Keresés

Részletes keresés

pavarotti Creative Commons License 2015.02.22 0 0 47978

Mit jelent a "fizetős" kitétel? Honnan az információ? Le lesz vajon zárva nyitvanemtartási időben?

Előzmény: rozaa (47977)
rozaa Creative Commons License 2015.02.22 0 1 47977

Májustól nyílik és fizetős a Galya-kilátó.

rozaa Creative Commons License 2015.02.22 0 0 47976
HEV Creative Commons License 2015.02.21 0 0 47975

2014 december végéig készültek ezek a térképek a turistautak.hu adatokból. Jelenleg is elérhető online és GPS-re vagy okostelefonos eszközökre letölthető változatban is de nem frissítik tovább.

 

Az új és hetente frissülő térképek már az OSM adatbázisből készülnek. Nagy előnye, hogy a határainkon kívüli területek sokkal kidolgozottabbak mint eddig voltak.

 

Magyarország területén ellenőrizni kell, hogy melyik térkép a jobb. Az esetek nagyrészében a régi változat a nyerő.

 

 

Előzmény: pavarotti (47973)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.21 0 0 47974

Szóval mikor először jártál errefelé akkor még itt vezetett a kéktúra! 

 

Akkor hát folytasd bátran, mesélj még! :-)

(egyébként szerintem a '70-es évek útvonalának csökevény maradványa volt az a meredek feljáró ösvény a hegyre)

 

Például a Bélkőre fel lehetett menni régen, vagy csak engedéllyel? Undsoweiter bitte schön, ami eszedbe jut mein liebling...:-)

Előzmény: Házihold (47972)
pavarotti Creative Commons License 2015.02.21 0 0 47973

openmaps pont eu az az eredeti, betűtípus alapján. De lehet/valószínű hogy még régebbi verzió.

Előzmény: garass (47968)
Házihold Creative Commons License 2015.02.21 0 0 47972

Nem nekem szól a kérdés de elég értelmetlen itt bemenni a faluba:-) el is tévedtem először. persze az egyszerű magyarázat hogy vonattal lehet ide kijönni és innen lehet bármelyik irányba menni. Az útvonal változtatás oka meg szerintem az hogy minél nagyobb ívben elkerüljék a mészkőbányát. A banyanak is van története. Ott is bővült a termelés így áttevődött időként a szállítási útvonal, szerintem:-)

Előzmény: Törölt nick (47971)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.21 0 0 47971

Garass, tudsz esetleg nekem arra válaszolni hogy a Bélkőre menő '82-ben is érvényben lévő kéktúra miért változott? (Lak-völgyből a víkendházak közt fel a Bélkő-nyakig, egyenesen)

 

Esetleg ha van infód és kedved mesélhetnél egy kicsit a kékről errefelé, mert érdekelne, biztosan részt vettél pár útvonal-módosítás felfestésében. 

 

Ez az a térkép '82-ből amelyen a múlt hétvégi túrám útvonalát bejelöltem:

 

 

 ez meg '75-ös

 

itt meg a túraleírásom, ennek kapcsán érdekel:

viewArticle

Előzmény: garass (47968)
Pápai vándor Creative Commons License 2015.02.21 0 0 47970

nem tudom milyen térkép, a Noszlopakodók SE-től kaptam

Előzmény: garass (47968)
garass Creative Commons License 2015.02.21 0 0 47969

Igen, a festésnek lassan ideje van, bár ez meglehetősen időjárás függő. Én tegnap voltam gallyazni, de még bizony -6 fokban indultam. A festésről még szó sem lehet, mert +10 fok alatt értelmetlen. A fának is át kell melegednie. De az előkészületek zajlanak. Ezért is érdekelhet minden hasznos információ.

Előzmény: hörpölin (47967)
garass Creative Commons License 2015.02.21 0 0 47968

Kérdezem, hogy a feltett térképszelvény milyen térkép része? Mert a megírás elég sajátságos módon van rajta.

Előzmény: Pápai vándor (47966)
hörpölin Creative Commons License 2015.02.21 0 0 47967

Az utóbbi időkben eléggé távol kerültem a projekttől, csak folyosói pletykák állnak a rendelkezésemre. Viszont nagyon szorít már a határidő, a jelzések felfestésének el kell hamarosan kezdődniük! Remélem, hamarosan konkrét információkat kaptok a felfestendő nyomvonalakról! 

 

Egyébként éppen itt van nyitva előttem a ttrmap, a múlt hétvégi Nógrád-Katalinpuszta túrámról írom a leírást a honlapomra, és most látom csak, hogy katalinpusztai útvonalváltozás még nincs felvezetve rá! Pedig az már van legalább egy éves!

Előzmény: garass (47965)
Pápai vándor Creative Commons License 2015.02.21 0 0 47966

Hamarosan Pápa is bekapcsolódik az országos turistaút hálózatba , végre

 

 

Valkai Sporttárs érdeklődésére küldöm ezt a vázlatot, amelyen kékszínű nyomvonalon az új Piros sáv (P1-P7 jellel), Zöld sáv (Z1-Z5 jellel) , Zöld négyzet (Z négyzet jellel), Piros kereszt (P+1-P+2 jellel) látható. A Somlót nem részleteztem.

 

Megjegyzés:

A Piros sáv jelzését tavasszal folytatjuk Kupi-erdő – Attya-pta – Tapolcafő – Pápa – Nagygyimót – Vaszar – Vanyola – Bakonyszentiván felé  (a projekt keretében).

Reményeink szerint a Z sávot a Kupi-erdőből folytatjuk még Bakonypölöska – Ganna irányba, a Piros keresztet pedig Pápasalamon – Nyárád irányba (ez már projekten kívüli lehetőség)

garass Creative Commons License 2015.02.21 0 0 47965

Nem a festés ténye, hanem a hová  a kérdéses. Mert a jelek szerint senki sincs a helyzet magaslatán. Az óvatos megfogalmazásod is ezt erősíti. Csak reménykedtem, hogy van valaki aki tud segíteni. De így is köszönöm a választ. 

Előzmény: hörpölin (47964)
hörpölin Creative Commons License 2015.02.21 0 0 47964

"Ezeket te honnan veszed ilyen biztosan?"

 

???????????????????????????????????????????????????????

 

Mit is írtam?

 

"1. Nagy Zúgó-hegy

Információim szerint ez fel lesz festve, a dzsindzsás irtásfolt kerítésének külső oldalán halad majd a nyomvonal, érintve a Nagy-Zúgó-hegy csúcsát (+1 hegy)."

...

"4. Szandavár elkerülő:

Információim szerint fel lesz festve."

 

Hát, ha Neked ebből az jön le, hogy biztosan fel lesznek festve ezek a változások, akkor erre nem tudok mit mondani.

 

"Szóval ha van halálbiztos információd, vagy egy használható térképvázlatod, azt szívesen venném."

 

Ahogy a mondás is tartja, csak a halál az, ami biztos, de egy-két évtizeden belül talán ebben is változás fog beállni - már ahogy az orvostudomány fejlődik jelenleg... Mindenesetre "halálbiztos információm" az útvonalváltozások felfestéséről nincs. 

 

Szép napot! :-)

Előzmény: garass (47942)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.21 0 0 47963

Nem, szerencsére nem, inkább a gyakorlatlanabb botosok estek-keltek, nekem valahogyan be szokott jönni ez a taktika aminek a lényege hogy minél csúszósabb a lejtő annál apróbb léptekkel szinte futva haladok lefelé.

Még a jégen is bejött a BUÉK 20-on.

 

Tavaszi Széll látta már többször, de még nem próbálta, mert ő sem értette hogy hogyan is csinálom. :-)

Hozzáfűzöm én sem, valószínűleg picivel az átlagos felett van a mozgás koordinációm meg a reakcióidőm, ezért sikerül és nem taknyolok egy ordenáré hatalmasat.

 

Le is kopogom.:-)

 

Előzmény: Törölt nick (47960)
Pulmy Creative Commons License 2015.02.21 -1 0 47962

A Dk felé igyekvő sáv nem a vasútállomásra akar vinni ? Egyébként zavaró,tehettek volna egy pöcsét jelet is oda.

Előzmény: HEV (47957)
Pulmy Creative Commons License 2015.02.21 -1 0 47961

  Úgy látom kivették az ominózus hsz-ket. Egyébként teljesen igazad van elég gazdátlannak tűnik a fórum.

Előzmény: Törölt nick (47956)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.21 0 0 47960

...csak ők a talpukon mentek, te meg a püspökfalatodon száguldoztál...? :) :P

Előzmény: Törölt nick (47949)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.21 0 0 47959

....igen, erről beszélek én is. Felhigult az emberi faj, túlnépesedett és minden ezzel járó szociális, genetikai stb. hátrány egyre inkább szem elé kerül. De ez már nagyon off. 

Előzmény: Tavaszi Széll (47952)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.21 0 0 47958

...van olyan, akinek egy túrabotért megéri ennyit költeni...?

Előzmény: HEV (47955)
HEV Creative Commons License 2015.02.20 0 0 47957

Olvasom, hogy milyen jól működik a TTRMap , ránéztem és Kőszegen furcsaságot láttam. Valőban három felé megy a kék sáv?

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.20 0 0 47956

Én is remélem!

Pici provokáció volt, sorry!:-)

 

Nagypapi!

A TTT bélyegzőhelyek fórumai kissé gazdátlannak tűnnek nekem, szinte soha nem lehet észrevenni moderátori beavatkozást akkor sem amikor talán indokolt lenne.

Például van jó néhány bélyegzőhely amelynek oldala teljesen szétcsúszott, hála egy-két ügyes beírásnak, ezeket szerintem mindenképpen rendbe kéne hozni.

 

Előzmény: garass (47951)
HEV Creative Commons License 2015.02.20 0 0 47955
Tavaszi Széll Creative Commons License 2015.02.20 0 0 47954

Végül:

 

A fórum neve: Kéktúra - jelvényszerző túramozgalmak. Ha nagyon ortodox vagyok, akkor ebbe csak az OKT és egyéb túramozgalmak férnek bele. Ha nagyon liberális, akkor szívesen mesélek nektek arról az időszakról, amikor réges-régen a Zsíroshegyi úton laktunk egy pici házban, albérletben, nem messze a Szeleczky kápolnától. A kis házat már elbontották, és egy nagy, ízléses épült a helyén. :-) Szóval akkor mindennap kéktúrázva indultam el dolgozni, tejet venni, vagy sörözni. :-) 

Tavaszi Széll Creative Commons License 2015.02.20 -1 0 47953

Engem nyugodtan lehet komcsizni és trollozni meg zsidozni bármi.  

 

Bár érződik rajtad a szándék és az igyekezet, de ez ügyben itt nagyon nem jó helyen kopogtatsz. És ez jó. Természetesen vannak egyéni súrlódások, de ez nem az a társadalmi réteg, ahol kommunistázunk, zsidózunk, vagy éppen mucsaizunk és nácizunk. Továbbá ebéd közben nem dobáljuk a csontokat az asztal alá, és ebéd végén a zsíros kezünket nem töröljük kisgyermekek szőke, göndör fürtjeibe. :-)

 

A magam részéről ezzel a témával nem szeretnék többet foglalkozni. Valószínűleg ennyit sem kellett volna. Hogy ennek a hátterében a troll távol tartása érdekében beszüntetett etetése áll-e, vagy összeroppantam a téma intellektuális súlya alatt, én nem tudom. :-)

Előzmény: Házihold (47937)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2015.02.20 0 0 47952

egyre többen vagyunk mindenhol, egyre több ügyeskedő bukkan fel.

 

De ezek az ügyeskedők nem valami idegen galaxisról érkeznek, hanem a mindenkori társadalom termeli ki őket, akárcsak a pluszvariánsokat. Mi várható el egy olyan társadalomtól, ahol felülreprezentáltak azok, akik számára nemzeti hős egy bankrabló, népi ügyességi játék a közteherviselés elkerülése, az idióta szinonimája a becsületes és igazodási pont az terepjáró ablakán kikönyökölő Homo erectus?

Előzmény: Törölt nick (47905)
garass Creative Commons License 2015.02.20 0 0 47951

Az külön szinvonal, hogy valaki tudja a botot előnyösen és ne akadályként használni.

Néha én is csodálkozom, hogy lehet bottal botladozni.

Hogy meddig nem használsz botot, az csak idő kérdése. Remélem megéred, hogy majd még használhasd is.

Előzmény: Törölt nick (47949)
garass Creative Commons License 2015.02.20 0 0 47950

Igen, az kimaradt, hogy a botomat nemcsak kék, de sárga, zöld, piros, lila fekete és kitudja milyen jelzések mentén is tudom használni. Nem csak kékspecifikus.

Előzmény: olahtamas (47947)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.20 0 1 47949

Néha kell egy jó kis érzelmes, parázs perpatvar mindenhol, mert különben unalomba fullad a kapcsolat!

 

Sokkal jobb mintha már a felek le se sajnálják egymást...:-)

 

Egyébként ha ellenkező irányba megy el a többségi vélemény én ugyanígy tudok érvelni a másik oldal mellett is egy jó kis vita kedvéért! Ha éppen arra van igény! :-P

 

Ja, botom az meg nincs.... ennek ellenére teljesítménytúrákon a jeges talajon ezerrel száguldoztam lefelé a botokkal szerencsétlenkedő bénák közt! :-PP 

Csak akadályoznak mindenben, nem más mint státusszimbólum, hogy na, ide süssetek, én vagyok ám a TURISTA! :-PP

 

 

 

 

Előzmény: Házihold (47945)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!