Keresés

Részletes keresés

KovA Creative Commons License 2000.05.25 0 0 199
Kedves Cactus !
:-) , hat igen lattam en is egy picit a masik oldalbol is.
Pl. epp Svajcban lattam a Sweizermacher cimu filmet.
Aztan az elszigetelseg kovetkezmenyekent nekem kisse naivnak is tuntek a korulottuk levo vilagrol alkotott kepuk alapjan, olyanoknak akik egy kicsit inkubatorban maradtak es megmaradtak gyermeknek. Rettegtek pl. Magyarorszagra jonni. Felelemmel toltotte el oket, hogy a magyar nagykovetseg altal kiadott vizumkero lapon jo magyar szokas szerint edesanyjuk nevenek is volt kitoltendo rovat.
Baratno elsiratta a baratjat 1988-ban, hogy ilyen orszagba (Magyarorszag) kell utaznia, vajh viszontlatja-e meg ?
Nem mertek mas szallodaban megszallni, csak amit a vizumkero lapra beirtak.
S munkajuk vegeztevel konnyezve tertek haza innen, hogy elujsagoljak: itt is emberek elnek. S lattam a valtozast a hataron, hogy akik a keletnemetek kiengedese elott szornyu gyanakvassal, ezer kerdest szegeztek nekem, miert is jovok Svajcba, a nemetek kiengedese utan baratsagosan mosolyogtak: s radobbentem, mennyire is ki vagyunk szolgaltatva mindannyian annak, amit a TV-ben latunk, az ujsagban olvasunk, es mennyire torz kepet kapunk egymasrol.
Mert meg a legkulonbozobb kulturak emberei is legalabb 99%-ban egyformak, olyan lenyek, akik szeretet altal lesznek ertekek, ezert szeretni es szeretve lenni akarnak...
De az ujsag es a TV nem azzal a 99%-kal szeret foglalkozni, hanem mindik csak azzal az 1-gyel es ezert aztan egy ido utan az 1% tunik 99-nek. S azota kevesbbe lehet engem riogatni nemzetisegi es vallasi alapokon, s erre gondoltam akkor is, amikor Boszniaba mentem akkor, mikor meg rossz hire volt...
Viszont felek az ujsagtol, a TV-tol, es a politikatol, akik mindig ezt az 1%-ot hasznaljak ki arra, hogy megtevesszenek, mikozben ok maguk is megtevesztettek. Es lattam, mit tud okozni ez a pici 1%.
Mi magunk is egy uveghaz vedelme alatt elunk, Magyarorszagon es Europaban is, de a realitasokat tekintve felo, hogy infantilizalodunk, es meglepodhetunk, ha az uveghazat egyszer mas igazsagok kemeny valosaga tori ossze korulottunk. Meg nincs itt a menyorszag meg van es lesz mi ellen vedenunk magunkat tudni kell.
KovA
Előzmény: Cactus (189)
Zmac Creative Commons License 2000.05.25 0 0 198
Akkor maradjunk ennyiben, és hagyjuk az offot!
Előzmény: PuPu (197)
PuPu Creative Commons License 2000.05.24 0 0 197
:O)
Előzmény: Zmac (196)
Zmac Creative Commons License 2000.05.24 0 0 196
(192) + Svájcban az összes idei. (Kapcsolat az EU-val pl.) :)
Előzmény: PuPu (195)
PuPu Creative Commons License 2000.05.24 0 0 195
Akkor ne erőlköggy, csak úgy lazán, visszakézből kenj ide 4-5 népszavazást, ha lehet...
:O)))
Előzmény: Zmac (194)
Zmac Creative Commons License 2000.05.24 0 0 194
Erőlködjek??? Ne röhögtess!
Előzmény: PuPu (193)
PuPu Creative Commons License 2000.05.24 0 0 193
Ja.
ott eldönthette a nép, ami már előtte eldőlt. Konkrétan.
+ még?
Erőlköggyél!
:O)
Előzmény: Zmac (192)
Zmac Creative Commons License 2000.05.24 0 0 192
Na jó! :)
NATO, "négyigenes népszavazás"
Előzmény: PuPu (191)
PuPu Creative Commons License 2000.05.24 0 0 191
Pl?
:O)
Előzmény: Zmac (190)
Zmac Creative Commons License 2000.05.24 0 0 190
Úgy bizony!
Előzmény: PuPu (188)
Cactus Creative Commons License 2000.05.23 0 0 189
Kedves KovA,

hát igen, lefestetted a Menyországot. Igen, ilyenek gyakran előfordulnak Svájcban, gyakrabban, mint otthon, nem csoda, volt pár nyugodt évszázaduk.

Amikor először ott voltam, nekem is ez tűnt fel. Aztán most, hogy már jó ideje ott élek (Genfben), látni azért a másik oldalt is; bár ez meg nem olyan gyakran, mint otthon.

Van kutyaszar (csak nem annyi). Van szemét is (csak nem annyi). Láttam hattyút zaklató barmot is, részegen ordítozó echte svájcit is, utcai verekedést is, stb. Szóval nem minőségileg más világ Svájc, csak fokozatilag.

Namármost, mivel az emberek generációk óta népszavaznak, teljesen természetes náluk ez a dolog, ebben nőttek fel a nagyapáik is. Nekünk nem. A nagyapáik is ugyanabba a békés, háborút évszázadok óta nem látott, jól felszerelt hadseregbe tartoztak, mint ők - hagyomány. Nálunk ez nem egészen így volt, van.

Éppen egy hete beszéltem svájciakkal erről a kérdésről utoljára. Szóval, ha egy svájci nem akarja, hogy berántsák az idén, vállal valami ingyenmunkát a hadseregnek - fordítás, stb. Szóval a rendszer ugyanolyan szemét, csak ők megszokták. De hidd el, nem olyan egyértelmű a lelkesedés ott sem. A fiatalabb nemzedék éppen úgy gondolkodik a dologról, mint nálunk - csak erősebb a szorítás.

Előzmény: KovA (187)
PuPu Creative Commons License 2000.05.23 0 0 188
Úgymint?
Előzmény: Zmac (186)
KovA Creative Commons License 2000.05.23 0 0 187
Hat bizony, kedves Cactus,
ha Svajc, akkor legyen Svajc. Ahhoz pedig olyannak is kene lenni. Mert pl. az elso, ami ott nekem foltunt, hogy a kutyat setaltato emberek bizony kislapattal jarnak meg feket zacskoval. Meghogy az utcan mindenhol van szemetlada meg egy "Hundekot" feliratu is, viszont sehol sincs se szemet, se kutyaszar.
Aztan lattam a Zurich-to partjan, valahol Zurich es Horgen kozott, hogy a kisforgalmu aszfaltos autout egyik savjanak kellos kozepen egy fa nott. Bizony kitettek az utszukulet tablat ele is meg moge is meg a felezovonalra ket utszeljelzo coveket. Esa kis fa megnott szepen, senki ki nem taposta, senki nem torte le meg az agait sem.
Aztan lattam ugyanitt kerekparost szuper bringaval aki turelmesen megadta az elsobbseget a kerekparuton attotyogo 4 kacsanak.
Aztan azt is lattam, hogy aki keresztbe ul a vonat ulesen, arra raszolnak, hogy nem ugy kell ulni.
Meg azt is, hogy a katonak fegyverrel a vallukon mennek haza szabadsagra. Meg is kerdeztem ott egy munkatarsat, nem szokott baj lenni, a fegyverekkel ? "10 evben egyszer elofordul, hogy valaki pl. feltekenysegbol megoli a feleseget, de hat ugyanezt megteheti konyhakessel is. A fegyver otthon van szekrenybe elzarva, igy lattam apamtol is es igy csinalom en is."
No kerem, es meg sokmindent mast is lattam.
Ha Svajc, hat legyen Svajc, kedves Cactus, de asszem ha az emberek is olyanok lennenek mint Svajcban, aligha lenne sikere egy ilyen ostoba "szuntessuk meg a sokotelezettseget" cimu kezdemenyezesnek (mint ahogy ott se nagyon jut leszavazni senkinek nemcsak az adot, de a sorkatonasagot sem ugyebar :-) . Nalunk meg az adot is feltenem. )
Na szoval, addig pedig meg fel kene noni :-)
KovA
Előzmény: Cactus (183)
Zmac Creative Commons License 2000.05.23 0 0 186
Szerintem abban, amiben népszavazás van.
Előzmény: PuPu (185)
PuPu Creative Commons License 2000.05.23 0 0 185
Egész idáig a buksi fejem azon törtem, hogy miben is dönt közvetlenül a nép?
Szerinted?
Előzmény: Zmac (184)
Zmac Creative Commons License 2000.05.22 0 0 184
Ki

Hát, kedves Cactus, van amiről a "nép" közvetlenül dönt, és van amiről közvetve, választott képviselői útján.

Be

Előzmény: Cactus (183)
Cactus Creative Commons License 2000.05.22 0 0 183
Mondom, ha már Svájc, akkor legyen Svájc. Szóval, ha megnépszavaztatják sikerrel ezt a baromságot, akkor kénytelen leszek évente katonásdit játszani - mer' ekkor ez van, valamit biztos én gondoltam eddig nagyon rosszul a témáról. Ha nincs népszavazás, onnan ez megint egy olyan kényszer, amelybe a kutya sem egyezett bele, és továbbra is fenntartom a jogot, hogy elkerüljem.

Egyébként jut eszembe, érdekes módon a Svájcban mindenről népszavaznak, mégsem törölték el maguknak pl. az adót, szóval megismétlem: ha svájci hadsereg, akkor már legyen egyből svájci demokrácia + cserépszavazás.

Kíváncsi vagyok, erről mi a hatalom (a volt, a jelenlegi és a jövőbeni) véleménye. Bár sejtem.

Előzmény: KovA (180)
Zmac Creative Commons License 2000.05.22 0 0 182
PuPuka, először nézd meg, mire írtam a választ, azután álljon neked feljebb! (Meg esetleg akkor, ha egyszer tényleg sikerül valamihez értelmesen hozzászólnod.)
Előzmény: PuPu (178)
PuPu Creative Commons License 2000.05.22 0 0 181
...ch... , kedves Borzasztó.
Nagy biznyák lenne, - vinnék, mint a cukrot.
Főleg a jobboldal, - imádnak szörnyűlködni...
:O))
Előzmény: Rettenetes (179)
KovA Creative Commons License 2000.05.22 0 0 180
Szia Cactus !
Mer' mi a velemenyed ? :-))
KovA
Előzmény: Cactus (172)
Rettenetes Creative Commons License 2000.05.22 0 0 179
Szerintem Pupu hozzászólásait (a más topicokban levőt is) össze kellene
gyűjteni, és bőrkötésben kiadni... Mazoisztikus gondolat, nem?

Igazi jó balos demagógia...

PuPu Creative Commons License 2000.05.22 0 0 178
Látod, látod, - lehet értelmesen is válaszolni arra, amit itten felveték...
Csak előbb meg kőne érteni, kedves Zmac...
Lekközelebb erőlköggyél egy cseppecskét, - fejecskéd billencsed egyoldalra, - had gyűljön oda a sok ész!
:O)
Előzmény: Zmac (175)
Zmac Creative Commons License 2000.05.22 0 0 177
Hm.... szóval az alappilér nem az, hogy mindenki otthon tartja a fegyverét. Annak ellenére sem, hogy Svájcban ez így van.
Agent M Creative Commons License 2000.05.22 0 0 176
No igen. Ezer montam, hogy szeru.
Marmint svajciszeru. A sereg. SZVSZ nehany emberre en meg konyhakest sem biznek, nemhogy tarazott gepkarabelt.

Dehat mongyuk kineveznek mindenfele osszpontositasi izeket vagy mi a halal, ahol van fegyver meg hivatasos, megszervezik, hogyan lehet gyorsan odajuttattni nepet, es ugy.
Riado, busz begyujt emberek, szetoszt helyere, miegymas, miegymas.

Persze, meg tarcsa is otthon.
Annyo bank nincs, hogy mindenkinek jusson.

Agent Murder, hivatasos provakator es ize...

Előzmény: PuPu (174)
Zmac Creative Commons License 2000.05.22 0 0 175
Ki

Kedves A.M!

PuPuka szándékosan provokál az ostobaságaival, kár reagálni rá.

Be

Előzmény: Agent M (173)
PuPu Creative Commons License 2000.05.22 0 0 174
No, az lesz itten érdekes, amikor a polgár hazaviszi a kalasnyikovot!
Lesz egyszer egy vadnyugat...
:O)
Előzmény: Agent M (173)
Agent M Creative Commons License 2000.05.22 0 0 173
Ize, vagy en, vagy te ertetted felre, vagy mindenki, de nem arrol van szo, hogy a leventesdi baromsagot akarjak visszahozni (egyebkent volt ijen valami ifju garda is vagy mi a halal), hanem a svajci tip. hadsereget (vagy legalabbis arra emlekeztetot) akarnak letrehozni.

Ami tulkepp nem is hujeseg. Lehet vele valamit kezdeni.

Agent Murder, aki Agent Provocateur is idonkent

Előzmény: PuPu (171)
Cactus Creative Commons License 2000.05.22 0 0 172
Remélem, a T. Kormány azért előtte megérdeklődi a T. Állampolgártól, hogy neki mi erről a véleménye.

Ha már Svájc a példa, akkor legyen példa demokráciából is.

Előzmény: Zmac (170)
PuPu Creative Commons License 2000.05.22 0 0 171
Javaslom, hívjuk leventének!
A Miniszterelnök Urat meg kegyelmes úrnak...
:O)
Előzmény: Zmac (170)
Zmac Creative Commons License 2000.05.22 0 0 170
Ma reggel hangzott el a Kossuth Krónikában, hogy a haderőreform egyik lehetséges módjának a nemzetőrség bevezetését gondolja a kormány. Középiskola után 2-3 hónap kiképzés következne, utána rendszeresen visszahívnák a kiképzetteket tartalékos szolgálatra. A rendszer bevezetéséhez kb. 10 évre lenne szükség.

Kísértetiesen hasonlít... :)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!