23..
129.900 Ft

Hermione_Granger Creative Commons License 2004.05.03 0 0 286
Akkor már inkább a beachboyok...
Előzmény: Törölt nick (285)
Hermione_Granger Creative Commons License 2004.05.03 0 0 284
A beachboy-ok miatt kár megfutamodni, az élmény sokkal nagyobb annál, hogy ők el tudják rontani!
Előzmény: Törölt nick (282)
mariska_xx Creative Commons License 2004.05.01 0 0 283
Eladni neked valamit.
Vagy hogy éppenséggel velük menj szafarizni. Hatalmas különbségek vannak árban az iroda és a helybeli szervezők között.
Előzmény: Törölt nick (282)
mariska_xx Creative Commons License 2004.05.01 0 0 281
Nézd meg a 180 körüli hsz-eket, meg korábban is írt valaki a beachboyokról. Mindenesetre már tudom, hogy csak azért repültek ránk, mert nem voltunk elég határozottak az elutasításban.

Nem azt mondtam, hogy nem ajánlott a parton fürdőzni, hanem hogy nem mindenhol tudsz.

De azon kívül, hogy az ember kidobja magát a partra aszalódni, azon kívül van még egy csomó olyan érdekes dolog, amit máshol nem láthatsz. És egészen apró dolgok. Pl olyan csillagképeket látsz az égen, amit európából soha. Mert ez már déli félgömb. Érdekes, hogy a nap pályája milyen. És az is, hogy milyen rövidek a nappalok. Érdekes a klímája, meg az is, hogy akárhogyan és akárhol napoztam, nem égtem le. Ennyi állatot szabadon sem láthatsz máshol. A gyümölcsökről, ételekről nem is beszélve.
Olyan sok minden van még, ami miatt (hamáregyszer a keretbe belefér) kenyát választanám. Feltéve, hogy az alternatíva egy európai út.

Előzmény: Törölt nick (280)
mariska_xx Creative Commons License 2004.04.30 0 0 278
Nanevicceljmár, hogy ezt így számolod!
All inclusive csak a víz miatt?? Szerintem átszámolva ennyit fizettünk a végén összesen. Vedd figyelembe, hogy fejenként bont is kaptok, ergo majdhogynem ingyen van a víz.
Előzmény: Törölt nick (277)
mariska_xx Creative Commons License 2004.04.30 0 0 276
Egy littyó.
Kettőnknek ebédhez-vacsorához éppen jó is volt. Ja, reggelihez van még narancslé is. Mondjuk ettől nem fogtok ám nagy hátast dobni, de azért van.
Előzmény: Törölt nick (275)
mariska_xx Creative Commons License 2004.04.30 0 0 274
Igen, tudom. Most a tár nem jó, de a képek ott vannak.
Na, most megfogtál az árakkal, meg a váltással. Meg kell néznem, vagy megkérdezem. De azt már előre elmondom, hogy soha nem szoktam keményen átváltva számolni mindent.
Előzmény: Törölt nick (271)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.30 0 0 273
300 Ft.
Előzmény: Törölt nick (270)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.30 0 0 272
Mi USD-t vittünk. Kb. 65 shillinget adtak egy dollárért. Ebből kb. 1 shilling=3 Ft árfolyam jön ki.
Előzmény: Törölt nick (270)
mariska_xx Creative Commons License 2004.04.30 0 0 269
Van egy pár kép az oldalamon, majd lesz több is, de egy kis ízelítőt kaphatsz.
Előzmény: Törölt nick (267)
mariska_xx Creative Commons License 2004.04.30 0 0 268
Na, nem találtam semmi cetlit, de anyám is úgy emlékszik, hogy 100 kenyai schilling volt egy üveg víz. A schilling meg az euro között nagyjából 3as szorzóval kellett számolni.
Előzmény: Törölt nick (267)
mariska_xx Creative Commons License 2004.04.30 0 0 266
No, a kajálás úgy megy, hogy mivel ez egy egytulajdonban lévő komplexum, (ahol én voltam) ezért több szálloda közül lehet választani, hol eszel éppen. Az étteremben középen volt a pultosrész, ott készítették a kaját, az orrom előtt sütötték a húst, ott vágták fel a gyümölcsöt. A reggelihez kaptunk kávét és teát. Túra: ami az iroda szervezésében van, az úgy működik, hogy a park területén, fönt volt egy étterem, aznapra nem a szállodában kaptuk meg a kaját, hanem ott.
A part: ne képzeld, hogy mindenhol kidobhatod magad a partra, mivel egyrészt nagyon korallos, másrészt pedig ott vannak a beachboyok. Róluk olvass vissza. T9bbiek mondják, nem vészesek, hát én, anyámmal együtt majdbe..am.
Mi majdnem mindig a sok medence közül választottunk. Ott járkálnak pincérek, bármikor rendelhetsz, nem lesz szükséged kp-re, ugyanis cetlizés megy a szállodák közül mindegyiikben, és kijelentkezéskor egyösszegben perkálsz majd. Nagyon kényelmes megoldás.
Előzmény: Törölt nick (265)
mariska_xx Creative Commons License 2004.04.30 0 0 264
Sőt, van valami olyasmi, hogy heti x euroért lehet olyat választani, hogy ingyen ihatsz nemtom hány órától-ig... Ezt sem érdemes. Elő kell szedjem a papírokat, megnézem, milyen ásványvíz árak vannak.
Nasi nem kell, már csak azért sem, mert olyan, hogy élelmiszerbolt vagy cukrászda, olyan nem létezik. Asszem egy hipermarket van csak, mi nem voltunk ott, mert csak taxival lehettett volnaenni. A másik pedig az, hogy sütifélék is vannak az étkezéseknél. Annyit ehetsz, amennyit akarsz. Nem fog kelleni semmi más kaja.
Előzmény: Törölt nick (263)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.30 0 0 262
Válassz all inclusiv ellátást. Akkor tényleg nem sok pénzt költesz.
Előzmény: Törölt nick (259)
mariska_xx Creative Commons License 2004.04.30 0 0 261
No, az árban benne volt nekünk minden, kivéve az innivaló, a matracbérlet, a szafaribelépő, a légkondi. No, azért kell külön fizetgetni, de nem volt vészes. Már csak azért sem, mert kaptunk fejenként asszem 20 euros bont, ami lejött a végösszegből.
Nem is tudom már, mennyi költőpénzt vittünk, de még egy átlagos európai nyaralás alkalmával is többet költöttem, mint ott.
Hogy mit kell kerülni? Nem is tudom. Mi is rosszul voltunk 1 napig, de nem a salátától. Gyümölcsöt is rengeteget ettünk, de attók sem, inkább egy olyasmi hús lehetett a bűnös, ami hasonlított a mi pörköltünkhöz.
Töröko v. Egyiptom meg sem közelítheti ezt az élményt.
Eszembe jutott az utazási iroda, amivel mi voltunk
www.conquest.hu
Nézd meg, még last minut-abbak is lesznek szerintem... ;)
Előzmény: Törölt nick (259)
mariska_xx Creative Commons License 2004.04.30 0 0 258
Na, végre valaki!!
Kemény elhatározás ez részedről, vagy csak nézelődés?
Mellesleg itt az oldal, eddig ezt találtam:
http://www.afrozoom.hu/
Előzmény: Törölt nick (257)
Hermione_Granger Creative Commons License 2004.04.19 0 0 256
Gratulálok Mariska! Szeretném, ha már az én nyaralásom is bébi miatt maradna el, és nem azért, mert nem engednek el, meg pénzem sincs... :(
Előzmény: mariska_xx (255)
mariska_xx Creative Commons License 2004.04.03 0 0 255
Látom-látom!

Jól vagyok, kezdem felvenni a klasszikus pingvin-formát. És egyre kevesebbszer jut eszembe az elmaradt nyaralás, főleg akkor, amikor az autókázás is nehezemre esik, lépcsőt mászni kín, és különben sem vetköznék le szívesen idegenek előtt fürdőruhára ;)

Mellesleg kislány lesz :)

Előzmény: satine (254)
satine Creative Commons License 2004.04.03 0 0 254
Mariska, hogy vagytok???

Látod, más se utazik Kenyába, nem csak Te. :))

Előzmény: mariska_xx (252)
apaf3j Creative Commons License 2004.03.30 0 0 253
Ha érdekel valakit, eladó egy darab Park/Lonely Planet Kenya útikönyv (magyar nyelvű). 5000 Ft. (Újonnan 6500,-). Használatlan (kettő van belőle.) Budapesti vagyok, írjatok mailt vagy hívjatok a 2570283 vezetékes számon (egész nap).
mariska_xx Creative Commons License 2004.03.01 0 0 252
Oks, de ha kívánsz nekem egy 2005ös évi kenyai nyaralást, annak örülni fogok és akkor még csak a babonásabbak sem szólhatnak semmit ;)
No igen, a fontossági sorrend... már beletörődtem. Addig is nézegetem a képeket meg a képeskönyvet és olvasom ezt a topicot, hátha valaki mesél valami jót.
Előzmény: satine (251)
satine Creative Commons License 2004.03.01 0 0 251
Mariska, asszem elszálltam :))
Azt mondtam, nagy bölcsen, hogy mindennek megvan az ideje, no és van egyfajta fontossági sorrend :))

és hogy milyen jó lesz gyerkőccel lubizni az óceánban Kenyában :))

és hogy nem kívánok semmit, mert még korai!!!!!!
Majd idővel!

mariska_xx Creative Commons License 2004.03.01 0 0 250
Nanáhogy vagyok babás topicon! :) Hiszen megrögzött indexes vagyok, kiemelten erős kommunikációs ingerenciával :)
Koraterhességesben kezdtem, aztán már át kellett menjek a szülés, terhesség 2.0-ába. Ma kezdem a 17. hetet. 12-ig szarul voltam, még a fürdőszobáig is kín volt kimenni, kórházlátogatás és bentüdülés is volt, de miután túlvagyok ezen, mennék már egyre messzebb :) Jó messzire!
Mellesleg, amikor kiderült ez a dolog, akkor az első, ami az eszembe jutott, hogy na, akkor lőttek az idei kenyai útnak. Kispapától erre föl karira kenyás képeskönyvet kaptam, hogy ha már nem mehetek, nézegethetem. Kisdög, mi?
Előzmény: satine (249)
satine Creative Commons License 2004.02.29 0 0 249
Jesszus!
Gratula!!!
És akkor tényleg maradj a "popsidon"!
és mikorra?
Vagy valami babás topicon is???
Előzmény: mariska_xx (248)
mariska_xx Creative Commons License 2004.02.29 0 0 248
Jaja, most van pedig 1et fizet, 2őt kap akció!
Hát igen, főnököt sürgősen lecserélni!
Én is úgydeúgy mennék... most babát várok, dokim szerint ne kockáztassam meg a dolgot :((
Marad jövőre...
Előzmény: satine (247)
satine Creative Commons License 2004.02.29 0 0 247
Akarnék én :))
Szerintem az 1 hét kevés, a 2 hét ideális,
de 4-ig is maradnék - csak a fizetésem és a főnököm másképp gondolják ezt :((
Előzmény: mariska_xx (246)
mariska_xx Creative Commons License 2004.02.29 0 0 246
Senki sem akar menni?
mariska_xx Creative Commons License 2004.02.14 0 0 245
Sziasztok!
Tudom, jó sok időre eltűntem :)
Nekem nagyon húz vissza a szívem Kenyába, de most sajna egy kis ideig nem mehetek, pedig mindig csak azt figyelem, mikor van valami nagyon jó lehetőség. Olyat találtam most is, hogy sajnálom, hogy nnem mehetek.
Egy hét 117e-ért 2 hét pedig ajándék szafarival 165e-ért, ezen kívül pedig 2 hét áráért 4 hétre lehet menni egy pár időpontban.
satine Creative Commons License 2004.01.27 0 0 244
Szia, H.G., majd összejön, hidd el!
Üdv a Kenya-topicosoknak, de sajnis az ember nem engedheti meg magának, hogy sokfelé utazzon... ez az ember én vagyok, így most nem Kenya a visszatérő úti célunk...
Talán jövőre...
Előzmény: Hermione_Granger (243)
Hermione_Granger Creative Commons License 2004.01.26 0 0 243
Dél-Afrikáról én is sok szépet hallottam, egy ismerősöm lakott is ott pár évig.
Nekem továbbra sincs kilátásban utazás... :(
Előzmény: satine (242)
satine Creative Commons License 2004.01.23 0 0 242
Az összes Afrika!
Azaz Afrika Kupa, foci, Tunéziában...
Bár most a Dél-Afrikát is annyira leírták, hogy nem bírunk ellenállni....
de hamarosan eldől...

és Neked???

Előzmény: Hermione_Granger (241)
Hermione_Granger Creative Commons License 2004.01.23 0 0 241
És mi lesz helyette??? Azt nem hiszem, hogy semmi :)))
Előzmény: satine (240)
satine Creative Commons License 2004.01.22 0 0 240
Hát, Kenya megint elnapolva...
Előzmény: Hermione_Granger (239)
Hermione_Granger Creative Commons License 2004.01.19 0 0 239
De érdekes! Hétvégén néztem, de itt nálunk nem árulták. Keresem még, érdekel engem is!
Előzmény: satine (238)
satine Creative Commons License 2004.01.16 0 0 238
Nem, nem érdekes... bocsi.
Előzmény: Hermione_Granger (237)
Hermione_Granger Creative Commons License 2004.01.16 0 0 237
Sajnos nem, még meg sem vettem, elfeledkeztem róla...
De még nincs veszve az ügy! :)
Előzmény: satine (233)
Hermione_Granger Creative Commons License 2004.01.16 0 0 236
A Tsavo East-ben teljesen korrekt hotelben aludtunk, és nem volt túl drága.
Előzmény: satine (232)
satine Creative Commons License 2004.01.15 0 0 235
Pontosan,
pláne, aki a last m-utakat figyeli...
Előzmény: Törölt nick (231)
satine Creative Commons License 2004.01.15 0 0 234
Hogy a manóba'????
Előzmény: bucibá (229)
satine Creative Commons License 2004.01.15 0 0 233
Lemaradtam...
Olvastad az Afrikai szeretőket?
Mégsem???
Előzmény: Hermione_Granger (228)
satine Creative Commons License 2004.01.15 0 0 232
Tudom, de a párom már nem mai gyerek,
nem tud sátorban aludni, gerincproblémák, akkor még a safaris hotel drága volt, no meg nem az igazi...
Az egynapos szafari meg, a Massa Mara-i, ahol esetleg látsz oroszlánokat inni, vagy összejön, vagy nem...

Én azért is nem támogatom a magunk részéről ismét Kenyát,
mert k-hoz hozzátartozik a szafari,
de az nálunk vagy vitát jelent, vagy betegséget, és akkor már nem jó az egész,
csak ezt eddig nem akartam mondani...

Hangsúlyozom, ez kifejezetten privát vélemény - öregek vagyunk, sajnos ......

Előzmény: Hermione_Granger (227)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.15 0 0 231
A sárgaláz elleni oltás sosem árt. 10 éves a hatása, s beoltva lehet igazán elmenni last minute útra.
Előzmény: bucibá (230)
bucibá Creative Commons License 2004.01.14 0 0 230
+ szerencse, hogy nem oltottunk most viselhetném a mellékhatásokat
Előzmény: bucibá (229)
bucibá Creative Commons License 2004.01.14 0 0 229
:-(

ugrott az utunk...
lemaradtunk róla...
Késöbb + nem jó mert meló van.
sebaj majd jövőre összejön.
köszi mindenkinek az infót

by: b.

Hermione_Granger Creative Commons License 2004.01.13 0 0 228
Éppen Mombassáról van szó a Travel-Channel-en...
Hermione_Granger Creative Commons License 2004.01.10 0 0 227
Pedig a safarit bevállalhattátok volna, nem olyan rossz az! Sőt, szinte az az egyetlen érdekesség azon a környéken a tengerparton kívül.
Előzmény: satine (226)
satine Creative Commons License 2004.01.10 0 0 226
Ezt a malária tablettát máshol is vitattuk már, Lariam, ha jól emlékszem,
mi enyhe kenyai sört ittunk napközben egy-egy pohárral, de én folyamatosan álmos voltam, szerintem alkohol, ha ez annak nevezhető - nélkül is...
Én megbántam, hogy szedtem,
hiszen még szafarira sem mentünk, csak városnézés volt, szervezetten...
Előzmény: Hermione_Granger (225)
Hermione_Granger Creative Commons License 2004.01.08 0 0 225
Bocs, hogy csak most válaszolok, nem nagyon voltam gépközelben.
- Fakultatív utak: soha semmit előre!!! Csak a helyszínen. Olcsóbb, szélesebb a választék, van pontos információ, hogy mi micsoda, tudod, hogy melyiknél lesz magyar idegenvezetés, és melyiknél angol. Ha az út elmarad, utólag itthon rohangálhatsz a pénzed után (Nekem még mindig rohad 20ezer Ft-om a Chemol Travel-nél egy kevés jelentkező miatt nem indított Ayutthaya-i út nyomán (Thaiföld))
- Pénz/kártya: Én kártyát vittem, ill. minimális dollárt. Az euro is jó, árfolyam függvénye, szerintem most jobb dollárt vinni, de túl nagy jelentősége nincs. Automata Mombassában sok van, de a szállodák környékén is sok bank van a város közelében, ahol automata is van. Szállodákban szerintem mindenhol lehet kártyával fizetni, és utazási irodáknál is.
- "Nagyon meleg lesz? :-)" - Ááááá, neeeeeeeem!!!
- Oltás: ha csak a szállodában lesztek, meg az utazási irodák által szervezett fakultatív utakon, akkor gyakorlatilag nem kell semmi. A malária-tablettát pedig felejtsd el, kellemetlen mellékhatásai vannak, és nem ihatsz alkoholt. De a száraz évszakban amúgy sincs szúnyog.
Előzmény: bucibá (219)
bucibá Creative Commons License 2004.01.07 0 0 224
Tudtommal 10 nap, nem?
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 223
Nem vagytok késésben a védőoltással?
Előzmény: bucibá (222)
bucibá Creative Commons License 2004.01.07 0 0 222
Nos az indulás ha minden sinen Jan. 18.-a
Két hét Al. Húúúú de várom már hogy fotózhassam.
Előzmény: satine (216)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 221
Bankkártyával nem mentek semmire. Iszonyú az elmaradás a mi fogalmaink szerinti civilizációtól. Az esős évszak már véget ért, nappal 32, éjjel 24 fokra számíthatsz. USD rulez. Legyen apród is, mert rögtön a reptéren is baksis reményében felkapják a bőröndödet és viszik a buszhoz. A zöldhasút mi a szálodában váltottuk. Hasmenés ellen javallott a szállodában is töményet inni. Szafarira mi magánszervezésben mentünk féláron az utazási irodához képest. Malária elleni tablettát is írassatok fel, amikor a sárgaláz elleni oltásra mentek. Megelőzés céljából szedjétek.

Jó utat!

Előzmény: bucibá (219)
satine Creative Commons License 2004.01.06 0 0 220
Húha,
H.G. segíts!
Szerintem itthon nem szabad befizetni a programokra, egy ok miatt: sajnos Kenyában a nagytöbbséget elkapja az ún. "Mombasa-expressz",
ami, ne tagadjuk, egy elég erős hasmenés...
Volt, akit elkapott, és ezért nem ment el szafarizni... pedig itthon befizette.
Én mindig azt tartom, érkezzünk meg, fedezzük föl a szálláshelyünket, egy piciny darabját az országnak,
és aztán döntünk, hogy mit szeretnénk még látni....
De ez a ti döntésetek!
Előzmény: bucibá (219)
bucibá Creative Commons License 2004.01.06 0 0 219
hello Hermione!

Nos ami érdekelne... nagy hirtelen :-)
Kint jóbb-e lekötni a safari túrákat v. itthon?
USD EU v. kártyával járunk jobban?
Nagyon meleg lesz? :-)

köszi: b.

Előzmény: Hermione_Granger (215)
satine Creative Commons License 2004.01.06 0 0 218
Gondolom szállás, kaja, ilyesmi...
Jól vagy?
Előzmény: Hermione_Granger (215)
satine Creative Commons License 2004.01.06 0 0 217
Gondolom szállás, kaja, ilyesmi...
Jól vagy?
Előzmény: Hermione_Granger (215)
satine Creative Commons License 2004.01.06 0 0 216
Hú, mi nem itt voltunk,
de ismerős, megnézem az "emlékeimet",
mi a Bahari Beach Hotelben voltunk.
Mikor indultok?
Előzmény: bucibá (214)
Hermione_Granger Creative Commons License 2004.01.06 0 0 215
Milyen információkra gondolsz?
Előzmény: bucibá (214)
bucibá Creative Commons License 2004.01.05 0 0 214
Satine!

Meglett a helyszin a "telelésre"
Coral Beach Hotel 3*
Van egy jó áron hirdetett last minute útjuk.
Oltásra a napokban megyünk, ha a melóm engedi.
Van valami infótok a közép afrikáról?
Nem mindha nem olvastam volna mindent végig amit lehetett, de minden érdekelne.
Úgy izgulok....-)

by: b.

satine Creative Commons License 2004.01.04 0 0 213
Jövő hét pénteken (9-én) a Klub Rádió (95.3) GO! utazási magazinban 10.00-12.00 óráig éppen a lenti témáról kérdezik meg az illetékes szakembereket. Azaz, hogy az EU csatlakozás után hogyan reklamálhat az utazó, mit kell tennie az irodának, stb.

satine Creative Commons License 2003.12.31 0 0 212
Boldog új évet Kenya-topicosok!!!!
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.12.16 0 0 211
Ha sok frangipani-bokor van a kertben, és lehet kapni Jumbo Prawn-t, akkor bármelyik jó :)))
Előzmény: bucibá (210)
bucibá Creative Commons License 2003.12.15 0 0 210
Még nincsen biztos pont... informálódunk erőssen és jövő héten megyünk oltani. Tudsz valami jót?
Előzmény: satine (209)
satine Creative Commons License 2003.12.12 0 0 209
Ez már tuti?
merre, melyik szállodába?
Előzmény: bucibá (208)
bucibá Creative Commons License 2003.12.12 0 0 208
Mi megyünk január eleje magasságában.
satine Creative Commons License 2003.12.03 0 0 207
A tengerek hőmérséklete mostanság:

http://www.ssec.wisc.edu/data/sst/latest_sst.gif

Ezt egy másik topicon Marcipánnyuszi ajánlotta,
de Neked is jól jöhet!
M.

Kösz, Marcipánnyuszi!

satine Creative Commons License 2003.12.03 0 0 206
Mi sajnos nem...
De szponzorok keressenek! :))
Előzmény: Hermione_Granger (205)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.12.03 0 0 205
Mostanában indulnak a szervezett utak, előbb-utóbb biztos lesz itt olyan, aki éppen megy, vagy jön.
Előzmény: bucibá (204)
bucibá Creative Commons License 2003.12.02 0 0 204
volt valaki mostanában az igéret földjén?
satine Creative Commons License 2003.11.24 0 0 203
Ja, a ngyobb műszaki cikkeket, az oké,
de egy kis vacak gépet?
Bár hol van itt az értékhatár?
Egy digit.gépet is, gondolom. Az más.ű
De úgy általánosságban "eyg fényképezőgépet" túlzásnak véltem.
Előzmény: Törölt nick (201)
satine Creative Commons License 2003.11.24 0 0 202
Hm??? Fényképező? Ez vicc?
Előzmény: Hermione_Granger (198)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.24 0 0 201
Befelé nem is lehet gond, hanem kifelé. Bele kell pecsételtetni az útlevélbe a mombassai repülőtéren a nagyobb értékű műszaki cikket. Úgyis vízumoztatni is kell, ez nem plusz fáradság.
Előzmény: Hermione_Granger (200)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.11.24 0 0 200
Tőlünk nem vették, de nem is hallottam ilyenről. Pedig volt, aki safarira komolyabb gépeket hurcolt magával állvánnyal, teleobjektívvel. Valahogy ők is bevitték az országba...
Előzmény: Boszka (199)
Boszka Creative Commons License 2003.11.24 0 0 199
Hát már nem emlékszem pontosan, hogy hol is olvastam erről, de egy másik afrika topicban igencsak sokan azt emlegették, hogy vigyázzni kell, mert a fényképezőgépet elveszik. Ámbár nem igazán bírom ezt elhinni...
Előzmény: Hermione_Granger (198)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.11.24 0 0 198
Ezt a fényképezőgép-elkobzást nem tudom hol hallhattad, de szerintem teljesen hülyeség.
Előzmény: Törölt nick (197)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.23 0 0 197
Sziasztok!

Tényleg már a reptéren elkobozzák a fényképezőgépet?
Szeretnék látni teljes élménybeszámolót képekkel...
Van vkinek esetleg, amit felrakna?
Mariska_xx beszámolóját nagyon vártam, de hiába...
Esetleg vki más?
Mennyiért lehet most kb. kimenni lastminute-ben 2 7re?

Üdv!

satine Creative Commons License 2003.11.21 0 0 196
Sziasztok, nagy a pangás errefelé...
No, de hátha benéz 1x valaki.
Nyitottam egy Zanzibár topicot, sajnos nem magamnak, bevallom, valaki, akit nagyon érdekel ez a téma...
Bár engem is érdekel, mindamellett, hogy nem biztos, ez elsz a következő úti cél... (anyagiak per pillanat).

Azért kérlek benneteket, ha valaki átruccant Zanzibárra, vagy valami infótok, kukkantsatak be oda, segítsetek utazó01 társunknak,
köszi!

satine Creative Commons License 2003.11.17 0 0 195
Szia, H.G., küldtem Neked mailt!
Előzmény: Hermione_Granger (194)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.11.17 0 0 194
Szia satine!

Milyen cicáid vannak? :) Nekem is van egy házi jellegű egérfogó macskám, de attól nyugodtan utazhatnék, mert eltartja magát hetekig :)

Hawaii jól hangzik, bár én inkább Dél-Kelet Ázsiát szemlélgetem egyre intenzívebben...

Előzmény: satine (191)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.11.17 0 0 193
Az a 190 ezres az normál ár két hétre. Tavasszal láttam kéthetest 140 körül is.
Előzmény: Boszka (192)
Boszka Creative Commons License 2003.11.15 0 0 192
Lehet hülye kérdés, de kb milyen árfekvésben található egy két hetes út?
Csak mert most láttam egyet 190.000-ért és máshol általában ez 1 hét szokott lenni.
Nem szeretném, ha otthagynának :o))
Előzmény: Hermione_Granger (188)
satine Creative Commons License 2003.11.14 0 0 191
Sziasztok,
bocsánat, hogy picit off leszek!

Szia, H.G.!
Nincs igazi nagy "szerelem",
még Zakynthoszon voltunk legutóbb,
gyönyörű volt,
de írni sem volt időm még oda sem; lakásfelújítás, és két pici cica miatt most az utazás szünetel... no meg dolgozni is kell valamikor...
Tul.képpen mindenhova mennék, most nincs egy kiválasztott cél... Bér talaán Hawaii mindig és örökre is az marad...
Kenya is annyira rég volt,
hm....

Örülök Nekedf,
majd figyelem azért, "merre jársz"!

Szia!

Előzmény: Hermione_Granger (190)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.11.14 0 0 190
Szia!!!
Tényleg de régen találkoztunk! :)
Mik az új szerelmeid? Marokkónál vagy Djerbánál vesztettem el a fonalat :)
Nálam jelenleg nincs úticél-keresési krízis, mert nem nagyon tudok menni semerre. Bár már nincs meg a visszahúzó pasi :)))
Előzmény: satine (189)
satine Creative Commons License 2003.11.13 0 0 189
Szia, H.G.!
Ezer éve nem futottak össze a szálak!
Mi zújs veled?
kenya még mindig?
Látod, azért még én is benézek,
bár vannak új szerelmek...
Veled?
Előzmény: Hermione_Granger (188)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.11.13 0 0 188
Már számítottam rá, hogy feléled a topic :)

Én december-januárban voltam, így a tavaszi időjárásról nincs közvetlen tapasztalatom. De mi is történhetne? Max. esik mindennap valamennyi eső, azt meg elég jól át lehet vészelni a koktélbárok fedett teraszán :)
A safari-parkok biztos akkor is üzemelnek, és esős évszakban még látványosabb is a növényzet, meg gondolom több az állat.
Szerintem akkor kell menni, amikor az embernek ideje van rá, nem érdemes függővé tenni az időjárástól.

Mi a Malév Air Tours-szal voltunk, korrektek voltak.

Előzmény: Boszka (187)
Boszka Creative Commons License 2003.11.12 0 0 187
Sziasztok!

Lehet egy kicsit korán kezdem el a tervezgetést, de én húsvétkor szeretnék menni Kenyába. Nekm akkor van 2 hét "kényszer szabadságom" :o)

Akkortájt milyen az idő ott? Érdemes akkor elmenni oda vagy inkább télen jobb? És melyik utazási irodát ajánlanátok?

Nekem már régóta nagy vágyam eljutni Kenyába csak a páromat kell még rávennem erre :o) És most, hogy olvasgattam itt a topicot egyre inkább látom, hogy szegénynek nem lesz sok esélye velem szemben :o)

Előre is köszi a segítséget

Hermione_Granger Creative Commons License 2003.08.05 0 0 186
Azt álmodtam az éjjel, hogy ülök a medenceparton, és egy fekete pincér hatalmas tál Jumbo Prawn-t tesz elém. Ez már elvonási tünet??? :)
satine Creative Commons License 2003.07.21 0 0 185
Mariskánk,
itt várjuk a beszámolót,
de már hetek teltek el!!!
Már el is felejtettél mindent?
Bennünket is?? :((
Előzmény: mariska_xx (182)
alyz Creative Commons License 2003.07.21 0 0 184
Sziasztok! Bele akarunk vágni egy lastminitbe, két hét múlva megynnénk Kenyába a barátnőmmel. (2 hét Bécsből az ASC-vel, coral-palm beach)
Viszont felmerült néhány kérdés bennünk, hálás lennék ha valaki ezekre felelne aki mostanában volt az ASC-vel arra:
-kell e oltás (1 napos szafarit is tervezünk) ha igen milyen(ek), vagy valami speckó gyógyszer esetleg?
-mi teljes ellátással mennénk, kont. reggeli és ebéd-vacsi menü - milyen a kaja, a menüt előre lehet ilyenkor választani? (a barátnőm nem eszik húst)
-Ja és milyen árban vannak az italok?
-visa elektron kártyát elfogadnak a szállodában (vagy valahol) vagy csak a dombornyomott hitelkártya jó?
-mit érdemes (és lehet is) hazahozni?
-meg még ha valamit fontosnak tartotok...

Előre is köszi az infókat:
Alyz

Hermione_Granger Creative Commons License 2003.06.25 0 0 183
>Na igen, nem szabad megfutamodni, de ha láttad volna...

Láttam... :)

>Kelet-Tsavo-t látogattuk meg, és ahhoz képest, mint amire számítottam sokkal, de sokkal jobb volt

Ez alapvetően szerencse kérdése. Tucatállat mindenhol van, de a komolyabbak elbújhatnak úgy, hogy napokig nem látni egyet sem. És a terület a Tsavo East-ben is elég nagy ahhoz, hogy ne lehessen keresztül-kasul bejárni.

>De még mesélhetnék....

És mi akadályoz meg benne? :)))

Előzmény: mariska_xx (182)
mariska_xx Creative Commons License 2003.06.24 0 0 182
Na igen, nem szabad megfutamodni, de ha láttad volna... de az is lehet, hogy én vagyok túl ijedős? :))
Egyébként én sem gondoltam volna, hogy a matatut kipróbálom... így utólag belegondolva elég húzós volt.
Egyébként Kelet-Tsavo-t látogattuk meg, és ahhoz képest, mint amire számítottam sokkal, de sokkal jobb volt. Az volt a legnagyobb élmény, amikor a buszunk előtt áthaladt egy elefántcsorda. Kicsiket is láttam. Közülük egy elég rendesen megindult felénk, és nekünk tolatni kellett.
A másik fantasztikus dolog az volt, amikor 8 méterre tőlünk, szemben állt egy kafferbivaly. De még mesélhetnék....
Előzmény: Hermione_Granger (179)
mariska_xx Creative Commons License 2003.06.24 0 0 181
Sok sikert hozzá!
Én ezzel az irodával voltam: http://www.conquest.hu/
Előzmény: sexon (180)
sexon Creative Commons License 2003.06.21 0 0 180
Szervusz!

Én pont most szeretném meggyőzni a barátnőmet, hogy mindig is ott akart nyaralni!
Elmondanád melyik irodával utaztál?

Előzmény: mariska_xx (178)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.06.19 0 0 179
Nem szabad azért megfutamodni a beach boy-októl, el lehet azt viselni kellő határozottsággal. A matatura mi nem vállalkoztunk, ennyire testközeli élményekre én nem vágyom... Szeretem az élet sűrűjét, de a testi kontaktusnál szeretem megtartani a határokat...
Hol voltatok safarin?
Előzmény: mariska_xx (178)
mariska_xx Creative Commons License 2003.06.19 0 0 178
Egy kis összefoglalás:
Hol is kezdjem... Szóval összességében véve hatalmas élmény volt ez a nyaralás. A szervezés és a tájékoztatás elsőosztályú volt, az utazási irodára nem lehet panasz. Nagyon tetszett a szálloda (Coral Palm), a parkja egyszerűen meseszép volt. Az pedig, hogy a parkon belül akárhova mehettünk, külön tetszett. Sajnos nem tudtunk elmenni 2 napos szafarira az idő rövidsége miatt (majd jövőre). Viszont az 1 naposon is, oroszlánon kívül mindent láttunk.
A megdöbbentő élmények közé tartozik viszont az, amikor első napon lementünk a partra... Csodálkoztunk, hogy senki nincs arrafelé, de elindultunk. Alig értünk le, a beachboyok úgy ránkrepültek, hogy jóformán futnunk kellett visszafelé. Ugyanez volt a helyzet, amikor a szálloda területén kívülre mentünk. Egyszerűen félelmetes... Nem hagytuk ki a matatut, a helyijáratot :)) sőt, megnéztük hogyan élnek igazából ott az emberek. Gyengébb gyomorral rendelkezőknek ezt nem ajánlom.
Aki pihenni akar, annak fantasztikus ez a hely, nem lehet látni egyetlen egy siető embert sem, a helybéliek nyugalma átragadt rám is. Annyira, hogy még mindig képtelen vagyok visszarázódni...
Na, ki kell derítsem, hogyan tudok ide képet betenni, aztán kaphattok azt is :)) Meg azért írok még.
Előzmény: Hermione_Granger (177)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.06.16 0 0 177
Na csak szorgalmasan, szorgalmasan! :)))
Előzmény: mariska_xx (176)
mariska_xx Creative Commons License 2003.06.16 0 0 176
Sziasztok!
Hazaértem... Azt sem tudom, hol kezdjem a mesélést. Most körülnézek, mi történt itthon a cégnél, amig távol voltam, aztán összeszedem magam, és élménybeszámolok.
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.06.11 0 0 175
Satine-nek igaza van, képeket is kérünk ide, ha tudsz! :)
Érezd jól Magad, irigyellek egy kicsit.
(Nem is kicsit...:)
És a majmokkal vigyázz!
Előzmény: mariska_xx (173)
satine Creative Commons License 2003.06.10 0 0 174
Szerintem ne csak magánban!!
Engem minden érdekel!
Jó pihit neked, és örülök, hogy jól érzed magad ott!!!
Előzmény: mariska_xx (173)
mariska_xx Creative Commons License 2003.06.10 0 0 173
Hogy hooool?
Eppen Mombasabol irok nektek!!!!!
Fuuuuuuuuu nagyon jol erzem magam!! Nagyon jo idonk van, estenkent egy kicsi eso, ami eppen jo, kb 15 percig tart. Rengeteg majom a kertben, ma teknosbekat tartottam a kezemben, meg kameleont, bejartunk eleg sok mindent. Igaz, nehez elindulni, mert a helyiek egy-ket csoportja olyan eroszakos, hogy alig lehet toluk szabadulni. Ha hazaerek, akkor reszletesen beszamolok nektek mindenrol, ha erdekel, de abban mar most biztos vagyok, hogy ide meg visszajovok. Ha valaki igenyt tart ra, akkor maganban meg kepekkel is szolgalhatok :)))
Nos, en most el is indulok egy kis koktelt szurcsolgetni.
Előzmény: satine (172)
satine Creative Commons License 2003.06.08 0 0 172
Nem hiszem el!!
Hol vagy??
Előzmény: mariska_xx (171)
mariska_xx Creative Commons License 2003.06.05 0 0 171
Hát akkor felhozom a topikot...
Sokadszori módosítás után, (járattörlés, meg hasonlók) bizton állíthatom, hogy végre-valahára szombaton indulunk. Majd visszaérkezésem után mesélek, jóóóó? ;))
satine Creative Commons License 2003.05.23 0 0 170
És? Sikerült? tervezed? Vagy még álom?
Előzmény: erika.83 (169)
erika.83 Creative Commons License 2003.05.23 0 0 169
Hűű. Mindig is egy Kenyai nyaralásról álmodtam.
satine Creative Commons License 2003.05.21 0 0 168
Ja,
bocsánat,
most szanaszét vagyok,
assszittem, onnan már haza.. :)))

Jó utat!!!
Addig még írsz, ugye?
Aztán meg fotók - elvégre!!!!!!!!!!!

Előzmény: Hermione_Granger (167)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.05.21 0 0 167
Hova, hova, hát egyszer már kiderítetted!!! :)
Sri Lankára, a jövő héten indulok.
Előzmény: satine (166)
satine Creative Commons License 2003.05.20 0 0 166
Hova mégy már megint????
Még nem írtam privátban,
mert kitolódott egy könyv,
amit a figyelmedbe akartam ajánlani,
és itt nem merem, merthogy reklám-etikett meg ilyenek,
én ki voltam akadva,
iGAZ TÖRTÉNET,
MAJD MEGÍROM,
MIKOR ÉS HOL.

sZÓVAL HOVA UTAZOL????

Előzmény: Hermione_Granger (164)
mariska_xx Creative Commons License 2003.05.20 0 0 165
Sziasztok!
Nem tudom, figyeltétek-e a híreket, de állítólag feltűnt ugyanaz a terrorista, aki annak idején 98-ban felrobbantotta a követséget és valami szállodát Kenyában. Pár nappal ezelőtt az angolok leállították járataikat, amik oda indultak volna. Eléggé kétségbe vagyok esve, most hogy már ennyire közel van az indulás, nehogy én is így járjak. Mert akkor elég keményen bebukom ezt az utat.
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.05.19 0 0 164
Igen én szoktam kérdezni, jól emlékszel!!! De még nem kaptam meg a leveledet... :(
(Igyekezz vele, mert egy hét múlva külföldre távozom...)
Előzmény: satine (163)
satine Creative Commons License 2003.05.16 0 0 163
Szia, H.G.!
100x gondolok rád,
ha nem keverlek valakivel,
bocsi, ha mégis...
ugye, Te szoktad kérdezni, hogy nőknek/lányoknak mennyire biztonságos bizonyos ország?
Majd megmagyarázom, hogy miért kérdezem,
majd privátban;
de lehet, hogy rosszul emlékszem,
akkor bocsi,
:)))
Előzmény: Hermione_Granger (156)
digw Creative Commons License 2003.05.16 0 0 162
Helló,

a Club Classon pontosan 3 cm-el nagyobb a lábhely, ami nem nagyon sok. A 33 kg poggyász viszont már sokat jelenthet, különös tekintettel arra, hogy a Mombasa-i repülőtéren nem csak a feladott csomagokat mérlegelik, hanem a kézipoggyászt is. Mi elég sok mindent bevásároltunk :), de még így is belefértünk a 23 kg-os súlyhatárrba (1-2 kg túllépésért még nem nyafognak). Szerintem összeségében nem éri meg a Club Class, de persze ezt csak Te döntheted el.

A gép estefelé indult, és hajnalban érkerztünk meg. A repülőtéren az ASC szervezett egy welcome drink-et, és egy kis műsort eredeti táncosokkal. Na itt először komolyan megijedtem. A táncosok ugyanis alapvetőleg népvisetnek tűnő öltözékben voltak (tollak, gyöngyök, stb), de ehhez különböző neonszínű kiegészítőket viseltek (poló, rövidnadrág). Ijedstégem oka az volt, hogy féltem, hogy az egész utazás ilyen giccsparádéba fog fulladni, de szerencsére ez nem így lett.
Kb 1 órára a repülőtéren ragadtunk (elromlott a busz, ami értünk jött, és vártunk még egy újat tudtak keríteni), ezalatt a táncosok táncoltak. Mókás volt, hogy a táncosok kb 10 percnyi produkcióval készültek, és ezt ismételgették egyre kisebb lelkesedéssel, majd megunták, beültek egy kisbuszba és elmentek.

Mombasán kb 4-szer mentünk keresztül, ennél lepukkantabb várost nehéz elképzelni. Ha utazok, akkor nagyon szeretek helyi településeken mászkálni, de Mombasa sajnos semmilyen vonzerőt nem ébresztett bennem. Egyébként, ha jól emlékszem ASC-s busszal be lehetett menni ingyen is, de a taxi sem túl drága. A szállodák mellett volt egy kis bevásárló falu, meg 2-3 km-re egy másik kis falu, azokban többször voltunk. Ezek a faluk a túristákból élnek, nagyságrendekkel több pénzt keresnek, mint a máshol élők, de még így is döbbenetes mértékű a szegénység. A szállodák örzött területén kívül sötétedés után nem ajánlott közlekedni.

Más:
Mindenütt alkudni kell, sokat (kivéve a szállodákat, bár néha ott is lehet). Az árusok nyitó árai kb 10-szerese a valódi áraknak. Első vásárlásunk alkalmával 30USD-ról lealkudtuk egy szobor árát 18-ra, amit aztán a szálloda saját ajándékboltjában (ami még mindíg nem a legolcsóbb) 4 -ért láttunk. Tanulópénznek jó volt :). Az árusok kissé agresszivek, de azon kívül, hogy jól le akarnak venni, nem rosszindulatúak. Nekünk végül is az jött be, hogy az eladó nyitó árának kevesebb mint a 10%-át mondunk. Utána hosszasan megy az alkudozás (én nagyon élveztem). Nyugodtan ott is lehet hagyni őket, utánad mennek. Ha már nem jönnek utánad, akkor valószinűleg az árus utolsó ajánlatánál jobbat nem lehet elérni, ilyenkor vissza lehet menni, és meg lehet kötni az üzletet.

Üdv,
digw

Előzmény: kicsitommy (161)
kicsitommy Creative Commons License 2003.05.14 0 0 161
Akkor, jó lehetett nektek!
Láttam, a lastminute.hu-n, hogy be lehet fizetni Club Class-ra, 16.000. Ft-ot. Ez a repülőn ehy osztály, ami egy kicsit kényelmesebb, a honlapon az van írva, hogy extra lábhely, kétféle menüből lehet választani, 33kg poggyász...stb.
Ha jól tudom a gép este indul, nem? Akkor reggelre értetek oda?
Mombasa-ban voltatok? Oda, hogy lehet bejutni a szállodából?

Köszi: Tomi

Előzmény: digw (160)
digw Creative Commons License 2003.05.13 0 0 160
Sziasztok,

bocsi, hogy kicsit lassan, de megpróbálom összeszedni a válaszokat.

Hermione_Granger:
Egy orszarvút láttunk, sajnos kicsit messziről.

kicsitommy:
-Igen, az ASA gépével voltunk. Az ASA az ASC utazási iroda saját légitársasága, egy szép nagy Airbus A310-esük van. AZ ASC-ről és az ASA-ról bövebben az www.ascag.net címen lehet infót találni. A repülőút elég hosszú volt, ha jól emlékszem kb. 8 óra. Mi Economy Class-on mentünk :(, a kaja ehhez mérhető volt, elég volt, nem volt rossz, de különösebben jó sem. A hely nem volt túl sok, de engem nem nagyon zavart.
- Sajnos csak egy hétig voltunk, jobb lett volna kettő, de sajnos az üzlet közbe szólt....
- A szálloda az elvárásoknak teljesen megfelelő volt. Ha jól tudom kb 10-15 éve épült, óriási parkok és fák között. A szoba mérete két embernek megfelelő volt, naponta takaritották, légkondi (ezért külön fizettünk). A fürdőszobában enyhén sós víz folyt a csapokból (hogy semmilyen fertöző dolog ne telepedhessen meg a csövekben), ami tisztálkodáshoz tökéletesen megfelelő, de külön hoztak vizet fogat mosni minden nap, és inni sem lehet belőle.
- A Hotel Shanzu Beach is ehhez a lánchoz tartozik, ha jól emlékszem, tölünk (Palm Hotel) kb 300 méterre volt, kívülről ugyanúgy nézett ki mint a miénk, csak az ****-os a Palm pedig ***+-os (fogalmam sincs, hogy mi lehet a különbség a 4. * és a + jel között :) ). Itt egy kupacban van 4 szálloda (Coral, Palm, Shanzu, Paradise), egy közös nagy parkban. Van itt kb 6-7 étterem, 4-5 medence, bárok, mindegyik szabadon használható. Mi teljes panzióval voltunk (napi 3*svéd asztalos kaja), az italokért fizettünk, de minden olcsóbb volt mint itthon.
Ha van még kérdés szívesen válaszolok.

Üdv,
digw

mariska_xx Creative Commons License 2003.05.13 0 0 159
Több helyen is meg volt hirdetve ez az út, nemcsak ott.
Előzmény: kicsitommy (157)
kicsitommy Creative Commons License 2003.05.12 0 0 158
Szia digw!

Akkor ti gondolom egy bizonyos African Safari Airways-zel (ASA) mentetek! Milyen volt a repőülőút? (hány órás? kaja?)
Ugye?
Mi is szeretnénk egy ugyanilyen útra befizetni a nyáron. Last Minute-ban.
Remélem jó lesz! 2 hétig voltatok???
A szálloda milyen volt? A szobák?
Köszi, és előre is bocs a sok kérdésért, de mindent szerernék tudni! :)

A Hotel Shanzu Beach is ennek az irodának a "tagja"?
Valaki volt már itt???

Köszi: Tomi

Előzmény: digw (155)
kicsitommy Creative Commons License 2003.05.12 0 0 157
Sziasztok!
Mariska, azt a 149.000-es árat nem véletlen a www.lastminuteut.hu -n találtad???

Én is valami ilyesmit láttam valamelyik nap, és nem akartam hinni a szememnek. Ha jól emlékszem akkor a Coral/Palm Beach-ben volt a szállás...

Hello

Előzmény: mariska_xx (147)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.05.09 0 0 156
Nem baj, csak jöjjön még!!! :)

A Masai Marában híresen sok az állat, csak mivel messze van, és drága a repülő miatt, relatíve kevesebben mennek oda, mint a Mombassához közelebb esőkbe.

Mi láttunk nagymacskát: egy db. nőstény oroszlánt, kb. 15 méterről. Ezeket azért nehéz megtalálni, mert hajnalban vadásznak, aztán ha már meleg van, elhevernek a fűben, vagy a párducok fent a fán bújnak meg egész nap az ágak között.
A Masai Marában állítólag van orrszarvú is. Azt láttatok?

Előzmény: digw (155)
digw Creative Commons License 2003.05.09 0 0 155
Sziasztok,

tavaly, év végén voltam Kenyában (1 nappal a robbantás után indultunk - kicsit izgultunk).

Élményeim röviden összegezve: Nagyon jó volt, valamikor még vissza akarok menni.

Az ASC nevű utazási irodával voltunk (azt hiszem elég sokan értékesítik Mo-on az útjaikat, pl WinAir), teljesen profi volt a szervezés. Az áraik nagyon jók. Ennek szerintem az az oka, hogy saját repülővelgéppel viszik az embereket Bécsből, saját szállódáik vannak (6 vagy 7 db), saját kisbuszaikkal vittek mindenfelé, saját kis rerülővel vittek a szafariral, ahol saját camp-jeik voltak, egyszóval minden szolgáltatást ők adtak, amire egyáltalán felmerült az igény. A szállásunk a Palm hotelben volt, teljesen rendben volt. Egy óriási (bekerített, őrzött) parkban terült el (több más ASC szállodával együtt). Az egész terület akkora volt, hogy talán nem is sétáltuk be az egészet. A kaja jó volt, a szállodák/park komplexumon belül 4 étterem közül bármelyikben ehettünk.
Egy két napos szafarin voltunk a Masai Mara nemzeti parkban, nagyon jó volt, bár sajnos nagymacskákat nem láttunk, de azt hiszem, hogy azon kívül szinte minden jellegzetes állatot. Teljesen ledöbbentem attól, hogy a szafari alatt gyakorlatilag nem volt olyan pillanat, hogy ne lettek volna látótávolságon belül állatok, jóval kevesebbre számítottam.

Bocs, hogy kicsit hosszúra sikerült, de most bukkantam rá a erre a topicra, és végigolvasva, hirtelen előtört belőlem az összes emlék, és úgy tűnik, hogy a kezemen keresztül akar kijönni belőlem...:)

Üdv,
digw

Hermione_Granger Creative Commons License 2003.05.07 0 0 154
Akkor biztos szökőár volt :(
Előzmény: Glober (153)
Glober Creative Commons License 2003.05.07 0 0 153
Szerintem csak tengeröböl van. Lásd még:
http://www.go2africa.com/kenya/mombasa/default.asp?accomm=5#map
Előzmény: Hermione_Granger (152)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.05.07 0 0 152
Nincs ott valami tölcsértorkolat, ami mentén kanyarog fel az út a Tsavo East/West felé? Vagy az csak tengeröböl? Meg kéne nézni egy térképet...
Előzmény: Glober (151)
Glober Creative Commons License 2003.05.07 0 0 151
http://allafrica.com/kenya/
Mondjuk azt írják, kb. 28 halott van (és 150.000+ menekült + 1m+ érintett ember) és nyugaton van áradás. Lehet, hogy nagyon rossz a memóriám, de Mombassa környékén nem emlékszem folyóra-tóra, ami áradást tudna okozni.
időjárás:
http://www.concierge.com/mombassa/weather/
Előzmény: mariska_xx (150)
mariska_xx Creative Commons License 2003.05.07 0 0 150
Mentem volna már! Áprilisban egyszer elfogyott a hely, aztán 25-én törölték a járatot. Májusban viszont nincs 1hetes út, 2 hétre meg most nem tudok elmenni. Viszont júniusban!!!
Ma reggel azt hallotta egy ismerősöm a rádióban, hogy Mombasában 2 hete zuhog, és 200an haltak meg ez miatt! (??)
Most megint webkamerát keresgélek Mombasa környékén, hátha van... Tanzániában már találtam, de az kevés.
Előzmény: satine (148)
satine Creative Commons License 2003.05.06 0 0 149
Bagandre!!! Nem akarok negatívumokat soha!!!!! Bocs, ha néha vannak;
de ezek a topicok arról szólnak, hogy figyelmeztessük egymást erre-arra, amire pedig figy., az ugye többnyire a negatívum.
De nem szeretném, ha ez társulna a nevemhez... Ugye nem?!
Előzmény: Bagandre (142)
satine Creative Commons License 2003.05.06 0 0 148
Jaj, ne viccelj!!!
Már nem tudlak követni!
Te még itthon??
Mért nem mégy?

A párom ezt meg ne lássa,
mert máris csomagolná a még kis em csomagolt ruháit...
Mert Kenyába 1szerűen el kell menni!!!!!
Csomagolj már, mire vársz?!

Előzmény: mariska_xx (147)
mariska_xx Creative Commons License 2003.05.06 0 0 147
Mariska csak júniusban megy :((
Viszont nem akar valaki 20 napot Kenyában tölteni 149ezerért?
Előzmény: satine (145)
satine Creative Commons License 2003.05.06 0 0 146
Mikor leszel már megint Egyiptomban????
na megyek, nézem...
Kérdés???
Előzmény: Bagandre (142)
satine Creative Commons License 2003.05.06 0 0 145
Hát komolyan mondom, hogy pezsgőt bontok a tiszteletetekre, annyira aranyosak vagytok...
Én mától itthon,
de nézzük a mi Mariskánkat Kenyában...
Előzmény: Bagandre (142)
mariska_xx Creative Commons License 2003.04.30 0 0 144
Na, ezt jól megcsináltam, ,akár ezt is iderakhattam volna: http://www.conquest.hu/akcio.htm#
Előzmény: mariska_xx (143)
mariska_xx Creative Commons License 2003.04.30 0 0 143
Itt láttam:
http://www.conquest.hu/uticelok/index_afrika.htm
és keresd az akciós utak között.
Előzmény: Bagandre (140)
Bagandre Creative Commons License 2003.04.30 0 0 142
HG,
ez talán a jobbik eset, ha a sorrend úgy alakul, mint nálad...:-) sose legyen rosszabb!

egy kicsit én is irigylem Satine-t, no de lesz ez még fordítva is, amikor ő itthon lesz, én meg Egyiptomban!:-) de remélem, hogy jól érzi magát és jó kis élménybeszámolót kanyarint (negatívumokkal együtt természetesen!)..:-)

Hermione_Granger Creative Commons License 2003.04.30 0 0 141
Nálam sem a pénz hiánya az elsődleges akadálya az utazásnak (csak a másodlagos) hanem a munkahely. Amire meg azért van szükségem, hogy legalább néha tudjak utazni :)

Satine ezek szerint már elment. Szegényke, hogy süthet a nap ott Djerbán! :)))

Előzmény: Glober (139)
Bagandre Creative Commons License 2003.04.30 0 0 140
Mariska, melyik irodánál láttad ezt az akciós arubai utat ennyiért?? bocsi, hogy még mindig OFF-topic, de nagyon érdekelne...:-)
Glober Creative Commons License 2003.04.30 0 0 139
Hermione: érdemes körülnézni repjegyek tájékán mindenesetre, azon múlik az egész utazás. Normál turistaéletet éltünk, és a 10 nap összesen fejenként 750 USD-ből kijött (amiből 450 USD a repjegy volt). Persze a szabadságok megint más problémát jelentenek :) ill. :(
Előzmény: Hermione_Granger (138)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.04.29 0 0 138
Azt hiszem nem a szándék hiánya tart vissza egyikünket sem Malajziától:)
Még csak nem is a vírus...
Tényleg Satine, Ti mikor is mentek Djerbára, holnap?
Előzmény: Glober (135)
Glober Creative Commons License 2003.04.29 0 0 137
Atipus: semmi. Malajziában csak behurcolt esetek voltak eleddig, egy-két ország lakosságát már jó ideje kitiltották, elég nagy felzúdulást keltve (Kina, HK, stb.). A repülőtereken elvétve látni maszkosokat, a városokban abszolút nem. Malajziában néhány éve volt egy másik komolyabb járvány, feltehetőleg ennek következtében felkészültebbek voltak. Pl. náluk nem látsz az utcán nővéri ruhában flangálókat (fertőzés!!), elfogadható európai higiénával találkozni, stb. Jelenleg Malajzia biztonságosabb, mint Kanada :)
Előzmény: satine (136)
satine Creative Commons License 2003.04.28 0 0 136
Az jó, csak mi van az atipusossal?
Bocs,
de manapság ez is bekever...
Előzmény: Glober (135)
Glober Creative Commons License 2003.04.28 0 0 135
Sziasztok,

kicsit talán offtopic leszek, de hadd ajánljak én is országot: Malajzia. Csak a repülőjegyet kell kifogni, a gyenge forint-usd kereszt miatt viszont iszonyú olcsóság van kint (4 csillagos szoba 7000 huf körül, belföldi repülők 3-10000 huf körül, kaja 3-600 forint körül, luxusabb helyen 1-1500 forint körül). Ha tehetitek, tessék azonnal indulni :)

üdv,
Glober

Előzmény: mariska_xx (134)
mariska_xx Creative Commons License 2003.04.28 0 0 134
Mostanában azért elég sokat böngésztem az akciós utakat. És nagyon jókat láttam. Nagyjából a következő 10 évre be is programozhatnám magam.:))
Aruba nagyon szép hely, és ez az ár tényleg nagyon jó. És ezt az árat 2 irodánál is láttam.
Előzmény: mariska_xx (133)
mariska_xx Creative Commons License 2003.04.28 0 0 133
Azért, gondolom, mert ellátás nincs benne, azon bőven behozzák a különbséget.
Előzmény: Hermione_Granger (130)
mariska_xx Creative Commons License 2003.04.28 0 0 132
Június elsején. Időjárás is jobb, ráadásul le tudom adni a bevallásokat és a mérlegeket is. Így legalább nem kell idegeskednem 2 héten keresztül.
Előzmény: Hermione_Granger (131)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.04.28 0 0 131
És mikor máskor utazol?
Előzmény: mariska_xx (129)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.04.28 0 0 130
Az gyanúsan olcsó...
Előzmény: mariska_xx (129)
mariska_xx Creative Commons License 2003.04.28 0 0 129
Még nem utaztam, másik dátumot választottam. Kérdés: láttam most egy utat Arubára, repjeggyel, szállással 186éért. Ez nagyon barátinak tűnik. Nem kell valakinek?
Előzmény: Hermione_Granger (128)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.04.22 0 0 128
Hát a hallgatásából ítélve talán már el :)
Előzmény: satine (127)
satine Creative Commons License 2003.04.18 0 0 127
Jó, csíkok...
Ízletes volt.
De a fűszerezésre nem emlékszem...
Mariskánk elment már????
Előzmény: Hermione_Granger (126)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.04.18 0 0 126
A krokodilt tényleg nyárson hozták nekünk is! Csak kocka helyett csíkok :)
Előzmény: satine (125)
satine Creative Commons License 2003.04.16 0 0 125
Úgy rémlik, a krokodil inkább amolyan kockára vágott, nyársra húzott hús volt,
de ebben nem vagyok biztos.
Rég volt.
De finom volt.
Akkor lehet, hogy ezt a J.P-t is ettem, a neve is ismerős volt, csak nem tudom, melyik fogás volt...
Balin pl. lefotóztam a kajákat is,
de ez azért túlzás, szerintem is...
Előzmény: Hermione_Granger (124)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.04.16 0 0 124
A Jumbo Prawn az olyan 10-15 cm hosszú rák volt, grillezve, és egész sok volt hasznosítható belőle. Úgy emlékszem valami szósz volt hozzá, vagy talán fűszeres vaj? Nem tudom már. És általában sült krumplit kértünk hozzá külön.
A krokodil is grillezve volt, a pincérek elmondása szerint a fiatal példányok farkából származik a hús.
Előzmény: satine (123)
satine Creative Commons License 2003.04.15 0 0 123
Az meg miféle rákocska volt?
sajnos már azt sem tudom, a krokodilt hogyan készítették el, de amúgy kellemes volt...
Előzmény: Hermione_Granger (122)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.04.15 0 0 122
Igen, krokodilevés is ott volt. Nem rossz, egyszer meg lehet enni.
Meg többször is. De a Jumbo Prawn jobb. :)
Előzmény: satine (121)
satine Creative Commons License 2003.04.14 0 0 121
Meg krokodilt. Ugye itt volt a krokodilfarm-látogatás, plusz krokodilzaba? Meg kell kóstolni!
Előzmény: Hermione_Granger (120)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.04.14 0 0 120
Mariska! Zebra-steak-et ne felejts el enni!!! :)))
Előzmény: satine (119)
satine Creative Commons License 2003.04.11 0 0 119
Hát akkor mindent bele!
Tudod már, melyik hotelben leszel?
Előzmény: mariska_xx (117)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.04.11 0 0 118
Egy kis zápor szerintem kifejezetten jót tesz, nagyon jó lesz a levegő tőle, és a Frangipáni illata sokkal erősebben érezhető :)
Amikor én voltam, akkor csak egyszer-kétszer esett egy pici eső, ami arra jó volt, hogy be lehetett menekülni valamelyik bár teraszára koktélt inni:)))
Előzmény: mariska_xx (117)
mariska_xx Creative Commons License 2003.04.09 0 0 117
Ma pl 31 fok volt és napsütés.
Azért néha van egy kis zápor, de az nem gond.
Előzmény: satine (116)
satine Creative Commons License 2003.04.09 0 0 116
Használd ki!
És majd gondolj ránk!
mellesleg tényleg érdekel, hogy milyen lesz az időjárás (is).
Előzmény: mariska_xx (115)
mariska_xx Creative Commons License 2003.04.09 0 0 115
Ma visszahívtak az utazási irodától.
Közölték, van egy jó hírük: +2 napot tudnak ajánlani ezért a pénzért. Gondolom a repülőn nem volt a megfelelő időpontban hely.
Az egy hetes nyaralásból lassan 1 hónapos lesz.
Előzmény: Hermione_Granger (114)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.04.09 0 0 114
Én ezt a 167ezres kéthetest választanám a helyedben, láttam én is az ajánlatot tegnap. Csak sajnos az én munkahelyemen nem nagyon létezik olyan, hogy két hét szabadság :(
Előzmény: mariska_xx (110)
Glober Creative Commons License 2003.04.09 0 0 113
satine: Kicsi a világ :) Az említett személy nem én vagyok, őszintén szólva nem is igazán volt szimpatikus a hozzáállása illetve viselkedése. A hotel nevével most bajban vagyok, de mintha mi is a South Beach-en lettünk volna. Mivel az idegenvezetés tragikus volt, mi is inkább a különutakat választottuk (Shakaland és Lesotho kivételével), saját vacsival (egyszerűen kötelezőnek érzem a helyi ételeket enni, kerül esetleg fertőzésbe, amibe kerül:)
Előzmény: satine (111)
mariska_xx Creative Commons License 2003.04.08 0 0 112
Igen, a szurkolás az feltétlenül segít.
Túlvagyok egy pár idegrohamon, már megnyugodtam, 99%, hogy 25-én megyünk. Igazából már az esőtől sem félek, mert azt már tudom, hogy ezek amolyan pár órás záporok. És az is igaz, hogy van néhány szabály, amit be kell tartani és akkor nem lesz baj. Gondolok itt az állatokra, meg néhány más eü-vel kapcsolatos dologra.
Előzmény: satine (111)
satine Creative Commons License 2003.04.08 0 0 111
Üdv a fedélzeten!!!!!!!!!!!!
Mi is azon a gépen voltunk! Jó volt átrepülni Bp-t fölött, és elmenni Varsóba, ugye?! :))
Oké, akkor abszolút egyszerre voltunk, ad abszurdum lehet, hogy még beszéltünk is... Akkor volt kint a Kiss Róbert Richárd is, hacsak nem Te vagy... Mi csak ketten voltunk, úgy értem, nem társasággal, nem fizettünk be a közös vacsira sem, inkább mentünk éttermek után, és nagyon sokat mászkáltunk, többnyire kettesben. Mi a South Beach-ben laktunk, ez volt a 4*-os, és tökéletesen megfelelt.

1000 bocsánat a Kenya-váróktól!!!!!

Lopásról mi is hallottunk, de mi óvatosak voltunk, a rácsozott ablakok, magas kerítések üvegtörmelékkel a tetejükön pedig engem inkább Mombasában rettentettek el, talán mert ott hamarabb szembesültem ezekkel.

Kedves Mariska, a döntést neked kell meghoznod, Te tudod, mit bír el a kassza. Az időjárást több helyen is meg tudod nézni, sőt előre le tudod kérni két hétre.
Amikor mi kint voltunk, nekünk azt mondták, hogy április már a monszun időszaka, az esős évszak, olyankor nincs túl sok külföldi, és ezért mennek le az árak is, mert azzal riogatják önmagukat, hogy a lápos, mocsaras vidékeken ilyenkor szaporodnak el a maláriás szúnyogok. De én úgy gondolom, hogy ti nem valami istenhátamögötti mocsárba akartok menni, úgyhogy ez nem lehet vészes.
Az időjárás meg nézőpont kérdése. Lehet, hogy odamégy, és tökjó idő lesz... Szurkolunk neked!!! Az segít???
Ja, ablakot, erkélyajtót soha ne hagyj nyitva, ha elmégy, résnyire sem! 1x valszeg a parfümöm illatára semmi perc alatt beköltözött a fürdőszobánkba egy darázs - micsoda is az? --- szóval rengeteg darázs, na. A majmok meg 1x csak jönnek, másznak az erkélyeden, és eléggé mohók, tehát ha etetnéd, véletlenül is megkarmolhat egy picit. Nálunk végiggyalogoltak a kiteregetett ruhákon, mi gyorsan beszaladtunk a szobába, és az üvegajtón át figyeltük, amint mindent felfaltak, ami az erkélyen volt. Jól mulattunk azon, hogy most ki is van bezárva tul.képpen. Jópofa volt.
Mi mind a 2 helyre szívesen visszamennénk! Mármint Dél-Afrikába és Kenyába is.

Előzmény: Glober (106)
mariska_xx Creative Commons License 2003.04.08 0 0 110
Most találtam egy 2hetes utat, ami csak 167ezer/fő és ebben benne van egy egynapos szafari és még +3 nemtommilyen program. Én azért szerencsés vagyok a munkát illetően, mert nem kell senkitől szabadságot kérnem :)) de biztosan nem lennék nyugodt, mert a szerencsémet ismerve biztosan pont ebben a két hétben lenne valami gikszer. És onnan nem szeretnék telefonon ügyeket intézni 996+áfáért percenként.
Előzmény: Hermione_Granger (108)
mariska_xx Creative Commons License 2003.04.08 0 0 109
Igen, hasonlóra, csakhogy ma telefonáltak vissza, hogy repjegy csak busines class-ra van, ami +50e/fő. És mivel anyukámat vinném jutalomüdülésre, ez +kiadásnak (mármint nekem) sok lenne. Most még kutatok, hátha van pénteki járatra hely, mert a következő, amit ajánlani tudnak, az 25-én lesz, és csak 2 hetes turnusra az utolsó két hely van. Engem ez a 2hét idegesít a legjobban. NEM TUDOM MI LEGYEN!! Pedig már nagyon be vagyok sózva...
Előzmény: Hermione_Granger (108)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.04.08 0 0 108
Láttam ma egy 144ezer Ft-os last minute ajánlatot bécsi indulással, teljes ellátással 4*-osban, pénteken indul. Ilyesmire mész Te is?
Mindig kísértésbe esem, hogy fogom a bankkártyámat, két bikinit meg egy naptejet, beülök a kocsiba és meg se állok a repülőtérig...
Kár, hogy nem ilyen egyszerűen megy :(
Előzmény: mariska_xx (107)
mariska_xx Creative Commons License 2003.04.08 0 0 107
Köszönöm az infókat, pont ilyesmire gondoltam. :))
Előzmény: Glober (106)
Glober Creative Commons License 2003.04.07 0 0 106
satine: ja, még visszatérve Durban-re (ha már Kenya topic, ugye, mindig RSA-ról beszélünk :)), mi a Malév-sztrájk idején voltunk kint, így aztán Varsón keresztül jöttünk haza...
mariska_xx: nehéz ezt így összefoglalni néhány mondatban, ha az idő nem csapnivaló, biztosan nagyon jó lesz :)) Szafari kötelező, nagyon nagy élmény, én Tsavo-ban voltam csak, / Massai falu látogatás is érdekes / Mombasa-ban: Jézus-erőd, piacok (kisérettel!), fafaragó falu (ez kijjebb esik), krokodilfarm / tengerparton: búvárkodás (pipás is, korallok között, kb. 1-2 méteres vízben), esetleg mélytengeri horgászat (ezt nem próbáltam) / saláta, víz, vízzel öblített zöldségek nagyon kerülendőek / majmokkal kontaktus kerülendő, ne adj nekik enni (fertőzésveszélyes számodra) / ablakokat ne hagyd nyitva (majmok) / agámák-gyíkok vannak mindenütt, nem veszélyesek, a legtöbbet úgy sem tudnád megfogni :) / tengerben mezítláb ne, cápabiztosak a szálloda környékén egyébként :) / első 1-2 nap ne vegyél semmit, csak tájékozódj, idővel esnek az árak :) / lehet barterezni baseball sapit, pólót, esetleg zoknit, mivel náluk nem ilyen minőségűek a textilek, érdemes is, kapsz érte festményeket, faragványokat, stb.
Talán ennyi jut eszembe hirtelen. Jó utat, fényképezőgépet, naptejet vinni, kezeket a paplan fölé :)
Előzmény: satine (103)
mariska_xx Creative Commons License 2003.04.07 0 0 105
Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy pénteken indulok Kenyába nyaralni. Átolvasgattam sokmindent itt a fórumon is. Valaki összefoglalná nekem tőmondatokban, hogy mire figyeljek, mire vigyázzak, hova érdemes elmenni, meg hasonlók? Egyedül az időjárás miatt vagyok kétségbeesve, úgy láttam, hogy ebben a hónapban túl gyakori a vihar és az eső.
Glober Creative Commons License 2003.04.07 0 0 104
Szia satine, én azt hiszem, Mombasá-ban elsősorban az a probléma, hogy a szállodák messze vannak a belvárostól. Nekem mindenesetre nem tűnt kriminális szempontból veszélyes helynek - de mondjuk a húspiac épülete a Köjálnál nemigen menne át :)
RSA/Durban: mi is mászkáltunk napközben, gyönyörű szép helyek vannak (a turisták által talán kevésbé látogatott botanikus kert, a lóversenypálya, vagy éppen a hegyoldal), de pl. éppen a Kenyából hazajövő járaton találkoztam magyarokkal, akiket a "golden mile"-on is kiraboltak. Összehaverkodtunk helyi (fehér) emberkével is, ő speciel pisztollyal mászkált, bár nagyvonalakban biztonságosnak tartotta a várost, Johannesburggal ellentétben. Mondjuk a szállodasor mögött feltűnő volt a 2 centi vastagságú rácsozat szinte minden utcafrontos bolton. De nem akarok senkit sem megrémiszteni, 2 éve ez volt, azóta akár javulhatott is a helyzet :)
Előzmény: satine (103)
satine Creative Commons License 2003.04.04 0 0 103
Bár nem én vagyok a topic-gazda, a magam részéről örülök, hogy jelentkezél, végre egy új színfolt!
Mi már legalább 5-6 évvel ezelőtt voltunk, úgyhogy azóta változni kellett egyszerűen dolgoknak, mert a világ csak halad előre, a turizmus is csak fejlődik.
Velünk akkor egy jófej srác volt, gyakorlott és rutinos idegenvezető, és ő óvott minket, mi pedig hittünk neki inkább, csak taxival, ill. szervezetten közlekedtünk. Belegondolva, Mombasa belvárosa nappal egy normális, átlagos afrikai belvárosi képet mutaott, viszont a külváros és bizonyos sikátorok nem voltak valami barátságosak.
Utólag úgy érzem, hogy bátran bemehettünk volna nappal egyedül is a városba bóklászni, de ezt nem tettük meg.
Ismerőseim voltak egy éve, ők azt mesélték, hogy új dolog van felvirágzóban, a szállodából feketén, de mégis szervezetten indítanak bevásárlótúrákat, tehát autóval bevisznek 4-5 embert valami üzlethez, ahol tudsz venni ásványvizet, üdítőt, ilyesmit. Mi is megálltunk annak idején szervezetten egy ilyen üzlet előtt, nekem is mániám, hogy csak helyi ajándékokat hozok haza, tehát nem Milka-csokit (bocs, Milka), szóval valami helyi készításű magvakat, gyümiket, fűszereket, rágicsokat, csokit, édességet, ez amolyan "szóróajándék". De azért az ásványvíz vásárlása nem tartozott a napi programhoz, mert a szállodában mindenünk megvolt, mi még söröztünk is, talán boroztunk is, és az utolsó este ittunk valami kis helyi töményet, már elfelejtettem, hogy mi volt, azt is, hogy milyen; pedig szedtük a malária-gyógyszert, amire nem lehet inni, de komolyan mondom, hogy semmi bajunk nem lett; bár az idegenvezető aggódott értünk, másokkal volt inkább egészségügyi gondja, nem velünk, szerencsére...

Amit pedig Durbanről írsz, azon végképp elszörnyülködtem!
Mi csak Durbanben voltunk, az a bizonyos első magyar charter... Nekünk is elmondták, hogy a szállodasortól két utcával már ne menjünk, hát mentünk, jóval-jóval lejjebb és beljebb is, bebarangoltuk az egész várost, ez komoly, mert jelölgettük a térképen, hogy hol vagyunk. Volt olyan, hogy vasárnap hömpölygött velünk szemben a nép, és mindenki fekete volt, néha csak úgy megálltam, és néztem, ahogy árad a sok fekete, nagyon imádtuk, bár nagyon elfáradtunk, mármint a szemünk, mert akkora tömeg volt, bekeveredtünk a piacra is, valamilyen AIDs-elleni tüntetésre is. Volt, hogy már nem tudtuk, hol vagyunk, az első buszra felszálltunk, és addig mentünk, amíg valami ismerős környékre értünk, akkor leszálltunk. A párom még le is fényképezett, szőke nő a feketék között, semmi gond nem volt. Az egyik busz mondjuk valami nagyon szegény negyedbe vitt, ott inkább nem szálltunk ki, az eléggé rémisztő volt, bár itthon is tudnék rá példát..., nos akkor inkább a buszban maradtunk, és megvártuk, amíg elindul visszafelé, és valahol valami konszolidáltabb helyen leszálltunk, ahol más busz is járt. Nem is tudom, merre jártunk, sokszor már házak sem voltak, csak maga a természet, volt, hogy a hegyoldalba keveredtünk, és baromi messze megláttuk a szállodasort, mi ezeket élvezzük, szeretünk mást is látni, mint amit az idegenvezető megmutat.
Sajnos Kenyában nem tettük ezt, nem mertük megtenni, annyira lebeszéltek, és gyakorlatilag 8-an voltunk egy id.vez-re, úgyhogy "szem előtt" is voltunk.
Utólag biztosan meglépném azt, hogy nappal bemennénk sétálni, de este még mindig nem, talán.
Durbanben viszont este 11 körül is simán sétáltunk, beültünk valahova kajázni, sörözni, ott abszolút nem volt semmi félelmünk.

Előzmény: Glober (102)
Glober Creative Commons License 2003.04.04 0 0 102
Sziasztok,
bocs, hogy belecsacsogok, remélem nem veszitek tolakodásnak. Kenyában tavaly voltam, igaz korábban már gyűjtöttem élményeket egy RSA-Lesotho túrával. Tapasztalati pontok a következőek:
1) Mombasa közbiztonság szempontjából istenes hely. Pl. Durban-ben nappal sem érdemes a "golden mile"-t (a szállodasort) elhagyni, Nairobi-t is az angolok időnként Nairobbery-nek hívják.
2) Mi mászkáltunk asszonykával egy keveset, mivel asszony haja be volt helyileg fonva, én meg nagyon le tudok barnulni rövid idő alatt, kevésbé zargattak ottlétünk második felében. Nagyon jól tudják, ki a friss hús :) (ezt mondjuk ázsiai nyaralásokból is ismerhetitek:)
3) Taxi/matatu. Nyilván ki lehet fogni rosszat, nekem nem volt kellemetlen tapasztalatom. Bár az egyik lánynak nem nagyon tetszett a 15-en egy matatuban történet :)
4) Őrök. Ne felejtsük, hogy Kenyában azért jelentős muzulmán jelenlét van, időnként terrorral megspékelve (amerikai követség, vagy a szállodai öngyilkos merénylet...), nem árt hát az óvatosság.
5) A helyiek nagyon barátságosak, de elég jól kell beszélni angolul, hogy ezt ki is tudd használni. De ilyen rövid idő alatt nem fognak túllépni az "úgyis veszel tőlem valamit" kapcsolaton :)))
üdv,
Előzmény: Hermione_Granger (97)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.03.03 0 0 101
Na kíváncsi vagyok most Marokkóban miket bóklásztok esténként... :)
Előzmény: satine (100)
satine Creative Commons License 2003.02.06 0 0 100
Naná!
Csak nekem kevés volt a vacsi után a szállodában szervezett program, műsor, vetélkedő, hiányzott, hogy csak úgy bóklásszunk egyet a szálloda környékén, cél nélkül.
De azért jó volt!!!!!!!!!
Előzmény: Hermione_Granger (99)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.02.06 0 0 99
Hát az biztos, hogy nem az a feeling, mint mondjuk Bangkokban, ahol szabadon bóklásztunk meg tuk-tukoztunk éjjel is.
De ennek ellenére, vagy ezzel együtt is érdemes megismerni Kenyát. Talán pont azért is, mert ilyen. Szomorú ugyan, de akkor is érdekes látni, hogy hogy élnek/viselkednek az afrikai népek.
Előzmény: satine (98)
satine Creative Commons License 2003.02.04 0 0 98
Oké, de az megint más, ha vár rád egy taxi, ésmegint más, ha csak úgy téblábolsz...
Mi általában szeretünk elvegyülni a lakosság között, itt nem mertük megtenni,
nekem hiányzott is.
Előzmény: Hermione_Granger (97)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.02.04 0 0 97
Nekünk tavaly már azt mondták, hogy lehet "csak úgy" is sétálgatni Mombassában, de nappal. És hogy nyugodtan fogjunk taxit, ha akarunk, nem fognak átvágni (nagyon). Voltak, akik be is mentek, főleg ékszert vásárolni az idegenvezető tanácsára, márpedig néhány kiló arannyal nem rohangál ott az ember, ahol tutira kirabolják :)
Előzmény: satine (96)
satine Creative Commons License 2003.02.03 0 0 96
Sziasztok, némi gépátalakítás miatt pont kimaradtam az izgalmas levélváltásokból, pont most!
Azt hiszem, én is írtam a közbiztonságról, de hozzátéve, hogy mi 5 évvel ezelőtt voltunk, magyar charterrel, telepített magyar idegenvezetőkkel, nagyon szuper volt. Az id.vez velünk lakott, azt hiszem, vele együtt voltunk 11-en a csoportban. Mi várpsnézésre is együtt mentünk, és majdnem mint az ovisok, libasorban és egymást követve, figyelve.
Ismerőseink másik irodával voltak ugyanekkor, az ő buszukat megdobálták pl., amikor a kikötő felé tartottak, ami régen rabszolgapiac volt, de ma is úgy néz ki, ill. 5 évvel ezelőtt is úgy nézett ki.
Nos akkor a téglák ablakokat törtek be, volt enyhe sérülés.
De ezek az elrettentő történetek, nem is akarnék ilyenről mesélni.

De csak úgy kimenni a szállodából, sétálgatni, szerelmesen andalogni nem tudsz, max. a szállodák között, mert 1szercsak nincs ott semmi. és akkor meg minek mégy, nemigaz? Mellesleg a majmok is ugrálnak, imádom őket, de esténként igencsak figyeltem, nem ugrik-e a nyakamba egy... Nekünk azt mondták, ezek az őrök az állatokat figyelik és kergetik el...
Milyen közbiztánság lehet ott, ahol nincs világítás, ahol nincs csatornázás, nincs tömegközlekedés a szálloda és a város között, stb.

A városnézés alapján szép a város, persze. De nekünk azt mondták, ne bóklásszunk egyedül. Még nem régi a turizmus, szegények az emberek...
Nem hallottam senkitől, hogy csak úgy sétálgatott volna Momb. utcáin...

Előzmény: Bogyó 2 (94)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.02.03 0 0 95

A Kilimandzsáró tövében - kenyai oldalon - az Amboseli Nemzeti Park van, az alábbi oldalakon olvashatsz róla, meg arról is, hogy milyen safari-lehetőségek vannak.

http://www.shoortravel.com/kenya.html

http://www.kws.org/amboseli.htm

Előzmény: Bogyó 2 (94)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.02.02 0 0 94
Nos, visszariadni nem riadok semmiképpen, hiszen ha charterek mennek szinte naponta, csak túléli valaki...
Komolyan, szóval mindenképpen nagy vágyam eljutni ide, Afrikában Egyiptom és Kenya az első számú cél. De meglepődtem, hogy ilyen őrzöttek a vendégek. Pl Indiában vagy nem is tudom mit mondjak még, se ez van, s Kenyában is azt gondoltam hozzászoktak a fehér emberhez, s nem rabolják ki egyből.
De továbbra is hajlok arra, hogy talán túlzó volt ez, s valóban csak legyen óvatos az ember, ahogyan Te is írtad, mint mindenhol. Ezt érzem reálisnak. Annyira önálló én se mernék lenni, de bűnnek érezném úgy elmenni, hogy a Kilimanjárót ne lássam. Szóval, ha csak szafarira is, de ki kell mozdulni. Aztán a híres agyarokat is Mombasában jó volna megnézni és így tovább. Nairobiról azt hallottam nem igazán érdekes város.
Szóval mennék én így is, csak jó tudni mégis mire számithatunk.

De egyébként ez most nem fenyeget, mint korábban írtam a Maldív-szigetekre készülünk a Winair-rel, csak mostanában rosszak a híreink, a választott szigeten telt ház van, úgyhogy nem dőlt el semmi. De valahogy csak megoldjuk.
Jó lenne Kenya is, de majd később és másképp.
Sajnos olyan gyakran nem tudunk ilyen helyekre eljutni, de sosem árt tudakozódni.
Viszlát mindenkinek.

Írhatna valaki a Kilimanjáró környéki szafarikról is, vagy arról, át lehet-e rándulni Tanzániába?
Vagy: Volt valaki Karen Blixen farmján?
Én szerettem azt a filmet, de az ilyen emlékhelyek tekintetében sok csalódás ért már.

Előzmény: Hermione_Granger (92)
takacsi Creative Commons License 2003.01.31 0 0 93
Most 20-án jöttünk vissza.
Bécsi last minute, all inclusive 4*-os szálloda Diani Beach (dél), 160 ezer/hét.
Ragyogó ellátás. Dög, párás meleg. Árnyékban napozás. Meleg óceán (28-35 fokos, az utóbbi apálynál).
Csak a tengerparti uton sétálgattunk napvilágnál.
Mombassán kétszer átmentünk, nem kívánkoztunk oda.
(pedig órákat szoktunk vándorolni mindenhol, igaz az all inclusive marasztal).
Csak csoportosan mentek mások is távolabb.
Állandóan eladni, cserélni akarnak mindent.
Volt germán, aki harmadik használtruha-utazását bonyolította. A toll értékes ajándék.
Csodálatos fauna, varánuszok, majmok a szálló folyosóin is...
Másfél napos hasmenés.
Faragvány (ében, rózsafa) az ajándék. Veszik Mombassában, ahol egy nagy gyár van, állítólag ott fele-harmada, mint a parton. Úgy csinálnak, mintha ők faragnák helyben.
Előzmény: Hermione_Granger (92)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.31 0 0 92
Nairobiban nem voltam, csak Mombassában. Ahoj poplacseknek valószínűleg szélesebb körű ismeretei vannak, mivel én az "orránál fogva vezetett" turisták családjába tartozom, önálló akciókba csak ritkán kezdek. Ennek ellenére fenntartom amit írtam korábban. Annál is inkább, mert a saját tapasztalataimon túl semmi annál durvábbról nem hallottam, sem más utasoktól, sem az évek óta oda járó idegenvezetőtől.
Szerintem ne riadj vissza a kenyai úttól, jól fogod érezni magad!
Előzmény: Bogyó 2 (91)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.30 0 0 91
Nem,nem ez volt az, hanem ez: Ahoj Poplacsek (18)

"nagyon kemény hely, egy napszemüvegért már megtámadnak, fényképezőgépet egyszerűen nem szabad kivinni az utcára

a felső réteg magas kerítésekkel, tetejükön üvegcseréppel, elektromos kerítés kiegészítéssel és 24 órás biztonsági őrszolgálattal védi, amije van

a turistát nagyon jól (sőt, fantasztikusan jól) tartják, bár nehéz megszokni, hogy a szálló kerti sétányain is baseball ütőkkel és gépkarabélyokkal felszerelt egyenruhások tartják vissza a betolakodókat"

Szóval a baseball ütős, karabélyos egyenruhások azért nagyon durván hatnak. Egyfelől nyilván jó, hogy törődnek veled, de elképzelem, hogy miért? Mi lenne, ha ezek nem lennének?
Pl. A Harlemben járkálni sem egy életbiztosítás, de ettől még azért sétálgathatsz Manhattanban. Kenyának is lehetnek durva negyedei, de az egész ilyen lenne ?
Vagy azért ezt ne vegyem készpénznek?
Olvastam egy útikönyvet Kenyáról, nem is régi, 10 éven belüli. Nem írta, hogy ennyire vészes lenne.
Persze este, rossz hírű negyedekben nem kell az utcára menni, Józsefvárosban se túl jó. De azt hittem azért nappal készithetsz fotókat Nairobiban.
Vagy nem?
Nos?

Előzmény: Hermione_Granger (90)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.30 0 0 90
Én ezt írtam korábban a kijárás ügyében:

"Egy évvel ezelőtt (igen, akkor még pont ott voltam, valószínűleg a Tsavo East-ben barátkoztam éppen a szirtiborzokkal:) azt tapasztaltam - illetve arról tájékoztatott az idegenvezető - hogy nappal nyugodtan ki lehet menni az utcára egyedül is akár, nőknek is. Mombassát azért inkább párosával, vagy kisebb csoportokban javasolta. Estére nem ajánlotta a várost - bár nem volt tudomása semmilyen esti atrocitásról - de a tengerpartot, szomszéd szállodákat, parti éttermeket igen."

Ha ettől döbbentél le, akkor kár volt. Lehet menni, de óvatosnak kell lenni. Mint mindenhol a világon.

Előzmény: Bogyó 2 (89)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.29 0 0 89
Én bízom benne, hogy korrekt iroda. Mi is egy bő hónap múlva utazunk velük a Maldív-szigetekre. Mások ajánlása alapján jutottunk hozzájuk, ők elégedettek voltak velük. Egyébként a der Tour helyi képviselői. Én így tudom.

Más. Olvasgattam benneteket, és tudtam, hogy Kenya nem egy Svájc. De az ledöbbentett, hogy nem mehetsz ki a szállodából,s hogy ennyire rossz a közbiztonság. Ezek szerint Mombasában nem is mehetsz el két-három órára fényképezni, vásárolgatni, mert elrabolják a géped, leütnek stb? Hiszen ezt talán Bukarestben vagy Tiranában is megteheted. Itt meg a komoly idegenforgalom és a jelentős gyarmati múlt ellenére ez van? Lelombozó, mert szeretnék eljutni ide, de nem úgy gondoltam, hogy egy szállodába leszek bezárva, max. szafarizni visznek ki, de ott is kötötten.
Akkor tényleg mi lehet a többi afrikai országban?
Tanzánia? Uganda?

Előzmény: Hermione_Granger (88)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.29 0 0 88
Nem tűnik rossznak az ajánlat. Feltéve, hogy haza is hoznak...
Előzmény: neurock (87)
neurock Creative Commons License 2003.01.29 0 0 87
WinAir: Coral Beach Hotel ***+, Palm Beach Hotel***+ (mivel ezek az alacsonyabb kategóriájú szállások, gondolom ezt adják az akcióban.)

13nap, teljes ellátás, 1 napos szafari : 170e Ft.

Bécsi indulás

Ennyit tudok!

Előzmény: Hermione_Granger (86)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.28 0 0 86
Én Malév Air Tours-szal voltam, WinAir-ről nem hallottam semmit. Milyen szállodát kínál és mennyiért?
Előzmény: neurock (85)
neurock Creative Commons License 2003.01.28 0 0 85
Sziasztok!

Volt esetleg valaki a WinAir-rel Kenyában? Esetleg máshol? Milyenek?

Kacérkodunk egy kenyai nyaralással, de régi jó magyar szokás szerint ami olcsó, az gyanús! (vagy a többiek túl drágák?)

Jó lenne, ha megbízható iroda lenne, mert nagyon jók az árai.

Mikor érdemes kimenni?
A WinAir ápr.-júniusig hirdet utakat.

Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.25 0 0 84
Hát nincs nagy tömeg errefelé, az biztos. Nekem a Velencei karnevál lesz a "nyaralás" ezen a télen, más sajnos nem fog már összejönni. Talán majd jövőre. Lehet jó tanácsokkal ellátni!
Előzmény: satine (83)
satine Creative Commons License 2003.01.24 0 0 83
Imádom, amikor egy icipicit is, de hiányolnak!!!:)))

Nem, sajna itthon vagyok, sőt gőzerővel gürizem,
(ez egy véletlen alliteráció, de asszem abszolút jó...).

Valamikor februárra tervezünk majd valamiféle kikapcsolódást, ami azt jelenti, hogy most épp pluszmunkákkal vagyok tele. Valamit valamiért...

Még az is lehet, hogy Kenya lesz, ki tudja?
De úgy látom, nem sokan utaznak Kenyába a fórumozók közül...

Előzmény: Hermione_Granger (82)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.24 0 0 82
Satine, Te továbbra is gyanús vagy nekem :) Szerintem napszúrással kúrálnak valahol a szavannán :)
Előzmény: Hermione_Granger (81)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.10 0 0 81
Azt hittem már titokban elutaztál a trópusokra, engem meg jól itthagytál. Gyanús volt ez így pár nappal a lottó ötös után... :)

Egyévvel ezelőtt (igen, akkor még pont ott voltam, valószínűleg a Tsavo East-ben barátkoztam éppen a szirtiborzokkal:) azt tapasztaltam - illetve arról tájékoztatott az idegenvezető - hogy nappal nyugodtan ki lehet menni az utcára egyedül is akár, nőknek is. Mombassát azért inkább párosával, vagy kisebb csoportokban javasolta. Estére nem ajánlotta a várost - bár nem volt tudomása semmilyen esti atrocitásról - de a tengerpartot, szomszéd szállodákat, parti éttermeket igen.
Mi nem voltunk külön Mombassában, de nappal és éjjel a szálloda körül, ill. a parton igen. Kéregetőkre és árusokra fel kell készülni, de sehol senki még csak hozzánk se ért. Éjjel a tengerparton szép számmal mutatkoznak az örömlányok, akiktől azonban minden férfit érdemes távol tartani.
Közvilágításra meg nincs szükség, ott a csillagos ég a Dél Keresztjével, ami fényesebb, mint az Esthajnalcsillag.

Természetesen minden függhet a szálloda helyétől, és én csak arról tudok beszámolni, ahol mi voltunk. De szerintem jó szívvel ajánlhatod az ismerőseidnek Kenyát, ha ez az egyetlen homály az égen előttük, nyugodtan oszlasd el.

Előzmény: satine (80)
satine Creative Commons License 2003.01.09 0 0 80
Barátaink kacérkodnak egy kenyai utazással, de aggasztja őket az, hogy nem lehet kimozdulni a szállodából. Ezt én meséltem nekik, de mi 96-97 tájékán voltunk, és akkor csak taxival vagy csoportosan mentünk valahova, csak úgy kimenni a szállodából és sétálgatni nem lehetett. Akkor ez engem is zavart, mert a vacsi után szeretek kilométereket mászkálni, de itt akkor nem volt sem világítás, sem közbiztonság.
Kérdés: változott-e azóta a világ?
Szerintetek, akik mostanában voltatok?
Lehet, hogy függ a szálloda elhelyezkedésétől is?
Előzmény: Hermione_Granger (79)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.06 0 0 79
Hát van. Bízom benne, hogy Kenyában másként lesz, és nem zuhan polgárháborúba az ország.
Előzmény: satine (78)
satine Creative Commons License 2003.01.03 0 0 78
Van, ahol levágják.... Sajnálatomra.
Előzmény: Hermione_Granger (77)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.03 0 0 77
Olvastam egy-két elemzést, állítólag nem sok változás várható, mert az új elnök a Moi alelnöke volt még a 80-as években, és gyaníthatóan szándékosan lett belőle "ellenzéki" 10 évvel ezelőtt. Azon túl, hogy minden népnek, így a kenyaiaknak is felemelkedést és jólétet kívánok, legfontosabbnak önző módon jelenleg azért azt tartom, hogy az idegenforgalmi politikájuk ne változzon. De hát ha kis eszük van, talán nem vágják le az aranytojást tojó nyulat.
Előzmény: satine (76)
satine Creative Commons License 2003.01.02 0 0 76
Ez eddig oké, csak én nem nagyon tudom, most nekik jobb lesz? És a turistáknak? Annyira azért nem vagyok Kenyában járatos...
Előzmény: Hermione_Granger (75)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.02 0 0 75
24 év után véget ért Daniel Arap Moi elnök vitatott elnöki uralma Kenyában, az év végi választáson a visszavonuló Moi által támogatott Uhuru Kenyattával (a független Kenya első elnöke, Jomo Kenyatta fiával) szemben az 1991 óta ellenzéki Mwai Kibaki nyert. (http://www.nol.hu/Default.asp?CollID=2)
Lehet cserélni a fényképeket a falon...
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.02 0 0 74
Nem volt rendkívüli, egyszerűen aznap indult a repülő:) És megismételhető, csak pénz kérdése:)
Előzmény: satine (73)
satine Creative Commons License 2002.12.30 0 0 73
Ez valami rendkívüli esemény volt? Amolyan megismételhetetlen? És most?
Előzmény: Hermione_Granger (72)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.30 0 0 72
Kereken egy éve indultunk, dec. 30-án.
Kár, hogy az idén nem mehetünk. Na mindegy, nem kell mindig kaviár... :)
(Bár a szilveszteri pezsgőhöz jól megy.)
Előzmény: satine (71)
satine Creative Commons License 2002.12.28 0 0 71
Ti pont egy éve voltatok?
Előzmény: Hermione_Granger (70)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.28 0 0 70
Valószínűleg jobb idő van, mint itt. Tavaly ilyenkor legalábbis jobb volt :))
Előzmény: satine (69)
satine Creative Commons License 2002.12.27 0 0 69
Ennek ellenére nekem élmény volt. Ugyan az állatkertben is vannak majmok meg mindenfélék, emberek is........ de valahogy itt kezdődött Kenya ezzel, no meg a hüllőfélékkel a díszkertben, a macskákkal, még a nyamvadt darazsakkal is a fürdőszobánkban.
Halihó!
Senki nem járt mostanában Kenyában?
Mi újság van arrafelé?????
Előzmény: Hermione_Granger (68)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.27 0 0 68
Én a medencepartról néztem, ahogy végigfosztogatták az erkélyeket, meg a nyitva maradt szobákat. Tényleg vigyázni kell velük, mert Kölnben van a legközelebbi klinika, ahol trópusi állatbetegségeket gyógyítanak emberen :)
Előzmény: satine (66)
satine Creative Commons License 2002.12.25 0 0 67
Boldog karácsonyt, Kenya!
satine Creative Commons License 2002.12.25 0 0 66
A mi szállodánk egy kisebb sziklaszírt-szerűségen volt, kanyargós lépcsőn lehetett, buja növényzet jobbról-balról, lemenni a partra, a biztonsági őrt többnyire e lépcső tetején és alján láttuk, a bejáratnál megszokott dolog mindenhol, de másfeéé is bóklásztak a szállodában, de nagyon diszkréten.
Az árusok a parton felállították a fatákolmányaikat, rajta kendőkkel, mütyürökkel, ez bennünket sem irritált.
Igen, sajnos a majmokkal kapcsolatban már régen megtanultam, hogy aranyosak ugyan, de jobb elkerülni a karmolásukat, ha még sokszor szeretnék tengerpartot látni...
Nálunk a teraszon garázdálokodtak, mi meg a teraszajtóban állva néztük őket... Vajon ki volt kint, és ki volt bent???
Előzmény: Hermione_Granger (65)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.23 0 0 65
Nálunk a majmok nem kontaktáltak az emberekkel, meg minden turistát ki is képeztek, hogy ne majmásszanak. Az őrök meg a szálloda bejáratait védték, idegennek látszó embereket nem engedtek be, de az árusokkal nem foglalkoztak. Nem is baj, engem nem idegesítettek az árusok, elég határozott tudok lenni, ha szükséges. Az első pár napban már megismertem őket, ők is engem, onnantól nem volt nyaggatás.
Előzmény: satine (64)
satine Creative Commons License 2002.12.20 0 0 64
Én azt hittem, a biztonsági őrök az árusoktól védenek; erre kiderült, hogy a helyi majomcsordáktól. Bocsi, de így mondták.
nekem egyik teammel sem volt gondom, jópofák voltak az árusok is, de pláne a majmik!!!!!!!!!!
Előzmény: Hermione_Granger (63)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.20 0 0 63
Most le lehetett menni, igaz, fegyveres őrök bóklásztak a szállodák környékén és a parton.
A rákok meg nem bántottak, nagyon aranyosak voltak, és ha már nem bírt tovább futni előled, akkor kb. 1 másodperc alatt befúrta magát a homokba. Hogy ezt miért nem tette meg már rögtön, amikor észrevett, nem tudom. Lehet, hogy az adrenalinra mennek...
Előzmény: satine (62)
satine Creative Commons License 2002.12.18 0 0 62
Én zsenge ifjú koromban még Miamiban élvezettel éjszakai fürdőztem, ilyesmi, hogy rák - az eszembe sem jutott....
Kenyában este egy idő után óvatosan fölterelték az embert, ill. este nem engedték le...
Figyeltek ránk.
Előzmény: Hermione_Granger (61)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.18 0 0 61
Pezsgő és tűzijáték volt, himnuszt elég sokfélét kellett volna játszani:) éjszakai fürdés az akkor nem volt, csak más napokon, bár nem javasolják az idegenvezetők. Pedig nagyon élveztem, főleg apálykor: kb. 200 métert húzódik vissza az óceán, és rákokkal lehetett kergetőzni a holdfényes fövenyen homokbuckák és tengervíz-pocsolyák között :)
Előzmény: satine (60)
satine Creative Commons License 2002.12.17 0 0 60
Nem igaz, ez a zebra-steak!
Nem is értem, utazási irodák miért nem harapnak erre a reklámban?!
Még idejében le kellene védetned valahogy!

És éjfélkor?
Volt himnusz, pezsgő, tűzijáték, esetleg fürdőzés a tengerben?

Előzmény: Hermione_Granger (59)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.17 0 0 59
A zebra-steak :)))
Meg a hőmérséklet, a szabadtér, a csillagos ég (a Dél Keresztje gyönyörű). Egyébként - mivel alapvetően európai vendégek fogadására vannak berendezkedve - igyekeznek européer vendéglátást megvalósítani. Ez nem nehéz, hiszen brit gyarmat voltak. Frakk és aranycipellő meg nem kellett, csak annyi volt az elvárás, hogy ne rövidnadrágban/szoknyában menjen az ember.
Na meg az is különleges volt, hogy egy igazi maharadzsa a szálloda-tulajdonos. Itthon kevés ilyen hely van :)
Előzmény: satine (58)
satine Creative Commons License 2002.12.16 0 0 58
Nem tudom, egy szilveszter annyival jobb-e, mint ahogyan az emberek képzelik.
Mi Nem szilvesztereztünk még Kenyában, szeretnék, de nem tudom, mennyivel adna többet az, hogy ez egy szilveszterezés.
Gondolom, ez függ a társaságtól, a szállodától is.
Mi 1x Miamiban szilvesztereztünk, nem volt rossz, sőt,
de nem társasággal voltunk, és nem volt kedvünk beülni a frakkos/aranycipellős párocskák közé egy vacsorára, de azért más volt előtte/utána rohangászni fürdőruhában...
Volt valami teljesen szokatlan/más, mint az itthoni bulikban?
Előzmény: Hermione_Granger (57)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.16 0 0 57
Nem, mi tavaly decembertől idén januárig voltunk. 98-ban még csak szemeztem Kenyával a térképen :)
Előzmény: satine (56)
satine Creative Commons License 2002.12.13 0 0 56
Jogos, de hülye vagyok, nád....
Kenyában... ihaj-csuhaj...
Honnan a francból jött tegnap ez a nád szó, most ezen tipródom...
Ti nem akorr voltatok, amikor mi? Szerintem 98 jan-febr... Hm?
Előzmény: Hermione_Granger (55)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.13 0 0 55
Egy "j" lemaradt az előbb...
Előzmény: Hermione_Granger (54)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.13 0 0 54
Na ezzel a Bálinttal voltunk mi is.
Amúgy az épületek nem náddal, hanem pálmalevéllel fedettek - nád nem nagyon nő azon az éghajlaton.
Gekkó, gyík "nálunk" is volt, utóbbiból szép kék, úgy 30-40 centis, ott mászkált a medence körül.

Ja de elmennék megint oda szilveszterezni!!!

Előzmény: satine (53)
satine Creative Commons License 2002.12.12 0 0 53
Na, a párom már lökné--- de szerintem mi is a Malévvel voltunk anno 98 jan/febr-ban, lehet, hogy 1 évet tévedek, elő kellene vennem, de annyira nem érdekes most;
A mi id.vez-k Eichner András volt akkor, de ott volt a .....Bálint is akkor, aki most az OTP-nél volt Sharm-ban az id.vez-k, és nosztalgiáztunk, és ő megint megy Keníába szilveszterre,
a kenyai cucc most a barátnőmnél van, mert ők gondolkodnak az úton, ezért pontosan nem tudom a mienk nevét;
nekünk akkor jó volt, én választottam, mert amolyan helyi típusú volt, kétszintea, nádtetős épületek, jöttek A MAJMIK, jaj, egész család, úgy meg akartam őket gyomrozni, de nem engedték, és volt a kertben/parkban sok cica, voltak gyíkok, gekkók, a tóban halacskák, madarak, nagyon imádtam!
Előzmény: Hermione_Granger (52)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.12 0 0 52
Próbáltam megnyitni a szálloda welapját is, hogy beírjam a linkeket nektek és lássátok a helyszíneket, de sajnos nem működik.
Előzmény: Hermione_Granger (51)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.12 0 0 51
Hát már én sem vagyok annyi, hanem 40%-kal több...
És ez itt nem az irodalmi munkásságom része volt, tényleg így történt minden. (Ebben a topicban nem ír, de az Indexen jelen van időnként az egyik barátnőm, akivel együtt voltunk ott, ha szükséges idecsalom bizonyítéknak :)))
Amúgy ebbe a szállodába a Malév Air Tours-nál fizettünk be tavaly novemberben, amikor kenyai akciójuk volt. Az idén is hirdetik ezt a szállodát (Hotel Travellers Beach) ezen a címen: http://www.malevairtours.hu/cel/vakacio/inner.php?id=1
Előzmény: satine (50)
satine Creative Commons License 2002.12.11 0 0 50
Átmentembe kínaiba. Sárga vagyok. Az irigységtől...
Mondd, Te nem lektűröket írogatsz véletlenül?
Amolyan Clair Kenneth? - Ezt filmen is megnézném, nem semmi lehetett.
Sajnos nálunk is ki voltak írva a kaják nevei, úgyhogy ezért is gondolom, hogy sajnos nem néztük "el" a zebrát, azaz nem láttunk ilyet...
Már csak az a kérdésem, hogy melyik országban fizettél be ebbe a szállodába?
Most újra elolvasom a történetet...
Sajnálom, hogy már nem vagyok 20 éves...
Előzmény: Hermione_Granger (49)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.11 0 0 49
A mi szállodánk egy indiai maharadzsáé volt, aki személyesen tiszteletét tette a szilveszteri vacsorán, és a nép felállva ünnepelte amikor megérkezett. Cserébe minden asztalra "műsoron kívül" küldetett még egy üveg francia pezsgőt. Mondjuk abból, ami pénzt otthagytunk a közel két hét alatt, még ezt is megengedhette magának...
Nálunk ki voltak írva a kaják nevei, honnan a bánatból ismertem volna meg különben, hogy antilop forog a nyárson...:)
Szerintem mondd azt, hogy ettél zebrát, és nem áruljuk el senkinek, hogy nem biztos :)))
Az utolsó előtti napunkon kora délután meg pool-side esküvő volt a szállodában, valami vén holland pasi vett el egy 20 év alatti fekete leányt, minden bizonnyal szerelmi alapon... De ez mindegy, tök jó volt a ceremónia, frangipáni virággal szórták tele a medence környékét, olyan fantasztikus illat volt, hogy már azért megérte ott lenni. Mi is, meg még néhány tucat szállóvendég ott napozgattunk közben az ifjú pártól 10 méterre, de ez nem zavart senkit. A férj és az európai rokonság persze nem a menyasszonyban gyönyörködtek, hanem minket néztek egyfolytában, de ez sem zavart senkit. Ehhez az is hozzájárult, hogy ingyen koktélokat kaptunk a "vőfélytől" (ha van ilyen a holland folklórban)... A végén fürdőruhában táncoltunk a násznéppel a vendégsereg férfitagjainak nagy örömére. Szegény menyasszony ezt már nem élvezte annyira. Belegondoltam a sorsába, hogy most elviszik a hideg és esős Hollandiába - vajon mi vár rá ott?
A lényeg az, hogy mi nagyon jól éreztük magunkat, és még ehettünk is annyit, amennyit bírtunk, mert nem volt probléma, hogy beleférünk-e a nagyestélyibe vagy sem... A végén persze medencébe ugrálás ruhástul, pezsgőlocsolás a vízbe, meg ilyenek. Nagyon jó volt!
Előzmény: satine (48)
satine Creative Commons License 2002.12.10 0 0 48
A szállodánk svájci érdekeltségű volt, ennek megfelelően terelve picit a konyhaművészetet is. Nem szilveszterkor/nem ünnep idején voltunk, viszont a medenceparti BBQ megvolt, és most kezdem szégyellni magam, lehet, hogy nekünk is voltak hasonló csemegék tálalva, csak nem voltunk eléggé élelmesek/szemfülesek?????? Jó pár év után nehéz rekonstruálni az emlékeket, de valószínűleg kiírták a kaják nevét; gondolom, csak föltűnt volna, ha valami különlegeset eszünk...
Jesszusom!
Lehet, hogy ettem, zebra-steaket????????????????
Előzmény: Hermione_Granger (47)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.10 0 0 47
A szilveszteri vacsora a szálloda kertjében volt, szabadtéren. Sok-sok asztal körül üldögéltek a vendégek, zenekar játszott, táncoltak, divatbemutató volt, stb., oldalt meg sütötték a húsokat, és egy csomó asztal volt kirakva kajával zsúfolva - fél Kenya jóllakott volna annyiból :(
A zebrasteaket is ott sütötték roston, ugyanúgy, mint nálunk (vagy inkább Angliában...) a rendes steak-et. Hasonló volt a színe, állaga és az íze is. Mivel angol gyarmat volt Kenya, így a gasztronómiában ami nem helybéli, az angol. Nagyon tehát nem lehet meglepődni az ízeken. A zebrahús nagyon finom, ízletes, és leginkább a marhahúsra emlékeztet. (Vagy a lóhúsra, de azt még nem ettem:) Sütöttek egyben nyárson antilopot, az is nagyon finom volt, olyan, mint nálunk a vadhúsok. A legjobb pedig valami egyben megsütött, legalább 30 kilós, hatalmas, tüskés fogú hal volt.
Krokodilt én is ettem - a fiatal krokodil farka körüli húst eszik arrafelé - de nem a szilveszteri vacsorán, hanem később, a medenceparton. Omlós, fehér a húsa, a rákra emlékeztetett.
Rákot is rengeteget ettem (Jambo Prawn-nak hívták, ami vagy tudatos elírás, és akkor jó poén, vagy véletlen, és akkor is:)
Szóval kajálni jókat lehetett, bár a szállodai koszt nem volt túl változatos. Ennek ellenére sikerült híznom vagy másfél kilót, de megérte! :)
Előzmény: satine (46)
satine Creative Commons License 2002.12.09 0 0 46
Meg tudom érteni, volt már hasonló élményünk, mi Floridában szilvesztereztünk 1x, ott ráadásul semmiféle előírás nem volt a szállodában, persze a vacsora az más.
A zebra-steakről mesélj, légyszi, hol, mikor, hogyan, bár én egy kicsit sajnálnám a zebrákat...
Kenyában mi krokodilhúst ettünk, nagyon ízletes volt, sokszor emlegetjük.
Előzmény: Hermione_Granger (45)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.09 0 0 45
Hát most már szilveszteri utazás valószínűleg nem lesz a dologból, később talán igen, bár pénznek még se híre se hamva:(
Nem vagyok speciális szilveszteriutazás-fan, tavaly voltam először külföldön szilveszterezni. De mindenképpen van annak varázsa, hogy fürdőruhában köszöntöd az új évet - na jó, nem is, elegánsan fel kellett öltözni a brit gyarmati szokásoknak megfelelően, ami min. hosszú szoknyát és fedett vállakat jelentett - de azért szabadtéren, iszonyú melegben, homloktörölgetés közepette koccintani az egészen más volt. Na és a zebra-steak!!! Nyami. :)
Előzmény: satine (44)
satine Creative Commons License 2002.12.06 0 0 44
A szilveszter a befutó nálatok?
Nálunk a jan. 15-e után kezdődő akciós lista...
Lehet, hogy munkahelyet kellene változtatnom???
Előzmény: Hermione_Granger (43)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.05 0 0 43
Egy napig élt a kenyai remény, aztán letettünk róla. Pedig tavaly nagyon bejött a zebra-steak meg az antilopsült szilveszteri vacsorának...
Most minden lehetséges desztináció kavarog a fejemben, csak egyelőre pénzügyi háttér nélkül. Ha legalább kéthavi bónuszt megkapok a cégtől, akkor feléled ismét a remény, csak ez még nem biztos:( (És abból még a pulykát is meg kell vennem...)
Előzmény: satine (42)
satine Creative Commons License 2002.12.04 0 0 42
Hát ez sok mindentől függ,
elsősorban az anyagiaktól, ami január közepe-végén más, mint most...
Illetve függ az akcióktól, amiket jan. 15-től teszenk föl az irodák,
eddig ha terveztünk is valamit, valami akció mindig rátromfolt...

És te/ti????

Előzmény: Hermione_Granger (41)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.04 0 0 41
Ettől tartok én is: hiába lennék mondjuk én bátor (a bátor tintanyúl...:) ha a sok gyáva miatt nem indul a repülő!
És amúgy hova készülsz jelenleg a sok felfedeznivaló hely közül?
Előzmény: satine (40)
satine Creative Commons License 2002.12.04 0 0 40
Én is amondó vagyok! Bár én most nem készültem Kenyába - annyi felfedeznivaló hely van még a világban, csak ismerőseim mentek volna, de most gyorsan másfelé orientálódnak. Ez van.
Előzmény: Törölt nick (38)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.04 0 0 39
Nem is annyira a félelem tart vissza, attól tartok inkább, hogy az utazási irodák lemondják az utat érdeklődés hiányában. És különben sem szeretek üres helyen nyaralni. Satine-nal egyébként már futottunk egy kört ugyanezen téma körül a Bali-topicban.
Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.04 0 0 38
nyugodtan menjél, ez olyan, mint a háborúban is bombázáskor mindig a bombatölcsérekbe menekültek az emberek, mert annak már relatíve kisebb a valószínűsége, hogy ugyanoda baszik be a köveztkező találat

jómagam egyébként most tavasszal voltam Mombasában, meglehetősen sokat tartózkodtunk a városban és környékén tömegközlekedéssel

előtte Nairobiban láttam az amerikai követség hűlt helyét (Bil Laden)

Ha már Bin Laden: van pár 3-4 éves fényképem , amit a WTC tetején csináltam, és Balin is sokat lógtunk néhány éve Kuta beach-en, éppen a jalan Legian-on, ahol nemrég robbantottak

holnap megyek Moszkvába egy hétre, ahol ugyebár nemrég volt a csecsen túszbalhé, pár éve meg több lakóházat robbantottak fel, szintén a csecsenek

engem is kiakaszt, ami folyik, de úgy gondolom, hogy még így is nagyon kicsi a valószínűsége annak, hogy az ember merénylet áldozatává váljon: a terroristák célja meg éppen az, hogy féljünk az eddigi életmódunkat folytatni, az én félelmemből márpedig nem esznek (ha belehalok, belehalok, nem tudok mit csinálni - ennyi kockázat belefér)

Előzmény: Hermione_Granger (37)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.04 0 0 37
Engem is dühít. Éppen felcsillant előttem egy megismételt kenyai szilveszterezés elméleti lehetősége, és erre tessék, az ember kezdhet töprengeni, hogy mitévő legyen.
Előzmény: satine (36)
satine Creative Commons License 2002.12.03 0 0 36
Lesz miről, csak az nem a szépség, a barátkozás, az új, az emberek, a kapcsolat, hanem a pusztítás, az éhezés, a félelem...
Én ezt nem akarom, és kifejezetten dühít!
Előzmény: Hermione_Granger (35)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.03 0 0 35
Igen, lassan nem lesz miről írnunk.
Előzmény: satine (34)
satine Creative Commons License 2002.11.28 0 0 34
Hát, nem gondoltam volna, hogy egyszer ez a topic is megtelik szomorúsággal...
Azt hiszem, itt is hasonló következik be, mint Balinál.
Részemről a mélységes gyász.
Ennek az országnak is annyi - a turisták elkerülik majd.
Eddig is nyomorban éltek, eddig és éheztek, kartondobozokban laktak; néhányan legalább el tudták tartani a turizmusból 8-10-12 fős családjukat...
Eszméletlenül sajnálom.......
Előzmény: Hermione_Granger (33)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.11.12 0 0 33
Mi csak egyszer láttuk a majmokat, amikor napközben megszállták a szálloda területét, beugráltak az erkélyekre, ha nyitva volt az erkélyajtó, akkor meg a szobába is, mindent megettek, ami ehető, és felforgatták az egész szobát:) Többen póruljártak így, minket figyelmeztetett előre az idegenvezető, hogy csukjuk be az ajtót, és ne barátkozzunk a majmokkal, mert bármilyen fertőzést terjeszthetnek.
Egyébként abban a szállodában voltunk, ami a tavasszal leégett. Nálunk is szerepelt a hírekben.
(És az érdekesség kedvéért: magyar ember tervezte)
Előzmény: satine (32)
satine Creative Commons License 2002.11.09 0 0 32
Amikor mi voltunk, elmondták, hogy a szállodát csak szervezetten lehet elhagyni, ill. az idvez. segítségével, taxival stb.
De idővel mi is rájöttünk, hogy gyalog nincs értelme sehova sem menni, mert az 1-2 szálloda után üresség volt.
És mivel a majomkák is bemerészkedtek a szállodába, így elképzeltem, hogy csak úgy sétálgatunk a kivilágítatlan, ucátlan sötétségben, és nyakunkba ugrik néhány majomfalvi, esetleg egy-két bogárfi is megtalál, szóval nem csábított a magányos bóklászás gondolata, amitől azért szenvedtem, mert nekem lételemem, hogy vacsora után lehetőleg hatalmasakat sétálgat az ember, elvegyül az utca népével, mászkál, bámészkodik, lehetőség szerint beül valami kis kocsmába sörözni, barátkozni, vagy egy kávéra, fagyira, aztán iccakak hazakeveredik a szállodába, mert elvégre nem azért ment külföldre, hogy átalaudja a fél napot...
Nos Kenyában nem merészkedtünk ki vacsora után, sötétedés itán sehova, inkább a lábam alá figyeltem, nehogy összetapossam a kicsi gyíkocskát, ha már éppen betévedt a szálloda kertjébe, és késő estig sem ücsörögtünk az erkélyen, mert jöttek a majmik mindent összeugrálni... De azért isteni volt, szívesen visszamennék!
Előzmény: Hermione_Granger (31)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.11.06 0 0 31
Többnyire mi is a szállodában töltöttük az estéket, bár a parton elmerészkedtünk egy-két km-es távolságba is akár! :) Éjjel nem voltak árusok, csak kurvák, azok meg két nőt nem kezdtek el macerálni... De miután az elején közölte az idegenvezető, hogy Kenyában a nők 30%-a AIDS-es, a férfi útitársak sem nagyon fenték a fogukat az olcsó de kétes kimenetelű megoldásra :)
Előzmény: satine (30)
satine Creative Commons License 2002.11.05 0 0 30
Mi eleve menekülünk a csoporttól, ha tehetjük, egész évben épp eleget alkalmazkodik az ember másokhoz, mi szeretjük élni a magunk kis életét,
de itt ez más volt, eleve zártabb volt, ugye ismerve a kenyai infrastruktúrát, úgyhogy az estéket a szállodában töltöttük. Ő nagyon jófej srác volt, igaz, mi is kevesen voltunk, és véletlenül hasonló korosztály.
Istenem, Kenya!!!!!!!!!!
Előzmény: Hermione_Granger (29)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.11.05 0 0 29
Sok idegenvezető szerintem túlzásba is viszi a "csoportterápiát", szerintem nem mindenki igényli a szakszervezeti üdülők feszengős ismerkedési estjeinek hangulatát. Az jó, ha megpróbál alkalmat teremteni a csoportnak az összehangolódásra, csak ezt erőltetni nem szabad. (Volt már ilyen tapasztalatom, de nem Kenyában.)
Előzmény: satine (28)
satine Creative Commons License 2002.11.05 0 0 28
Hú, nem biztos, hogy jól írom a nevét, bocs érte, Eichner András - nagyon szuper volt, közvetlen, mindent intézett, mindent tudott, szabadidejében is velünk volt, szórakoztatott, igazi kis társaságot varázsolt, szeretettel gondolunk rá!!!!!
Előzmény: Hermione_Granger (27)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.11.04 0 0 27
Ki volt az idegenvezetőtök Kenyában? Nekünk egész jó volt, Nagy Bálintnak hívták. Kicsit ugyan átragadt rá is a bennszülöttek nyugodtsága, néha nagy ívben sz*rt az emberek problémáira, de ugyanakkor nagyon jó kapcsolatai voltak a helybéliekkel, minden bennszülöttet a nevén szólított:)))
A nyugdíjas nénikék , akik ott töltik a telet, is rajongtak érte...
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.11.04 0 0 26
A lottó ötös valóban jó megoldásnak tűnik:))) Valószínűleg megpihennék pár napra Kenyában is világkörüli utam során... Ja, és átmennék Zanzibárba, mert az a múltkor kimaradt!
Előzmény: satine (25)
satine Creative Commons License 2002.10.30 0 0 25
Pontosítok, a repülőjegyet kell megfizetni, a többi már garantáltan nyereséges, itthon többet elköltesz mindenfélékre...
Ez a fránya távolság, csak ez ne lenne...
Viszont a repülőjegy akkor is annyiba kerül, ha 7 napig vagy kint, vagy ha 24-ig...
No, majd a lottó 5-ös megoldja...
Előzmény: Hermione_Granger (24)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.10.29 0 0 24
Három hét szabim utoljára iskolás koromban volt:)
Egyébként tényleg így van, utazni drága, ottlenni már nem olyan veszélyes.
Előzmény: satine (23)
satine Creative Commons License 2002.10.29 0 0 23
Minden relatív, mi kb. 4-5 éve voltunk x összegért 10 napot, most ismerősöm kevesebbért el tudott menni két hétre... Ahhoz képest olcsóbb lett. Sőt már van a 2 hetet fizet, 3-at kap akció is... Csak kinek van 3 hét szabija egyben?!
Előzmény: Hermione_Granger (22)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.10.28 0 0 22
De azért én csak el vagyok keseredve...
Egyetértek azzal, amit írsz, én nemrég jöttem haza Rodoszról, és nagyon jó volt az utószezoni nyaralás. Egyrészt olcsóbb, másrészt nincs akkora tömeg. A tenger ugyan már nem volt az igazi, de a kiskocsmákban üldögélés, gyros- és baklavaevés kárpótolt mindenért:)

De vissza Kenyára: nem tudom észrevettétek-e, hogy mennyire megdrágultak az utak tavaly óta. Lassan kezdik elérni a thaiföldi árszintet, ami azért enyhe túlzás a két szolgáltatási színvonal ismeretében.

Előzmény: satine (20)
satine Creative Commons License 2002.10.25 0 0 21
Bátor ember vagy, mit ne mondjak...
Mi szervezett úton voltunk, de azért elszakadtunk a csoporttól, beültünk taxiba, bementünk egyénileg a nép közé, de ez azért elég kemény volt... Ezt a "sportot" mi is űzzük: megnézni, hogyan élnek ott, amit a turistáknak már meg sem mernek mutatni... Mi is mindig elvegyülünk, más országban is, utaztunk úgy Dél-Afrikában, hogy a busz olyan farmotoros volt, mint itt a 60-as években, mindenki tömör fekete volt, gőzünk sem volt, hova megyünk, csak hosszú gyaloglás után fölszálltunk az első buszra, vettünk jegyet, és nézelődtünk... Ezt gyakran csináljuk. Valamikor, valahol csak megáll az a busz, s ahova elvisz, onnan vissza is hoz, nem?
Sajnos Kenyában leragadtunk Mombasánál, a vonatot vagy valmi távolsági buszt - ha van ilyen nem is mertük meglépni ----- ez azért kőkemény Afrika volt, anno.

Előzmény: Törölt nick (18)
satine Creative Commons License 2002.10.25 0 0 20
Szia,
valahol írtad, hogy hasonlóak az utazásaink, nos valóban, mi is jártunk már ezeken a helyeken, bocsánat, hogy a többieket ezzel zargatom, csak annyit akartam mondani, hogy ne keseredj el, ha az idén nem jutsz el sehova, velünk is előfordult,
és sajnos biztos vagyok abban, hogy elő is fog fordulni..., erre most nem is gondolok. De közelebbi és olcsóbb helyeken is remekül lehet telelni, csak egy picitkét másabb, pl. Tunéziában vagy Egyiptomban, Izraelben nem tudsz a tengerben fürödni, fürödni, de a medencében igen, vagy az úszómedencében, és remek az időjárás, pont jó, nem izzasztó, nem égsz le, depresszió ellen kitűnő, kevés a turista, ez egyeseknek illúzióromboló, de nekünk pont az tetszik, hogy nem tömegnyomorban kell napozni, besorolni a múzeumokhoz, mindenki nyugodt, kedves, mert ráér velünk foglalkozni. Igaz, télen sok a nyugat-európai nyugdíjas, de abból is erőt lehet meríteni, hogy nyugdíjasan is lehet teljes életet élni. Bennünket ez nem zavar. Bocsánat, hogy elkanyarodtam Kenyától..........
Előzmény: Hermione_Granger (19)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.10.24 0 0 19
A téli nyaralásnak én is nagy híve vagyok, szerencsére az elmúlt három télen meg is engedhettem magamnak, így jutottam el Balira, Thaiföldre és Kenyába (az idén azonban valószínűleg kimarad az utazás pénzügyi okokból:(
Tök jó érzés a mínuszból pár óra elteltével kilépni a 35 fokba, és úgy jönni haza lebarnulva, hogy mindenki aggódik a túlzott szoláriumozás miatt :)
A kenyai nyomor tényleg megdöbbentő, én mindenemet elosztogattam gyerekeknek, amim mozdítható volt, és egy csomó hülyeséget megvettem, amire semmi szükségem nem volt, nagy részét haza sem hoztam, hanem azt is odaadtam a helybélieknek. Beszélgettem hosszabban egy sráccal - már amennyire a gyenge angolja miatt erre lehetőség volt - aki valami végtelenül lepusztult katamaránnal hajóztatta a turistákat, és azt mondta, hogy 12-en élnek abból a pénzből, amit ő a pár hónapos turistaszezon alatt egyedül megkeres, de még szerencsésnek tartotta magát, hogy egyáltalán erre is lehetősége van. Vele is kétszer csónakáztam, és másodszor már nem volt pofám alkudni a kiindulási árból...
Előzmény: satine (17)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.22 0 0 18
azt hiszem, ha már feltámadt a téma, bemásolom (ja, aktuálpolitikailag érdekes a vége, pedig régen volt):

Ahoj poplacsek válasz erre | adatok | e-mail 2002.03.04 21:07 (524)

igen, mindemellett tanulságos is - szokásunkhoz híven nem utazási irodai csomagot vettünk, hanem önállóan utaztunk (repjegy, aztán ott majd lesz valahogy)

nagyon kemény hely, egy napszemüvegért már megtámadnak, fényképezőgépet egyszerűen nem szabad kivinni az utcára

nagyon furcsa érzés volt, hogy az emberek intelligenciája kb. a hazainak felel meg, keményen meg is dolgoznak a megélhetésért (mármint aki nem a munkanélküli 50%-ba tartozik), de látszik, hogy sosem fognak kitörni a nyomornegyedekből, amelyek inkább nyomorháromnegyednek mondhatóak - nincs középosztály, pár % felső réteg van

a felső réteg magas kerítésekkel, tetejükön üvegcseréppel, elektromos kerítés kiegészítéssel és 24 órás biztonsági őrszolgálattal védi, amije van

a turistát nagyon jól (sőt, fantasztikusan jól) tartják, bár nehéz megszokni, hogy a szálló kerti sétányain is baseball ütőkkel és gépkarabélyokkal felszerelt egyenruhások tartják vissza a betolakodókat

mindenesetre, akinek baja van az itthoni viszonyokkal, utazzon el oda nem izolált módon, hanem úgy, hogy elvegyül a kinti életben, és garantálom, hogy átrendeződik az értékrendje, szerencsésnek fogja tartani, hogy Magyarországon él

mi már voltunk Ázsiában több igen csóró helyen, Mexikó lepattant részein, beleértve Mexikóváros bádogvárosait, de amit Kenyában láttunk, minden képzeletet felülmúl - és Kenya még Afrika egyik legfejlettebb országa

azért nagyon jó volt a nyaralás, nagyon örülök, hogy megcsináltuk, sokat tanultam belőle, voltunk fantasztikus jól sikerült szafarin, stb., és úgy érzem, ismét közelebb kerültem ahhoz, hogy ismerjem a minket körülvevő világot

na lehet, hogy túl filozofikus voltam, pedig nem is ittam vegyigyümit!

ja, azt mindenesetre nem bánom, hogy a kampányidőszakból kiestünk 16 napra, ez nagyon pihentető volt - aki az egészet itthon éli meg, annak részvétem...

satine Creative Commons License 2002.10.22 0 0 17
Hát... mennénk szívesen másfelé is..., ezalatt azt értem, hogy mindenevők vagyunk,

Kenyába csak az utazzon, aki tudja, hogy fekete őslakosokra számíthat, itt-ott nyomorra - bevallom, én a kenyai nyomoron annak ellenére ledöbbentem, hogy tudtam, mire számíthatok...

Szerintem télen nyaralni jó.... olcsóbb, akciók vannak, nincs tömegnyomor, félházzal működik minden, azaz minden és mindenki nyugisabb, ráérősebb, kedvesebb, jobban megbecsülik a turistát...
Mi így gondoljuk, és ebbe 12 évvel ezelőtt belekóstoltunk, és azért gürizünk egész évben, hogy télen nyaralhassunk.
Felejthetetlen élmény, mintha dupla évet csinálna magának az ember, egyszer próbáljátok ki, bizonyos utak télen olcsóbbak, mint nyáron...

Előzmény: Hermione_Granger (16)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.10.22 0 0 16
Látom mi ugyanoda járkálunk nyaralni-telelni :)
Előzmény: satine (14)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.10.22 0 0 15
Így van, nem a francia riviérára érkezünk, ha leszáll a gépünk Mombassában, de azért nagyon jól el lehet tölteni az időt.
Előzmény: satine (14)
satine Creative Commons License 2002.10.18 0 0 14
...csodaszép - mármint Kenyában nyaralni ---- télen!!!!
Nem kapok érte százalékot, nem vagyok utazási irodás, egyszerű pórnépként azt mondom, hogy aki teheti, menjen!
Mi voltunk, nagyon jól éreztük magunkat, persze ehhez tudni kell, hogy mit vársz...
Szívesen visszamennénk.
Előzmény: Hermione_Granger (13)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.10.18 0 0 13
Elég régen kihalt a topic, de talán életre lehet kelteni újra, hiszen egyre többen mennek mostanában Kenyába.
Én is voltam ott egy éve kb. Sokkal jobb volt, mint amire számítottam, igaz a szállodát csak szervezett körülmények között hagytuk el, azt mondták, hogy két nőnek nem tanácsos egyedül kószálnia. Ennek ellenére jól éreztük magunkat. Nagyon szép a tengerpart, az árusok ugyan kicsit agresszívak voltak, de a 2. héten már mindenki ismert mindenkit, akkor már nem nyomultak annyira, és nem is akartak átvágni.
Kétnapos safarin voltunk a Tsavo East-ben, ott a Big 5-ból négy él, hármat láttunk is: oroszlánt, elefántot és kafferbivalyt. De legjobban a varacskos disznó tetszett, na meg a Voi Lodge-ban a szirti borz! Egyébként az Oroszlánkirály rajzolói itt tréningeztek tájképileg:)
Előzmény: zukka (12)
zukka Creative Commons License 2001.12.07 0 0 12
mar az elobb koszontem:)
szoval..en is jartam kenyaban,watamuban.
semmilyen oltasra nem koteleztek,es a nagyon ritkan elofordulo malariat is erdemes a fertozes utan kezelni,mint az elogyogyszerezessel jaro kellemetlen mellekhatasokkal szenvedni.
a malariatol nem kell felni,ugyanis a szeles tengerparti reszen nem is tudna megelni.a mocsaras lapos videket kedveli,bar az esos evszakban neha a parton is elofordul.
a bennszulottek altal kinalt szafari,-szerintem-elkerulendo.nem azert,mert esetleg lenyulnanak,hanem mert ok nem rendelkeznek a turista "szuksegleteit"kielegito eszkozokkel.gondolok olyanra mint;ha a dzsungelben lerobban a terepjaro,akkor mi van?
vagy ha valaki rosszul lesz? szerencsetleneknek csak egy rozoga terepjarojuk van,legtobbszor potkerek nelkul!az iroda es a szalloda nem vallal felelosseget erted a "csinald te" szafarin.tehat erdemesebb szallodaban kerni a szolgaltatast,igaz hogy igy dragabb,de a biztonsag garantalt.
zukka Creative Commons License 2001.12.07 0 0 11
hello!
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.10 0 0 10
Mielőtt el nem süllyed a topic, felhozom...
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.28 0 0 9
értem - kösz a továbbiakat!
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.27 0 0 8
Szafarira nem az utazási iroda által szervezett útra mentünk. Az is szervezett sokfélét, hármunkra számolva még olyat is, amelyik többe került volna, mint az egész Kenyai út, tokkal vonóval. A tengerparton (pardon Óceán parton) megszólított egy bennszülött, hogy nem mennénk-e kirándulni. Van egy tíz személyes mikrobuszuk, ha megtelik, indulunk. Csak az USD-t kérte előre. Adott is egy blokkpapírt cserébe. Két napig azt hittem, hogy csak lenyúltak. De nem. Két nap múlbva hajnal 4 órakor ott volt a mikrobusz a szálloda előtt. Jött még egy német házaspár szintén egy 6 éves korabeli gyerekkel, a sszomszéd szállodából két egyedülálló angol nő, mi hárman, és két bennszülött. Így került a szafari annyibe, amenyibe.
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.27 0 0 7
Van repülős is, de az qrva drága. Mi Mombassa-től délre kb. 30 km-re laktunk. Gyakorlatilag minden szálloda ezen a környéken van. A legközelebbi nemzeti park, a Tsavo, kb. 240 km-re van Mombassa-tól, ami mikrobusszal 5! óra volt. Ilyen rosszak az utak. A Tsavo park mellett van egy város, Voi, ott szállnak meg a többnapos szafari alatt. Egyébként nincs olyan sok állat szabadon a nemzeti parkokban sem, mint a természetfilmekben. A vadászok eléggé megritkították az állományt. Ragadozót egyáltalán nem láttunk. Vizilovat sem, csak mutatták a bennszülöttek, hogy abban a tóban van egy. Zebra, és egyéb kis testű állat, rengeteg van. Egyszer majdnem bele is hajtottunk egy elefántcsorda közé, amint keresztül ügettek a dűlőúton.

A független utazóság nem tudom, hogy Kenyában beválik-e... Éttermet csak Voi-ban láttunk (a szállodáén kívül), boltot pedig egyáltalán nem. Mit ennél, innál? Tömegközlekedés nincs. A bennszülöttek gyalog járnak. Akinek biciklije van már király közöttük.

Nyugodtan fizess be AI ellátással szállást is. Ha külön számolom a repjegytől, a felnőtt szállás, ellátással kb. 60e HUF volt 10 napra, míg a gyerek 20e HUF-ra jött ki.

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.26 0 0 6
köszi az infót, nagyon hasznos dolgokat foglaltál össze

egy-két korábbi útról még él a Hepaj A-B oltásom hatása (10 évre oltanak), szerencsére legalább azt nem kell most megkapni

tudsz esetleg kétnapos vagy háromnapos szafari árakról is? nem tudom, hogy egy nappal elvolnánk-e

mi egyébként két hétre akarunk menni (igazából háromra mennénk, de itthon hagyunk egy gyereket megőrzésre a nagyszülőknél, aztán ezért kicsit rövidebbre fogjuk, mint szeretnénk), és csak a repülőjegyet akarjuk itthon venni, kint független utazó módjára mozognánk, ez már Indonéziában, Mehikóban és Tajfődön is nagyon bevált

ja, még valami, a szafarira viszonylag a közelbe visznek busszal vagy akárhogyan, vagy felültetnek valami kis repülőre?

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.25 0 0 5
Nem szabad csapvizet inni, fogmosáshoz is ásványvíz javallott, a jégkockás italokat is kerülni kell. A szúnyogok ellen is vigyél elektromos riasztót. AI ellátással igazából pénz csak képeslapra, borravalóra, esetleges szafari-ra kell. Tulajdonképpen el lehet menni pénz nélkül is.

Egynapos szafain voltunk hárman, kb. 40 e HUF-ért. Legközelebb nem megyek szafarira. Ha először mész, viszont menjél el, legalább egynaposra. Ha vadász vagy, akkor ezt a bekezdést felejtsd el.

A legjobb az egészben az, hogy itthon fagy és hó van, felülsz a repülőre, a télikabátod hazaviteted azzal, aki kivisz a reptérre. Ott leszállsz: meleg, semmi köd, a nap süt színesek a virágok, majmok ugrálnak körülötted a szálloda kertjében, a benszülöttek között te vagy a király, minden gondolatodat lesik, hogy te jól érezd magad.

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.25 0 0 4
Jambo

Kenyában töltöttem '99. januájában életem legszebb 10 napját... + feleség, + 6 éves gyerek

Vannak alapszabályok, ha időm lesz rá, apránként leírom, de kérdezzél nyugodtan. Remélem nem tűnik nagyképűségnek, de tartsd be ezeket.

A Neckermann-nnal voltunk a Hotel Neptune Paradise Village **** -ban. Úgy tudom, hogy most is van oda útjuk. Bizalommal ajánlom.

All inclusive ellátással menjél. Nem láttam az egész idő alatt boltot! Máshol éttermet, mint ami a szállodában, azt sem! Ebben a szállodában a kaja európai volt: az egész szálloda a Neckermann fennhatósága. Nem a magyaré, hanem nemzetközileg: a német, az osztrák, a belga, a magyar stb Neckermanné. Az all inclusive-ban az a jó, hogy a szállodában az ital is ingyen van 10-24 óra között. Napközben tea, kávé, süti is van. A legrosszabb rövidital a Finlandia vodka. A sörük helybeli, olyan mint a Stella. A boruk sem különleges, de iható. Az üdítő ismeretük a Coke, Fanta, Sprite vonalon áll. Viszont sehol máshol semmi nincs, csak a nagy szárazság. A kaja svédasztalos, nagy választékkal.

A szálloda igazából nem is szálloda a mi fogalmaink szerint. Egy nagy trópusi kert, saját medencékkel, biztonsági őrökkel, sok kis gonbaházzal. Minden kis épület kétszintes, szintenként két szobával, légkondival.

Az Indiai-Óceán januárban melegebb, mint 30 fok. Éjszaka sincs hűvösebb 24 foknál. Nappal nagyon kelemes a kánikula -:)

Megpróbálhatod last minute is, de !!!!!!!!!

Oltasd be magad előre sárgaláz ellen !!! Ezt indulást előtt úgy tudom, hogy legalább 3 héttel be kell adni. A védettség 10 évre szól. Ez az oltás kötelező, anélkül nem is engedek be az országba. Szükséges még a malária elleni tablettás védekezés is. Ennek a receptjét is az oltóhelyen írják fel. Nekem a gyógyszertárban rendelésre hozatták, nem tudod megvenni úgy, hogy csak besétálsz a patikába. Az oltás, a gyógyszer hármunkra kb. 15 e HUF volt.

Vízum kell: ezt a repülőtéren fizeted USD-ban Mombassa-ban. Asszem 20 USD/fő volt.

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.25 0 0 3
....hakuna matata! :-)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.23 0 0 2
valaki írhatna ide tapasztalatokat, info-t, mert lassan meg kellene terveznem a januári utat

pl. árak, közlekedés, safari, ilyenek

free_styler Creative Commons License 2001.07.18 0 0 1
ha tulelted, meselj, milyen volt. en is tervezek egy utazast arrafele.
Előzmény: Cinka Panna (-)
alexandrosz Creative Commons License 2000.02.14 0 0 0
Az bizti, hogy nem 0 vírus mászkál arrafelé...
:o))
Előzmény: Cinka Panna (-)
Cinka Panna Creative Commons License 2000.02.14 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Kenyába megyünk nyaralni egy jó szállodába.Megkaptuk az oltásokat, gyógyszereket stb.mégis azzal ijesztgetnek orvosok, hogy ezektol függetlenül a szállodában nem szabad zöldséget , gyümölcsöt enni.Ezeket is az ottani vízzel mossák és ezért bármilyen fertozést el lehet kapni.Pld.kolerát.Ez nem egy olcsó szállás, ráadásul szuper svédasztallal.Elso meggondolásból én azt mondanám, hogy együnk meg mindent, ne csak a meghámozható dolgokat.De azért hallani rémtörténeteket, megbetegedésekrol esetleg halálokról. Ha van valamilyen tapasztalatok, vagy hallotatok valamit segítenétek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!