Keresés

Részletes keresés

Joeyline Creative Commons License 2009.12.18 0 0 29300
Nem, Cartographia.
Hétfőn volt ugyebár a C. kedvezményes karácsonyi térképvására az MTSZ központban, nyilván Optika is ott szerezte be a nevezett térképet.
Én egyébként 6 db-ot frissítettem most a 2009-esekre, sőt ebből a Zselic már 2010-es! Néhány tájegységben igencsak bővültek a jelzések, nem is beszélve a Mária út által bevont és majd bevonandó új útvonalakra.

Egyébként a Mária út majd a Lánchídon fog átmenni a Dunántúlról a Duna-Tisza-közére; elképzelem, hogy Pesten mennyi lesz majd az urbánus caplatás Gödöllő felé, pedig a budai se rövid...
Előzmény: lükepék (29295)
olahtamas Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29299
Bejelentkeztem, beleolvastam a topikokba, és én is jót mosolyogtam néhány hozzászóláson :)

Lehet, hogy az MTSZ a szakadék szélén van, de a másik szélén meg a turisták vannak.
Én bízom benne, hogy ez a szakadék egyre szűkebb lesz, és közösen lehet majd érvényesíteni a természetjárók érdekeit, és akkor nem lesznek ilyen Hernádcéce féle esetek.

A sárdobálással, és dicsekvésekkel nem kell törődni!
Van egy régi mondás, hogy a munka dicséri a mestert, és nem a mester nagy pofája :)
Előzmény: HEV (29293)
olahtamas Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29298
A mezőföldi kékből is sok helyütt így lett kék kereszt, aztán szép lassan az is lekopott, és bepirosodott :)
Azért még lehet fényképezkedni megmaradt originális példánnyal, de ki tudja meddig.
Előzmény: Törölt nick (29296)
olahtamas Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29297
"az MTSZ vezetésnek nem sikerült megállapodni pénzügyekben a környéken jelzéseket festő szakosztállyal"

Ez a szomorú, hogy ennyire a pénzről akar szólni ez az egész, pedig a most végül felfestésre került jelzéseket ezek szerint nem finanszírozta az MTSZ még is elkészült !

Szinte biztos vagyok benne, hogy jobb kommunikációval az egész ügy nem így alakult volna...
Előzmény: Optika (29291)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29296
"Pótpecsét került a kerítésre, a levelezgetés az önkormányzatnál elakadt, az MTSZ majd leszürkít, de a táblához nem nyúl."

Az nem lenne jó megoldás, ha már egyszer kimegy a helyszínre szürkíteni, akkor a K sávból egy vonással K keresztet csinál? Nem túl esztétikus, de kevesebb festék kell hozzá, meg a jelzés is megmaradna Méra felé.
Előzmény: Optika (29291)
lükepék Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29295
És ki adta ki ezt az új térképet? Szarvas-Faragó?
Előzmény: Joeyline (29294)
Joeyline Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29294
Szia Optika!

Épp ma gondoltam rá, hogy este majd írok Neked egy mailt a témában, ugyanis szintén hétfő óta :-) nekem is megvan az ugyanolyan legújabb térképem, így én is felfedeztem azokat a - jelenleg még folyamatban lévő, tehát a terepen csak részben elkészült - drasztikus változásokat, amelyek merőben átalakítják a Soproni-hegység jelzéshálózatát!

Izgatottan várom a beszámolót! :-)
Hétfőig még netközelben vagyok, utána várhatóan majd csak az ünnepek után...
Előzmény: Optika (29290)
HEV Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29293

Az MTSZ Fórumán elkezdtünk egy kis beszélgetést arról, hogy vajon hogyan lehetne megelőzni azt, hogy ne fussunk bele vadászatba a túrák során.

 

Szívesen látnánk ott konstruktiv javaslatokat, főleg azoktól akiknek vannak pozitív tapasztalataik.

 

Csak bejelentkezést követően látható a Fórum.

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29292
Köszönöm mindenkinek itt is.

Attila
Optika Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29291
Hernádcéce margójára


Beszélgettem az MTSZ-ben, az ő álláspontjuk következik:

Korábban az önkormányzat elfogadta azt az ajánlatot, hogy a kék továbbra is a "sarkon" fordul, de lesz egy K+ a hídon át Méra vasúti megállóhoz. A híd túlsó oldalán a gáton pedig egy Knzt indul az erőművi bélyegzéshez. Ezt a polgármester alá is írta. A 2009-es Zemplén atlaszba ez már be is van rajzolva. A közelmúltban 5 olyan kiadvány jelent meg vagy frissült, ami a fenti kiegészítés nélkül is a Kéktúrát a jelenlegi nyomvonalán ábrázolja, köztük a Füzet. Elkerülték egymást a hídépítéssel!

Ez a festés az idén elmaradt, az MTSZ vezetésnek nem sikerült megállapodni pénzügyekben a környéken jelzéseket festő szakosztállyal. A hernádcécei "önkéntesek" nem tököltek, átvitték a sarki bélyegzőt a fogadóhoz és felfestették az OKT-t a falun át, kitették a táblákat. Voltak, akik ez alapján Méra vasútállomáson találták magukat az estében és ott kevés vonat áll meg.

Az MTSZ javaslata nem kényszeríti a túrázót minden évszakban az ártérbe. A híd cécei oldala ugyanis oda ér le. Nem kell árvíz, hogy gyakran sár legyen, jócskán kell menni a hídig. De számomra megfelelő évszakban én is arra mennék! Folyó feletti panoráma a szeles dombon, mint eddig vagy híd és onnan gáttúra. A falu nem sokat veszítene, hiszen aki amúgy is itt szakaszol, csak párszáz méter a fogadó. De most már igazolniuk kell a hídépítés fontosságát.

Pótpecsét került a kerítésre, a levelezgetés az önkormányzatnál elakadt, az MTSZ majd leszürkít, de a táblához nem nyúl.
Optika Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29290
Szia Joey!

Nem, nem felejtem közös eltévedésünket a Soproni-hegységben, melyről azt hittem, hogy már ismerem. Hétfő óta van új térképem, a jelzésváltozások komolyabbak mint gondoltam, nem sima piros-kék metamorfózis. Visztula készülj, és kékülj! Még egy vázlatot kell rajzolnom és a héten visszajövök.

Addig is....
Előzmény: Joeyline (29126)
Jesper Olsen Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29289
Remélem majd csináltatnak újat, hiszen több embert most vettem rá, hogy igyekezzenek megszerezni ezt az elismerést. - Vagy megszüntetik a mozgalmat, ha kifogy a készlet?
Előzmény: Törölt nick (29288)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29288
Legjobb tudomásom szerint azért szőröznek egy kicsit ezen jelvénnyel,mert már csak egy maréknyi van belőle(szó szerint ezt mondták)mi is az MTSZ tagság hiánya miatt nem kaptuk meg,pedig mi le is mentünk volna érte.
Előzmény: lükepék (29283)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29287
Ok. Majd keress meg e-mailben.
Előzmény: Joeyline (29272)
HEV Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29286

VÁR ügyben ide érdemes benézni és kérdezni:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9038753

Előzmény: Törölt nick (29273)
Múzsla Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29285

Én is az első ponton kaptam fel a fejem.

 

Pedig a "Csongrád megye kerékpárosa" mozgalmat már be akartam fejezni, de ezek szerint ez már csak elismerés nélkül fog menni.

 

Az Alföldi-kék csongrádi szakasza és a "Dorogtól-Nógrádig" nekem még átment anno.

 

Köszi a felajánlást!

Ha tényleg érdekel, akkor írok privátban.

JMTE lesz a seprű!

Előzmény: lükepék (29283)
Múzsla Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29284

Nincs mit.

 

Az NMTBSZ nincs a szervezők között, így az Ő honlapjukon ne is keress erről a rendezvényről információt.

 

 

Ezeken lesznek majd információk.

 

Ez az ózdiak oldala:

http://urajizold.mlap.hu/

 

Ez pedig a Salgótarjáni HKE honlapja, de ez most íródik újra.

http://www.blszsz.hu/shke/uj1

Előzmény: Törölt nick (29282)
lükepék Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29283
Hm, érdekes. Na mindegy, akkor az első ponton véreztem el, nem vagyok MTSz tagszervezet tagja. :)

Múzsla, ez jól hangzik. Hova kell menni kamatoztatni pontőri képességeimet? :)
Előzmény: Múzsla (29279)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29282

Küldtem képeket,remélem átmentek.

Múzslának kösz a tájékoztatást,közben megnéztem a Nógrád Megyei Természetbarát Szövetség honlapját,de ott sem találtam még semmit.

Előzmény: Törölt nick (29280)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29281
Ez be van nálam tervezve :-)

Attila
Előzmény: Múzsla (29277)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29280
Egész pontosan: mindenkinek megköszönöm aki megteszi

Attila
Múzsla Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29279

Én ezt olvastam a CSMTSZ oldalán.

http://www.csmtsz.hu/node/139

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29278
Megköszönöm ha megteszed :-)

Attila
Előzmény: Múzsla (29275)
Múzsla Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29277

Szia Tibi!

 

Talán ez itt most nem teljesen off.

 

A teljesítménytúra - immáron másodszor - a Kohász-kék mozgalom megalapításának jubileumához kötődik, amely 2010-ben lesz 40 éves.

 

A rendezést ózdi és salgótarjáni szervezetek végzik, de lesznek segítségünkre topikos túrázók is, akiknek már most nagyon köszönöm az önzetlen felajánlást. (Még lehet jelentkezni.)

 

Négy féle gyalogos táv és egy féle bringás táv közül lehet választani.

10/25/70/130 és 130k.

A hosszú táv végigjárja a kohászok útját, így a célba érő teljesíti a komplett mozgalmat is. Ez ugye Diósgyőrből fog indulni. A többi rajtja Ózd, a célok pedig Járdánháza ill. Salgótarján lesznek.

 

Az időpont: 2010.05.22-23.

 

Részletek majd itt http://ttt.tr.hu/naptar/ ill. a TTT 2010-es eseménynaptárában.

Előzmény: Törölt nick (29265)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29276
Szerintem pont ugyanabban a másodpercben klikkeltünk.:-)
Előzmény: Múzsla (29275)
Múzsla Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29275

Szia!

 

Én küldök neked szívesen a sajátjaimból.

 

Üdv, Múzsla

Előzmény: Törölt nick (29273)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29274

Kedves Attila!

 

A várak.hu oldalon nagyon jó képek vannak,légifelvételek is,de én is tudok neked küldeni egy csomó képet,ha gondolod.(Salgóvárról is van egy csomó,sőt a makettje is megvan fényképen ,ahogyan egykor kinézett)Egyébként a vár jegyszedő bódéjában elég sok kiadvány is kapható,jó minőségűek.Régi papírképeken azt is meg tudnám mutatni hogy nézett ki a vár kb 25 éve,hát a fele sem volt meg,a szlovákok építették fel,sőt még két tornyot is fel akartak építeni,csak '90 után már nem jutott rá pénz.Nem ugrálok a tótokért,de el kell ismerni,hogy ez a vár nem így nézne ki ha nálunk lenne,szerencsére szinte nekünk építették föl.Régen még a határőr is megkergetett ha átmásztunk a kerítésen,ma már teljesen szabadon látogatható.Egyébként érdekes a környék történelme a trianon utáni években,ugyanis ez a vidék az egyetlen máig élő sikeres határrevízió eredményeként lett újra MO.-é.Na abbahagyom,mert még oldalakat tudnék erről írni.

Előzmény: Törölt nick (29273)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29273
Sziasztok!

Kicsit OFF, de hátha...

A Somoskői várról hol lelek fel viszonylag jobb minőségű képeket a neten? Aki zud ilyet, kérem ne tartsa vissza....

Üdvözlettel,
Attila
Joeyline Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29272
Ez nagyszerű hír, az ünnepek után Rádbíznék 2 db OKT-füzetet, ha megoldható...
Előzmény: Törölt nick (29270)
Joeyline Creative Commons License 2009.12.17 0 0 29271
Szerintem kérdezd meg tőlük, egy próbát megér...
Aztán írd be ide is a fejleményt :)
Előzmény: lükepék (29263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!