Keresés

Részletes keresés

Kőkapu Creative Commons License 2002.06.20 0 0 1622
Sziasztok!

Köszönet a tanácsokért!

Tehát ezeket szűrtem le:

- ha sikerül jól záródó úszószemcsit venni, és nem megy bele a víz, akkor úszás óra után gyakorlatilag mindegy, hogy mikor veszem ki a lencsét a szememből.

- mivel tengerhez megyünk, tehát ott sós a víz, akkor ha nem mossa ki, és nem hagyom el a lencsét, akkor benne maradhat a napi egész nap. Ha a Balatonban menne bele a víz, akkor lenne gond a bacik miatt, mert az ugye édesvíz.

Dioptriás úszószemüvegekről senki semmit nem tud?

Előzmény: Kőkapu (1615)
SZem Creative Commons License 2002.06.20 0 0 1621
Csak egy pici hozzászólás, semmi lehordás:
A víz nem teszi tönkre a lencsét. Hanem:
A tengervíz kimossa. Az édesvízben bacik vannak.
Előzmény: csúfondáros (1617)
csúfondáros Creative Commons License 2002.06.20 0 0 1620
Légyszíves írd meg ide az optikus címét (vagy ha nem lehet, kérlek küldd el mailben). köszi
Előzmény: Miss Maci (1619)
Miss Maci Creative Commons License 2002.06.20 0 0 1619
Még jó, hogy szólsz! De igen, az 30 pár lencse, azaz 60 darab.Nem tudom, hogy téveszthettem el, hiszen egy havi lencse kerül 9800 Ft.-ba, és a szerecsések fején szemPÁR található. Tegnap egy emélkeztetőt kaptam az optikusomtól egy akcióról. Kipróbálhatod a Night&Day lencséket.Kapsz egy pár havi lencsét, egy napszemüveget, és az árban még a szemvizsgálat is benne van. Mindez 9800 Ft-ért. Érdemes kihasználni az akciót, nekem is így lett N&D-m. A napszemüveg amit adnak szabadon választható a bolt kínálatából. Amit én választottam, eredeti áron 30 ezer volt, úgyhogy nem kétséges hogy megéri ha igényes vagy a napszemüvegre de nincs annyi pénzed.Az optika címét lehet ide írni???
Előzmény: jocesz (1616)
attus Creative Commons License 2002.06.19 0 0 1618
Egynapost SOHA ne tegyél vissza, ha már egyszer kivetted!
Előzmény: Kőkapu (1615)
csúfondáros Creative Commons License 2002.06.19 0 0 1617
Kontaktlencse vs úszás:

(aztán majd jön SZem és lehord minket a sárga földig :)

tehát, nekem amikor legutoljára tengerparton voltam, akkor kéthetes lencsém volt. halálnyugodtan úszkáltam a tengerben, persze mindig búvárszemüvegben és soha egy csepp sem ment bele. amikor a hullámok közt ugrándoztam, akkor is észben tartottam, hogy akár egy kis fröccs (de nem _olyan_) is tönkreteheti és láss csodát azzal sem volt baj. szóval nem kell túlspilázni, csak tényleg figyelj, hogy ne menjen bele víz.
úszószemüveg: olyat próbálj venni, aminek jó vastag a szigetelő rétege és széles is. ha van rá mód, próbáld fel az üzletben, hogy jóll illeszkedik-e, középen is állítgasd, ne csak hátul. De általában az Arena szemük elég jók.
régebben olyan szemüm volt, aminek gumiból volt a szigetelőrétege (kicsit tapadókorongos jelleggel) és talán az volt a legmegbízhatóbb.

Előzmény: Kőkapu (1615)
jocesz Creative Commons License 2002.06.19 0 0 1616
Ok, köszi :) 30 darab, ugye, nem 30 pár? Ezért gondoltam a napira, mert nem hordanám minden nap.
Előzmény: Miss Maci (1614)
Kőkapu Creative Commons License 2002.06.19 0 0 1615
Sziasztok!

Kérdéseim vannak :-)

Tehát: 26 éves fejjel (jobb később, mint soha), úgy döntöttem jövő hónapban úszás oktatásra fogok járni :-)
Leginkább szemüveget hordok, alkalmakra van egynapos lencsém, és van egy havi Focus Monthly-m, bontatlanul. Mivel a munkahelyi légkondit nem bírja a lencsém, ezért csak az úszásra teszem majd be, ez egy hónapon keresztül napi két órát jelent durván, tehát a havit fogom elhasználni.

Az úszás óra után rögtön ott az uszodában vegyem ki a lencsét és tisztogassam, vagy ráér otthon is, ez kb. 45 percet jelent?

Másik kérdés, hogy úszószemüveget kell is vinni (mondták), meg én is akarnék a lencse miatt. Viszont úgy hallottam, vannak olyan úszószemüvegek, amikbe befolyik a víz. Tudtok esetleg vmilyen úszószemüveg márkát ajánlani? Vagy hogyan tudom kiválasztani a nekem megfelelőt?

Másik: hallottam dioptriás úszószemüvegről. Hol lehet ilyet kapni? Olyan is van, aminek nem egyforma erősségű a két lencséje? Ja, és kb. mennyit kóstál ez?

Más téma, de még mindig idevág:
tengerparti nyaraláskor, ha napi lencsét viszek, akkor a délelőtti strandolás után dobhatom is ki, vagy azért még rajtam maradhat aznap az a lencse?
Esetleg vegyem ki, tisztogassam meg, rakjam vissza, és este dobjam ki?

Szóval, kérlek segítsetek!

Köszi

Miss Maci Creative Commons License 2002.06.17 0 0 1614
A napi lencsét csak harmincasával lehet megvenni, az 9800 Ft. Viszont ha nem minden apra hordod, ez akár több hónapig is kitarthat, mert a bontatlan lencse minimum 1 évig jó, ha jól tudom. Az én mostani adagom 2003.09-ig használható.
Előzmény: jocesz (1613)
jocesz Creative Commons License 2002.06.17 0 0 1613
Mennyibe kerül a napi lencse páronként?
zAcsKO Creative Commons License 2002.06.16 0 0 1612
Nekem havi lencse van, ugy kerül 12600-ba mindenestül. Jonhson&Jonhson a márkája.

Azért az a 20-as egy kissé drága.

Előzmény: Miss Maci (1611)
Miss Maci Creative Commons License 2002.06.15 0 0 1611
Jogos a kérdés. A Night&Day 3 hónapra kerül 20 ezer forintba, plusz egy kisebb (mert alig fogod használni) kiszerelésű tisztítószer árába. Egyébként én csak műkönnyet vettem hozzá, az meg amúgy is kellett.Valóban, a háromhavi lencsénél drágább, de olcsóbb, mintha havi lencsét vennél. Én a havi lencsékkel számoltam, mert az a maximum kihordás, ami nekem megfelel. A hosszabb kihordásúaktól utána kezd begyulladni a szemem.A napi lencse most nyáron, akciósan szintén ugyan annyiba kerül, mint az egyhavi kihordású.
Előzmény: zAcsKO (1610)
zAcsKO Creative Commons License 2002.06.15 0 0 1610
kifejtenéd, miért olcsóbb a night and day lencse mint a havi lencse?

nekem 3 havonta kerül 12600 forintba, mert pont 3 hónapig tart a complete folyadék. Ennél olcsób megoldásra szivesen cserélnék, főleg ha még jobb is a lencse.

Előzmény: Miss Maci (1609)
Miss Maci Creative Commons License 2002.06.15 0 0 1609
Mint nagy kontaktlencsésnek, engedjetek meg néhány szót. Régebben volt éves, hat hónapos lencsém, és sosem úsztam meg a szemgyulladást. Most, hogy akcióban volt a Night&Day, adtam neki egy sanszot. Remek volt! És nevetséges, de olcsóbb, mintha havi lencsét vennél. Igaz, itt előre ki kell fizetni 3 hónapot.Nem igaz hogy begyullad tőle a szemed, remek a légáteresztő képessége. Nekem majd' 20 napig bent volt egyfolytában, csak reggel és este cseppentettem rá egy kis műkönnyet, hogy lemossa a fehérjét. Most pedig éppen napi lencséim vannak, a nyárra, és a strandolás veszélyire tekintettel.Máris megérte, mert a múltkor kidörzsöltem a balt, és azóta sem tudom, hogy hova lett.Ez 10 ezer per hó, viszont utazásnál nem kell bíbelődni a folyadékokkal meg az áztatással. Egy dologra vigyázzatok! Sose felejtsétek bent, mert másnap hatszori öblítésembe került, mire újra láttam, és akkor sem tudtam betenni az aznapi lencsét, annyira fájt a szemem.A színes lencséről engem lebeszélt az optikus, mert természetellenes. A színezett az más, de az meg nekem nem volt elég extrém ahhoz, hogy pénzt adjak érte.:-)Arról nem is beszélve, hogy csupa plusz kiadás, mert mellette ajánlatos tartani sima lencsét is, elvégre nem feltétlenül kell tárgyalni menni lila szemekkel. No dióhéjban ennyi. Várom mások ötleteit, tapasztalatait!
zAcsKO Creative Commons License 2002.06.14 0 0 1608
Hálistennek nem kell bevonulnom, nem kelett a 7-es szem.

Egyébként van súlyos asztmám meg allergiám ami önmagában is E lenne de azt figyelembe se vették, simán bevittek volna asztmával, szóval mázlim volt, hogy a szememre megadták. Az asztmánál szemetek voltak, a szemnél viszont rendesek fura a katonaorvos gondolkodásmódja.

Előzmény: Goldman Emma (1607)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.06.13 0 0 1607
Én -7-es katonát is ismertem, de az kétségtelenül a pártállam idején volt. :) Ha emiatt leszerelnek, azt kell hinnem, csupa mesterlövész szolgál a honvédségnél.
Előzmény: zAcsKO (1606)
zAcsKO Creative Commons License 2002.06.13 0 0 1606
Hát nekem azt mondta ma a katonaorvos, hogy vigyek 5-ről papirt és nem kell bevonulni, csak ha hadihelyzet van akkor van 3 hónap.
Holnap megyek vissza 6.5-es papirral, remélem igazat mondott és megkapom a C kategoriat.
Előzmény: SZem (1605)
SZem Creative Commons License 2002.06.13 0 0 1605
zAcsKO: nem lehet kiszámítani. Egyébként -5 D-val is elvisznek :p
Előzmény: zAcsKO (1604)
zAcsKO Creative Commons License 2002.06.13 0 0 1604
Sziasztok egy nagyon sürgős kérdés:
Kontaktlencse viselése közvetlenül a szemvizsgálat előtt nagyobb vagy kisebb dioptriát fog okozni a valóságosnál?
katonaság miatt kéne, azt mondták 5 elég, csak hát nekem 3 éve volt 4.5 és félek, hogy nem romlott azóta.
LE lehet e rontani egyáltalán a látást ideiglenesen? rövidlátó vagyok
BONNIE Creative Commons License 2002.06.12 0 0 1603
huuuh, vegre egy johir. multkor, mikor egy het hasznalat utan elszakadt a bal lencse, felreraktam mindkettot, hogy majd megmutatom vki szakembernek. erre most a jobb adta meg magat, szinten egy het viseles utan.
bonnie.orul.hogy.mindent.elrak.hu
Előzmény: SZem (1602)
SZem Creative Commons License 2002.06.12 0 0 1602
Havonta cserélj rajta folyadékot, mielőtt felteszed, pucold, fertőtlenítsd, úgy sokáig működik.
Előzmény: BONNIE (1601)
BONNIE Creative Commons License 2002.06.12 0 0 1601
sziasztok!
kibontott, de nem hordott kl-t mennyi ideig lehet tarolni? ill mennyi tarolas utan lehet meg hordani?
Bonnie
jocesz Creative Commons License 2002.06.10 0 0 1600
Csak árban sem mindegy... nem vet fel a pénz sajnos...Baktériumtelep? Megfelelő ápolással nem kerülhető el? Kicsit idegenkedek még a dologtól. Mennyibe kerülnek az ápolószerek kb?
SZem Creative Commons License 2002.06.10 0 0 1599
Az egész rendszer jobb: havonta cseréled, mindig vadonatúj. Nincs lerakódás, nincs baktériumtelep, és az sem baj, ha elveszted.
Előzmény: jocesz (1598)
jocesz Creative Commons License 2002.06.09 0 0 1598
SZem: Miért mondtad, hogy a havi lencse jobb, mint az éves? Miben jobb?
Üdv: Jocesz
SZem Creative Commons License 2002.06.05 0 0 1597
Szellőke: melyik Optima?
A szemcseppet úgy cseppentsd, hogy odateszel a bőrödre egy papírzsepit, vagy próbálj ki egy másmilyet (van bőven). Másoknál is előfordulhat. Nem túl száraz a bőröd?

Vámpír: a színes lencsék, ha át kell színezni a szemet, nekem kicsit természetellenesek. (de ízlés kérdése) Ha csak a tónust kell picit megváltoztatni, vagy fokozni, az már igen! Nagyon dögös tud lenni. (ugyanis az ilyen lencsék teljesen átlátszóak, és nem lehet észrevenni, hogy színesek, csak a megváltozott színű szivárványhártyát lehet látni, míg a másiknál a lencsére festett mintát)

Vámpír Creative Commons License 2002.05.28 0 0 1596
Na, olvastam egy jót, most találva rá erre a topicra... :)
Én '95 óta hordom a B&L Softlens-66-ost (régebben valami más neve volt). Évekig minden OK volt, tavaly kezdődtek bizonyos gondjaim, a szemorvos fél év kontaktlencse szünetet javasolt, amit be is tartottam. Most újra OK minden. Az lenne a kérdésem, aki már tapasztalta: milyen a színes (pl. freshlook) lencse? A barátnőmet érdekelné, egyszer-egyszer poénból szemszínt változtatni. Tényleg, ez mennyire ad "valódi" szemszínt?
Szellőke Creative Commons License 2002.05.27 0 0 1595
Nem tom, emlékesztek-e rám? Kb. 2 hónappal ezelőtt voltak nagy zűrök a kl viselés kapcsán, amit végülis a folyadékhiányra szoptatás miatt és kialvatlanságra fogtam. Na a tények maradtak, de klt váltottam, Biomedics 55-ről váltottam Optimára. Úgy tűnik megoldódtak a problémáim (szárazságérzet, könnyezés, vörösödés), pedig a problémát okozó tények fennállnak. Szóval elégedett lehetek az előbb leszólt Optimával. MIndamellett tényszerűen alacsonyabb víztartalmú a Szem által jobban javasoltakhoz képest, mégis úgy tűnik kevésbé száraz tőle a szemem.
Más.
Volt már valakinek, hogy a B&L műkönny a szeméből kicsordulva 3-4 órán keresztül vöröslő égő piros foltot okoz? Pedig a szememet nem csípi.
csúfondáros Creative Commons License 2002.05.27 0 0 1594
Köszönöm, megpróbáljuk túlélni a hetet Nélküled.
:-D
Előzmény: SZem (1593)
SZem Creative Commons License 2002.05.27 0 0 1593
Mondom OFFLINE! Na, jó, még itt vagyok :)
Ha nincs benzalkonium-klorid ráírva, akkor nincs benne. Próbáld ki, hogy rácsöppented (remélem, rövid élettartamú lencséd van), aztán, ha valami zűrt érzel, ne tedd többet. (és valahogy éld túl a hetet, hétfőn már vagyok :)
Előzmény: csúfondáros (1591)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!