Keresés

Részletes keresés

hija Creative Commons License 2002.11.19 0 0 1824
Lézeres műtétem volt másfél éve, mondták utána, hogy ha szükséges később lehet kontaktlencsét használni. Köszi a választ, majd körbenézek.
Előzmény: ZooLee (1823)
ZooLee Creative Commons License 2002.11.19 0 0 1823
Sziasztok! Most szeretnék kontaktlencsét venni (már volt korábban, de megműttettem a szemem lézerrel, a látáshiba egy része visszatért, és most újra szeretnék lencsét).

Milyen típusú műtét volt? Ha jól tudom nem minden típusú után lehet lencsét hordani!

Cilinderes szemüvegem van, egy napos kontaktlencsét szeretnék. Ha esetleg vki tud erről vmit, hogy létezik-e egyáltalán ilyen, és hol kapható, légyszi írja meg. Köszi!

Cilinderesből nem túl nagy a választék, szerintem csak havi lencsét kapsz, azt se túl olcsón. Nekem Ciba Vision Focus Toric van, 14e / 6 db.

Z.

Előzmény: hija (1822)
hija Creative Commons License 2002.11.19 0 0 1822
Sziasztok! Most szeretnék kontaktlencsét venni (már volt korábban, de megműttettem a szemem lézerrel, a látáshiba egy része visszatért, és most újra szeretnék lencsét). Cilinderes szemüvegem van, egy napos kontaktlencsét szeretnék. Ha esetleg vki tud erről vmit, hogy létezik-e egyáltalán ilyen, és hol kapható, légyszi írja meg. Köszi!
Grund Creative Commons License 2002.11.19 0 0 1821
A fok nem nagyon magas:))))
a 90-90 csak azt jelenti, hogy nem vagy kancsal:)
Előzmény: Kőarcú (1817)
Bondetti Creative Commons License 2002.11.19 0 0 1820
Ismeri vki a Specialty 55 (vagy röviden "S55") lencsét? Nekem fél éve ajánlotta a doki. Addig Freshlook-ot hordtam, de azt mondta, volt vmi gond vele Mo-on, így beszüntették a forgalmazását (tud vki erről?), és ezt ajánlotta helyette. Eddig bevált, viszont kár, hogy ezen nincs kifordításjelző, amit szerintem kötelezővé kéne tenni. :)

Itt van róla némi hangzatos rekláminfó: http://www2.kontaktlencse.com/term.htm

SZem Creative Commons License 2002.11.19 0 0 1819
Milyen a látásélességed?
Előzmény: Kőarcú (1817)
dentro Creative Commons License 2002.11.19 0 0 1818
nem tudom, milyen statisztikát hivatkozott le neked, de én nem tartom extra rossznak a szemed. a -2-es -2,5-es dioptria épphogy a kezdő szemüveges kategória. az enyém -5-ös, és hozzá -1,5 cilinder.
Előzmény: Kőarcú (1817)
Kőarcú Creative Commons License 2002.11.19 0 0 1817
Üdv.mindenkinek!
A lencséim adatai(Focus Toric)
Bal:-2.0 Dioptria,-1.75 cylinder,90 fok,
Jobb:-2.5 Dioptria,-1.00 cylinder,90 fok,

A kérdésem az lenne, hogy a szememnél ez a cylinderszám,vagy a fok nagyon magas?
Ugyanis ahová járok optikába, az optikusom szerint az "átlagnál" jóval rosszabb a szemem!
Tényleg ennyire rossz, vagy félrebeszél?
Köszönöm előre is a válaszokat!
Üdv:Kőarcú

Bondetti Creative Commons License 2002.11.15 0 0 1816
allapottrajektoria:

Az a 18eFt/6db az valószínűsíthetően nem 18eFt/6×2db. :)

Bármilyen (lágy) lencsével szerintem az a természetes, ha észre sem veszed, hogy a szemeden van. :) Mint lencseviselő, tapasztalat alapján én azt mondanám, hogy próbáld ki, bár ha ilyen zokni-érzésem lenne a jelenlegivel, mindenképp megpróbálnék kieszközölni egy néhány napos próbát, ha lehet ilyet csinálni a kontaktológusnál - mégse kidobott pénz legyen az FND-ért. :)

A szemszárazság szerintem inkább egyénfüggő, nem pedig lencsefüggő.

Szerintem előfordulhatnak olyan profán okok, ami miatt ki kell szedned a lencsét, mint pl.:
- a szemedbe megy valami (bogár stb.) és nem hajlandó kijönni, éget, viszket, tehát muszáj kivenni a lencsét;
- beüt a kismacska-effektus reggelre [értsd: túlságosan "becsipásodsz" alvás közben] és a lencse is kap belőle, így aztán muszáj lesikálni. :)

Előzmény: allapottrajektoria (1815)
allapottrajektoria Creative Commons License 2002.11.15 0 0 1815
Meg 2 kerdesem lenne.
Azt olvastam, hogy az FND 18e/6db, de ez parra vonatkozik vagy sem? Gondolom nem, de azert megkerdem.
A masik: Nekem pillanatnyilag az egvilagon semmi gondom sincs a szemszarazsaggal, de ismerek tobb embert is, akinek van, es rendesen csepegtetnek is. Ha FND-re valtok, lehet, hogy nekem is elojon, vagy ez nem lencsefuggo? Egyaltalan: lehet valami oka annak, hogy kiszedjem az FND-t? Mert a sima lencse, amit most hordok, idovel egyre kenyelmetlenebbe valik, mintha zoknit huztam volna a szememre. :) Ha leveszem este, tiszta megkonnyebbules. Ilyen FND-nel nincs?
Szoval: az oke, hogy nem okoz eresedest akkor sem, ha sokaig bent hagyja az ember, de milyen erzes? teljesen eszrevehetetlen, mondjuk mintha frissen raktam volna be sima lencset? Vagy meg annal is kevesbe erezheto?
Joceee Creative Commons License 2002.11.14 0 0 1814
Megfájdult a bal szemem, de miért? A másikon volt a lencse...meg amugyis, attol se kéne megfajdulnia. A vizsgálattól? ezt nem értem...
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.14 0 0 1813
Hali.
Miota leszoktam az allando lencsehordasrol, es inkabb szemuvegezek sokkal nehezebben birom azt a keves alkalmat is.
Ma autos es ezert lencses napot tartok. (kemeny, gazatereszto, B&L)
A lencset most egesz jol birom (meglepoen jol), de megint tiszta vereres a szemem egy-ket orai lecsezes utan(mindketto).
Erezni nem erzek semmit, csak latom a tukorben. Van valakinek valami otlete, hogy mitol lehet? (es, hogy halalos-e??? vagy csak ne nezzek tukorbe?)
Tenyleg:
Ujra kell szokni a lencset egy kihagyas utan? Teljsen ugy, mintha vadi uj lencses lennek?
(Mint mar tobbszor leirtam, kozel husz evig csak lencset hordtam, es nagyon sokat, soha semmi bajom nem volt. Aztan egy Kotohartya Gyula miatt le kellett tennem harom hetre. Azota nem birom egyfolytaban, egesz nap es mindennap. Visszavedlettem fokent szemuveget hordova es vaksiva. Csak akkor lencsezek, ha vezetnem kell,merthogy a szemuvegem gyenge, es abban nem igazan merek. De ez a keves alkalom tok gaz: veres szem, szaraz szem, alig varom, hogy hazaerjek, es kivegyem. Bezzeg regen!
Drobek
Bondetti Creative Commons License 2002.11.14 0 0 1812
Nos, a KL folyadékal való tokmosás valóban a legtökéletesebb. Viszont én engedni szoktam a pacienseimnek a forró vizet, aztán nem szöszölővel kitörölni, nehogy vízköves legyen. Úgyis minden palackkal újat kapsz.

Kár, hogy ezt nem vezetik be mindenhol. :)

Nem baj, azért megnyugodtam, a szemüvegezés is drága: haverom új szemüvegkeretet vásárolt, és amit elsőre ajánlottak neki, az kb. ilyen 20e forintos keret volt. :)) Plusz még ajánlottak neki a lencsére ki tudja, milyen csodafényezéseket, persze az is jókora felárért lett volna. :)

Előzmény: SZem (1800)
SZem Creative Commons License 2002.11.14 0 0 1811
Az a helyzet, hogy én sem vagyok rajt az akciós boltok listáján. Szóltam is érte, rendezni fogják.
Szerintem érdeklődj. Amikor Egerben jártam (gyönyörű város) láttam egy csomó optikát. Persze én mindenhol megnézem őket :) Sajna az optika.hu-n nem mind van rajta, de úgy tudom, csak azokat tehetik fel, akik engedélyezik. Az én városomban is vannak olyan birka optikusok, akik nem akarják, hogy megtalálják őket :oD
Előzmény: Joceee (1809)
Judit78 Creative Commons License 2002.11.14 0 0 1810
Amikor először lencsét kaptam én is így jártam. Bár akkor tök meleg nyár volt, és ráadásul alapban "tudok" rosszul lenni. Gyorsan leszedték a lencsét a szememről, hoztak vizet, felém irányították a ventillátort stb.

Kb. egy hét múlva mentem vissza. Minden oké volt, nem lettem rosszul, és azóta hordom...

... és ennek már 8 éve. Fel a fejjel!

Előzmény: Joceee (1807)
Joceee Creative Commons License 2002.11.14 0 0 1809
VAlamennyit ettem előtte, bár nem sokat, rágó nem volt a számban... Egyébként megnéztem a cibavison oldalán az akciós boltok listáját, ott csak két gyöngyösi cim van. Ez azt jelenti, hogy azok a szerződött boltok... de attól még lehet olyan, aki forgalmazza, csak éppen nem szerződött le velük?
Előzmény: SZem (1808)
SZem Creative Commons License 2002.11.13 0 0 1808
Szidtam már a B&L lencséket, de azért rosszul lenni tőlük... :o)
Úgy próbálkozz megint, hogy nem éhgyomorral mész. És véletlen se legyen rágó a szádban!!!
Előzmény: Joceee (1807)
Joceee Creative Commons License 2002.11.13 0 0 1807
Voltam vizsgálaton...mikor betette a lencsét, rosszul lettem, abban maradtunk, hogy menjek vissza valamikor, és ujra megpróbáljuk.:(
Beebite Creative Commons License 2002.11.13 0 0 1806
Oda járok 8 éve, ahol ez a doktornő dolgozik. Követem:) És akkoris tőle veszem, ha picit drágább.

Most nagyon foglalkoztatnak a színes lencsék, csak nem tudom, mit művelnek a "szinváltós" szemmel? (Biztos ismeritek, a hol kék hol zöld, hol ezek szürkés árnyalatai). Melyik tipust érdemesebb vennem? (Az erősen fedő szinűt, vagy ami csak kiemel?)

Előzmény: mrgreg (1801)
SZem Creative Commons License 2002.11.13 0 0 1805
Nem hiszem el, hogy Egerben csak Ofotért meg Fotex üzlet van.
Előzmény: Joceee (1804)
Joceee Creative Commons License 2002.11.12 0 0 1804
Nem találtam Cibavision lencséket(Eger), Bausch&Lomb van, holnap megyek vizsgálatra, mi a véleményetek a B&L-ról?(minőség) Az áruk több?
Judit78 Creative Commons License 2002.11.12 0 0 1803
"mint a nagymama lekvárja, pedig nem is az övé"

:-)))
Jó hasonlat! Tetszik!

Előzmény: SZem (1800)
SZem Creative Commons License 2002.11.12 0 0 1802
Nem vészes ár szerintem, bár én olcsóbban adom. Az Opti-Queen nagyon nem ismerem, de a doktornőt igen, úgy gondolom, megéri.
Előzmény: mrgreg (1801)
mrgreg Creative Commons License 2002.11.12 0 0 1801
Sziasztok!

Néhány napja követem a fórum eseményeit, lehet nem kellő alapossággal, így hát felteszem a kérdést:

A Sauflon 55 UV-ről nagyon sok jót hallottam. Eddig Bausch&Lomb Soflens 66-t használtam, de mivel napi 12 órát is bent szoktam tartani, úgy "félidőben" már elkezd fáradni a szemem és ezáltal én is. Szóval a Sauflon 55 UV mellett döntöttem, viszont ahol eddig kérdeztem (OptiQueen) elég magas árat adtak meg: 17800,-(fél évi adag) + 2500,- vizsgálat. Ezt sokallom. Tudtok nekem segíteni, hol lehet olcsóbban, hozzáértő szakorvost is biztosítva, megvenni?

Köszi,

Gergő

SZem Creative Commons License 2002.11.12 0 0 1800
Judit78: Light a neve. És kész. (mint a nagymama lekvárja, pedig nem is az övé:) Nos, a KL folyadékal való tokmosás valóban a legtökéletesebb. Viszont én engedni szoktam a pacienseimnek a forró vizet, aztán nem szöszölővel kitörölni, nehogy vízköves legyen. Úgyis minden palackkal újat kapsz. A Sauflon 55UV 14.2mm átmérőjű.

dentro: a FND máshogy illeszkedik, mint a hidrogél lencsék, ezért nem kell annyira lapos belőle.

dentro Creative Commons License 2002.11.12 0 0 1799
Én mindig lötyivel mostam a tokot. Amíg nem Night and Day Focust használtam, mert azóta csak dísznek tartom a tokot. Nem tudom mitől light a lötyi, biztosan édesítőszer van benne cukor helyett :))))) Én sem értem, hogy ha a N&D olyan jó, miért nme áll rá hasonló termékre más gyártó is? Pedig tényleg jó, én azóta csak ezt használom, amíóta van Magyarországon, már évek óta. Pedig a szemgörbületem valami 9 vagy 9,2, ebből meg 8,6 a max, és mégis kényelmes.
Előzmény: Judit78 (1798)
Judit78 Creative Commons License 2002.11.12 0 0 1798
Ja, és Light-os lötyit kaptam. :-))) Üdítőbe mindig olyat veszek, de hogy már ez is? Itt mit jelent?
Tényleg azzal mossam ki a tokot? Én sosem mostam a lötyivel, abban csak áztattam meg dörzsiztem a lencsét.

Úgy érzem magam, mint aki most kezd lencsét használni, pedig már 8 éve...

Előzmény: Judit78 (1797)
Judit78 Creative Commons License 2002.11.12 0 0 1797
Voltam szemészeten (munkahelyi, tehát nem kontaktológus). Megvizsgált mindent, sokkal továb voltam bent, mint a kontaktológusnál. Azt mondta, némi "széli eresedés" látható, de nem tartja olyan szintűnek, hogy ne hordhassak lencsét.

Reggel felavattam az új lencséket (Sauflon55 UV). Eddig tuti (másfél óra tapasztalata :-)), kicsit nagyobbnak látom átmérőileg.
Mivel már régóta van lencsém, sehol nem mondanak semmit a használatról. Most ugye ezt is szoktatni kell? Ma meddig nyúzzam?

Előzmény: SZem (1790)
Bondetti Creative Commons License 2002.11.12 0 0 1796
Öööö, valószínűleg azért, mert ahol pl. én vagyok, ott nem kapható, mert nincs minden utcasarkon szemészeti szakvizsgálat... Szemész-kontaktológus bácsi ajánl max. két fajta KL-t, és ennyi. Ha én érdeklődnék, hogy ez meg az kell, valószínűleg beszerezné, csak persze akkor dupla annyiba kerülne.
Előzmény: allapottrajektoria (1792)
SZem Creative Commons License 2002.11.11 0 0 1795
A Focus jó választás, a versenytársak közül a legolcsóbb, és szerintem a legjobb. De ahol vizsgálat nélkül adnának, oda ne menj többet!
Előzmény: Joceee (1794)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!