Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46783

Meg a Heincz Laci hátán...

 

Kántor volt az énekes és szelidgesztenye-sütés is volt itt a szőlőben (Talán éppen először a filmsorozat folyamán)

Előzmény: Törölt nick (46781)
Jesper Olsen Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46782

A jelek szerint újra van gyermek Kéktúra jelvény:

 

 

Ma kapta meg a lányom. :-))

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46781

Lesenceistvándon, utána ittak is egy decis pohárkából! Erre a nótára pont emlékszem. Roki hátán is volt puttony ha jól rémlik még...

Előzmény: olahtamas (46780)
olahtamas Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46780

Sajnos írásaim messze elmaradnak a Széll-es írásoktól, de azért örülök, hogy az én szerény szösszeneteimet is olvassák páran legalább :)

 

És ha már olaszrizlig, erről jut eszembe egy újabb játék :)

 

Hol hangzott el a FILM-ben:

 

Most igyunk hát, mert most van elég,
Nem verte el a szőlőt a jég.
Öntsd fel a garatra, rajtad a sor,
Nincsen jobb takarmány, mint a bor.

Édes kis peremes szájú üvegem,
Leveszem előtted a süvegem,
Oltárod előtt könyörgök,
Akkorát iszom, csak úgy nyöszörgök.

 

Gúglizni nem ér :)

Előzmény: Tavaszi Széll (46777)
HEV Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46779

Az OKT vándorlásnak és az RP-DDK vándorlásnak is ez volt az egyik problémája.

Én a Pilisben és a Csereháton végig voltam OKT-n , borzasztó volt a hőség.

Az RP-DDK-n vezettem is túranapot, sokan elindultak ott is hajnalban tehát többek között a hőség miatt sem lehetett egyben tartani a csapatot és emiatt a helyi rendezők elképzeléseit a megmutatásra szánt dolgokat végül is nem igazán lehetett megvalósítani megmutatni.

 

Valójában a társaság nagy része egyénileg túrázott a saját tempójában csak a folyamatos csomagszállítást, az étkezést és a szervezett olcsó szálláshelyeket vették igénybe. Az is előfordúlt, hogy az egyénileg lefoglalt szálláson és étkezéseknél azok is követelték a szolgáltatást akik ezt előre nem kötötték le. A költségek megbízható behajtására ki kell dolgozni egy jó módszert mert a túrázók egy része nem igazán szereti kifizetni a szolgáltatást amit igénybe vett!

Előzmény: pozo (46770)
HEV Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46778

Megfigyelés alá helyezve :-)

 

http://hevesiz53.blogspot.hu/

Előzmény: Zolcsi67 (46774)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46777

Azért nem ördögtől való a nyári túrázás, de ekkor igyekszem olyan túrát tervezni, ahol minimális a nyílt szakaszok aránya, és igyekszem minél több (akár 5-6 l) folyadékot fogyasztani. A nyári időszak vízparti kívül-belül hűtésével ezzel együtt is messzemenően egyetértek! :-) Hosszú évek kemény munkájával sikerült kidolgoznom az ideális megoldást: Balaton és olaszrizling hosszúlépés. :-)

Előzmény: pozo (46770)
Zolcsi67 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46776

Köszönöm, egyszer csak utolérem magam, azaz az aktuális túra után pár nappal már olvasható is lesz :-)

Előzmény: Güsziológus (46775)
Güsziológus Creative Commons License 2014.12.16 -1 0 46775

Ha ezzel segítek.

 

Hajrá!

Előzmény: Zolcsi67 (46774)
Zolcsi67 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46774

Kedves virtuális túratársak!

 

Nagynehezen legyőzve velem született lustaságomat, elindult a túrablogom. Szépen, lassan falva a kilométereket és a már jópár éve megtett túráimat.

 

http://erdonmezon.blogspot.hu/

AttHunter Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46773

Köszi, holnap megpróbálom.

Van aktualitása, mert még csak Rémnél tartunk.

Előzmény: Tavaszi Széll (46772)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46772

Szia!

Békés megye: ha még van aktualitása, szerintem ők http://www.korosklub.hu/egyesulet/elerhetoseg tudnak neked segíteni.

Előzmény: AttHunter (46771)
AttHunter Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46771

Ha már AKT-zunk, akkor egy rövid helyzetkép az AKT megyei teljesítésekről:

 

- Bács-Kiskun Megyei igazolófüzet már nincs, a jelvények is elfogytak, közölte Bálint Károly.

- Szabolcs-Szatmár Megyei igazolófüzet elfogyott, nem is tervezik újra a kiadását, közölte Bálint János.

- Csongrád Megyei régi füzet van és kitűző, de inkább lebeszéltek róla, mert több mint 10 éves (Kovács Balázs)

- BAZ Megyei nincs, közölte Bernáth Marietta.

- JNSzolnoki füzet és jelvény nincs, közölte Vajk Ödön.

- Hajdú-Bihar Megyei füzet és jelvény is van, Lévai Gyöngyi szívesen elküldi, levaigyongyi@gmail.com

- Békés Megye nem nagyon válaszol és a KVTE sem válaszolt eddig.

pozo Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46770

Egyetértek felvetéseddel.

Nyáron az Alföldön való vándorlás (nagy részt árnyék nélkül) bizony embert próbáló vállalkozás... Szerintem egy túrát nem jó végig szenvedni...

Érdemes lenne néhány olyan Rendezővel beszélgetni, akik nyáron, nyitott területen rendeznek teljesítménytúrát.

Tudok olyan nyári, nyitott területen haladó teljesítménytúráról, ahol a résztvevőkhöz hőguta miatt mentőt kellett hívni...

Persze, érthető az is, hogy nyáron sokan érnek rá, mivel ekkor van a nyári szünet  és a szabadságolások, de ilyenkor szerintem vízpartra kell menni, ahol kívül-belül hűtheti magát az ember:)

Persze, megoldás lehet, hogy a túrák hajnali 4 -kor indulnának, és 10-kor befejeződnének, ez idő alatt kb. 25 km körül lehet teljesíteni. Persze, azt is tudom, nem vagyunk egyformák, biztosan lesznek olyanok is, akiknek a minden napos hajnali kelés nem igen lesz ínyére...

Előzmény: Tavaszi Széll (46769)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46769

az alföldi túrákat nem feltétlenül télen kell lebonyolítani

 

Ezt írtam az imént, de - egyelőre még viszonylag csekély Alföldi Kéktúra tapasztalatom alapján - hozzáfűzhetem azt is: nem feltétlenül nyáron. Tudom, hogy a nyári szabadságolás + az iskolai szünet nagy úr, de ez a bő 400 km két hét alatt bő 27-28 km-es túrákat jelent - pihenőnap nélkül. Pihenőnappal pedig már harminc fölöttit. Ha a napi max. hőmérséklet Celsius fokban mért értéke is 30 fölötti lesz (ami júliusban nem zárható, sőt), nem okoz majd jelentős megpróbáltatást a résztvevőknek az Alföldön?

Előzmény: garass (46765)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46768

Köszönöm szépen! Sajnos, a fórum keretein belül háttérbe szorultak a túraleírások, ezért örültem Tamás sorainak is a Bakonykúti - Tés közötti szakaszról.

 

Valóban, az alföldi túrákat nem feltétlenül télen kell lebonyolítani, bár változatlanul az a véleményem, hogy az Alföldi Kéktúra Sükösd és Ópusztaszer közötti szakaszán kifejezetten szerencsés ebben az időszakban túrázni, hiszen a nedves homok jóval könnyebben járható.

Előzmény: pozo (46754)
rozaa Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46767

Tudom, hogy szerveződik, de amíg nincs kiírva... Még sok víz folyik le a Dunán, és a rakpart kövén ücsörögve nézhetjük az elúszó narancs dinnyehéjakat! :)

Előzmény: garass (46766)
garass Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46766

Bocs, de a saját megyémet Borsodnak kellett volna írni.

Előzmény: garass (46765)
garass Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46765

Ez nem kósza hír, hanem tényleg lesz. Saújhelyről július 4-én indul a túra. A pontos kiírás januárban jön elő az ütemtervvel együtt. E szerint mintegy két hetes vándorlásra kerül sor, Bosod-Szabolcs és Hajdú megyékben. A békési megyehatártól  majd 2016-tól folytatódik.

Előzmény: rozaa (46764)
rozaa Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46764

Kósza hírek: 2015-ben lesz AK (rész)vándorlás Sújhely - Bújfalu között.

olahtamas Creative Commons License 2014.12.16 0 0 46763

2014.12.13. Bakonykúti - Tés
Reggel a busz pontosan érkezett Bakonykútiba, ahol nem sokat teketóriáztunk, hanem egyből beindítottuk lépteink motorját, hogy felmelegítsük magunkat.
A talaj menti fagy jótékony hatása ilyenkor a sáros talaj megkeményedése, így nem okozott gondot a gyors haladás.
A turistaút jelzései nem kényeztetik el az erre járót, bizony nagyon figyelni kell, ill. megfelelő térképet kell használni.
Isztimér felett a Csernyei dűlőnél szépen kialakított pihenőhelyhez értünk, padok, asztalok, szemeteskuka.
Bár ez utóbbi helyett jobb lenne egy esőbeálló, mert szemetet a rendes túrázó úgy sem hagy az erdőben.
Kisgyón felé ereszkedve, picit megváltozott a kéktúra nyomvonala, de a jelzések itt rendben voltak, így nem okozott gondot.
A Gyöngyvirág kh.-ban az 5 nyalókából 3-at felhasználtunk, majd az út menti padokon megebédeltünk.
Ebéd után megnéztük a tavacskát, majd mivel a Vágtató Csigák csapatával mentünk, a csigalenyomatot sem hagyhattuk ki.
A Csikling várat most kihagytuk, mert volt, aki sietett hazafelé, így a Hamuházra is csak rápillantottunk, és a csőszpusztai bélyegzőhelyig meg sem álltunk.
A fehér puli érdekes jelenség, de amikor megálltunk, a gazdasszony kijött és biztosított róla, hogy nem bánt.
Tulajdonképpen az Alba Régia barlangkutató udvarán is keresztül lehet menni, de mi a hivatalos jelzéseket követtük :)
Visszafele viszont az udvaron jöttünk keresztül, mert már szorított az idő.
A busz menetrend szerinti érkezése előtt 5 perccel érkezett a csapat eleje a buszmegállóba, majd aki nem sietett hazafelé, azokkal beültünk az Erdei Büfébe, ahol a hamburger a megszokott minőségben és gyorsasággal készült.
Jól lakva sétáltunk át a szélmalmokhoz, ahol volt időnk rendesen megnézni mindent.
A következő buszhoz pedig kényelmesen lesétáltunk.
Képek:

https://plus.google.com/u/0/photos/118292515470871397978/albums/6092967288485598065

 

Előzmény: olahtamas (46745)
ysrtr Creative Commons License 2014.12.15 0 0 46762

Köszi a választ Neked és Háziholdnak is!

Nekivágok a kijelölt úton, lesz ami lesz. Így is elég szűkös lesz az idő/világosság miatt.

Előzmény: kerxy (46757)
radio100jozsi Creative Commons License 2014.12.15 0 0 46761

Ami a második képeden van rész, na erre nem megy a kék, mivel nem jön ki eddig, Törökmező felől, hanem még az erdőben megyen egészen a szemközti erdő széléig, ahogy kiérünk a nagy rétre.

Előzmény: Törölt nick (46738)
Házihold Creative Commons License 2014.12.15 0 0 46760

erre nem mondanám, hogy holnap is tuti ez lesz.

Előzmény: kerxy (46759)
kerxy Creative Commons License 2014.12.15 0 0 46759

A jelenlegi városlődi helyzet ezen a képen látható: https://drive.google.com/file/d/0B7Kmf_MwZV32WlZhZ0cyTW10ckE/view?usp=sharing

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.15 0 0 46758

Ehhez semmi köze a "réndzsöröknek", sokkal inkább az erdészetnek és az ingatlan kezelőjének.

Ráadásul ez a kép ha jól sejtem nem is a kéken van.

 

Merrefelé túráztál a Kékesre/Kékesről? 

Előzmény: Güsziológus (46752)
kerxy Creative Commons License 2014.12.15 0 0 46757

Jelenleg semmilyen kerítés nincs ott, nyugodtan mehettek végig a kéken. Szombaton jártuk végig a szakaszt. Teszek is fel egy képet nem sokára.

Előzmény: V43 1279 (46743)
Güsziológus Creative Commons License 2014.12.15 -1 0 46756

Ez bizony a Kékes, az OKT (CSÚCS) és a pecsételőhely között, na és K+ és K3.

 

Szerencsére nyitva volt a TETŐ, így az utolsó pecsét ott került a füzetbe.

Biztos, ami biztos, nyomtam MTSZ-es pecsétet is, hisz a buszra várni kellett pár percet.

Előzmény: imi_75 (46753)
Házihold Creative Commons License 2014.12.15 0 0 46755

A demo jó ötlet.  Szívesen tesztelem:-)

Előzmény: Güsziológus (46751)
pozo Creative Commons License 2014.12.15 0 0 46754

Hangulatos, jó kis írás:)

Megerősített abban a nézetemben, hogy az Alföldet elsősorban tavasszal vagy ősszel érdemes járni...

Előzmény: Tavaszi Széll (46750)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!