Keresés

Részletes keresés

jzp2107 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43747

pedig az még a tízparancsolatban is írva vagyon

Előzmény: Güsziológus (43746)
Güsziológus Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43746

Nem mondták még neked soha, hogy fogadatlan prókátornak ajtó mögött a helye?

Nem a te véleményedre vagyok kíváncsi, azt tudom, nem kell minden alkalommal leírnod.

 

Még csak annyit, hogy már akkor is szálka voltam a szemedben, amikor még hegylako nem volt MTSZ elnök.

Nem kedvelsz, szíved joga.

 

Mivel jó memóriám van, emlékszem, hogy nagyon megsértettél anno, és után nyilvánosan bocsánatot kértél.

Nekem alapelvem, hogy a bűnbocsánat nem az én hatásköröm:-)))

No com.

Előzmény: Törölt nick (43742)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43745

...különben is, milyen felszerelés? :) Tesco-f F&F rövidgatya, túrabakancs, pamutpóló és egy törlőkendő az izzadtság miatt, ez az alap :) A helyiektől eltanultam a tökön-paszulyon át művészetét: ezeket az embereket semmi nem zavarja az erdőben, mennek mindenen keresztül...

Előzmény: Törölt nick (43744)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43744

Ja igen, mondjuk nem a legjobb nyár vége felé, szép nagy dzsumbuj, de csak viszonyítás kérdése: vannak ennél sokkal, de sokkal rosszabbak is itt a Bakonyban :) Tény, hogy ezek itt nem olyan parkerdősen agyonjárt utak :)

Előzmény: Güsziológus (43740)
Jesper Olsen Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43743

http://kektura.click.hu/news.htm

 

Úgy látszik, most sajnos csak a honlapján aktiv.

 

Come back, Hörpölin!

 

Ps.: Azért Ti is nehezen lesztek "puszipajtások" Güszivel...

Előzmény: Törölt nick (43742)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43742

Ne is haragudj, de ennyi sületlenséget összehordani pár hsz-ben, ez nem semmi!

 

Nem, valószínűleg nem ugyanarra gondoltok, mert donjuan a naprakész frissítéseket hiányolja elsősorban a terelgetésekről a túrázók által feltölthető plussz információkat  a látnivalókról (ezt jelenti az interaktív) nem az olyan infokat hogy 119 méter kavics, utána 59 méter homok, az egész meg egy nagy rakás sóder...

 

Az MTSz-be is kötelező minden hsz-edben belerúgni, hátha sose jön vissza Hörpölin sem, aki egyedül vette a fáradtságot hogy tájékoztasson itt is, miután Hegylakót elüldöztétek... 

 

Na, mindegy hagyjuk.

 

 

 

Előzmény: Güsziológus (43736)
Güsziológus Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43741

Belopta magát a szívembe az alábbi hely.

 

Naplopásra és

léhűtésre

kijelölt hely

 

Mindez található Isztiméren, ahol a búcsú sört "bedolgoztam".

Bakonykúti - Isztimér (busz), majd Isztimér - Székesfehérvár (ez a járat "kihagyja Bakonykútit).

A forduló 10 perc, ennyi elég is volt a sör elfogyasztására.

Güsziológus Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43740

Nem áll szándékomban megbántani, de azzal a felszereléssel, amivel Te jársz, minden ösvény járható.

 

Én szeretem, ha nem vagdosnak pofán az ágak, és nem kell állandóan hajolgatni.

Ez az ösvény (két éve jártam erre legutóbb) tegnap általam jól járható volt, látszott az út, és nem kellett kerülgetni az ágakat.

 

Csak a jelzéseket hiányoltam.

Egyet sem találtam, bár a vége előtt, amikor már látszott a pihenő, egy öreg fán volt jelzés, ez egy évtizede ott van.

 

Ja, és tegnap még nagyon nem volt vegetáció, azért ha beindulnak a növények, idén is keskenyebb lesz, de talán már nem kell bujkálni.

Előzmény: Törölt nick (43739)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43739

...én csak 2006 óta járok itt rendszeresen, de

 

"Sok-sok év után végre jól járható a Tűzköves-árok "előtti" (Tés felől) fiatalosban az ösvény (265 méter mindösszesen)."

 

...eddig mi volt a baj vele? Mi gyalog/kerékpárral egyfolytában jártunk rajta eddig is.

 

Előzmény: Güsziológus (43737)
HEV Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43738

Ott már van virtuális jelzőtábla:

 

http://turistautak.hu/poi.php?id=166967

Előzmény: Güsziológus (43736)
Güsziológus Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43737

Mindig tudtam, hogy az MTSZ egy sóhivatal.

De hogy ekkora!

 

Csak egy apróság.

"Az útvonal felújítása most esedékes."

Én elég gyakran járok az útvonalon (szinte folyamatosan), de hogy miért pont most esedékes?

 

Azt sem értem, hogy mi a tartalma az útvonal felújításának?

A jelzéseket időnként fel kell újítani, ez OK.

De az útvonalat?

 

Azt nem lehet hipp-hopp, azt csak években lehet mérni.

Sok-sok év után végre jól járható a Tűzköves-árok "előtti" (Tés felől) fiatalosban az ösvény (265 méter mindösszesen).

A fák már "elbírnák" a jelzést.

Fel kéne festeni!

 

Az arra járók apró kövekből kiraktak egy nyilat, mely mutatja az irányt.

Sajnos kék kő nincs a közelben:-(

No com.

 

Végül egy apróság.

Ez már nem Veszprém megye "hatásköre".

Előzmény: Pulmy (43734)
Güsziológus Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43736

"...lehetne interaktív térképeket csinálni,..."

 

Jó lenne, ha kicsit részletesebben kifejtenéd, mi lenne az elvárásod a térképpel szemben!

 

Nem kötelező olvasmány, amiket írogatok, de lassan egy éve dolgozunk azon, hogy legyen mit a térképen megmutatni.

Ez a hangzatos elnevezés sajnos, nem jutott eszembe, de azt hiszem, ugyanarról "beszélünk".

 

Időnként írok is az előrehaladásról, legutóbb 20% címmel.

 

Sajnos, a megvalósítás még távoli, hisz én azt az elvet vallom, hogy előbb a tartalom, majd ezt követően a forma.

Na és az eszközök sem állnak rendelkezésemre:-(((

 

 

Ami biztos kell a térképen.

 

Virtuális útjelző táblák.

Ezeket értelemszerűen csomópontokon kell elhelyezni, nem árt, ha ott vannak, ahol a terepen már megtörtént a táblák kihelyezése.

Sok tucat útjelző tábla koordinátájával rendelkezünk, ezeket egy táblázat tartalmazza.

Szinte tökéletes a Vértes és a Börzsöny.

Sok tábla van a Mátrában és a Bükkben.

 

Ezeknek a tábláknak a virtuális helyén természetesen olyan információknak kell megjelenniük, melyek tartalmazzák a következő tábláig minimum a távolságot.

 

A térkép "mögött" tehát olyan adatbázisnak kell lennie, mely naprakész.

Ilyen jelenleg nincs, a TUHU próbálkozik, de ekkora ellenszélben nem könnyű.

 

Fontos azonban, hogy ami van, az nem "holnapra kész".

Én így nevezem az MTSZ által tervezett TTR rendszert.

 

Turisztikai attrakciók.

Ezek leginkább nem az útvonalon vannak, bár erre is van példa.

Az útvonalon az a PONT a fontos, ahonnan ezek elérhetők.

Jelenleg 44 ilyen van az adatbázisban, a szám folyamatosan nő.

Természetesen vannak olyan PONT-ok az útvonalon, melyek funkciója nem csak annyi, hogy innen jutunk el az attrakcióhoz (vár, kilátó, stb.).

Ezek számát nem tudom, de ha már írok, akkor lássuk a legutóbbit!

 

A virtuális valóságban (az adatbázisban) még nem létező PONT.

OKT(M) Tűzköves-árok

 

Itt található:

http://www.turistautak.hu/maps.php?id=magyarorszag&image=raster&lat=47.287942&lon=18.107298&zoom=256&fit

 

Itt éri el a KÉK a Tűzköves-árok bejáratát (Tés felől).

Innen indul a Komega "barlang" jelzés, a közelben van az alábbi POI is:

 

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=136882

 

Van a közelben pihenőhely is, ez még nincs a TUHU adatbázisában, de már csak keveset kell várni!

 

Továbbra sem tudom, mire gondolsz, nekem a fentiek "ugrottak be".

HEV Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43735

Határozottan javult az elnök asszony stílusa. Pár éve egy OKT-t érintő elterelés  bejelentésére még így reagált.

 

Előzmény: Pulmy (43734)
Pulmy Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43734

Egy hivatalosnak tűnő válasz a Veszprém megyei Szövetségtől,alább beírtam a Kinizsi Vár válaszát is. Dobálják a labdát jobbra-balra,de bélyegző attól még nincs.

 

  Így kell ennek működni?

 

 

 

Kedeves .... Lajos!
Az Országos Kék-túra működtetése a Magyar Természetjáró Szövetség hatáskörébe tartozik. A bélyegző helyek kialakítása már sok éve megtörtént. Az útvonal felújítása most esedékes. A bélyegzők modernizálása is ennek a programnak a része. Remélem, hogy a meg tudták oldani a településen más bélyegző használatával a hiányt. Észravételét továbbítom az MTSZ titkárságra.  Üdvözlettel Mag Éva VMTSZ elnök

Előzmény: HEV (43725)
jzp2107 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 43733

Revans

 

Akik figyelemmel kísérik "munkásságomat", hogy egy ilyen Güszi-féle szófordulattal éljek, talán emlékeznek, hogy tavaly nyáron az Északi Zöld megfutamított Rimóc fölött. Akkor megfogadtam, hogy tavasszal visszatérek és rendet vágok.

Szombaton megtörtént.

4 órán keresztül irtottam a bozótost, ami így vegetációs időszakon kívül a nyárihoz képest egész jól járható volt 1-2 irgalmatlan gázos részt (4 méteres csipkebokor, még jó hogy nem égett!) kivéve

Ezt egy kióméterre osszátok el ezt a négy óra metszőolló csattogtatást a Csattogó oldalában (indulás előtt hirtelen nem találtam munkavédelmi kesztyűt, úgyhogy ujjaimon vízhólyagok, kézfejem meg úgy néz ki mint aki macskával törölközött)

A Vakarás, ijesztő neve ellenére egész tűrhető, ehhez talán hozzájárul hogy rimóci pógárok járnak fel társadalmi munkában egy kis "erdőtisztításra". Innen tehát begyorsultam, főleg miután fél háromkor eszembe jutott hogy otthonmaradt a fejlámpa és még 12 km volt előttem :-) Volt néhány emlékezetes rész, szép tölgyes, Nagylóc előtt kiskecske egy cica által őrízve, Nagylóc után gyönyörű gerincút és körbe csak a sok dimb meg a domb.

Szécsényi megalvást követően folytattam Nógrádszakálig, bár ezen a napon kétszer annyit haladtam, mégis kevesebb volt a látnivaló.  Jó sok aszfalt (vicces, hogy az útvonalleírás nagy részletességgel ír a 22-es melletti kerékpárútról, hogy meddig haladunk az út jobb oldalán, mikor kelünk át a bal oldalra a kerékpárutat követve, közben meg NINCS IS kerékpárút :-)

Az aszfaltot elhagyva aztán boka és talp próbáló befüvesedett tavalyi szántás, friss szántás, földgyalú járta sima út, majd ismét betonkeményre szikkadt, saras korában szétjárt gyötrelem. Néha érzékelem hogy szép a tölgyes, vagy imitt-amott virágzó gyümölcsfákkal tarkított dombok, de jobbára inkább a lábam elé kell néznem.

Aztán Nógrádszakál előtt "spontán erdőgazdálkodás", a faluban két bolt és kocsma is zárva, végül hálistennek a temető mellett találok egy kék kutat. 3 órám van itt a buszig, addig felderítem a szemközti hegyen látható kápolnát, meg a brutális méretű erdőirtást. Állítólag "tisztíccsák az erdőt, a pógármester engedte hogy lehet", mondja az egyébként segítőkész talpig olajos more, akitől tudakolnám a kápolnához vezető utat. Ja, egyébként valami kétütamű motor által hajtott kistraktoron ül, gépesített itt kérem a tisztítás, nem csak úgy kézifűrésszel (érzésre legalább három láncfűrész hallik folyamatosan) A tarra vágott oldalakat elnézve akár azt is gondolhatnók, hogy hivatalos a dolog, de a köldökmagasságban elég trehány módon legyilkolt fák látványa ennek ellentmond. Letaglózó. Ez nem saját használtra megy, az biztos, hogy a polgi benne van-e az eladásban azt nem tudom, de hogy itt pár év múlva semmi nem lesz ha így folytatják az is biztos!

Úgyhogy aki tud még most menjen, az útvonal jelenleg járható :-)

Visszaérve míg a buszra várok, három ott lévő sráccal jól elvagyunk, aztán jönnek nagyarcú menő gyerekek, bár tudtommal semmi rosszat nem teszek, előre is köszönök aztán kérdezem mikor indul a busz "négykor de mit keres maga itt?" kérdezi olyan hangsúllyal, mintha a kertjében kapott volna rajta ringlószedés közben. A helyzetet a rázendítő eső oldja meg, mindenki fedelet keres a feje fölé, az arcosak hazfelé tolják a biciklit

Hogy ízelítőt kapjak hogy rosszabb is van, 3 órával később Újpesten a Megyeri úton illetve a metróban belefutok a diósgyőri futballklub akadémikusokból és egyetemi tanárokból álló válogatott csapatába (f...opó g.cíííí, ezt mondják minden szituációban) akiket rohamsisakos rendőrök óvnak az adófizetők pénzén a...  na erre azóta is keresem a választ

 

kitisztítva

 

felfestett kerülőút lefelé

 

kerülőút felfelé vezető szakasza, ez kicsit kemény rész!

 

 

 

Nagylóc után

 

útjelző tábla a semmiben

 

Nógrádszakál, kálvária

 

így kezdődik a "tisztítás"

Tavaszi Széll Creative Commons License 2014.03.24 0 0 43732

OFF

 

Bozókyéknak azért is nagy elismerés jár, mert a rendszerváltozást követő egy-másfél évtizedben, egyedüli pincészetként a minőségi bortermelés térképére helyezték, majd ott is tartották a Móri borvidéket. Napjainkban már sokkal jobb helyzet, egy fiatal(abb) borász generáció is a színre lépett (Csetvei Krisztina, miklóscsabi, Maurus pince, stb.).

 

ON

Előzmény: Törölt nick (43724)
Pulmy Creative Commons License 2014.03.24 0 0 43731

 Írtam a vár információs e-mail címére,a köv.választ kaptam,gondoltam,hogy valami hasonlót írnak,de szerintem ez a doboz nem péntekről szombatra tűnt el.

 

 

Tisztelt  Úr!

 

Pénteken még meg volt…

Igyekszünk pótolni.

 

Üdvözlettel:

 

Mekler Norbert

donjuan1984 Creative Commons License 2014.03.24 -1 0 43730

Teljesen egyetértek. Azt sem értem, hogy ha fakitermelés is van, miért nem lehet a területet használni, veszélyre figyelmeztető táblák eddig is voltak..olvasni meg csak tud az egyszeri túrázó is. Nem is volna bajom az elterelésekkel, ha lenne napi szintű - mert ennyi módosítás mellett napi szintű kellene - frissítés valamelyik hivatalos weboldalon, de nincs. A 21. században élünk, lehetne interaktív térképeket csinálni, amin szerepelnének a pár száz méteren belül elérhető látnivalók, és az OKT maradhatna az ami több évtizede is volt..nem pedig tájékozódó túrázás :) Béke!

Előzmény: Törölt nick (43454)
Pulmy Creative Commons License 2014.03.23 0 0 43729

Megoldottuk a bélyegzést,igaz egy kicsit unortodox módon,de meglett,csak csípte a csőröm,hogy legalább valami tájékoztatást adnának,hogy ha zárva vannak akkor mi a helyzet. Igazán szóra sem lenne érdemes,csak cinikusnak találtam,hogy ennyire semmibe vesznek embereket. Egyébként a vár környékén minden zárva van,még a turista házban is próbálkoztunk,de oda se lehetett bejutni,pedig a kapu nyitva volt.

Előzmény: Törölt nick (43728)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.23 0 0 43728

Manapság ritkábban fordul elő mint akár csak pár évvel ezelőtt is, de előfordulhat hogy nem találsz bélyegzőt valahol.

Ilyenkor végső esetben fotózd le magad a helyen, de valószínű azért hogy találsz egy kisboltot, vagy kocsmát ahol van céges bélyegző a helységnévvel, az is tökéletesen megfelel. Vagy vasúti bélyegző is jó lehet. Lényeg, hogy tartalmazza a helységnevet. Nekem is van pár ilyen, ahol nagyon bizalmatlan volt a boltos ott is adott, (Szandaváralja, Vár bolt) csak kitakarta az adószámát. (az meg kit érdekel?)

 

Viszont: az is megoldás lehet hogy ha itt szakítod meg a túrát, -mint jelen esetben is- akkor az egyik időpontot (túrakezdő vagy befejező) úgy időzíted hogy nyitva legyen az adott egység, és akkor bélyegzel kétszer.

Nem ortodox, de elfogadható. Csináltam én is ilyet, éppen Nagyvázsonyban, mert a vasbélyegző mellé a gumist is be akartam ütni a füzeteinkbe.

Egyik túrán a Kinizsi Turistaházban aludtunk, mikor odaértünk előző nap akkor még bőven nyitva volt a pénztár és tudtunk bélyegezni, másnap meg korán reggel irány Szentbékkálla.

 

Egyébként a Nagyvázsonyi vár pénztára télen ráadásul zárva is van, nem? Kell oda az a kültéri...

Előzmény: Pulmy (43727)
Pulmy Creative Commons License 2014.03.23 0 0 43727

Stimmelnek a képeid,minden így van csak az OKT-s doboznak van hűlt helye.A vártúrás bélyegző helyre felhívó tábla is el van törve. Sőt még a posta ládába is benéztünk,hátha....

 

  Valószinűleg készült fénykép,ha átnézem mindet, felrakom a tegnapi állapotot.

 

 A válaszod példa értékű lehetne egyes "nagymenő" fórumtárs számára,akik szerencsétlennek nézik az ember gyerekét!

Előzmény: Törölt nick (43726)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.23 0 0 43726

Ha ezt a fémbélyegzőt tartalmazó ládikát nem találták meg a pénztár mellett akkor ott valóban komoly gondok lehetnek a tájékozódással! :-)

 

 


(persze ezt nem hinném, ezt csak hülyeségből mondom...)


Ha viszont az van hogy az önjelölt bélyegző-cserélgető figura egyszerűen elvitte a régi MTSz-es pecsétet dobozostól akkor már tényleg illene valamit lépnie a "híívatalnak".
Mert az hogy kihelyezgetnek ilyen-olyan nem hivatalos de azért használható bélyegzőket csak úgy maguktól az sincsen rendben, de az hogy ládikával együtt elvisznek egy kültéri bélyegzőt ami a nap 24 órájában elérhető, ellenben a pénztárival, ezzel szívatván az utazóközönséget az már túllép még az ésszerűségen is. Ennyire ne érezze már magát fontosnak senki.
Persze feltéve hogy így van.

Még az is lehet hogy Ő vitte el a dobozkát javítani, (ez lenne a jobbik eset, bár így lenne):

termeszetbarat.hu/cikk/kektura_muhelytitkok_-_a_belyegzohelyek_doktora

Előzmény: nagypapi (43722)
HEV Creative Commons License 2014.03.23 0 0 43725

Nem zártam ki, hogy a pecsét elveszett ami ugyebár történhetet lopás vagy sima leszerelés útján is. Mivel az itt közzétett bejegyzéseket nem tekintik hívatalosnak így jó, hogy pulmy megismételte az MTSZ fórumában.

Most majd adnak egy hiteles választ. 

Előzmény: nagypapi (43722)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.23 0 0 43724

Bozóky Töppedtszemű Aszú - a móri bornapokon mindig az az első, amiből veszünk. :)

Előzmény: Tavaszi Széll (43720)
Pulmy Creative Commons License 2014.03.23 0 0 43723

Kösz az ismételt kioktatást,de mint jeleztem megoldottuk az igazolást! Nem vagyunk nyeretlen két évesek.

Előzmény: annyi baj legyen (43721)
nagypapi Creative Commons License 2014.03.23 0 0 43722

Mivel éppen Veszprém megyében van ugyebár az önjelölt bélyegző-cserélgető (ttt fórumból ismert) szurok49, el tudom képzelni, hogy Nagyvázsonyban is ilyen jellegű változtatás történt, amiről nem értesítették a nagyérdeműt.

Én is túlzásnak érzem ezt a stílust. Feltételezem, hogy rendesen körülnézett a környéken, márcsak azért is, mert a várpénztárnál levő bélyegzőt művészet nem megtalálni.

 

Inkább elvárható lenne az MTSZ részéről valami magyarázat, mi az oka annak, hogy abban az 1 megyében kicserélik a bélyegzőket, ha pedig partizánakcióról van szó, akkor meg kellene tenni a megfelelő lépéseket.

 

 

Előzmény: HEV (43713)
annyi baj legyen Creative Commons License 2014.03.23 0 0 43721

Tényleg nem értem a nagy felháborodás okát. Ha eltűnt a kinti bélyegző, a következő módokon igazolható még az ottjártad:
-megvárod a nyitást, és elkéred a pénztárból
-bemész valamelyik üzletbe, kocsmába, és kérsz egy cégeset. Nekem még sehol nem mondtak nemet
-ha egy üzlet sincs nyitva, mert este tíz óra van: körbefényképezitek egymást

Utána esetleg a ttt és/vagy az mtsz pecsételőhelyes oldalán beírod, hogy nincsen kinn a fémszelence.

Előzmény: Pulmy (43719)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2014.03.23 0 0 43720

Egy nagyon jó írás található a Magyar Nemzet szombati (hétvégi magazin) számában a "Másfél millió lépés Magyarországon" sorozatról. Sajnos, benne maradt azonban egy ordító baki.

"A stáb július végén indult útnak, és október közepén érkezett a Kőszegi-hegységhez. Azért választotta a rendező az őszt, mert így a szelídgesztenye érésére érkeztek Zengővárkonyba."

A "Másfél millió ..." stábja a cáki szelídgesztenyésben fejezte be zarándoklatát. A zengővárkonyi gesztenyefák a "Még egymillió lépés" filmkockáin láthatóak. És aki a zengővárkonyi pusztuló fák alatt nyugszik, az többet tett a természetjárás népszerűsítéséért, sőt, Sáfrány Józseffel egyetértve, a Kádár-kor vidéki Magyarországának bemutatásáért, mint számos önjelölt messiás a médiában, vagy az élet más területén.

"Üvöltsetek, kutyák! Farkas halt meg az éjjel!" (Kipling: A dzsungel könyve)

"Jöjjenek az elvtársak, mert az elvtársak már várják az elvtársakat a katolikus parókián!" (Füzér KISZ-titkára üdvözlete a Nagy-Milic felől érkező stábnak)

Egyébként tegnap Bodajk és Gánt között túráztunk. Nagyon rendben volt az időjárás, a bélyegzők állapota és elérhetősége, valamint Mary néni vendéglőjében (lánykori nevén Vértes Vendéglő) a viceházmester hőfoka, majd a szomjoltás után elfogyasztott szarvaspörkölt minősége. Gánt körül ezerszámra nyílik a tavaszi hérics, Kápolnapuszta temetője, annak környezete egyre méltóbb mementója egy kis közösség tragédiájának, Csókakő vára szépül, alatta Horthy Miklós szobra és a Nagy-Magyarország tér valószínűleg megosztja az ide látogatókat, de legyünk őszinték, a magyar ennél kisebb fajsúlyú kérdésben sem tud nemzeti minimumot kialakítani, a Vár-völgy és az Antal-árok szurdoka lenyűgöző, a csókakői kocsmában - a pecsételőhelyek fórumán néhányan rendesen lehúzták - hosszas beszélgetés a tulajjal a móri borról, aminek legjava a Csóka-dűlőben terem, Bozókyról és miklóscsabiról, arról, hogy egyre nehezebb napszámost találni, és milyen szépek a túrázó lányok-asszonyok. Elegáns körmondat volt? Az országunk szép, túrázni jó, az élet pedig túl rövid ahhoz, hogy rossz borokat igyunk és ostobaságokon vitatkozzunk. :-)

Pulmy Creative Commons License 2014.03.23 0 0 43719

Ez nem hiszti (nem jött meg...),ilyen a stílusom és marad is. 

Előzmény: annyi baj legyen (43718)
annyi baj legyen Creative Commons License 2014.03.23 0 0 43718

Nem megosztottad a problémákat, mert azzal semmi gond nem lett volna, hanem nekiálltál hisztizni:
"Egy kicsit kivagyok akadva"
"Kérdem én akkor miért tévesztik meg a szerencsétlen balga túrázót? Akkor csak 10 -kor induljunk innét?"

Előzmény: Pulmy (43716)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!