Keresés

Részletes keresés

szakalka Creative Commons License 2017.09.26 0 0 5066

Két napos Safari megszervezve. Mombasába érdemes bemenni?Ott van valami látnivaló? Vagy csak a kaland miatt?

Előzmény: tomassos (5065)
tomassos Creative Commons License 2017.09.21 0 0 5065

Nem lesz gondotok...

Max. a beachboyok zavarják a nyugalmatokat. :-)

Annyi óvatosság persze nem árt, mint itthon, illetve a szokásos nyaralásos tippeket nem árt betartani. (Figyelni az értékekre.)

 

Előzmény: szakalka (5064)
szakalka Creative Commons License 2017.09.21 0 0 5064

Köszi a válaszodat.

Az út már befizetve , de ezzel a két közelebbi szafarival megpróbálom ,ha már ott vagyunk.

Mennyire nyugodt a tengerparti nyaralás? Sok hír nincs erről a vidékről , pár zavargásokon kívül.

A közbiztonság hogyan működik a hétköznapokban?

 

Üdv Zoli.

Előzmény: tomassos (5063)
tomassos Creative Commons License 2017.09.21 0 0 5063

Szia Zoli,

 

Hát nem tudom, mennyire kőbe vésett már a programotok.

Szállodából azért nem érdemes menni szafarizni, mert fizeted a szállást is, míg utazni vagy.

Érdemes Nairobiba érkezni, onnan szafari Masai Mara vagy Tsavo és Amboseli, és úgy tovább Mombasa és a hotel.

Oltások: nekem a következők voltak anno, a hastífusz, sárgaláz ( Tanzániában is szafariztam, ott kellett az országba való belépéshez), illetve szafarin szedtem a maláriatablettát.

Ha már tuti Mombasa, akkor olcsóbb onnan Tsavo és Amboseli, drágább a Masai. Aktuális árakat sajna nem tudok.

Esetleg keresd Pamlényi Mikit, ő tud neked segíteni.

Ha még nem befizetett az út, nézd meg esetleg Tanzániát is: 2 nap szafari Ngorongoro-kráter, onnan egy hét Zanzibár.

Előzmény: szakalka (5062)
szakalka Creative Commons License 2017.09.20 0 0 5062

Irány Kenya.

Helló kedves ismeretlenek!

Zoli vagyok.

 

A tapasztalattal rendelkezőktől szeretnék segítséget kérni.

Februárban utaznánk Kenyába ,a párommal a déli partszakaszra 9 napra. Szállodában leszünk.

A kérdésem mi ellen oltassuk be magunkat? A szállodában be tudok egy 2-3napos szafarira fizetni? E kb. mennyibe kerül náluk? Milyen látnivalókat érdemes még tervbe venni?

Mire vigyázzunk ,vagy figyeljünk, hogy csak pozitív élményünk legyen a több?

 

Egyenlőre ennyi a kérdésem, és előre is köszönöm a segítő ötleteket.

kenya15 Creative Commons License 2017.07.29 0 2 5061

és pár nem-mobilos kép:

 

Előzmény: kenya15 (5058)
kenya15 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 5060

Mint 2 egyiptomi nyaralásom idején is pont 6. napig bírta. Eleve érzekenyebb az átlagnál. Főleg reggel, igaz korán amúgy sem szoktam reggelizni nagyon. Nehezebben dolgozott de a safarikon nem volt vele gond amikor már szép lassan felkelt. A probiotikum után meg nem volt már semmi gond. Lehet első naptól kellett volna vagy fél adagokat nem tudom. Át kellett állni. Amugy levest, rizst, krumplit es hust, tésztát ettem legtöbbször, finoman főztek a lodge-okban.

Előzmény: GPR26 (5059)
GPR26 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 5059

kenya15, köszi a képeket :)

 

Szerintem mások nevében is mondhatom, hogy kíváncsian várjuk a blogod linkjét :) 

 

A gyomroddal egyébként az odaérkezéskor volt problémád, vagy később jött elő, az ott tartózkodásod idején?

Előzmény: kenya15 (5058)
kenya15 Creative Commons License 2017.07.26 0 2 5058

Azert majd otthon beadatom. A gyomron 3 napig volt reggelente rossz meg néha este, kicsit aggodtam is, mert csak delben tudtam jobban enni. Aztan toltam az enterobull probiotikumot es teljesen ok lett.

 

Fantasztikus volt amugy ez a 2 két hét! Tervezem, hogy még visszatérek Kenyaba! Persze sokkolo latni a falusi szegenyseget es mennyire nincs semmijük a telefonon kívül azonban a vadvilág az valami mese! A szemelyzet es mki mindenhol kedves es erdeklődő, a gyerekek integetnek bar elsőre baratsagtalanul méregetik a fehér autóban a fehér turistát. Mindenhol biztonságban voltam. Ha kész lesz a blog meg a fotókönyv belinkelem. Ha egy nagy drága utazast kellene választani az biztos h  ez a legelképesztőbb.

 

Addig hangulatilag csatolok pár mobilos képet vegyesen

 

Előzmény: sogormail (5055)
GPR26 Creative Commons License 2017.07.22 0 1 5057

Köszönöm szépen! És Neked ez a DEET bevalt? 

Egyébként beszéltem tegnap a házorvosommal, és azt mondta, hogy a meningitis valóban sok helyen felüti a fejét, de inkább a nyomornegyedekben van jelen és a gyenge immunrendszerű embereket támadja meg. Rájuk nagyobb veszélyt jelent..

Antibotikumok kozul a Cipron kívül más nem is használ? 

A Malarone tablettáról pedig azt mondta, hogy szokták adni más betegségeknél immunizáló gyógyszerként is a hatóanyag tartalma miatt és rövid távon a szedése valóban nem feltétlenül olyan káros.. és azt is mondta, hogy az Alopyrin is sok rossz mellékhatással bír, csak az emberek körében megszokott gyógyszernek számít, így nem állnak olyan szkeptikusan hozzá, mint mondjuk a Malaronehoz.. na meglátjuk.. :)

 

Szeptemberben tartózkodott már kint valaki a fórumozók közül? Abban az időszakban sok a szúnyog? 

Azt olvastam, hogy december-március között nem igazán vannak szúnyogok, meg pár külföldi blogon, hogy talán a szeptember sem számít olyan vészes időszaknak ebből a szempontból, és hogy akkor leginkább napkeltekor és napnyugtakor jönnek elő a mindenki által utált rovarok..

Mik a tapasztalataitok? :)

 

Előzmény: sogormail (5056)
sogormail Creative Commons License 2017.07.21 0 0 5056

Nekem EZT ajanlottak (Nemeto.) es a ruha impregnalo spray-et. De azt vegul nem vettem..

Előzmény: sogormail (5054)
sogormail Creative Commons License 2017.07.21 0 1 5055

Nem kell parazni:) De a meningitis C tipusa elleni oltas mar Mo.-on is alapoltas lett ha jol tudom. 

Kenyanak csak az ENY-i resze tartozik a meningitis ovhoz es elvileg Dec- Januar szezonban ajanljak inkabb az oltast. 

Ha nincs oltas es olyan helyen jar az ember ahol veszelyes lehet, megelozo jelleggel Ciprofloxacin antibio-t lehet szedni:) 

Ezert irtam, hogy Cipro alapgyogyszer ott:) Sarga hasmenes -> cipro, meningitis megelozes vagy ha nincs mas -> cipro, gyogyszerrezisztens malaria -> cipro:) 

Az osszes kulfoldi forumon alapkent emlegetik a Ciprot afrikai utakhoz:)

 

https://travelhealthpro.org.uk/country/117/kenya#Vaccine_recommendations

 

 

Előzmény: kenya15 (5051)
sogormail Creative Commons License 2017.07.21 0 0 5054

"Az érdekelne még, hogy észrevételed és mások észrevételei alapján melyik a legjobban bevált szúnyogriasztó spray?"

 

Helyiek es kulfoldon is a min 50%-os DEET tartalmu barmilyen sprayt. Olajos, budos, muanyagot, bort karositja. Ha nagyon magas rizikoju teruleten jar az ember akkor mehet a 75% vagy akar 100%. De csak rovid ideig lehet a higitatlan DEET-et hasznalni tudtommal. 

Meg szobaban a helyi elektromos szunyogriaszto..

Előzmény: GPR26 (5052)
GPR26 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 5053

Kenya15, a meningitis elleni oltást nekünk sem említette a hölgy az oltóközpontban. Legalábbis nem emlékszem rá.. 

Mindenesetre remélem mindenki megússza egészségesen a kirándulását! :)

Előzmény: kenya15 (5051)
GPR26 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 5052

Nem szándékoztam előítéletesen írni, bár tény és való, hogy nem szeretem a tűket, ebből adódóan az oltásokat sem, lehet inkább ez érződött a hozzászólásomon. :)

 

Köszönöm azért a jó tanácsokat és a sok infót. Ahogy láttam, egy korábbi kommentedben Te is azt írtad, hogy a malária tabletta szedését következőleg lehet hanyagolni fogod. Szóval sajnos a döntésben nem jutottam előrébb malária tabletta ügyben. Mindenesetre az biztos, hogy visszük magunkkal! :)

 

Az érdekelne még, hogy észrevételed és mások észrevételei alapján melyik a legjobban bevált szúnyogriasztó spray?

 

Ui.: Kívánom, hogy eljuss majd egy jó kis szafarira, biztosan hatalmas élmény, én már alig várom a miénket :) 

 

Előzmény: sogormail (5050)
kenya15 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 5051

Na most beparáztattal reggel olvasva e sorokat. A meningitiszt egy szóval sem mondtak a központban pedig beadattam volna. Igen valóban húzós az összes szirszar oltas meg miegymas, de volt h én is 'földifajanszos' azaz a földön van egy kis keramiacsesze és egy lyuk helyen tudtam csak pisilni aztan parázhat az ember persze nem értem semmihez. Minden más oltasom megvan es szedem a malarone-t. Hogy amiatt v amúgy is gyenge gyomrom miatt 6-7. nap volt émelygés es egyszer hányás, de az rosszabb volt Egyiptomban. Gyakori kézfertőtlenítés és belfertőtlenitő meg probiotikum. 

 

A parkok és szállások viszont fantasztikusak es abszolút rendben vannak eddig: Tsavo East-West, Amboseli, Lake Naivasha, Lake Nakuru helyeken. A vadvilag pedig egy mese. Egyszerűen elképesztő! Pár méterre elefantok, zebrák, gnúk, oroszlánok! Nem nagyon van itt kép, majd teszek fel.

 

 

Előzmény: sogormail (5050)
sogormail Creative Commons License 2017.07.20 0 0 5050

Szerintem eleve eloiteletesen irsz a vakcinakrol:) Egy hepa A es B mar alapoltas, enelkul az Adriara se mennek, nemhogy Afrikaba. Hastifusz szinten. 

-Sargalaz elleni oltas nem kotelezo Kenyaba, de kornyezo orszagokba igen. Elethosszig vedettseget ad. Nagyon kicsi az eselye, hogy elkapd, de ha elkapod, nagyon konnyu belehalni.

-Meningitis ACYW. Enelkul be se tennem a labam Afrikaba, sehova. (A C mar Mo.-on is alapoltas es remelhetoleg a B-is hamarosan. Afrikaban viszont foleg az A az elterjedt) Ugyan Kenyanak csak az ENY regioja tartozik a Sub-Saharan meningitis ovhoz, de ha elkapsz egy ilyet szo szerint par ora alatt lehet belehalni. Nem mindenkinek, de ezt nem tudhatod elore.. 

-Polio. Legyen..:) es a tobbi alapoltas

 

En 4 hetet voltam Nairobiban es a kornyeken melo miatt. Miutan hazajottunk 2 het utan kollegam korhazba kerult meningitissel. Szerencsere virusos valtozat volt, nem bakterialis ami igy nem a "halalos" verzio. Ellenben igy is 2 het korhaz, 2 het otthoni gyogyulas es meg mindig KO. De engem is es a csaladot is azonnal kuldtek orvoshoz. Azt nem tudjuk, hogy Kenyaban szedte ossze vagy mar a sajat lakhelyen (Orosz)

 

Malaria. Nem a szunyog ellen ved a gyogyszer hanem a parazita ill a tunetek tul gyors kialakulasa ellen. Ha visszaolvasol latod en is k. sokat gondolkoztam rajta, hogy szedjem vagy sem. Rovid idotartamra Nairobiban (low risk area) nem szednem ujbol. Ellenben 2 hetre a te altalad emlitett joreszt high malaria risk teruleteken, szamomra nem kerdes, hogy szednem. Es ez az orvosi ajanlas, akarki akarmit mond. Tobbfele malaria prophylaxis letezik, Kenyaban az ajanlott a Malarone. Ennek vannak a legkevesebb mellekhatasai. En egesz jol birtam kb. a 3. hetig. Akkor kezdtem eleg vacakul lenni, emesztes ugyileg, depi, hangulatvaltozasok. Emelyges, hanyinger.. Ettol fuggetlenul ez meg mindig jobb mint esetleg belehalni a malariaba. A helyiek persze elmondjak, hogy ah semmi, bemesz a korhazba, malaria test, emelt dozisu malarone es jobban vagy. EZ nagyjabol igy van, csak hogy malariat okozo parazitabol van tobbfele es Kelet Afrikaban az elterjedt a feher europai emberre nezve legveszelyesebb valtozat. En akkor dontottem a malarone szedes mellett, mikor kollegam elmeselte, hogy halt bele a malariaba egy jobaratja.

Bar o is szedte a malaronet. De ami hiba, hogy tulsagosan megbiznak a megelozo szedesbe. Ha megelozo jellegel szeded a malarone-t az lelassitja esetleg megakadalyozza a tunetek kialakulasat, ergo idot nyersz. Es persze a tul eros tuneteket tompitja, nagyobb esellyel elheto tul:). A fenti eset azert tortent, mert az ember szedte a gyogyszert, hazajott (Nemeto.) es enyhen belazasodott. MAjd nem ment be korhazba, utana tul keso volt.

Az alapszabaly a legfontosabb, hogy a kint tartozkodasnal es hazajovetel utan meg hetekig, honapokig, ha belazasodsz akkor irany a korhaz egy malaria tesztre! Es ez nem vicc!!

A helyiek nyilvan nem szedik a gyogyszert mert hosszu tavon tul sok a mellekhatas es ok ismerik a helyi ellatast, tudjak hova forduljanak. Raadasul ok vedettebek genetikailag. /Ennek ellenere milliok halnak bele malariaba K-Afrikaban evente. Foleg gyerekek :( :(/

De gyogyszer mellett a meg fontosabb megelozes a DEET es a szunyoghalo alatti alvas!

 

Es itt jon a dilemma, hogy mindez szep es jo. Csak te nem vagy helyi, genetikailag feher europai vagy, nem ismered a helyi viszonyokat es mit csinalsz egy Game Parkban az isten hata mogott, 8-10 oras utra egy normalis korhaztol? Egy olyan orszagban ahol egy kavet se tudnak 1 korben, fel oran belul kihozni soha, nemhogy krizis helyzetet kezelni. (nem degradalom, ezek tenyek. Van aki pont ezt szereti Kenyaban, hogy nincs rohanas:) ) Utak, vezetesi stilus kritikan aluli (pedig jartam mar par helyen/ es siman ott allhatsz 10 orat egy Mombassa-Nairobi dugoban. Alapesetben mentohelikopter se fog erted jonni es normalis mento se, bar attol fugg milyen biztositasod van. De a mento se tud elorejutni egy massziv es nem ritkan kialakulo dugoban. 

Ehhez tedd hozza, hogy ugy altalaban Afrikaban problema a hamis gyogyszer ellatas. Mig kint voltam nezegettem szamokat, mintha nagyjabol 40-60% remlik. Vagyis a kaphato gyogyszerek, ha kapsz fele hamis. Nincs benne hatoanyag:( 

Szal en ki nem mennek egy gyogyszerkeszlet nelkul. Malarone, Cipro es a szokasos egyeb alapszerek.

 

A terrorizmus meg lehet hogy nem kezzel foghato ezeken a teruleteken ahova utazni keszulsz, de az alapszabaly, hogy minden megtortenhet. Es igy kell hozza allni. Nem parazni, de be kell tartani szabalyokat. Egy game parkban nem nagyon van mit felni, de pl. NAirobiban nem setalunk az utcan, foleg nem sotetedes utan. Hoteltol taxival/inkabb Uber, mert az utad logolva van/ barhova. Nairobiban az elet zart keretek kozott zajlik:) 

 

En melo ugyben voltam Nairobiban es sajnos nem sikerult eljutnom egy normalis game parkba. Voltam sok erosen lepattant helyen Nairobiban, emiatt nekem inkabb sokk volt mintsem elmeny. De azt mondom Afrikat latni kell meg igy is:) En olyan kollegakkal voltam akik evek, evtizedek ota jarjak Afrikat, legtobb a Del-Afrikai afrikaans de meg ok sem maszkalnak ejszaka az utcan Nairobiban, nem megyunk bizonyos helyekre. Mindegyik be volt oltva:), de malarone-t egyik sem szedett:)

 

Innentol a te dontesed:) 

Előzmény: GPR26 (5049)
GPR26 Creative Commons License 2017.07.19 0 0 5049

Sziasztok!

 

Nagyon sokat olvastam már ezen a fórumon, és úgy döntöttem mégis jobb, ha felveszem a kapcsolatot a tapasztaltabbakkal, a rutinosabb Kenyába járókkal, s Kenyában élőkkel.

 

Szeptemberben megyünk a párommal Kenyába, szafarizunk(Tsavo East,West,Amboseli), majd nyaralunk a tengerparton (Diani beach).

 

Nemrégiben voltunk az oltóközpontban konzultáción és egy fél patikányi vakcinát javasoltak. Nyilván nem tervezzük az összeset beadatni magunknak, hiszen kb. 2 hétig fogunk kint tartózkodni, de pl  a hastífusz elleni oltással és a hepatitis A,B elleni védőoltásokkal már megbarátkoztunk, úgy döntöttük ezeket felvesszük.

Anyagilag eléggé megviseli az embert, ha mindent meg kell vásárolni, sajnos az egészségügy nem olcsó. Persze igencsak furcsa belegondolni, hogy akár 15-20 ezer forinton múlhat az életünk... Mindenki másképp szemléli ezt a védőoltásos részét az utazásnak, ahogy látom, nagyon eltérő vélemények alakultak ki itt a fórumon az évek alatt.

Én sem cáfolni sem megerősíteni nem tudom mi az ami szükséges vagy kell, viszont egy hatalmas kérdés számomra továbbra is a malária tabletta szedése. :)

Annyi csúnya mellékhatással bír ez a gyógyszer, hogy nem szívesen szedném be, ráadásul olvastam már arról is, hogy aki a közeljövőben kisbabát szeretne, annak mindenképp meg kell várnia, míg teljesen kiürül a szervezetéből a gyógyszer (mely akár hónapokba is telhet), ugyanis káros hatással lehet a magzatra. Ezen kívül ott van a máj károsító hatása, a hallucinációk, fejfájás, hányás, hasmenés stb.. megéri? 

Ha megbetegszem akkor pedig bele is halhatok, de akkor is ugyanezt a gyógyszert kell szednem, nem igaz?

 

Az utazási irodában azt mondták, hogy a kinti orvosok nem javasolják a gyógyszer szedését a káros mellékhatásai miatt, plusz amiatt sem, mert nem feltétlenül nyújt 100%-os védelmet a kenyai szúnyogok ellen.

 

Most akkor mégis mi alapján döntsek? Hallgassak a nagyon alapos oltóközpontos nőre, aki a fél világ gyógyszerkészletét beadatná, csak hogy teljes legyen a védelmünk, vagy fogadjam meg a gyakorlatias utazási iroda vezetőjének a tanácsát és inkább ne szedjük be a tablettákat? 

 

Nem szeretnék úgy nekiindulni az utazásnak, hogy azon stresszelek, vajon megbetegszem-e. Ez egy bakancslistás program lesz számomra a férjemmel és szuper élményeket szeretnénk gyűjteni.

 

Valaki tudna segíteni abban, hogy mi alapján döntötte el, szedi-e a gyógyszert vagy sem? :D

 

Másik kérdés: végigolvastam a konzulátus javaslatait Kenyával kapcsolatosan és csupa elrettentő dolgot ír..szóval bár ne tettem volna... 

Aki ott él, kérem nyugtasson meg, hogy sok információt felfújnak itthon és odakint valójában nem ennyire rossz a helyzet? 

 

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

kenya15 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 5047

lehet legtöbbnél biztosítást kötni és a szerződési feltétel szerint annyi a területi hatály, hogy ha olyan helyen-térségben történik baleset, ami fel van sorolva a külügynél mint nem javasolt térség-hely: szudáni, etiópiai és szomáliai határvidék, Nairobi nyomornegyedei (Kibera, Mathare, Huruma, Kariobangi, Kawangware és Eastleigh), valamint a teljes partszakasz, akkor nem érvényes a biztosítás ott

Előzmény: kenya15 (5046)
kenya15 Creative Commons License 2017.07.04 0 0 5046

sziasztok! Kenya lévén bizonyos területei nem ajánlott célországnak számít más területe pedig csak II. Fokozottan veszélyes melyik biztosítóval érdemes utasbiztosítást kötni? Neten ugyan van ahol megjelnnek az online kalkulátorban az ajánlatok, de a szerződési feltételekben benne van, hogy a külügy által nem javasolt országra nem terjed ki. Fel is hívtam egy biztosított, de nem tudták megmondani, hogy most köthető vagy nem...

 

esetleg van aki mostanában kötött, ha igen hol?

sogormail Creative Commons License 2017.06.04 0 0 5045

Legkozelebb lehet en is hanyagolni fogom:) Ha jovok erre..

A Nairobi Nemzeti Parkban jartam egy fel napot, zsiraf park. Ennyi. Kiberaban voltam, de csak a nyomornegyed szelen. Jartam ettol durvabb helyeken Nairobi kornyeken, Naivasha, Mai Mahiu. Itt jottek szolni a helyiek a kiseroinknek, hogy huzzunk el. Kulonben gond lesz.. Videki telepulesek. Csatak reszeg emberek jottek oda azonnal amint meglattak. Rothado szemet, allatok, kibelezett kecske, sz.. , csontok, volt ott minden. Buz, kosz.. Nagyon durvak a tarsadalmi kulonbsegek.

Egy nemzeti parkot nagyon szivesen megneznek, megneztem volna. Nairobitol ill a kornyektol amerre jartam egy kicsit besokalltam. De nyilvan nem NAirobiba jonnek az emberek nyaralni, ez meg egy nyaralo forum:) 

Előzmény: Moni V (5044)
Moni V Creative Commons License 2017.06.04 0 0 5044

Őszintén szólva, én nem szednék még egyszer maláriagyógyszert rövid távra sem, de szerintem ez - pl. a biztosítással együtt - tipikusan az a kategória, amit mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mit kockáztat vagy mit nem. :-) Korábban én is szedtem. Pl. amikor először Kenyában jöttem, akkor is. :-)
Nairobi szerintem egyébként tényleg az, amit írsz. A város egyes kerületei nagyon durván a nyomor (Kibérán kívül is vannak nyomornegyedek), ugyanakkor némelyik kerület meg teljesen nyugati, normális infrastruktúrával... Mondjuk, ezeken a helyeken az árak is eléggé nyugatiak ...  :-) 

Kibérában jártál már? Ott van egy tök jó kis szervezet, ők szerveznek fél napos túrát, arra érdemes szerintem elmenni...

Szafarira egy napod sincs? Mert ha legalább egy van, akkor azért a Nairobi Nemzeti Parkba érdemes elmenni. Nyilván nem ugyanaz, mint Masai Mara, de elég jó mostanában... Vagy még mondjuk, Nakurut is meg lehet csinálni egy nap alatt...
Mindenesetre érezd jól magad (bármennyire meló csak :). Ha bármi van, keress nyugodtan. 

Előzmény: sogormail (5043)
sogormail Creative Commons License 2017.06.03 -1 0 5043

Koszi! Kozben utanakerdezten, neztem.. Hosszutavon nyilvan nem ajanlott megelozes jelleggel gyogyszerszedes, de par hetes tartozkodasra igen. Ez a legfrissebb ajanlas 2016.Decemberetol, Nairobira is. (Bar Nairobi alacsony Malaria rizikoju) De azert felhivtak a figyelmem, hogy ha laz van, akkor azonnal korhaz es teszt. Akkor is ha megelozo jelleggel gyogyszert szed az ember. Vegul is elkezdtem szedni.

Azert mert melo miatt jartam erdekes helyeken, Nairobin kivul is. Olyan nyomortelepeken, hogy mar besokalltam (meg 1-2 tortenetet hallottam kollegaktol). Egyelore nekem Nairobi az a melo es nyomortelep-luxus kontraszt. Sajna vmi ertelmes Safari kimarad..:( 

Előzmény: Moni V (5041)
Moni V Creative Commons License 2017.06.01 0 1 5042

A low budget utazás iránt érdeklődőknek (vagy a repülést tudatosan kerülőknek) jó hír: tegnap megnyitották az új vasútvonalat Mombasa és Nairobi között. Az út - állítólag - 4,5 óra, és 2. osztályon 700 shilling (kb. 2100 Ft) az ára. 

Moni V Creative Commons License 2017.06.01 0 0 5041

Szia! 

Én egy évig éltem Nairobiban (2015-ben, azóta Mombasában élek), de nem szedtem semmit. Én amúgy sem vagyok a malária gyógyszer híve megelőzés céljából. Szerintem jobb védekezni a szúnyogok ellen más módon (amit te is írtál: szúnyogriasztó, szúnyogháló stb.), és a gyógyszert csak akkor beszedni, ha elkaptad a betegséget... (Ha megnézed a Malaronet ugyanúgy ajánlják gyógyításra, mint megelőzésére, csak más adagolásban.)

móni

Előzmény: sogormail (5040)
sogormail Creative Commons License 2017.05.20 0 0 5040

Sziasztok,

Mi a magyar ajanlas megelozo malariaellenes gyogyszerszedesrol Mo.-on? Nairobi es kornyekere. Elegge elteroek a kulonbozo orszagok ajanlasai. USA CDC 2016 decembere ota javasol megelozo gyogyszerszedest Nairobiban is (elotte nem volt ajanlott).

Nemetorszagban elek, onnan jottem Nairobiba egy projektre. Kaptam Malarone-t ha Nairobin kivulre megyek akkor szedjem. De mar tobb nemet tropusi betegsegekkel foglalkozo intezet is elkezdte kovetni az USA CDC-t es ajanljak a malaria prophylaxis-t Nairobiban is.

Ugy nagyon eddig nem edrdekelt, kentem a DEET-et, apartmanban megy az elektromos szunyogirto. Eddig lattam 1 db szunyogot az 1 het alatt. De ma reggelre megcsipett vmi es hat a netes kutakodas a fraszt hozza az emberre. Csak meg van 3 hetem itt, akkor kellene 4 hetig szedni Malarone-t..

Kenyai magyarok Creative Commons License 2017.04.01 0 0 5039

Hakuna matata, Pole-pole
Nincs semmi gond, nyugi-nyugi


Az első két szó amit megtanulsz....vagy ha nem, akkor keserves lesz a nyaralás :)
Itt senki nem siet, vedd ezt tudomásul, és törődj bele, ha a fejed tetejére állsz, akkor sem tudod Afrikát megváltoztatni. Az európai pörgés itt nincs jelen, ha ezt várod el, és idegeskedsz miatta, csak a saját nyaralásodat teszed tönkre. Pole-pole! 
Semmivel, és sehova nem sietnek, ellenben mindenki mindig megy valahova. Itt nem fogod azt hallani egy helyitől sem, hogy "sietek". 
Üzletben, bevásárló központban, szállodában, étteremben, és egyáltalán sehol nem kapkodnak. Szépen, lassan, biztosan mennek a dolgok, de még ilyen megfeszített tempónál is akadnak hibák bőven. A kávéra 20 percet vársz, és mikor kihozza, a cukrot elfelejti. Arra vársz meg 10 percet. Ez itt teljesen normális! Ha valamit el akarsz intézni, és ebben helyi segítségét kéred, szánj rá 3-4szer annyi időt, mint otthon. Afrikában sűrű az áramszünet, ilyenkor megáll az élet, várjuk, hogy újra visszajöjjön. Álltam már szupermarket pénztáránál másfél órát, amíg egyesével összeadták, és kiszámolták a vásárolni kívánt dolgok árát.
Három nap elteltével Te is erezni fogod, hogy itt nem lehet sietni. 35 fok van, süt a nap, magas a páratartalom, ilyen körülmények között nem ugrálunk feleslegesen. A pulzusod 60 lesz, a vérnyomásod emelésére meg iszod a kávét, persze legyen rá 20 perced. Angolul mindenki beszel! Jó eséllyel nem tökéletesen érted, de nem lehetetlen. Ha egy helyi megígér Neked valamit holnapra, ne lepődj meg, ha holnapután rákérdezel, akkor csak egy vállrándítást, és újabb ígéretet kapsz. Egy idő után megszokod, és rájössz, hogy tényleg nincs értelme rohanni, végül is kikapcsolódni, nyaralni jöttél, akkor csináld azt. Egy helyi árus egyszer azt mondta nekem, „nektek európaiaknak van órátok, nekem meg van időm” na, erre nem tudtam mit mondani, fejet hajtottam előtte, és elkullogtam megalázva :)

Kenyai magyarok Creative Commons License 2017.03.29 0 0 5038

Kedves Monik4

 

A július, augusztus és a szeptemberi hónapok kinálják a legnagyobb élményt Maasa Mara-n. Ezt megelőzően s követően is nagyon nagy az állat bőség a parkban. Az időjárás az egész világon el van csúszva, az állatok reagálnak rá természetesen, és épp ezért nehéz napra pontosan behatárolni a vándorlás menetét.

A Jambo Rafiki Travel kinál kedvezményes szafarit július hónapra a nagy állatvándorlás  szinhelyére. https://web.facebook.com/KenyaiMagyarok/posts/1305686092832732  itt olvashat s láthat többet róla. A nemzeti parkok karácsony és szilveszer között megemelik áraikat, majd január 3.-án vissza csökkentik azokat.

 

Tisztelettel:

 

a Jambo Rafiki Travel / KenyaiMagyarok

www.jamborafikitravel.com

Előzmény: monik4 (5037)
monik4 Creative Commons License 2017.03.28 0 0 5037

Köszönöm szépen a válaszokat! 

Igyekszem utána olvasni a dolgoknak és nem butaságokat kérdezni. Akkor ha jól értem július lenne az ideális időpont ha igazán nagy vándorlást szeretnénk látni. Persze gondlom, hogy ezt nem lehet napra pontosan kiszámolni, hiszen élőlényekről van szó :) 

Olvastam azt is, hogy az esős évszak után szintén sok állathoz lehet az utazónak szerencséje. Ez esetleg december-januárban lenne? De ilyenkor gondolom a karácsony, szilveszter miatt drágábbak a szolgáltatások, igaz? 

Előzmény: Kenyai magyarok (5033)
Kenyai magyarok Creative Commons License 2017.03.28 0 0 5036

Éjszakai élet:
Imádnak a helyiek bulizni, és jól is csinálják! Ennél jobban csak inni szeretnek. Azt a stresszt, amit magukra szednek napközben, ki kell adni valahol Figyelj oda, hogy ha rendelésnél egy whiskyt kérsz, náluk az egy üveget jelent! Fel kell kötnöd a gatyát, ha inni akarsz velük, mert azt nagyon bírják. Minőségi italokat kapsz, európai áron. 
Senki nem agresszív, a szórakozóhelyek staff-ja végtelenül kedves, de a belépéskor itt is fémdetektorral átvizsgálnak át. Nekik feladatuk a rend felügyelete, de ugyanakkor a vendégek bekísérése, ülőhely keresése, és hellyel kínálása is a munkakörükbe tartozik. Ha csak italt akarsz rendelni, szólhatsz nekik is, ha nincs éppen pincér. Nagyon vicces, amikor áramszünet van (az áramszünet itt nem ritka, erről már írtunk) és az egész szórakozóhely sötétségbe borul pár percre. A tengerparti szórakozóhelyekre a papucs, rövidnadrág kombináció is megengedett, viszont a nagyobb clubbok megkövetelik az illendő ruházatot. Minden kocsma, bár, club, diszkó megtelik éjszakára, üvöltenek az afrikai sztárénekesek slágerei, parázs a hangulat, táncoló emberek mindenhol. A DJ sokszor játszik európai, amerikai slágereket is, de a fő irányvonal a vérpezsdítő afrikai zene az egész kontinensről. A környék bevonzza a pihenni, kikapcsolódni vágyókat, és sokszor előfordul, hogy Tanzániából is érkeznek helyiek egy hétvégére bulizni. Ha pénteken, vagy szombaton mész az éjszakába, ugyanezt kapod, csak dupla annyi emberrel. A szerda a nők napja, a Lady's night. Ilyenkor a hölgyeknek a belépés ingyenes, kedvezményeket kapnak az italokból, legyen az helyi, vagy európai nő. Az érzés leírhatatlan, ezt a saját bőrödön kell tapasztalnod. Fantasztikus! Ki ne hagyd!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!