Keresés

Részletes keresés

V43 1279 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43792

Szia!

 

Nekem meg pont a folytatása van meg Csókakői elág.-tól Visegrádig (ezen kívül a Nógrád-Felsőpetény szakasz)

Jó néhány túrámról írtam ide képes beszámolót (korábbi hozzászólásaim között megtalálod), a többit is meg fogom írni.

 

Ha érdekelnek friss infók, képek az említett részekről, akkor itt vagy mail-ben tudok segíteni :)

 

Nagyon jó a blogod és legfőképpen a hobbid! ;-)

Előzmény: JakabE. (43789)
JakabE. Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43791

Lehet egy-egy nap is, és lehet kettő is. Szállás van Gánton. Ha érdekel konkrétan, írj a mail címemre. Köszi. :-)

jzp2107 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43790

ez konkrétan egy kétnapos menetet jelent Bodajktól kelet felé?

Előzmény: JakabE. (43789)
JakabE. Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43789

Sziasztok. Nincs kedve valakinek kéktúrázni velem? Írottkőtől Bodajkig megvagyok, a továbbiakra keresek társat, társakat.

Jövő hét végén máris esedékes.

Várom a bátor jelentkezőket: jakab.erzsebet@t-online.hu

Csak komoly társak írjanak. :-)

Köszönöm.

(Bővebben itt: www.bakancsesfakanal.blogspot.hu)

Güsziológus Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43788

"... párját ritkítóan mesés a panoráma."

 

Ez kimaradt eddig, de láttam képeket:-)

 

Talán egyszer eljutok Upponyba (csak úgy), és "felballagok", persze csak kísérettel, egyedül nem merek.

A tériszony egyre nyomasztóbb.

Sajnos.

Előzmény: garass (43785)
Güsziológus Creative Commons License 2014.04.01 0 0 43787

Vágáshuta

 

Hááát, ismét "beleestem a bűnbe".

 

Óraátállítás ide, óraátállítás oda, hajnali ébredés, irány Sátoraljaújhely.

Busszal a körforgalomig (TESCO), majd kutyagolás az aszfalton.

 

Ezúttal nem volt szerencsém, nem vettek fel, de nem hosszú az út, jó 3 kilométer a pecsétig, és bemelegíteni is kellett.

 

Maga a túra 7 kilométer, a kitérőkkel közel még ennyi.

Alaposan bebarangoltam a tájat, készült jó sok trekk, lehet rajzolni:-)))

 

Megtaláltam a kilátópontot, a különleges eróziós utak helyét, felfedeztem egy pici pihenőt a Mocsári-réten, onnan van aztán panoráma.

Félelmetes látvány a két "kormánypárti" hegy (Nagy-Hallgató és Kis-hallgató).

Kényelmes séta a nyeregig, ott kiadós pihenés.

Sajnos az erdészek épp tisztítják a fenséges bükköst (ritka ilyen magasságban), az utat is "szétverték", de most száraz volt.

 

Megtaláltam a "kivezető" utat, mely Vágáshuta, Nagypart irányába teszi lehetővé a "kikászálódást" a völgyből.

Ez az út is szekérút, tisztán követhető, hamarosan a térképen is.

 

Jó volt megérkezni az egykori kocsmába, kihalt a táj, egyedüli utasként mentem Pálháza elágazásig, onnan Sátoraljaújhelyig már voltak sokan.

Kicsit sok a vonatozás, de ez a 7 kilométer számomra nagyon fontos volt

Amikor legutóbb arra jártam, még nem tudtam, hogy lesz felmérve, most az a verzió valósult meg, hogy saját erőből.

Jó lenne, ha mások is járnának arrafelé, lenne néhány pontosítani való, de a mérföldkövek meglesznek, a többi meg majd csak lesz valahogy.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.31 0 0 43786

A táblázatot köszönöm, hasznos!

 

Most épp behalt a szkennerem, ezért hirtelen lekaptam, nem lett túl jó kép, de azért látszik igencsak a különbség. Ami több benne, és nagyon helyesen, hogy a szintadatok is benne vannak, korábban nem voltak. meg biztos a távolságok is pontosabbak.

 

Én spec hiányolom azokat az ikonokat, tájékoztató céllal az bizony jól tud jönni. HA nem tervezem be, de tudom hogy van ott egy kocsma, esetleges szálláshely, vonatközlekedés (ez nem változó faktor) az ilyen minimális tájékoztatási szinten jól jön. Olyan nagyon üresek lettek az oldalak :-(

 

De lehet csak egyedileg akadékoskodom :-). és ettől még szeretni fogjuk az RPDDK.t :-).

 

Előzmény: HEV (43781)
garass Creative Commons License 2014.03.31 0 0 43785

Valamikor az OKt valóban a tó előtt felkanyarodott a Rádics-völgyön át a tetőre. A Kohász-út  (K+) pedig a tóparton haladt. Talán tíz éve a Nemzeti Park letiltotta a felső utat, ezért a két kéket egészen a tó felső végéig, Upponyig együtt kellett vezetnem. (a tó vízminőség óvása érdekében, - ugyanis innen kap ivóvizet Kazincbarcika és környéke - a vízparti sáv fokozottan védetté lett nyilvánítva.) Ezért is van a tóparti sorompó előtti utolsó villanyoszlop gyámján az a szájbarágós kétirányú nyíljelzés mindkét kéknél felfestve. A gerincen a régi jelek egy része még valóban fellelhető, de természetőri ellenőrzést kaphat a vándor.

Az külön hab a tortán, hogy a Lipóc-völgyi tanösvény ezt követően lett létesítve. 

A mostani nagy javaslati dömpingben is szóba került a régi nyomvonal felélesztése (Peták I.) de végül is a NP nem engedett. Talán joggal. Ugyanezért kicsi az esély a földvár jelzésére is.

A falu fölötti Csernely-völgyből, a K+-ről van egy rövid, de meredek le/felágazás az Eszkálára.

A K3 három éve lett létesítve. A szoros hídjától leágaztatva az északi gerinc tetején lévő Herkópáter keresztig vezet. Innen télen, nyáron párját ritkítóan mesés a panoráma. 

 

Előzmény: Güsziológus (43778)
V43 1279 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 43784

"Bár tudom a net korában akár feleslegesnek is mondhatóak ezek az infók, de egy hátizsákkal az erdő közepén már lehet, nem így van, ha valamit újra kell tervezni."

 

Egyetértek.

Szerintem is puritánra sikerült a DDK igazolófüzet. Amit én hiányolok: az OKT füzetbe szakaszokra van osztva a túra és jobban össze vannak szedve a távolság adatok is, a DDK-sba meg az előző+ x km alapon van benne az egész, elég gyatra ez így. A térképvázlat is folyamatosan ugrál minden irányba, nincs egy fix léptetése, mint a OKT-nál.

Cserébe mondjuk a térkép kicsivel részletesebb.

 

Ami ár-érték arányban korrektnek tekinthető az az AK igazolófüzet.

Előzmény: Törölt nick (43772)
HEV Creative Commons License 2014.03.29 0 0 43783

RP-DDK Egy kis túra és még több nosztalgia. Csepegő-kő.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.29 0 0 43782

Köszönöm!

Előzmény: HEV (43780)
HEV Creative Commons License 2014.03.29 0 0 43781

Azt erősen vitatnám, hogy a 2013-as változatban kevesebb az információ, szégyenlem ugyan de van hozzá közöm, mert a táv és szint adatokat én számoltan hozzá.

Ezek egyértelműen pontosabbak.

A korábbi  ikonos tájékoztató viszont a gyakorlatban semmit nem ért, aki szállást, közlekedési lehetőséget keresett az eddig sem találta azt meg és természetesen nem is ott kell keresni.

A füzetbe a pecséteket kell gyújteni.

Csináltam korábban egy ilyen táblázatot is, minden lehetséges ki és beszállási pontra számolva itt van göngyölített távolság is mindkét irányba. Nem sok volt a változás azóta de azért volt.

A 2012-es vándorlás egyes leírásai is tartalmaznak hasznos infókat bár erősen megoszló azok színvonala.

 

Ma egy új pihenőt is találtunk Somogy-Baranya határán a Csepegő-kő felett. Még meleg :-)

 

Előzmény: Törölt nick (43772)
HEV Creative Commons License 2014.03.29 0 0 43780

Duplán pecsételsz, a kockába és mellé is egyet. Ilyenkor két dátumot is kell egy egy ponthoz beírni.

Előzmény: Törölt nick (43771)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.29 0 0 43779

Ott van a közelben a Damasa-szakadék is. Olyan szűk és mély, hogy még nyáron is fagypont közeli hőmérséklet van az alján. Érdemes azt is megnézni, ha még nem láttad.

Előzmény: Törölt nick (43775)
Güsziológus Creative Commons License 2014.03.29 0 0 43778

Errefelé valóban változások voltak.

 

A K+ (Kohászok útja) eredendően nem a tó mellett volt, hanem került egy jó nagyot, fel a csúcsokra.

Igen szép az útvonala, végigjártuk, sok jelzés még megtalálható volt.

 

Protezsáltam is anno az MTSZ-nél az út érdekében, de "lepattantam".

 

Egy része tanösvény (az Eszkála-tető "előtt" DK-i irányban).

Ez hivatalosan is jelzett a Lipóc-völgy felől.

 

Az eredeti K+ nyugati "részéből" lett a K3.

Ez igen meredek, de jól járható.

 

Upponytól a K+ változatlan, ez a Kohászok útja.

Igen sok patakátkelés Uppony után, majd Sáta, na és Ózd.

Izgalmas túra.

Előzmény: Törölt nick (43776)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.29 0 0 43777

Köszönöm a segítséget! Akkor egyszerűen kell jelezni, nem kell túlbonyolítani :-)

Előzmény: Törölt nick (43772)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.29 0 0 43776

Opssz, most látom mit írtál.

 

Én úgy tudom, a K+ átvisz Sáta felé, arról leágazik a K3, ez visz/vitt fel eredetileg az Eszkálára.

Előzmény: Güsziológus (43774)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.29 0 0 43775

Van egy K3 jelzés, ami a K+ jelzésről ágazik le a falu mellől. Ezen fel lehet menni? Amikor OKT-ztam tavaly arrafelé, a K+ leágazás még megvolt, de hogy arról a K3 milyen állapotban van nem tudom...


De az Eszkála tető ki volt táblázva, hol kell felmenni, ott ahol a K+ elhagyta a "fűutat" a faluban. Mert gondolom ez a földvár valahol az Eszkála tetőn lehet.

 

A fene vigye el, ha tudtam volna róla, én is felkerestem volna a földvárat, még időm is lett volna rá.

 

Egyébként az az Upponyi-szoros az egyik kedven helyem lett. Északról jövet lefelé gyönyörű a hely, a látvány. Korábban sose jártam itt. Ha tudom hogy ilyen, ott sátrazok a hegyoldalban, szép kilátással lehetett volna ébredni :-).

Előzmény: Güsziológus (43773)
Güsziológus Creative Commons License 2014.03.29 0 0 43774

Jaj, a lényeg lemaradt:-)

 

Most ennyi látható - bárki által.

 

 

A kép közepén van a vár.

A berajzolt ösvény "fölött" egy tekintélyes oldalgerinc van, ezt átvágták egy kiszögellésben.

 

Az Eszkála-tető felől, ahová az egykori K+ jelzésű út vezet, igen nehezen közelíthető meg.

Előzmény: Güsziológus (43773)
Güsziológus Creative Commons License 2014.03.29 0 0 43773

Igen.

Uppony földvára a "másik oldalon" van.

 

Találtam egy képet.

 

OFF

Régebben többször nézegettem ezt a honlapot, mostanában nem "jártam arrafelé".

Eszembe jutott, hogy hányszor gondoltam arra, milyen jó lenne egy olyan térkép, ahol látszik az oda vezető út is.

 

ON

 

Talán egyszer lesz!

 

Előzmény: Törölt nick (43770)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.29 0 0 43772

Szia!

 

Amikor befejezel egy adott szakaszt akkor pecsételsz, majd amikor újra indulsz ugyanonnan tovább, akkor megint pecsételsz.


Azaz duplán pecsételsz, nyalókázol :-).

 

De ha már nem vagyok egyedül az RPDDK kezdéssel egy kérdés a nagyérdeműhöz.

 

Volt egy igazolófüzetem, 2005-ös, de láttam, hogy kiadták a 2013-asat. Elmentem megvenni, mert azt gondoltam azóta sokminden változott, célszerű "naprakészebbé" tenni. Megvettem hazahozom, mit tapasztalok?

 

Bár a formátum ugyanaz, de az infó meg kevesebb. A korábbi füzetben nem csak a pontok közötti távolságok vannak benne, hanem a teljes távolság viszonya, benne vannak buszlehetőségek, vonatkapcsolat, szállás, stb, bár igaz csak ikonos jelzés szinten. Azaz sokkal több benne az infó.

 

Miért butították le, és miért szedték ki ezeket a dolgokat? Ártani nem ártatott, néha kifejezetten jól jött, pl. a közlekedési lehetőségek, vonatkapcsolat, szb. már csak azért is, mert lehet valami nem feltétlen a tervezett módon sikerül.

 

Bár tudom a net korában akár feleslegesnek is mondhatóak ezek az infók, de egy hátizsákkal az erdő közepén már lehet, nem így van, ha valamit újra kell tervezni.

Előzmény: Törölt nick (43771)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.29 0 0 43771

Sziasztok!

 

Az RP-DDK elkezdésére készülök. Még nem indultam túrázni jelvényért. Megvettem az igazolófüzetet, és annak kapcsán kérném szíves segítségeteket. Hogyan jelöljem az egyes szakaszok befejezését, majd a későbbi folytatást ugyanarról a pontról? Egy pecsétnek vagy nyalókának és egy dátumnak van jelzett helye. Kérték, hogy mindig bele kell írni a füzetbe a megszakítást és a folytatást: mi ennek az elfogadott jelzése? Köszönettel fogadom a segítő választ!

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.29 0 0 43770

Közbe rájöttem, azthiszem egy másikról beszélsz....

Előzmény: Törölt nick (43769)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.29 0 0 43769

A földvár alatt a Dedevárat érted? Én amikor arra kékeztem a K3 felől közelítettem meg. Mondjuk sajnos túl sokat nem találtam belőle :-(

Előzmény: Güsziológus (43768)
Güsziológus Creative Commons License 2014.03.29 0 0 43768

Uppony

 

A hét kicsit mozgalmas volt abból a szempontból, hogy mostanában annak van prioritása, hogy mi lesz a kéktúra után.

Azért túrázok is, de ez most másodlagos.

 

Régi, nagyon régi restancia az upponyi földvárhoz vezető ösvény "bemutatása" a TUHU térképén.

Mától - részben - ez már látható, HEV a trekk alapján megrajzolta az utat.

Nagyon meredek az ösvény, és még sok szint lett volna.

A szűk időkeret miatt a lényeg, a látvány ezúttal kimaradt, de az fontos, hogy a térképen van már "kiágazási pont".

OKT(x) Uppony, földvár.

 

Ez a vár az egyik kedvencem, kétszer futottunk neki, mire megtaláltuk, igaz, nem "alulról" próbálkoztunk.

A látvány megéri a fáradtságot, nagy élmény.

 

Jól látható az aszfaltos útról az ösvény, mely igen meredek.

Innen a híd mindössze 291 méter!

 

A másik hiányosság.

A sajómercsei földvárhoz vezető út kezdőpontja eleddig nem volt a térképen, ezt is pótoltuk.

 

Ennek a pontnak a közelében van egy "erős" földút, mely vélelmezhetően Sajómercsére vezet.

Sajnos, csak annyi időm volt, hogy pár métert gyalogoljak, és ami a legbosszantóbb, a TUHU térképén az út mintha nem ott lenne, ahol kéne lennie.

Más a bennem élő kép, és más, az, amit látok.

 

Alaposabban kellett volna trekkelni, úgy látszik, még nem tökéletes a technikám.

 

Ide tehát vissza kell menni.

Sebaj, Sajómercse nincs a világ végén, és a google térkép alapján úgy néz ki, van út, csak nem felmért.

Ez van.

 

Én úgy gondolom, hogy az OKT útvonalának közelében lévő településeket "be kell kapcsolni" (pl. K4), még akkor is, ha kicsit a valószínűsége annak, hogy valaki azt válassza, hogy leereszkedik, jóllehet a becsült távolság két kilométer körüli.

 

Nem tudom, mikor kerül sor arra, hogy visszatérek, de hátha van olyan, aki olvassa, és arra jár, és felméri.

HEV Creative Commons License 2014.03.28 0 0 43767

Az RP-DDK terelésről Somogyban:

A Somogy megyei Természetbarát Szövetség a 2014.03.28.-i éves közgyűlésén  egyhangú határozatban elutasította a kovalik-javaslatot. A megyei határozatról, miszerint az útvonal maradjon ott ahol van hamarosan  tájékoztatják az MTSZ-t is.

Ennél többet már nem tudunk tenni várjuk az érdemi választ. Mivel 6 egyesület adta nevét a döntéshez így talán megmarad az útvonal úgy ahogy van.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.28 0 0 43766

Az Izma-kő mellett valóban mindjárt kész a kilátó. A Római-fürdőnél is elbontották a régi esőházat, szemmel láthatóan egy újabb fajta épül, ráadásul kettő is.

 

http://blog.hidegfem.eu/2014/03/28/az-izma-ko-es-a-kemfotok-esete-maszogeppel/

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.27 0 0 43765

:D

Előzmény: Güsziológus (43763)
Güsziológus Creative Commons License 2014.03.27 0 0 43764

Ja, és persze Neked is, bár ez olvasható a kép alatt.

Előzmény: Güsziológus (43763)
Güsziológus Creative Commons License 2014.03.27 0 0 43763

Látod, működik a metakommunikáció!

:-)))

 

Ma egész nap túráztam, levelet nem írtam, mégis fent vannak a képek.

Köszönet HEV-nek.

Előzmény: Törölt nick (43762)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!