Keresés

Részletes keresés

sz332 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 13369

A qi futás mondjuk pont tök jól össze van rakva :D Én próbáltam, amikor megvolt a csipő ellazitás, akkor az addigi 20 perc helyett hirtelen 1 órát végig tudtam futni,

nagyon jó tempóban, úgy, hogy a végén egyáltalán nem voltam fáradt :D

Előzmény: GAOZHENHU (13368)
GAOZHENHU Creative Commons License 2018.01.08 0 0 13368

Megyek, de csak ha megtanulhatom a qi futást... :-P

Előzmény: Louhan (13367)
Louhan Creative Commons License 2018.01.05 0 0 13367

Jujj de szép lenne! 

Könnyeket csalt a szemembe már a lehetőség is! :)

Gao!

Gyere taijizni! Ott minden sokkal tisztább!!!! ;) :) :)

Louhan

Előzmény: arhat1 (13366)
arhat1 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 13366

Szia Gao!

Ne viccelj Gao, én már hosszú évek óta bezártam az iskolámat..... :)

Csak öregurasan összejárunk heti kétszer páran, és szó szerint elütjük az időt. A páran azt jelenti, hogy csupa 30 év feletti gyakorlási idővel rendelkező pasi.

Az is igaz, hogy pont ezért ha nincs kedvük bunyózni, akkor erősítünk, vagy nyújtunk, vagy azt csináljuk amihez kedvünk van. 

És ebbe éppen úgy bele tudunk szakadni, mint mások a nagyon kemény kung fu edzéseikbe. :)

Miért lennék az első sorban? Hogy bólogassak, hogy "Úgy-úgy!" :)

Üdv,

arhat

Előzmény: GAOZHENHU (13362)
tigristomi Creative Commons License 2018.01.05 0 0 13365

Én a jógáról tudnék hasonló könyvet írni, 29 év tapasztalattal.

Még a taoista jógával - chi kunggal próbálkozom kicsit, azt hiszem egy kis fejezetre való abból is összejön.

Előzmény: GAOZHENHU (13357)
sz332 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 13364

Ha vívni szeretnél, akkor Szepesi mesterhez terveznénk lejárni, péntekenként, kardozni.

Előzmény: GAOZHENHU (13363)
GAOZHENHU Creative Commons License 2018.01.05 0 0 13363

Szia Sz332!

Bocs, csak most láttam, hogy írtál nekem. Ne sajnáld, most legalább van időm magamra. Meg pénzem... Terveim? Esetleg elmegyek vívni... Vagy focizni... Te nem jössz? :-D

Előzmény: sz332 (13354)
GAOZHENHU Creative Commons License 2018.01.05 0 0 13362

Arhat mester!

Mindig tudtam, hogy bármikor számíthatok Rád...izé... :-) Félretéve a tréfát: minek ülnél az első sorban? Egyrészt legalább annyi történeted, adatod, bizonyítékod van a mai magyar kungfu élet "magasztos" mivoltára, mint nekem, másrészt pedig már Te sem fogod sokáig húzni, azt hiszem. Mert habár türelmed végtelen, de szerintem már Neked is nagyon tele a fa...izé...puttonyod. :-)

Ölellek

Gao

Előzmény: arhat1 (13361)
arhat1 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 13361

Kedves Gao!

Feszítsenek! Érted ezt az áldozatot képes vagyok meghozni.... :) Szeretném az első sorból nézni, kukoricát és üdítőt viszek. :)

Kicsit komolyabban: sajnálom az iskolád, egyben örülök neki, hogy ez a döntés így felszabadított. :)

Üdv,

arhat

sz332 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 13360

TAIJI MESTER-DELEGÁCIÓ A CHAN WU KÖZPONTBAN2018 Február 26.-27.-én európai kőrútjuk során nálunk ,a Magyar Chan Wu központban.tart edzéseket a kínai, taiji mester-delegáció. 
A négy mester:Chen Xiao Wang, 11. generációs chen mester; Kang Ge Wu korábbi igazgatóhelyettes a Nemzetközi Wushu Szövetségben és yang mester; Yang Jun, 5. generációs yang mester ; Wang Zhan Hai , 12. generációs chen mester
Az edzések minden érdeklődő számára nyitottak:
Február 26. Hétfő: 19:00-21:00ig chen és yang stílus 
Február 27. Kedd: 09:00-12:00ig chen és yang stílus
14:00-15:00 chen és yang stílus
15:00-16:00 taiji elmélet
16:00-17:00 elmélet , értelmezés és kérdések
17:00-18:00 vizsga
Jelentkezési határidő:

2018 Február 01.:

Louhan Creative Commons License 2017.12.15 0 1 13359

Szia Gao!

Semmi baj. 

Keresztre feszítenének? Azt mondod? Annál inkább meg kellene írni belőle valamit! Tanulságul az utókornak! Annyi embert használnak ki, és olyan együgyű módon közelednek a tanulók a tanítókhoz, hogy talán jó kis figyelmeztetés lehetne a sztoriidból. Bár az is lehet, hogy azok, akiknek szükségük lenne rá, el sem olvasnák...

Louhan

GAOZHENHU Creative Commons License 2017.12.14 0 1 13358

Szia Sz332!

Sose sajnáld! Legalább nem kell végre megalázkodnom. Tervek? Maradt a heti 4 kondi, meg néhankis kesztyűzés a barátokkal.

Azért köszi!

Előzmény: sz332 (13354)
GAOZHENHU Creative Commons License 2017.12.14 0 0 13357

Drága Louhan!

Mea culpa! Mea maxima culpa! Aszittem nem kell még hemüveg, de na...

30 év tapasztalásai? Engem keresztre feszítenének...

Előzmény: Louhan (13356)
Louhan Creative Commons License 2017.12.14 0 0 13356

Drága Gao!

Egyrészt őszinte részvétem, másrészt (ha jól értem) ez valahol öröm és boldogság. :)

Igazán izgalmas volna valahol ezt a 30 évet összefoglalni. Interjú vagy önéletírás keretein belül. Szerintem kifejezetten érdekes tapasztalataid voltak, amiket én boldogan olvasnék!

Viszont, ha már megemlíttettem általad kedvesem, hadd idézzem ide, amit írtam, mert úgy érzem az emlékeid megkoptak vagy nem vagy elég érzékeny a szarkazmusra!

Tehát ezt írtam:

"Sziasztok!

Elképesztően érdekes és izgalmas videót találtam a "régen minden jobb volt" kategóriában, különösen, ha valaki érdeklődik a taiji illetve egyéb ún. "belső erős" kínai irányzatok iránt.

Érdemes belenézni. :) Azt nem mondom, hogy érdemes végignézni, mert arra én is képtelen voltam, de van olyan része, ami kifejezetten érdekes.

Nagyon jól mutatja, hogy mi a probléma ezekkel az irányzatokkal, hogyan megy a semmibe a tartalom."

Erre te ezt írtad:

"De én nem vagyok elájulva attól, amit ott látok."

Ha fenti írásom szerinted azt jelenti, hogy én igen, akkor sajnálom, lehet, hogy velem van a gond...

Csók!

Louhan

Előzmény: GAOZHENHU (13353)
tigristomi Creative Commons License 2017.12.13 0 0 13355

Szia Gao!

Sajnálom én is, hogy abbahagytad az iskolád vezetését és a tanítást.

Sok sikert kívánok ahhoz, amit csinálsz majd.

Köszi a választ.

Üdv,

Tamás

sz332 Creative Commons License 2017.12.13 0 0 13354

Szia Gao,

sajnálom, hogy bezártad a klubod, de megértem a döntésed. Esetleg vannak terveid a jövőt illetően?

GAOZHENHU Creative Commons License 2017.12.12 0 0 13353

Szia Tomi!

Amikor gyerek voltam, azt hittem, hogy Bruce Lee a kungfu királya. Most már tudom, hogy csak egy exhibicionista őrült volt. Később azt hitte, Jet Li a király. ma már tudom, hogy egy modern wushut tanuló, tehetséges akrobata. Hittem a Wing Chun mindent legyőző mivoltában. Hittem abban, hogy egy gyenge nő legyőzhet egy nálánál nagyobb férfit. Imádtam nézni, ahogy Van Damme szétrobbantja a legalsó téglát a Bloodsport című filmben. Aztán ahogy egyre több kínai mesterem lett, egyre jobban benne éltem a kínai kultúrában, úgy jöttem rá, hogy 90%-a kamu.

Louhan kolléga belinkelt egy videót, amire azt írja, hogy "fantasztikus videót talált". Szeretem és tisztelem az urat, ezért semmit nem írtam a videóhoz. De én nem vagyok elájulva attól, amit ott látok. A legnagyobb baj jelenleg: a mai kor kungfu gyakorlói, legyen az külső vagy belső rendszer, nem tudják küzdelemben alkalmazni mindazt, amit a tanítványainkon, bemutatókon mutatnak. És nekem innentől teljesen értelmetlen az egész.

Akkupunktúra, akkupresszúra, qi gong gyakorlatok, aranyharang: mind nettó kamu. Páncéling? Qi pajzs? Kamu. Az, hogy a gégédnek támasztanak egy lándzsát, Te pedig elhajlítod, ezt eltökéltségedtől függően viszonylag rövid idő alatt megtanítja Neked Ambruzs Szabolcs barátom. MINDEN CSAK GYAKORLÁS KÉRDÉSE.

32 év kungfu után, 2017 októberében bezártam az iskolámat. Tudod miért hagytam abba a kungfut? Nem azért, mert kevés tanítvány volt. Hanem a sok kamu miatt. Amiatt, hogy a kínaiak árucikket csináltak a kungfuból is, ráadásul a legsilányabbat... Egész életem erről szólt. És most úgy hagytam abba, hogy azt érzem, mintha levettek volna a fejemről egy zacskót, ami eddig fojtogatott.

Üdv.

Gao

Előzmény: tigristomi (13348)
tigristomi Creative Commons License 2017.12.04 0 0 13352

Köszönöm a választ.

Előzmény: sz332 (13350)
sz332 Creative Commons License 2017.12.02 0 0 13351

Ide is beírom, hátha:

A kard formája nekem nagyon tetszett, szépen a kard hegyével volt vezetve minden mozgás. A probléma az, hogy ez eddig szép és jó, de ez még nem vívás.

Az első bácsi egyébként szerintem sokkal szebben mozgott (egyszerűen, letisztultan). Ahogy jött a második, meg a harmadik csávó, úgy mintha kezdene

elveszni a mozgás lényege, és kezd öncélúvá válni.

Előzmény: Louhan (13349)
sz332 Creative Commons License 2017.12.02 0 0 13350

Nekem mindig volt egy olyan érzésem, hogy az a belső erő, amiről beszélnek, az baromira nem az, amit mi érteni vélünk alatta, és

egyszerűen elveszett a lényeg a kultúrák-nyelvek közötti fordítás közben, ráadásul ott van, hogy sokszor 1-1 gyakorlatból

próbálnak harci jártasságot levezetni, aminek tudjuk, mi lett a vége (csúnya elverés).

Előzmény: tigristomi (13348)
Louhan Creative Commons License 2017.12.01 0 0 13349

Sziasztok!

Elképesztően érdekes és izgalmas videót találtam a "régen minden jobb volt" kategóriában, különösen, ha valaki érdeklődik a taiji illetve egyéb ún. "belső erős" kínai irányzatok iránt.

Érdemes belenézni. :) Azt nem mondom, hogy érdemes végignézni, mert arra én is képtelen voltam, de van olyan része, ami kifejezetten érdekes.

Nagyon jól mutatja, hogy mi a probléma ezekkel az irányzatokkal, hogyan megy a semmibe a tartalom.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, ha érdekel valakit ez a téma egyáltalán. :)

A film:

https://www.youtube.com/watch?v=bD4oBBoZ1uA

Üdv, 

Louhan

tigristomi Creative Commons License 2017.11.29 0 0 13348

Szia Gao, szia sz332!

Ti sosem hittetek a belső erő létezésében, vagy vmikor hittetek és aztán ez megváltozott vmiért?

(Részletezem, tehát pl. abban, amikor belső erővel csak a második téglát törik el,

vagy amikor a belső erő eredményeként működik a chi páncél, pl. a nyakon.)

Üdv,

Tamás

sz332 Creative Commons License 2017.10.29 0 0 13347
tigristomi Creative Commons License 2017.10.13 0 0 13346

Rendben. Köszönöm.

Üdv.

Előzmény: GAOZHENHU (13345)
GAOZHENHU Creative Commons License 2017.10.04 0 0 13345

Szia Tomi!

Ahhoz, hogy Quan-t tanulj, először is a hitedet kell megerősíteni. Eközben nem árt, ha elvakultságot is gyakorolsz. Mindemellett a felsőbbrendűség érzését is gyakorolni kell.

Ha mindez megvan - legalább 5 év -, akkor elkezdheted a legegyszerűbb mozdulatokat. Előre és hátralépés, mindez lassan és gyorsan, csukott szemmel és telefonkönyvvel a fejeden. Megint 5 év. Eközben persze faállás, lóállás, lótusz ülés, légzőgyakorlatok, meridiánok, keringetés. Megint 5 év.

És ekkor hirtelen rájössz arra, hogy elbasztál 15 évet az életedből a nagy büdös semmire. Hogy a mester átbaszott, elszedte a pénzed, de amit tanultál, az annyit ért, mintha befizettél volna egy nyugdíjas tornára.

Gao   

Előzmény: tigristomi (13342)
tigristomi Creative Commons License 2017.10.04 0 0 13344

Az itt az hol van?

A chentaichi oldalán, amit belinkeltem, ott biztosan nem ezt írják.

Ide másolom amit ott írnak:

„Gōng”19 - 19 Itt egészség megőrző gyakorlást, gyakorlatot kell érteni. / Qìgōng /

Ez a fontosabb és a nagyobbik „Xiūliàn”. A „Gōng” gyakorlás megerősíti a belső Qì-t. Ez, a Qì természetből való összegyűjtésének a folyamata is, amivel újratölthetjük, kiegészíthetjük emberi Qì-nket. Ha elegendő „Qì” áll a rendelkezésünkre, akkor „Quán”20-t gyakorolhatunk. Ekkor a Qì-t átvezetjük a belső szervekbe, a meridiánokba, a velőbe és tápláljuk a Jīng, Qì, Shén21-t. Az átvitelt követően az így magunkévá tett energiát feldolgozzuk.... Mivel ez egy belső stílus, ezért a legfontosabb dolog hogy a Qì-t jól tudjuk irányítani. Utána már lehet ezt a jártasságot akármilyen külső mozgással kombinálni. ... Ha nem érzed a belső Qì-t, az azt jelenti, hogy csak a külső formát csinálod.

Ha te is ezt olvastad, akkor érdekes, hogy ugyanazt olvasva mennyire másként értelmezzük amit írnak.

Aha, megvan a „Quán”20: 20 拳/ököl; boksz, bokszol;/

Tamás

Előzmény: Annatar (13343)
Annatar Creative Commons License 2017.10.03 0 0 13343

Hát, itt is írják, hogy a "gong" (magyarosabban "kung") gyakorlatok =/= qigong, hanem az is a része. De kung gyakorlat minden "unalmas" alapozás a kézerősítéstől a keményítésen át az állásokig. (és természetesen a légzés _is_)

Előzmény: tigristomi (13342)
tigristomi Creative Commons License 2017.10.03 0 0 13342

Helló!

Amit te tanítasz, az ugyanaz mint amit itt írnak?

http://www.chentaichi.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=20&Itemid=30&lang=en

Itt is azt írják, amit én is hallottam, hogy a Tai Chi gyakorláshoz először Qi Gong-t kell tanulni, elmélyíteni.

A fenti linken ennél a kérdésnél írnak erről:

Az előbb arról beszéltünk, hogy „Gōng”-ot kell gyakorolnunk. Mi pontosan a „Gōng”?

Itt a Gong a Qi Gong és a Quan a Tai Chi? Lehet így szétválasztani?

Ezt is a fenti linken írják:

Hùnyuán Qìgōng, Tàijí Chánsī Gōng, Speciális harci Gōng-ok stb. Gao, ezeket mind ismered?

:)

Üdv,

Tamás

Előzmény: GAOZHENHU (13341)
GAOZHENHU Creative Commons License 2017.09.16 0 0 13341

Néhány érdeklődő miatt indítok egy Chen Tai Ji Quan csoportot. Nem varázslás, nem levitáció, csak izzadtság és izomláz. Nyújtás, kungfu alapok, melyek nélkül nincs Tai Ji sem. Formák értelmezése, alkalmazhatósága, fegyveres formák: www.magyarkungfuegyetem.hu

Üdv.

Gao

tigristomi Creative Commons License 2017.09.07 0 0 13340

Köszi a választ.

Sanchin kata a goju-ryu ban is van, azt régen tanultam. Nem voltam a sanchin kata szintjén, de egy bemutatóra mégis megtanultuk.

Miyagi mesterrről terjedtek anno belső erős szóbeszédek, de alapvetően a goju ryuban nincs belső erő.

Ha találkozom egy volt karate társammal, aki most feketeöves benne, majd megkérdezem a témáról.

Annak idején volt egy goju ryu bemutató, ahol a fekete öves mesteren deszkát is törtek. Benfentes szintjén lehangoló volt, a fekete öves kibírta ugyan, de nagy hurka keletkezett a hátán az ütéstől.

Előzmény: Annatar (13337)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!