Keresés

Részletes keresés

Pulmy Creative Commons License 2015.10.02 -6 0 52650

  Kár ugrani ,mert csak egy troll lehet,nézd meg direkt ezért regisztrált  :D

Előzmény: Törölt nick (52648)
rozaa Creative Commons License 2015.10.02 0 7 52649

Nehogy lemaradjon valaki...

 

Így néz ki belülről, a karzatról.

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.02 -7 1 52648

...gondolom Krisztus urunkat is kihajtanád a templomból, ha egy szál lepedőben jelenne meg... :/

Előzmény: Törölt nick (52644)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.02 -6 1 52647

...legközelebb árpádsávos térdnadrág + sábeszdekli! E kettővel bármilyen felekezeti építménybe bejuthatsz! :D

Előzmény: Pulmy (52642)
rozaa Creative Commons License 2015.10.02 -6 1 52646

111! Ha abban ment túrni, honnan vegyen "normális" gúnyát / ne adj' Isten: ha skót (..."az igazi férfi mindig zord, az igazi férfi kockás szoknyát hord!")? Én gyanítom, hogy 1. vagy a freskómaradványokat védenék a vakutól, 2. vagy lehet kapni képeslapot, és azért nem engedték.

Előzmény: Törölt nick (52644)
hadidoki Creative Commons License 2015.10.02 0 6 52645

Egyszer egy erdész nekem azt mondta: lőnek ezek éjjel nappal (mármint a fizető, vendég vadászok). Nem árt az óvatosság! 

Persze én is most jöttem meg a Börzsönyből, azért nem fogok bezárkózni. Viszont be is "tojtam" amikor sötétedéskor a völgy túloldalán eldurrant egy puska. Már a hangerő sem volt semmi. 

Előzmény: jzp2107 (52640)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.02 -4 6 52644

"Őriszentpéteren az Árpád-kori  erődtemplomnál .....az Atya ....bent nem engedett fotózni."

Csodálkozol rajta? Bemégy a templomba kockás gatyában? Legközelebb öltözz fel rendesen! Ezt nem mondta még neked senki? Tiszteld a mások érzéseit. Ez is Kék Túrázás! 

Előzmény: Pulmy (52642)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.02 -6 0 52643

Wow. Kercaszomori és magyarszombatfai szerveres ügyfelek-cimborák vannak ott, ahol jártál :) (Ráadásul mindkettő szállásadó.) Nekem Kercaszomor jobban bejött, mikor ott jártam, sokkal rusztikusabbnak tűnt, mint a többi falu. Persze a többi szer is nagyon szép.

Előzmény: Pulmy (52642)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.02 -6 5 52642

     Szept.22.-én jártuk le a RP-DDK Kondorfa-Magyarszombatfa közti 30 kilcsis távját. Végig remek .nyár végét idéző időjárás közben. Reggel elég csípős volt,a buszsofőr szerint hajnalban 3 fokot mértek. A tömegközlekedés elég nehézkes,így a hajnali gyűjtőjárattal Őriszentpéterről mentünk Kondorfára. Ott a Vadkörte Fogadóban betoltunk egy stampesz vadkörte páleszt,folyékony télikabát gyanánt (copyright by HÖRPÖLIN).

 

   

I. Vadkörte a Vadkörtében

II. Égig érő fák közt

III.Papszer

 

 

 

 

 

 

    Reggel 7 -kor már úton voltunk az ország egyik legszebb vidékén. Először a meseszerű erdőben battyogtunk ,égig érő fenyők közt. Pityerszert most nem érintettük,Szalafőn megismételtük a vadkörtézést. A Szala mellett haladtunk ,az első átkelés után a jelek bevittek egy derékig érő dzsindzsásba,ami mint később rájöttünk könnyű szerrel kikerülhető. Eb gondolat,de legalább a vérkeringésünk felfrissült egy csöppet.

 

     A  (S)zalán mindenhol száraz lábbal át lehet kelni,ezen a felső szakaszon jelenleg csak a kanyarulatokban és a mélyebb részeken van pangó víz.

 I.Egykor Gatter,ma Fogadó

II. A (S)Zala

III. Az itatóhoz a lejárót kiakasztható villany kerítéssel védik

 

   Őriszentpéteren az Árpád-kori  erődtemplomnál pihentünk egy keveset,becsengettünk a Plébániára,hol egyedi pecsét is szerezhető,ezenkívül az Atya tartott egy rövid ismertetőt és bemutatta a templomot belülről. Üröm az örömben,hogy bent nem engedett fotózni.

 

       A Centrum étteremben szereztük meg a köv.pecsétet és egy önkényuralmi jelképes sörrel öblítettük le a port a torkunkról.,majd a régi vasúti töltés rendezett talaján csörtettünk,hangulatos erdőben .

 I.Szt.Péter Erődtemplom

II.Bakterház az egykori vasút mellett

III. A "duzzasztott" Kerka

 

      Dávidházánál egy rövid pihenő és szerelvényigazítás után átkeltünk a Kerkán,majd a mai nap legmeredekebb emelkedője után leereszkedtünk a legbátrabb faluba(Communitas Fortissima),mit bátor tettükért kaptak a helyiek 2008-ban.1920-ban fegyverrel szálltak  szembe a Kisantant megszállóival,melynek eredményeként 1922-ben visszatérhettek az Anyaországhoz.

 

        Elég hosszú egy(kettő) falú,de a hangulatos porták feledtették az aszfalt egyhangúságát. Ezután a Kercán keltünk át,majd felkapaszkodtunk az egykori Szentviszló falu helyére ahol a Szt.Vencel templom (hűlt) helye található. Érdekesség,hogy a török hódoltság idején  elpusztult templom melletti temetőt egész az 1800-as évek közepéig használták temetkezésre,Pusztatemető néven.

   I.Műemlék szoknyás harangláb Szomorócon

II. A Kerca

III. A Vasfüggöny útvonalán

 

 

 

   Innét már csak a leereszkedés volt hátra a gelencsérek falujába,Magyarszombatfára.  Kiérve az erdőbe egy vékony sávon haladtunk,balról kukoricás jobbról rengeteg karácsonyfa közt.

 

      A faluban épp,hogy csak pecsételésre volt időnk a Tűzzománc szomjoltóban és már jött is a délutáni járat amivel Őriszentpéterre mentünk vissza. Ez a járat is gyűjtő járat,így amolyan ismerd meg a hazád jellege volt az utazásnak.

Bár mindenhol így lenne

 

      A jelzések végig átlagon felüliek,köszönet  ROZZA  egyesületének. Tanítani valóan van festve,mindig ott és akkor jönnek elő amikor szükség van rájuk. Az Őrségben tényleg úgy lehet túrázni,hogy semmiféle segédeszközre nincs szükség. Persze ha előtte utánanéztél hova is akarsz eljutni.

 

 

    Részletek és még több kép: itt érhető el.

 

        

Jesper Olsen Creative Commons License 2015.10.02 0 5 52641
jzp2107 Creative Commons License 2015.10.02 0 6 52640

azért ebben nem lennék biztos

amikor erdőkorlátozás van, az du 4-kor szokott kezdődni (mondjuk lehet hogy csak 5-től lőnek :-)

Előzmény: donjuan1984 (52639)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.10.02 -6 0 52639

De előtte csak nem! :) Nem lennék egy értékes trófea kevés zsír van rajtam, szarvam sincs :)

Egyébként mi igaz abból, hogy a túraútvonalak úgymond nem veszélyesek? Már kérdezték talán itt is, de nem találtam meg.

Előzmény: hadidoki (52638)
hadidoki Creative Commons License 2015.10.02 0 5 52638

Sötétedéskor már vigyázz, mert szólnak a puskák! 

Előzmény: donjuan1984 (52637)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52637

Még nem voltam, csak terveztem, illetve tervben van továbbra :) Aggtelek nem hagy nyugodni, jövő hétvégén jó lenne megcsinálni, de az keményebb menet lesz,

mert a korai sötétedés miatt kb. 10 órától 18:00-ig lehet menni. Ha tudom tartani az 5-ös átlagot akkor elég lesz, max viszek fejlámpát :)

Előzmény: jzp2107 (52632)
timetable Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52636

Köszönöm a beszámolót illetve a feltett képeket!

Remek kis túra volt, egyet kell értsek az előttem szólókkal.

 

Küldöm mindjárt az elérhetőségemet!

Előzmény: Pulmy (52613)
jzp2107 Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52635

ja, vagy:

 

 

 

de a cikkben kéksör, sőt Kéksör nevűről van szó

áfonya meg feketeribizli van benne (meg remélem némi maláta :-)

 

 

Előzmény: Pulmy (52634)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52634

Pl. a Balatoni  :D  ;)

 

 

Előzmény: jzp2107 (52633)
jzp2107 Creative Commons License 2015.10.01 0 6 52633

tényleg van olyan hogy kéksör?

jzp2107 Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52632

múlt hétvégén voltál börzsönyi kéken?

arról nem lesz beszámoló?

Előzmény: donjuan1984 (52631)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52631

Oh, kevesebb? Azt hittem, hogy több lesz mivel a határ felé kell menni északnak, de ha kevesebb akkor az jó. :) 

 

Előzmény: osm (52630)
osm Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52630
Előzmény: donjuan1984 (52629)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52629

Esetleg lemérte már valaki hogy a valóságban hány km-re nőtt a Putnok- Aggtelek táv az északi- zöldes

terelés miatt? Kb. 35 km-rel számolok, ez reális? Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.01 -6 1 52628

Világos; itt nálunk a környéken viszont csak ők ketten harcolnak, nincs nemzeti park a közelben :) De hidd el, ők is bőven elegek egymásnak, ráadásul a Semjén is gyakran jár ide vadászni, neki szintén szoktak lenni ötletei :D 

Előzmény: Pulmy (52627)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52627

" mert erdészeti út, a Vadex és a Verga folyamatosan egymást szivatja egymás útjainak széttaposásával"

 

 

      No ez az út széttaposás is egy neuralgikus pont. Sajnos nem csak az erdészetek szívatják egymást,hanem a Természetvédelmi Hivatalok,Nemzeti Parkok is tesznek azért,hogy néha méteres nyomvonalakban caplatunk.

 

     Példa,múlt héten az Őeségben,Kercaszomor után a Pusztatemetőnél találkoztam egy erdésszel,aki a munkáját végezte. Beszélgetés közben sok minden szóba került,többek közt az ellentét a Nemzeti Parkkal. Azt mondja,hogy márc.15 után nem engedik,hogy fát vigyenek ki az erdőből,addig meg széttapossák a meglévő utakat,aztán mikor szárazabb idő jön teszik rendbe csilliókért. A  Zala és a Kerka hordalékos kavicsából nem engednek kivenni,hanem az 50-70 km-re lévő kavicsbányákból kell hozatni a tömítő anyagot. Néha azért túl vannak az ilyen dolgok bonyolítva rendesen.   Mi történne ha a télen kivágott fát ápr.-májusban hoznák ki az erdőből? Nagy eséllyel semmi.     És und so weiter,rengeteg a példa.........

Előzmény: Törölt nick (52623)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52626

Így legyen

Előzmény: kakukKata (52625)
kakukKata Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52625

Szuper lett a beszámoló és a képek is nagyon jók! Részemről nincs akadálya hogy rendszeresek legyenek a topictúrák :-)

 

Előzmény: Pulmy (52612)
rozaa Creative Commons License 2015.10.01 0 5 52624

A Kétfarkú Kutya Párt is hasonló kommunikációval indult, de ők bevallottan viccelnek.

Hobo: Nem az a kérdés, hogy van-e élet a Kéken, vagy a Kéken túl; hanem, hogy van-e élet a Kék előtt?

Előzmény: Törölt nick (52623)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52623

Ezt mondom, hogy új nincs. A Bakonynána - Tés - Csőszpuszta - Hamuház - Hétház - Királyszállás - várpalotai Lőtér közötti szakaszt táblázták végig itt a közelemben. Ezek meglévő utak, egy jókora szakasz a Kékből is kikanyarít a bringásoknak egy szeletet (Csőszpuszta - Hamuház). Ledózerolták simára az utat (egyébként is kellett volna már, mert erdészeti út, a Vadex és a Verga folyamatosan egymást szivatja egymás útjainak széttaposásával); felszórták a nagyon gáz szakaszokat sóderrel, és ahol nem volt eddig jelzett út, oda felfestettek egy tanösvény jelzést. Aztán megnyitották a kerékpárosok számára, leraktak pár ilyen kerékpártároló fatörzset, ami itt lent van a képen, meg felújították az útközbeni pihenőket (Rómaifürdő, Vadalmás-forrás, lőtéren a kilátó stb.). Ez csak itt kb. olyan 60km össvissz, gyönyörűen javítja a statisztikát. 

 

Nem rossz dolog ez, tényleg történtek fejlesztések; - csak ez megint olyan, hogy ennek a lekommunikálása kicsit megint olyan duplagondolos orwelli. Csupa szép, csupa jó, csupa nagyszerű dolog, vállveregetés és prémium. (Ahogy egy barátom mondaná, a kormányoldal nép felé történő kommunikációja összefoglalható három szóval: "ingyensör, ingyenwifi, örök élet!" :D )

Előzmény: HEV (52618)
Pulmy Creative Commons License 2015.09.30 -6 0 52622

 Ezek kb olyanok lehetnek mint a Balatont megkerülő bicajutak :D    amelyek nagyrészt már meglévő belső (elég rossz minőségű)utakon vezet.

Előzmény: HEV (52616)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.30 -7 2 52621

Tételesen:

-"...tőlem nem tudja elvenni ez az okk-s uj bagázs..."  Lehet hogy nem is akarja? Mondott valaki ilyet? Az a te érdemed, senki nem is fikázta azt úgy ahogyan te teszed mások érdemeivel.

 

-"...utána majd lesz újra OKT, RP-DDK,és AK is igaz a pénz attól még elveszett..." Most is van mindhárom, ezeket fogják most össze Kék Kör néven. (az más kérdés hogy az almát teszik egy zsákba a dióval) A korrupció pedig az az üzlet amiből minket kihagytak, ugyebár? :-) Savi a szőlő?

 

-"Nem kellene olyanoknak dícsérni az új létesítményeket..." Inkább nem kellene olyanoknak folyamatosan elvtelenül szapulnia mindent akik még nem látták a Galyatetőn felmagasított nagyon szép és igényes kilátótornyot, meg az új Turistacentrumot. Ezekre azért elköltöttek pár millát, és ezt hasznosan. Lokálisan, de hasznosan.

A Zselicen túl is van élet! :-P

 

Hörpölint pedig még tavaly tavasszal úgy kikezdtétek Güszi barátoddal hogy majdnem egy évig egyáltalán nem írt, a többit pedig tegnap leírtam ami azóta megy. A tavalyi szösszeneteket most nem keresném vissza.

És ez most csak Hörpölin, volt olyan hozzászóló aki összesen 5 hsz után kulturáltan, de értetlenül távozott miattad...

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=102430515&t=9012640

 

 

Előzmény: HEV (52610)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!