Keresés

Részletes keresés

Csuhás Creative Commons License 2017.08.05 0 1 63387
Előzmény: Simulacrum (63385)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.08.05 -5 0 63386

Nem mellette ment, mellette ment, nem mellette megy.

Mekk.

Előzmény: Simulacrum (63385)
Simulacrum Creative Commons License 2017.08.05 0 1 63385

Köszönöm, de azt jól gondolom ugye, hogy nem mellette megy el közvetlenül a kék, mert több képet is készítettem, mikor ott jártam, de egyiken sincs rajta.

Előzmény: Csuhás (63384)
Csuhás Creative Commons License 2017.08.05 0 0 63384

Pilisszentkereszt szurdok alsó végén, a parkoló közelében.

Lejátszhatod újra tét nélkül a versenyt és akkor látod milyen pontosan tippelsz.

Előzmény: Simulacrum (63382)
Güsziológus Creative Commons License 2017.08.05 -1 0 63383

Turistautak Magyarországon

Zempléni-hegység, Pusztafalu

 

Évek óta van egy szakadás Pusztafalu határában a TUHU térképén, a Z+ jelzésű útvonal nem folyamatos.

Lementettem az állapotot, remélem, most már nem kell sokat várni, és ez a "szégyenfolt" is eltűnik.

Fura módon a kánikula miatt jártunk arrafelé, és ha már ott voltunk, készült trekk is. Jó meleg volt!

 

Időközben az is kiderült, hogy "átvariálták" az útvonalat. Az ÉZ kézikönyvben még úgy szerepel, mint az ÉZ kiágazó útvonala Pusztafalu felé, de jelenleg ez a K4, mely a Senyánszki-rétnél ágazik ki az OKT útvonalából.

Eredendően ennek vége Pusztafalu volt, de most már a határnál van, ahol annak túloldalán egy K- jelzésű út van.

 

Kényelmes sétaút, autóval is járható, hogy mi van a határ túloldalán, azt nem tudom, de egy autó arra tartott, az amúgy kerékpárúton.

 

Ha már lementettem, közzé is teszem, ez volt, remélem, ha vége lesz a kánikulának, "eltűnik" a szakadás.

Simulacrum Creative Commons License 2017.08.05 0 0 63382

csg65-től megkaptam a megoldásokat egy kivételével, itt is köszönet érte.

A boksaszerűt nem tudjuk. Valaki megteszi, hogy megírja az merre található.

olahtamas Creative Commons License 2017.08.04 -1 1 63381

Nem tudom a szöveg környezetét, de itt arról beszélünk, hogy nem szerencsés dolog a lőtér ilyen közeli elhelyezkedése, hogy a kérdésre válaszoljak :)

 

Én úgy vagyok vele, hogy jobb félni, mint megijedni!

Ha világháborús bombát találnak valahol, azt is általában elviszik, pedig az is több, mint 54 éve ott van és nem volt belőle baj.

 

Picit könnyelműnek tartom a cikk azon kijelentését, hogy "a lövészet hangos, de a legkisebb veszélyt sem jelenti a túrázók számára"

De hát mindannyian mások vagyunk, valaki a kutyáktól fél, valaki a denevérektől, van aki meg a fegyvereket nem szereti...

 

 

Előzmény: HEV (63380)
HEV Creative Commons License 2017.08.04 -1 1 63380

"Ez a lőtér 54 éve ott van a kéktúra mellett. Tudtommal eddig soha senki nem sérült meg. 6000 ember már teljesítette az OKT-t. Itt megy a Balaton körtúra és több más turistaút is ahol szintén nem volt még semmi rendkívüli esemény legalábbis a lőtér miatt. Akkor miről is beszélünk?"

 

Idézet tőlem a Facebookról :-)

Ott van még egy  + mondat de az itt nem aktuális.

Előzmény: olahtamas (63379)
olahtamas Creative Commons License 2017.08.04 -2 0 63379

Le kell szögezzem, hogy nem vagyok fegyverszakértő, de 5 perces Gúglizás után:

 

"A biztonsági lőtávolság attól függ, hogy a csőbe helyezett lőszer sörétszemei mekkora átmérőjű- ek. Ugyanis a sörétes lőfegyver biztonsági lőtávolságát úgy lehet kiszámítani, hogy a sörétátmérőt meg kell szorozni 100 méterrel. 1.) 10-es sörétszem átmérője 3mm x 100m = 300m 2.) 8-as sörétszem átmérője 3,5mm x 100m = 350m"

 

Nos a fotón látható piros zászló 150 méterre van és az út széléről már oda lehet látni a lövöldözőkre...

A korongra lövők, meg legalább 90 fokban pásztáznak a lövéseikkel.

Előzmény: donjuan1984 (63377)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.08.04 0 2 63378

A múltkori ajánlás után meg is rendeltem a "Hülye azért nem vagyok" áruházból a Másfélmillió lépés mindhárom dvd-jét és ma át is vettem :) Jó lesz az még az utókornak, és talán az utódomnak is, ha egyszer lesz :)

donjuan1984 Creative Commons License 2017.08.04 0 2 63377

Azok szerintem az agyaggalamb maradványai voltak nem? Azokat én is hallottam :) Ahol megy a túra útvonal, odáig már nem ér el azoknak a fegyvereknek a hatósugara tudomásom szerint. Arrafelé meg ahol a tábla és a zászló van nem lőnek, ezt tőlük tudom, én is megkérdeztem őket és folyamatosan lőttek mialatt elhaladtam..

Előzmény: olahtamas (63362)
Simulacrum Creative Commons License 2017.08.04 0 0 63376

Ahol jártam az mind 500 pontos lett majdnem. 

Aztán persze lehet, hogy valamiről fogalmam sincs, mert úgy mentem el ott. :)

Megteszi valaki, hogy megírja sorban a megoldásokat? Ha ide nem, az e-mail címem publikus.

Esetleg nem lehet megoldani, hogy a végén a térképen lehessen látni a megoldásokat?

Előzmény: csg65 (63364)
hörpölin Creative Commons License 2017.08.04 -11 1 63375

Nem jó dolog az a lőtér pont az OKT útvonala mellett! Ráadásul se kerítés, se semmi! Most visszanéztem a hozzászólásokat, először 2013-ban beszéltünk róla alaposabban:

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=125960324&t=9012640

Előzmény: Okulare (63369)
Csuhás Creative Commons License 2017.08.04 0 0 63374

Igen ha előbb bejelentkezek és utána kattintok akkor megy. Ha kijelentkezve a linkre kattintok akkor felkínál egy bejelentkezési ablakot amit a böngésző ki is tölt de azzal belépve kapom az említett hibát. 

Előzmény: csg65 (63373)
csg65 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 63373

Nekem megy. Be vagy jelentkezve?

Előzmény: Csuhás (63372)
Csuhás Creative Commons License 2017.08.04 0 0 63372

Csakhogy ezt adja mai és tegnap is: "Forbidden You don't have permission to access /error on this server."

Előzmény: csg65 (63370)
timetable Creative Commons License 2017.08.04 0 0 63371

BFK-hoz került esetleg kiadásra mostanában igazolófüzet, vagy továbbra is az internetről nyomtatható változat elérhető?

Előzmény: vViktor13 (63338)
csg65 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 63370

Dehogynem, mindig van, most is: http://heyjoe.hu/okt/oldal/nemverseny.php

Előzmény: Csuhás (63367)
Okulare Creative Commons License 2017.08.04 0 0 63369

Ha nem lett volna vasárnap olyan dög meleg, akkor pont ezen az útvonalon túráztunk volna a cimboráimmal. Nem is tudtam, hogy ilyen veszély is leselkedhet ránk. "Nálunk" a Mecsekben is van turistaút mellett lőtér, de ott a lövés iránya nem az út felé vezet, ráadásul nagyon jól belátható mindkét irányból. Igaz én olyankor jártam arra, amikor egy teremtett lélek sem volt ott, így a veszély csak elméleti lehetett volna.

Előzmény: hörpölin (63360)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 63368

Jaa értem. A tónál én is elvoltam egy ideig..de arra jutottam máshol nem igen lehet. Nem lett max pont, de 300 fölött sikerült. A sziklacsoportra én sem, meg igazából azt hiszem csak 3 lett 500 pontos. Mik voltak a megoldások, emlékszik még valaki rá?

Előzmény: Csuhás (63367)
Csuhás Creative Commons License 2017.08.03 -4 0 63367

A tónál mindig keverni szoktam melyik fotó hol készült, de a durva hiba az hogy nem ismertem rá a sziklacsoportra. Így lett 4370 ha jól emlékszem.

 

Apropó nemverseny.php lesz?

Előzmény: donjuan1984 (63366)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.08.03 0 3 63366

És azt hogy csináltad? :D Én 3212-t értem el reggel, félkómásan, de a 4500 fölötti eredmény nagyon durva :) Gratula :) A következő versenyre talán már én is végig érek az OKT-n végre :))

Előzmény: Csuhás (63365)
Csuhás Creative Commons License 2017.08.03 0 0 63365

Gratulálok! Magam is játszottam egy kört a saját válogatásommal, ahogy nézem harmadik lettem volna csak. 

Előzmény: csg65 (63364)
csg65 Creative Commons License 2017.08.03 -1 0 63364

Azt hiszem többet nem tippelek a végeredményére, ma ugyanis nem vártam 4000 feletti eredményt, aztán meg lett (még versenyen kívül is):

 

1. andrew85 - 4551 pont,

2. Eusebius - 3176 pont,

3. bolyopapa - 3037.

 

Nagy gratuláció az elsőnek!

timetable Creative Commons License 2017.08.03 0 11 63363

Mór-Mecsér, KDP

Rövid "összekötő szakasz" bejárásnak indulok neki a forróságban. Mórról a múltkor vonattal távoztam, most azzal érkezem - mosolygós forgalmista hölgy üt pecsétet a füzetembe. A város nem ér véget a vasútnál: ipari üzemek, és egy kisebb lakótelep mellett is el kell haladni. Az országutat nem sokkal a zirci elágazás után hagyom ott: szemetes aszfaltcsík visz a sűrűbe, alig-alig járt ösvényben folytatódik vagy fél kilométeres hosszban - de ezzel le is tudom az ilyen szempontból legrosszabb részt. A folytatásban homokos, poros dűlőutak vezetnek át a dombokon. A jelzettség - összekötő szakasz mivoltából adódóan itt-ott gyérebb, de azért követhető. Az igazolófüzet térképe rendkívül pontos, bizonytalanság esetén érdemes azt előhúzni. A táj a dombokkal, változatos szántóföldi kultúrákkal nyugtató, a terep még ha nyílt is, az útvonal annyiszor vált irányt, hogy a mellette húzódó ligetek és fasorok még a legnagyobb melegben is adnak némi árnyékot. Rövid aszfaltos rész, lejtő, patakhíd. A Mária út és P elágazást elsőre elvétem (balra, és egyből jobbra), pedig ott van: magas fű, és behajló ágak mögött út vezet felfelé: gépjárművel láthatóan nagyon régen nem járták. Furcsa hangulatú szakasz: keresztbe font pókhálók tucatjait szaggatom le, zúg a szél, zümmögnek a rovarok. Mélyutas rész jön, állatok kotorékai tűnnek elő, itt-ott süpped a lábam alatt a föld. Meglódul a fantáziám - bár a faállomány nem idős, mintha a Gyűrűk Ura Öreg-erdejébe képzelném magam: jó érzés elérni a szélét. Innen már látszik is a falu. Szűk két és fél órával a móri indulás után, egy betonoszlop torzója mellett érek lakott területre. Pont látom elhúzni a buszt, így a boltban céges bélyegző, marad idő sörre, aztán fél órával később bodajki átszállással jutok Székesfehérvárra - ahol aztán FEZEN, buli az éjszakáig. :)

olahtamas Creative Commons License 2017.08.03 -9 0 63362

Ez a rizikós pont:
https://www.mapillary.com/app/?lat=46.78867850003224&lng=17.295162&z=17&pKey=Oh-q8ahMoFsS28Lwxi-4Eg&focus=photo
Mi legutóbb Gyenesdiás felől mentünk, így be tudtunk menni a lőtérre, és megkértük, hogy tartsanak kis szünetet, míg átsétálunk.
De aki Vállus felől jön, az nem tud kinek szólni, ha szerencséje van észreveszik.
Ha nem akkor sem biztos, hogy kilövik a szemét, de jártam én itt már úgy, hogy a fejünk felett a lombokon lehetett hallani a sörétek becsapódását...



Előzmény: hörpölin (63358)
HEV Creative Commons License 2017.08.03 0 10 63361

Kedves Túratársak!

Az áprilisi hótörés okozta károk után a jelzett turistautak egy része részben az ÉSZAKERDŐ Zrt. munkájának (elsősorban az ún. erdészeti feltáró utakhoz kapcsolódóak), részben néhány túratársunk önkéntes közreműködésének köszönhetően már járhatóvá vált.

Több útszakasz azonban még mindig felszabadításra vár.

...

Az erdőtisztítást az önkéntesek létszámától és kapacitásától függően szeptembertől újra folytatjuk.
Az ezzel kapcsolatos információkat a későbbiekben tesszük közzé (időpont, helyszín, stb.)

Addig is azonban azzal a kéréssel fordulunk hozzátok, hogy osszátok meg legyetek szívesek velünk legutóbbi másfél hónapos tapasztalataitok alapján, hogy mely jelzett turistautak azok, melyek még mindig járhatatlanok.

Minél több információ lenne, annál inkább tudna az erdészet is és jó magunk is tervezni.

Hasznos információ lenne a járhatatlan útszakaszok meghatározása pl. gps track-kel, vagy fényképpel, vagy pontos szöveges leírással, az állapot rögzítésének idejével.

Visszajelzéseiteket a hegyitura@eszaktura.hu e-mail címre várjuk.

Üdvözlettel:
Makár Richárd
elnök

 

B.-A.-Z Megyei Természetjáró Szövetség

hörpölin Creative Commons License 2017.08.03 -13 0 63360

Pedig még most se látok a pipától! Egyszerűen nem ismertem fel a romokat, ráadásul a tavas képnél is buktam eszerint 123 pontot, mert rossz nézőpontot jelöltem! A többi kép ment csont nélkül. :-)

 

Gondolod, hogy a "vajszívű" fogja bírálni a füzetem? Én nem fogadnék erre nagy összegben! :-(

Előzmény: csg65 (63359)
csg65 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 63359

"Csak" 4377 pont? Ezzel ma magasan lehet nyerni! Méghogy futottak még! A közeledben sincs senki, le a kalappal!

 

Szerintem vidd be nyugodtam, mert ha a "vajszívű" bírálóhoz kerül bírálatra, mint az enyém júniusban, akkor még akár át is mehet. Én pl. kihagytam az egyik aggteleki bélyegzést, mert csak áthaladtam (meg nem is vettem észre, hogy kettő van) és átment.

Előzmény: hörpölin (63357)
hörpölin Creative Commons License 2017.08.03 -13 0 63358

Érdekes cikket találtam az imént, bár a témát pár éve már kiveséztük itt a fórumon:

 

http://magasles.reblog.hu/halalos-veszely-fenyegeti-a-kekturan-kirandulokat

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!