Keresés

Részletes keresés

unartis: Creative Commons License 2018.03.19 0 0 6714
Előzmény: unartis: (6713)
unartis: Creative Commons License 2018.03.19 0 0 6713

Kedves Marika,

 

Délkelet-Magyarország, Alföldi régió, Csongrád, nem éppen mediterrán klíma, időnként tarol a fagy, amikor a füge is vissza fagy, és tavaly visszafagyott a babér is, igaz akkor először  kiültetése óta, 2012-ben vettük a házat, utána lett kiültetve, addig szépen fejlődött. A jó helymegválasztáson sok múlik, ha van egy jó hely a ház körül, ide érdemes ültetni, nálunk szerencsés, mert sok tényező kedvezően hat, a ház közelsége, illetve mivel osztott telek, a szomszédunk háza is közel van(mindössze 6 méterre a mi házunktól) egy kb 10 métere hosszú folyosó alakult ki a két ház között Kelet-nyugati tengelyen déli fekvésben. Itt vannak a  mediterrán növényeink. Ez a hely azért is szerencsés mert nyáron teljes napban van, télre a nap alacsony járása miatt viszont a szomszéd ház által árnyékban, ami sok örökzöld cserje számára létfontosságú lehet napos és fagyos időszakban, nem párologtat a téli időszakban, nem száradhat ki(amit fagyásként érzékelhetnénk)

Próbálkoztam más nem éppen szerencsés helyen is(déltől télen is tűző napos helyen), ott kisebb fagyban is lefagyott a babér lombja(közvetlen szomszédunk babérja is tavaly kifagyott, kb 50 cm lehetett az övé, tűző napon volt télen is) .

 

A rozmaringok is már a ház vétele után kerültek ki, azóta itt nőnek, saját szaporulatból,két Csongrád megyei forrásból, az egyik kissé laposabban növő változatot a közeli Csanytelekről való, 2011-2012-ben, amikor ott dolgoztam, akkor volt egy kis időm a munka után és sétálgattam a településen az orvosi rendelő mellett is szép példány nő(t), illetve a település központibb részén egy ingatlan udvarán láttam egy szép tövet. Ott vízóra akna mellett nőt,  2012 februári időszak nagyon hideg volt, akkor már láttam a rozmaringot a kertben, kíváncsian vártam  a fejleményeket, után tavasszal, láttam, hogy túlélte a  telet, az ottani bokor is. Egy szép tavaszi napon kint volt a tulajdonos a kertben, nem voltam rest kértem belőle néhány hajtást  más fűszernövényekért cserébe. A másik tövem szegedről való, az (is) 2012-es (márciusi) beszerzés, Szegeden az utcán egy ház előtt láttam az Alsóvárosban, északi fekvésben egy tövet, már jó meleg idő volt, a hideg időszak után, de a rozmaring bokor tövében ott volt a hó még nem olvadt el, arról törtem néhány ágacskát, amit egy 2 dl, kevés vízzel töltött PET palackban szállítottam haza, ez is jó fagytűrőnek tűnt eddig. már magot is találtam rajtuk, igaz még nem vetettem róluk el, lehet, hogy érdemes lenne, volt egy 3. helyi, csongrádi forrásból való tő is, az nagyobb volt mint ez a két tövem, az tavaly kifagyott, de ahonnan hoztam ott sem maradt meg. Ha küldesz válaszborítékot szívesen adok hajtást! elektronikus címem publikus :).

Előzmény: krnemarika (6712)
krnemarika Creative Commons License 2018.03.18 0 0 6712

Szép a fűszerkerted. 

Nálam a rozmaring általában nem éli túl a telet, minden tavasszal új tövet szoktam venni. A tied valami különleges fajta? A babért pedig ki sem merem ültetni. Az is kibírja a telet nálad? Az ország melyik szegletében élsz?

 

A katalógus összevisszaságán én is meglepődtem. Könnyen becsapódhatnak a vásárlók.

 

Előzmény: unartis: (6711)
unartis: Creative Commons License 2018.03.18 0 0 6711

Kicsit bővítettem a mediterrán/fűszerkertet, az itt lévő 2 rozmaring bokor(tavaly nem fagyott el egyik sem) és babér mellé továbbiak lettek telepítve: többféle kakukkfű, olasz szalmagyopárok, levendulák, pemetefű, őszi margitvirág és egyéb (nem) fűszer és gyógynövények.

Igazából ez a bővítés nem területnöveléssel történt, hanem a meglévő területet sűrítettem, az üres hézagokba lettek telepítve ezek a gyógy- és fűszernövények.

 

unartis: Creative Commons License 2018.01.10 0 0 6710

Az idei a st@rkl katalóguson akadtam meg, fűszer növény kategóriában, az oregánó képe alá  citromízű kakukkfű van írva. A rozmaring oké, az  oregánó néven hirdet egy orvosi zsálya típust.

 

unartis: Creative Commons License 2017.12.30 0 0 6709

A rozmaringjaink elég jó kondícióban vannak, jó idők is járnak rájuk, a tavalyi hosszan tartó hideget is túlélték, igaz -16 c° volt néhány napig.

 

unartis: Creative Commons License 2017.12.28 0 0 6708

Ez a mesterséges besorolás okozta, hogy ennyire elnéptelenedett e a topik, most is bele telt néhány percbe, hogy megtaláltam. :(

Előzmény: homár hümér (6707)
homár hümér Creative Commons License 2017.09.30 0 0 6707

Ennyire kihalt lett ez a fórum?

Valóban ez is a komposztálandókba akar kerülni?

Pech.:-(

krnemarika Creative Commons License 2017.09.20 0 0 6706

Köszönöm, hogy válaszoltál.

Előzmény: wilona (6705)
wilona Creative Commons License 2017.09.20 0 0 6705

Igen, van törpe változata is az oregánónak.

Előzmény: krnemarika (6702)
moderngazda Creative Commons License 2017.08.15 0 0 6704

Sziasztok!


Chili termesztéssel és termésnövelés sorozatunk legújabb része: 

 

Fogyasszátok szeretettel: https://moderngazda.hu/novenytermesztes/termesztes/monokultura-problemai/ 

 

Üdv

István

krnemarika Creative Commons License 2017.07.16 0 0 6702

Ha jár itt valaki, kérem, segítsen!

Kakukkfű néven kaptam egy kis növénykét, mert az enyém pusztulóban volt. Szélesebb volt a levele, mint annak, amim már volt, de az illata kicsit hasonlított. Ebben az évben szép kis bokor lett. Kb. 30-35 cm magas, tele virággal. Az a problémám, hogy egyáltalán nem hasonlít a kakukkfűhöz. Teljesen úgy néz ki a levele, a virága, mint az oreganónak. Abból van ilyen törpe is? Ugyanis van oregánóm, de az elég nagy bokor, derékig érő. Vagy az évek során ez is olyanra nő?

 

Night01 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 6701

Tényleg senki nem tudja hol lehet vetiver-t beszerezni Magyarországon?Még mindig keresem!

krnemarika Creative Commons License 2016.06.15 0 0 6700

Szerintem egyszerűbb, ha Te írsz nekik egy emailt, hiszen mostanában nem jártak itt. A nick névre kattintva valószínű, sikerül.

Előzmény: Ronimmm (6699)
Ronimmm Creative Commons License 2016.06.15 0 0 6699

Ha tudsz segíteni Aka Shiso beszerzés ügyben, kérlek írj erre a címre:

 

info@japan-nyelvtanfolyam.hu

 

Üdv.

 

Nimród

Előzmény: Frint (3208)
Ronimmm Creative Commons License 2016.06.15 0 0 6698

Kedves Frint!

 

Nagyon kéne nekem Aka Shiso.Nem tudsz segíteni ezügyben?

 

Üdv:

 

Nimród

Előzmény: Frint (3208)
Ronimmm Creative Commons License 2016.06.15 0 0 6697

Ja, most látom, hogy ez 2004-es bejegyzés? akkor nem sok esélyem van hogy válaszolsz :(

 

Mindenesetre az e-mailcímem:

 

info@japan-nyelvtanfolyam.hu

 

várjuk válaszod bizakodva.

 

 

Nimród

Előzmény: KILGORE TROUT (3210)
Ronimmm Creative Commons License 2016.06.15 0 0 6696

Kedves Kilgore!

 

Röviden egy szóban: HELP !

Japán feleségem van, és Aka Shiso-t keresek régóta, japánból szereztünk magvakat, ki is bújtak, de sajnos zöld színüek, azaz Ao Shiso-t küldtek :( Rendeltem internetrők Kínai Bazsalikomot 10 tövet, ami lila színü, de sajnos ezek nem Shiso-k :(

Te vagy az utolsó reményünk:) Tudsz segíteni Shiso beszerzésben?

Nagyon várjuk válaszod,

 

Üdv:

 

Nimród és Chiharu :)

Előzmény: KILGORE TROUT (3210)
Mohar Creative Commons License 2016.06.06 0 0 6695

Kedves Fórumtársak!

 

Olyan fűszernövényeket ismertek, amelyek teljes árnyékban is remekül elboldogulnak? Nekem eddig a petrezselyem jutott eszembe (de csak remélem, nem tudom), illetve a lestyán terebélyesedik évek óta egy diófám alatt, s a szakirodalommal ellentétben nem vettem észre, hogy csorbát szenvedett volna az aromája (persze, azt is csak sejtem, hogy ezt főként a benne lévő illóolaj hordozza, ami állítólag lecsökken, ha a növényt nem érik rendesen a napsugarak).

FantasyLandia Creative Commons License 2016.04.11 0 0 6693

Ezt a kérdést inkább az http://www.agroinform.com/forum oldalon tedd fel, ott kimondottan mezőgazdasággal és zöldség- növénytermesztéssel kapcsolatos kérdéseket és hasznos tanácsokat találsz... 

Előzmény: Törölt nick (6690)
homerx Creative Commons License 2016.02.20 0 0 6692

valaki tudna segiteni, hogy mi lelhette a baberomat? sokaig nagyon jo allapotban volt, aztan kerult melle egy talan avokado, es azota ilyet produkal.

 

Night01 Creative Commons License 2015.12.15 0 0 6691

Sziasztok! Nagyon kezdő vagyok ,ezért elnézést ha ostoba a kérdés.Vetiver fűfélét nem lehet valahol kapni?Legjobb lenne cserepes és én szeretném gondozni

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.10 0 0 6690

Sziasztok!

 

Enyhén csípős őrölt paprikát kínálunk. Otthoni fóliasátorban termett, kiváló minőségű, őstermelőtől. 1 kg 3.400 Ft de kérhető bármilyen kiszerelésben. 

 

Privát is adunk el belőle, de lenne egy másik kérdésem:

 

Van tanácsotok, hogyan kerülhetünk be éttermekhez mint beszállító? Az őstermelői igazolványon kívül laborvizsgálat is szükséges?

 

Silvan Creative Commons License 2015.09.18 0 0 6689

A babért én évek óta kb.10 fok körüli, világos helyiségben havi egyszeri locsolással teleltetem át évek óta, sikerrel.

Előzmény: ZsuR (6685)
homerx Creative Commons License 2015.09.18 0 0 6688

a rozmaring es a baber engem is erdekelne. van egy szep kis rozmaringom, amit itthon vettem, es hoztam egy nagyon szepen karbantartott cserepest horvatorszagi kerteszetbol. szep, eros, fas szara van tobb elagazassal, kicsit bonsaira hajaz. es nemreg vettem egy babert is.

Előzmény: ZsuR (6685)
wrc92 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 6687

Szia!

 

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Utána olvastam, és tényleg illik rá a leírás.

Előzmény: unartis: (6684)
eeddie Creative Commons License 2015.09.17 0 0 6686

Már korábban ki kellett volna ültetni, hogy jól begyökeresedjen, ha ki akarod próbálni. Ami nekem eddig volt, az egynyári, ha hagytam elszórni a magját, az őszi esők hatására kihajtott, áttelelt. Most van egy másik fajtám is, ez szeldeltebb levelű, erről majd kiderül. 

Előzmény: Fiatal88 (6682)
ZsuR Creative Commons License 2015.09.16 0 0 6685

Szervusztok - segitsegre, tanacsra lenne szuksegem. Hogyan teleltessem at a rozmaringot, babert? Eddig egyszer sikerult - enyhe volt a tel, nem vittem sehova, kinnt maradt.

Probaltam garazsban - heti locsolassal - elszaradt...

PRobaltam a hazban - elszaradt... pedig locsoltam...

unartis: Creative Commons License 2015.09.12 0 0 6684

Szia!

 

Ez a citrom illatú muskátlira hasonlít! Nagyon kellemes illatú a levele, ha megdörzsölöd.

 

leírást itt találsz:

 

http://www.botanikaland.hu/pelargonium-crispum/citromillatu-muskatli/

 

kép forrása: a linkelt oldal

Előzmény: wrc92 (6681)
TomGreg81 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 6683

Sziasztok,

 

olyan kérdésem lenne, hogy 3000m2-es földterületen szernék valamilyen fűszernövényt termeszteni (levendula oreganó....) ami napfényes kedvezően öntözhető talajban jól elvan és gazdaságosan termelhető/eladható?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!