Keresés

Részletes keresés

olahtamas Creative Commons License 2017.04.27 -3 0 62372
Előzmény: jzp2107 (62371)
jzp2107 Creative Commons License 2017.04.27 0 2 62371

azt nem tudom, én a fácsén láttam a képeket (de lehet hogy szurikáták)

Előzmény: olahtamas (62368)
jzp2107 Creative Commons License 2017.04.27 0 5 62370

lehet hogy sok átszállásos bkv-zás is bele van számolva..

nekem is a sátor jutott eszembe, az ingyen szállás mellett az ami még ugye olcsó :-)

Előzmény: olahtamas (62366)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.27 -11 1 62369

Ez azoknak az ellenpropagandája akik kimaradtak a felújításból, és/vagy máshogyan képzelték. (sehogy)

Tipikus "dögöljön meg a másik tehene is" műsor.

Ezen okosok szerint inkább hagyni kéne ledőlni a maradék falakat, mert az hiteles és autentikus, úgy nem hamisítvány.

Csupán csak olyan apróságokat felejtenek el hogy például akkor a Budai várat is a Dunába lehetne tolni, mert köze nincsen egykori önmagához annak sem.

Ennek a destruktív elgondolásnak még a hírekbe sem szabadott volna belekerülnie, ha már használni nem tudnak akkor legalább ártanak ahogyan tudnak.

 

A Zemplén kitörési pontja a turizmus, műemlékek helyreállítása stb. Emberek életét teszik tönkre közvetve ezek a kibicek.

 

Előzmény: annyi baj legyen (62361)
olahtamas Creative Commons License 2017.04.27 0 4 62368

Hol vannak Nógrádon Gyűrűsfarkú makik?

Előzmény: jzp2107 (62360)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.27 -10 1 62367

Akkor hamarosan seperhetsz otthon is, ugyanis ahol festeni terveztek, a zöldön, főleg a Hajnalka forrás közelében óriási körjelzések tömkelege van, és úgy össz-egészében az Oxygén tanösvényen önmagában több ilyen otromba, hatalmas, és elmosódott jelet lehet találni mint mondjuk az egész Cserhátban összesen. 

Teljesen mindegy ki festette, bőven van belőlük a Miskolc környéki erdőkben.

Előzmény: garass (62363)
olahtamas Creative Commons License 2017.04.27 -6 0 62366

Pilisszentlászlóra az oda-vissza utazás 1000 Ft-os nagyságrend, nem hinném, hogy ezért piaci alapú szállást kaptok!

Kérdezősködni kell az önkormányzatnál, vagy vinni kell sátrat.

Előzmény: neduddgi(én) (62362)
olahtamas Creative Commons License 2017.04.27 -6 0 62365
Előzmény: nagypapi (62358)
olahtamas Creative Commons License 2017.04.27 -6 2 62364

Abban igazad van, hogy nincs szükség nyílra és amúgy is csúnya a jelzés!

Viszont semmiképp nem irányít a fa tetejére, ill. ha igen, akkor az autókra is magassági kormány kell az összes ilyen jellegű táblánál :)

Az ilyen jellegű táblák, az egyenes haladást erősítenék meg!

Előzmény: garass (62363)
garass Creative Commons License 2017.04.27 -2 7 62363

Ha jobban megnézed, a nyíl hegye is zöld, csak kapott még kiemelésül egy fehér kontúrt. De nem ez és talán legnagyobb baklövés itt, hanem az, hogy a nyíl a fa tetejére irányítja a szegény túrázót. Ide egyáltalán nincs szükség nyíl alkalmazására. A fára felvitt zöld sávjelzés tökéletesen elég lett volna. A nyíl rusztikusságát már meg sem említem. Minden szempontból hibás az ilyen jelek alkalmazása. Jó, ha ezeket észrevesszük és felhívjuk rá a figyelmet, hogy csökkenjen az ilyen és a továbbiakban feltett otrombaságok száma. 

Előzmény: Jesper Olsen (62356)
neduddgi(én) Creative Commons License 2017.04.27 -6 0 62362

Sziasztok!

 

Pilisszentlászlón ismer valamelyiktek (nagyon) olcsó szállást? (1,5 főre, 2 éjszakára)

Május elején kezdenénk a kisfiammal a gyerek kéktúrát P.szentlászló-Visegrád, P.szentlászló-P.szentkereszt szakasszal.

Bp.-n lenne ingyen szállásunk, de az oda-vissza utazgatás sok időt elvesz, és nem is túl olcsó.

annyi baj legyen Creative Commons License 2017.04.27 -6 0 62361
jzp2107 Creative Commons License 2017.04.27 -1 0 62360

ismerősödről van valami hír?

már a Naszályon, vagy még a gyűrűsfarkú makikkal alszik Nógrádon?

vagy megunta és hazament?

se kép, se hang..

Előzmény: Törölt nick (62349)
Czimbály Creative Commons License 2017.04.27 -6 0 62359

Sziasztok,

 

Cirka 15-20 év után rászántam magam a Zemplén Csúcsain (Z 700) mozgalom maradék pár kódjának begyüjtésére és most sportolok a plecsni megszerzésén. (Anno még levélben kommunikáltam az Egri Kiss Tiborral, amikor a sorszámozott füzetet igényeltem.)

Most viszont nem kapok sehonnan választ az ügyintézéssel kapcsolatos kérdésemre; írtam EKT:nak (freemail:es címet találtam), írtam a megyei szöv:nek, de semmi válasz sehonnan. Eddig csak egy vezetékes telszámot találtam, de az az utolsó, ahova telefonálni akarok külföldröl... :)

 

Ergo ha van valakinek frissebb tapasztalata az ügyintézéssel kapcsolatban, azt szívesen venném, ha megosztaná velem :) köszi

nagypapi Creative Commons License 2017.04.27 -13 0 62358

Most olvastam az OKT facebook csoportban, hogy a Lokó-pihenőnél új Kéktúra bélyegzőhely létesült.

 

 

Güsziológus Creative Commons License 2017.04.27 -6 0 62357

Turistautak Magyarországon

 

A nyilvántartás melléklete

 

Az 5. "fejezet" a "legméretesebb", pillanatnyilag 124 kiágazó útvonal van, mely beazonosítandó.

 

Ezen útvonalak a nyilvántartás mellékletében:

A nyilvántartott útvonalból kiágazó útvonal létezése ellenőrizendő

 

Meglehetősen vegyes a kép, és ami a legfontosabb lenne, nevezetesen az, hogy hány "helyre" kell elmenni, na ezt még nem tudom.

Megpróbálom útvonalakhoz "rendelve" kicsit összerendezni a listát, és természetesen nyilvános lesz.

 

Mivel reménytelen a teljes körű beazonosítás, a mellékletnek ez a "fejezete", egy jó ideig marad, az útvonalak száma reményeim szerint folyamatosan csökken majd, de néhány tucat egészen biztos marad.

Ezeket megpróbálom a lehető legrészletesebben kommentelni, hogy segítsem az azonosításukat.

 

Van még néhány "fejezet", tervezek rövid útmutatókat, de ha lehet, megyek felfedezni.

Tegnap Isaszeg határában jártam, a PMP kiágazó útvonalait (van bőven) szeretném a lehető legpontosabban dokumentálni.

 

Jesper Olsen Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62356

Csak azért volt különös, mert a nyíl nyele volt az egyik szín, és a hegye a másik. Jártam már arra néhány éve, és akkor nem tűnt fel. (Egyébként az esztergomi Vaskapu közelében van.)

Előzmény: Törölt nick (62354)
csg65 Creative Commons License 2017.04.26 -6 0 62355

5 óra 40 perc múlva indul az április kvízverseny! Csuhás válogatta képekkel lehet küzdeni holnap 21 óráig. Sok sikert hozzá!

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.26 -8 0 62354

Azért ne hamarkodd el, ezek a fotók nem most készültek, 2 vagy 3 éve. :-) 

Mondjuk egy április elsejei napon, tehát akkor már majdnem egy éve ott voltak.

 

Jesper Olsen!

 

Régebben eléggé bevett szokás lehetett ilyen formán nyilazni, ugyanis régi kék jelzések keresgélése közben már többször láttam ilyen kettős vonallal húzott nyilakat, például a Dobogó-tetőről lefelé Kutasó felé is, és a Sas-bérc-Szandavár szakaszon is.

 

1. Dobogó-tető-Kutasó közt

2. a Sas-bérc alatt, Szanda felé 

 

 

Előzmény: olahtamas (62353)
olahtamas Creative Commons License 2017.04.26 0 0 62353

Azért szívesen megnézném az engedélyüket, hogy nincs e benne az eredeti állapot visszaállítása?

Előzmény: Törölt nick (62352)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.26 -9 0 62352

Ezeknél jobb:

  Bár viszonylag kulturált a kivitelezés, mégis az volt az első gondolatom, hogy

"na, neee!" 

Mintha az 5000 ember libasorban el tudna tévedni...

Előzmény: jzp2107 (62340)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.04.26 -7 3 62351

OFF

 

Hány százaléka eshet az amúgy jó dűlőknek a magassága 600 méter fölé??? :)

Konkréten nulla. A legmagasabban fekvő hazai szőlőtermő terület - Egerben, a Nagy-Eged hegyen - alig kúszik 500 méter fölé . Egyébként Európában kevésbé ostromolják az 500 m fölötti területeket a szőlészek/borászok, annál inkább Chilében vagy Argentínában, ahol 1000 méter fölött is vannak ültetvények. Pl.: https://www.bortarsasag.hu/hu/bor/argentina/mendoza/kaiken_ultra_malbec_2015

 

Osztrák borokból pedig valószínűleg nem az arra érdemeseket kóstoltad eddig, mert nagyon szép rajnai rizlingjeik (riesling), olaszrizlingjeik (welschriesling), kékfrankosaik (blaufrankisch), vagy pinot noir-jaik vannak, de a nemzeti boruk, a Zöldveltelini (Grüner Veltliner /GV/, angolszász nyelvterületen "dzsivi"), na az tud igazán zseniális lenni. És a borvidék legyen Wachau vagy Wagram, esetleg Burgenland, a borász pedig - nekem - Bernhard Ott. És egy - igaz, meglehetősen szélsőséges - példa:

 

http://www.gaultmillau.hu/muvelt-alkoholista/veltelini-freud-pamlagan-bernhard-ott-qvevre-2013

 

ON

Előzmény: olahtamas (62314)
olahtamas Creative Commons License 2017.04.26 -6 2 62350

Lehet van benne igazság, mert valóban szoktam 1-2 évente Villányba menni egy kis borozgatásra, mert annak az igazi a hangulata, és ráadásul egyenesen a pincéből jön a bor.

Nem valamelyik fuvarozó kamionjában forralódott, és egy multi nagy raktárában penészedett leporolva polcra tett portéka :)

 

Valószínűleg abban is hiba volt, hogy én sógoréknál eléggé Észak felé jártam eddig, és ott kóstolgattunk borokat, legközelebb erre is figyelni kell :)

Előzmény: asciimo (62346)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.26 0 0 62349

Szép! Én most neki se mernék vágni, tuti nem menne...

Előzmény: annyi baj legyen (62345)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.04.26 -6 2 62348

Meran környékén komoly szőlészetek vannak (persze, azért az alma vezet).
Mondjuk, mondhatnánk, az Olaszország, de ahhoz túl sok "süd-tirol ist nicht italien" transzparenst láttam, és vszeg a lakosok úgy viszonyulnának a leolaszozáshoz, mint egy csíkszeredai a lerománozáshoz :)

Előzmény: asciimo (62346)
korosde Creative Commons License 2017.04.26 -6 3 62347

8 éve, hogy egy csapat gyerekkel /7-8 évesek voltak a gyerekeim osztálytársai/ amikor megkezdtük a kéktúrázást, még tájolást és térképismeretet, túrajelzéseket magyaráztunk nekik a pihenőknél, ment a harc ki lát előbb jelzést. Túrák előtt annyit néztem a térképet szinte megtanultam kivülről az adott szakaszt :). Majd bejött az első GPS navi és versenyeztünk milyen pontossággal tudom térkép alapján megbecsülni túra közben a távolságot. Jó voltam :). Majd nekem is lett Locusom, egy darabig még térképészkedtem, már nem teszem. Kb. 2 éve papír térkép nincs is nálam, valahol sajnálom is.  De most is legalább annyi időt töltök a "felkészüléssel", mert szeretem csinálni.A legszebb  tavaly ősszel volt amikor az orrom a dugtak egy papírtérképet, majd megpróbáltam a szokásos új mozdulatokkal felnagyítani, vinnyogva röhögtünk egy jó darabig. :) 

Előzmény: Törölt nick (62318)
asciimo Creative Commons License 2017.04.26 -6 2 62346

Allitolag a Südtiroli borok nagyon jok. A sok borissza tölünk sokszor csak azert megy át. Mintha Te csak azert mennel Villányba, vagy Badacsonyba, hogy helyi borokat, helyi gazdanal napsütesben üldögelve kostolgass, mert igy sokkal jobb mint a boltban megveve. Szemely szerint nem tudom elkepzelni, merthogy nem iszom alkoholt, de biztos jo lehet, ha annyian csinaljak.

Szükebb ertelemben vett Nordtiroli bort biztos nem hozok, olyan nincs.

 

De ha legközelebb Südtirolban járok, hozok valamit. csak a kerdes, hogy mit szeretsz? szaraz/edes, feher/vörös, vagy tablettas? :)

 

Előzmény: olahtamas (62314)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.04.26 0 0 62345
Előzmény: Törölt nick (62344)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.26 0 0 62344

Tényleg; ezt nem tudtam. Simán kapujelzésnek néztem, mert az út két oldalán álló fákon voltak. Most elolvastam, hogy két kód van mindenhol. 

Mindenesetre akármit is jelöl, impozáns látvány. :)

Előzmény: annyi baj legyen (62343)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.04.26 -6 2 62343

Na jó, de ezek nem az útvonalat, hanem a qr kódok helyszínét jelölik, szóval nem túrajelzések.

Előzmény: Törölt nick (62342)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!