Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

lapar Creative Commons License 6 napja 0 0 2294

Szerintem a távirányító elemét mérd meg.

12 V felett nyitni kéne neki.

Nekem Kiában akkor volt ajtózár próblémám, amikor 9-10 V-ra esett a feszültség indításkor.

"Üresben", terheletlenül mérés nem sokat ér, legalábbis a ceruza akksiknál ezt látom.

Nagyon nagy tud lenni az eltérés terheléssel, és anélkül.

Előzmény: Jenne60 (2293)
Jenne60 Creative Commons License 2024.03.31 0 0 2293

Sziasztok!

 

Kérdésem az akkumulátor értőkhöz.

Autó indító akku a kérdésem tárgya. Általában csak kéthetente megy az autó, 5-6 indítás és 80-100 km út. Előtte akku feltöltve LIDL-s mikroprocesszor vezérelt  töltővel, ez egyébként egy CTEK töltő kínai klónja. Amikor leteszem az autót, leállítás után rámérek az akkura és ekkor 12.74 V-ot mérek általában. Két hét múlva már csak 12.45-12.50 V-ot mérek és van úgy többször is, hogy ilyenkor az autó indítókulcsával a távirányítós gombbal már nem tudom nyitni az ajtót, csak ha beteszem a zárba kulcsot és azzal nyitok. Viszont itt jön a de!...Ilyenkor, 12.45 V-nál  ha indítom az autót, azonnal és pöccintésre indul. Tehát a megfelelő indítóáram még rendelkezésre áll az akkuban. Dízel 1.4 TDCi Ford Fiesta az autó.

Ez mennyire lehet vagy okozhat majd gondot a későbbiekben, a nyári használatkor? Nyaralás például ....

Az autóban lévő akku az 60Ah és 590A indítóáramú, a rajta lévő adattábla szerint.

Gondolkozzak lassan egy új akkumulátor beszerzésén?

Jenne60 Creative Commons License 2024.03.07 0 0 2292

Skoda Fabia 1.4 benzines (14 éves a gép)  és napi használatban. Munkába járás 38 mm oda és 38 km vissza, és a szokásos plusz utak, mint: bevásárlások, családhoz látogatások...stb.

Tölteni töltőn  nem igazán volt az az akku, csak titkán (talán fél évente egyszer-egyszer) amikor elkérte tőlem a LIDL-s töltőmet.

Előzmény: XNC (2291)
XNC Creative Commons License 2024.03.06 0 0 2291

"alig bírnak nála az autóban 3 évet!"

.

Ez így kevés, az sem mindegy milyen autó és hogy volt kezelve...

Előzmény: Jenne60 (2290)
Jenne60 Creative Commons License 2024.03.02 0 0 2290

Csak ennyit? 6,5 évet?

Én most tervezek  majd március végén akkut cserélni, (Ford Silver-Calcium 60Ah 590 A)  és pont egy Rockettet (61Ah 620A)  néztem volna ki. Főként a sok pozitív vélemény miatt. Szomszédom istenített Varta és Bosch akkui alig bírnak nála az autóban 3 évet! Ez a mostani Ford  akku ez egy hónap híján  már 10 éves lenne, de tökéletesen indít még mindig. Rámérve műterheléssel, 476A indítóárama van még. De mivel már ilyen idős, bennem van a para, hogy bármikor úton hagyhat, ezért inkább a lecserélésnél döntöttem.

Előzmény: Sanyi_72 (2286)
XNC Creative Commons License 2024.02.28 0 0 2289

Legalább havonta illik feltölteni.

Előzmény: Sanyi_72 (2286)
XNC Creative Commons License 2024.02.28 0 0 2288

Szulfátoldó elektronikával tapasztalat??

XNC Creative Commons License 2024.02.28 0 0 2287

2 hónap alatt üresben azért nem purcan ki, bár azt nem tudjuk, hogy az autó mennyit fogyasztott.

Előzmény: Sanyi_72 (2286)
Sanyi_72 Creative Commons License 2024.02.26 0 0 2286

Jelentem 6,5 évet bírt a 40Ah -s Rocket akkum, úgy hogy az utolsó 15 hónapban már el volt hanyagolva. Az autót kb. havonta vettem elő, közben néha töltöttem az akkut. Most 2 hónapig megfeledkeztem róla, így 7,8V -ot mutat a töltőn. Rendeltem helyette egy ugyanilyet.

XNC Creative Commons License 2024.02.10 0 0 2285

LiFePo4 akksikról vélemény??

Klaus-max Creative Commons License 2024.02.09 0 0 2284

Sziasztok!

 

Kérdésem az lenne, hogy olyan autóba ahol SLI indító akku van, oda megengedett egy EFB akku? Nem gond az autó elektronikájának? Egy 14 éves Fordba lenne.

Az autó nem Start/Stop rendszerű.

Koqxdio Creative Commons License 2023.12.16 0 0 2283

Sziasztok!

Akksi 3 éves, autóban töltödik, töltővel már nem(fél évente rá szoktam tölteni). Töltő jó szerintem, másik kiszerelt állapotban lévő úgymond műhely akksit gond nélkül tölti, Global CH611.

-vagy ez a lengyel csodaakkumulátor(ZAP) ennyit tud? Varázsszem már két hét használat után nem működött..

qtc Creative Commons License 2023.10.05 0 0 2282

Anno volt 1.6TDCi Focus-om, de ne emlékszem, hogy volt e BMS modul. (2006 elejétől 2008 végéig használtam)

 

Nézd meg az akku negatív saruhoz kapcsolódik e egy kis elektronika modul.

Az adja az információt az akku menedzsment számára. Amennyiben nem reseteled csere után, akkor

van rá esély, hogy idő előtt tönkremegy az akku.

Ha nincs, akkor nincs mit resetelni.

 

Ha felhívod az előző hsz.-ben megadott kereskedés ügyfélszolgálatát, szerintem segítenek és

megfelelő választ fogsz kapni a kérdéseidre.

 

 

 

 

Előzmény: Jenne60 (2280)
qtc Creative Commons License 2023.10.05 0 0 2281

Azt nem tudom, hogy a lent megadott akkuk hogyan fognak teljesíteni.

 

Amennyiben új akkumulátort szeretnél beszerezni, akkor javaslom, hogy válassz ezek közül:

 

https://alkatreszfordpetranyi.hu/fiesta-2001-2008-14-diesel-ford-akkumulator-ws-c2808,3060,3065,3090-p10-23333

 

 

Előzmény: Jenne60 (2280)
Jenne60 Creative Commons License 2023.10.04 0 0 2280

Szia!

 

Köszönöm.

Akkor amit a #2278-ban leírtam, az úgy jó és nyugodt lehetek.

Viszont az még kérdéses lesz majd, mert a Ford ehhez az intelligens töltéshez a Silver-Calcium összetételű akkumulátort rendeli hozzá és én most kinéztem egy Rocket akkut, SMF 57113 a típus száma, de az  "csak" Calcium akku. https://akkuapu.hu/auto-akkumulator/rocket-akkumulator-71ah-jobb-smf-57113

Ez mennyire lehet jó majd az autóba? Hogy fogja elviselni ezt a változó feszültségű töltést? Hosszabb távon is, mert a mostani Ford Silver Calcium akku az már 9 éves, de még kifogástalan állapotban van, és a gyári 590A indítóáramból (60Ah/590A) még rendelkezésre áll 82% azaz 482 A. Pár nappal ezelőtt mértek rá egy akkus boltban.

Azért kérdezem ezeket, mert rokonságban egy Ford Focus 1.6 TDCi a Varta Silver Dynamic 12V 52Ah 520A akkut másfél év alatt elhasználta, majd a második ilyen akkut is megette, az sem tartott ki 2 évet. Most megint egy gyári Ford akku van benne. Az eredeti akkuval, amivel átadták, az Ford Silver Calcium akku volt, elment 8 és fél évet az az akku.

Előzmény: qtc (2279)
qtc Creative Commons License 2023.10.03 0 0 2279

A múlt században már az ún. "Intelligens töltés" működött.

 

Lásd: https://injektor.hu/24-publikaciok/173-a-ford-intelligens-t%C3%B6lt%C3%A9se

 

 

Előzmény: Jenne60 (2278)
Jenne60 Creative Commons License 2023.10.03 0 0 2278

Sziasztok!

 

Remélem jár majd erre valaki aki tud válaszolni. Szakmai lenne a kérdés és akku töltéssel kapcsolatos. Az autó Ford Fiesta 1.4 TDCi és 2006-os gyártás. Ford Silver Calcium akku van benne, 60Ah/590A. Nem nagyon szoktam nézegetni a töltő feszültséget csak mostanában kezdtem nézegetni és a motor beindítása előtt rámérve az akkura, 12.68-12.7 V-ot mérek. Beindítom a motort és utána lassan, 1-2 tizedenként megy felfelé a töltőfeszültség, 13.9-13-13.98 között leáll egy ideig de 14.02-14.1 V-nál végleg megáll, ennél nem megy feljebb a töltőfeszültség. Alapjáraton is és emelt fordulaton is ennyi, nem változik. Ha igaz akkor a Fordban intelligens töltési rendszer van már 1999 óta. Jó ez így? vagy menjek el a szervizbe ezzel?

kisqKta Creative Commons License 2023.08.12 0 0 2277

Ugyanezt. Nem érdemes váltani.

 

Előzmény: Maxicircus (2276)
Maxicircus Creative Commons License 2023.08.12 0 0 2276

2002es 1 4 benzines Renault Thalia ba milyen akkumulátort vegyek a szempontok az alábbiak:

 

90% ban falun belül használom tehát pár kilométerre tehát megyek egy néhány kilométert Aztán leállítom aztán megyek néhány km t aztán leállítom.

100- 500 kilométeres az utakra Egy évben kb ötször használom.

eddig 53 Ah-exide premium volt benne,ezt a felhasználást 7 évig birta.

vegyek ugyanilyet(esetlegg eggyel erősebbet)

vagy a zselés erre a felhasználásrs optimálisabb?

huan2 Creative Commons License 2023.07.03 0 0 2275

Sziasztok,

Pár éve valakinek ugyan az volt a problémája, mint most nekem:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=145562124&t=9012054

 

Vileda ablaktisztítóba keresek a gyári LGDAHA11865 3.6V/ 1.3 Ah akku helyett másikat, forrasztott füllel.

Ajánlottatok neki többet is, de már nem elérhetőek a linkek.

 

Tudnátok a fenti helyett ajánlani tartós, minőségi tölthető akkut forrasztott véggel?

 

Köszönöm!

Alex Raps Creative Commons License 2023.06.01 0 0 2274

Köszönöm szépen a segítséget! :)

Előzmény: Elektronikus (2273)
Elektronikus Creative Commons License 2023.05.31 0 0 2273

Ha azt mondod, hogy a lámpa gyári tartozéka egy 5 V / 2,1 A USB dugasztáp, akkor jó hozzá a 6,6 A-os is.

 

Amper egyébként az áram, nem a teljesítmény. Emelt feszültségű, 5 V feletti töltési rendszerek a mobiltelefonoknál vannak, amikor nagyobb teljesítményt akarnak átvinni, a gyorsabb töltés érdekében, de az áramot már nem lehet tovább növelni, ezért a feszültséget kell emelni.

 

De ha 5 x 2,1 = 10,5 W teljesítménnyel működik a lámpád töltése, akkor ennyi, a standard 5 V-os dugasztáp jó hozzá.

Előzmény: Alex Raps (2270)
Alex Raps Creative Commons License 2023.05.23 0 0 2272
Előzmény: tanárnéni kedvence (2271)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2023.05.23 0 0 2271

Bizonyos mértékben minden „gyors töltés” károsabb, mint a lassú. Ettől eltekintve nem kellene problémát okoznia a nagyobb maximális teljesítményű töltő használatának: a Li-akkus készülékek töltését a beléjük épített elektronikának kell vezérelnie, nem az USB-s áramforrásnak. A modern USB-s töltők 5 V-nál nagyobb feszültséggel is tudnak tölteni a készülékkel egyeztetve, így az áramerősség önmagában nem elég a teljesítmény összehasonlításához. Ha megírod a készülékek típusát, akkor esetleg többet tud írni róluk valaki ezen általánosságoknál.

Előzmény: Alex Raps (2270)
Alex Raps Creative Commons License 2023.05.23 0 0 2270

Szevasztok topik lakók! :) Vásároltam egy litium akkumulátoros elemlámpát amelyet USB-n keresztül lehet tölteni. A csomagban sajnos nem volt töltő és ezért szeretnék most venni egyet, de ha mód van rá akkor okosan. :) Ha márkamániásként megveszem a gyári cuccot akkor kapok 2,1A USB aljzatot. Ezzel szemben ha veszek egy jó minőségű, de nem márkaazonos készüléket (jellemző módon harmadannyiért) akkor 6,6A kimenő teljesítményhez jutok. Az a kérdés hogy káros lehet-e ez a meglévő készülékemre nézve vagy sem? 

lapar Creative Commons License 2023.05.11 0 0 2269

Az a gyártás, kérdés mikor savaztàk fel, mert nem mindegy.

Előzmény: Jenne60 (2268)
Jenne60 Creative Commons License 2023.04.20 0 0 2268

Köszönöm mindenkinek.

Ma jártam a pécsi partnerautó közelében, hát bementem mert van náluk Omnicraft akku. Mivel nálam lassan majd esedékes egy új akku. Fordba kell majd. Egy ilyen akkut  néztem ki, kedvező lett volna az ára is és mivel ott jártam, lemértük, hogy valóban az alacsonyabb magasságú-e? Több helyen (interneten keresgélve) erre 190 mm magasságot adnak meg.

https://www.partnerauto.hu/adatlap/2130418_fi

Nos valóban 278x175x175 mm méretben van,  ez az akku, pont megfelelő is lett volna. Kerestük rajta a gyártási időt, nehezen találtuk meg, mert apró kis karakterekkel volt bele gravírozva, de végül megtaláltuk rajta a sorozatszám és egy hosszabb számsor végén/alatt a gyártási időt. 19/2022 azaz 2022-es év 19.-ik hete. Hát ez meg már majdnem egy éves akksi! Made in Cseh Republic...már nem a német Varta gyártja, mint a Ford akksikat.

Így ennyi idősen  már nem mertem megvenni, bár ott az üzletben azt mondták, hogy 2 hete kapták ezeket a Omnicraft z akkukat. Persze kérdés, hogy előtte meg hol tárolták az ezt megelőző 11 hónapon át és milyen körülmények között?

Közelben van egy akkus bolt, ott beszélgettem az eladóval, Ő mondta, hogy max. 6 hónapos gyártású akkukat adnak el a vásárlóknak,  ha ennél régebbit küldene a forgalmazó, akkor azt visszaküldik, nem adják el. De ilyen nagyon ritkán van, hogy fél év körüli akkukat kapnak. Rocket például max. 2 hónapos akku (de inkább fiatalabb) amiket rendelésre  kapnak, mert csak vásárlói rendelésre hozatnak a hazai forgalmazótól.

Applefan Creative Commons License 2023.04.18 0 0 2267

A Topla és a TAB is simán prémium minőség. Ha egy akku (Topla TOP konkrétan) már 7-8 éve tart (igaz, LIDL-féle csepptöltővel karbantartva), az magáért beszél.

Előzmény: NyiMisi (2266)
NyiMisi Creative Commons License 2023.04.17 0 1 2266

Mondjuk banneren belül is van több minőség, szerintem a P sorozat még mindig megállja a helyét.

A rocket akksikat nyugodtan mondhatjuk prémiumnak, tényleg kiválóak. Ha már elindultál ilyen vonalon a monbatot is erősen ajánlom.

Előzmény: Jenne60 (2265)
Jenne60 Creative Commons License 2023.04.13 0 0 2265

Köszönöm.

Ismerem a Ford Petrányit, Őket én is megtaláltam, de sajnos csak személyes átvétel van már, megszűnt a kiszállításos rendelés. Telefonon is rákérdeztem de sajnos igaz, nem szállítanak ki csak személyes átvétel.

Pécsről meg nem akarnék elmenni egy akkuért oda vissza 450 Km-t autózni.

NyiMisi

Neked is köszönöm.

Ma délelőtt voltam a közeli akkus boltban, rendes és értő szakember volt az eladó, beszélgettünk kicsit. Villamos mérnök végzettségű az emberke. Azt mondta, Exide akkukat nem forgalmaz idéntől, mert  az eladott akkuk darabszámához  képest százalékosan nagyon sok volt a panasz és garanciális csere.

Banner akkukról azt mondta, jelentősen romlott a minőségük amióta (2 éve) a lengyelországi üzemben gyártják. Varta és Bosch szintén hasonló minőségi visszaesés, rengeteg a garis visszahozatal és csere. Made in Poland ezek is, kivéve a gyári első beszereléseket, azok vagy Made in Germany vagy Made in Italy.

Viszont ajánlott egy márkát, a koreai Rocket akkut. Ja igaz akkor gyári minőségű, nincs különbség a kereskedelmi forgalomba szánt és az autógyártók (KIA/Hyundai...) első beszerelésű akkuk között és eddig egy panasz sem jött vissza hozzá.

Ezt a Rocket akkut ezt most hallom először és nem tudom mennyire megbízható vagy stabil akku lenne.

 

Előzmény: qtc (2264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!