Keresés

Részletes keresés

tigristomi Creative Commons License 2024.02.27 0 0 13651

Helló!

 

 Nagyjából meghallgattam az interjút. Az lejött, hogy te nem ismered a belső erőt, és nem is találkoztál olyannal, aki ezt megmutatta volna neked.

 Innentől nem tudom, hogy mit szóljak ehhez az egész interjúhoz. Tehát tulajdonképpen az beszél szakértőként a belső erőről, aki nem tudja mi az. Ez elég faramuci, de hát itt tart a világ.

 

 Ha vkit érdekel a belső erős kungfu, létezik, menjen utána. Határon túl találtam meg, itthon nem tudom, létezik-e vhol.

Előzmény: Louhan (13231)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.05 0 0 13650

Elnézve ezt az "elitképzést" a program pontok közül talán némi realitással a sanda bírhat, ha valós harci készségek fejlesztését célozza meg valaki. Javítsatok ki ha tévedek, de a szöveg mintha azt írná, hogy a Xing Yi legvégső foka lenne ez a sok chi erős varázslás, amit ha tárgyilagosan nézünk ez egyszerűen nem igaz. Tudtommal a Xing Yi nem operál semmilyen szinten ilyen aranyharangos meg páncélinges chi pajzsokkal. Már itt is mesteri gyorstalpaló tanfolyam van vagy mi? :D

 

https://kungfuakademia.hu/xing-yi-mesterkepzes/az-elit-olvasztotegelye/

tigristomi Creative Commons License 2020.10.22 0 0 13649

Lehetett ezekről hallani, csak valahogy most élesebb lett számomra ez a különbség a karate és a kungfu között úgy, hogy most vannak erről a témáról jó videók is a neten, youtube - karate nerd-nél. Másrészt, így hogy most tanulok kungfut, most így még élesebb a különbség a karate és kungfu technikák között, már kezdő szinten is, így jobban értem azt is, amiket a videókon láttam. Régen ezek az elérhető könyvekből nem voltak ennyire nyilvánvalóak, hogy mi is az, ami átalakult.

Előzmény: sz332 (13648)
sz332 Creative Commons License 2020.10.19 0 1 13648

No, megint megy a legenda gyártás.

 

A karate okinawa-ból származik, akik NEM japánok. Az okinawai mesterek simán átjártak Kínába gyakorolni, tanulni. Japánba amikor átkerült, akkor a célja az iskolai testnevelés

volt, ezért lett leegyszerűsítve. Nem azért, mert a japánok úgy általában hülyébbek lennének.

 

A TKD alapvetően shotokan karate és a kóreai taekkyon kombinációja, amit aztán elkezdtek továbbfejleszteni, modernizálni, modern edzésmódszereket alkalmazni. Itt meg a katonaság

volt az első bázis, és onnan ment a civil irányba. Meg lehet nézni az ITF TKD és a WTF TKD közötti különbséget. Sőt, mondok jobbat, a Hapkido pedig Daito-Ryu Aikijujutsu és TKD kombinációja.

 

 

 

 

Előzmény: tigristomi (13647)
tigristomi Creative Commons License 2020.10.19 0 0 13647

Más szemmel állok már hozzá az ázsiai mesterekhez és a rendszereikhez.

Sok olyan információ van már, pl. a karateról és a taekwondoról, amiket 2000 előtt, az internet előtt nem lehetett így megtalálni.

Az egyik, a karatéról, hogy a kungfuból alakult ki, és utána is le lett még egyszerűsítve, tompítva, hogy japánban el tudják terjeszteni.

A másik új számomra, hogy a taekwondo alapłtója 2 danos karate mester volt korábban és japán legnagyobb karate mesterénél tanult.

 

 Mindkét helyen a nemzeti propaganda miatt torzították a harcművészetük eredetét.

 

 Kungfuban és chi kungban szintén sokáig csak kínaikat tanítottak, de szerintem ez a titkolózás még mindig meg van a kínaiaik részéről.

Semmisem Creative Commons License 2020.09.11 0 0 13646

Mindkettő. 

Előzmény: tigristomi (13645)
tigristomi Creative Commons License 2020.09.11 0 0 13645

Köszönöm, ezt nem tudtam.

 

A fordítottt hasi légzést te hogyan gyakorlod, ülve vagy állva?

Előzmény: Semmisem (13644)
Semmisem Creative Commons License 2020.09.11 0 0 13644

Az embrio légzés egy állomás, nem gyakorlat:

"by Li Shi Fu (Five Immortals Temple)气蛰脐下,曰胎息。—大成捷要When Qi hibernates below the umbilicus, it is called ‘Embryonic Breathing’.—Essentials of the Shortcut to the Great Achievement Embryonic breathing is an internal breathing, in which one does not breathe externally through one’s nose or mouth. This first began in the womb when one’s mother’s breath became one’s own. If one wishes to practise embryonic breathing now, therefore, one needs to find a special connection, a new umbilical cord, as though one were still in the womb. Embryonic breathing is something you will slowly begin to experience during sitting meditation. It is also called ‘Elixir Field Breathing’. Once you have achieved this, you will no longer have any need to be afraid of life and death.There is a special condition that immediately precedes the stage of embryonic breathing. Just before one reaches that breathing, there is one last single breath that is very light and like a whisper. This is the demarcation line between external and internal breathing, which manifests as a physical feeling and might be very abrupt and abnormal, just like a chain that snaps, which is here the balance or link between Yin and Yang. This is a very cheerful, content and happy stage, as you feel like you could live forever. Usually, however, it is only a temporary stage that lasts for a certain length of time, which increases with practice. It also corresponds to the revolving of the microcosmic orbit. One needs to let go of one’s feelings to achieve it. That is why it is so difficult and it can take up to fifty years to reach this stage."

Előzmény: Semmisem (13643)
Semmisem Creative Commons License 2020.09.08 0 0 13643

Forditott hais légzést igen. Embrio légzést nem, szerintem az egy minőség inkább mint feladat, vagy gyakorlat.

Előzmény: tigristomi (13642)
tigristomi Creative Commons License 2020.09.08 0 0 13642

Hadd kérdezzek még, fordított légzést vagy embrió légzést tanultál, vagy gyakorolsz? Vagy itt más a fórumon, aki chikungot gyakorol.

Előzmény: Semmisem (13641)
Semmisem Creative Commons License 2020.09.02 0 0 13641

A Qi mennyisége és minősége növelhető. Azt nem tudom, hogy ez sétával lehetséges e. :D 

Előzmény: tigristomi (13640)
tigristomi Creative Commons License 2020.09.02 0 0 13640

Rendben, legyen taoista séta, nálunk így hívják, csak a neten találtam olyan elnevezéseket, hogy taoista sétáló meditáció.

Amúgy arról szól, hogy energiával töltődik fel az ember miközben meg is tisztítja az energiáit.

Előzmény: Semmisem (13639)
Semmisem Creative Commons License 2020.08.31 0 0 13639

NEm tanultam olyat. De szvsz , nem is lehetséges. PErsze attól függ ki mennyire komolyan veszi a meditáció szót. Meditációs gyakorlás csak ülő pozban lehetséges, több alapvető okból.

Előzmény: tigristomi (13638)
tigristomi Creative Commons License 2020.08.29 0 0 13638

Taoista sétáló meditációt tanult itt vki?

tigristomi Creative Commons License 2020.08.28 0 0 13637

Köszi.

Te milyen chi kungot gyakorolsz?

Előzmény: Semmisem (13636)
Semmisem Creative Commons License 2020.08.20 0 0 13636

:) 

Nem tudok tovább segitséget nyújtani. Jól vagy ahol vagy. Kivánok hatékony gyakorlást.

Kettő kérdés volt, ezekre megprobálok válaszolni:

1) - Ahol a yi jin jing elveket alkalmazzák, ha jól láttam, ilyen a shaolin chi kung is? Valószínűleg ilyen a shaloin csikung, de nem tudom, ma hol tartanak ezek a vonalak, foleg a kozpontositás után. Ha azt veszed hogy a mondák szerint anno Bódhidharma rakt aössze az yi jin jinget a szerzeteseknek , akkor valoszinuleg ismerik a shalonok is ezeket. Remélem legalábbis.

2) - Nem tudom a Mantak Chia és a Zhineng melyikhez tartozik. A Mingtang a másodikhoz?
Egyikük sem tartalmaz iyi jin jing alapelveket. Üresek.

Előzmény: tigristomi (13635)
tigristomi Creative Commons License 2020.07.29 0 0 13635

Megnéztem, köszönöm, érdekes volt és hasznos is, úgy érzem nőtt kicsit a rálátásom a chi kung rendszerek sok féleségére.

E szerint 3 féleképpen lehet ismereteim szerint csoportosítani a chi kung iskolákat.

- Ahol a yi jin jing elveket alkalmazzák, ha jól láttam, ilyen a shaolin chi kung is?

 Láttam yi jin jing videókat Shaolin mesterektől.

- Ahol főképp vizualizálják az energiákat, de nem dolgoznak a test általános energia csatornáin.

Nem tudom a Mantak Chia és a Zhineng melyikhez tartozik. A Mingtang a másodikhoz? Bár ott is vannak általános testi chi kung gyakorlatok.

- A harmadik az a fajta iskola, ahol az inakat külön erősítik Nei Kong gyakorlatokkal, én ilyen iskolában tanulok.

 

Damo Mitchell számomra nem egy Nei Kong chi kung mester, inkább olyan, mint a jógában Paul Brunton, aki sokfele járt és sok jógit látott.

Damo Mitchell írja is a honlapján, hogy ő most 3 féle Nei Kong irányzatban is tanul de egyiket sem reprezentálja.

 

 A kínaiak vagy nem mondanak el mindent Damonak, mert nem az iskolájuk tanítványa, de gondolom vannak olyan kínai chi kung iskolák, akik tényleg úgy gondolják ezt az egész meridián nyitásokat, mint Damo. Ez a huang a videóban kicsit elbonyolítottnak tűnik.

 A cím ugye az inak klasszikus átalakítása. A videó elmagyarázza, hogy nem is az inakról van szó, szószerint. 

 

Számomra az egyszerűbb és érthetőbb, ha az inakat alakítom át közvetlenül a megfelelő Nei Kong gyakorlatokkal, amit én tanulok és ami Damo szerint nincs mert ő nem ismeri. Mivel én ősi chi kung iskola chi kung mesterétől tanulok, követem azt amit tanulok és aminek már kezdő szinten pár év alatt is érzem a testet átformáló hatását, de érdekes volt egy a chi kung világában ide oda utazót is hallani erről. A baj szerintem Damo tanításával az lehet, hogy neki lehet, hogy a sok különféle évtizedes edzésektől jól áramlik a testében az energia, de ezzel az elbonyolított chi átalakítással és fantom ín átalakítással ezt nem tudom mennyire lehet átadni a tanítványoknak.

 

 

Előzmény: Semmisem (13631)
tigristomi Creative Commons License 2020.07.29 0 0 13634

Szia!

 

 Chi kungot milyen vonalon-iskolában tanulsz?

 

Tamás

Előzmény: Semmisem (13614)
tigristomi Creative Commons License 2020.06.12 0 0 13633

Hú, 1 órás. Megpróbálom majd megnézni, elmentem magamnak.

Előzmény: Semmisem (13631)
tigristomi Creative Commons License 2020.06.12 0 0 13632

Rendben, köszönöm.

Előzmény: Semmisem (13630)
Semmisem Creative Commons License 2020.05.29 0 0 13631

Yi jin jing - Izom-in átalakito classikus

https://www.youtube.com/watch?v=ZuA484T1CHM

Előzmény: Semmisem (13630)
Semmisem Creative Commons License 2020.05.29 0 0 13630

Szia, pl a Comprehensive guide to daoist nei gong című 600 oldalas könyvben. Ami nem Eva Wong stílusú, hanem sűrű, tömör inkább utmutató stílusú következetes irás, Damo Mitchelltől. Nem tudom másképp mondani egyébként, nem a reklám helye, de közelében nincs másik mű.

A Nei gong mindegy hogy nevezed, értelmezésében biztos differenciálódik, viszont alapértelmében biztosna nem fog, ha igen, akkor már nem az!

Gyakorlatok: qi gong, dao yin, ha érted hogy kell végezni, a nei gongba vezet, vagy azon át. Ha nem, akkor nem. Lehet mondnai hogy vannak ín erősítő gyakorlások, de attól még félre értés, az inakat erősíteni. De meggyőzni nem szeretnélek. Yi jin jing ! találsz róla podcastot is, elég érthetően elmagyarázza benne, ezt az ín kérdést... egyébként gondolom érdeme studni kinaiul h rájöjjnk idővel, és megfelelő instrukciókkal, hogy elehtnek félre fordítások, kihagyások, cska mert nem értik. remélem segitettem. dv.

Előzmény: tigristomi (13628)
tigristomi Creative Commons License 2020.05.28 0 1 13629

Az inak erősítése, nem az inak erősítése, ez egy félre fordítás és egy minőségről szól.

 

Én elfogadom, hogy vannak más utak és más rendszerek, ezen nem is akarok vitatkozni, csak leírom, amit én tudok, amit én láttam.

Hogy őszinte legyek, én nem vagyok tisztában a Nei Gong folyamattal.

 

Kicsit belenéztem tegnap Havasi András könyvébe, abban ír ő is harci Nei Gong gyakorlatokról, egy példát ír, ahol legugol és feláll.

Ahogy olvastam, ő yang stílusú tai chi chuan-t csinál. És azt írja magáról abban a könyvben, hogy harcművészeti szakértő. Ránézésre nem tűnik annak.

 

Nei Gong a kínai szó, a Noi Kong a vietnámi rendszerből jön.

Kicsit nekem a Nei Gong folyamat így ahogy írod, olyannak tűnik, mintha meglenne a folyamat, de nincsenek hozzá gyakorlatok.

Persze ez csak az én kezdő benyomásom, valószínű működik, hiszen nálatok is vannak mesterek a szerint a rendszer szerint.

 

Az inak edzése nálunk fontos, azt mondja a mesterünk, hogy azokon keresztül is folyik az energia. Harművészeti szempontból szintén fontosak az erős inak,

a mesterem többször mutattat már az inait, sokkal nagyobbak és keményebbek (acélos), mint egy átlag embernek. Azt mondja, az ő mestereinek, akik kicsi ázsiaiak, vékony kezük van, de az inaik vastagok és erősek. Másrészről az inak edzése az egészség szempontjából is fontos, ettől marad öreg korában is mozgékony és erős az ember.

 

Előzmény: Semmisem (13627)
tigristomi Creative Commons License 2020.05.28 0 0 13628

A nei gongnak állomásai vannak. Mindenkinél, mondenhol ugyan az! Elég határozottak erről az információk.

 

Helló! Ezek az állomások hol vannak leírva? Ez hozzáférhető, vagy titkosak?

Előzmény: Semmisem (13605)
Semmisem Creative Commons License 2020.05.21 0 0 13627

A Nei gong erősíti az inakat, szerveket és átformálja a testet, mert a nei gong maga a folyamat amit ezekkel leírtál. Feltéve, hogy ismered a megfelelő módszerekt és megfelelő sorrendben alakítasz át.

Az inak erősítése, nem az inak erősítése, ez egy félre fordítás és egy minőségről szól. A test átformálása pedig maga a Qi, gyakorlatilag a Qi formálja át a testet, adott sorrendben, adott módon. A gyakorlat eszköz, qi gong, dao yin, hun yuan qi gong, etc... a nei gong pedig folyamat. 

Olyan sincs hogy Yi jin jing, vagy izom-ín átalakító gyakorlat, hiába írja MAtnak Chia bácsi :D alapelvek vannak, és minőségek, ezek létrejönnek, megfelelő kivitel és megfelelő mennyiség esetén. üdv.

Előzmény: tigristomi (13626)
tigristomi Creative Commons License 2020.05.21 0 0 13626

Lam Than Khan, a mesterem egyik mestere, az első 2 percben van néhány Noi Kong gyakorlat, amik erősítik az inakat, a belső szerveket és átformálják a testet:
https://www.youtube.com/watch?v=BfTygS3Bxhg&t=22s
Ugyanaz a mester, ez egy mester forma lehet, élőben ilyen formát még nem láttam. Vietnamban az ő csapata volt, hogy nyert az országos kumite (küzdelem) versenyen.
https://www.youtube.com/watch?v=qpUtxlmPjxc&t=75s

Előzmény: tigristomi (13620)
tigristomi Creative Commons License 2020.05.21 0 0 13625

Köszönöm, neked is jó gyakorlást kívánok.

Előzmény: Semmisem (13621)
tigristomi Creative Commons License 2020.05.21 0 0 13624

Néztem a Taoista egyház honlapjáról egy orosz mestert, szépen mozog, erőteljesnek is tűnik, bizonyára a termete miatt is:

https://www.youtube.com/watch?v=xWyV5PH5I_4

Lance Boldizsár Creative Commons License 2020.05.20 0 0 13623

https://www.scmp.com/sport/martial-arts/mixed-martial-arts/article/3085102/gone-30-seconds-tai-chi-master-ma-baoguo

 

Amikor a tajcsi master csak tul magabiztos.

 

Gyerekek, tanuljatok.

 

Udv.Gb.

Lance Boldizsár Creative Commons License 2020.05.19 0 0 13622

https://youtu.be/OVD7j5FQFRo

 

Oreg tajcsisok tanuljunk.

 

Udv.Gb

:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!