Keresés

Részletes keresés

donjuan1984 Creative Commons License 2017.09.20 0 5 63748

Az 5976-os ügynök ma átvette méltó jutalmát! :)))

Güsziológus Creative Commons License 2017.09.19 -6 1 63747

Turistautak Magyarországon

Börzsöny

 

Egy apró érdekesség.

Már a TUHU térképén is látható az útvonal, bár vannak kétségeim.

Természetesen bejártuk, és trekk is készült, jóllehet felmért útvonalról van szó.

 

Az útvonal 87%-a fonódó (P Z és P4).

A maradék 13% a P4.

 

Íme az itiner:

http://www.turistautak.hu/itiner.php?from_id=135244&to_id=48911&route=696299,696298,747028,747027,696290,696242

 

Ja, és van 5 tábla ott, ahol a vasútállomáshoz vezető, térköves járda "kiválik" a főútvonalból (P és Z).

Márianosztra központja innen 400 méter.

 

Ha már Márianosztra.

A kisvasút november elejéig jár, szombaton és vasárnap, a menetrend csatlakozik a zónázó vonat menetrendjéhez.

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.17 -10 1 63746

Ebben az esetben teljesen jó a Borsodnádasd felől induló piros jelzés, és úgy összességében a túraterv is. Rá fogsz csodálkozni egy-két dologra. :-)

Előzmény: perempe (63744)
garass Creative Commons License 2017.09.17 0 4 63745

Akkor talán érdekelhet az az információ, hogy idén Vállós-tanya és a nógrádi megyehatár közötti mintegy 20km-es szakasza a hozzá tartozó becsatlakozó utakkal együtt (K4 Istenmezejénél, K+ Dávid-tanyánál és Z sáv Tarnalelesz felé) felújításra került. Ugyanígy a Partizán-út (Hangonyi-tó Borsodnádasd) P sáv jelzése is. Ellenőrzésük és átvételük ezekben a napokban történik.

Előzmény: perempe (63744)
perempe Creative Commons License 2017.09.17 -3 1 63744

köszönöm a részletes választ. csak a vidéket akarom felfedezni. (pecsételésben nem vagyok érdekelt.)

Előzmény: Törölt nick (63743)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.17 -10 3 63743

Önmagában az Ökör-hegyre és a Vajdavárra csak a két hegy miatt nem érdemes felmenni, a Vajdavárnak semmiféle kilátása nincsen, az Ökör-hegynek meg igen korlátozott, leginkább kelet felé. 

Istenmezejétől Ózdig egyébként a Gemeruta-völgy, a Leleszi-völgy ami nagyon szép, egészen Vállóstanyáig, az Ökör-hegyen bélyegző van már fel kell menni, a kilátás is szép, de nagyot kell küzdeni érte. A Gyepes-völgy hosszú aszfaltja kissé monoton.

Ózdtól Arlóig szép időben maga a csoda a táj, Somsálybányára hajlamos az ember félve érkezni, de semmi különös sincsen ott, adjon isten, fogadj isten, oszt jó napot.

Egyébként Istenmezeje-Járdánháza logisztikája egészen jó, nem okozhat gondot, Ózd-Arló meg pláne nem.

 

Az egész túrát be akarod járni, vagy csupán a vidéket szeretnéd felfedezni?

 

Előzmény: perempe (63741)
HEV Creative Commons License 2017.09.17 0 0 63742
Előzmény: perempe (63741)
perempe Creative Commons License 2017.09.17 -2 0 63741

szervusztok!

 

a kohász kékből - Heves–Borsodi-dombság - melyik szakasz érdekes? gondolkodtam, hogy elég lenne a Borsodnádasd (P) - Ökör-hegy - Vajdavár - Leleszi-völgy - Tarnalelesz is a Járdánháza-Istenmezeje helyett. (megéri felmenni az említett két egyre?) a teljesítménytúra felvisz a jelzetlen Pados-tetőre is.

Güsziológus Creative Commons License 2017.09.17 -4 1 63740

Turistautak Magyarországon

Zalai-dombság

 

A pár hete közzétett HIÁNYLISTA 4. "tétele" sikeresen "kifújt".

Az Oltárc, S4 a Zala megyei S3-as útvonal kiágazó útvonala. LÉTEZŐ.

 

Szerencsésen eljutottam az alábbi PONT-hoz:

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=180927

 

Pénteken még nem volt nagy eső, de a völgy már akkor sáros volt.

Az elágazásig aszfaltos az út, de gépkocsival tilos behajtani. Ahol a tábla van, ott van egy takaros vadászház, és egy hatalmas tölgyfa a réten.

Itt kezdődik a Márki-rét, melynek túloldalán egykor kisvasút járt, egész a forrásig.

 

Oltárc, mivel zsákfalu, és ritkán jár arra busz, bizony-bizony sorvad, a csodás táj önmagában nem elég vonzerő.

Örülök, hogy létezik az S4 jelzésű turistaút, bár a csomópontban a tábláról lemaradt, csak a főútvonalról kap információt az arra járó.

 

A tábla a Zala Zöld Szíve "program" keretében lett kihelyezve (van honlapjuk), minek következtében azt is megtudhatjuk, hogy milyen messze van Pusztaszentlászló. Errefelé is a "program" keretében felújított turistautak vannak (ZÖLD).

 

Pusztaszentlászlót érdemes felkeresni, onnan busszal el lehet jutni Oltárcra, és vissza a dombokon keresztül egy szép túra keretében.

Útközben Börzönce, és panoráma a Principális csatorna "túloldala" felé (Újudvar).

 

Sajnos, az éjszakai nagy eső egy ideig "hátráltató tényező", de szépen komótosan folytatom a "cserkészést".

 

Bikk Pubi Creative Commons License 2017.09.16 0 4 63739

Nekem a kisvasút a Budai hegységben mindig Úttörővasút lesz.:-)

Előzmény: korosde (63738)
korosde Creative Commons License 2017.09.16 0 0 63738

Nem tudom megállni, hogy ne tegyem őket ide is ki. Már csak a jelvényeken látható feliratok is érdekesek 2014-ben, nem? Kellett 3 év, hogy feltűnjön :)

 

http://diszpintyekakeken.blog.hu/2017/09/16/kozjatek_2_gyerek_kektura_teljesites

llakli Creative Commons License 2017.09.15 0 1 63737

A Karancs-Medves csúcsai

Az első túra még nyáron lezajlott egy eső utáni napon. Ez szerencsés döntés volt, mert a Bárna melletti utak eléggé „porzanak”, így felázott utakon másztuk meg a három hegyet. Kódok mindenütt rendben. A Kis-kő előtt jó helyen van a tábla, ott kell eltérni. A Nagy-Kőről a khsz másik ágán jöttünk le. A kocsmában lehet erősödni. A Szérkő útja szépen ki van tisztítva, itt is jó a jelzés. Mindenhol új Nógrád Geopark táblák.

 

A második túra kissé nehezebbre sikeredett. A zagyvapálfalvai felüljárótól Pkocka, sorompó után figyelni a balra betérést. Később az utolsó utcát elhagyva kell igazán odafigyelni, mert vagy 20 m után balra egy alig látható füves ösvényre kell betérni, és csak sokára „jön” a jel. Feljebb a műúton átkelve a villanyvezeték mellett halad a jelzés, majd amikor az út hegyesszögben átmegy alatta, nekem akkor tűnt el. De elérve az erdősávot, az új kis les maradt jobb kéz felől, az út bemegy j. az erdőbe és találkoztam a jellel. Egyenesen tovább. Egy kemény emelkedő után a nyeregben, innen közel a Somlya. Ezután P+ a Pécskő-nyeregig, majd S, Shsz-n fel a csúcsra. Kód még a sziklahorhos (fix kötél) előtt. Phsz-ön (kiválóan jelzett) lefelé, Hurka-Pécskőn át a temetőhöz szép úton. Közben nem csak a víz fogyott el, hanem én is.

vViktor13 Creative Commons License 2017.09.14 -1 1 63736

Jövő hét pénteken lehet ismét messzebb túrázni!

 

https://www.mavcsoport.hu/mav-start/belfoldi-utazas/mobilitasi-het-2017

vViktor13 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 63735

Pula központjában ez nőt ki a földből... van már kerékpáros kéktúra?

 

Pulmy Creative Commons License 2017.09.13 -10 1 63734

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=145076925&t=9012640

 

 

 

 

 

              Példaértékű a Veszprém megyeiek hozzáállása. Alig két héttel a hiányosság jelezését követen,már pótolták is a bélyegzőt Almádiban. Gratuláció illeti Őket!

 

 




https://www.facebook.com/groups/1928710430743283/


 

HEV Creative Commons License 2017.09.11 0 2 63733

Köszönöm, én is így gondoltam.  

Előzmény: garass (63732)
garass Creative Commons License 2017.09.11 0 3 63732

Hivatalos együttműködési kapcsolat nincs egyik társasággal sem. Inkább a második változat az igaz.

Valójában ezt a megoldást választottuk arra a korábbi parttalan vita helyett, ami a jelzésfestő ellenőrök trekkjeinek átadásáról szólt.

Mi örülünk annak ha az útjainkon bekövetkezett jelentősebb változások nem csak a helyszíni kifüggesztések (ez történt tavaly a Sátorhegyek körzetében is!) révén, hanem ilyen úton is ismertté válnak.

Előzmény: HEV (63715)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.09.11 0 3 63731

Hasonlóan csinálom én is. A múltkor azért voltam kicsit bajban, mert nem írtam be a dátumot, és a gépen sem írtam be a file nevét. Így jött a C terv, vagyis a túratárs akivel akkor mentem, így megoldódott a probléma :)

Jóféle japán turistaként végig szoktam fotózni a túráim, már én is tervezem egy nagyobb külső vinyó beszerzését :)

Előzmény: hörpölin (63726)
Okulare Creative Commons License 2017.09.11 0 0 63730

Köszi az infót, én éltem vele! :-)

Előzmény: HEV (63729)
HEV Creative Commons License 2017.09.10 0 4 63729

Továbbított üzenet!

---------------------------------------------

Kedves turista kollégák!

A napsugaras őszeleji napokban 6 hagyományos turista terület új típusú turistatérképét kínálom nektek INGYEN!.


Zsámbéki-medence / Etyeki-dombság 1:50.000
 Göcsej, Hetés, Zalai-dombság 1:50.000
Őrség, Vend-vidék, Vasi-hegyhát 1:50.000
Soproni-hegység 1:40.000 / 1:20.000
Gerecse1:30.000
Pilis 1:30.000

Az akcióban csak a posta-, csomagolási- és kezelési költséget kell megfizetni az alábbi lista szerint:

1-2 térkép esetében 900 Ft + ÁFA = 1.146 Ft
3-4 térkép
térkép esetében 1.150 Ft + ÁFA = 1.460 Ft
 5-6
térkép térkép esetében 1.600 Ft + ÁFA = 2.032 Ft


   A megrendeléseket  legegyszerűbben erre az e-mailre válaszolva lehet elküldeni, de minden más csatornán érkező rendelést szívesen fogadunk, csak legyen ráírva: TIA, vagy Turistatérképek ingyen akció. Kérem, hogy a megrendelt térképek listáján és a mindenképpen megadandó számlázási / szállítási címen kívül kaphassak egy mobil számot is a könnyebb kapcsolattartás érdekében. A térképekért előre fizetni nem kell. Az áruval együtt fogom elküldeni a számlát, amely tartalmazza a fizetési módokat is: sárga csekk, utalás, bankkártya, PayPal.

    A
Turistatérképek ingyen akció egy hétig (2017. szeptember 10-17-ig), vagy a készlet erejéig tart.

Tisztelettel:

Szarvas András
-- --

SZARVAS András Térképész mérnök / Engineer-cartographer

H-1149 Budapest, Répásy u. 2. IV. 27.

Tel/Fax: +36 1 363 06 72            Mobile: +36 20  9 246 773  

E-mail: szarvas.andras@map.hu Web: http://www.map.hu/     

korosde Creative Commons License 2017.09.10 -1 0 63728

Jaja, az elején amig nem ottalvos túrákat csináltunk, még volt időm és kedvem beszámolókat írni. Majd egyik barátom csinált egy táblázatot ami megosztott a társaság többi tagjával így mindenki látja kinek mi hiányzik.Aztán amikor 10-30 fővel szerveztem a táborokat, hát volt velük melo, és mikor hazajöttünk, már nem volt energiám melo meg 3 gyerek mellett még erre is. Szánom-bánom most igy utólag. 😒 A face okt csőortba irtam:

-Szerencsére az első 10 szakaszról amit bejártunk, még közvetlenül akkor megírtam a beszámolókat. Ha nem így teszek akkor a a 2010-től nem sok minden maradt volna meg. Most amikor ezeket írom nyitva a füzet, a térkép, a Locus, a fényképek mappa, a google térkép. Meg még közben telefonálgatok is :). Pedig az adott utazásaink után hosszan emlegettük milyen jó kis túra volt ez meg az. :) Javaslom mindenkinek jegyezze fel mi történt vele mert engem megdöbbentet amikor elkezdtem írni, mi mindent felejtek.

Előzmény: hörpölin (63726)
akárkibárki Creative Commons License 2017.09.10 0 1 63727

Például pecsétáthelyezés,megszűnés,megváltozott útvonal alapján kiderülhet.

Előzmény: zozo.1982 (63722)
hörpölin Creative Commons License 2017.09.10 -10 1 63726

Ezen sokat segít egy saját túranapló. Ez például nekem egy egyszerű excel fájl, ahová beírom a dátumot, tájegységet, útvonalat, távot és szintet. Néhány mezőbe olyan dolgokat írok, amire szűrni lehet: OKT1, OKT2, DDK1, DDK2, PPÚ, Gipsz Jakabbal, topiktúra, stb. Így aztán pontosan meg tudom mondani, hogy mikor hol voltam.

 

De utána tudok keresni a fényképek között is. Az adott túra dátumára nevezett mappákban tartom őket egy külső vinyón (és persze DVD-ken), erre is van egy excel fájl, hogy az adott dátumhoz milyen túra tartozik, milyen útvonallal, melyik DVD-n találom. Ez arra is jó, hogy ha például dobogókői képeket keresek, akkor egyszerűen rákeresek a táblázatban a "Dobogókő" szóra.

 

És akkor még nem is beszéltem a letöltött saját gpx trekkjeimről, amik dátum, valamint túra kezdő- és végpont szerint vannak elnevezve és mentve (pl: 2015_05_09_szarvasko-belapatfalva).

 

Szóval nem egy ördöngösség egy pár pillanat alatt megtalálni, hol jártam mondjuk 2009. június 7-én, vagy mikor voltam a 3. OKT bejáráson Bögötön, esetleg hányszor voltam már Klastrompusztán. :-)

Előzmény: korosde (63725)
korosde Creative Commons License 2017.09.10 0 1 63725

Sokat beszélgettünk az ellenőrzés lehetséges módjairól. Szóba került a személyes kikérdezés is. Most írok egy blogot a 8 évről amit kéktúrázással töltöttünk, hát elég szita az ember agya már 2-3 év túrázásai után is :)

 

http://diszpintyekakeken.blog.hu/2017/09/10/rendhagyo_7-8_szakasz_nagyvazsony-varoslod-zirc_23_9-41_6_km?utm_medium=indapass&utm_campaign=inda_notification&utm_source=notilayer&utm_source=fejlec_bloghu&utm_medium=noti-dropdown&utm_campaign=fejlec

Simulacrum Creative Commons License 2017.09.10 -1 0 63724

Ha valaki gyors vagy egyben csinálja akkor nem feltűnő, de azért több éves teljesítés esetén ugyanaz a toll és tintahasználat kicsit feltűnő lenne mondjuk számomra.

Előzmény: zozo.1982 (63722)
HEV Creative Commons License 2017.09.10 0 2 63723

Szántód környékén is végeztek az idei jelzés festésekkel, áthelyezésekkel, színváltásokkal és megszüntetésekkel. Emiatt a Fejérkőtől Tündétvölgyig túramozgalom útvonalán is van változás. Ahogy hallottam van rá esély, hogy a  megújulása megszűnést jelent.

Előzmény: olahtamas (63716)
zozo.1982 Creative Commons License 2017.09.10 -2 1 63722

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha nem kérdezi meg a dátumokkal kapcsolatos hiányosságát, hanem utólag kitölti a dátumokat, hogy az stimmeljen, akkor az ellenőrök honnan fogják megtudni, hogy azok az időpontok nem valósak?

hörpölin Creative Commons License 2017.09.10 -10 0 63721

"Ha mégis előfordul, akkor a helyszínt és a személyt együtt ábrázoló fotó, esetleg gpx fálj pótlásával igazolttá tehető utólag is."

 

Húha! Ezt vajon honnan vette a kéktúra ellenőr? Mert az OKT hivatalos kiírása az MTSZ honlapján egyelőre a következőket tartalmazza:

 

"A túramozgalom teljesítése csak a megadott módon igazolható, GPS-szel rögzített trekk erre a célra nem alkalmas."

 

Talán tud már valamit, ami egyelőre még nem publikus?

Előzmény: csg65 (63720)
csg65 Creative Commons License 2017.09.09 0 1 63720

Ha engem kérdezel, akkor így utólag bizony elég sokat. Egyszerűbb lett volna ott és akkor.

Idéznék egy ellenőr publikus ajánlásából:

 

"Röviden a lényeg: a kéktúrák mindegyikére igaz, hogy nem érintőpontos túra, tehát nem elegendő pusztán a bélyegző lenyomatok megszerzése, az összes szakasz lejárásának hitelt érdemlő módon való igazolása szükséges a teljesítés elfogadásához. Ez a dátumokkal ellátott eredeti bélyegzőlenyomatok (nem beragasztott cetlik!) meglétét jelenti. Az MTSZ bírálói számára minden túranapunk esetében nyilvánvalónak kell lennie a dátummal ellátott bélyegzőlenyomataink alapján, hogy azt mikor teljesítettük: egy adott napon honnan hová jutottunk el. Ezért kell egy szakasz befejezésekor és újrakezdésekor is bélyegezni és a dátumokat is feltüntetni mellettük a jelenlegi szabályok szerint. Egy adott napon lejárt szakaszunk nem kell feltétlen megegyezzek az MTSZ szerinti szakaszbontással. A túra bárhol megszakítható és bárhonnan folytatható, bármelyik irányban, bármikor. Ha a túra a következő nap folytatódik, akkor nem szükséges újabb bélyegző beütése. Az MTSZ szakaszok (számozott túrák, pl. az OKT esetében 27 db) csatlakozásainál van csak 2 db igazolóhely a füzetben, de ha máshol szakaszolunk, akkor nyugodtan üssük be a második bélyegzést a korábbi mellé, bárhova, ahol az elfér. Ha ezt elmulasztjuk vagy nem nyilvánvaló valamelyik szakaszunk bejárási időpontja, esetleg kimaradt akár egy bélyegzés is a füzetünkből, akkor azt utólag kell igazolnunk az MTSZ bírálói számára, ami sok esetben igen nehézkes vagy éppen lehetetlen lehet, ezért fontos erre ügyelni a túrák során. Ha mégis előfordul, akkor a helyszínt és a személyt együtt ábrázoló fotó, esetleg gpx fálj pótlásával igazolttá tehető utólag is."

 

A teljes cikk itt érhető el: https://heyjoe.hu/index.php?oldal=cikk&cikk=20

Előzmény: kovarek (63717)
Pulmy Creative Commons License 2017.09.09 -10 1 63719

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!