Keresés

Részletes keresés

Bondetti Creative Commons License 2003.04.29 0 0 2040
Ja, és kit lehet beperelni, ha valamilyen termékhez nincs magyar nyelvű használati útmutató? :D
Előzmény: Bondetti (2039)
Bondetti Creative Commons License 2003.04.29 0 0 2039
Ma vettem 355 ml-es kiszerelésű Opti-Free Expresst, 4640 mínusz 10% egyenlő 4176 forintocskáért. Törzsvásárlói kártya rúlz, bár azért érdekelne, másnak/máshol mennyi, lehet, hogy direkt minden terméket fölemelnek 10%-kal. :))

És tényleg van benne KL-tartó. Illetve azt is írja, hogy NO RUB, megnéztem a használati utasítást, ott is "no rub". Ezt azért még kipróbálom. :)

fagzal Creative Commons License 2003.04.18 0 0 2038
Koszi az infot, az Eteleoptikat en is megleltem (www.eteleoptika.hu azt hiszem), el is mentem (telefonon be kell jelentkezni), es ugy nez ki, hogy sikerult olyan lencset talalni ami jo. En is ajanlom ezt a helyet, kicsit uzlet, de kedvesek voltak - 1500Ft-ert ket ora hosszat vizsgaltak mikozben harom kulonbozo lencset is elhasznaltam.
.attus. Creative Commons License 2003.04.16 0 0 2037
Javaslatom (ez itt a reklám helye): Etele Optika. Ez az Etele úton van, az egyik panelházba. A piros hetes Bártfai utcai megállójától 2-3 ház a pályaudvar felé. Időpontot kell kérni, de orvos vizsgál, és szerintem nagyon lelkiismeretesek, és úgy tapasztaltam, amire van megoldás, arra meg is találják, de nem szégyellik azt sem megmondani az ügyfélnek, hogy ebből nem lesz kontaktlencse, ha úgy érzik.
Előzmény: fagzal (2036)
fagzal Creative Commons License 2003.04.16 0 0 2036
Hi!

Holgyek-urak, adjatok nekem tanacsot! 13 eve viselek szemuveget, es mar unom... ugy jo 3-4 eve voltam szemesznel, kiprobaltam valami allitolag nagyon tuti lagy kontaktlencset. Tok jo volt, csakhogy egy-ket ora hordas utan (meg a szemesznel) nem szokta meg a szemem, kulonosen az egyik, es ilyen beverzesek jelentek meg rajta es irritalta is, idegentest erzesem volt tole. Namarmost a kerdesem az, hogy mennyit fejlodott azota a tudomany? :-) A doktorno akkor azt mondta, hogy van ilyen, van akinek nem birja a szeme. Erdemes nekem ujra megprobalnom? Ha igen, akkor mivel, milyen lencsevel? Hol es hogyan kezdjem, ha kezdjem? XI. keruletben vagyok, kozelit mondjatok :-) A szememet egyebkent tuzetesen megvizsgaltak, teljesen egeszseges a dioptriatol eltekintve, a konnytesztet meg tul is teljesitettem :-)
Koszi minden visszajelzest!

SZem Creative Commons License 2003.04.10 0 0 2035
Az ideiglenes éppen akár 1-2 év is lehet.
A feladás azt jelenti, hogy hiába a szemcsepp, hiába száradástűrő kontaktlencsék, hiába nedvesítő hatású ápolószerek, mégis kényelmetlen a lencse. Ekkor jön a szemüveg.
Előzmény: gombfoci (2034)
gombfoci Creative Commons License 2003.04.10 0 0 2034
még 1 kérdés: :-)
mit szokott jeleneti (a Te praxisodban) az "ideiglenes"? mennyi idő után adod fel?
Előzmény: gombfoci (2033)
gombfoci Creative Commons License 2003.04.10 0 0 2033
Szia,

köszi a gyors választ és a gartot! Sajnos a szemszárazsággal kapcsolatosan ezek nem jó hírek.
Mit jelent az, hogy valakinél "feladod"? állandóan szemcseppeznie kell a páciensnek? és nem kóros hosszabb távon, hogy mindig "bevérzik" a szem?

Ami a könnycsatornámat illeti, remélem megtartja jószokását! :-)

köszi mégegyszer,
Gf

Előzmény: SZem (2032)
SZem Creative Commons License 2003.04.10 0 0 2032
Szia, gratulálok a műtét sikeréhez!

A száraz szemről viszont sok jót nem tudok mondani. Lehet persze időleges sicca, de leginkább tartósan kevés a könny. Az is lehet, hogy az összetétele nem (sem) jó. Nincs kenés, szárad a nyálkahártya, könnyen fertőződik.
Van egy Aquify nevű szemcsepp (CibaVision) ha az nem segít, akkor szerintem semmi.
Mi van még, ami a könnytermelést befolyásolja, nos pl.: mennyit iszik, eszik-e zsírosat, poros helyen, huzatban, UV fényben mennyit tartózkodik, mekkora a környezetszennyezés, stb stb stb.
Az én pacienseim közül is rengetegen küzdenek száradással - és van, akinél fel is adjuk.

Előzmény: gombfoci (2031)
gombfoci Creative Commons License 2003.04.09 0 0 2031
Hello SZEM!

talán még emlékszel rám, tavaly abba kellett hagynom a kontaktlencsézést, mert "eldugult" a könnycsatornám. Nos, örömmel jelentem, hogy túlvagyok a DCR műtéten (lézeres, füllorrgégész/szemorvos közösen végzte). Sajnos több mint egy évig hasztalan volt a "hagyományos" kezelés. a csatornám most nagyszerűen "szelel" (kop-kop-kop). :-)

ami miatt most írok, az az egyik barátnőmet érinti:
sajnos naponta "bevérzik" a szeme, néha fájdogál és éjszakánként kiszárad. A kontaktlencsét nem tudja hordani. A szemorvos "szemszárazsággal" kezeli már vagy egy hónapja, már a 3. műkönnyet és nemtudoménmit próbálja és egyre rosszabbodik a helyzet.
Kérdésem, hogy vajon lehet-e más baja a szemének és ha nagy valószínűséggel mégiscsk szemszárazság a betegsége, akkor ez az állapot mennyire állandósul, mit tegyen ha nem javul/tovább rosszabodik? Mik a gyógyulási esélyei?!

köszi előre is válaszod. Gf

ciscocat Creative Commons License 2003.04.09 0 0 2030
Ahol en vettem a Clerz-et ott azt mondtak hogy ha hutve van akkor kibirja 3honapig.
Előzmény: SZem (2028)
Kőkapu Creative Commons License 2003.04.03 0 0 2029
SzabóZE!

Herpesz ellen ajánlom: Epavir tabletta.

Ez egy abszolút gyógynövényes cuccos, de asszem patikában is lehet kapni.
Nekem a megfázással van állandóan az orromon herpesz, de aztán ajánlották, hogy ősszel tartsak egy egyhónapos Epavir kúrát.
Tényleg jó, mert vagy elő sem jön a herpesz, vagy sokkal gyorsabb lefolyású, és kisebb.

Előzmény: SzaboZE (1986)
SZem Creative Commons License 2003.04.02 0 0 2028
Két dolog határozza meg az eltarthatóságot: az összetétel, és az engedélyezés. A Clerz pl a CE előtt 3 hónapig, most meg 1 hónapig tartható el, de közben semmit sem változtattak az összetételén.
Előzmény: Aqua11 (2027)
Aqua11 Creative Commons License 2003.04.01 0 0 2027
Lehetséges az,hogy az OptiFree szemcseppje a felbontást követően 6 hónapig használható? Ez van ráírva,de egy kicsit kételkedem benne,mert amiket eddig használtam,azok mind csak 1 hónapig voltak jók.(Clerz,Tears Naturale)
Egyébként az eltarthatóságban mekkora szerepe van a szemcsepp összetevőinek? Mi az,ami ezt az 5 hónap különbséget okozza?
Imhotep666 Creative Commons License 2003.04.01 0 0 2026
Köszönöm az információt.
SZem Creative Commons License 2003.04.01 0 0 2025
A sima Opti-Free mellé lehet hogy nem adnak, olyant nem tartok. A Specialty lencsét csomagolják private label is, gondolom az lehet (sőt, a Specialty is alighanem maga is private label)
Előzmény: Bondetti (2024)
Bondetti Creative Commons License 2003.04.01 0 0 2024
Na, ez érdekes, OptiFree-t használok, de nem adnak hozzá tartót, ez nekem új. Amúgy a dobozába énszerintem bele se férne a palack mellé. Legközelebb azért rákérdezek a bótba', hogy nem jár-e hozzá, csak aztán nehogy hülyének nézzenek. :o)

Mi a különbség a Specialty 55 és az 55 AC között? Most ez utóbbit hordom. (Asszem a "Specialty" felirat nem is volt rajta, csak az 55 AC, próbaként kaptam a dokitól, doboz nélkül.)

SZem Creative Commons License 2003.04.01 0 0 2023
Az AOSepthez általában nem kell fehérjeoldót használni. Csak ha valakinek a könnyösszetétele nem jó, akkor lehet szükséges. Igen, a hidrogén-peroxidos, katalizátoros folyadékok a legjobbak, de az ára azért jóval magasabb. De lustáknak valóban ideális.

A strandon azért mégoscsak a fertőzésveszéllyel van a legnagyobb gond, mert az édesvíztől inkább rátapad a szemre a lencse. (a tenger viszont elviszi hamar)

Csabaking Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2022
1 kérdésem lenne a Tisztelt Fórumozókhoz: Nyár és strand lencsével...Én még sosem mertem a vízben hordani, mert úgy tudtam, hogy ha bemegy az ember a víz alá, akkor 100%, hogy kiesik ... Vagy ami még rosszabb, félig lejön, félig meg ottmarad a szemen, és rohadtul irritál...Igaz ez??? Vagy csak én látok rémképeket?
Fertőzéstől annyira nem tartok, mert a sok strandon eltöltött évem alatt nem is emlékszem, hogy volt-e valami gond a szememmel, pedig még a Balatonon is nyitott szemekkel bámultam a sötét homokot a víz alatt.:-)

Csabaking Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2021
Tudtommal az Aosepthez nem kell fehérjeoldó tabletta, mert az a legerősebb rendszerű tisztítóoldat. Viszont 6 óráig benn kell hagyni a lencsét a tárolóban. Egyébként még a használati utasításon sincs kikötve, hogy kellene használni ilyesmit. Én már kb. 4 éve használom az Aoseptet, de egyszer sem költöttem fehérjeoldóra. Pont ilyen okokból tértem rá az Aoseptre, mert nem kell dörzsi sem. A fenének sem volt kedve állandóan dörzsölgetni, meg az a tabletta sem volt valami király érzés másnap, mikor kivettem, csupa csuszpájz volt tőle a lencsém. Az Aosept a lustábbaknak való, mint én.:-)
Ja, és nem véletlenül drágább pár száz forinttal az Aosept, mint azok a folyadékok, amikhez kötelező a tabletta...
Persze nem árt a tabletta, de nem kötelező az Aosepthez.
Előzmény: Phil01 (2020)
Phil01 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2020
Én az AOSEPT PLUS-t használom, és minden dobozban benne van a tartó is!
Egyébként muszály minden este beletenni ázni, vagy csak ajánlatos?
Kaptam egy doboz tablettát is /Unizyme/, amiből a doktornő javallatára 3 hetenként 1 tablettát kell az AOSEPT-hez adni! Viszont a tabletta leirásában az van, hogy legalább 3 naponta. Mi az igazság?
SZem Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2019
Én a sma Opti Free-t nem árulom, csak az Express-t. Az jó. És minden palackhoz kapok tokot, és persze oda is adom a paciensnek. Hiszen benne van a dobozában. Persze a simát nem tudom, de szerintem ahhoz is van.
Előzmény: Aqua11 (2018)
Aqua11 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2018
Ezt komolyan mondom,nem értem!És kicsit fel is vagyok háborodva.Valahol adnak,máshol meg nem adnak?! Hálás lennék,ha elárulnátok,hogy hol szoktátok venni.Egyébként jó az OptiFree?
Előzmény: NemethA (2017)
NemethA Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2017
nekem opti-freehez mindig van mellékelve tok
Előzmény: .attus. (2016)
.attus. Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2016
Az OptiFreehez nekem sem szoktak adni, de ha külön kértem, mindig adtak ingyen, szó nélkül.
Előzmény: Aqua11 (2015)
Aqua11 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2015
A tok cseréjét pont azért kérdeztem, mert tapasztalatom szerint nem nagyon adnak tokot a lötyihez.Eddig a Solo Care-t használtam,ahhoz valóban volt tok,mindig le is cseréltem,de ehhez az újhoz nincs(Alcon Opti Free zöld),úgyhogy máshogy kell megoldanom a dolgot.Egyébként úgy tudom,hogy a kék Bausch&Lomb-os löttyhöz sincs,persze ez nem biztos.Ahol én szoktam venni a lencsét,ott persze lehet külön kapni B&L tokot,de több,mint 2000 Ft-ért.Persze a szemem egészsége a legfontosabb,mégis jobb lenne kicsit olcsóbb megoldást találni és közben rendszeresen cserélni a tokot. Ha tudtok valamit,légyszi írjatok!
SZem Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2014
A tokot valóban rendszeresen kell cserélni. Minden palackhoz kapsz egyet, a régit dobd ki (na jó, egyet tegyél el tartalékba)
Ha forró vízzel kiöblíted, az elég jó, de ki kell törölni, mert a csapvíz meszes. Egyébként lehet kapni tok és kézmosó folyadékot Antiszeptika néven.
Próbálj Focust, Sauflont, Ultravisiont, Precisiont.
A manapság használt folyadékokból nemigen marad semmi a lencsében, úgyhogy válthatsz, de ne keverd össze őket.
A szemcsepp márkája és a lötty márkája nem kell, hogy egyezzenek.

Úszáshoz úszószemüveget kell tenni, ha lencsét hordasz, mert fertőzést kaphatsz!

Előzmény: Aqua11 (2013)
Aqua11 Creative Commons License 2003.03.30 0 0 2013
Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem a kontaktlencsével kapcsolatban.
1.A tokot kell-e rendszeresen cserélni,ahogy az ápolószerek használati utasításai mondják?Ha igen,akkor milyen gyakran?
2.A folyadék helyett ki szabad öblíteni a tokot vízzel,aztán hagyni kiszáradni?
3.Írtátok,hogy a Soflens66 nem túl jó.Én is ezt használom és nekem is vannak problémáim vele.
Tudnátok helyette jobb, havi cseréjűt lencsét ajánlani?
4.Van most egy kis problémám a szememmel,úgyhogy folyadékot kell váltanom. Igaz az,hogy az újat csak új lencsével együtt lehet elkezdeni használni?
5.Végül:Fontos az, hogy milyen fajta nedvesítő cseppet használok, úgy értem van köze a szemcsepp "márkájának" a folyadékéhoz?
Bocsi,ha egy kicsit hosszú voltam.

Imhotep666 Creative Commons License 2003.03.30 0 0 2012
Hi!

Tud nekem ajánlani valaki olyan kontaktlencsét, amit lehet úszáshoz használni, hogy nem kell úszószemüveg.

SZem Creative Commons License 2003.03.24 0 0 2011
:-D
Előzmény: Bondetti (2010)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!