Keresés

Részletes keresés

Pompiere Creative Commons License 2017.02.07 -6 1 61077

OFF

 

A fórumtársak közül aki esetleg a Geosettert használja a fényképei geokódolására ill. képirányszögek beállítására, megnézné, hogy nála működik-e a program!

 

Tavaly már gondok voltak a Google térkép betöltésével mert változott a link erre: http://www.geosetter.de/map_google.html

Egy ideig jól működött.

 

Volt egy alternatív link amit még annyi baj legyen szúrt be egy éve: http://heyjoe.hu/geosetter.html

 

Most nálam úgy néz ki, hogy a program össze-vissza működik. A geosetteres linken betöltődik a Google műholdkép, de nem tudom nagyítani, mozgatni ide-oda. A helyjelölők - nem tudom szebben írni, nagyulnak - de mögötte a műholdkép nem. Ha átváltanék térképnézetre akkor vagy átvált vagy nem.

 

A heyjoe-s linken meg nem töltődik be semmi, fehér a Térkép ablak. Továbbá már egy ideje nem működött a képirányszögeknél a "tölcsér funkció" sem.

 

Köszönöm ha valaki szán rá egy kis időt és ránéz a fentiekre.

 

ON

Előzmény: annyi baj legyen (55759)
jzp2107 Creative Commons License 2017.02.07 -6 2 61076

ja bocs, nekem az egyetlen zöld rom jelzés azt jelenti, egy jel :-)

 

> "két Zl is van", erre írtam reflektálásképp

 

ja hogy nem is nekem írtad hanem Güszinek

na, kialakul ez lassan :-)

 

annyit még azért hozzátennék, hogy az arborétumnál levő ismertetőtábla szerint a zöld rom jelzésű út is része a kápolnák útjának (szövegben is írják hogy azon projekt/pályázat keretében került kialakításra, illetve ábrázolva is van a kis térképvázlaton)

 

 

hülyének nézés: én meg kaptam egy linket, hogy mi a mária út

ez egy ilyen nap vót

Előzmény: Törölt nick (61073)
olahtamas Creative Commons License 2017.02.07 -1 10 61075

2017.02.05. Hollókő - Nógrádsipek Kéktúra odafele, virtuális Zöldutakon visszafele.

Autós vagy buszos logisztikával is megoldható körtúrát terveztem vasárnapra, melynek alapeleme a kéktúra volt, majd a visszajutást egy zöldutas kiadvány alapján:
http://zoldutak.hu/wp-content/uploads/2015/01/zoldutak_svajci.pdf

Autóval mentünk a Hollókőre, ahol a vár parkolójában tettük le az autót.
Nagyon rendben van a parkoló, a hó eltolva, a wc fűtött és kifogástalan állapotú.
Megérte a parkolóért kifizetni a 600Ft-ot, ami egész napos parkolást biztosított.
Első napirendi pontunk a Szabó kocsma volt, ahol bélyegeztünk és most kivételesen fogyasztás nélkül indultunk tovább az eléggé ködös időben.
Hamar elértük az elágazást, ahol a zöldutas jelzésről balra kanyarodtunk a kéktúra útvonalát követve, és meg is jegyeztem, hogy majd itt fogunk visszaérkezni a kerékpárúton.
A Hosszú-völgybe leereszkedésnél túratársaim közül páran elővették a csúszásgátlót, én a túrabotokra hagyatkoztam.
A Várkút-forrásból érkező kispatak hídján is könnyen át tudtunk menni, majd kezdődött az első emelkedő, ahol a vadcsapások keresztezték utunkat amelyek erősebbek voltak, mint a kéktúrán látható pár régi lábnyom.
Hamarosan átértünk a domb Délnyugati oldalára, ami hozta a szokásos saras formáját, de az út mellett jól lehetett ereszkedni a Hollókői patak felé.
Némi óvatoskodással könnyen átjutottunk a patakon, majd megkezdtük az emelkedést a Dobogó-tetői nyereg felé.
Még tartotta magát a köd, úgyhogy nem volt értelme megtenni a kitérőt a kilátó felé, inkább mentünk tovább a fákon kék sáv jelzéssel jól jelzett úton.
Láthatólag kevesebb lábnyom ment erre, többen választották a Dobos-kút felé vezető utat.
Hogy a rosszul kihelyezett tábla, vagy a Dobos-kút vonzereje volt az oka, azt csak találgatni lehet...
Már a Pusztavárhegy környékén jártunk, amikor megpillantottuk az első kék égdarabot, és mire leértünk már napozni tudtunk a Korona presszó teraszán.
Még szerencsére nyitva találtuk, így némi seritalt vételeztünk és kiültünk a teraszra napozni és zoknit szárítgatni.
50 perc múlva vágtunk neki az ismeretlennek, felmentünk a pincesorhoz, majd a hevenyészett térképvázlat alapján próbáltuk eltalálni a megfelelő szekérutakat.
A napsütötte Szőlőhegy oldalában már a tavaszban sétáltunk, és ahogy átértünk a tetején, gyönyörű látvány fogadott, jobbról a Hollókői vár és a Cserhát, előttünk a Szécsényi dombság távolban a Karancs sejlett ki a párából, szép időben innen talán még a Tátráig is el lehetne látni.
Szépen tudtunk haladni az utakon, bár jelzéseket sehol nem láttunk. Közeledvén a Rimóc-Sipeki-patakhoz azért egyre mélyebb pocsolyákon haladtunk át, így a bakancsokba is friss hűtővíz került.
Híd is volt a patakon, de érdekes módon a híd tetején is volt méretes pocsolya, majd 10 méter múlva még 1 vízfolyás, amin a már úgy is mindegy elvét követve gázoltunk keresztül.
Hirtelen emelkedő szekérúthoz értünk a Várbérc aljában, melyen zúdult szembe velünk a megolvadt hó vize, de ahogy emelkedtünk felfelé, szép lassan elcsendesült az özönvíz.
Egy szintúton átkerültünk a túloldalra, majd legelőn keresztül ereszkedtünk le a kijáratához, ahol már át tudtunk lépni a Rimóc-Nógrádsipek kerékpárútra, amelyet jól láthatólag az akadályokat megkerülő autókkal is járják rendszeresen.
Túratervem lényeges részét képezte, hogy a végén az aszfaltos kerékpárúton majd megtisztítjuk a bakancsokat, de az autók által felhordott sár, és a néhol már rommá tört aszfalt miatt, csak az utolsó másfél km volt alkalmas erre, igaz most nem is lettünk nagyon sarasak, mert a latyak nem engedte megtapadni a sarat.
A Vár-vendéglő zárva volt, de a Muskátliban megkaptuk a megérdemelt söreinket és a palócleves is nagyon finom volt.
Nem tudom, hogy a Zöldutasoknak sikerül e megegyezniük a legelők tulajdonosaival, de ha igen, akkor tartalmas túra alakítható ki ezen az útvonalon, természetesen leginkább aszályos időszakokban, vagy kemény hidegekben, amikor nem a víz és a sár az úr a Cserhátban.

A túra 20km hosszú lett 700 méter szinttel.

Fényképek:
https://goo.gl/photos/rhYkN1iNq2ZnJPAu8

 

A trekk:

http://www.openstreetmap.org/user/utvonalfelmeresek/traces/2350222

 

Az összes fotó az útvonalról (fent középen a lejátszás gomb végig pörgeti automatikusan):

https://www.mapillary.com/app/user/utvonalfelmeresek?lat=47.996579999999966&lng=19.589146999999997&z=17&feedItem=user-qZQEFQ9HBJ4Ru4hLGKLVCg-activity-user-qZQEFQ9HBJ4Ru4hLGKLVCg-publishing_done-image%3A1486333630179&pKey=C9-iKb7LAy2zY_gph_PBJQ&focus=photo

annyi baj legyen Creative Commons License 2017.02.06 0 3 61074
Előzmény: jzp2107 (61072)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.06 -6 3 61073

Nem egyetlen darab jel, hanem egyetlen zöld rom jelzésű út! 

(Azért zavar némileg hogy ennyire hülyének nézel. :-)  )

Erre írtam reflektálásképpen:

"Két ZL is van, ennek szeretnék a végére járni."

Nem kell a végére járni, ott van az OSM-en teljesen pontosan és egyértelműen.

 

2015-ben, éppen két éve februárban írtam róla Jesper topikjában, a Románkori Templomok közt, bejártam az út jó részét, oláhtamásnak tettem is fel pár képet akkoriban a jelzésekről, mert a Kápolna-réten, ahol a rom jelzés elvileg vezet még ösvény sem volt, vizenyős terület egyébként, és mint ilyen időszakosan járhatatlan.

Most is az.

 

Hetény Árpád-kori temploma, ezt még akkoriban a topiknyitó Jesper Olsen sem ismerte!

viewArticle

 

 

Előzmény: jzp2107 (61072)
jzp2107 Creative Commons License 2017.02.06 0 6 61072

> Egyetlen zöld rom jelzés van az arborétumtól Hetény Árpád-kori templomromjáig, és onnan a zöld sávig, fonódva a Mária úttal.

 

Egyetlen jelzés? Ez nagyon nem így van!

Pedig ott vagy hozzá közel, nem értem miért vagy félreinformált

Ha kell, van még kép, ez csak egy része :-)

Fent van amúgy a mapillaryn is, linkelném de most pont karbantatják vagy nem tudom mi van, de nem elérhető

 

Előzmény: Törölt nick (61067)
hadidoki Creative Commons License 2017.02.06 -6 6 61071

Gyönyörű környéken jártál, de nekem a "Göcsejben átélt tündöklő hajnalok talán a legszebb emlékeim" a RP-DDK útjairól.  

Bár ezt is ki tudja... , bármelyikre gondolok, mindig az tűnik a legkedvesebbnek. :-) 

Előzmény: Törölt nick (61067)
Pulmy Creative Commons License 2017.02.06 -7 4 61070

 
"Azt hiszem HEV-nek igaza van, a Mecsekre több időt kell még szánni, van mit nézni bőven. Tetszik."

 

 

 

 

   Egy ajánlat a Mecsek bejárására 

Előzmény: Törölt nick (61067)
Pulmy Creative Commons License 2017.02.06 -7 3 61069

 Osztom a véleményed,tényleg így van.  Ráadásul ,ahogy egyre nyugatabbra érünk úgy lesznek az emberek egyre kedvesebbek,nyíltabbak.  Belső-Somogyban és Zalában majd végig úgy éreztem magam,mintha a Rocki-filmben járnék és azért a táj sem kutya,pláne mikor egy nap megmászol 10-15 dombot...

Előzmény: hörpölin (61068)
hörpölin Creative Commons License 2017.02.06 -8 7 61068

"...de azért tudom hogy ezek a legszebb részek..."

 

Ritkán szoktam ilyet írni, de ez nettó butaság! A Mecsek csak egy táj azok közül, ahol az RP-DDK átvág! A Zselicnek, a Göcsejnek, a zalai domboknak és az Őrségnek is megvan a maga szépsége! Hidd el, ha figyelmesen jársz majd, még Belső-Somogyban is meglátod majd a szépséget! ;-)

Előzmény: Törölt nick (61067)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.06 -6 5 61067

Simulacrum

 Megvan, igen, de már nem ott él pár éve.

A versről és az összefüggésekről még annyit, hogy még a ház spalettája is zöld, mint a versben... :-)

 

Pulmy

Igen, élvezem, kellemes meglepetés, de azért tudom hogy ezek a legszebb részek, mindenesetre kedvcsinálónak nagyon jó. 

Zobákpusztán nem tudtam körülnézni, mert a mellettem elsuhanó busz némi sietségre ösztönzött, de azért kösz a képeket, majd legközelebb meglesz.

Azt hiszem HEV-nek igaza van, a Mecsekre több időt kell még szánni, van mit nézni bőven. Tetszik.

 

Jzp2107

Rajta van. Ez nem a Kápolnák útja, abból ágazik, és abba érkezik.

Egyetlen zöld rom jelzés van az arborétumtól Hetény Árpád-kori templomromjáig, és onnan a zöld sávig, fonódva a Mária úttal. 

Kár az életet bonyolítani, régóta fent van az OSM-en, teljesen rendben van.

 

Előzmény: jzp2107 (61064)
Pulmy Creative Commons License 2017.02.06 -8 4 61066

Itt a front,újból röpködnek a minuszok 😁😈

Előzmény: nagypapi (61065)
nagypapi Creative Commons License 2017.02.06 -8 4 61065

Apa kezdődik...! :-)

Előzmény: jzp2107 (61064)
jzp2107 Creative Commons License 2017.02.06 -7 4 61064

a szakadozott is jobb mint a semmi

OSM-en biztos rajta sincs..

vagy igen?

Előzmény: Güsziológus (61063)
Güsziológus Creative Commons License 2017.02.06 -7 4 61063

Bizony, ez a Kápolnák útja (Z), pontosabban annak egyik alternatív útvonala, a ZL, egészen pontosan Hetényegyháza határában, a vasúttól pár méterre.

 

Nem tudom az okát, de az útvonal errefelé szakadozott a TUHU térképén.

Két ZL is van, ennek szeretnék a végére járni.

Feltűnő volt, hogy a Km+ is szépen jelezve van.

 

Amúgy a tábla is tetszett, nem bonyolult, a lényeg rajta van.

Ja, és eddig mentünk, itt buszra szálltunk, irány Kecskemét.

Előzmény: jzp2107 (61061)
HEV Creative Commons License 2017.02.06 0 9 61062
Előzmény: jzp2107 (61061)
jzp2107 Creative Commons License 2017.02.06 -7 5 61061

ez mi, Kápolnák-útja?

Előzmény: Güsziológus (61059)
tibszlb Creative Commons License 2017.02.06 -6 3 61060

Ó, törődni vele szerintem sem érdemes. Mulattat.

Előzmény: jzp2107 (61048)
Güsziológus Creative Commons License 2017.02.06 -7 3 61059

Elől homok, hátul homok, ...

 

Szerencsére a hatalmas tócsákat ki tudtuk kerülni, de inkább csak sétáltunk egy jót.

 

A Km+ jelek itt együtt vannak a ZL jelekkel.

olahtamas Creative Commons License 2017.02.06 0 3 61058

Pedig szép idő lett a végére :)

Igaz az eleje sem volt rossz, csak a kilátás maradt el.

Majd lesz beszámoló is, addig képek:

https://goo.gl/photos/rhYkN1iNq2ZnJPAu8

Előzmény: ragnar_lothbrok (61050)
Pulmy Creative Commons License 2017.02.06 -9 3 61057

  A mínuszok el is sodorták a amit írtam reakcióként...    :)

Előzmény: hörpölin (61044)
Pulmy Creative Commons License 2017.02.06 -7 4 61056

   Már beszélgettünk a "becsületkasszás" árusításról,mellyel elég kevés helyen találkozni. Ebbe a sorba illik Óbánya,ahol a Pisztrángos Vendégház előtt szintén bele lehet futni . Nem tudom volt-e szerencséd Neked is,de kedvesem itt igencsak telepakolta a zsákom,amit aztán cipelhettem még jó pát km-t :D.

 

 

 

 

        "....azóta vagyok elégedett mióta itt élek és földet művelek... gyereket nevelni városban nem lehet... tudja milyen bizalomat épít hogy magam készítettem minden nap a gyerekeim ételét, készen nem vettem semmit soha?... A városban élni nem lehet, csak haldokolni... "

 

                    Nekünk nem volt szerencsénk a hölgyhöz,de ugyanezeket a gondolatokat fogalmazta meg az " Illatosház"  Pécsről kitelepült/betelepült tulajdonosnője is,kivel volt szerencsénk hosszabban beszélgetni.

 

       

 

 

 

          Jaa igeeeen ,nekem is hasonló gondolatok támadtak a fejembe,mikor ilyen házak mellett mentünk el,el is játszadoztunk a gondolattal,hogy mi lenne ,ha hagynánk a fenébe a taposómalmot és...

 

   ez pl. cca. 10 milkó

 

 

Előzmény: Törölt nick (61043)
Pulmy Creative Commons License 2017.02.06 -7 4 61055

 Zobákpuszta pecsételőpont. Egyébként kicsit zavaró.mert először rögtön a régi doboz ugrik be a látképbe,az új az épület falán,picit beolvadva található és ez a kettősség zavaró lehet.Nem is emlékszem ,hogy láttam-e még valahol ilyet,hogy a régi dobozka is megmaradjon. Egyébként a baranyai szakaszon sok helyütt lehet még nyalókába botlani.

 

 

 

 

 

Előzmény: HEV (61054)
HEV Creative Commons License 2017.02.06 0 9 61054

Zobákpusztán  1 db pecsételő hely van, a nyalóka még a régi rendszer maradványa lehetett.

 

http://termeszetjaro.hu/images/arg_attachment/1/1930/okk_ddk_pecsetelohelyek.pdf

 

 

Előzmény: Törölt nick (61043)
Pulmy Creative Commons License 2017.02.06 -7 3 61052

Élvezetes,elgondolkodtató beszámoló.Szavaidból úgy veszem ki megfogott a RP-DDK.Az új doboz az épület falán van,eléggé beplvad a környezetbe,egyébként nyalókát még bőven hagytunk ottjártunkkor a dobozkánan.Valaki biztos gyűjti 😁😂😈

Előzmény: Törölt nick (61043)
Simulacrum Creative Commons License 2017.02.06 0 3 61051

A férj már nem él? A film alapján egy idősek lehettek.

Előzmény: Törölt nick (61043)
ragnar_lothbrok Creative Commons License 2017.02.06 -1 2 61050

Sajnos a társam megijedt a vasárnapra prognosztizált esőtől, ezért lemondta a túrát, így a tervezett Hollókői kéktúra helyett "csak" egy börzsönyi barangolásra futotta a környéken, Nagymarosról Zebegénybe a hegyen keresztül.

Vastag, vizes hóréteg alatt sok helyen 5-10 cm víz, alatta még kemény talaj.

Engem nem zavart a latyak, ragyogó napsütés volt, minden percét élveztem a sétának.

Előzmény: Güsziológus (61026)
jzp2107 Creative Commons License 2017.02.05 0 3 61049

lemaradó kalauz?

ilyet se láttam még.. :-)

 

nálam hétvégén túrafronton csak annyi történt, hogy megterveztem néhány túrát.

Ha azokat lejárom, akkor elmondhatom hogy a Gödöllői-havasok, Börzsöny, Cserhát- Karancs-Medves összes túraútját bejártam

Saccra az az ország egytizede. Területre. Túraútkm-re talán nem ennyire kevés

Előzmény: annyi baj legyen (61045)
jzp2107 Creative Commons License 2017.02.05 0 3 61048

ugyan minek?

nem kell ezzel törődni, szerintem

Előzmény: tibszlb (61047)
tibszlb Creative Commons License 2017.02.05 -6 2 61047

Ja, ja! Itt járt a Durr-bele-bumm. Vagy bummok. Nem hittem volna, hogy még kérdezni sem szabad (hiszen a rendőr is azt mondta az állatkertben a vicc szerint, hogy hadd kérdezzen a gyerek, attól okosodik). Biztosan azért kaptam a mínuszokat, mint a parlamenti interpellálók: "A kérdés rossz, a kérdező h.....e."

(Gyorsan végigszaladok öt-hat oldalt, és jól teleplusszolom.)

Előzmény: hörpölin (61044)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!