Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.10 0 2 59516

Nem mondhatnám hogy egy sátrazós típus volnék, de  -biztosan láttad- nagyon szép helyek vannak errefelé akár sátrazáshoz is!

Hirtelen ami eszembe jutott:

 -A piros +-ről 300 métert letérve a Vár-berek nevű kis tisztás, remek kilátópont, olyan tiszta idő volt hogy a Balaton is látszott, amíg a Balaton-felvidék hegyei láttatni engedték:

 

-Talán a legjobb hely a Bátorkő feletti kis tisztás, amely a vártól kb 150 méterre felfelé található szintén a piros +-en:

 

-A Tési-fennsík szinte bármely pontja a Márkus szekrényétől a faluig alkalmas lehet egy sátrazásra, a 460 körüli magasságból ebben a tiszta időben Csókakő vára is kivehető volt a piros négyzet jelzés egy szakaszáról.

 

Előzmény: donjuan1984 (59505)
akárkibárki Creative Commons License 2016.10.10 0 6 59515

Szerintem mindegyik szakasznak megvannak a maga szépségei.A tetszés attól függ,hogy milyen részeket szeretsz(erdős,hegyes,víz közeli).A Bükkben pedig sok jó hely van,de itt is attól függ,hogy milyen célra keresel helyet(alvás,kilátás,túrázás,barlang stb).

Előzmény: donjeno (59507)
donjeno Creative Commons License 2016.10.10 -6 0 59513

Az előbbi! :)

 

Előzmény: Tevemadár (59510)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2016.10.10 0 3 59512

Most hétvégén a Less Nándor 120 km-es távját teljesítettem, 5060 m szintkülönbséggel. Csak jó helyeken jártam, sőt, egyszerűen csodás a Bükk, még mindig imádom!

Előzmény: donjeno (59508)
donjeno Creative Commons License 2016.10.10 -6 0 59511

No és megosztod velem? :)

Előzmény: jzp2107 (59509)
Tevemadár Creative Commons License 2016.10.10 0 3 59510

Úgy érted legszebb legnehezebb vagy úgy, hogy legszebb illetve "legunalmasabb/szürkébb/sok aszfaltos"?

Előzmény: donjeno (59507)
jzp2107 Creative Commons License 2016.10.10 0 4 59509

igen

Előzmény: donjeno (59508)
donjeno Creative Commons License 2016.10.10 -8 0 59508

Illetve a másik kérdésem, hogy tudtok egy jó helyet a Bükkben?

donjeno Creative Commons License 2016.10.10 -8 0 59507

Melyik a Kék túra legjobb illetve legrosszabb szakasza?

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.10 -1 2 59506

...óbasszus, hát miért nem szólsz, hogy erre jössz, kiugrottam volna. :) Mi tegnap a csókakői Vári Vásárt néztük meg (kb. 20 másodperc alatt), volt két sajtos-tejes, egy kürtőskalácsos, egy mézes és egy kerámiás: hát nagyobb bulira számítottam, óriási csalódás volt. :/ 

 

Jobban jártam volna, ha a környéken túrázok egyet.

Előzmény: Törölt nick (59504)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.10.10 0 1 59505

Mi szombaton jártuk be a Várpalota- Bátorkő-vára- Tés szélmalmok- Háromkürtő- zsomboly- Csőszpuszta előtti aszfalt út- tanösvény- Várpalota távot, ami bő 26 km volt. Nagyon szép színekben pompázik az erdő, tervbe is vettük egy sátrazás lehetőségét közel Várpalotához jövőre :)

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.10 -1 1 59504

Tegnap volt egy gondolatom hogy esetleg éppen rajtakaplak bivakolás közben, de nem voltál kint! :-)

 

"Olyan kihalt, olyan árva

Krasznahorka Csiklingvárnak büszke vára" :-))

 

 

Régi kék utakat jártam be Tés-Hamuház-Királyszállás-Bátorkő-Tés vonalon.

 

Előzmény: Törölt nick (59503)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.10 -1 0 59503

Háromszor jártam a tavaknál, de mindig elég hűvös, esős időben sikerült, így a kutyával se találkoztam. A mesét még egy kiadványban olvastam régen, így azt ismertem. A farkasembert mondjuk én se hallottam még ezelőtt.

 

A leszármazott bácsi valószínűleg azért beszélt annyit, hogy fizess neki egy kört. :D

Előzmény: donjuan1984 (59502)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.10.10 0 1 59502

Az az állítólagos aradi vértanú leszármazott bácsi velünk is leállt csevegni csak úgy. Eléggé beszédes az öreg, nekünk valami olyasmiről hablatyolt, hogy Pesten az Astóriánál volt festő meg mittudom én, bevallom őszintén nem teljesen értettem mire akar kilyukadni :) Egy leányzóval voltam, aki csak mint túratárs tartott velem, és a bácsi megkérdezte, hogy van-e már gyerek :D

Gömörszőlősön nekünk egy hölgy ment el bringával a templom kulcsáért- utólag derült ki, hogy be sem volt zárva -, és a videóból derült ki, hogy bizony ő a helyi  polgármester :) 

Most már értem miért kisasszonyfa a kisasszony fa, de a putnoki farkasember legendája valahogy kimaradt, és a szobor sem rémlik..pedig elvileg látnom kellett volna.

Előzmény: Törölt nick (59501)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.10 -1 0 59501

...de már megint annyit ittak útközben, hogy csak sötétben értek oda :D

Előzmény: akárkibárki (59500)
akárkibárki Creative Commons License 2016.10.10 -1 0 59500

Indavideón most láttam a Bakancslistások új Kékes videóját.Nekem ez tetszett eddig a legjobban hangulatilag és még poénok is voltak benne(még a zenénél is!:)).

 

hörpölin Creative Commons License 2016.10.09 -1 2 59499

Jobban utánaolvastam, valóban hülyeséget írtam a honlapomon. De muszáj itt égetned emiatt a fórumon? :-DDDDDD

Megírhattad volna magánmélben is!

 

De azért nagyon szépen köszönöm a helyreigazítást, természetesen javítani fogom! Egyébként nagyon örülök a visszajelzésednek, mert így tudom, hogy legalább egy olvasója már volt a AK túraleírásoknak! :-DDDDDDD

Előzmény: V43 1279 (59497)
Güsziológus Creative Commons License 2016.10.09 -2 1 59498

"Vésztő-Körösnagyharsány között az utolsó személyszállító vonat 2009. december 12.-én ment el..."

 

Ezt nem tudtam, sok-sok kedves emlékem fűződik a vasútvonalhoz, gyermekkorom nyarait arrafelé töltöttem.

Akkor még olyan is volt, hogy a vonat Körösszakálig ment, mint később kiderült, ott volt állomás.

Volt olyan is, amelyik Nagyharsányig közlekedett, de addig csak az AK kapcsán jutottam el.

 

Mikor eljutottam a végállomásra (a híd felől), volt nagy csalódás, komolyabb "véget" gondoltam egy számomra oly fontos vasútvonalnak.


Ezek szerint már csak bennünk él a majomringató arrafelé.

Kár:-(((

 

 

 

Előzmény: V43 1279 (59497)
V43 1279 Creative Commons License 2016.10.09 -1 0 59497

Hörpölin kolléga Úr!

 

Egy kis javítást szeretnék javasolni az alábbiakkal kapcsolatban:

http://kektura.click.hu/alfoldi-kektura/szovegek/22_tura.html

"Újra itt lett a ritkán használt vasútvonal vége, aztán 1997-ban leálltak a vasúti közlekedés a Dévaványa-Körösnagyharsány szakaszon. Egy rövid időre feltámadt még a vasút, 2013-ban néhány, korábban bezárt vonallal együtt ezt is újra nyitották, de működtetése gazdaságtalan volt, ezért 2015-ben újra leállt itt a forgalom, most már úgy tűnik, véglegesen."

 

Dévaványa-Körösnagyharsány között nem szűnt meg a vasúti közlekedés 1997-ben (1997. márciusában Pécsvárad-Palotabozsok között szűnt meg a személyszállítás (Véméndig egy ideig megmaradt a teherforgalom), 2003-ban pedig az lejjebb említett "Bz vész" idején szűnt meg a folytatása Palotabozsok-Bátaszék között), ez az infó nem tudom honnan van, de teljesen alaptalan. 2003-ban a Bz motorkocsik tengelyrepedéseivel kapcsolatos vizsgálatok miatt ebben az időszakban volt olyan vonal ahol pótlóbuszok jártak (egy rendelkezéssel az összes motorkocsi közlekedését az átvizsgálásukig megtiltották), van ahol meg azzal főztek ami volt: a Vésztő környéki mellékvonalakon régi ABmot, M32+Bzx mellékkocsik. Tehát ebben az időszakban tudom elképzelni, hogy nem jártak itt a vonatok ideiglenesen (nem tudom, hogy pontosan hol járt busz és hol vonat abban az időben), de a Bz-k átvizsgálása után ez az állapot megszűnt.

 

Vésztő-Körösnagyharsány között az utolsó személyszállító vonat 2009. december 12.-én ment el, nem sokkal később a pályafenntartási vonalbeutazást is megszüntették, kirakták a vörös tárcsát Vésztőn a vágánytengelybe, tehát a vonalat teljesen felhagyták, amit a körösnagyharsányi képed is bizonyít.

 

Dévaványa-Vésztő között most is van közlekedés, Te is ezen a szakaszon utaztál Körösladányba.

 

Tehát semmilyen újranyitás nem volt 2013-ban (vasútvonal újranyitások 2010. júliusában és decemberében voltak) és újbóli bezárás sem tavaly. Újranyitására legfeljebb ötletelés volt, de valószínűleg ez is és a román összekötés megvalósításának terve is csekély realitású manapság.

KékN Creative Commons License 2016.10.07 -2 1 59496

Sziasztok!

Holnapra a Gánt-Fehérvárcsurgó szakaszt néztük ki magunknak és a kis 

csapatunk két főre fogyatkozot ( nátha..fáradt...egyéb)

Ez a szakasz nincs kőbe vésve, ha elfényképezgetjü-elládázzuk-elsörözzük

az időt, kiszállunk Bodajknál. 6.45-kor indulunk Népliget buszpályaudvarról.

Ha esetleg valaki(k) jönne, hát rajta!

Pályaőr Creative Commons License 2016.10.06 -1 1 59495

O.K., tuti, hogy a Gaszner-ház. Eszembe nem jutott volna, mert én Csákberény fényképalbumában találtam:

 

http://www.csakbereny-anno.hu/picture.php?/1037/category/26

Ez pedig a szálláskúti vadászház, ott Szárliget után, Szár község fotóalbumából:

http://www.saar-ujb.hu/picture.php?picture_id=1033&gallery_id=50

 

Ezt ismerem, itt voltam néhányszor. A Gaszner-háznál is, csak én már a felújított állapotában láttam.

Egyébként az sincs kizárva, hogy a hajdúvári vadászház szerepelt a leírásban, ha netán a háborúban szétlőtték, és utána épült újjá. De ezt nem tudom, Házivágás nevű helyet viszont a Vértesben semerre se ismerek, a térképeken sincs, ezt csak falusi helybeliek tudhatják.

 

Íme, a farkas:  

 

"Lamberg Ferenc még láthatta 1857-ben az utolsó vértesi farkast, amely kitömve a már említett csákberényi kastélyba került, és láthatta azokat a vértesi „ősszarvasokat”, amelyek sajnos ugyancsak kipusztultak, s amelyek helyett a 19. század ötvenes éveiben a birtok akkori ura, Lamberg Rudolf alpesi birtokairól telepített ide szarvasokat."

http://erdo-mezo.hu/2014/10/29/erdeszeti-es-vadaszati-muzeumot-avattak-fel-csakberenyben/

 

 

Előzmény: Törölt nick (59494)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.06 -1 1 59494

Ó, az nem csak hasonló, hanem ugyanannak tűnik! :) 

Előzmény: AttHunter (59493)
AttHunter Creative Commons License 2016.10.06 0 3 59493

No itt van akkor egy régi képeslap. A bal felső sarok eléggé hasonló. :)

 

Előzmény: Törölt nick (59492)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.06 -1 0 59492

Az architektúra nem erényem, de hasonló ház lapul erdőben Szárliget közelében is, ott több a hasonlóság. Gondolom egy időben, egy stílusban épültek a keresett házivágásival.

 

https://goo.gl/photos/8Li45w1UzbhdxASh6

 

Egyik kedvenc bivakhelyem, a Géza-pihenő körül elég sok a "*-vágás" elnevezésű hely, megpróbálom kideríteni, melyik volt a "házi". Nagyjából 4km-re északra egyébként a Hajdúvári vadászház van, az áll ma is, de az teljesen máshogy néz ki.

Előzmény: AttHunter (59488)
Güsziológus Creative Commons License 2016.10.06 -2 0 59491

Nem vagyok képmániás, bár sokszor a kép kifejezőbb, mint a szöveg, főleg, ha nem "avatott kezű" az író, de most kivételt tennék.

Ez a látvány fogadott, amikor felértem a dombra. Akár van jelzés, akár nincs, erre érdemes menni.

 

http://www.panoramio.com/photo/72772367?source=wapi&referrer=kh.google.com

Előzmény: Güsziológus (59489)
Güsziológus Creative Commons License 2016.10.06 -2 0 59490

 

Bocs, de lemaradt a kép.

Előzmény: Güsziológus (59489)
Güsziológus Creative Commons License 2016.10.06 -2 0 59489

Turistautak Magyarorságon

Göcsej, Keménfa

 

Az eredeti cél az volt, hogy az NyDK Salomvár - Zalalövő közötti, nyúlfarknyi szakaszát megismerjem közelebbről, de egy aprócska ösvény, mely később kiszélesedett, eltérített, minek következtében egy emlékezetes göcseji kaland sikeredett, mely Budafánál véget is ért:-(

 

Nem szeretném ismételgetni a digitális térképekkel kapcsolatos, sokszor hangoztatott véleményem, mely végső soron szomorú, hisz az OSM nem "hozta" azt, ami elvárható lett volna, nevezetesen akkor tesznek fel a térképre útvonalakat, ha bejárják, minek következtében a TUHU sok helyen hibás, hiányos útvonalai kijavulnak. Szó sincs erről, sajnos. Másolnak, sokszor gátlástalanul, de leginkább értelmetlenül.

 

Szerencsére most az történt, hogy nemrég vettem egy hagyományos térképet, és azon más útvonal volt, mint a TUHU-OSM térképeken látható.

Ezért figyeltem feszülten azt követően, hogy kiértem Salomvárról.

Semmi nem mutatta, hogy a PIROS arra menne, amerre a már hivatkozott, hagyományos térképen láttam, de az ösvény felkeltette érdeklődésemet, hisz kb. pont ott volt, ahol indulnia kéne a PIROS-nak, felfelé.

Régi, kopott jel adott némi biztatást, na és a kíváncsiság. Szerencsére a kitartásom erősebbnek bizonyult, bár az erősen kapaszkodó, egy idő után már szekérút nem a kedvencem. A dombra felérve már sóderes az út, nagyon régi vályogházak, az egyik épp rajta van a GE térképén.

Részben elvadult a táj, de a sóderes út, na és a térkép biztatóan "vezetett".

 

A látvány sem utolsó.

Képzeljünk el egy félbe vágott kakaós csigát.

A közepe a település (Keménfa), a következő réteg a szőlődomb, melynek gerincén van a sóderes út, mely nagyon úgy tűnik, jelzett turistaút, csekélyke jelzettséggel:-)

 

A széle a dombot körbevevő mély völgy "utáni" göcseji "hegy", olyan, mint ahogy a Göcsejt sok-sok évvel ezelőtt Barabásfa környékén megismertem. A dombon szőlők és présházak, a "következő" domb már igazi erdő, a kettő között azt hiszem csak az állatok által járható völgy. A panoráma csodás, és ahogy az út kanyarodik, kanyarodnak az "ölelő", a dombnál lényegesen magasabb "hegyek", helyenként rétekkel "tarkítva". A dombtetőn már volt élet is, asztalok, padok, és egy-egy szögelt jel is, majd jött az aszfaltos, ereszkedő út, itt is találtam egy nagyon öreg jelet. Ezen a meglehetősen jó állapotban lévő úton leértem a település központjába, itt buszforduló is van, a Zalalövő és Zalaegerszeg között közlekedő "fapados" járatok be-betérnek, és felvesznek egy-két utast. (Visszafelé ilyennel mentem, onnan tudom).

 

Kiérve a településről jól jelzett az "eredeti" út, a kontraszt egyértelmű. Nem mentem visszafelé, Salomvár felé, ezrét nem tudom, hogy melyik az "igazi", de ennek nincs is jelentősége. Akit érdekel a Göcsej, az használjon hagyományos térképet, de leginkább menjen, és győződjön meg arról, hogy érdemes arrafelé is túrázni. Sok jelzésre ne számítson, de nehéz eltévedni!

 

A végkifejlet szomorú, hisz Budafa határában épül a 86-os elkerülő út, egy hatalmas monstrum (híd) vágja ketté az útvonalat, nem mentem tovább. A híd alatti úton, melyen a busz is jár elértem Budafa határába, ahol épp jött a busz, és jó lassan, de biztosan beértem ZEG-re.

 

A gyors buszra kicsit várni kellet, de van megduglak a közelben, ott ütöttem el az időt.

 

Kicsit sok volt a szél, de ki lehetett bírni.

Még van egy kis göcseji szakasz, elmegyek, amikor lesz rá lehetőség, most épp esik:-(

 

Végül a térkép, ahogy a madarak látják, igaz az útvonal kiemelése már emberi tett.

 

AttHunter Creative Commons License 2016.10.06 0 0 59488

Ez akár a csákvári malom, a Geszner-ház is lehetne, - átépítés előtt - a formája alapján.

Persze lehet, hogy egészen máshol van.

Előzmény: Pályaőr (59487)
Pályaőr Creative Commons License 2016.10.05 -1 1 59487

Köszi előre. Ha esetleg ezt látnád:

 

 

az se volna egy hátrány, mert elvileg arrafelé van, vagy volt...

Előzmény: Törölt nick (59486)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.05 -1 1 59486

Jövő héten úgyis megyek arrafelé nézelődni, megkérdezem a helyieket, hátha tudja még valaki, hogy merre van. Így térképről nem tudom, meg romokat se nagyon tudok arrafelé (bár nem jártam keresztbe-kasul még az egészet).

 

Előzmény: Pályaőr (59484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!