Keresés

Részletes keresés

hadidoki Creative Commons License 2015.10.02 0 5 52638

Sötétedéskor már vigyázz, mert szólnak a puskák! 

Előzmény: donjuan1984 (52637)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52637

Még nem voltam, csak terveztem, illetve tervben van továbbra :) Aggtelek nem hagy nyugodni, jövő hétvégén jó lenne megcsinálni, de az keményebb menet lesz,

mert a korai sötétedés miatt kb. 10 órától 18:00-ig lehet menni. Ha tudom tartani az 5-ös átlagot akkor elég lesz, max viszek fejlámpát :)

Előzmény: jzp2107 (52632)
timetable Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52636

Köszönöm a beszámolót illetve a feltett képeket!

Remek kis túra volt, egyet kell értsek az előttem szólókkal.

 

Küldöm mindjárt az elérhetőségemet!

Előzmény: Pulmy (52613)
jzp2107 Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52635

ja, vagy:

 

 

 

de a cikkben kéksör, sőt Kéksör nevűről van szó

áfonya meg feketeribizli van benne (meg remélem némi maláta :-)

 

 

Előzmény: Pulmy (52634)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52634

Pl. a Balatoni  :D  ;)

 

 

Előzmény: jzp2107 (52633)
jzp2107 Creative Commons License 2015.10.01 0 6 52633

tényleg van olyan hogy kéksör?

jzp2107 Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52632

múlt hétvégén voltál börzsönyi kéken?

arról nem lesz beszámoló?

Előzmény: donjuan1984 (52631)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52631

Oh, kevesebb? Azt hittem, hogy több lesz mivel a határ felé kell menni északnak, de ha kevesebb akkor az jó. :) 

 

Előzmény: osm (52630)
osm Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52630
Előzmény: donjuan1984 (52629)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52629

Esetleg lemérte már valaki hogy a valóságban hány km-re nőtt a Putnok- Aggtelek táv az északi- zöldes

terelés miatt? Kb. 35 km-rel számolok, ez reális? Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.01 -6 1 52628

Világos; itt nálunk a környéken viszont csak ők ketten harcolnak, nincs nemzeti park a közelben :) De hidd el, ők is bőven elegek egymásnak, ráadásul a Semjén is gyakran jár ide vadászni, neki szintén szoktak lenni ötletei :D 

Előzmény: Pulmy (52627)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52627

" mert erdészeti út, a Vadex és a Verga folyamatosan egymást szivatja egymás útjainak széttaposásával"

 

 

      No ez az út széttaposás is egy neuralgikus pont. Sajnos nem csak az erdészetek szívatják egymást,hanem a Természetvédelmi Hivatalok,Nemzeti Parkok is tesznek azért,hogy néha méteres nyomvonalakban caplatunk.

 

     Példa,múlt héten az Őeségben,Kercaszomor után a Pusztatemetőnél találkoztam egy erdésszel,aki a munkáját végezte. Beszélgetés közben sok minden szóba került,többek közt az ellentét a Nemzeti Parkkal. Azt mondja,hogy márc.15 után nem engedik,hogy fát vigyenek ki az erdőből,addig meg széttapossák a meglévő utakat,aztán mikor szárazabb idő jön teszik rendbe csilliókért. A  Zala és a Kerka hordalékos kavicsából nem engednek kivenni,hanem az 50-70 km-re lévő kavicsbányákból kell hozatni a tömítő anyagot. Néha azért túl vannak az ilyen dolgok bonyolítva rendesen.   Mi történne ha a télen kivágott fát ápr.-májusban hoznák ki az erdőből? Nagy eséllyel semmi.     És und so weiter,rengeteg a példa.........

Előzmény: Törölt nick (52623)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52626

Így legyen

Előzmény: kakukKata (52625)
kakukKata Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52625

Szuper lett a beszámoló és a képek is nagyon jók! Részemről nincs akadálya hogy rendszeresek legyenek a topictúrák :-)

 

Előzmény: Pulmy (52612)
rozaa Creative Commons License 2015.10.01 0 5 52624

A Kétfarkú Kutya Párt is hasonló kommunikációval indult, de ők bevallottan viccelnek.

Hobo: Nem az a kérdés, hogy van-e élet a Kéken, vagy a Kéken túl; hanem, hogy van-e élet a Kék előtt?

Előzmény: Törölt nick (52623)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.01 -6 0 52623

Ezt mondom, hogy új nincs. A Bakonynána - Tés - Csőszpuszta - Hamuház - Hétház - Királyszállás - várpalotai Lőtér közötti szakaszt táblázták végig itt a közelemben. Ezek meglévő utak, egy jókora szakasz a Kékből is kikanyarít a bringásoknak egy szeletet (Csőszpuszta - Hamuház). Ledózerolták simára az utat (egyébként is kellett volna már, mert erdészeti út, a Vadex és a Verga folyamatosan egymást szivatja egymás útjainak széttaposásával); felszórták a nagyon gáz szakaszokat sóderrel, és ahol nem volt eddig jelzett út, oda felfestettek egy tanösvény jelzést. Aztán megnyitották a kerékpárosok számára, leraktak pár ilyen kerékpártároló fatörzset, ami itt lent van a képen, meg felújították az útközbeni pihenőket (Rómaifürdő, Vadalmás-forrás, lőtéren a kilátó stb.). Ez csak itt kb. olyan 60km össvissz, gyönyörűen javítja a statisztikát. 

 

Nem rossz dolog ez, tényleg történtek fejlesztések; - csak ez megint olyan, hogy ennek a lekommunikálása kicsit megint olyan duplagondolos orwelli. Csupa szép, csupa jó, csupa nagyszerű dolog, vállveregetés és prémium. (Ahogy egy barátom mondaná, a kormányoldal nép felé történő kommunikációja összefoglalható három szóval: "ingyensör, ingyenwifi, örök élet!" :D )

Előzmény: HEV (52618)
Pulmy Creative Commons License 2015.09.30 -6 0 52622

 Ezek kb olyanok lehetnek mint a Balatont megkerülő bicajutak :D    amelyek nagyrészt már meglévő belső (elég rossz minőségű)utakon vezet.

Előzmény: HEV (52616)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.30 -7 2 52621

Tételesen:

-"...tőlem nem tudja elvenni ez az okk-s uj bagázs..."  Lehet hogy nem is akarja? Mondott valaki ilyet? Az a te érdemed, senki nem is fikázta azt úgy ahogyan te teszed mások érdemeivel.

 

-"...utána majd lesz újra OKT, RP-DDK,és AK is igaz a pénz attól még elveszett..." Most is van mindhárom, ezeket fogják most össze Kék Kör néven. (az más kérdés hogy az almát teszik egy zsákba a dióval) A korrupció pedig az az üzlet amiből minket kihagytak, ugyebár? :-) Savi a szőlő?

 

-"Nem kellene olyanoknak dícsérni az új létesítményeket..." Inkább nem kellene olyanoknak folyamatosan elvtelenül szapulnia mindent akik még nem látták a Galyatetőn felmagasított nagyon szép és igényes kilátótornyot, meg az új Turistacentrumot. Ezekre azért elköltöttek pár millát, és ezt hasznosan. Lokálisan, de hasznosan.

A Zselicen túl is van élet! :-P

 

Hörpölint pedig még tavaly tavasszal úgy kikezdtétek Güszi barátoddal hogy majdnem egy évig egyáltalán nem írt, a többit pedig tegnap leírtam ami azóta megy. A tavalyi szösszeneteket most nem keresném vissza.

És ez most csak Hörpölin, volt olyan hozzászóló aki összesen 5 hsz után kulturáltan, de értetlenül távozott miattad...

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=102430515&t=9012640

 

 

Előzmény: HEV (52610)
olahtamas Creative Commons License 2015.09.30 -6 0 52620

A Som-hegyi turistaházhoz is festettek egy kék kerékpáros jelet...

Én sem tudom már követni az eseményeket, eléggé kapkodásnak látszik...

Előzmény: HEV (52616)
efemm Creative Commons License 2015.09.30 0 0 52619

Előzmény: HEV (52618)
HEV Creative Commons License 2015.09.30 0 0 52618

A Bakonyban is van ilyen új út?  Mi a jelzése, merre?

Előzmény: Törölt nick (52617)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.30 -6 0 52617

Gondolom beleszámolták simán azt is, ahol elegyengették és felszórták az ösvényt sóderrel, meg leraktak bevagdosott fatörzseket kerékpártároló címszóval. :)

Előzmény: HEV (52616)
HEV Creative Commons License 2015.09.30 -8 1 52616

Most délután hallottam a rádióban, hogy 500 millió Ft-ot költöttek az új kerékpárutak kialakítására! Hol?

Előzmény: Pulmy (52615)
Pulmy Creative Commons License 2015.09.30 -6 0 52615

  Simán járható bicóval.csak lefele az óriások lépcsőjén macerás lehozni. Bár ha meggondolom a Salzkammerguton is a hátunkon cipeltük lefelé jó darabon..ez más kávéház...   Legfeljebb arra jössz le amerre felmentél,nagyon jó minőségű utak vannak,még MTB sem muszáj.   :D

 

 

      Még fel is hívtam a nőcit,de szó szerint rámb@...ta a telót. Nincs még lefutva ,írok pár sort a fenntartónak  :)    Nem teszik zsebre.

Előzmény: Törölt nick (52614)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.30 -6 0 52614

...akkor a Somlóra kerékpárral is fel lehet menni...? :D

 

A kilátónál biztos kedvesen, udvariasan és felettébb polkorrekten megérdeklődtem volna, hogy hova a retkes kisebbségi és/vagy szemita édesanyjukba igyekeznek másfél órával a nyitvatartási idő vége előtt... :/

Előzmény: Pulmy (52612)
Pulmy Creative Commons License 2015.09.30 -6 0 52613

Timetable!   Légyszí írd már meg az e-mail címed,mert nem látni a Tiéd,csak ha telepítem az Outlokot,de azt meg akarom.

 

 Az enyém:   sooslalikakúkacgmailpontcom

 

 

Köszi!

Pulmy Creative Commons License 2015.09.30 -6 1 52612

  Az indulatok kavargása közben,ajánlom szíves figyelmetekbe a vasárnapi topic-túra beszámolót,amit végre volt egy kis időm összerántani.

 

       Reggel tíz körül heten(de nem gonoszok) jöttünk össze a Várkapu Vendéglő parkolójában.Kakukkata,Manyesz,Ildikó,Kakukferi,Timetable ,Mizso és jómagam. Sajnos HeyJoe és Vándorcsillag sérülés miatt kiesett,nagyon hiányoltuk Őket.

 

I. A "nagy" csapat

 

     Bár az érdeklődés intenzívebb volt,mint ahányan megjelentünk,de végül is jól sikerült napon vagyunk túl. Kitérőkkel cca.11 kilcsit tettünk meg 557m szintkülönbséggel. A teljesítés időtartamáról ne beszéljünk,az itt nem volt mérvadó. Jókat beszélgettünk,megismerkedtünk és egy kis gasztro jelleget is adtunk a napnak a helyi ételek és italok kóstolgatásával. Sajnálom,hogy aránylag kevesen jöttünk össze,pedig jó alkalom lett volna megismerni egymást(pláne a "fiatalabb" fórumozóknak és talán a személyes beszélgetés,ismerkedés hatására kicsit toleránsabbak lennének páran egymással.

 

                

I. A Somló bazalt szikla oszlopai,ezek nem "szólnak"mint pl. a Szt.György -hegyiek

II.Szt.Ilona kápolna

III.Törköly kóstolás Molnár urammal

IV.Koccintás Ede Bátyánkkal(eperfe hordóben értlelt törköly)

 

          Végig jól jelzett útvonalon haladtunk,sehol nem hiányoztak a jelzések stb. A közelmúlt giga beruházásainak (túrázás) itt semmi jelét nem lehetett látni.

 

            A nap folyamán több pincénél is megálltunk,ahol szívesen kínáltak egy kis somlaival és finom törköllyel. A nap végén Várkapuban ettünk,ahol jó minőséget kaptunk ,megfizethető árakon.

 

           Teljesítettük az 5 kápolna a Somlón túramozgalmat,erre fűztük fel a túra útvonalát,melyet Kata szerkesztett meg. Köszönet mindnyájunk nevében érte!

 

           Ennek köszönhetően érintettük e hegy minden nevezetességét. Először a hófehér,karcsú tornyú Szt.Ilona,majd a várkápolnaként is funkcionáló ,fatornyos Szt.Márton kápolnát és forrást.

 

     

I. Szt. Márton fatornyos kápolna

II.Somló vára

III.Szt.István kilátó 432m-en

 

      Ezután felkapaszkodtunk a Somló várához,érintve a Kinizsi-sziklát. A vár soha nem játszott igazi hadi szerepet,egyetlen jelentősebb ütközetről tudunk ,mely a falai alatt zajlottak. Utolsó jelentősebb szerepe a Rákóczi szabadságharc idején volt(HOBO !) amikor Vak Bottyán rendbe hozatta és kuruc fészeknek fejlesztette.

              

                Tulajdonosai közt volt rablólovag irodalmár is,az utolsó birtokosai az Erdődyek voltak,de nem sokat foglalkoztak az állagmegóvással,sőt értékes köveit felhasználták kastélyuk építése folyamán.

                        

 

             Ezután felkapaszkodtunk a 432 m-es csúcsra,ahol talán hazánk legszebb kilátója található melyet államalapító királyunkról neveztek el.   Sajnos fel nem jutottunk,mert az orrunk előtt csapták be az ajtót mondván záróra. Pedig rajtunk kívül még legalább 10 turista volt a hegyen. Sőt lefele jövet még jó párral találkoztunk(köztük egy iskolás osztállyal is.)  No comment.

 

            Innen leereszkedtünk a Szt. Margit és Keresztelő Szt. János kápolnákhoz,majd a már említett vendéglőben fejeztük be a napot.

 

I.Szt.Margit kápolna

II.Keresztelő Szt.János kápolna

III.Zárszámadás

 

 

 

           Mivel mindenki jól érezte magát,úgy váltunk el: jó lenne máskor is megismételni a topic-túrát.

 

 

  Részletek és a nap felvételei: itt érhetők el.

HEV Creative Commons License 2015.09.30 0 0 52611

Ez a túramozgalom   a kerékpárosok  részére  lett kitalálva. 

https://drive.google.com/file/d/0BxXI17xufEHudUlJOS02c242U3M/view

 

Előzmény: GML (52595)
HEV Creative Commons License 2015.09.30 -9 1 52610

Gondolj amit akarsz. Én ott voltam az RP-DDK létrehozásában az útvonal kitűzésben és az első festésben is. Ezt tőlem nem tudja elvenni ez az okk-s uj bagázs.  Csatlakozom azokhoz akik szerint ez az egész egyrészt az erdészetek feljavításáról szólt, másrészt az okk addig marad meg amig van pénz benne, utána majd lesz újra OKT, RP-DDK,és AK is igaz a pénz attól még elveszett.

Nem kellene olyanoknak dícsérni az új létesítményeket akik sosem jártak pld. az új projektes Csipány vagy Pölöskei forrásoknál a Zselicben. Mindegyik kidobott pénz volt és ki vállalja érte a felelősséget, ki vette át a munkát?

Én nem szidtam Hörpölint ez csak hubbabubba üldüzésimániájának egyik kivetülése volt.

Mindenki ott és úgy adja el magát ahol tudja, magánügy, ahogy a vélemény nyilvánitás is!

Előzmény: donjuan1984 (52609)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.09.30 -7 4 52609

Hű, most olvastam vissza a pár nappal korábbiakat és igen érdekes "risza viadal" alakult itt ki a Kék körön illetve azon kívül elhelyezett táblákkal kapcsolatban. Az én álláspontom az, hogy ezt másképp kellett volna csinálni, bevonva az egyszeri túrázót is, legalább véleményezési szinten. Ha volt is ilyen, én nem hallottam róla, pedig lelkes követője vagyok a fórumnak is. Ezt a fajta tájékoztatást amit a táblákkal próbálnak elérni, szerintem az internetem, illetve a saját médiában kellett volna nyomatni, mivel az emberek többsége azokat követi figyelemmel és ennek felkeltése is így érhető el inkább mint egy Tápióbivalyhónalja központjában elhelyezett "arravanakéktúra" típusú drága de haszontalan táblával. A táblákat elegendő lett volna a Kék kör vonalán elhelyezni és nem olyan infókkal hogy menyi vizet fogyasztottam.

Apropó: A kék. Nekem leesett Egon bácsi kommentjében,hogy "a kék", az az OKT-t takarja, főleg, hogy ez a fórum alapvetően arról szól. Ez olyan- sportos hasonlattal élve- mint hogy "A Madrid", és a "Reál" hallatán a focit követők java része tudja, hogy a Real Madridról van szó, nem pedig az Atleticó Madridról, vagy Real Mallorcáról, Real Betisról, stb. Ez így kialakult, szóval HEV, légyszi ne kötekedj, mert valóban annak hatott. Igaz, valamiért a jelzésfestéses vitában sem akartad felfogni, hogy mi páran nem a szabályos festés ellenségei vagyunk...

Hörpölint személyesen még nem ismerem, remélem majd fogom, de addig is, aki őt bántja, az vegye úgy hogy nekem is beszólt. Az ő beszámolói alapján kezdtem el az OKT-t, még térkép és GPS nélkül. Minimum tisztelni illene, még az idősebbeknek is.

Béke!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!