Keresés

Részletes keresés

sz332 Creative Commons License 2017.12.02 0 0 13351

Ide is beírom, hátha:

A kard formája nekem nagyon tetszett, szépen a kard hegyével volt vezetve minden mozgás. A probléma az, hogy ez eddig szép és jó, de ez még nem vívás.

Az első bácsi egyébként szerintem sokkal szebben mozgott (egyszerűen, letisztultan). Ahogy jött a második, meg a harmadik csávó, úgy mintha kezdene

elveszni a mozgás lényege, és kezd öncélúvá válni.

 

Előzmény: Louhan (13349)
sz332 Creative Commons License 2017.12.02 0 0 13350

Nekem mindig volt egy olyan érzésem, hogy az a belső erő, amiről beszélnek, az baromira nem az, amit mi érteni vélünk alatta, és

egyszerűen elveszett a lényeg a kultúrák-nyelvek közötti fordítás közben, ráadásul ott van, hogy sokszor 1-1 gyakorlatból

próbálnak harci jártasságot levezetni, aminek tudjuk, mi lett a vége (csúnya elverés).

 

 

Előzmény: tigristomi (13348)
Louhan Creative Commons License 2017.12.01 0 0 13349

Sziasztok!

 

Elképesztően érdekes és izgalmas videót találtam a "régen minden jobb volt" kategóriában, különösen, ha valaki érdeklődik a taiji illetve egyéb ún. "belső erős" kínai irányzatok iránt.

Érdemes belenézni. :) Azt nem mondom, hogy érdemes végignézni, mert arra én is képtelen voltam, de van olyan része, ami kifejezetten érdekes.

Nagyon jól mutatja, hogy mi a probléma ezekkel az irányzatokkal, hogyan megy a semmibe a tartalom.

 

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, ha érdekel valakit ez a téma egyáltalán. :)

 

A film:

 

https://www.youtube.com/watch?v=bD4oBBoZ1uA

 

Üdv, 

 

Louhan

tigristomi Creative Commons License 2017.11.29 0 0 13348

Szia Gao, szia sz332!

 

 Ti sosem hittetek a belső erő létezésében, vagy vmikor hittetek és aztán ez megváltozott vmiért?

(Részletezem, tehát pl. abban, amikor belső erővel csak a második téglát törik el,

vagy amikor a belső erő eredményeként működik a chi páncél, pl. a nyakon.)

 

Üdv,

Tamás

sz332 Creative Commons License 2017.10.29 0 0 13347
tigristomi Creative Commons License 2017.10.13 0 0 13346

Rendben. Köszönöm.

Üdv.

Előzmény: GAOZHENHU (13345)
GAOZHENHU Creative Commons License 2017.10.04 0 0 13345

 

  Szia Tomi!

 

 

  Ahhoz, hogy Quan-t tanulj, először is a hitedet kell megerősíteni. Eközben nem árt, ha elvakultságot is gyakorolsz. Mindemellett a felsőbbrendűség érzését is gyakorolni kell.

  Ha mindez megvan - legalább 5 év -, akkor elkezdheted a legegyszerűbb mozdulatokat. Előre és hátralépés, mindez lassan és gyorsan, csukott szemmel és telefonkönyvvel a fejeden. Megint 5 év. Eközben persze faállás, lóállás, lótusz ülés, légzőgyakorlatok, meridiánok, keringetés. Megint 5 év.

  És ekkor hirtelen rájössz arra, hogy elbasztál 15 évet az életedből a nagy büdös semmire. Hogy a mester átbaszott, elszedte a pénzed, de amit tanultál, az annyit ért, mintha befizettél volna egy nyugdíjas tornára.

 

  Gao   

Előzmény: tigristomi (13342)
tigristomi Creative Commons License 2017.10.04 0 0 13344

Az itt az hol van?

 

A chentaichi oldalán, amit belinkeltem, ott biztosan nem ezt írják.

 

Ide másolom amit ott írnak:

„Gōng”19 - 19 Itt egészség megőrző gyakorlást, gyakorlatot kell érteni. / Qìgōng /

Ez a fontosabb és a nagyobbik „Xiūliàn”. A „Gōng” gyakorlás megerősíti a belső Qì-t. Ez, a Qì természetből való összegyűjtésének a folyamata is, amivel újratölthetjük, kiegészíthetjük emberi Qì-nket. Ha elegendő „Qì” áll a rendelkezésünkre, akkor „Quán”20-t gyakorolhatunk. Ekkor a Qì-t átvezetjük a belső szervekbe, a meridiánokba, a velőbe és tápláljuk a Jīng, Qì, Shén21-t. Az átvitelt követően az így magunkévá tett energiát feldolgozzuk.... Mivel ez egy belső stílus, ezért a legfontosabb dolog hogy a Qì-t jól tudjuk irányítani. Utána már lehet ezt a jártasságot akármilyen külső mozgással kombinálni. ... Ha nem érzed a belső Qì-t, az azt jelenti, hogy csak a külső formát csinálod.

 

Ha te is ezt olvastad, akkor érdekes, hogy ugyanazt olvasva mennyire másként értelmezzük amit írnak.

 

Aha, megvan a „Quán”20: 20 拳/ököl; boksz, bokszol;/

 

Tamás

Előzmény: Annatar (13343)
Annatar Creative Commons License 2017.10.03 0 0 13343

Hát, itt is írják, hogy a "gong" (magyarosabban "kung") gyakorlatok =/= qigong, hanem az is a része. De kung gyakorlat minden "unalmas" alapozás a kézerősítéstől a keményítésen át az állásokig. (és természetesen a légzés _is_)

Előzmény: tigristomi (13342)
tigristomi Creative Commons License 2017.10.03 0 0 13342

Helló!

 

 Amit te tanítasz, az ugyanaz mint amit itt írnak?

http://www.chentaichi.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=20&Itemid=30&lang=en

 

Itt is azt írják, amit én is hallottam, hogy a Tai Chi gyakorláshoz először Qi Gong-t kell tanulni, elmélyíteni.

A fenti linken ennél a kérdésnél írnak erről:

Az előbb arról beszéltünk, hogy „Gōng”-ot kell gyakorolnunk. Mi pontosan a „Gōng”?

Itt a Gong a Qi Gong és a Quan a Tai Chi? Lehet így szétválasztani?

 

Ezt is a fenti linken írják:

Hùnyuán Qìgōng, Tàijí Chánsī Gōng, Speciális harci Gōng-ok stb. Gao, ezeket mind ismered?

 

:)

 

Üdv,

Tamás

Előzmény: GAOZHENHU (13341)
GAOZHENHU Creative Commons License 2017.09.16 0 0 13341

 

  Néhány érdeklődő miatt indítok egy Chen Tai Ji Quan csoportot. Nem varázslás, nem levitáció, csak izzadtság és izomláz. Nyújtás, kungfu alapok, melyek nélkül nincs Tai Ji sem. Formák értelmezése, alkalmazhatósága, fegyveres formák: www.magyarkungfuegyetem.hu

 

  Üdv.

 

  Gao

tigristomi Creative Commons License 2017.09.07 0 0 13340

Köszi a választ.

 

Sanchin kata a goju-ryu ban is van, azt régen tanultam. Nem voltam a sanchin kata szintjén, de egy bemutatóra mégis megtanultuk.

Miyagi mesterrről terjedtek anno belső erős szóbeszédek, de alapvetően a goju ryuban nincs belső erő.

Ha találkozom egy volt karate társammal, aki most feketeöves benne, majd megkérdezem a témáról.

 

Annak idején volt egy goju ryu bemutató, ahol a fekete öves mesteren deszkát is törtek. Benfentes szintjén lehangoló volt, a fekete öves kibírta ugyan, de nagy hurka keletkezett a hátán az ütéstől.

Előzmény: Annatar (13337)
Annatar Creative Commons License 2017.08.26 0 0 13339

"Te csináltad azt a kungfut, ami a videón van?"

nem

Előzmény: tigristomi (13328)
Annatar Creative Commons License 2017.08.26 0 0 13338

"Van egy koreai netes kedvencem is"

izé, elhiszem, hogy ügyes, de ezek alapján a videók alapján semmi extra, főleg semmi "csí erő" nincs benne, az első videón egy olyan technikát mutat be ami egy csomó stílusban létezik, bár ezt a "TG wave" nevet eddig még sose hallottam rá, de hát minden nap tanul újat az ember. 

A technika amúgy teljesen külső erős, a helyezkedésen és a helyes irányba toláson/lökésen múlik a sikere. 

 

A második videón sikeresen legyorsul egy álló embert (de ez sem csí, MMA-ban is van aki szeret a másik szemébe legyezni)

 

A harmadik videón megint gyorsabb egy álló embernél, ami nagyon jó, de még ez sem titkos csí erő... sajnálom

 

 

Előzmény: tigristomi (13332)
Annatar Creative Commons License 2017.08.26 0 0 13337

"Talán a Hung Gar-ban vannak ilyenek?"

 

milyenek?

Chikung nincsen benne, legalábbis én még nem találkoztam vele (de persze sok stílusa van a hung garnak és sok mester tanít sokfélét, ki tudja, lehet, hogy van ahol van.)

 

a videóról nekem egyébként a sanchin kata jutott eszembe a karatéból (uechi ryu és kyokushinban biztosan van, ezen kívül nem tudom még)

 

https://www.youtube.com/watch?v=adJSQQZzKHU 

 

(távolról hasonló lassú, izomfeszítésekkel is dolgozó forma a hung garban is van, de sok különbség van)

Előzmény: tigristomi (13334)
sz332 Creative Commons License 2017.08.25 0 1 13336

A nagy sz.t ért ez a küzdelemhez, már elnézést. Ez a szokásos a támadó megáll, a védekező meg előadja a fantasztikus védéskombinációját

című ökörség.

Előzmény: tigristomi (13335)
tigristomi Creative Commons License 2017.08.25 0 0 13335

A videón látható chi kung gyakorlatok fölött még 4 szintje van

Túloztam, vagy elszámoltam. 5 chi kung szintről beszélt a tanárom, a videón látható felett 2-3 van.

Keverve van a dolog, mert a 2. szint gyakorlatai közül is van, amit csak piros övtől lehet tanulni, szóval vannak árfedések a tanulók szintjei és a gyakorlatsorok szintjei között. 3 szintből is az elsőt már kék öves is tanulhatja, de alapban egy jól felépített rendszernek tűnt nekem.

 

Ha már hozzászóltam megint, még két videó a lenti mesterről.

Ért ő is az akupunktúrához is:

https://www.youtube.com/watch?v=9h6ZRt_g5Zk

A küzdelemhez is ért, nekem teljesen kungfu mesternek tűnik:

https://www.youtube.com/watch?v=sGAdmOMzpFM

 

Kicsit túlpörögtem, mérséklem majd a hozzászólásiam mennyiségét. Elnézést, hagyok teret másnak is. :)

 

Mindenkinek minden jót kívánok,

Tamás

Előzmény: tigristomi (13334)
tigristomi Creative Commons License 2017.08.25 0 0 13334

Még a NAM HUỲNH ĐẠO rendszerből, kicsit hasonló, mint ahonnan én tanultam a qi gong-ot.

1 perctől haladó chi kung (bocs, hogy keverve használom az írását) gyakorlatok vannak a videón.

https://www.youtube.com/watch?v=F51jx_u-ag4

A kék öv haladó tanuló fokozat, a piros a tanári fokozat. Szegények, szenvednek ezekkel, miközben a jó paraszt ember alapból mindent tud, amit ők fáradságosan elérnek.

 

Hasonló haladó chi kung gyakorlatokból az első 7-et tanultam, ezt sajnálom, hogy nem tudom folytatni.

Szóval hasonló haladó chi kung gyakorlatok nincsenek az itthoni ismert kungfukban? Vagy van, csak máshogy hívják őket. Talán a Hung Gar-ban vannak ilyenek?

A videón látható chi kung gyakorlatok fölött még 4 szintje van az egyre haladóbb chi kung gyakorlatoknak, de a haladóbbakat csak piros övtől lehet tanulni (kb. 10 év után).

 

 Azt hiszem ezek más jellegűek, mint a 8 brokát-tekercs. A 8 brokát-tekercs egy kezdő szint a chi kungban. Van itt is alap chi kung is, izületeket karbantartó, testtartást, gerincet kiegyenesítő chi kung gyakorlat sor is. Csak ezekben a vietnami rendszerekben élnek a haladóbb chi kung szintek is.

 

Ezekben a kungfu rendszerekben egyébként a mesterek mindig többet tudnak mint a tanítványaik, ezoterikus képességekben és küzdelmi hatékonyságban is.

A mesterek olyan gyakorlatokat csinálnak, amik az ősi taoista célokat próbálják elérni.

A mester attól is mester, hogy a tanítványaik nem tudják küzdelemben legyőzni.

Előzmény: sz332 (13325)
tigristomi Creative Commons License 2017.08.25 0 0 13333

Ez is a NAM HUỲNH ĐẠO, én nem biztos, hogy lemerném kapásból szólni azt, aki ilyen tanárok között varázsló-mester tud lenni:

https://www.youtube.com/watch?v=7FgoFwo7YRg

https://www.youtube.com/watch?v=MQk5mZBXmbg

 

Egyébként van humoruk is:

https://www.youtube.com/watch?v=i4DpD1EOa9I

:)

Előzmény: tigristomi (13332)
tigristomi Creative Commons License 2017.08.25 0 0 13332

A vietnámi varázslót már én is láttam a neten, nekem tetszik, bár amit belinkeltél, azon már elég meredek amiket művel, ahhoz nem tudok hozzászólni.

Valamit azért biztos tud, amivel kápráztatja a népet.

A rendszere, amiben mester, a NAM HUỲNH ĐẠO.

Itt is van róla egy videó, ez alapján úgy tűnik, a rang létrát végig járta a stílusában:

https://www.youtube.com/watch?v=9cs_mEMBwfY

 

Van egy koreai netes kedvencem is, amiket mond a videóin, az egybe vág azzal, amiket máshonnan is hallottam a chiről.

Valamire ő is rá jött, de hű keletien, a lényeget, ahogy ő elérte amit tud, azt ő sem oktatja. Mindenki, aki elér erre a szintre, csak a sallangot oktatja, szerintem.

https://www.youtube.com/watch?v=rCbR6iEeH2w

https://www.youtube.com/watch?v=E6Duc7k4mgA

https://www.youtube.com/watch?v=4tDP4IhPwms

 

 

 

 

Előzmény: GAOZHENHU (13324)
tigristomi Creative Commons License 2017.08.25 0 0 13331

Helló!

 

 Nem láttam Annatárnál a kérdőjeleket. Chi kung szem gyakorlatokat is tanultam, úgy látszik a rejtett kérdéseket még nem látom jól.

 

Lam Than Khan formagyakorlatáról semmit sem tudok, csak azon a videón ő maga jól látszódik, azért azt linkeltem be, meg mert az belső erős formagyakorlatnak tűnik, ami pont témába vág. :)

 

 

Előzmény: GAOZHENHU (13329)
tigristomi Creative Commons License 2017.08.25 0 0 13330

Nem ismerem az itthoni kung fu stílusokat (itthon egyszer régen taicsit tanultam meg Wing Chunt, pár hónapig),

sajnos azt sem ismerem mélyen, amit tanultam.

 

La phu son templomból, Kínából ment át állítólag Vietnamba az a rendszer, ahonnan most a chi kungot tanultam.

 

A tanárom volt, hogy mondta egy mozdulatnál, hogy ezt most látja bárki is először Magyarországon.

Azt mondta, amit ő csinál, azt Európában senki sem ismeri.

 

 Van egy kb. 15 perces gyakorlatsor amit tanított, amit ha végig csinálok, súlytalanok lesznek (érzetre) a karjaim tőle.

Ezt jó három órája csináltam meg reggel, de még mindig érzem a karjaimban a hatásukat.

Nem tudom hasonló gyakorlat van-e az itthoni kungu bemelegítéseknél, elő gyakorlatoknál, netán chi kung gyakorlatoknál?

Előzmény: Annatar (13326)
GAOZHENHU Creative Commons License 2017.08.25 0 0 13329

 

  Azok aztán fontosak. A kéztartàs. Meg a fejtartás... Minden, ami lényegtelen a kungfu szempontjából... De persze a Neked Annatar által feltett kérdésekre nem vàlaszolsz...

Előzmény: tigristomi (13328)
tigristomi Creative Commons License 2017.08.25 0 0 13328

Szia Annatar!

 

 Megnéztem a videót a fehér tigrisekről, tetszett. Majd lehet, hogy náluk is érdeklődöm chi kung ügyben. :)

Te csináltad azt a kungfut, ami a videón van?

 

 Azt a tanárom is mondta, hogy csak személyesen lehet megtanulni mindent, amit oktat.

Ezt én is így láttam, rengeteg kis mozdulatot, kéz tartást, fej tartást pontosan beállított, ezekre nagyon ügyelt, hogy mindent maximálisan pontosan végezzünk.

Plussz, mondta, hogy azért is vannak sok helyen a mesterek bő nadrágban, bő ruhában, mert ezek a kis fontos részletek így nem látszódnak, így nem lehet leutánozni őket kívülről, úgy, hogy ők tanítanák a delikvenseket.

 

Tamás

Előzmény: Annatar (13326)
Annatar Creative Commons License 2017.08.23 0 0 13327

"Az ember Hung Gar mesternek aposztrofálja magát. "

Minden további nélkül lehet az, számontartanak olyan HG stílust ami befolyásolta a vietnami harcművészeteket (Zhanjiang Hung Quan), akár a nevet is átvehették onnan, de sajnos a mozgásait nem ismerem.

 

"Szóval Vietnamban is vannak nagy varázslók"

 

Az ilyen videók láttán mindig elgondolkodom, minek fárasztom magam mindenféle edzésekkel, ahelyett hogy elmentem tanulni, rögtön nyithattam is volna egy iskolát és great grandmaster lehetnék. :))) 

Előzmény: GAOZHENHU (13324)
Annatar Creative Commons License 2017.08.23 0 0 13326

A második törős videóról ez jutott eszembe, csak itt szerintem jobban csinálják:

https://youtu.be/RsyK20t4CW0?t=1m12s 

 

Továbbiakban meg: 

Gao szeret nagybetűkkel írni/idézni, szimplán egyéni stilisztikát használ, amit kábé a harmadik hozzászólás után fel lehet ismerni és a helyén értelmezni. (jobbára egyetértek azzal amit írt, amivel nem az meg nem a jelen vita tárgya)

 

Továbbiakban:

- rendesen megtanulni valamit mindig csak személyesen és élőben lehet, akkor is, ha van ezer oktatóvideó róla meg akkor is ha nem

- Az összes általad eddig beszúrt videó vietnami, egy vietnami stílusról (ami lehet, hogy kínai származású, de ettől még tényleg speciális dolog Magyarországon, nem csoda ha ilyet az itthoni kungfu iskolákban nem találsz)

- Az általad beszúrt Lam Than Khan videón látható mozgás speciel egy másik videón sem jön elő, nyomokban sem.

 

 

Előzmény: tigristomi (13323)
sz332 Creative Commons License 2017.08.23 0 1 13325

Ne haragudj, de ennek a tárgyakat törünk el magunkon és egymáson, mégis mi értelme van? (megjegyzem, ezt itthoni jómagyar munkásembertől

is láttam már produkálni, mindenféle félreértelmezett qi gong nélkül)

Előzmény: tigristomi (13323)
GAOZHENHU Creative Commons License 2017.08.23 0 0 13324

 

  Szia!

 

  Hagyjuk most a stilisztikai hozzáállásodat, nem érdekel.

 

  Akit linkeltél, az vietnami. Innentől én nem fogom lenyomozni, de majd egy vietnami tanítványom segít. Az ember Hung Gar mesternek aposztrofálja magát. vagy az, vagy nem. De egy biztos: ha az, KŐKEMÉNY KÜLSŐ STÍLUSRÓL beszélünk. Szó nincs semmiféle qi gongról. Minden töréstechnikát, üvegzabálást és egyéb marhaságokat, amit látsz, szimplán képességnek nevezik, amit BÁRKI MEG TUD CSINÁLNI ÉVEK GYAKORLÁSÁVAL.

  Az a "vizsgás" videó pedig maga a szégyen. Azt a sok marhaságot, amit ott előadnak, vicc. Szóval Vietnamban is vannak nagy varázslók, egyik másik nagyobb, mint a kínaiak. Itt a legnagyobb:

 

https://www.youtube.com/watch?v=hkIT0t6QheY

 

  Szóval nem hogy meggyőztél volna, hanem még biztosabb vagyok abban: a tanárod egy jó nagy kamus volt. Sajnálom.

 

  Gao

Előzmény: tigristomi (13323)
tigristomi Creative Commons License 2017.08.23 0 0 13323

Szia Gao!

 Méltányolom az emberi hangú válaszod. Köszönöm.
 
A piros nagybetűk elég zavaróak - ez egy fórum, nem a te fórumod, hanem egy indexes fórum.
Kértem a modikat, hogy töröljék a rikitó hozzászólásod (olvasd el a fórum szabályzatát), de sajnos csak ennyi lett belőle.

Off topik:
----------
Szöveg kiemelést lehet használni, ész-szerűen. A nagybetűs piros szöveg az nem az.
Attól hogy pirossal írsz mindent, az még nem lesz valami végső igazság. Számomra biztos nem. Csak zavaró.
----------

Értem, hogy sokat tettél a hazai kungfu élethez. Azt is értem, hogy 32 éve kungfuzol.
Minden elismerésem hozzá.
Ettől még úgy látom, nem ismersz mindent minden kungfu iskoláról, azok alapján, amit mondasz.

Nincs kungfu vagy vagy qi gong mesterem, tanárom van (volt). A tanárt és a mestert nem szoktam keverni.
Figyelmetlenül olvasol vagy csak nem érdekel amit írok? De akkor minek válaszolsz rá.
Szóval tanárom volt.

Vannak olyan kungfu iskolák, ahol a harci hatékonyság mellett spirituális-taoista célokat is megpróbálnak elérni.
Ezek bizony szuper titkos kungfu iskolák, még ha szerinted ilyen nincs is.
Ezeknek az iskoláknak az alap gyakorlatait még talán meg lehet találni itt-ott (videókra gondolok) pontatlanul, megtanulni őket csak személyesen lehet őket, élőben.
A gyakorlatokat, amiket már pl. 1 év után tanulnak ezekben az iskolákban, azokat már csak az iskola növendékei ismerik.
Itt van két link ezekről az iskolákról:
https://www.youtube.com/watch?v=0qZg0qXYybs
https://www.youtube.com/watch?v=KlmnC4hijow

Kétlem, hogy minden mesternek utána tudnál érdemben nézni.
De ha szeretnéd, itt van a tanárom egyik mestere, Lam Than Khan, lenyomozhatod:
https://www.youtube.com/watch?v=qpUtxlmPjxc

 Érdekes, hogy szerinted a qi gongnak csak a 90% kamu.
Mi a másik 10%? Figyelek arra, amit írsz.

Üdv,
Tamás

Előzmény: GAOZHENHU (13315)
Louhan Creative Commons License 2017.08.22 0 1 13322

Sziasztok!

 

És tényleg azért kért "valaki" moderációt, mert Gao nem használt idézőjelet, és piros nagybetűkkel mert írni??? Ez most komoly? Miközben mások káromkodnak, részegen írogatnak minősíthetetlen hangvételben és folyamatosan trollkodnak?

 

Ámulok.

 

Louhan

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!