Keresés

Részletes keresés

nagypapi Creative Commons License 2018.01.11 -13 1 65037

A hozzászólásaiban beszúrt képek átlagos száma nagyjából megegyezik egy nemrég innen eltűnt (és korábban is többször) topiktársunk hozzászólásaiéval. ;-)

Előzmény: jzp2107 (65034)
garass Creative Commons License 2018.01.11 0 13 65036

A megye gyakorlatilag nem sápol, de például, mivel neki sincs személyi tagsága, a központi rendezvényekhez az egyesületek aktivistái, túravezetői  munkáját igényli. Ezt ezzel ki lehet kerülni. Van, aki nem kíván a közösség munkájában részt venni, de a tagsági kedvezményekre igényt tart. Vagy így direktbe pályázhat például turistaút jelzésfestésre. Volt olyan például, hogy valaki tanösvény létrehozása miatt lépett be csak az MTSZ-be, elvárva, hogy a jelzések elkészítéséhez saját sablont kapjon. Esetleg előfordul személyes ellenszenv valamelyik vezető, vagy megyei tevékenység ellen. Sok változata van ennek a szokatlan állapotnak.

Előzmény: akárkibárki (65007)
hörpölin Creative Commons License 2018.01.11 -12 1 65035

Nem vagy egyedül. Én sem tudom. Viszont nem is érdekel, ki az.

Előzmény: jzp2107 (65034)
jzp2107 Creative Commons License 2018.01.11 -2 3 65034

namostmáraztán kilukad az oldalam, mindenki tudja ki Fantomas, csak én nem?

nekem is volt tippem, de a mostani megnyilvánulások után elkezdtem kételkedni (persze lehet hogy csak jól terel :-)

garass Creative Commons License 2018.01.11 0 12 65033

Igen, jól érted a pontszámokat.

Előzmény: M62,306 (65010)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.11 -5 0 65032

Sok időt töltök ott, van egy lakásunk arra, de pesti vagyok.

Előzmény: HEV (65031)
HEV Creative Commons License 2018.01.11 -2 12 65031

Úgy tűnik Siófok környéki vagy (?)  Érdemes megnézned a Székesfehérvári egyesületeket ott azért van választék programokban és elérhetők a rendezvényeik, jó a közlekedés.

 

Előzmény: Mr Long (65026)
hörpölin Creative Commons License 2018.01.11 -14 4 65030

Amikor Téged olvaslak, meg Tavaszi Széllt, mindig örülök, hogy nem veszett kárba a munkám, hiszen két ilyen embert adhattam - ha csak kis részben az én munkám, akkor is - a túrázó, kéktúrázó "társadalomnak". Csak így tovább, rendszeres olvasód (olvasótok) vagyok!

Előzmény: Törölt nick (65027)
V43 1279 Creative Commons License 2018.01.11 0 2 65029

Hát látod :D

Előzmény: donjuan1984 (65028)
donjuan1984 Creative Commons License 2018.01.11 -7 3 65028

Az most komoly hogy valakinek megéri, hogy 12 nicket létrehozzon csak ezért? :D

Csak szánni tudom, de legyn ez élete legfőbb boldogsága, öröme :D

Előzmény: V43 1279 (65025)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.11 -14 4 65027

Köszönöm a dicséretet, igen, aki járt már ott az tudja hol készült a kép, egyébként a legjobban ez a látvány tetszett:

 A cikk kapcsán a Less Nándor túrák szervezőjétől éppen tegnap kaptam egy rövid e-mailt, szintén jól esett.

De jó múltkor kaptam Ágasvárról is, talán ezek az igazi jutalmak számomra.

 

Ennek kapcsán: Az ágasvári cicák Mikulása

 

Más...

12=1 emberke, írni is szokott amúgy, nem csak mínuszolni.

Tudod, az a helyzet hogy akkor szoktam "megijedni" ha már nincsen meg a 12 mínusz, mert tudom hogy ennyi jel az egyetlen emberke alkotása, míg paradox módon "csupán" 3-4 az már lehet hogy valóban 3-4 embert takar. 

Múltkor éppen így jártam egy másik topikban, és még mosolyogtam is magamban hogy 3 mínusznál drukkoltam hogy jöjjön a többi, mert az összesen =1 oktondi. :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (65018)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.11 -4 0 65026

Na most találtam egyet és online formanyomtatványon is lehet jelentkezni. Egy próbát megér.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (65021)
V43 1279 Creative Commons License 2018.01.11 0 1 65025

Ha van 12-13 nickje akkor meg tudja oldani.

Előzmény: donjuan1984 (65024)
donjuan1984 Creative Commons License 2018.01.11 -9 1 65024

Sosem érdekeltek a mínuszok, szerintem ez valami program hiba, mert elvileg egy ember csak egy mínuszt tud adni,nem?
Lényegtelen, nem ezért járok ide :)

Előzmény: Pulmy (65023)
Pulmy Creative Commons License 2018.01.11 -12 2 65023

""névtelen mínuszolgatóktól."

 

 

 Sajna ebben a topicban nem erről szól a fáma. Vagyunk néhányan akik bármit tesznek közzé jön a -12(13),ugyanakkor van egy sokkal szűkebb réteg akik meg ugyanennyi +-t kapnak. Teljesen min1 mit írunk.Ráadásul ha egy teljesen más topicba írunk ugyanez a helyzet. És a legszomorúbb,hogy ez nem több embertől jön,hanem 1-től. Nagyjából sejtjük mi az oka és azt is kivan mögötte. Egyébként páran már mentek el(volt aki örökre)és sokan már nagyon keveset publikálnakk.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (65018)
V43 1279 Creative Commons License 2018.01.11 0 0 65022

Köszönöm mindenkinek a túrajelentésekkel és Mtsz tagsággal kapcsolatos válaszait. Továbbra sem fogok ezzel a lehetőséggel élni.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.11 0 0 65021

Erre a célra bármelyik MTSZ-tagegyesület megteszi.

Előzmény: Mr Long (65020)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.11 -4 0 65020

Mondjuk ilyenbe én is belépnék, no nem a visszatérítés miatt, hanem a jelvényszerzés lehetőségéért :D

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (65017)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.11 0 2 65019

Ennek egy részében egyetértünk, más részében meg nem.

Anyagi különbségek mindig voltak és lesznek emberek között, én például most teljesen más helyzetben vagyok saját magamhoz képest is, mint 10 éve. Ezt hogy kéne követnie egy szabályzatnak? A túrázás mindig is olyan lehetőség volt, amit a szegény emberek is űzhettek, és így is kéne maradnia, de nem muszáj lefelé nivellálni ezért. Aki tud külföldön túrázni, miért ne tehesse meg? Akinek nincs pénze külföldre menni, annak jobb lesz attól, ha a Ráktérítő kikerül a szabályzatból? Az országon belüli túrázás meg a többség számára azért nem elérhetetlen, mondjuk egy telekocsis akcióval.

 

Azt gondolom, hogy a gyalogosok az új szabályzat láttán joggal érezhetik, hogy rájuk kényszerítettek valamit. Másrészt az is kényszer, hogy kötelezően országos túramozgalmakat kell teljesíteni. Na ez már nem egyszerű és nem is olcsó dolog. Amikor én megszereztem az érdemes fokozatot, még ki lehetett váltani a kéktúrát 1000 ponttal más szakágban, meg is tettem.

 

"Csakhogy amíg nem minősített túravezető valaki, addig kizárólag szervezett túrán (vagy teljesítménytúrán) tud teljesíteni úgy, hogy legyen elfogadott túrajelentése és elszámolható minősítési pontja."

Nekem a Vasasban azt mondták annó, hogy ha egyedül túrázom, akkor én vagyok a túravezető, és én is írom alá. Az igazolások ugyanúgy megvoltak, a bizalom is megvolt. Szerintem ez nem különbözik a teljesítménytúrától, ahol szintén magamnak  kellett kitölteni és aláírni a túrajelentést (na ez is egy szép avítt szó, akárcsak az érdemes meg a kiváló), és ugyanúgy volt igazolva a pecsétekkel. A ttúra rendezője sem túravezető, nem ír(hat)ja alá neked. Ez így működött is, soha senkinek nem volt problémája vele.

 

"A kerékpáros turizmusra semmilyen kihatása nem lesz az MTSZ minősítési rendszer módosításának, és fordítva sem."Valószínűleg ritka kivétel vagyok, az én esetemben hatása volt, no nem a módosításnak, hanem az akkor hatályos szabályzatnak. Pont ezért lettem addikt kerékpáros túrázó és vándortúrás. Panaszkodtam valakinek, hogy nem nagyon tudom összekerékpározni azt az ezer pontot, ami az érdemeshez kell, mert egy km csak fél pont, és akkor azt kérdezte: "Miért nem jössz el velünk a nyáron Erdélybe kerékpártúrára?" Elmentem egy kéthetesre, és úgymaradtam, azóta egyedül is csinálom.

 

Előzmény: efemm (64995)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.11 -8 3 65018

Valakinél nagyon kihúztad a gyufát, hogy erre is, sőt még a következő "tudom"-ra is 12 mínuszjelet kaptál a névtelen mínuszolgatóktól. Én értem, hogy mit jelentenek azok a képek, és köszönöm, hogy betetted őket.

Előzmény: Törölt nick (64974)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.11 0 1 65017

Én meg egyesületi tag lettem, mert 2000-ben találkoztam valakivel Nagykovácsiban, aki azt mondta, hogy ha belépek hozzájuk, akkor visszatérítik a ttúrák nevezési díját. Akkor még volt olyan támogatás, amiből eut meg lehetett oldani, és akkor még nekem is számított.

Aztán közölték, hogy de csak akkor térítik vissza, ha leadok túrajelentést is. Na, az nem volt olyan nagy dolog, egy pecsét helyett kettőt kértem minden ponton, és a végén kitöltöttem a rovatokat, órabérben megérte. Így aztán elkezdték számolni a pontjaimat, és mellékhatásként egyszer csak csengett a bronzjelvény meg az ezüst. Ha már így lett, érdekelni is kezdett, és kicsit meg is hajtottam a kiválóig. De ahogy írtam, nem én  lettem kiválóbb tőle, csak volt egy mérce, hogy ennyi kilométert már jegyeznek valahol, talán már nem számít kevésnek. Aztán azóta megint nem érdekel, pedig lehetne még néhány, főleg ezzel a rövidített számolással, amitől nem is érezném jól magam. Villogni nem szoktam vele én sem.

 

Balczó András mesélte egyszer, hogy sokat mondták neki, milyen szorgalmasan edz. Ő meg sose értette, mert csak csinálta, amit szeretett. Azt kérdezte: ha valaki nagyon szereti a fagylaltot, és mindennap megeszik öt gömböt (ezt a szót használta), akkor az szorgalmas? Dehogy, csak szereti a fagylaltot. Hát így megy ez.

 

Előzmény: Mr Long (64972)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.11 0 1 65016

Ez például egy hasznos és konstruktív hozzászólás volt, köszönöm.

Hasznosnak tartom az ilyen háttérinformációk megosztását.

Előzmény: garass (64963)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.11 -4 0 65015

Most próbálom az idén összeszedni a bronz ttmr-t, aztán meglátjuk. Minden évben így kezdek, aztán elmaradnak a TT-k. NEm vagyok egyesüeti tag, szóval az MTSz minősítés nem hoz lázba. :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (65013)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.11 0 2 65014

Ezek szerint te is a kidolgozók között vagy? Ezt eddig nem tudtam. Akkor vedd magadra az előző hozzászólásomat: módod lett volna egyértelműen úgy fogalmazni, hogy a szabályzat ezt a szándékot tükrözze a kiváló fokozat ismétlése kapcsán. Én akkor sem tartanám sportszerűnek, de akkor nem lenne róla vita, hogy helyes vagy nem helyes. Elmulasztottátok a lehetőséget, ez a probléma forrása. Talán még lehet korrigálni, de ha nem, akkor a következő alkalommal figyelni kellene rá.

 

Tudom, hogy ez egy régi rendszer, én is ezt írtam. Egy olyan időszakban keletkezett, amikor még benne volt a levegőben, hogy így nevezzük, ami jó. Sajnos nem tudtam róla időben, hogy van beleszólási lehetőség, nem követem olyan gyakorisággal a túrázó közéletet. A javaslatomat már leírtam valahol sok éve: az arany után jöhetne pl. gyémánt és platina vagy rubin vagy mi a szösz. Ez a drágaköves folytatás szintén elterjedt, sok helyen alkalmazzák, pl. a jubileumi diplomáknál is. Ugyanazt az elismerést és tiszteltet fejezi ki, csak nincs az a mellékzöngéje, hogy valamilyen közérdekű tevékenységet minősítene.

Előzmény: garass (64959)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.11 0 1 65013

Mondjuk aki szorgalmasan teljesítménytúrázik, az a bronzot és az ezüstöt is letolja egy-egy éven belül. :-)

Előzmény: Mr Long (64958)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.11 -11 1 65012

Hű, itt picit elszállt a fantáziád.

"Az a baj, hogy magát az egész minősítést egy sportversenynek tekinted."

Nem tekintem, honnan veszel ilyen butaságot? Ha kíváncsi vagy, mit gondolok valamiről, akkor kérdezd meg, nem kell helyettem deklarálni.

"De attól még nem kellene összeesküvés elméletet kreálni ebből a gyakorlatból. "

Na ez még vadabb. Hol láttál összeesküvés-elméletet a szavaimban? Nem írtam semmi olyat, ami halványan is erre utalna.

Bocs, de allergiás vagyok rá, ha valaki közli, hogy én mit gondolok, vagy ha azt állítja, hogy én mondtam valamit, amit nem is. Ezt célszerű elkerülni, ha konstruktív vitát akarsz.

 

Egyébként a saját véleményemet írtam le, és az még mindig ugyanaz. Amit te itt leírsz, azt értem, de én arról beszéltem, hogy mi következik a szabályzatból. Tehát lehet, hogy te így szeretnéd értelmezni, és még az is lehet, hogy hasznos lenne így értelmezni, és ezt a vitát le kéne folytatni, de attól még a szabályzat jelenelgi szövegéből ilyen értelmezés nem következik. Ez egyúttal hiba is, hiszen a készítők nyilván tudták, hogy létezik ez a gyakorlat, tehát egyértelművé kellett volna tenniük, hogy igen vagy nem.

 

(Az a 10-15 év, ami "kell", nekem kevesebb mint 6 év volt.)

 

Miért lenne irreális elvárás, hogy egy második teljesítésnél ugyanazokat a követelményeket teljesítse valaki? Akinek van egy kiváló fokozata (nekem van, beszélhetek), az olyan kiválóság lett, vagy olyan magasra került az orra, hogy már sérti a méltóságát, ha másodszor is ugyanannyi pontot kell gyűjtenie, és nem kevesebbet? Vagy amikor a második bronzot próbálja megszerezni, akkor egy nagy T betű kerül a hátizsákjára, és égni fog az erdőben, hogy mazsola? Miben különbözik az a kilométer a Pilisben, amit a bronzjelvény felé vezető úton tesz meg valaki, a kiváló fokozat felé vezetőtől? Nagyobb a sár?

Előzmény: garass (64957)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.11 0 1 65011

Azért a Ráktérítő meg a Baktérítő nem olyan mélyszakmai fogalmak, általános iskolában tanítják mind a kettőt. Tehát nyugodtan nevezhetjük kötelező alapműveltségi elemnek.

Feltételezem, hogy felmerült problémaként vagy kérdésként, ezért vonhatták be a szabályozásba. Nincs semmi olyan korlátozás, hogy magyar ember ne számolhatná el a külföldi túráit, én is beleírtam párat. Lehet, hogy volt valaki, aki trópusi övezeti túra után téli pluszpontokat adott hozzá, és ez kiverte a biztosítékot, vagy csak egyszerűen elkezdtek úgy gondolkodni a kiírók, hogy túrázni külföldön is lehet, és a Föld gömbölyű... (Tudom, geoid.)

Előzmény: efemm (64955)
M62,306 Creative Commons License 2018.01.11 0 1 65010

Nem feltétlenül Neked szól, de felmerült bennem egy kérdés az 1500 méter feletti túrák pontszámításával kapcsolatban, hogy jól értem-e.

Az 1500 méter feletti szakaszon - legyen az akár egy csúcsra, vagy egy völgyben vezető túra - a túratáv értékelésénél 3 pont / km, a szintemelkedés értékelésénél pedig 4 pont / 100 m értékkel kell számolni? Továbbá - pl. a Magas-Tátra esetében - XI. és III. hónapok közötti túra esetén plusz 6 pont naponta?

Köszönöm!

Előzmény: garass (64963)
HEV Creative Commons License 2018.01.11 -2 12 65009

Az új OKT füzet az MTSZ tagoknak sem kedvezményes, a régi még az volt.  Most csak a fizetős TEKA kártyásoknak van rá kedvezmény.

http://mtsz.org/kiadvanyok

Előzmény: garass (64999)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.11 -4 0 65008

Kösz az infót!

Nem türelmetlenkedek, csak az FTV-ről írás közben jutott eszembe. Jövő hét vége fele küldtem volna egy emailt az egyesületbek érdeklődni.

Előzmény: HEV (64985)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!