Keresés

Részletes keresés

olahtamas Creative Commons License 2017.08.21 0 1 63475

Nem vitázásként, de azért arra kíváncsi volnék, hogy kinek a fejéből pattant ki ez a "Nagybükkfatisztás"?

Mert nem csodálom, hogy nem találtad meg a térképeken!

Leginkább a túra kiírójától kellene megkérdezni, hogy miért nem használt közismertebb elnevezést ?

Előzmény: Norby99 (63474)
Norby99 Creative Commons License 2017.08.21 0 9 63474

Rendben! Nem is várnám el, hogy más állásponton legyél. Biztos, te egy sokat tapasztalt ember vagy, mint itt egy jó páran, ezért is kérdeztem itt, páran (a többség) meg is értette a kérdést, nem gondolt bele többet, hanem segitett. Te nem. 

 

Amúgy, a Markazi kapu környékén kutattam a tisztás után, de mivel ezen a néven nem találtam rá, igy kértem a segitséget. Pedig direkt megvettem a legfrissebb Mátra térképet is, hátha ott megtalálom. Hiába túrázom sokat, nem ismerhetek minden helyet.

 

És itt szeretném ezt lezárni.  

Előzmény: HEV (63473)
HEV Creative Commons License 2017.08.21 -11 0 63473

A vándortábor 'túravezetője' a túra előtt egy nappal nem tudja, hogy hol lesz a tábor - ez áll ott feketén fehéren. 

Mindez a Mátra gerincen , kánikulában Magyarország egyik legnehezebb turistaútján. 

 

Nem hiszem, hogy ez alapján változtatnék a véleményemen.

 

Ha a kérdés megfogalmazása nem volt pontosan körülhatárolt akkor az nem az én problémám. Reméljük az éles vándortábor jól sikerült. 

 

 

Előzmény: Norby99 (63401)
Norby99 Creative Commons License 2017.08.21 0 10 63472

Igazad van, nem neked akartam irányitani a választ, hanem HEV-nek, az ő irása verte kicsit ki nálam a biztit, de válaszaim nem ingerültek. Ő sem a kérdésemre adott választ, hanem gyakorlatilag alkalmatlannak titulált, információ hiányában. Én nem ismerem őt, de ő sem engem, segitséget kértem, helyette rámtámadt. És ez nem esett jól... Remélem majd Ő is reagál rá.

 

Még 1* tőled elnézést kérek. :) 

 

 

Útvonal egyeztetés volt, első nap személyesen, illetve megjegyezte, hogy ha táboroztatásra kerül sor, kihelyezett vezetőt adnak a résztvevőknek, nekünk most csaj tetsztelni, véleményezni kellett. A vezető képzése a T.E.-n zajlik! 

Előzmény: garass (63471)
garass Creative Commons License 2017.08.21 -9 1 63471

Csak két kérdésem van.

Miért felém válaszolsz ilyen ingerült stílusban? Ez a hangnem nem a jó túravezetői erényeket jelzi.

Nem olvastad el a kérdéseimet? Azokra nem adtál választ.

Előzmény: Norby99 (63470)
Norby99 Creative Commons License 2017.08.21 -1 9 63470

Üdv!

 

Válasz a kérdésekre! 

 

Az, hogy nem találtam meg a Nagybükkfa tisztást az nem azt jelenti, hogy nem vagyok jó túravezető! Hiszen a helyszin Hármashatás néven fut. Én ezt nem tudtam, lehet kövezni! :)  

 

Igen, gyerekeket biztak rám, köztük a én saját gyerekeimet is, ahol a legfiatalabb 13 hónapos, mind a hármat, feleségemet.

 

Itthon vagyunk, mindannyian, senkinek semmi baja, se eltévedve, se elveszve nem voltunk.

 

Ez egy teszt vándortábor volt, felkértek, hogy vezessem le, hogy milyen tapasztalataink voltak, kaptam eligazitást, illetve én is eligazitottam néhány dologban az eligazitot, amit esetleg Ő nem tudott, de nem támadva, kioktatva, csak leszállva arról a bizonyos lóról!

 

Van még kérdés? :)  

Előzmény: garass (63406)
csg65 Creative Commons License 2017.08.20 0 1 63469

Igen, az új füzet is az eddig megszokott irányt követi.

Előzmény: Simulacrum (63464)
HEV Creative Commons License 2017.08.20 0 1 63468

Ha csak nem a közelmúltban festették fel akkor ez az S3 nem jelzett út. Talán ezért is hiányzik a nyilvántartásból. 

A Koppány túramozgalom egyik pontja van a tetőn, ott jártam,  akkor  - 2013  őszén - biztos nem volt ott S3. 

 

A turistautak.hu-n nincs olyan track ami az S3 jelzésre utalna. 

 

 

https://hevesiz53.blogspot.hu/2013/11/koppany.html

 

http://zselic.atw.hu/terkepek/koppany.jpg

 

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=167665

Előzmény: Güsziológus (63467)
Güsziológus Creative Commons License 2017.08.20 -6 0 63467

Az alábbi útvonal szerepel a táblázatban (HIÁNYLISTA):

 

http://www.turistautak.hu/itiner.php?from_id=185393&to_id=135393&route=944252,944253,1055823,1055824,277482,463423,463424,463476,463477,277369,277370,463499,1055817,1055818,463418

 

A jelzése S3, és a TUHU térképén innen indul:

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=185393

 

A TUHU térképén van itt egy Feszület POI.

 

A másik "vége" Kisbárapáti.

 

Lehet, hogy béna vagyok, de nem találtam a hivatalos táblázatban, és mintha azt olvastam volna nem is olyan régen, hogy jzp-nek gondja volt ezzel az útvonallal.

Fentiek miatt kezelem problémásként.

 

Előzmény: HEV (63466)
HEV Creative Commons License 2017.08.20 0 0 63466

A Somogyi dombságban mi a probléma? 

Előzmény: Güsziológus (63465)
Güsziológus Creative Commons License 2017.08.20 -4 0 63465

Turistautak Magyarországon

 

A nyilvántartás melléklete

 

Szűk négy hónappal ezelőtt írtam a kiágazó útvonalakról.

Akkor az alábbi volt az "állapot".

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143684786&t=9012640

 

A helyzet mára lényegesen változott.

Már "csak" 75 kiágazó útvonal van (a 124 tehát lényegesen csökkent), és ezeket sikerült kicsit "összerendezni".

Egy táblázatot állítottam össze, íme:

 

 

A darabszám után zárójelben a "sürgősség" szintje van, az 1-es és a 2-es jelenleg nem foglalkoztat.

Természetesen van tételes lista is, a legfontosabb a Zalai-dombság, ez jó messze van, és itt 15 problémás kiágazó útvonal van.

Remélem, a jövő héten már újra mehetek, és a szám vélelmezhetően csökkenni fog!

 

Ha valakit érdekel, kérdezzen nyugodtan, bár nem hiszem, hogy sokan gondolják úgy, hogy 1-1 útvonal azonosítását bevállalják.

Simulacrum Creative Commons License 2017.08.20 0 0 63464

Köszönöm szépen mindkettőtöknek.

Ha esetleg valakinek lenne régebbi (a most érvényben levő előtti) eladó kéktúra füzete az e-mail címemen keressen meg, lehet vevő lennék rá.

 

Egy újabb kérdés a bennfentesek felé: az új füzet megmarad nyugat-keleti irányúként vagy fordítva lesz?

csg65 Creative Commons License 2017.08.19 0 1 63463

Érdemes megnézni Hobo bobo OKT füzet lapját! Ősrégi igazolópontokat mutat. Ezek már 1988-ban sem voltak érvényben. Kíváncsi lennék annak a füzetnek a kiadási dátumára. Az enyémben sajna nyoma nincs ennek.

Előzmény: csg65 (63462)
csg65 Creative Commons License 2017.08.19 0 1 63462

Az 1988-ban beszerzett füzetben így nézett ki, a régi vasút töltésén vitt szinte végig Városlődig.

Előzmény: Simulacrum (63459)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.08.19 -1 1 63461
Előzmény: annyi baj legyen (63460)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.08.19 0 0 63460

Most nem emlékszem arra a sorozat részre, de az nem a franciavágási vonal volt?

Simulacrum Creative Commons License 2017.08.19 0 0 63459

A Másféllmillió filmben a csapat Városlődre két kilométer hosszan a sínek mellett ér be. Tudna valaki egy térképet mutatni vagy korábbi füzetvázlatot, hogy pontosan hol ment akkor az útvonal?

akárkibárki Creative Commons License 2017.08.18 0 0 63458

Szép is az,amikor fejlődik egy település...

 

http://hvg.hu/itthon/20170818_szilvasvarad_stadion

pozo Creative Commons License 2017.08.18 0 0 63457

de van egy másik, "elvarratlan szál" is, ez pedig az Őrbottyán - Galgamácsa közötti ZÖLD.

 

Ezt a turistajelzést 30 évvel ezelőtt a Gázgyári Természetjárók készítették. A kb. 14 km-es hosszúságú  jelzés az őrbottyáni vasútállomástól a galgamácsai vasútállomásig tartott.

Galgamácsán érdemes volt betérni Vankóné Dudás Juli házába és gyönyörködni festményeiben. Mikor ott voltam, ajándékba kaptam egy csempét az Ő festményével.

Előzmény: Güsziológus (63429)
olahtamas Creative Commons License 2017.08.18 0 0 63456

Ilyenkor áll meg a tudomány, ne is csodálkozzunk, hogy nincs rendes térkép sem a területről...

Szomorú ez a helyzet, hogy ennyire nem tudják megbeszélni egymással az érdekelt felek, hogy mi legyen a koncepció.

Aztán meg amikor valaki felidegesedik a helyzeten és lekaparja a logikátlan jelzéseket, akkor meg jön a panaszkodás, hogy a vandálok.

 

Előzmény: Güsziológus (63454)
Garofano Creative Commons License 2017.08.18 0 7 63455

Azt gondolom, hogy ez a cikk megint jó kiindulási alap lett ahhoz, hogy lehessen általánosítani és ítélkezni. Mindkét felet, azaz a túrázókat és a birtokosokat is elég sokan képviselik ahhoz, hogy mindkét oldalon legyenek "problémásabb" egyedek is. A vandál úgy is, mint oktalanul romboló, dühödten pusztító, vad, kegyetlen még akkor is túlzó kifejezésnek tűnik, ha, valaki almát szed (lop) túrázás közben (szerintem a legtöbb esetben meg sem fordul az illető fejében, hogy éppen kárt okoz), vagy szemtelenül a kamerába integet. Azért arra nagyon kíváncsi lennék, hogy mondjuk Dániában, ahol a tulajdonosok a területükön ingyenes bivak helyet alakítanak ki az áthaladó turistaút túrázói számára (ezt egy német turistamagazinban olvastam) és annyi a kitétel, hogy kutyával az állatok miatt nem lehet áthaladni, vajon mennyi hasonló konfliktus alakul ki? De akár említhetném az osztrákokat is, ahol rengeteg magán legelőn kell áthaladni mégsem kell örökké útvonalat változatni és a tulajdonosoknak sem az elengedett marhákat kergetni. Ahhoz, hogy hasonló szintre jussunk azt gondolom mindkét félnek jobban kell tisztelnie a másikat mifelénk is.

 

Azt már csak halkan merem megjegyezni, hogy az ember akár véletlenül is árthat a turistaság ügyének, amikor pl. egy álatala még udvariassági normán belülinek vélt időpontban érdeklődik telefonon, a másik fél meg úgy gondolja, hogy tiszteletlen, illetlen és ennek hangot is ad. Ha ebből a múltkor velünk történt esetből az illető azt a következtetést vonta le, hogy minden turista bunkó, sokat ártottam a közösségnek, amit képviselek, de én sem gondolom úgy, hogy minden gyalogos vándort fogadó helyen minden segítőkészség híján járnak el.

Güsziológus Creative Commons License 2017.08.18 -3 0 63454

Egy évvel ezelőtt beszéltem az akkori megyei illetékessel, azt mondta, hogy az a szakasz már nem létező.

Azt elismerte, hogy nincs leszürkítve.

Arra is felhívtam a figyelmét, hogy Lajosmizse felől "érkezik" az M5 másik oldalán egy ZÖLD (ez a Kápolnák Útja), és ezzel is kéne valamit tenni.

A válasz az volt, hogy a megyék közötti útvonalakkal majd akkor foglalkoznak, ha a megyeieket rendbe teszik.

 

Azt hiszem ez a tipikus patthelyzet.

 

A "hivatalos" Pest Megyei Szövetség "megáll" a megyehatárnál, a szomszédos megye meg felfesti a megyehatárig. Ez is ZÖLD, az is ZÖLD.

 

Személyesen is jártam Táborfalván, ennek alapján van a TUHU térképén a Z+ helyett Z-, és "szürkítettem" az Örkénybe vezető ZÖLD-et, jóllehet, én is láttam jelzéseket.

 

A Kápolnák Útján a táblák azt "hirdetik", hogy Ócsa a "végállomás", de ezt úgy látszik nem egyeztették a szomszédos megyével.

Előzmény: olahtamas (63434)
Güsziológus Creative Commons License 2017.08.18 -3 0 63453

Kösz a képet.

Remélem, eljutok Vácegresre is a ZÖLD-ön!

 

Már sikerült "beazonosítani" az Erdőkertes és a ZÖLD közötti Z4 jelzésű útvonalat, de ez még nincs a TUHU térképén.

Előzmény: Zolcsi67 (63431)
akárkibárki Creative Commons License 2017.08.18 0 1 63452

Velem is volt olyan,hogy Szentbékkála előtt szedtünk almát(összesen 4 darabot).Igaz,mi a földről szedtük fel és nem a fáról,de soha eszembe nem jutott volna,hogy mi akkor és ott éppen lopunk. Igaz mi hangosan mondtunk köszönetet az éppen máshol tartózkodó gazdának...:) De olyan is nem egyszer előfordult,hogy jártamban a gazdák kínálgattak,hogy vegyek nyugodtan.

Előzmény: Csuhás (63451)
Csuhás Creative Commons License 2017.08.18 0 3 63451

Máshogy gondolkodom a világról, pl ültettem meggyfát a ház elé, gondozom is, és tudom hogy a termés nagyját az arra járók szedik majd le. Szerintem egy normálisabb világ így működik, magam is leszedek egy két szemet az utcán levő gyümölcsből ha arra járok, de eszembe sincs kosárral menni érte.

A másik fájdalmam a leszerelt nyomós kutak az út mentén, vagy a kártyás vízautomata, ami nem képes gombnyomásra két deci vizet adni az arra járónak.

Előzmény: HEV (63442)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.08.17 0 0 63450

Miért, hol van? Nem követem napi szinten ezt a topkot.

Előzmény: Özvegy Halpakker Dodóné (63447)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.08.17 0 2 63449

"Jelzett turistautakról le ne térj,"

Ez mióta elemi szabály? Csak a védett területen nem szabad letérni róla.

Előzmény: HEV (63435)
pavarotti Creative Commons License 2017.08.17 0 1 63448

1) Kertbe/padba leülés:

 - Nem értek egyet, ha egy (köz)(célra nyílt) út mellett bekerítetlen telken pad/fű van, akkor arra rövid időre letelepedni szerintem sem nem erkölcstelen, sem nem jogtalan. Nem erkölcstelen azért mert semmilyen kárt nem okozok vele, nem jogtalan azért mert:

"ha a birtokost birtokától jogalap nélkül megfosztják, vagy birtoklásában jogalap nélkül zavarják, birtokvédelem illeti meg."

Ha nincs ott, és semmilyen kárt nem okozol a területre belépéseddel, akkor nem zavartad. Ilyen alapon az összes magántulajdonú erdőn áthaladás vagy benne leülés birtokháborítás lenne.

((Ha megjelenik és távozásra kér, vagy kerítés van, vagy kiírja hogy légyszi ne lépj a fűre mert tönkremegy a gyep, az természetesen másik helyzet))

1A) Természetesen ilyen helyen nem hagysz szemetet, nem sátrazol, nem taposol le virágot stb. 

 

2) Nagyon rossz az MTSZ cikk, fogalmunk sincs a mellékelt kamerafelvételek körülményeiről, kár volna találgatni. Nem értem miért nem írtak konkrétumokat.

 

3) Gyümölcs: Sajnos közvetlen környezetemben is van olyan aki szerint a "vándor" az út menti gyümölcsből "pár darabot/szemet" nyugodtan fogyaszthat. Sajnos ez egy régi rossz beidegződés, semmilyen valós jogalapja, hagyománya nincsen.

Más kérdés, hogy amíg egy ritkán járt környéken/útvonalon ez semmiféle érdemi problémát nem okoz, egy (folyamatosan népszerűsített) OKT útvonal melletti gyümölcsösben már forint tízezrekben mérhető kárt jelenthet.

 

Itt is lehet árnyalni a képet a láthatóan nem gondozott, vagy egyértelműen felhagyott egykori kertekben (pl. Jósvafő-Szelcepuszta között) termő alma, erdei szeder stb. nyilván más kategória.

 

Végül: mindezekkel együtt az MTSZ-es cikkben kamereképeken látható területre eszembe sem jutott volna bemenni, elég nyilvánvalóan privát terület, viszonylag kicsi a gondozott gyep így a taposás problémát jelenthet és hasonló adottságú fű van szinte az úton is..

És végül2: Erről azért jut eszembe jó lenne ha belefért volna a projektbe hogy legalább 2-3 km-nként pihenő legyen az OKT útvonalán...

Előzmény: Özvegy Halpakker Dodóné (63447)
Özvegy Halpakker Dodóné Creative Commons License 2017.08.17 0 3 63447

Nagy kár, hogy Hobo Bobó már nincs itt, most úgy megkérdezném tőle, hogy most miként gondolkodik arról, amikor a fiával kéktúrázva a Szent György hegyen ott, ahol az ösvény áthalad a szőlőkön, fogták magukat és belaktak a gazdák gyümölcséből. Kérdés nélkül persze.

 

És még én voltam az, aki elrontottam az örömüket, amikor lehordtam őt ezért a privát fórumon.

 

Ami az értékvesztést illeti -  Y, Z generáció. Na de ők az X generációtól tanultak... akik meg a korábbiaktól...

 

Én úgy gondolom, hogy másnak a kertje az másnak a kertje. Oda akkor megyek be, ha hívnak, megengedik.

 

Másnak a gyümölcse, az másnak a gyümölcse, akkor nyúlok hozzá, ha megkínál. 

 

Más kertjébe nem ülök be a fűbe, mert ezt úgy hívják, hogy birtokháborítás, birtoktámadás, ami tudomásom szerint PTK tétel. 

 

 

Tessék elfogadni, hogy az ösvény mellett levő ingatlanoknak "plein pouvoir-ral rendelkező plenipotenciális tulajdonosai" vannak.

 

Tudom, nem szabad ide off-topik videókat betenni, de az alábbi két részlet teljes mértékben idevág

 

https://youtu.be/ACLL1M7k-II?t=6427

 

https://youtu.be/ACLL1M7k-II?t=6519

 

 

 

 

annyi baj legyen Creative Commons License 2017.08.17 0 7 63446

Vicces az első képet a cikk szövegének az alátámasztására használni. A tábla a Csobánc utáni új úton van, én áprilisban jártam arra, amikor még a kék nem ott vezetett, csak a jelzésalapok voltak felfestve, tehát még nem kéktúrázott arra senki, de a tábla már kinn volt. Két eset lehet:
-a táblának semmi köze nincs a túrázókhoz
-a tábla az útvonalfelmérők, és jelzésfestők miatt került ki, és kapcsolódik a túrázókhoz.

 

 


Aki pedig nem tud sehol árnyékos részen elheveredni Káldon, az előttünk lévő kis parkocskát nyugodtan használhatja, bár a tujákat, tiszafákat, cserszömörcéket én ültettem, a füvet én nyírom, de attól nekem nem lesz kevesebb semmiből, ha valaki ott szundít egy órát. Esetleg szóljon, ha a locsoló éppen üzemelne.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!