Keresés

Részletes keresés

Judit78 Creative Commons License 2003.01.30 0 0 1941
Köszi mindenkinek!

Azért dolgozom ennyit, mert túlórázási lehetőség van, amúgy csak 8 órát kellene. Ez is csak január elejétől és szerintem max. még márciusban lesz.

A monitoron meg nem tudok változtatni (mhely), de szerintem napi 10-12 óra alatt azzal is nyuszi lennék.

A lötyi nem tudom, meddig jó, de még csak kb. 2 hónapja bontottam ki. Viszont tegnap elfogyott, úgyhogy ha ezzel volt gond, pár nap múlva kiderül. Ma szemüvegben jöttem! :-)) Pár napig pihenek!

Még egyszer köszi!

.attus. Creative Commons License 2003.01.29 0 0 1940
A hatályos törvények értelmében ennek a fleét lenne szabad monitor előtt ülni. Na persze a munkáltatók ezt sehol nem veszik komolyan... Előző munkahelyemen én is kb. ennyit ültem számítógép előtt, de mondjuk eszembe sem jutott kontalktlencsét használni. Azt csak hétvégén, stb.
SZem Creative Commons License 2003.01.29 0 0 1939
Nem kéne a folyadéknak csípni. Lehet, hogy megromlott?
Ennyi monitorozás viszont sok. Ugyanis szárítja a szemet, és a KL-t is, ha rajtad van. (a TFT és a plazma is!) Ettől csökken az oxigénáteresztése. Szóval szerintem most tarts egy szemüvegkúrát!
Előzmény: Judit78 (1935)
cavinton Creative Commons License 2003.01.29 0 0 1938
Latom van aki sokat ucsorog a monitor elott.

Melegen ajanlom a jobb TFT monitorokat. Az en szemem nagyon erzekeny a monitorra. A mostani TFT-t akarmeddig is tudom nezni.

C.

cavinton Creative Commons License 2003.01.29 0 0 1937
Judit78

Nem szabad csipnie. Akkor valoszinuleg az a lotyi amiben elotte volt bantja a szemedet de utana kimosod a szajat konnyeddel a lencsebol.

Szerintem akkor jo, ha berakod, pislantasz egyet kettot, hogy a helyere usszon es utana mintha ott sem lenne.

C.

ciscocat Creative Commons License 2003.01.29 0 0 1936
Hú, az egy kicsit soknak tunik (1/2 7-tol 19:00-ig) a monitor elott. Szerintem 2 vagy 3orankent pihentesd a szemed munka kozben, mert igy nagyon megerolteted! Valoszinu emiatt voros annyira. +Lehet hogy nagyon kiszarad a szemed: pislogj sokat mikor a monitor elott vagy, illetve hasznalj mukonnyt.

Ha munka kozben pihenteted ugy akkor az 1.-es megoldas is eleg, szereny velemenyem szerint.

En ennyit segithettem(?)

Előzmény: Judit78 (1935)
Judit78 Creative Commons License 2003.01.29 0 0 1935
Sziasztok!
Szerintetek normális, hogy mostanában reggel szinte csípi a szemem a lencse berakáskor? Kb. egy percig tart, aztán semmi.
Ehhez persze hozzátartozik, hogy reggel fél6 előtt teszem be, az ébredéstől nem egész fél óra múlva, amit sosem szerettem (ha lehet, azt csinálom a legkésőbb, közvetlen az indulás előtt). A másik, hogy fél7-től este 7-ig dolgozom gép előtt (túlóra), a lencsét du. 3 körül kiveszem és szemüvegre váltok, de még így is tök helyes nyusziszemem van sokszor estére, ami néha reggelre is megmarad.
Másik kérdés: mi a jobb a szememnek?
1. Ha így délután kiveszem és legalább este nem szenvedek + hétvégén inkább szemüvegben mászkálok vagy
2. Inkább szünetet tartok egy-két hétig, és így jobban ki tudja pihenni magát a szemem.
Köszi!
Csabaking Creative Commons License 2003.01.28 0 0 1934
Nem tudom, ki hogy van vele, de én csak két ujjal szoktam levenni a lencsét, az első kettővel, és közben nagyra nyitom a csipám:-)
Ha alul fogom meg, az nem vált be, mert úgy csak ott sikeredik levenni, és a lencse felül ottmarad, és nem akar lejönni, ez egyébként elég "jó" érzés, úgyhogy középtájt fogom meg. Ez elmélet volt. Gyakorlatban ahogy sikerül, de nagyon könnyen kiveszi az ember. Arra emlékszem, az első alkalommal (ez úgy 5 éve lehetett...) ne mtudtam levenni, mert még nem éreztem, és vagy 15 percig kínlódtam...De azóta megy...
Persze mindezt vigyázva, nehogy kinyomjam a szemem.:-)))
Előzmény: Goldman Emma (1927)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.28 0 0 1933
Engem is nagyon erdekelne Ciscocat 3. szamu kerdese. Mitol, hogyan, mikor jon az asztigmia?
En ugyanis nem emlkeszem, hogy a lencse elotti idoszakomban ilyen szemuveget hordtam volna, vagy ilyesmirol hallottam volna az optikustol/ szemesztol. Aztan majd 15 evig csak lencset hordtam, szemuvegem nem is volt. CSak akkor jott elo, mikor "modernizalni szerettem volna, es a kemeny gazateresztet vm kellemesebbre cserelni, hogy az asztigmiam miatt nem is lehet...
drobek
Előzmény: ciscocat (1932)
ciscocat Creative Commons License 2003.01.28 0 0 1932
Felvetodott bennem par ovodas(?) kerdes:

1. Milyen vastag a szaruhartya?
2. A szarzhartya levalast(a kezdetet) lehet valahogyan "kulsoleg" erzekelni? Ugy ertem latni a szemen kivulrol valamifele elvaltozast vagy csak muszerrel lehet kimutatni?
3. Az asztigmia kialakulhat valami oknal fogva a kulonben egeszseges szemen is, vagy ez valamifele szuletesi rendellenesseg? [Egyebkent a tukorben kozelrol ez erzekelheto? (A nem gomb szaruhartya forma)]
4. A szemben ez a vekony hartya(?) amiben mindenfele sza* uszkal, ez normalis ugye?

Koszonom.

Előzmény: SZem (1930)
ciscocat Creative Commons License 2003.01.28 0 0 1931
Ennel mar csak az a jobb ha ollok nottek az ujjai helyett (Ollokezu Edward), es azzal probalja kiszedni :D
Előzmény: Goldman Emma (1929)
SZem Creative Commons License 2003.01.28 0 0 1930
Akkoriban kellett főzni a lencsét. Ez volt a termikus fertőtlenítés. Aztán jött a kémiai. Aztán az allergiák :) A főzésnél azért, mert rásült a fehérje a lencsére, a másodiknál meg a tiomerzal és klórhexidin miatt.
Régi szép idők...
Előzmény: Goldman Emma (1923)
Goldman Emma Creative Commons License 2003.01.28 0 0 1929
Vagy a bundakesztyűt. :)) Bár ha még mindig a szemében van a lencse, hiába írunk neki okosakat, úgysem tudja elolvasni szegény.
Előzmény: ciscocat (1928)
ciscocat Creative Commons License 2003.01.28 0 0 1928
Elotte azert nem art ha leveszi a pancelkesztyut. :))
Előzmény: Goldman Emma (1927)
Goldman Emma Creative Commons License 2003.01.28 0 0 1927
Ha az a baj, hogy belepislogsz, a jobb kezed negyedik ujjával húzd le az alsó szemhéjadat, a ballal tartsd a felsőt, és úgy csippents, határozottan.
ciscocat Creative Commons License 2003.01.28 0 0 1926
Nezz felfele es alul csippentsd ossze a huvelyk +mutato-ujjaddal a lencset. Ha nem megy akkor cseppents a szemedbe a tarolo folyadekbol (vagy mukonny), pislogj parat, forgasd a szemgolyoidat :) aztan probald ujra.
Előzmény: weeda (1924)
Goldman Emma Creative Commons License 2003.01.28 0 0 1925
Csak nyugodtan. Így távolról nehéz okosabbat mondani.
Előzmény: weeda (1924)
weeda Creative Commons License 2003.01.28 0 0 1924
Szevasztok! Hát látom, hogy itt midnenki lencsehordó, így gondolom, hogy segíthetnétemk... nem birom kiszedni a lencsémet!! Színes, és lágy felületű. Nem birom egyszerűen kiszedni... please... segítsetek nekem... na heló!
Vida Róbert
Előzmény: Goldman Emma (1923)
Goldman Emma Creative Commons License 2003.01.28 0 0 1923
A nyolcvanas évek közepén, amikor először lehetett nálunk lágy lencsét kapni, fiziológiás sóoldatot _kellett_ hozzá használni. Már régóta érdekel, hogy az azért volt, mert devizáért nem vette meg az ország a gyári löttyöket?
Előzmény: SZem (1922)
SZem Creative Commons License 2003.01.27 0 0 1922
A tartósítatlan "gyógyszertári" sóoldat kitűnő táptalaj néhány hírhedt baktériumnak, amelyek szaruhártyafekélyt okozhatnak. Így aztán ésszel a sóoldattal!
Csabaking Creative Commons License 2003.01.26 0 0 1921
Bár, nem vagyok szemész, de a szemész is javasolta a sóoldatot, tehát biztos nem árt :-)
Csabaking Creative Commons License 2003.01.26 0 0 1920
Szerintem meg semmi baj nem lesz, ha sóoldatot teszel a szembe, elvégre az a szervezet alkotóeleme úgyis. Pl. az aosept mikor elkészül a fertőtlenítéssel, sóoldat marad vissza, és a műkönny is hasonló anyagokat tartalmaz...
Előzmény: k__chris (1918)
cavinton Creative Commons License 2003.01.26 0 0 1919
Ezt a nedvesitest feltetlen kell csinalni? Meg kell merni a konny termelest, ha rendben van es meg mindig komforttalan a lencse akkor talan valami nincs rendben a lencsevel.
k__chris Creative Commons License 2003.01.25 0 0 1918
izotóniás sóoldat nem jó kontakt lencse nedvesítőnek a szembe? :)
ciscocat Creative Commons License 2003.01.23 0 0 1917
Oke, Köszi.
Előzmény: Csabaking (1915)
ciscocat Creative Commons License 2003.01.23 0 0 1916
Thx. Jol hangzik.
Előzmény: SZem (1914)
Csabaking Creative Commons License 2003.01.22 0 0 1915
Hát, azért ha nagyon kiszáradt a szemed, és otthon vagy, használj sóoldatot. Kiveszed, rá a sóoldat, és vissza. Az is jobb, mint a műkönny.
Ha viszont le akarod venni nappal, és mondjuk 3-4 óra múlva akarod visszavenni, akkor azt aoseptel nem tudod megoldani, szerencsére nekem eddig sosem kellett napközben levennem.:-)
Előzmény: ciscocat (1911)
SZem Creative Commons License 2003.01.22 0 0 1914
A retinaleválásnak lehetnek előjelei, de előfordulhat derült égből villámcsapásként is.
Az előjelek között elég jellemző, ha fényfelvillanásokat lát valaki nagyjából ugyanazon a területen. Ha levált, akkor lehet, hogy gyűrötten lát, lehet, hogy homályosan, lehet, hogy fekete foltot. A levált retinát a lehető leghamarabb vissza kell helyezni (műtéttel).
Cca 48 óra után már hiába...
Előzmény: ciscocat (1912)
ciscocat Creative Commons License 2003.01.22 0 0 1913
Nagyon jo a hasonlat. :))
Előzmény: SZem (1910)
ciscocat Creative Commons License 2003.01.22 0 0 1912
Aha, köszönöm.

A retinalevalast hogyan erzekeli az aldozat? Egyszeruen csak rosszabbul kezd el latni? Vagy mik a pontosabb tunetei amit az aldozat is kepes erzekelni ahhoz hogy még ne legyen tul keso? Thx.

Előzmény: SZem (1909)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!