Keresés

Részletes keresés

allapottrajektoria Creative Commons License 2002.11.10 0 0 1792
Most keszulok ujabb 6 havi adagot venni kontaktlencsebol. Az FND-t szemeltem ki, csak egy dolgot nem ertek. Ha tenyleg ennyire jo a 30 napos FND, akkor miert nem vesz mindenki olyat? Vagyis mik a hatulutoi?
SZem Creative Commons License 2002.11.08 0 0 1791
Nem is az a neve!

Sauflon Comfort Vue

Bocsi!

Előzmény: SZem (1786)
SZem Creative Commons License 2002.11.07 0 0 1790
:-( szerintem keress egy másik kontaktológust...
Előzmény: Judit78 (1789)
Judit78 Creative Commons License 2002.11.07 0 0 1789
Hááááát, akkor nekem ez a vizsgálat kimaradt.
Ha egy sima szemészetre elmegyek (kell úgyis a munkahelyimhez menni), akkor ott meg tudják ezt nézni, ha szólok? Vagy menjek egy olyan helyre, ahol lencséhez vizsgálnak?
Előzmény: SZem (1788)
SZem Creative Commons License 2002.11.06 0 0 1788
Ar ereződést olyannal kell nézni, amelyik baromi erős fénnyel világít a szemedbe, a másik végén egy kétcsövűbe néz a vizsgáló. A fényt lehet jobbra-balra mozgatni, illetve szűkiteni, tágítani. Réslámpa vagy biomikroszkóp a neve. Elég fontos. (sőt kötelező)
Előzmény: Judit78 (1787)
Judit78 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 1787
Tegnap voltam optikusnál.
A szemem most nem romlott, bár nem értek mindent. Kb. fél éve a papírom szerint a lencse és a szemüveg adataira is -3.25 és -2.50 dioptriát mértek. Most a lencsém -3.0 és -2.5 lett, a szemüveg pedig -3.25 és -2.75. Magyarul a jobb szememre gyengébb lencsét kapok.

Az eresedést a doki nem is említette, de rákérdeztem, és zavartan azt mondta, hogy nem látott jelentős mértékben semmit. Most nem nézte vagy nem látta???
SZem! Mivel kellene azt látni? Amivel vizsgált, az két gép volt: egyikkel a dioptriát (kis fenyő élesedik stb.) :-)), a másikkal a görbületet (egy B&L feliratú mechanikusnak tűnő valami). Mást nem nézett.

Végül a Focus Monthly-t mondta, de rákérdeztem, mi van még, és végül a Sauflon55 UV-t kértem. Kapok hozzá egy ingyen lötyit is (biztos nem a legújabb). A lencse 8.724,-/6 db volt, és a szemüvegemben is kértem, hogy cseréljék ki a lencséket.

A lencsére kíváncsi vagyok (megrendelik és majd szólnak), remélem, jó lesz.

SZem Creative Commons License 2002.11.06 0 0 1786
A folyadékokat nem szabad összekeverni. Egymás után használni az újabbakat azért szabad, mert a hatóanyagok nem maradnak meg a lencse belsejében.

A Sauflon Multivue egy új generációs lötty magasabb tisztítóhatással és nedvesítéssel. Annyit érzel, hogy nem szárad a lencséd annyira.

Előzmény: Judit78 (1783)
_Marcell_ Creative Commons License 2002.11.05 0 0 1785
Sikerult megoldanom a dolgot.. :)
_Marcell_ Creative Commons License 2002.11.05 0 0 1784
Sziasztok!
Sajna nincsen most idom beleolvasni a topicba, viszont szeretnek egy gyors valaszt kapni a kerdesemre:
Hol tudok (még ma delutan) valami fasza lagy kontaktlencset venni, ugy hogy azonnal odaadjak es ne kelljen ra napokat varni?
(Budapest, Del-Buda lenne a jo). Esetleg, ha bemegyek a Moriczon levo Ofoterbe, ott adnak ilyet azonnal? :)

Eddig ACUVE (Johnson & Johnson) 2 hetes lencset hasznaltam, ami nagyon bevalt, de sajna mar nincsen es ma este focimeccsem lesz.

Sajna a dioptriamat se tudom, de gondolom ezt a mostani szemuvegem lencsejebol egy pillanat alatt megallapitjak.

Elore is nagyon koszi a gyors mentővalaszokat!!!

Judit78 Creative Commons License 2002.11.05 0 0 1783
Ehhez kapcsolódva:
Valamikor azt mondták, hogy ha egy adott lencséhez használok egy folyadékot, akkor ne váltsak más fajtára (ugyanannál a lencsénél). Ennek van valami alapja?

Mit tud (felhasználói szinten :-)) az a lötyi?

Amúgy másfél óra múlva már nézik a szememet, bejelentkeztem vizsgálatra. Remélem, nem lesz gond, de erről majd holnap...

Előzmény: SZem (1782)
SZem Creative Commons License 2002.11.05 0 0 1782
Leteszteltem a Sauflon új generációs löttyét. A neve Multivue. Döbbenetesen jó. (cca mint a Solo Plus. Az is szuper) Ja, és olcsó.
Előzmény: optika.hu (1781)
optika.hu Creative Commons License 2002.11.01 0 0 1781
Örülünk, hogy tetszett (a Magyar Hírlap :)))
Előzmény: astral2 (1780)
astral2 Creative Commons License 2002.10.31 0 0 1780
Köszi a segítséget, tegnap elmentem az ajánlott doktornőhöz (aki egész szimpatikus volt) és 1,5h alatt sikerült egy lencsét kiszakérteni, bár a nem egyszerű dioptriához sikerült még párosítanom egy "azta de jó kis szemgörbület" -et is.

Tök vicces volt, ahogy a +4 -es szememen a -2 -es próbalencsével olvasgattam a MagyarHirlapot.

Előzmény: astral2 (1770)
SZem Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1779
Sőt, kontaktlencsével a szemen kell menni!

Judit78: na, kibújt a szög a zsákból ;)
(a 4900 Ft nem olcsó lencse)

Előzmény: allapottrajektoria (1778)
allapottrajektoria Creative Commons License 2002.10.29 0 0 1778
A 3-4 havi rutinvizsgalat elott is szukseg van par nap szunetre? Gondolom nem, mert senki se mondta meg nekem, de azert rakerdezek. :)
Előzmény: SZem (1774)
Judit78 Creative Commons License 2002.10.29 0 0 1777
Felhívtam a Vision Express-t. A lényeg, hogy ingyen választhatsz szemüvegkeretet (a lencse áráig), DE! Meg is kell csináltatni a szemüveget. A legegyszerűbb szemüveglencse pedig 4.900 Ft/db.

A szemüvegárakat mondjuk nem ismerem, de most gondolkozom...

Előzmény: SZem (1776)
SZem Creative Commons License 2002.10.29 0 0 1776
-A védőszemüveg is 25%.

-Ez jópofa akció, érdemes kihasználni. Nem vagyok akcióellenes egyébként, csak a neszesemmifogdmegjól, és a féláronistöbbmintmáshol hozzáállással van bajom. Nálunk is van mindig valami akció, persze szeretik az emberek, mit csináljunk, hozzá vagyunk szokva. Most pl a napszemüvegeket adjuk 20-30% engedménnyel. Esküszöm, nem gagyi, nem lopott, de így legalább elviszik, nem áll benne a pénz, még ha nem is keresek rajta.
A kontaktlencse akciókkal meg sokszor az van, hogy muszáj bukni rajta, hogy megismerjék (új termék). Végül is szükség van mézes madzagra :)))

Előzmény: Judit78 (1775)
Judit78 Creative Commons License 2002.10.29 0 0 1775
SZem!
Közben megtaláltam a Sauflont, csak a szememet nem szúrta ki! :-)
Úgy döntöttem, oda nem megyek vissza, és felírtam a két "kedvencedet", mindkettő olcsóbb, mint amit ott adnak (választási lehetőség???).
Az áfáról annyit, hogy védőszemüvegről tudtak volna adni számlát, de nálunk eddig elfogadták. Lehet, hogy az is 12%?
Holnap felhívok egy-két helyet, aztán meglátjuk. Jövő hétre meg pihentetem a szemem.

Ja, szokásos "PlázaOptika"-akció van. Tudom, hogy alapban nem jó a véleményed, de most "normális" lencsékről hallottam, hogy a vásárlás összegéért választhatsz szemüvegkeretet. Ez korrekt? Nem tudom, annyiért adják-e, mint máshol, de alapban oké???

Köszi!

Előzmény: SZem (1774)
SZem Creative Commons License 2002.10.29 0 0 1774
Judit78!
A számlaügy csak ÁFA számolás kérdése. (a szemüveg 25%, a KL pedig 12%)
A Medalist az Optima FW gyártójától van (Bausch&Lomb), jobb egy fokkal, de én nem forgalmazom. (bár azt, hogy sz@r, nem állítom ;o)
A vizsgálat előtt viszont rendkívül lényeges viselési szünetet tartani, mint ahogy a szomszédos szemműtétes topicban ezt igen alaposan kitárgyaltuk.
A Sauflon egyébként fent van optika.hu-n, ára is van. A Medalistnál jóval olcsóbb.
Előzmény: Judit78 (1772)
Judit78 Creative Commons License 2002.10.29 0 0 1773
"A Sauflon55 UV az egyik kedvenc lencsém"
Erről pl. mit lehet tudni? Az optika.hu-n nem találtam, nem a Ciba Vision gyártja? Csak hogy tudjam, ha valahol veszek lencsét.
Előzmény: SZem (1769)
Judit78 Creative Commons License 2002.10.29 0 0 1772
Tegnap voltam egy opikusnál (nem hálózat, egy boltja van), akihez évekig jártam. Lencsét szerettem volna venni, ill. érdeklődni annak módjáról (bejelentkzés, árak stb.).
Az egyik eladó tök bunkó volt, de nem ez a lényeg. Amikor megkérdeztem, hogy be kell-e jelentkezni, azt mondta, hogy nem, mondjam meg, milyen lencse kell, odaadja és mehetek. (???) Semmi vizsgálat, mert minek, ha tudom, milyen lencse kell.
Én mondtam, hogy szeretnék vizsgálatot, mert mostanában sokat romlik a szemem, feltételezem, fél dioptria is számít. Akkor persze csinálnak, ha "ragaszkodom" hozzá.
Kérdeztem a lencsékről, mondta, hogy havi vagy féléves van (háromhavit kérdeztem). Kérdeztem a nevét (gyártóját), de valahogy elsiklott felette.
Mindeközben hihetetlen bunkó volt, mint akinek a terhére vagyok. Persze engem sem kell félteni, kérdeztem utána mindent, ha volt értelme, ha nem. :-)))))
Aztán megkérdeztem, hogy ha lencsét veszek x értékben, de szeretnék kevesebb összegről áfás számlát szemüveg néven, azt lehet-e. Erre kirohant, hogy ezt csak a főnök tudja. Kijött a főnök, aki tök normális volt (10 éves koromban ő csinálta az első szemüvegemet). Tőle kérdeztem a lencse nevét, annyit mondott, hogy Medalist (havi), és 1715 Ft/db.

SZem!
Te itt vennél lencsét? Az jó pont, hogy az áfás számla megoldható (el tudom számoltatni a munkahelyemen, így közel 10.000 Ft-ot megspórolok).
Erről a Medalist-ről mit lehet tudni? Ez egy gyártó vagy lencse??? Csak mert az Optima FW-re, amim most van, azt mondta, hogy szar (Te is), de a papírján, amit kaptam, rajta van, hogy Medalist. Most akkor hogy is van ez?

A másik, hogy nem kell előtte napokig pihentetni a szememet, a lencsét hordhatom, max. a vizsgálat előtt néhány perccel kiveszem. Ez így oké???

S.O.S!!! Köszi!

meszes_ Creative Commons License 2002.10.28 0 0 1771
SZem: Köszönöm a választ!
astral2 Creative Commons License 2002.10.25 0 0 1770
Ó hát dehogynem, a bal a domináns én úgy érzem (pl. azzal tudok célozni), és korrigálva is jobban látok vele, bár ez csak most derült ki számomra az el?zetes vizsgálaton sok-sok év után. Megkerestem a papírt.

Nyers visus: Jobb 1.00 :) Bal 0.35
Lagjobb távoli korr.: Jobb +4.00 sph - visus 0.95 Ball +2.50 sph +2.50 cyl 80 tg - visus 1.25

Namost viszont eddig mindig a Bal -ra +3.50 sph +1.00 cyl 180 tg -t írtak azt is hordok jó pár éve és kb. a visus ezzel 0.65 - 0.8 között van. Azaz gyakorlatban mégsem ezzel látok jobban. Számomra igen meglep? volt, hogy ennyire élesen is tudok látni a bal szememmel. Azt tudom, hogy a szemvizsgálatokon sokat szoktak szöszölni, majd mindig felírták ezt, bár azis rémlik, hogy régen valami doki magyarázott valami túl nagy dioptria különbségr?l. Azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy lencséb?l is ilyet (ehez mérve) kaptam annó 5 éve és azért is nem jött be.

Egyébként volt már bent merev lencse talán 1h -ra kb. további 45 perc alatt bírták kiszedni. Azt nem nekem találták ki.

Bp. XII. de mobil tudok lenni.

Előzmény: SZem (1769)
SZem Creative Commons License 2002.10.25 0 0 1769
astral2: elég korrekt volt a történeted, és tényleg foglalkozom kontaktlencsével :)
Nem egyszerű az eseted, mert a + dioptriájú cilinderes kontaktlencsék nem olyan hatékonyan működnek, mint a mínuszosak. De persze nem reménytelen. Jobban örülnék, ha a nem cilinderes szemeddel látnál jobban.
Gondolkodtam a merev lencsén, de aktiviti életmód mellett kevésbé találom jó ötletnek.

Írd meg légyszi, merre laksz! (település)

meszes_: Eddig azért nem válaszoltam, mert én a másik oldalon vagyok, de ha senki más, hát akkor én. A Sauflon55 UV az egyik kedvenc lencsém, az ára most szerintem az egyik legkedvezőbb. Remélem marad is, de a lényeg az, hogy egyelőre olcsóbbat semmiképp nem éri meg keresni.
Kedvenceim még: Focus Night&Day, Precision UV.
Nem kedvelem viszont az Acuvue lencsét. De azt meg azért, mert két hét élettartamú, mégis sok kontaktológus (orvosok inkább) azt mondják a paciensnek, hogy egyhónapos. Igaz, végülis kedvelem az Acuvue-t, csak azokat nem, akik nem szabály szerint illesztik :(

meszes_ Creative Commons License 2002.10.23 0 0 1768
Sziasztok!

Kb. 5 hónapja hordok havi lágy lencsét, jelenleg Sauflon55 UV-t, de ki szeretnék próbálni más hasonló lencsét is (bár ezzel is meg vagyok elégedve). Hol lehet "jó minőséget olcsóbban venni"? Vagy legalább hol lehet jó minöséget kapni? És hol sózzák rá az emberre a "gyengébb minöséget drágán"? Irhattok mail-t is! Köszi!

Hory Creative Commons License 2002.10.23 0 0 1767
Es milyen elonyokkel rendelkezik a felkemeny lencse a lagy, puha, selymes lencsehez kepest? :)
Előzmény: S.M.BP (1766)
S.M.BP Creative Commons License 2002.10.21 0 0 1766
Sziasztok!

Annyira megorultem, hogy talaltam valakit, aki felkemeny lencset hord, hogy rogton hozza is szolok.

En felkemeny lencset hordok immaron het eve, es semmi problemam nincs vele (eltekintve az allergias idoszaktol, amikor amugy is dupla akkora a szemem, mint normal allapotban). Tudom, hogy nem egeszseges, de olykor "sikerul" tulhordani. A vicces az, hogy amikor tavasszal cserelnem kellett, a szemesz kezzel-labbal tiltakozott azon partizan otletem ellen, hogy lagy kontaktlencsere valtasak. Hat, nem valtottam. :)

A szoktatasi idoszak egyebkent tenyleg nehez, es baromi unalmas uton-utfelen elmagyarazni, hogy miert "sirok", de megeri vegigcsinalni. Kitartas!

Előzmény: Tomzi (1727)
SZem Creative Commons License 2002.10.21 0 0 1765
Szia BONNIE!
Régebbi hozzászólásaimból is kiderül, az inkognitómat megőrzöm. Néha lehet, hogy kellemetlen, de mindenképpen tartom a szavam. Ha kell egy jó kontaktológus, írj optika.hu-nak mailt, ajánl egyet. (lehet, hogy éppen engem, de sem te, sem ő nem fogja tudni ;)
Előzmény: BONNIE (1764)
BONNIE Creative Commons License 2002.10.20 0 0 1764
Szia Szem!
mivel nem tudtam neked emilt irni az adatokban megadott cimre, ezert itt kerdezem meg, h melyik optikaban vagy talalhato? ha itt nem akarod kozzetenni, akkor legyszi dobj meg egy emillel.
Bonnie
Előzmény: SZem (1759)
dentro Creative Commons License 2002.10.17 0 0 1763
"ezert alt. vizallo spiralt vettem (veszek)"
nekem egyszer a szemész magyarázta, hogy a vízálló azért nem jó, mert ha a szemembe megy egy kis részecskéje, az megtapad a lencsén, míg a nem vízállót tényleg kipislogod. aztán lehet, hogy hülyeség, sok baromságot mondtak már nekem a lencseboltosok. Én nem szoktam lekönnyezni és ez este is jobban lejön. A mAybelline spiráloknál is a nem-vízállóra van írva, hogy kontakthoz ajánlják.
Előzmény: Törölt nick (1753)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!