Keresés

Részletes keresés

hobo-bobo Creative Commons License 7 órája 0 0 58314

No még egy apropó, egy kis elmélet és egyben kérdés:

Ökör-hegy 542m, Vajdavár 530m, Köbölvár 520m, legalább 5 hegy emelkedik 500 méter fölé, akkor a Heves-Borsod-vidék miért dombság? Hazai viszonylatban ez hegység. (kéne hogy legyen)

Simán veri a Vértest minden tekintetben, pláne a Villányi-hegységet!

1. a Lóhullás-tető is 447m (hagyástölgyek tucatjai a gerincen, tele régi kék jelzésekkel!)

2. az Ökör-hegyről ismét jól látszódtak még ilyen párás időben is a Bükk csúcsai, szemben a Bél-kő. Tiszta időben még jobb lehet a panoráma.

Előzmény: hobo-bobo (58313)
hobo-bobo Creative Commons License 7 órája 0 0 58313

Apropó bélyegzők, bélyegző-eltűnések, vagy éppen kispistázások...

Meg lehet ezt oldani szépen, úgy ahogyan a Kohász Út karbantartói is tették:

Fix bélyegző fára/köre, hogy hova és hogyan az már technikai kérdés, ami még fontos: hegycsúcsokra!

Milic, Naszály stb...

Amiről eszembe jutott:

A mai nap Istenmezeje-Ózd etapot mentem, amire nem számítottam az az Ökör-hegyen (541m, a vidék legmagasabb csúcsa) elhelyezett fix pecsét, amely egyben kellemes meglepetés is volt, én bélyegezni szeretek nem fotózni igazolásképpen.

picit beszürkéztem

Mivel a megtett 39 km a mai napra iszonyúan sok volt ezért már itt, a hegy lábánál vacilláltam picit hogy tényleg meg akarom-e mászni, ugyanis kerülő út volt, kb mint a Naszálynak a piros sáv.

Jó nagyot cummantottam volna ha nem mászok fel, de győzött a becsület, és elnyerte méltó jutalmát, egy váratlan pecsétet! :-))

hobo-bobo Creative Commons License 8 órája 0 1 58312

Nekem még hiányérzetem volt, úgy éreztem hogy egy csomó mindent még nem láttam, ezért kezdtem el másodszorra is, a helyzet pedig adott volt:

Megkérdeztem a két gyereket hogy hova szeretnének visszamenni még egyszer, melyik az a hely ahol a legjobban érezték magukat a kéktúra során, ők pedig Galyatetőt mondták, a Táncoló Kecskék fogadót.

Ott rendeztünk egy afterpartyt, ott kapták meg a jelvényeket is.

És így egy Galyatető-Mátraháza közös túrával kezdtem újra, az első pecsétem a Galyatetői volt, egy '82-es évjáratú füzetbe.

Harmadszorra azonban már én sem tervezem, de sok szakaszt jártam be azóta, és fogok is. Szerintem már minimum meglenne a bélyegzők harmada harmadszorra is.

még Nyírjes felé kellett menni...

Előzmény: qentar (58307)
vektoroptika Creative Commons License 10 órája 0 0 58311

Persze, igen, félreválaszoltam. :)

Előzmény: donjuan1984 (58308)
Simulacrum Creative Commons License 11 órája 0 0 58310

Éppen túl vagyok a harmadán az OKT-nek (tehát még be se fejeztem egyszer sem), de már tudom, hogy még egyszer tuti meg szeretném majd csinálni (persze előbb DDK, illetve AK, ha lesz erő és kitartás). Ugyanis szerintem fordítva teljesen más lesz az élmény (direkt minden szakaszt ugyanabban az irányban járok most be), mert ugyan mindig visszanéz az ember, ha tudja, hogy valami szépséget hagy el, de azért szerintem teljesen más lesz ellenkező irányban végigjárni. Nem egy kép volt már, amit csak azért nem ismertem fel, mert másik irányból láttam. Arról nem is beszélve, hogy nem egyszer ugrott be, hogy de jó lenne ezt a tájat ősszel is látni, ha éppen nyáron jártam ott vagy fordítva, esetleg télen stb. És akkor harmadikra, negyedikre meg az lenne érdekes, ahogy Csuhás is írja, hogy mi változott.

Előzmény: qentar (58296)
rozaa Creative Commons License 11 órája 0 0 58309
donjuan1984 Creative Commons License 11 órája 0 0 58308

Mármint az enyémen? Csak mert hadidoki hozzászólására írtad :))
Köszi amúgy :)

Előzmény: vektoroptika (58306)
qentar Creative Commons License 13 órája 0 0 58307

Köszönöm; igen, ha valaha arra a kettőre adom a fejem, akkor másképp nem megy, nagyobb falatokat kell vállalni egyszerre.

Előzmény: hadidoki (58303)
vektoroptika Creative Commons License 13 órája 0 0 58306

A kis gubbasztó madárka az egyik képeden havasi szürkebegy.

Előzmény: hadidoki (58303)
Garofano Creative Commons License 13 órája 0 0 58305

Jó kis túra lehetett. Ráadásul még szép időtök is volt. A bakancslistánkon a Tátra felkeresése is szerepel. Egyszer talán mi is eljutunk oda.

Előzmény: donjuan1984 (58304)
donjuan1984 Creative Commons License 17 órája -2 0 58304

OFF, de akit érdekel: Tegnap ismét a Magas- Tátrában jártam és bevettem a Tengeszerm- csúcsot (Rysy, 2499, illetve 2503 m)

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10206817856509471.1073741948.1367812099&type=1&l=e61d94dde5

hadidoki Creative Commons License 18 órája 0 1 58303

Gratulálok a teljesítéshez, nem kis dolog! Az újbóli bejáráshoz megértem, hogy nincs kedved, de a RP-DDK-t és az AK-t szívből ajánlom. Érdemes hosszabb utakat tervezni, akkor fajlagosan olcsóbban jön ki, vagy válaszd a vadkempinges megoldást. Kicsit küzdelmesebb, de cserébe a magad ura vagy. További élményekben dús túrákat kívánok!

qentar Creative Commons License 18 órája 0 0 58302

Hű, ez nem semmi! Nekem annyi túra van még, amit szeretnék bejárni...

Előzmény: Csuhás (58299)
qentar Creative Commons License 18 órája 0 1 58301

Tudod, hányszor gondolkodtam azon, hogy pl. Pécsről hogy lehet megcsinálni az OKT-t? :) Sok szabadságot kell rááldozni.

Igen, mi úgy csináltuk, hogy leginkább hétvégi program volt 2-3-4 napos etapokkal, autóval könnyítve a tömegközlekedés lehetetlenségét.

Előzmény: Pompiere (58298)
ferenczikj Creative Commons License 21 órája 0 3 58300

Egy kis 'régen és most' a Kékes-Sirok útról:

Csuhás Creative Commons License 22 órája 0 2 58299

Eszembe sem jutott hogy ne kezdjem el rögtön újra.. A második végigjárásnál kezdett ismerőssé válni az útvonal, megtanultam ott is tájékozódni ahol az első lejáráson nem én vezettem. A harmadiknál már ismerős volt az út, már láttam hol mi változott, és jó volt ezekre rácsodálkozni. A negyedik nagyon lassú volt, akkor nem igazán akadt társam az úthoz. Az ötödik már a kedvesemmel... és most már együtt kezdtük el újra. 

Pompiere Creative Commons License 22 órája 0 1 58298

(Az AK meg a DDK meg egyszerűen messze van Pesttől, azt nem tudom kigazdálkodni.)

A költségoldalát nem nézve, akkor gondold el, hogy a déli végekről - az AK déli szakaszait kivéve - milyen messze van minden. Tömegközlekedés esetén a sugárirányú hálózatnak hála, az első nap az eljutáshoz kell,  az utolsó nap végén meg rá kell húzni még egy éjszakát. Tehát 2 nap, 2 éjszaka plusszal kell számolni. Autóval természetesen más a helyzet.

AttHunter Creative Commons License 23 órája -1 0 58297

Érdekes, nekem is 88% lett, csak a teszt szerint a síkvidéki tájékozódásomat kell fejlesztenem. Ezek szerint elszámoltam volna az utcákat a városi térképen? Lehet, de ez megerősít abban, hogy a hegyekbe menjek. :)

Előzmény: Csuhás (58292)
qentar Creative Commons License 30 órája -1 1 58296

Aki már végigjárta a kéket többször: az első teljesítés után mi vitt rá benneteket az ismétlésre? Milyen volt újból végigjárni?

Másfél hónapja fejeztem be, majd' három évbe telt. Rengeteg szervezés, amit végig nagyon élveztem.* Volt kánikula, eső, sár, hó, szél, minden. Örülök neki, mint majom a farkának, és valahol rossz is, hogy vége, de azt hiszem, nem kezdeném újra. Nem azért, mert unom, hanem mert csak. Túl sűrű, nagy projekt volt, újra bejárni valahogy sok lenne. (Az AK meg a DDK meg egyszerűen messze van Pesttől, azt nem tudom kigazdálkodni.)

*Oké, nálam a Szent György-hegynél van vége. Onnan nyugatra vannak ugyan izgalmas részek (Keszthelyi- és Kőszegi-hegység, de az az egybefüggő túraélmény ami mondjuk akár a Cserehát, akár a Börzsöny, már nincs meg. Nem a szint hiánya miatt). Baromira örülök, hogy nem azt hagytam a végére.

ragnar_lothbrok Creative Commons License 1 napja 0 0 58295

Az elmúlt hónapban jártam végig a Börzsönyi-kéktúrát, és talán az összes forrásból ittam út közben. Jelentem, élek!

Előzmény: Jesper Olsen (58291)
pavarotti Creative Commons License 1 napja 0 0 58294

őszintén szólva nekem is ezt írta ki örülök ha nem vagyok egyedül, nemigen emlékszem határeset megoldásokra talán valamelyik térkép nem jó:)

Simulacrum Creative Commons License 1 napja -1 0 58293

Pfff. A legnyilvánvalóbb nem jutott eszembe. Bányára gondoltam, de azon ritkán vezet keresztül út. :)

Csuhás Creative Commons License 1 napja -1 0 58292

88% Távolságbecslésem javítandó :-) 

A szürke terület egy település, alá volt írva a neve de nem jegyeztem meg. 

Előzmény: Simulacrum (58290)
Jesper Olsen Creative Commons License 1 napja -1 0 58291

Nemrég volt szó a források vízének minőségéről. A Börzsönnyel kapcsolatban mi a helyzet? Konkrétan az Oszlopó-forrás és vidéke (Bernecebaráti és Pénzásás közti források) érdekelnének. Köszönök előre is minden információt.

Simulacrum Creative Commons License 1 napja -1 0 58290

Szuper! Egy térképmester tegye meg és e-mailben írja meg nekem, hogy a szürke terület neve mi, arról halvány fogalmam nem volt, mit kellene arra válaszolni.

Előzmény: annyi baj legyen (58289)
annyi baj legyen Creative Commons License 1 napja 0 3 58289

Féloff: http://ktk.elte.hu/
térképolvasási képességet és a térképek alkalmazhatóságát vizsgáló kérdőív

maszogep74 Creative Commons License 1 napja -1 0 58288

Az egyvégte lenne a lényeg... 4-5-6-7 naposakat szoktam menni egyébként is.

(Céges cube: én vagyok a cég, és megérdeklődtem a könyvelőtől, hogy mi lenne, ha nem cégautóm lenne, hanem cégbringám. Így a drága cubét meg tudtam venni, melóban meg amúgy is bringával járok alkatrészt beszerezni, laptopokat hozni-vinni. És akkor nem a saját ócsó montim kopik, ráadásul a cube sokkal kényelmesebb dolgozni is.) :)

Előzmény: jzp2107 (58287)
jzp2107 Creative Commons License 1 napja -1 1 58287

és mi lenne ha először csak egy hetes etapot szerveznél le?

muszáj egyvégtében?

céges cube? mi vagy te, levélkézbesítő? :-)

Előzmény: maszogep74 (58286)
maszogep74 Creative Commons License 1 napja -1 0 58286

...márhogy nem mentegetőzés, tudom, hogy csak rajtam múlik; de az előző kísérletet is egy évig szervezni kellett, hogy másfél hónapnyi időre le tudjak lépni... :/

Előzmény: maszogep74 (58285)
maszogep74 Creative Commons License 1 napja -1 1 58285

Ne is mondd, minden évben azzal lelkesedem, hogy "na majd idén megint", de sose akar összejönni... :/ Bár most a másik végéről akarok indulni, nem folytatni, hanem inkább Írottkőről hazafelé indulni.

Előzmény: hobo-bobo (58282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!