Keresés

Részletes keresés

ocsi Creative Commons License 2002.12.16 0 0 81
Köszönöm, végre valami konkrétum. Kösz a fáradságod supremacy, ha tudok a másik topicról, nameg Zsoldosról, fel sem merült volna a kérdés. Persze ha ott nem működik egyik link sem, akkor megérte a fáradozást! :-))). Hát ennyit az állítólags cseh népdalról, meg a Deltához írt zenéről. :-))))))
Sok legenda jön így létre...
Kőarcú Creative Commons License 2002.12.16 0 0 80
Az Ablak c. műsor zenéjére én is kíváncsi lennék ki játssza, remélem tudja majd valaki!
Nem Rossz!!!!
Előzmény: Somnambulist (69)
Kőarcú Creative Commons License 2002.12.16 0 0 79
rali Creative Commons License 2002.12.16 0 0 78
Nekem úgy rémlik,hogy egy Meek nevű úriember a zeneszerző.
Zsoldos Creative Commons License 2002.12.16 0 0 77
sorry, fénykorában még működött
Előzmény: Somnambulist (75)
Somnambulist Creative Commons License 2002.12.16 0 0 76
Soulseekkel könnyen le lehet tölteni a Second moon-t. Érdemes.
Somnambulist Creative Commons License 2002.12.16 0 0 75
Nagyok vagytok fiúk! Köszi, tényleg ez a 2 csóka írta a Delta zenéjét.
Kár, hogy Zsoldos egyetlen linkje se működik :(((
Zsoldos Creative Commons License 2002.12.16 0 0 74
Látod, látod, ha a keresőt használod, akkor ebben a topikban (nincs meg valakinek a Delta zenéje) az 55. hozzászólásban az egész albumra adtam egy linket, és máris csinálhattál volna egy jobb programot éjszakára.
Előzmény: supremacy (73)
supremacy Creative Commons License 2002.12.16 0 0 73
Tom Dissvelt és Kid Baltan számának címe:

Song of the Second Moon.

Ez a Delta zenéje. Bele lehet hallgatni a következő címen:

http://www.jackdiamond.com/default/yzcart/yzcart.php?sid=C9js2hkmLt1MuRQ&page=face.php&p=keyword_found&keysearch=1&keyword=second+moon

1957-es!:)

Köszönjétek meg, mert fél éjszakám ráment, hogy megtaláljam:)

rumci Creative Commons License 2002.12.16 0 0 72
A Spotnicks gitárzenekar voltát természetesen nem vitatva idéznék egy témába vágó adalékot az 1987-es Könnyűzenei lexikonból:
„A hatvanas évek elején […] a Spotnicks volt a legismertebb és sokak által utánzott zenekar Magyarországon. [Az első szintetizátor 1964-ben készült el, popzenei célra használható szintetizátor 1969-ban készült először, mini-Moog néven.] Felvételeiket ma [1987-ben] is gyakran játs[s]zák háttérzeneként rádió- és tv-műsorokban. 1972-ben a müncheni olimpia idején az If You Could Read My Mind című Winberg-dalt rendszeresen az adások háttérzenéjeként játszották.”
Előzmény: az utolsó kuructigris (70)
Somnambulist Creative Commons License 2002.12.15 0 0 69
Choronzon: ahogy hallgatom, totál beugrik az egész Panoráma-főcím (írógép, bőrdzsekis csávó mikrofonnal, metró stb).
A tesóm kész lett, amikor lejátszottam neki...
Somnambulist Creative Commons License 2002.12.15 0 0 68
Már töltöm is le a Choronzon-t. Állat!
(Közben tökölök még egyéb büdös nyolcvanas műsorzenéken...)
Ablak, könyörgöm, ABLAK! Nem tudja valaki, ki csinálta? Az a csúcs!
rumci Creative Commons License 2002.12.15 0 0 67
Sok évvel ezelőtt a rádió (az akkori egyetlen) csinált egy közvélemény-kutatást, hogy ki írta A hét zenéjét. A válaszok túlnyomó többsége Hajdú János volt. :-))
Előzmény: Kőarcú (63)
Somnambulist Creative Commons License 2002.12.15 0 0 66
Bocsi, nem vettem észre, hogy reagáltál...
Köszi az infókat. A tesómmal már 10 éve tanakodunk, melyik műsor zenéjét ki szerezte (maguk a műsorok bűnrosszak voltak).
Előzmény: Kőarcú (63)
Somnambulist Creative Commons License 2002.12.15 0 0 65
Köszi! Kb. melyik album, számcím? (Van egy pár...)
A másik két zene se rossz (beugranak?), meg a régi Hét dallama se (mondjuk az Vangelis).
Előzmény: Willoughby Smith (62)
Kőarcú Creative Commons License 2002.12.15 0 0 64
Az utóbbinál természetesen a HÉT című műsorra gondoltam! :-)
Előzmény: Kőarcú (63)
Kőarcú Creative Commons License 2002.12.15 0 0 63
Az Új Reflektor Magazin zenéjét tudtommal Mick Jagger-ék követték el.
A Panoráma zenéje valóban Tangerine Dream, a szám címe Choronzon.
A hét régi zenéje pedig: Vangelis:L'enfant
Üdv:Kőarcú
Előzmény: Somnambulist (60)
Willoughby Smith Creative Commons License 2002.12.15 0 0 62
A Panoráma zenéje asszem Tangerine Dream.
Előzmény: Somnambulist (60)
Somnambulist Creative Commons License 2002.12.15 0 0 61
"20 kb. éve" = kb. 20 éve. Na...
Somnambulist Creative Commons License 2002.12.15 0 0 60
Helló!
Tök jó ez a téma, engem is 20 kb. éve érdekel, hogy ki követte el a Delta zenéjét. (Szerintem kissé megelőzte korát).

Kérdés: nem tudja véletlenül valaki, hogy ki csinálta az Ablak és az (Új) Reflektor Magazin zenéjét? (Ha már nosztalgiázunk...) Ja, és a Panorámáét?

rumci Creative Commons License 2002.12.15 0 0 59
Én még anno a Vitraynak valamelyik tévétörténeti műsorában hallottam nyilatkozni valakit, hogy egy cseh népdalt dolgoztak fel direkt a Delta céljára. Azóta is próbálok rájönni, mi lehetett a cseh népdal, mert egyetlen népdalszerű motívumot sem találtam a Delta főcímzenéjében.
ocsi Creative Commons License 2002.12.14 0 0 58
Üdv!
Végigolvastam a topicot, és hát rendkívül mulatságos! Minden úgy működik, ahogy annak működnie kell, van egy halom vélemény, mindenki másképp tudja. :-)). Így mostmár nagyon kiváncsi lettem én is, hogy mi is az a zene, de nekem sajnos hipotézisem nincs. Kérem, valaki szolgáljon bizonyítékkal a saját igaza mellett!!!
Silan Creative Commons License 2002.12.14 0 0 57
Erre én is emlékszem. Sőt, úgy emlékszem, hogy egyszerűen egy cseh népdal felvétele van felgyorsítva, és ez a Delta zenéje. Tehát nem szintetizátor, nem átírás: vettek egy népdalfelvételt és felgyorsítva, esetleg a sebességet kissé változtatgatva lejátszották.
Előzmény: TRA 395 (45)
Tépőzáras Tiszacipő Creative Commons License 2002.05.31 0 0 56
Gyerekek, a régi link nem megy, tudna vki adni egy működőt?
Csokis Creative Commons License 2001.10.18 0 0 55
A zenet en is passzolom, de tudomasom szerint a focim kepei nem Scott, hanem az 58-as(?) Nemzetkozi Geofizikai Ev Antarktisz expediciojan keszultek. A hernyotalpas izek a sarkkutatok traktorai. Nem vagyok benne, hogy ez ugyanaz az ut-e, amin Hillary is reszt vett, mint az atkelest segito csoport vezetoje, es szegyenszemre elobb ert a sarkra, mint a hivatalos expedicio. Rengeteg humorral irja le a sztorit az oneletrajzaban. (Kockazat nelkul nincs gyozelem).
A masik, hogy Amundsen kb. egy honappal elozte be Scottot, gyakorlatilag viasszaert a hajojara, mire szerencsetlen angolok felgorcsoltek magukat a sarkra. Meg uzenetet is hagyott nekik, hogy ugyan tegyek meg, hogy Europaba erve bedobjak ezt a levelet a norveg kiralynak, mert o nem allna meg ilyen csekelysegekert, mert menetbol megy az Arktiszt kutatni. :-)
Előzmény: tzuiop (50)
SPS Creative Commons License 2001.10.18 0 0 54
Szerintem valami ösrégi JVP (remember ?) számból ...

Majd hívlak, hehe.

Üdv,

SPS

Előzmény: tuff (53)
tuff Creative Commons License 2001.10.18 0 0 53
hahó!

érdekes dolgot találtam !
hallgassátok meg a Cypress Hill nevű rap együttes
1996-os Unreleased & Revamped cimű albumán a
6-os track-et, aminek a cime : Hits From The Bong
/T-Ray's Mix/

na vajon miből mintáztak ki részletet ? :))))))

TRA 395 Creative Commons License 2001.10.02 0 0 52
Csákány!
A főcím megvan videón, csak az a baj, hogy nem a teljesen régi, de a régi elemekkel, és a régi zenével. Ha legközelébb találkozunk, ki elemezhetnénk, mert őszintén szólva a főcímen látható dolgok között néhányat nem tudok azonosítani.
Előzmény: Törölt nick (51)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.02 0 0 51
Én nem tudom, de ha valakinek megvan, akkor küldheti mailben!
tzuiop Creative Commons License 2001.07.04 0 0 50
A Delta zenéjét passzolom,de
a Deltácskában Hegyi Füstös István rajzolt,a Scotték(néger manus)a déli sark első elérésekor kb.1-2 nappal maradtak le Amudsenék mögött és a visszaúton mind megfagytak.

Az "Egymillió fontos hangjegy" zenéje The Brecker Brothers egyik száma kb.72-ből.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!