Keresés

Részletes keresés

SZem Creative Commons License 2003.03.10 0 0 1990
Hm... ez az ökölbeszorítás nekem nem ismerős.
A görbület más dolog. A különféle típusokból, különféle átmérőkből más és másféle görbületű lencse kellhet azonos szaruhártyagörbület mellett. Még a könnytermelés isz számít: magas víztartalom esetén nagyobb görbületűt választunk, ha kevesebb a könnymennyiség. Ha elliptikus a lencse belseje, az is befolyásoló tényező. Ezeket a kontaktológusnak illik tudnia, illetve a kontrollokra kell becsületesen eljárni, hogy ha változtatni kell, a kontaktológus észrevegye.
A cilinder 0.75-id nem nagyon korrigálandó kontaktlencsével.
Előzmény: képész (1988)
.attus. Creative Commons License 2003.03.09 0 0 1989
0,2 eltérés belül van a tűréshatáron a gyakorlatban. Azt elméleti határértékeket majd a profik elmondják :-)
Előzmény: képész (1988)
képész Creative Commons License 2003.03.09 0 0 1988
Sziasztok! Már jópár éve hordok lencsét, de elcsodálkoztam amikor itt sokan írták, hogy milyen vizsgálatokon kellett "átesniük" vásárlás előtt. Mivel engem még soha nem vizsgáltak így - mert ahol én vettem nem voltak ilyen műszerek (csak réslámpával nézték meg a szemem-ezt is csak SZem-től olvastam, hogy így hívják) - elmentem egy másik optikai üzletbe. Ott tényleg megvizsgálták a szemem alaposan. Viszont érdekes volt amikor a szemész doktornő mondta, hogy szorítsam ökölbe a kezem. Amikor kérdeztem, hogy ez miért jó, akkor valamit mondott, hogy a magas embereknél a szemrostokkal vagy mikkel szokott gond lenni, vagy ilyesmi. Ilyen tényleg van és ha igen mi állapítható meg abból, hogy ránéz az ökölbeszorított kezemre?? A korábbi helyen a kártyámra a BCOR-hoz (mi ez?) azt írták, hogy 8,7 mindkét szememhez, itt meg 8,9-et. Ez lényeges különbség? (amit adott KL az meg 8,8-as, mert nem volt 8,9-es). A Cyl -0,5. Ez baj, vagy jó, vagy egyáltalán mi ez?
SZem Creative Commons License 2003.03.03 0 0 1987
Húúú!

Nem is tudok semmi jót mondani. Ha herpesz, akkor bajban vagy. Bármikor kiújul: nátha, undor, huzat, mindegy. A vírus mindig benned van.

Előzmény: SzaboZE (1986)
SzaboZE Creative Commons License 2003.03.02 0 0 1986
Sziasztok!

Szem: tudsz ajánlani szemészt, aki véglegesen le tudna zárni valamilyen herpesz jellegű szemfertőzést? Már 2 hónapja szenvedek vele, állítólag apró sebek lesznek tőle a lencsén, azért homályos picit a látás. A homály megszünt, látszólag minden ok, de amint lencse kerül a szemembe ismét előjön. Egy szemész fődoki kezelt, azt mondta, elvileg már lehet lencse, aztán mégsem :( ÚÚÚúútálom a szemüveget.

SzaboZE

Előzmény: SZem (1985)
SZem Creative Commons License 2003.02.28 0 0 1985
Sir Kán: Itt lehet, hogy arról van szó, hogy vizsgálat közben inkább +3.75-ös szemüveget adott volna, de nem fogadta el a szemed, a KL viszont jobban tolerálható. Ez egy bonyolult dolog, nem akarok belemenni, de van olyan, hogy mondjuk +5-öt mérek, de +2.5-nél többet nem fogad el a szem. De a KL-t nem lehet lekapkodni, nem lehet fölötte elnézni, közelebb van a szemhez stb, felteszek egy +5-nek megfelelő +5.25-ős KL-t. Egy hét múlva már prímán lát, és a szem sem görcsöl.
És az is lehet, hogy a próbasorában feles lépésekben emelkednek a dioptriák.

De a Soflens66 akkor is egy vacak....

Előzmény: Sir Kán (1981)
.attus. Creative Commons License 2003.02.28 0 0 1984
Izé, én ezt most nem értem. Szerintem, amit eredetileg írtál (1976), az volt OK :-)
Előzmény: ciscocat (1982)
ciscocat Creative Commons License 2003.02.28 0 0 1983
Megvizsgalta neked az orvos a szemgorbuletet? Mert a leirtak alapjan mintha nem stimmelne a lencse gorbulete.
Előzmény: Sir Kán (1981)
ciscocat Creative Commons License 2003.02.28 0 0 1982
Aeh, ez hulyeseg, felreertettelek .attus.
Előzmény: ciscocat (1979)
Sir Kán Creative Commons License 2003.02.28 0 0 1981
Koszi a valaszokat!

A szemuvegem +3.5 dioptrias, a kontaktlencse amit kaptam pedig +4. Azert volt gyanus a dolog, mert messzire kicsit farasztobb nezni vele, de a kontaktologus/szemesz (?) azt mondta, hogy most marad ez probalencsenek, aztan majd 3.75-est ad.
A problemam pedig a lencsevel (tul azon hogy nem tudom kiszedni ;-)) az, hogy a jobb szememben valahogy "nem talalja a helyet". (ertsd: gyakran homalyos/kettoslatas, ilyenkor pislogni kell mint a hulye) Megcserelni meg nem probaltam oket, de nem hiszem, hogy a szemeim ne lennenek egyformak.

ciscocat Creative Commons License 2003.02.27 0 0 1980
Köszönöm! :)
Előzmény: SZem (1978)
ciscocat Creative Commons License 2003.02.27 0 0 1979
Uhh, jogos. En valami miatt a dioptriakat mindig abszolut ertekukkel ertelmeztem, ahhoz kepest nagyobb vagy kisebb.
Előzmény: .attus. (1977)
SZem Creative Commons License 2003.02.27 0 0 1978
Szuper válaszok!
Egy apró pontosítás: a hsznált löttyöt ki kell önteni, amikor a lencse a szemre került. A tok tehát száraz legyen, amikor a lencse nincs benne.

:) a Soflens 66-ot én sem szeretem :)

A tigris dioptriája +6 és cca +10 dioptria között lehet, akkor tényleg 0.5 emelést kell csinálni.
optika.hu-nak van egy táblázata az átszámításról. (mármint a neten, mert otthon minden kontaktológusnak van)

.attus. Creative Commons License 2003.02.27 0 0 1977
Kontaktlencsével a szemüvegnél fél-egy dioptriával "pozitívabb" kell. Azaz mínuszos lencsénél gyengébb, pluszosnál erősebb.
Előzmény: ciscocat (1974)
ciscocat Creative Commons License 2003.02.27 0 0 1976
"Ha hosszabb ideig nem hasznalod a lencset, akkor 3-4 hetre bennehagyhatod, de hasznalat elott mindenkeppen csinalj egy tisztitast friss folyadekkal."

Ugy ertem teljes tisztitast. Tehat dorzs, majd megfelelo ideig aztatas friss folyadekban (folyadektol fuggoen -> 6 oran keresztul, vagy ha ezt az uj 10perces oldatot hasznalod, akkor 10percet).

Előzmény: ciscocat (1974)
ciscocat Creative Commons License 2003.02.27 0 0 1975
"...eleg mersekelten vagyok vele megelegedve..."

Konkretan mi a baj vele?

Előzmény: Sir Kán (1973)
ciscocat Creative Commons License 2003.02.27 0 0 1974
1. 1 flakon olyan 1-2honap-ig birja, ha esetleg ennyi ido alatt sem fogyna el, akkor azutan en mar nem szivesen hasznalnam (nekem mindig elfogy). Ha pedig pontosan arra a lottyre gondolsz amiben pl. tegnap este aztattad akkor: Minden lencse kivetelkor hasznalj ujat. (Na jo, 2ejszakat még kibir)
Ha hosszabb ideig nem hasznalod a lencset, akkor 3-4 hetre bennehagyhatod, de hasznalat elott mindenkeppen csinalj egy tisztitast friss folyadekkal.

2. Ha mindkettot szemesz/kontaktologus passzintotta a szemedre (stimmel az illeszkedes/gorbulet dia. stb) akkor szerintem miert ne? De ezt a szemesz biztosan elmondja.

3. Ez furcsa. Szerintem pont ellenkezoleg: klencsebol pont hogy az emlitett diop.-val kisebb kell. Probald ki hogy egy regebbi, ma mar gyengebb diop.-os szemuveged lencsejet amilyen kozel csak lehet a szemedhez tolod, jobban fogsz latni vele. A kontaktlencsenel még szembetunobb ez a javulas, hiszen az pont a szemedre illeszkedik. Szerintem jelentsd fel a "szemorvos"-od :)

4. Akkor lattad azt is amit akkor elmondtunk neki: Gyurusujjal lehuzod az also szemhejadat, majd mikozben folfele nezel, mutato +huvelykujjal alul osszecsippented a lencset. Ha veletlenul nagyon elcsuszna mikozben probalod kivenni, akkor finoman told vissza a helyere es utana probald ujra. Szerintem egy kis ideig tukorrel csinald, aztan ha belejossz mehet nelkule.

Sok sikert! :)

Előzmény: Sir Kán (1973)
Sir Kán Creative Commons License 2003.02.27 0 0 1973
Sziasztok!
Kezdo kontaktlencse hasznalo vagyok, s lenne egy-ket kerdesem:
1. Azt a lottyot amiben azik ejszakankent a lencse, milyen surun illenek cserelni?
2. Ha valaki hol ilyen, hol olyan lencset hasznal, az mukodik? (altalaban ejszaka kiveheto, taborozaskor ejszakara bennmarado)
3. A szemesz (?), aki a lencset felirta, azt mondta, hogy adott szemuvegnek kontaktlencsebol fel dioptriaval nagyobb felel meg. Hogy is van ez?
4. Lattam, hogy nemreg volt valakinek olyan problemaja, hogy nem tudja kivenni a lencsejet. Na kerem, en az elobb 1,5 (!) orat szenvedtem mire kijott. (Betenni persze 5 perc alatt megy)Nem lenne rossz, ha pontosan le tudnatok irni egy-ket technikat a kiszedesre, hogy ne csak talalomra nyulkaljak a szememben...

Egyebkent SofLens 66-ot probalok, es eleg mersekelten vagyok vele megelegedve...

Lzolcsi Creative Commons License 2003.02.16 0 0 1972
Sziasztok!
Szeretnék én is kontaktlencsét használni. Jelenleg szemüvegem van, de azt nem túl sűrűn hordom. Szóval az iránt érdeklődnék, hogy mennyibe kerülnek ezek a dolgok összességében (KL, szemvizsgálat, lötty...).
Meg egyáltalán mi a jobb? A havi, vag féléves. És a színesek mennyibe kerülnek? Lehet azt is kipróbálnám. És jó lenne, ha tudnátok Paks környékén, valahol Tolna megyében mondani olyan helyet, ahol mindent el lehet rendezni, mert ezért nem szándékozom Pestre felutazni. Köszi előre is ,heló
Előzmény: ciscocat (1971)
ciscocat Creative Commons License 2003.02.14 0 0 1971
Viseld egeszseggel! :)
Előzmény: nuszi (1970)
nuszi Creative Commons License 2003.02.14 0 0 1970
Nincs mit :) Most voltam a próbalencsémért, elég jónak tűnik egyelőre, sokkal kevésbé érzem, mint anno a B&L-t. És végre látok :D
Előzmény: ciscocat (1969)
ciscocat Creative Commons License 2003.02.14 0 0 1969
Aha értem. Köszi!
Előzmény: nuszi (1968)
nuszi Creative Commons License 2003.02.14 0 0 1968
Jól megnéztem tegnap sötétben egy világító feliratot ami messze volt. Egyértelműen duplán látom :) Persze azért nem totál kettőt látok, de dupla. Ami közelebb van azt nem ennyire észrevehetően látom duplán.
Előzmény: ciscocat (1965)
nuszi Creative Commons License 2003.02.13 0 0 1966
Inkább úgy mondanám, hogy el van csúszva. Nem látok belőle konkrétan kettőt, bár hasonló, ha úgy nézzük, hogy az egyik kép éles, a másik pedig kicsit elcsúszva van mellette, halványan. Bár nagy távolságból már tök homály. Ez azokra a dolgokra, pédául feliratokra vonatkozik, amiket alapvetően még el tudok olvasni, csak már hunyorognom kell, mert zavaró.
Így persze közelről kell néznem a könyveket, a feliratokat, ha vezetek nem látom a táblákat míg bizonyos távolságra nem érek tőle.
Előzmény: ciscocat (1965)
ciscocat Creative Commons License 2003.02.13 0 0 1965
Helo

Milyen az ha valakinek asztigmias a szeme? Ugy ertem tudom mi ez, de pontosan hogyan lat az ilyen szemu aldozat? Pl. a sotetben egy apro fenyforrast hogyan erzekelsz? Egyszeruen tobbet latsz belole, vagy hogyan? Köszi!

Előzmény: nuszi (1964)
nuszi Creative Commons License 2003.02.12 0 0 1964
Megnéztem azt az oldalt, nekem semmiképp se lenne jó mert asztigmiát 1.00 dioptriáig képes korrigálni, ezenkívül meg az Jonhsons lencséje 4000 HUF-al drágább csak, és az szerintem ismertebb és - számomra - megbízhatóbbnak tűnő lencse.

Egyébként végül abba az Optirexbe mentem, rendesek voltak, bár a szemész azt mondta szerinte nem kell nekem lencse, mert a látásélesség 90%-os, az asztigmia miatt kell az a -1.75 dioptria. Igaz, nem látom a feliratokat távolról, és nem ismerek fel embereket, és folyton hunyorgok, de sebaj. :)
Persze kapok Acuvue próbalencsét, aztán meglátjuk mennyire válik be. Most várhatok rá 2 hetet...

SZem Creative Commons License 2003.02.11 0 0 1963
A paraméterek alapján olyasmi, mint a Biomedics, az viszont elég jó.
Kérdés, hogy a design ugyanaz-e, vagy a private labelre régebbi formatervezés. Próba, cseresznye.
Előzmény: Vacvacvac (1962)
Vacvacvac Creative Commons License 2003.02.11 0 0 1962
Ja azt tudom, hogy lézerklinika, de állítólag teljes spektrumot akarnak adni azoknak is, akik nem alkalmasak a lézerre. Szerintem ez is valami marketing, tuti megéri nekik olcsón árulni a lencsét, hátha valaki mégis a lézert választja.
De nekünk az jó, ha olcsón megcsípjük a lencsét, nekem a lézer tuti nem jön be, már voltam régen az Optimednél, alkalmatlan vagyok. :( A kérdés az, hogy a paraméterek alapján frankónak tűnik-e a lencse ? Ők azt mondják, hogy nagyon tuti, de spéci engem jobban megnyugtatna, ha Te, vagy Opika.hu mondana valamit az adatok alapján.
Előzmény: SZem (1961)
SZem Creative Commons License 2003.02.11 0 0 1961
Ez egy lézerklinika. A lencsét nem ismerem, szerintem "private label". De most akkor lézer, vagy KL?
Egyébként az internetes lencserendelést hamar le fogják állítani.
Előzmény: Vacvacvac (1956)
cavinton Creative Commons License 2003.02.11 0 0 1960
Baromi regen vettem, most ujra kellene. Majd megirom az arat.

c.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!