Keresés

Részletes keresés

lildiko Creative Commons License 2014.09.23 0 0 80652

Sziasztok!

 

Egy ideje ahányszor csak megnyitom a böngészőt, ez az ablak jelenik meg,ráadásul 5 példányban. Amíg nem zárom be mind az öt példányt, nem nagyon tudok bármit is csinálni. Mi a csuda lehet ez? 

 

Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.23 0 0 80651

Nem azt a felét akarja letölteni, ami ráfér egy DVD-re...

 

Előzmény: Jahno (80650)
Jahno Creative Commons License 2014.07.15 0 0 80650

NSAnál meg van az egész DVD. Itt ummm kolléga meg lehet azt az emailt is oda tudja már adni, amit csak holnap fognak Neked címezve megírni :-)

Előzmény: Törölt nick (80649)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.15 0 0 80649

Akkor én meg gyorsan letöltöm az Internetet, még mielőtt blokkolnád.

Előzmény: ummm (80646)
Jahno Creative Commons License 2014.07.15 0 0 80648

Dehogy lesz káosz, nyugodtan kapcsold le a buzi szerverüket, oszt ezzel a mozdulattal meg is mentetted a világot. Még lehet egy kisfröccsre is meghívlak itt Boráros sarkán a Jollyban.

Előzmény: ummm (80646)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2014.07.15 0 0 80647

Mielőtt visszavonhatatlanul és teljesen lekapcsolod az internetet, megpróbálhatnád a Hostsman használatba vételét...

A Manage update sources-ban minimum az elsőt, a negyediket és az utolsót állítsd be, és így futtasd le.

 

A Jahno által javasolt program/kiegészítő-keresést is megtehetnéd végre...

Előzmény: ummm (80646)
ummm Creative Commons License 2014.07.15 0 0 80646

Na kedves kolega,hogy képbe legyél egy kis segítség.

Míg az iit lévő vírtuoz programkezelők és használók,képesek a progikkal megoldani problémákat(és ezért kértem infót),addig és a jelátviteli rendszerek minden formáját vagyok képes blokkolni,megsemmisíteni.

Gondolom ez kielégítő válasz volt.

De mivel tisztában vagyok vele,hogy ez milyen káoszt okozhat,ezt csak célzottan és végső esetben használnám.

Na ennyit az általad említett filmbeli álmokról.

Előzmény: Jahno (80645)
Jahno Creative Commons License 2014.06.30 0 0 80645

Másrészt ami ennyire kitakarja, az nem sima banneres reklám, szóval lehet elég csak egy uninstall. Mindegy, biztos látta az Elrabolva c, alkotást, oszt dúl a fejében a fantázia :-) Mondjuk nem értem a módszereket, azt sem tudja mi az miképpen működik, lehet szomszéd faluban gyanakodik Sanyikára és be szeretné árulni az óvónéninek, közben világban szétszórva N+1 helyen vannak a szerverek, max. van ahol nem negedi be a portás, van ahol ha jobban ugrál még lőnek is :-)

Előzmény: Törölt nick (80644)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.30 0 0 80644

Kár, hogy annyi tudást nem sikerült még összehozni, amivel telepítenéd és konfigurálnád Firefoxhoz az Adblock Plus és Element Hiding Helper kiegészítőket (esetleg ínyencebbek részére egy Greasemonkey is), utána pedig jót röhögnél az ilyeneken.

Előzmény: ummm (80642)
Jahno Creative Commons License 2014.06.29 0 0 80643

Első körben még mindig nem tudjuk pontosan mi csinálja, így akár legális is lehet. A nagy tudásodat meg inkább használd arra, hogy ha már képernyőképet nem teszel be, akkor felhívod valamelyik hozzáértő haverod, aztán letúrja.

 

Többi opción lehet gondolkozni, hogy akkor most kimész Ciprusra egy offshore cég telephelyére és vitatkozol a portással? Vagy tökös gyerek vagy, megpróbálod leDOSolni? Ugyanmár, kibírtuk röhögés nélkül.

Előzmény: ummm (80642)
ummm Creative Commons License 2014.06.29 0 0 80642

Kedves kolega köszi az infót.

A elején feltett kérdésedre csupán annyit.Én is rendelkezem olyan "adottságokkal tudással"melyek alkalmasak a "büntire".

De mivel sosem használnám ártatlan jóhiszemü emberkék ijesztegetésére ezért nem élek vele.

Habár ezekre a internetet káosszá varázsoló trógerekkel lehet,hogy kivételt tennék.

Előzmény: Jahno (80641)
Jahno Creative Commons License 2014.06.29 0 0 80641

Na, aztán hogy oldanád meg a problémát, ha tudod merre van a szerverük? Kemény vagy csoki.

 

Másik fórumon pld. site matcher volt a programneve, ami beépült és hasonlókat csinált. Esetleg betehetnél egy képet a feltepeített programokról és a böngészőkiegészítésekről, hogy biztos jól megnézted-e?

Előzmény: ummm (80640)
ummm Creative Commons License 2014.06.29 0 0 80640

Kedves kolega.

A jelenség a következő.Ha meg akarok nyitni valamit beugrik egy site,mely kéri,hogy menjek a honlapjára,ha az exit parancsot választom az általam megnyitni kivánt site is eltűnik.

De itt a példa,hogy válaszolni akartam neked és a válaszra való kattintás után megjelent a "bet" site,hogy fogadjak.

Hiába tettem fel a pop -up killert sajna ugyanúgy ugrálnak a reklámok,és viszik el a megnézni kovánt oldalt,ezek a ki tudja honnan előkerülő agresszív oldalak.

Avast vírusírtó van fenn ami naponta frissűl.

Nem játszom az interneten on line,tehát nem igazán értem hogyan kerűlnek ezek a csodák a gépbe.

De már ott tartok,hogy ha valaki elárulja kik csinálják ezeket a csodákat.hol található a szerverük........azt hiszem a magam módján megoldanám a problémát.

Ha esetleg tudnál valamilyen softvert mely eltünteti ezeket az agresszív progikat megköszönném.

Előzmény: Jahno (80636)
Mougins Creative Commons License 2014.06.26 0 0 80639

Köszönöm szépen, hogy áldoztál rám az idődből, hogy válaszoljál kérdéseimre! Hétvégén újratelepítés lesz, nagyon kíváncsi leszek, meddig bírja majd reklámok nélkül! Most már tényleg élvezhetetlen lett a net így. Idegesítő nagyon, kinek jó ez? Bár lehet, hogy hatásos reklámok ezek, ha ebből a szempontból nézzük, ha van 10 perced érdemes megnézni, hogyan lehet az embert manipulálni, úgy, hogy nem is tud róla! Mégegyszer köszönöm! 

Előzmény: Jahno (80638)
Jahno Creative Commons License 2014.06.25 0 0 80638

Nem károsodik, max. a cuccaid veszenk oda, ha nem mented le és nem figyelsz. Újratelepítgetni lehet, enyém 7 évet bírt ki, akkor géppel együtt cseréltem. Finoman fogalmazva nem kell összebarnolni, van mikor éveket megy, van akinek 10 perc elég. Letölteni lehet, kérdés mit és honnan, meg mit telepítünk fel.

Előzmény: Mougins (80637)
Mougins Creative Commons License 2014.06.25 0 0 80637

Köszönöm szépen, akkor hétvégén a fiam újratelepíti. Ezzel nem károsodik semmi?Bármikor, akárhányszor újralehet telepíteni? 2 éves múlt a gépem, még nem volt újratelepítve. Milyen időközönként kell ezt csinálni? A fiam meg azt mondja., azért van ennyi reklám rajta, mert letöltögetek a netről. Akkor letöltéseket ne csináljak a továbbiakban?

Előzmény: NevemTeve (80634)
Jahno Creative Commons License 2014.06.25 0 0 80636

Tudni kellene mire gondolsz, mert jó eséllyel le kellene szedni azt a szoftvert vagy böngészőkiegészítőt, ami csinálja.

Előzmény: ummm (80635)
ummm Creative Commons License 2014.06.25 0 0 80635

Kedves PC guruk!

Tisztelettel kérném segítségeteket,a neten elszabadult az oldalakat lefedő felugró reklámok kiiktatásába.

Gyakorlatilag már élvezhetetlen a netezés mert az oldalak tartalma elolvashatatlan ,a felugró oldalakat agresszíven betakaró,és más oldalakra eltérítő reklámok miatt.

Probálkoztam ilyen jellegü írtó szoftverek telepítésével de nem az igazi.

Valami drasztikus szoftver kellene,vagy azon emberkék cégek címe akik ezeket a mocskokat sorozatban gyártják.

Várom profi hekkerek tanácsát avgy ajánlatát(természetesen ellenszolgáltatásért)akik ebben tudnának bármely módon segíteni.

Mert a jelen állás szerint már már élvezhetetlen a net használata.

NevemTeve Creative Commons License 2014.06.23 0 0 80634

Nem kell 'gép zseni' legyél (bármit is jelent ez), elég ha újratelepíted a géped, és nem feledkezel meg a víruskergetőről sem. AdBlocker-t pedig mindenképpen használj.

Előzmény: Mougins (80633)
Mougins Creative Commons License 2014.06.20 0 0 80633

S.O.S!

Nem tudom mit vagy mivel tölthettem le, de 3 napja, ha valamit megnyitok, tele lesz az oldal hülye reklámokkal 3-4 fogyjak le, így néz ki a 70 éves nő, mint egy 40 éves, bal oldalon angol szöveg, jobb lap tetején be- be hajlik a margó + nyertem egy telefont és gratulálnak, mert én vagyok a 100 ezredik látogató játszhatok a farmon, mehetek az állatkertembe és sorolhatnám tovább. Semmit nem tudok lassan már elolvasni tőlük és ha ki akarom x-elni, bejön az egész oldalra. Most már csúcs a freemail se jön be. Van Valakinek ötlete, hogyan szabaduljak meg tőlük, de részletesen leírva, mert nem vagyok egy gép zseni, a nethez is alig értek! Előre is köszönöm!

aamen Creative Commons License 2014.05.14 0 0 80632

vagy dd-wrt

linuxkozeli ugyekben jaratlan embereknek altalaban a dd-wrt jobban mukod

Előzmény: pagrus (80631)
pagrus Creative Commons License 2014.05.14 0 0 80631
Előzmény: pagrus (80630)
pagrus Creative Commons License 2014.05.14 0 0 80630

Esetleg alaplapi elem, ha van benne? A DFL sorozatban egy CF kártyán van a rendszer és van alaplapi elem benne ami persze kimerülhet, de hogy ez hogyan okozhatna ilyesmit arról elképzelésem sincs.

Ha rájössz mi volt írd meg :)

http://johan.elmerfjord.com/dfl/

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.02 0 0 80629

Sziasztok,

 

Egy biztonsági problémám lenne, illetve tapasztaltam valami furcsát a D-Link DIR-600-as routeremen.(2.11-es firmware)

Évekig problémamentesen működött, de nemrég belépve, megdöbbenve látom, hogy ki van ütve az admin pwd, vagyis visszaállt a típusra jellemző default üresre. Azért állok értetlenül a jelenség előtt, mert szerintem elég biztonságosan használtam:
- random karakterekből álló hosszú admin jelszó
- soha nem engedélyezett remote management
- LAN oldalon csak ethernet van engedélyezve, a wifi annyira le van tiltva jó ideje, hogy már az antenna sincs fenn.
- az összes LAN oldali kliens gép biztonságosnak tekinthető. (sw tűzfal/security + rendszeres OS patchelés, 1db admin user (én), fizikai hozzáférés is kontrollált.
- logban nincs nyoma semmi gyanúsnak, igaz, 2 hétnél régebbi nincs is.

 

Önszántamból sose állítottam vissza defaultra a jelszót, mivel szeretek paranoid módon netezni.

WAN oldalról ezeket a routereket tudtommal nem lehet megtörni. a LAN oldalról támadást a fentiek miatt kizárnám.

Arra még lehetne gondolni, hogy valahogy valamitől resetelődött a router, de ekkor a custom beállításoknak is el kellett volna tűnniük, vagyis ez kizárható mint ok. Az se logikus, hogy ha egy behatoló lett volna mögötte, rögtön engedélyezte volna a remote managementet is.
A közelmúltban ment egy paráztatós hype a médiában hogy bizonyos home router típusokban hatalmas backdoor van (szoftverhiba miatt) de legjobb tudomásom szerint a DIR-600 ebben eleve nem érintett, és az egész móka csak LAN oldalról / default pwd esetén működik.

 

Vagyis, ez a password reset sehogy nem történhetett volna meg, lehetetlen esemény kategória. Hacsak nem, mégis fel lehet nyomni ezeket a routereket WAN oldalról, esetleg állami hatóságok is megteszik - ami nem kicsit aggodalmas hír lenne... Szerintetek mi történhetett?

Meister Creative Commons License 2014.04.25 0 0 80628

Ez a szép, az MS beszáll segíteni az Open Source világnak, hogy megtalálják az olyan biztonsági réseket, mint az OpenSSL-es Heartbeat bug...

http://msopentech.com/blog/2014/04/24/microsoft-joins-linux-foundations-core-infrastructure-initiative/

 

 

srf Creative Commons License 2014.04.07 0 0 80627

Evoluciós... :)

Előzmény: Jahno (80626)
Jahno Creative Commons License 2014.04.06 0 0 80626

Az meg milyen védelem, ami a júzerek tapasztalataira támaszkodik?

Előzmény: B Pali (80625)
B Pali Creative Commons License 2014.04.05 0 0 80625

Na ez nekem nem fogja megfertőzni:

Előzmény: Deleted1500 (80624)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.03.26 0 0 80623

Kicsit ritkásabban nézek be ide is...

Előzmény: Lassú Nyíl (80622)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.03.26 0 0 80622

Tessen :-)

Előzmény: Jahno (80620)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!