Keresés

Részletes keresés

jzp2107 Creative Commons License 12 órája 0 0 67206

már tegnapelőtt sem volt

gondolom május végével (gdpr biztos honlap, valami ilyesmi van rajta)

aki oda regisztrált azt átmigrálták a kéktúrás honlapra is, nem?

Előzmény: HEV (67205)
HEV Creative Commons License 13 órája 0 1 67205

Mikor szűnt meg a túratop? Csak ma vettem észre.

http://turatop.hu/index.php

Mr Long Creative Commons License 14 órája -6 1 67204

Tegnap a somogyi csavargas utan a mecsekben ddp-ztem. Bukkosdrol mentem volna a terv szerintremete-retig, ami a szentkuti belyegzo hely utan van, azaz ket szakaszt huztam volna be. Azonban petoczpusztanal modositottam a tervet es a k negyzeten atmentem abaliget iranyaba a kek-sarga-ig, onnan pedig elkanyarodtam a sargan orfure, ami az eredeti cel volt. 

Nem volt hangulatom hosszut menni, de ez egy kellemes seta volt. 

Előzmény: V43 1279 (67201)
V43 1279 Creative Commons License 1 napja 0 0 67203

Értem, majd informálódok ha aktuális lesz. Előbb nem lesz rá időm.

Előzmény: HEV (67202)
HEV Creative Commons License 1 napja 0 13 67202

Nem igazán praktikus. Ebben az időszakban ezen a területen komoly vadászati korlátozás van.

Előzmény: V43 1279 (67201)
V43 1279 Creative Commons License 1 napja 0 0 67201

Örülök, hogy belefogtál, én majd ősszel/télen tervezem végigjárni.

Előzmény: Mr Long (67191)
Pulmy Creative Commons License 1 napja -13 0 67200

Köszönjük a dicséretet.A ki nem mondott cél tényleg az volt,hogy kicsit felvillantsuk azokat a látnivalókat,melyek pár km távolságra vannak a "nagy lavórtól" és megéri felkeresni azokat,ráadásul így sikerül kizökkenni a mérhetetlen ,ideges nyüzsiből pár órára.

A DDP elég részletesen megismertet Külső-Somoggyal,melynek rengeteg ismeretlen kincse van.Ráadásul most a jelézsek is szuperek,hisz a vándorlásra fel lettek újítva. 

Előzmény: Tavaszi Széll (67189)
leone Creative Commons License 2 napja 0 0 67199

hadidoki, Sziklatörő

Köszi a tartalmas infókat, nagy segítség!

garass Creative Commons License 2 napja 0 13 67198

Én most napok óta járom ezt a környéket. Egyáltalán nem tapasztaltam semmi ilyet. Aggtelek egyébként is cigánymentes falu, tehát teljesen biztonságos, de a többire sem jellemző az ilyen dolog. De sok függ a személyes hozzáállástól és az előítéletektől. Az általad leírtakban is van túlzás.    

Előzmény: Ermak (67192)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2 napja 0 0 67197

Jó, már túl vagyok rajta.

Csatabárd elásva. 

Megyek aludni. ;)

Előzmény: Bikk Pubi (67196)
Bikk Pubi Creative Commons License 2 napja 0 0 67196

Nem Rád vonatkozott, a hírolvasóra. A csak folyadékbeviteltől meg simán idegbeteg voltam. Nagyon.

Előzmény: Gizi aljas Feri (67194)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2 napja 0 1 67195

Hogy mennyire biztonságos?

Elmondok neked egy történetet, ami velem esett meg. 

Tornanádaskán a kastélyban szálltam meg. Tornanádaskán csak cigány él jószerével. Reggel nem tudtam fizetni, mert csak ötezresem volt, a gondnok meg nem tudott visszaadni. Lementem a faluba, ahol bizony én voltam az egyedüli fehérember, ráadásul furcsán gyüttment, néztek is rendesen. A boltban szintén ez volt a helyzet. Eldadogtam, hogy mi a bajom, mire azonnal ugrottak és felváltották a pénzt és még azt is megkérdezte a boltos, hogy ne adjon-e még 1500at, csak hogy ne kerüljek bajba.

Ez így történt, ahogy leírom.

Ha kedves vagy velük, nyitött, előre köszöntök, mosolyogtok, abból soha sehol nincs baj.

Ők is emberek.

Aggtelek, Jósvafő kevésbé kisebbségi, de már most szólok, hogy ha kocsival mentek, akkor Szügy és Trizs településeknél nagyon figyeljetek a sebesség korlátozásra, mert mindkét falu kirakott két kamerát a falu két végére, ami mindkét irányban meszeli a közlekedőket. Ez két nappal ezelőtti tapasztalat. ehér oszlopon van a kamera, tetején egy szolár panellal. Figyeljetek oda!

Előzmény: Ermak (67192)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2 napja 0 1 67194

;) Én meg fáradt vagyok.

Megnézném, te mennyire lennél magadnál négy nap csak folyadék semmi kaja után.  ;) És hasonló beírásokra még simán számíthatsz tőlem nemcsak most, hanem máskor is, még akkor is, amikor épp egyben vagyok.

És itt most ezt a beszélgetést le is zárom. ;)

Előzmény: Bikk Pubi (67193)
Bikk Pubi Creative Commons License 2 napja 0 0 67193

Én bélapátfalvinak mondtam volna, de ma már bármit lehet.

Előzmény: Gizi aljas Feri (67190)
Ermak Creative Commons License 2 napja -11 1 67192

Lányomék fognak túrázni (sátorral) Aggtelek környékén a nyáron. Szeretnék érdeklődni, hogy az OKT Aggteleki-karszton átvezető részén milyen a biztonsági helyzet... kisebbségi szempontból. A szomszédos Cserehátban már 10-20 éve is voltak olyan helyek, ahol az autóból sem szállt ki szívesen az ember.

Mr Long Creative Commons License 2 napja -13 2 67191

Ma belefogtam a DDP mozgalomba. Reggel kibuszoztam Babonymegyerbe mar itt vicces volt, mert egy bo kilire tett le a busz, de szerencsemre az oramon rajta volt a track es igy megtalaltam az utam. A polgarmesteri hivatalnal boven volt nyaloka, egyet benyomtm a fuzetbe, eget a turajelentesre es mar uton is voltam. Kierve a falubol egyik oldalt kukoricas, masik oldalt erdosav,  sok malacturas es megtobb letaposott kukorica es felig szetragott csutka... Na egyszer csak rofoges jott a fak kozul. Visszabbmentem 20 metert es tapsoltam egyet, amire jott a valasz rióofoges. Na megegy tapsolas, valasz, ismetlen 7-8 alkalommal, de az utolsora nem jott valasz, igy mentem tovabb. Kesobb mar Toreki magassagaban lett majdnem barna a gatyam, amikor tolem par meterre mintha valaki felkelt volna a gazban es elszaladt. Mivel meternel nem sokkal volt csak magasabb a gaz, gondolom nem ember volt :)

Az utvonal nem volt a legszebb (szubjektiv velemeny), egy szakaszt leszamitva, amikor beertem az elejen az erdobe es szep zart volt, de aljnovenyzet mentes, atlathato, ez a tipus a kedvencem.

Holnap masfele turazok, szamomra egy kedves teruleten, a Mecsekben, Bukkosd es Remete-ret kozt a piroson, majd rafordulok Orfure, mert ott toltom a hetveget.

Ali-reten elfogyott  nyaloka, a legutolso pont nekem volt benne, a jelentesbe nem jutott, de szerencsere a fuzetbe igen. Irok is a szervezoknek, hatha potoljak a kozeljovoben.

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2 napja 0 0 67190

Elkészült  filmed:

http://www.onkormanyzat.szilvasvarad.hu/hirek/605-turazoknak-segitettek-a-szilvasi-onkentesek

Minden kezdő túrázó nézze meg, nagyon tanulságos.

Előzmény: Bikk Pubi (67187)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2 napja 0 0 67189

Tényleg hálás vagyok azért, hogy írtatok a Zamárditól délre kezdődő külső-somogyi erdők látnivalóiról. Reményeim szerint az elkövetkező két hétben én is gyakran előfordulok majd ezekben az erdőkben. Hiszen: 

"... a Balaton szerelmese vagyok. Csak kicsit másképp, mint az itt nyaralók egy (nagy) része."

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=135928551&t=9012640

Fontolgatom, hogy beugrunk Siófokra és a Tourinform irodában veszek egy DDP füzetet.

Előzmény: Pulmy (67188)
Pulmy Creative Commons License 2 napja -13 1 67188

thx

Előzmény: Tavaszi Széll (67184)
Bikk Pubi Creative Commons License 2 napja 0 0 67187
Előzmény: akárkibárki (67186)
akárkibárki Creative Commons License 3 napja 0 0 67186

Itt határozottan azt írják,hogy a barlangból nem tudtak kijönni.

http://www.origo.hu/itthon/20180711-szalajkavolgyben-kirandulok-kimentese.html

Előzmény: Bikk Pubi (67183)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 3 napja 0 0 67185

Nos erről nem tudtam, ezzel együtt tanulságos ez is szerintem.

Ha először vagy ott, minden hegy lehet jó nagy bukta ;)

Meg másodszorra is .... :D

Előzmény: Bikk Pubi (67183)
Tavaszi Széll Creative Commons License 3 napja 0 1 67184

Egy látnivalók nélkülinek hitt, nekem mégis a szívemhez nagyon közelálló külső-somogyi régiót mutat be az alábbi beszámoló a TM-ben:
http://www.turistamagazin.hu/meg-tobb-barangolas-a-del-balaton-rejtett-kincsei-kozt.html

Bikk Pubi Creative Commons License 3 napja 0 3 67183

Nem a barlangból nem tudtak kijönni, hanem az úthoz nem tudtak lemenni. A hótörés utáni helyreállítás óta nem a forrás felől, a sziklás-lépcsős, fakorlátos úton, kell felmenni a barlanghoz, hanem a tó végétől, egy szekérúton. Ezen, ha sáros, valóban probléma lehet lejutni, mert koszos lehet a nadrág ülepe is (kívülről persze). Szerintem, a veszély sokkal kisebb, mint például egy magashegységben leereszkedni egy jelzetlen vízmosáson.

Előzmény: Gizi aljas Feri (67182)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 3 napja 0 1 67182

Én ezt nem tartom annyira viccesnek.

Végre vannak itt kezdő túrázók is, nem árt ha tudják, hogy attól, hogy Szalajka-völgy, még ott is simán kerülhet bajba az ember

Harminc éve voltam ott a családdal, mi is kifogtunk esős időt és már akkor meglepő mód nehéz volt felmenni a sima, agyagos, csúszós talaj miatt.

Arról nem is beszélve, hogy az ilyen turisztikai központokban sokszor papucsban vágnak neki a hegynek.

Múltkor a pilisi Vaskapunál botlottam bele egy családba, ahol a nőtagok egytől egyig vékony, lapostalpú, spárgapántos divatsaruban voltak. És ki voltak bukva, hogy csúszik....

Előzmény: Bikk Pubi (67181)
Bikk Pubi Creative Commons License 3 napja 0 4 67181

Hálivúd már rajta van a témán.

Előzmény: akárkibárki (67180)
akárkibárki Creative Commons License 3 napja -2 1 67180
Gizi aljas Feri Creative Commons License 4 napja 0 1 67179

Nem vettem bántásnak. Ha megnézed, az egész beírásom tele van elütéssel, ezzel együtt rossz beidegződés is, úgyhogy köszönöm a korrekciót.

Előzmény: Kékdroid (67178)
Kékdroid Creative Commons License 4 napja -1 2 67178

OFF

Ne vedd bántásnak, de az az Osztrava legyen inkább Oszterva (a szlovák Ostrva valóban meg tudja keverni az embert).

A történet igen tanulságos.

ON

Előzmény: Gizi aljas Feri (67173)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 4 napja 0 2 67177

Vadasan sátrazni JÓ! :) Hajrá!

A vadas kajához szeretnék hozzátenni, mert a többit itt már leírták

Nekem a mostani túrámon nagyon bejött, hogy úgymond paleo kajával mentem.

Csak diákcsemege, csokis mogyoró, csokis mazsola volt nálam, illetve minden nap reszeltem magamnak egy almát trappista sajttal, de füstölt sajt még jobb. A paleo-ból kilóg, de a só pótlásra jó volt napi egy chips.

Folyadék - nálam két liter illetve egy kis kóla. A vízbe a nap második felébe teszek multivitamint is.

Előzmény: leone (67160)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!