Keresés

Részletes keresés

Guets Creative Commons License 2003.07.15 0 0 2227
Előzmény: SZem (2226)
SZem Creative Commons License 2003.07.15 0 0 2226
Guets: Hát ien, az FND tartása elsőrangú. Van még egy-két ilyen formatartó lencse, de a többség olyan, mint egy döglött medúza. Tényleg mindegyik FOCUS Monthly közepe kék. ( Ciba nagyon büszke rá, le is védették) De ha ez a bajod, van még néhány egyhónapos, nem kék lencse.
A dörzsölést megmutatom, idenézz!
Na, ha nem láttad, akkor tedd a tenyeredbe, cseppents rá 4-5 csepp löttyöt, és a mutató (vagy tetszőleges, nem durvabőrű) ujjaddal simogassad körbe-körbe.
Másnaposan nehéz feltenni a lencsét, mert száraz. És különben is, kinek van olyankor kedve....

Mások: természetesen az egyhónapos lencse 2-3 nap túlhordás után nem okoz szaruhártya fekélyt. De nem tudni, hány nap után okoz. Ti ki akarjátok próbálni? Mindenesetre, amikor egy kontaktlencse már nem olyan érzés a szemben, mint vadiúj korában, akkor már rég el kellett dobni.

Előzmény: Guets (2224)
Micuir Creative Commons License 2003.07.15 0 0 2225
Én úgy tudom, hogy ezt lencséje, esetleg optikusa válogatja. Van, aki azt mondja, hogy a kibontás számít. Más: én Biomedics 5.5 lencsét használok és az egy hónaposat tényleg lehet hordani két hónapig. (Egy orvosn? ismer?söm is meger?sítette - ? is lencsézik és egy szemész kollégájától kérdezte meg). Akkor érzem már úgy, hogy van valami a szememben. Egyébként most voltam egyéves kontrollon és minden rendben van.
Előzmény: Joceee (2222)
Guets Creative Commons License 2003.07.15 0 0 2224
Kedves Szem!

Két hónapos lencsésként kipróbáltam már az FND-t és a Monthly-t is.
Bár az FND nagyon tetszett, nem használtam csak nappal (éjszakára nem sikerült megszokni) + az ára miatt is, de most átszokóban vagyok Monthly-ra.
Kérdések:
- az FND-hez képest mindegyik Monthly lencse ilyen tingli-tangli? /Állandóan kifordul vagy lehajlik felhelyezéskor./
- Tényleg mindegyik Monthly szinezve van kékre egy kicsit vagy csak a próba lencse olyan? /Zöld alapszínre kicsit furin néz ki/
- A dörzsölésnek mi a technikája? Azt értem, hogy mindkét oldal 30mp, de hogyan-hol dörzsölgessem?
- Változhat az ember szeme fáradtságtól függően? Egy-egy görbe éjszaka után van úgy, hogy sehogyse tudom feltenni a lencsét. (Pedig ellenőriztem, a szememet kinyitom előtte...)

Üdv,
Guets

Jocee:
Éljenek a lámák ;-))

SZem Creative Commons License 2003.07.15 0 0 2223
Igen
Előzmény: Joceee (2222)
Joceee Creative Commons License 2003.07.14 0 0 2222
Ugye jól tudom (még mindig láma vagyok), hogy a havi lencsénél az egy hónap a tényleges hordási időre vonatkozik? Ugy értem, hogy ha egy hónapja bontottam fel, de csak 20 napot hordtam, akkor még 10 napig hord6om? Ugye?
üdv: Joc
ready Creative Commons License 2003.07.14 0 0 2221
Nem olyan régen vettem egy doboz kontaktlencsét, azonban a szemm?tétem miatt nem fogom használni.Ezért eladnám.Én 8500 Ft-ért vettem:Bausch & Lomb Softlens comfort.(6 db lencse van benne)
Az oldalára ez van írva:PWR(F'v) -4.50
Bc.C 8.6 dia 14.2
Ha valakinek pont ilyen lencsére lenne szüksége keressen meg. (ofotértben lett vásárolva).Természetesen olcsóbban adom.
Elan Creative Commons License 2003.07.13 0 0 2220
Sziasztok!
Nem egészen kontaktlencse-témakör, de talán tudtok segiteni. Olyan szemorvost keresek, aki este 6 után is rendel, vagy hétvégén, tehát munka után is elérhető. Budapesten kellene. Előre is köszönöm!
Beebite Creative Commons License 2003.07.08 0 0 2219
A legtöbb boltban tudják pótolni. Illetve ez nem tudás, hanem szándék kérdése. Én egyszer jártam így, és kaptam pótlencsét.
Előzmény: Joceee (2217)
frusi Creative Commons License 2003.07.08 0 0 2218
én már próbáltam... ;)) Nagyon gáz?...
Előzmény: Joceee (2217)
Joceee Creative Commons License 2003.07.07 0 0 2217
Én nem vittem vissza, reggel nem is volt időm gondolkozni rajta, csak kidobtam a kukába, és elővettem egy másikat. Csak az a baj, hogy így "csúszásban" vagyok, mert bal lencséből van hat darab, jobbosból meg csak öt... Enyém is Ciba egyébként.
Mi lett volna, ha nincs tartalék, és csak az egyik szemembe tettem volna lencsét? :D
Előzmény: kisnul3 (2216)
kisnul3 Creative Commons License 2003.07.06 0 0 2216
Én is jártam már így egyszer: a Ciba lencsémből szakadt ki egy darab; vissza is vittem és bár kicserélték, olyan stílusban beszéltek velem, hogy azóta se vettem többet olyat. Más lencsével még nem jártam így (másik kettőt használtam/ok)
Előzmény: Joceee (2196)
Sricsi Creative Commons License 2003.07.05 0 0 2215
Joceee, Beebite: köszi a hozzászólásaitokat!
A vizsgálaton mondták, hogy már meg is gyógyult a hámsérülés, és adtak egy próbalencsét, hogy próbáljam ki, hogy az szúr-e.
Előzmény: Joceee (2211)
SZem Creative Commons License 2003.07.03 0 0 2214
:P
Előzmény: cavinton (2208)
Vizontolany Creative Commons License 2003.07.03 0 0 2213
Sziasztok!

Van egy 13 éves kislányom, aki kontaktlencsét szeretne, és az iránt szeretnék érdeklődni, hogy ebben a korban javasolt-e már a használata?
Ha igen, milyen lencsét tanácsos venni rövidlátóknak?

Köszönettel,
Vizontolany

Beebite Creative Commons License 2003.07.03 0 0 2212
Sricsi: egyszer történt velem ilyen (lassan 10 éve lencsézek), amikor karnist szereltem (fúrás felfelé nézve, majd kalapálás, csavarozás, szálló por, stb). Tehát a szembe kerülő finom por természetesen bejutott a lencse alá, és ott néhány óra alatt hámsérülést okozott. Gyorsan könnyen gyógyult, de azért kellemetlen volt:)
Azóta nem szerelek karnist:))))

cav.: köszi a számot.

Előzmény: Sricsi (2210)
Joceee Creative Commons License 2003.07.03 0 0 2211
El is dobtam azonnal.
Sricsi: Én nem értek hozzá, nekem két és fél hete van lencsém, én betanitás után pár nappal mentem vissza a dokihoz, mert nagyon kényelmetlen volt a lencsehordás. Írt fel műkönnyet, azt használom, azóta jobb, de most se hordom tul sokáig, és nem is minden nap. Remélem, nekem nem lesz semmi komplikációm a lencsével kapcsolatban...
Előzmény: cavinton (2200)
Sricsi Creative Commons License 2003.07.03 0 0 2210
Üdv!
Nekem kb. négy hete van kontaktlencsém, ez az első adag. Már az első nap óta szúrt az egyik lencse, de azt gondoltam, majd hozzászokik a szemem. De nem így lett, ezért elmentem vissza az optikushoz. Megvizsgáltál a lencsét, arra azt mondták, hogy nem látnak rajta hibát. Viszont a szememet megfestették, és észrevették, hogy egy csomó sérülés van a szem hámrétegén. Szerintük lehet, hogy a lencse dörzsölte ki a szememet. Most pihentetni kell, és majd vissza kell mennem ellenőrzésre.
Találkoztatok már ilyen esettel? Ez a sok kis hámszövet-sérülés okozhat rosszabb látást?
cavinton Creative Commons License 2003.07.03 0 0 2209
helyesen

polysoft

cavinton Creative Commons License 2003.07.03 0 0 2208
Beebite

Egy telefont meger. Polisoft lotyit keresd.

U.S. Product Bp Hegedus Gy u 5.
tel : 2391800

c.

Előzmény: Beebite (2206)
cavinton Creative Commons License 2003.07.03 0 0 2207
SZem

A szmajlik senkit nem jogositanak fel masok bantasara!!!

Tisztelettel

c.

Előzmény: SZem (2205)
Beebite Creative Commons License 2003.07.02 0 0 2206
Elfogyott az ápolószerem. Van most valahol valami jó akció? Én egyszerre szoktam sokat venni, votlaképp mindegy milyen, bár a B&L-és társait nem igazán kedvelem. A peroxidosokat drágállom, de amúgy mindegyik érdekel. Van ötlete valakinek, hova érdemes mennem betankolni?
SZem Creative Commons License 2003.07.02 0 0 2205
FND: NEM LEHET. És aki nem hiszi, írjon a CibaVision ügyfélszolgálatának, és kérdezze meg. Aki máshogy tudja, az rosszul tudja. Valóban baromi jó kontaktlencse, de ezt nem tűri. (Nem károsítja egyébként a fel és levétel, de nem szereti. Ha le akarod venni, akkor inkább hordjál mást.)

cavinton: te nem ismered a szmájlikat?

CrazyCat Creative Commons License 2003.07.02 0 0 2204
Hát, vigyázni vigyázok, kényelmes is, igazából tényleg a 2. hónap vége felé érzem, hogy új kéne. Megnyugodtam:)
Előzmény: LittleWonder (2203)
LittleWonder Creative Commons License 2003.07.02 0 0 2203
nekem nem focus lencsém van, de nekem is ezt mondta a dokim, hogy nyugodtan hordhatom akár 2hónapig is, ha vigyázok rá és kényelmes
a dokimnak is lencséje van és ő se csak egy hónapig hordja
Előzmény: CrazyCat (2202)
CrazyCat Creative Commons License 2003.07.02 0 0 2202
Sziasztok!
Olvasgattam a fórumot, mert nekem is van kontaktlencsém, most kicsivel több, mint egy éve. (Focus N&D) Ahogy olvasgattam SZem írásait, szerintem most rosszul lesz, de az írottak hatására megkérdeztem a saját szemészemet a következők miatt: SZem mondja, hogy nem lehet a N&D-t úgy használni, hogy két hónapig, ha csak nappal, mert a le- és feltétel károsítja. Én ezt konkrétan megkérdeztem 2 hete a saját szemészemtől, aki szerint lehet, mert a N&D a legjobb, (oxigénáteresztés, rugalmasság stb) és ő meg van róla győződve, hogy semmi baj nincs, ha a havi lencse ki-berakással 2havi lencsévé lesz. Most mit gondoljak...??
LittleWonder Creative Commons License 2003.07.02 0 0 2201
nemtom miben csinálják a lényeg, hogy tuti orvosok vannak és a vizsgálatért nem kell külön fizetned, mivel tb kártyával megy. és úgy vettem észre, hogy a folyadék is olcsóbb a kórház gyógyszertárában, mint máshol.
Előzmény: SZem (2197)
cavinton Creative Commons License 2003.07.01 0 0 2200
Joceee

Dobd el. Ha felrakod akkor eloszor szurja a szemed, ha szetszakad akkor meg horgaszhatod vagy ket napig.

Előzmény: Joceee (2199)
Joceee Creative Commons License 2003.07.01 0 0 2199
Az a fura, hogy a darabját nem találtam meg, pedig ahhoz tul nagy darabka volt, hogy észre ne vegyem...
Előzmény: SZem (2197)
cavinton Creative Commons License 2003.07.01 0 0 2198
SZem

Nem fusiba csinaljak. Mellekallasban. Es egyebkent szamit?
Fusi munkat viszont eleg sokan csinalnak az orvostarsadalombol foallasban is. Ezerszer jobban megbizok a Honved Korhazas szemeszekben mint a xxxxx xxxx szuper optikai szalonban.

c.

Előzmény: SZem (2197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!