Keresés

Részletes keresés

bestoptika Creative Commons License 2003.08.30 0 0 2298
A szemvizsgálód jól mondta. Az éjjel-nappali lencsék esetében /főleg a pestiektől/ én is kérem a heti 1 nap szünetet. Nálam is vannak olyan páciensek, akik valóban nem veszik ki a lencsét, a tapasztalatom változó. valakinek nagyon tiszta a lencséje valakinek nagyon koszos, mert a szennyeződés mellé leül a szem könnyének fehérjetartalma. matt fehérré válik a lencse felszíne. ez veszélyes, mert nem enged át ilyenkor oxigént a szemhez a lencse. Minden lencse vásárlás esetén kötelező a kontroll.
Ha most próbalencséd van, akkor az 1 hetes kontrollon kell nyilatkoznod, hogy szeretnéd-e választani ezt a típust. Ha jól tudom, az FND esetében /nincs nálam az árjegyzék/ is 3 hónapot tudsz egyszerre megvásárolni. Utána nézzék meg a szemed! Jó kontaktlencsézést! Örülök, hogy örülsz!!!
Előzmény: tüskeböki (2297)
tüskeböki Creative Commons License 2003.08.30 0 0 2297
Most nagyon örülök! :-)
Ma megérkezett az új (immár fél dioptriával erősebb) -8.5-ös lencse. Betettem a szemembe és TÖKÉLETESEN látok! Igazad volt tényleg erősebb kellett. (És nem kellett kifizetnem mégegyszer a próbalencse árát, nagyon korrektek voltak)
És teljesen kényelmes, NEM SZÁRAD, ami az előző lencsémnél (Soft Lens66) mindennapos volt. Annyira örülök! Nem is értem miért nem előbb próbáltam ki ezt a fajta lencsét, ugyanis már nagyon idegesített, hogy a másik folyton kiszáradt és elhomályosodott és a fejem is egyre gyakrabban fájt. Csak attól tartok egy kicsit ha éjjel nappal bent lesz akkor tényleg nem lesz semmi baja a szememnek? Ezt valóban non-stop lehet viselni egy hónapig? A dokinő azt mondta, hogy a gyártó ezt mondja, de ő személy szerint azt javasolja, hogy minimum 1 héten egyszer szedjem ki a szememből egy éjszakára. Szerinted?
Előzmény: bestoptika (2294)
Joceee Creative Commons License 2003.08.30 0 0 2296
Ugy veszem észre, hogy kezd begyulladni a bal szemem.:(
Na nem nagyon, csak csipás+piros. Ezt a lencsét akkor el is dobhatom, ami benne volt?
Amugy én is használok műkönnyet(tears naturale 2)
Valamit tudtok ajánlani? Remélem, reggelre jobban lesz...nem rosszabbul
Joc
bestoptika Creative Commons License 2003.08.29 0 0 2295
Valóban nem jó a Visinre rászokni. Ugyan csökkenti a szem vörösségét, érösszehúzó hatása van. Ha ég a szemed, valószínűleg kevés a könnyed. Próbálj meg akaratlagosan pislogni sokat ébredés után, vagy egyszerű műkönnyet alkalmazz. /Pl.Viscosa/ Esetleg monitornál dolgozol vagy légkondis helyen? mindkettő szárítja a szemet, hát még ha kontaktos vagy. Napközben a kontaktra csepegtethető műkönnyekből alkalmazz.
Előzmény: zwiebel (2291)
bestoptika Creative Commons License 2003.08.29 0 0 2294
Írd meg légyszíves mit intéztél. Miért nem próbálod ki más cég kontaktlencséit?
Előzmény: tüskeböki (2289)
bestoptika Creative Commons License 2003.08.29 0 0 2293
Köszönöm a profi megjegyzést, de nem vagyok az. csak a tanultakat és a tapasztalatokat próbálom hasznosítani.
Előzmény: SZem (2290)
SZem Creative Commons License 2003.08.29 0 0 2292
Sürgősen le kell szokni róla.
Előzmény: zwiebel (2291)
zwiebel Creative Commons License 2003.08.29 0 0 2291
De jó, hogy van itt hozzáértő!!

Hónapos lencsém van, és reggelente eléggé ég a szemem, ezért sajnos rászoktam a Visine szemcseppre, hozzátartozik az ébredéshez, mint a fogmosás.
Gyanitom, hogy nem teszek vele jót, vagy netán teljesen ártalmatlan?

SZem Creative Commons License 2003.08.29 0 0 2290
Hurrá! Végre egy profi (bestoptika)

Hozzászólásom az FND témához: szerintem valami hiba lehet a gyártásban. Újabban elég vackok.

tüskeböki Creative Commons License 2003.08.27 0 0 2289
"Nem a görbületből adódik a problémád"

OK. Én csak azért gondoltam, hogy amiatt van mert ezt mondta a dokinő.

"azt szoktam mondani, én nem látok a páciens helyett, én csak az infokra tudok hagyatkozni. ez az info nem mindig tökéletes, ez benne van a pakliban."

Egyébként ahogy feltettem a szememre rögtön mondtam neki, h nem látok vele rendesen, uh minden info adott volt... remélem tényleg nem kell újból fizetnem.

Előzmény: bestoptika (2287)
bestoptika Creative Commons License 2003.08.27 0 0 2288
Nézd meg az üzletek címjegyzékét. mindenhol képzett emberek dolgoznak.
Előzmény: kisskriszti22 (2285)
bestoptika Creative Commons License 2003.08.27 0 0 2287
Nem a görbületből adódik a problémád. az éjjel-nappali lencsék peremkiképzése különlegesen lett kialakítva, így 8,4-es szemre is jó. A lencse anyaga, mint érezhetted, vastagabb. ebből adódik a dioptriaeltérés. Újra neked nem kell/ene/ fizetni, hiszen ez tényleg nem a te hibád. ilyenkor,az üzlet "bukja". ez van. én sem szeretek bukni, de a vevőnek mindig igaza van. azt szoktam mondani, én nem látok a páciens helyett, én csak az infokra tudok hagyatkozni. ez az info nem mindig tökéletes, ez benne van a pakliban.
Előzmény: tüskeböki (2286)
tüskeböki Creative Commons License 2003.08.27 0 0 2286
Nem csodálkozom, nekem is ez volt az első tippem, hogy a dioptria esetleg túl kevés...
Visszamentem ma az Ofotért-be és elmondtam a panaszomat (sugalltam, hogy a dioptriával lehet a gond) mire a csaj a szemem elé tartott 2 db -feles üveget + a a -8-as lencsék a szememben és azokkal tökéletesen láttam! Ez nagyon jó mert akkor lehet, hogy mégiscsak tudom majd hordani az ND lencséket. Viszont új próbalencséket kell rendelni amit én nem szeretnék újból kifizetni mert nem az én hibám. A dokinő tudhatta volna, hogy ha nagyobb a görbület mint amit én eddig hordtam, (eddig 8.4, most 8.6)akkor nagyobb dioptriára lesz szükség nem???
Előzmény: bestoptika (2283)
kisskriszti22 Creative Commons License 2003.08.26 0 0 2285
Sziasztok!

Szeretnék ismét kontaktlencsét hordani, kb 5 éve volt havi lencsém. Mivel vidéki vagyok, olyan szemészt vagy optikát keresek Bp-en, aki megbizható, lehetőleg nem tul drága, és próbalencsét is biztosit.
Ha tudtok ilyet, irjatok!
Köszi

bestoptika Creative Commons License 2003.08.26 0 0 2284
1-es számú szemészeti klinika, Tömő u.
Kalácska Zsoltot keresd
Előzmény: alhena (2282)
bestoptika Creative Commons License 2003.08.26 0 0 2283
Előfordul, hogy az éjjel-nappali lencsék esetében erősebb dioptriát kell adni, mint egyéb lágy lencse esetében. ne csodálkozz! Igen, magasabb dioptriát, pedig a minuszosra az jellemző, hogy lefele kell csökkenteni. Ez egy speciális eset.
Előzmény: tüskeböki (2280)
alhena Creative Commons License 2003.08.26 0 0 2282
Sziasztok!

Hosszas tépelődés után kipróbálnám a kontaktlencséket. (Eddig szemüvegem volt csak) Tippet szeretnék kapni arról, hogy hol van Bp egy jó és korrekt hely, ahol okos dokik precízen meg tudják vizsgálni a szememet, és tudnak ajánlatot adni, hogy milyen lencsével érdemes próbálkoznom (elég erős asztigmatizmusom van). Az sem árt, ha nem a legdrágább hely. :-)
Szóval, ha valamilyen hely bejött nektek, akkor kérlek írjátok meg!
Köszi!

Beebite Creative Commons License 2003.08.26 0 0 2281
Nemtom én is rettentesesn rosszul látok a FND-vel. Már én is kérdeztem mi lehet a gond. de senki se válaszolt:) Fel is hivom a szemészt:)
De elmentem 2. próbaképpen a korába vele. Szerencsére nem én vezettem. Ott az áruházban szinte egyeteln feliratot se tudtam elolvasni, a kávézóban nem láttam el a tábláig, hogy milyen palacsinta van, és a végén már szabályosan fájt a szemem az erölködéstől.:(( visszatettem a régi jó kis Surevue-t és semmi probléma.
Előzmény: tüskeböki (2280)
tüskeböki Creative Commons License 2003.08.26 0 0 2280
Megkaptam az új éjjel-nappali lencséket és teljesen elkeseredtem :-(
Mert már mikor feltettem a szememre mondtam a csajnak, hogy nem az igazi, hogy homályosan látok vele, mire ő: -Az lehet, hogy attól van, hogy egy kicsit más a görbület és más fajta a lencse mint amit eddig hordtam. Gondoltam oké, biztos megszokom majd egypár óra múlva. Hazamentem és bent is volt a szememben 4 órát. A komfortérzéssel nem is volt probléma, de továbbra is homályosan és szellemképesen láttam (főleg a jobb szememmel) Kivettem megpucoltam, visszatettem, no változás! Uh nem birtam tovább ki kellett vennem és visszatennem a régi lencséket. Azokkal tökéletesen látok.
Mindkét lencse -8.00-as. Vajon mi lehet a gond?
Holnap visszamegyek a boltba...
bestoptika Creative Commons License 2003.08.20 0 0 2279
Ha gyulladás van a szervezetben, akkor befertőzheted a kontaktlencsédet. utána ezt a lencsét már nem használhatod. inkább szemüvegezzél megfázás esetén. úgy sem árt néha egy kis pihenő.
Előzmény: Joceee (2276)
bestoptika Creative Commons License 2003.08.20 0 0 2278
Próbáld ki a Sauflon új kontaktfolyadékát.
Comfort Vue. Nálunk sokan kipróbálták és jók a tapasztalatok.
Előzmény: Törölt nick (2275)
bestoptika Creative Commons License 2003.08.20 0 0 2277
Bausch&Lomb illetve Ciba cég éjjel-nappali kontaktját tudom ajánlani. mindkettő alacsony víztartalmú, de a maximális oxigánáteresztő képességet szilikonanyag biztosítja.
ilyen magas dioptria esetében szerintem érdemes a műtét előtti vizsgálatot megejteni és utána döntsél.
Előzmény: tüskeböki (2274)
Joceee Creative Commons License 2003.08.19 0 0 2276
Lenne egy kérdésem, nem aktuális, csak eszembe jutott: Ha meg vagyok fázva, és ugy hordom a lencsét, lesz valami? Mi lesz?
Joc
tüskeböki Creative Commons License 2003.08.17 0 0 2274
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy az éjjel-nappal viselhető lencsékből milyen típusok vannak és szerintetek melyik a legjobb. Kicsit szkeptikus vagyok ezekkel a lencsékkel kapcsolatban, mert anno amikor elkezdtem lencsét hordani (az ősidőkben, 1994-ben) még az volt az orvosi szakvélemény, hogy a lencsét bizonyos időközönként ki kell venni a szemből, mert a folyamatos hordás mindenképpen károkat okozhat! Igaz akkor még egészen más típusú alacsonyabb oxigénáteresztő képességű és víztartalmú lencsék voltak csak forgalomban. De én valahogy mégsem tudok elszakadni ettől...
Egyébként elég erős a szemem -8.0 lencsét hordok, a szemüvegem pedig -9.5 és -10-es. Sz'al rosszabb vagyok mint egy vakond :-( és semmiképpen nem szeretném ha ez a tendencia folytatódnék.(egyébként már évek óta nem romlott a látásom)
Gondolkozom a szemműtéten is, de nem merem magam rászánni...
seva11 Creative Commons License 2003.08.15 0 0 2273
Akkor leirnám részletesen a folyamatot:
1.Lefele huzom az also szemhéjat
2.Megprobálom bevarázsolni
3. Ha benn van kis ideig nem szabad pislogni, hanem forgatni kell a szemgolyot jobbra-balra,amig el nem helyzekedik (Ezt honnan tudom egyedül?)Itt simán kipislogom.
4. Also szemhéj ovatos felengedése
5. Pislantás
6. Szemet becsukni, masszirozni PZS-vel kivülről
7.Kinyitni, ha látok. jo, ha nem, akkor meg kell keresni, hova lett a drága.
KÉRDÉS: Ugy kell rárakni, hogy mutatoujjal középen nyomni rá, vagy valahogy rá is lehet simitani pl. alulrol? (Értsd: Nem egyszererr raknám, hanem picit fokozatosan fektetném a szemgolyo felszinére.)
Előzmény: cavinton (2268)
Joceee Creative Commons License 2003.08.15 0 0 2272
;))
Előzmény: .attus. (2270)
jegyzőkönyv Creative Commons License 2003.08.15 0 0 2271
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Én is lencsét viseltem kb. 5 évig, de tavaly gyártót váltottam (orvosi javaslatra) és nagyon nem jött be. Begyulladt tőle a jobb szemem, lencsét azóta sem tudok viselni, csak szemüveget. Azzal semmi baj, csak már unom, szemüvegben semmit sem lehet csinálni. Szemészt viszont csak egyet ismerek, de oda nem szeretnék menni.
Tehát tud valaki Szegeden jó szemészt, vagy tippet, hogy hova lehet menni, ahhol időpontot adnak és nem kell egész nap ott várni, azt nagyon megköszönném!
.attus. Creative Commons License 2003.08.15 0 0 2270
Soha nem próbáltam tülörrel. Soha :)
Előzmény: Joceee (2269)
Joceee Creative Commons License 2003.08.14 0 0 2269
Hát nemtom, én a mai napig használok tükröt, pedig már kb másfél hónapja lencsés vagyok. De eszembe se jutott, hogy tükör nélkül csináljam.

Más: Most voltam első kontrollon, minden rendben van. Szóltam a doktornőnek, hogy az első héten az egyik lencsém elszakadt, és ha véletlenül lenne neki, vennék egyet, mert igy egyel kevesebb van az egyik dobozban. És adott egyet ingyen:) Nekem eddig semmi panaszom nincs az optikusomra, mindig rendes volt velem.
Joc

Előzmény: NemethA (2260)
cavinton Creative Commons License 2003.08.14 0 0 2268
A pislogastol nem szabad kijonnie. Akkor nem volt a helyen a lencse vagy nem jo a merete.

c.

Előzmény: seva11 (2265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!