Keresés

Részletes keresés

papaze02 Creative Commons License 1 órája 0 0 82069

Der hauptmann

Ez a film kiváló. A groteszk szó mellé oda lehet tenni az értelmező szótárban. 
Az alapfelütés más filmekben kidolgozást hoz maga után, itt evidencia.Folyamatosan ível felfelé, és az elbukásával tisztában levő náci katonai vezetés erkölcsi felelősséghárítása, mint kereslet, Herold közlegény (lelketlen- megsemmisítő) villámgyors karrierje, mint kínálat remekül kiegészítik egymást. Hálaégnek teljesen kihagyták belőle a demagóg lelki narratívát, pszichés torzulások magyarázatát, a máskor, hasonló filmekben jelen lévő önvizsgálatot. A kép mégis tiszta. AZ egyik embere (Freytag-beszédes név) az élő lelkiismeret (angyal), a másik a natív gonoszság démona (kipinski). 
A haramialétbe hajló orgiasztikus tobzódásra a stáblista alatti képsorok teszik fel a pontot.
10/8.5

0101011 Creative Commons License 12 órája -4 0 82068

Suspira (2018)

Tudjátok miért lett 2.5 órás a remake az eredeti 1.5 óra helyett?

Mert a rendezőnek nem állt szándékában ezt a filmet csinálni. Holokausztfilmet akart csinálni. Csak azokra senki nem kíváncsi. Ez a film is érdektelenségbe fulladt.

Torlonia Creative Commons License 13 órája 0 0 82067

Tudok egy magyar kódis törpéről, 35 éve feltűnt egy mesefilmben... Ő az?

Előzmény: Kero Forever (82066)
Kero Forever Creative Commons License 14 órája 0 0 82066

Csak nem a seggfej kódis törpiről beszélsz? :)

Előzmény: egonek (82058)
Kero Forever Creative Commons License 14 órája 0 0 82065

Márcsak Viggo ripizésért is megéri..:)

A Green Book dolog igaz, olvass utána - ezért is érte meg

Előzmény: egonek (82064)
egonek Creative Commons License 18 órája 0 0 82064

the green book

https://www.imdb.com/title/tt6966692/?ref_=rvi_tt

nyilván ez a kevésbé rossz farrelly, mert tényleg végig lehet nézni ezt a "kedves szívmelengető" hamis-habosított könnyű kis semmit (de minek.)

4-5/10

(azért bobby kennedyt nem kellett volna így, direktben, nemzetigárdástól ide bele...)

Előzmény: Kero Forever (81982)
GPF Creative Commons License 21 órája 0 0 82063
Előzmény: tt-ths (82062)
tt-ths Creative Commons License 22 órája 0 0 82062
Előzmény: GPF (82061)
GPF Creative Commons License 25 órája 0 0 82061

Nem pont ez, de a Zóna ébreszt ilyen gondolatokat.

Előzmény: seci (82060)
seci Creative Commons License 25 órája 0 0 82060

Errol jut eszembe, hogy csinalhatnanak mar egy filmet arrol, hogy amikor 20-30 ev mulva a fold lakossaga eleri majd a 10 milliardot, amibol akkor mar 9 milliard lesz ehezo es ezek rajonnek arra, hogy van am 1 milliard, aki ugyan dolgozik, termel, normalisan el es nem szuli tele a foldet 10 gyerekkel, es mindene megvan neki -> ergo itt az ideje, hogy elvegyuk tole es felzabaljunk mindent. Es ez lesz a fold emberi civilizaciojanak utolso 10 eve.

-seci

Előzmény: random seed (82059)
random seed Creative Commons License 2 napja -1 1 82059

ezt pont par napja csinaltam XD

Előzmény: egonek (82057)
egonek Creative Commons License 2 napja 0 0 82058

p.s.

előre is jelzem, hogy a bináris kódnevű holocausttagadó topiktárs esetleges hozzászólására nem fogok reagálni.

Előzmény: egonek (82057)
egonek Creative Commons License 2 napja 0 0 82057

Unsere Mütter, Unsere Vater (2013)

https://www.imdb.com/title/tt1883092/?ref_=rvi_tt

3 x 1,5 órás minisorozat (WWII "német szemmel"), imdb 8,5 (??!), noha kb. az utolsó 20 percig azt hittem, ez "Uwe Boll német válasza Ed Woodra", ahogy mondani szokták...

Ami ugyanis addig zajlik a filmen, az valami tébolyítóan, kínosan, bántóan bárgyú. És ha csak bárgyú lenne -- de alapvetően hazug is: a főszereplő barátok/barátnők mindegyike kisebb-nagyobb mértékben vétkes, megtévedt-megvezetett személyiség, akik azonban legkésőbb a háború végére erkölcsileg megtisztulnak, bár ebbe ketten legalább bele is halnak ... Szóval igazi, kitartó nácik legfeljebb mellékszereplőként járnak-kelnek a történetben. (De még az egyik legocsmányabb epizódnáci sem jut odáig, hogy tarkón lője gyermekét és nejét az utolsó napokban, pedig már odatartja a pisztolyt... hiába, no, ilyen értelemben göbbels is csak mellékszereplő, nem is volt tán igazi német.)

(Bocsánat, az öt főszerep közül egyik a zsidó üldözött, aki kemény ellenállóként, véres kalandok közepette mindent túlél -- spielberg bácsi, tessék figyelni, ha eljön egy schindler remake ideje...)

A minisorozat egyébként a lengyeleknél kiverte a biztosítékot, mivel -szerintük- túlzottan antiszemitának ábrázolja őket, sőt egy konkrét jelenetben az Auschwitzért való konkrét felelősség egy részét -- bármily csekély részét -- is mintha megpróbálná rájuk tolni. Én inkább meg se próbálok ebben a témában itt igazságot tenni, legfeljebb annyit fűzök hozzá, hogy az amcsi nézők és kritikusok is legalább annyira neheztelhettek volna, mint a lengyelek. Ehhez képest imdb US users = 8,2

Nálam pedig  max. 3/10,  úgy, hogy a vége felhúzta...

papaze02 Creative Commons License 2 napja 0 0 82056

:-))

Előzmény: _fortune nip (82055)
_fortune nip Creative Commons License 2 napja 0 0 82055

szóval a legjobb a termésből a Johnny English volt.

ok.

Előzmény: random seed (82053)
papaze02 Creative Commons License 3 napja 0 2 82054

dafaq?

A texasi egy rohadt jó celluloid őrjöngés. A műfaj egyik megújítója, borzasztó alacsony költségvetésből. Nem kell horrort nézni, és sem nézek romantikus komédiát, mert nem szeretem. A kultúrszenny az valami más. (pl. az Álom.net)

A rec. egy JÓ kézikamerás "found footage" film. 

Vannak rosszak is. Pl. a Paranormal filmek.

Előzmény: random seed (82053)
random seed Creative Commons License 3 napja -2 0 82053

BlacKkKlansman

hát ez totál közepes volt. végig azt az érzést próbálja átadni, hogy itt hatalmas ötleteket meg mélységet fogunk látni, ehelyett nem látunk semmit. micsoda ötlet! egy fekete rendőr beépül a kkk-ba! jaa, mégsem, mert igazából egyik fehér társa épül be az ő nevében... mekkora ötlet... a feszültség végig fokozódik, vagy legalábbis a készítők ezt akarták elérni, aztán a végén a hatalmas befejzés, ami még semmilyenebb, mint az egész film...

[Rec]

értékelhetetlen nulla.

Road to Perdition

komoly drámának indul, aztán átalakul gengszter romantikába, amit a végén valami nagy mondanivalóval akarnak újra drámává alakítani. a gyilkos gengszter eléri hogy a fia már jobb lesz mint ő, nem ölne embert. hát, gratulálok.

A vörös sárkány

szokásos lufi, ami jellemzi szinte az összes ilyen sorozatgyilkosos "emberevős" filmet.

The Texas Chain Saw Massacre

igazi, vérbeli kultúrszenny

Johnny English Strikes Again

ez inkább aranyos, mint jó. de van benne jópár rész ami jó. az exoskeletont nagyon sajnáltam hogy nem hoztak ki belőle semmit.

Zodiac

nagyon hosszú, főképp unalmas film, amiben megtudhattuk, hogy nem akarjuk mi megtudni ki is volt a zodiákus gyilkos, és már nagyon várjuk a film végét.

jelenvalólét Creative Commons License 3 napja 0 0 82052

(ha-ha, most olvasom, hogy az izraeli állami szerveknek nem tetszett a film, mert rossz színben tünteti fel a hadsereget, ez feldobta a napomat, igazolta, hogy ez egy jó film)

Előzmény: jelenvalólét (82051)
jelenvalólét Creative Commons License 3 napja 0 0 82051

Foxtrot

https://www.imdb.com/title/tt6896536/

Nagyon vártam ezt a filmet, és végre ma megjelent a közismert torrentoldalon Nagy erejű izraeli dráma, egyben szatíra, társadalomkritika. Megrendítő. Ne az első 20 perc alapján ítéld meg, annál sokkal jobban kibontakozik később. Elképesztően finomra hangolt.

10/9 (tudom, fordítva kellene írni, de én már maradok a megszokásomnál)

Kero Forever Creative Commons License 3 napja 0 0 82050

The Wife

Kesz csuda, Glen..a lánya..

9/10

Biga Cubensis Creative Commons License 3 napja 0 0 82049

Üveg

Nem kimagasló, de távol áll attól, amit a kritikák mondanak, hogy csalódás. Akinek tetszett a Széttörve, valószínűleg ez is fog. A vége ugyan szerintem klisébe fordult, de a három színész játéka miatt megéri megnézni. Emellett végig ott van az érzés, hogy valójában a film a mai szuperhős áradat görbe tükre.

7/10

Mantis Screamer Creative Commons License 3 napja 0 1 82048

A nyolcvanas évek akció-krimijei a kedvenceim. Mai szemmel kissé naivak néha, de nem feltétlen. Sőt a keménységük durván hétköznapi sokszor.

Előzmény: papaze02 (82046)
Mantis Screamer Creative Commons License 3 napja 0 0 82047

Ahogy Al Bundy mondta, a férfia filmekben nincs történet, csak lelövések meg cicik....

De egyébként szerintem a tévézés mindig jobban szólt a nőknek. Főleg az amerikás családmodellben ahol ők voltak egész nap otthon.

Előzmény: divaoni01 (82044)
papaze02 Creative Commons License 3 napja -1 0 82046

Azért régebben a Die hard, meg a Halálos fegyver etc tartalmazott némi poént vagy bonyolultabb krimi elemeket (jó hát nem egy Q ügyosztály) ...amit a csajok is néztek....de ez a John Wick a Bad moms férfi párja....a másik nem számára nézhetetlen.(Mondjuk számomra is, de nem ezért)
Ráadásul olyan ótvar sztereotípiákat épít, amikkel inkább már le kéne számolni. Boys don't cry.

Előzmény: divaoni01 (82044)
papaze02 Creative Commons License 3 napja 0 0 82045

Jój a nagy bölcs, meg metrón olvasó entellektüel.

Előzmény: _fortune nip (82042)
divaoni01 Creative Commons License 3 napja 0 0 82044

Különben férfiasan macsó kategória nem tudom létezik-e egyáltalán még ebben az irdatlan női filmes hullámban.

Talán a Mad Max az valami olyan.

Amúgy meg lehet nézni, hogy kb 10 nőies TV csatornára vagy sajtó, média termékre jut egy talán kicsit férfiasabb. 

Előzmény: papaze02 (82040)
divaoni01 Creative Commons License 3 napja 0 0 82043

Ez most ült. :)

Előzmény: _fortune nip (82042)
_fortune nip Creative Commons License 3 napja 0 0 82042

"Pedig Keanu is el tudna játszani lényegében bármit"

élettelen tárgytól az egysejtűig. 

Előzmény: divaoni01 (82041)
divaoni01 Creative Commons License 3 napja 0 0 82041

És az a vicces vagy tragikus, hogy még folytatásokat! is készítenek egy ilyen gázosan sablom kaptafához.

Pedig Keanu is el tudna játszani lényegében bármit, de nem ő is csak a pénzt talicskázza össze szorgalmasan. 

Előzmény: papaze02 (82040)
papaze02 Creative Commons License 4 napja 0 0 82040

John Wick

Brutál melóhegyek miatt valami agyzsibbasztó szellemi rágógumi kellett volna. (mint legutóbb a Védelmező)

De ez...ez..komolyan, mint egy kocsmai hőzöngés. Gondolom az IGAZI férfiaknak szól ez a film. Akik aztán!!!Hajjaj.
MInden benne volt, amitől ÚGY TŰNIK, hogy ez a film az IGAZI FÉRFIAKNAK készült. Mustang autóval macsóskodás (AMI MINDIG A HETVENES ÉVEKBEN KÉSZÜL sszameg!!) (=szerelmi bánat férfias levezetése, mert az igazi férfi nem szenved, nem sír...hanem máximum könnyes szemmel nyomja a gázt gecccc.) öltönyös verekedés (hogy LEHET öltönyben indulni éjszakai leszámolásra, az öltöny kényelmetlen, de rohaTTul...viszont kúúúúl qrva jól néz ki a fekete öltöny jááááá, de könyörgöm a Mátrixban (is) ezt már csúcsra járatták)...és a lényeg pont ugyanolyan lövöldözések, mint a játékokban. Csak ezt nem tudom irányítani....mondjuk mint egy demó. EZ pedig tudtommal egy sikeres film. A demót nézni tehát sikeres? Megölik a kiskutyuját, az IGAZI férfi itt kattan be. (Persze az, hogy a fene nagy ex gengszter...rémkirályt (LOL!!!!) simán meglepik, és szétverik éccaka.....hát na, van ilyen)
A történet egy vicc, a legklisébb kliséhegyek, a karakterek ótvarabbak, mint egy kábelcsatorna gagyijai....végig kékesfekete a szín, (mert az az IGAZI férfiak színe, nem is a ratyipiros, hö! )szót sem érdemel. Végig se néztem. A felénél már síkideg voltam. Ebben a filmben pedig Michael Nyqvist, és William Defoe (Theon Greyjoyt nem is mondom)...??? (!!)
Gondolom sok pasi végre kapott egy igazán frankó, mondhatni BARÓ filmet. 
Inkább  a Die Hard 3, azt kellett volna. EZ óriási időpocséklás volt.

Pontozni sem tudom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!